BEKENDMAKINGEN. Uit def baad ie kespen in zijn geheel of bij gedeelten Een allerschoonste EIGENDOM te Veurne, langs de kalsijde naar Uperen, digi bij de ÏJperbrug, palende noord aan den kapitalen Stadswal en wést aan ge melde kalsijde, bestaande uit gerieflijk Woonhuis met verdiep en seboone Stal lingen, alles in steenen muren en pannen- dake nieuwgebouwd, een ander Huis en ruime Schuur ook in steenen muren en pannen dake, twee Hangaarden en 64 aren 62 centiaren en half grond van gebouwen, tuin en weide, hebbende eene lengte ten westen van 86 meters 20 centi meters, palende aan de kalsijde, dies 43 meters 60 centimeters bebouwd zijn. en x. sniPE- Ingesteld 2020 f> - I Kantour van den Solaris Holcreegu’schaalslraal, 10, Venrne. WOENSDAG 28 APRIL 1880, om 4 ure namiddag, ter nabeschreven herberg, veiling van Eene Herborg genaamd den Heit vroeger Sint Pieter, met 68 aren 40 cen tiaren grond van gebouwen, min en zaai land ie Coxyde, langs den Noord bergweg.' Bewoond door sieur Teniier-Cabooter en verdeeld, bij plakbrief, in 3 koopen. Hel kollegie van Burgemeester Schepenen der stad Venrne, Brengt ter kennis zijner inge zetenen dat de Gemeenteraad in zijne zitting van 25 dezer maand, besloten heeft het onderwijs koste loos te geven aan al de leerlingen der lagere Gemeentescholen, zonder onderscheid, te beginnen na de Paaschvacantie. Veurne, den 26 Maart 1880. Burgemeester en Schepenen, L. OLLEVIER. Bij bevelde Secretaris, I. DECAE. Algoniecne tijdingen. Op de lijst der gezwoornen van dc 1' serie van bel 2' kwartaal 1880, van hof van assisen van Westvlaanderen, waarvan de opening zal plaats hebben den 10 mei, onder voorzitterschap van d’heer Tuticq, raadsheer bij het' hol van beroep te Gent' treffen wij de heeren H. De Clercq, eigenaar te Veurne. K. Barbier, gein.-raadsheer, Veurne. E. Matliys, landbouwer, Loo. Zondag laast, rond den namiddag, had er ie Oostende, niet verre van de komedieplaals, een ongewoon schouw spel plaats. Twee kaporaals van het 4de linieregeinent in vollen tenue, hadden zich rendez-vous gegeven in een der zandpul- len van hel omliggende, om aldaar een tweegevecht aan te gaan met dc blanke sabels. Gedurende eenige stonden zag men hel geflikker der wapeus die blonken in de zon en eindelijk het bloed dat stroomde van het hoofd van écu der kampers. Hij had een sabelhouw aan het oor gekregen. Een ander soldaat was getuige van beide strijders in dit barbaarsche ge vecht. De policie, verwittigd zijnde heeft de twee kampioenen met hun getuigen naar hel bureel overgebracht, alwaar proces verbaal tegen hen is opgomaakt. Moordpoging. Wanneer zal de be schaving eens doordringen in onze bui tengemeenten Dit is de vraag van vele wel opgevoede personen. Niettegenstaan de allé raadgevingen, voor de minste kwestie trekt men het mes uit in den bui ten en dood'men. Ijzingwekkende ge beurtenis 1 Zondag avond had er wederom te Vars- senare een dier vreedaardige voorvallen plaats. Rond 11 ure kwamen Hyppolite Favoral en Francies De Ruwe, oud 27 jaren, gezamenllijk uit eene herberg dier gemeente. Er had een twist plaats gehad, tenzij De Ruwe, al lachende gezeid had het solfertje uit te blazen van Favoral toen hij zijne pijp aanstak. Buiten komende, viel Favoral De Ruwe aan en bracht hem vier messteken toe, waarvan twee in de richting van hel hart, een in de zijde en een in de rechter arm, zooda't de pees was doorgesneden. De Ruwe is naar het hospitaal van Brugge overgebrachi; zijne wonden zijn gevaar lijk. De dader zit reeds te Brugge in hel gevang. doch volgens kadaster wijk A, n.r 644, 69 aren 30 cent. 2Ze.&:iaendl, 4. ° Bij titel, KC aren 74 centiaren, maar volgens kadaster wijl; A, n.r 64S, 45 aren 40 centiaren Gra* en Zaailand. 5. ’ Een hectare 33 aren 81 centiaren Zaailand, wijk A, n.r 651 van het ka daster, palende west, aan den heer Baron Bethune, te Kortrijk; van noorden de nieuwe gracht; van oosten land behooren- de aan Charles Blanckaerl-Sarrazyn; van zuiden naar liet oosten, aan dito Baron Bethune en van zuiden naar het westen, aan de heer Vroome te Brugge. Alle de voorschreven landen en gras gelegen van noorden de Valckenstraal, zijn gebruikt doordeechlgenooteu Morael- Böudeweel. Aanslag met de geldlelling. WOENSDAG 14 APRIL 1880, om 4 ure namiddag, ter herberg de Hei t, bij de eéhtgenoolen Baillenl -Deberst Ooslstraat, te Veurne, dcfinieve toeslag van Gemeente Bulscamp-dorpplaats. Koop'l. Een Woonhus en verdere gerieflijkheden benevens de hoeveelheid van 16 aren 17 centiaren, doch groot, bij titel 18 aren 39 centiaren, onder grond van gebouwen en tuin, ter noordzijde der Molendreef, bij kadaster wijk A, num mers 488, 489a en 491. Gebruikt door sieur Francis Heeren. Te verhoogen op fr. 4,000. Gemeente Wulveringhem. Koop 2. Partij Zaailand groot 84 aren 75 centiaren, gemeten ten noorden van hel n.r 300 der wijk B van ’t kadaster. Gebruikt door Seraphin Cambier-llerwyn, ad 150 franks bij jare. Te verhoogen op fr. 4,700. Koop 3. Partij Zaailand groot 11 1-84-60 C“, doch, bij nieuwe maat, groot 11 1-95 58 C", zijnde hel n.r 264a der wijk C des kadasters. Gebruikt door Carolus Cambier-Mortier. Te verhoogen op fr. 10,000. Alles gebruikt dóór de echtgënooten Debergh- Vailhoutte. Om nadere inlichtingen zich te bevragen bij dito heer Trans DEHEltGll-VAMlOlTTE, of bij Ml,'r QE C.AE, Notaris te Venrne, Boierweegschaalstraat, n." 10. Studie van U.r IfciEïSRX/AEStT, Notaris te A(veringhem. MAANDAG 12 APRIL 1880, ten 3 ure namiddag, ter herbergde Draai- brugge, te Sleenkerke, langs den steen weg van Veurne naar IJpre, bewoond door Karei Wybouw, openbare licitatie- verkoopittg van: Gebruikt door de licitanlen Eduard Vantoortelboom, broeder en zusters, te Sleenkerke, tot na hel weeren der eerste vruchten van den oogst. Bewoond door Emiel Sent, tol 23 april MAANDAG 12 APRIL 1880, om 3 ure namiddag, ter herberg gebruikt door sieur Henri Kesleman, te Bulscamp, openbare verkooping van: 1. ” Een Huis ten dienste van herberg, genaamd de Valcken brug, met Stallingen, Schuur en verdere Gerieflijkheden, be nevens hel recht van pacht tot lesten september 1898, mits 50 fr. ’s jaars boven de conlribulien en andere voorwaarden, aan 7 aren 30 centiaren grond der voor melde gebouwen, behoorende aan liet weldaadsbureel van Bulscamp. Gebruikt lot 1 mei 1880, door de echt genoten Moruel-Boudeweel. 2. ° De titelgrootte van 72 aren 96 cent, maar bij kadaster wijk A, n.r 658, 77 a. 10 cent. Grasland. 3. ’ De titelgrootte van 71 aren 35 cent. ■1881, aan 70 fr. bij jare. Koop 3. Een WerkniantdmiBje daarnevens, met 20 cent, erve, bij kadas ter s. A, n.r 162b. Bewoond door Arseen Bavé, lol 23 april 1881, mits 72 fr. ’s jaars. Koop 4. Een VVerkinansdniisje daarnevens, met 20 cent, erve, bij kadas ter s. A, n.r 162c. Bewoond door Pieter Dehouck, lol 23 april 1881, aan 66 fr. ’s jaars. Koop 5. Een lluih, zijnde herberg de bonte Koet, zicht gevende op stadswande ling, met bovenslagie; alsook nog 3 daaraanpalende Werkmanshuiw- jes, bij kadaster s. A, n.,s 162», 162e, 162f, 162c en 162h. Zijn bewoond en gebruiktdo herberg door Isidoor Ninove, steenkapper, tol 23 april 1881, aan 150 fr.’s jaars; en de 3 huisjes, elk aan 60 fr. ’s jaars tot 23 april 1881, door de weduwe Jan Parmentier, Leander Besloop en Francis Decode. WOENSDAG 14 APRIL 1880. ten 3 ure namiddag, ter herberg de Bel gische Leeuw, bewoond door Desiré Dupon te Veurne, licilalie-verkooping van: Een schoon en gerieflijk Huis, ten dienste van ni*oodi>akk<»i*ij, met verdere gerieflijkheden, benevens de hoe veelheid volgens kadaster s. A, n.1 199a, van 1 are 67 cent, erve daarmedegaaude, alles slaande te Veurne, in de Noordstraat Bewoond door den medeverkooper A mand Schipman, lot 1 mei 1881. door pastors, kapelaans en tutti quanti en al voor 't geloove, een half franksken geven om het Advertentie-blad af te koo- pen en, o zalig genot, het daarna te bran den. Wel, wel. Pietje van T geloove toch, indien gij een half franksken voor ieder nummer geven wilt, zullen wij er u een peerdevoer leveren. Dan zult gij kunnen branden dal het eene wate benedictie is. En voorzeker zult gij dan honderd en honderd duizende aflaten bekomen!.... Allo! toe dan, komt maar op onnoozel Pietje, voor ’t geloove, voor geloove!... WOENSDAG 21 APRIL 1880, om 3 ure namiddag, Ier afspanning dc Noble Bose, groote markt te Veurnc, openbare verkooping van Eene allerbeste Vetweide, gelegen binnen de gemeente Sleenkerke, groot ingevolge titel, 3 heklaren 46 aren 53 centiaren, en volgens kadaster, sectie B, nJ 54, 3 heklaren 29 aren 90 centiaren, palende van oosten aan dc Zandstraal, van noorden, zuiden'en westen aan eigen dommen der erfgenamen van wijlen den heer Louis Joseph Cuvelier, te Veurnc. Bij plakbrieven verdeeld in 2 koopen. Gebruikt door de echtgenoten Declerck- Delacaun. Aanslag melde geldlelling. Deze met tusschenkomsl van M.’“' S1MPELAERE, Notaris te Alveringhcm. DONDERDAG ia APRIL 1880, om 4 ure namiddag, ter nagemelde her berg, te. Leysele, openbare verkooping van Een lillik ten dienste van herberg en winkel, gestaan te Leysele dorpplaats, op grond behoorende aan hel,weldaads bureel van Leysele, met pacht tol lesïen april 1895, a 9 franken 's jaars. i Bewoond en gebruikt door sieur Eduard lieten. Aanslag met eersten mei 1880 DONDERDAG 22 APRIi. 1880, ten 3 ure namiddag, ter herberg van Seraphin 1 ilain, te Alveringhen, Toeslag van Een Hofstedeken, gelegen binnen de gemeente Alveringhem, ter gehuchte den Klaren Wal, hebbende Woonhuis met Kamer, Keuken en Kelder, Schuur en Koeistal, en de hoeveelheid volgens kadaster s. G, n.'s 374, 375 en 376 van 31 aren 02 centiaren Huisgrond en Boom gaard daarmedegaaude. Bewoond en gebruikt door den licitant Francis Wicke: de boomgaard tot 11 november 1880 cn de gebouwen tot l mei 1881. Burgerstand der stad Veurne. MAANDAG 19 APRIL 1880, om 3 ure namiddag, ter herberg bewoond door Albert Van Houtle, le Alveringhem Forlhem, openbare verkooping vau Een Werknmnsaliiiis eii verdere fiianglijkheden, benevens eeti Houtstal alsook een Onderlat achter het huis, dit alles slaande le Alveringhem, in de Reningheersdijkslraat, op ecu are tien centiaren grond, bekend op ’t kadaster s. B n." 184a. Bewoond door de verkooper Pietèr Hosten, lot den 1“ October 1880. Vlaamsch Tooneel. WOENSDAG 5 MEI 1880, om 4 ure namiddag, ter herberg de Vette Os bij nouw de weduwe Delanoeye- Smlienpre, ter groote Markt, le Vourue, openbare verkooping van Koop 2. Weinig oost van koop een, de hoeveelheid van 2 heklaren 4 aren 32 centiaren Gras en Zaailand, ka daster wijk D, n.r’173a, 176, 177 cn 178. kadaster s.’g, Verdeeld in twee loten. Al deze goederen zijn gebruikt door vrouw Anna-Theresia Brouckaert, wed. van Ferdinand Dequekcr, tot 1 oktober 1880. i Met tusschenkomsl van M.’er LAERE, Notaris le Alveringhem, I t Maatschappij van Land- en Hovingbouw van hot arrondissement Veurne. Hot bestuur dor Maatschappij brengt ter kennis dor Loden, dat do promien bekomen in don prijskamp van poerden en runderen van 5 Juli 1870, zullen uitbetaald woeden bij den hoor 1,. Vakukn Kekckhovï, Secretaris-Tresorier, Ooststraa', 0, Veurne, op Woensdag 14 en Woensdag 21 April 1880. Dc Voorzitter der Maatschappij, H. DE PREY. Korrektionnele Rechtbank van Veurne. ZITTING VAN 8 APBIL. Karel-Louis Lonckc, werkman te Reningelst, 1 maand gevang en 26 fr. boete, over laster. Felix Vanallemeersch, werkman te IJper, 1 maand gevang en 26 fr. boete, over oervoor. Pieter Weiss, werkman ie Niouport, 8 dagen gevang, over slagen. ZITTING VAN 9 APBIL. August Vanhove, werkman te Dixmude, drie maanden gevang, over diefte. Veurne, wijk Beoosterpoort. Gemeente Steenkerke. Koor 1. Eene partij Zaailand, bij de dorpplaats, groot volgens kadaster s. A, n.rs 104 en 105, 83 aren 40 centiaren, en volgens meting 86 aren 52 centiaren. Stad Veurnc Handboogstraatje. Koop 2. Een Werkmanslsuisje met verdere gerieflijkheden en 20 centi aren bebouwden grond, bekend bij kadas ter s. A, n.r 162a. Gemeente Bulscamp. EMmneMPmnaM— Een vijftigjarig Huwelijksfeest! Met de grootste vergenoeging brengen wij ter kennis onzer lezers dat zich den 20,lcn dezer te Antwerpen een feest bereid, welk zeer luister lijk belooit gevierd te worden, t Is de vijftig jarige nauwe verbintenis van twee inboorlingen onzer stad: M.r Napoléon-Jacobus Thieren met Maria-Thoresia Gichtenaoro, beiden in t jaar 1807 geboren en gehuwd don 20,Un April 1830. In zulk eene schoone en groots .omstandigheid baardt liet ons genoegen te zeggen dAt do jubila rissen echte Veurnaars zijn, aangezien zij hunne geboortestad, alhoewel er van verwijderd, Biet vergeten hebben. Inderdaad, ter gelegenheid van hun jubelfeest, is liet de begeerte der ge huwden dat de behoeftige, ingeschreven op de lijst van liet bureel van weldaad, deel nemen aan het feest dat ter hunner eer te Antwerpen met zulke eene plechtigheid zal geschieden, en in dit inzicht zal er aan elke familie twee broeden vaa een kilo ieder en daarenboven nog eenen frank uitgedeeld worden. Dat dan onze heilwenschen de jubilarissen vergezellen, dat zü nog lange jaren in voorspoed leven, en om te eindigen dat het ons toegelaten zij bij deze gelegenheid den wensch uit te drukken van nog dikwijls de vijftigjarige huwe lijksfeest van Veurnaarste mogen aankondigen! Medegedeeld Te verhoogen op fr. 4,500. Geboorten. don 6. Maria Verbouwt!, dochter vau Hendrik en van Diouisia Dclcu, Bewosterpoort. den 7. Elvira Nootaert, dochter van Julius on vau Leonie Debreus, I’auuestraat. den 8. Paulina Loclaire, dochter van Alfons ou van Paulina Vandon Abeele, Zuids raat. Huwelijksafkondigingen. den 4. Eugel-Jozef Bouttry, dienstbode, ge boren to l'ervyso en wonende to Veurne, mot Virginie NVullaert, werkster, geb. en wonendo to curno. Huwelijken. den 5. Vinceutius Sioon, bijzouderen, geboren te l’oporinglio, den 8 februari 1862, met Sophia Ranse, bijzondere, geboren te Veurne den 15 januari 1853. den 7. Karol-Lodewyk Devroe, workman, ge boren cn wonende to Pervyse, wodr van Marie Lanioot, met Virginie Vanstochehnau, dienst meid, geb, le Avecappeile cn wonende te Veuruo. Sterfgevallen. don 3. Marie Thomaero, 1 j. on 3 m. don 6. Elza Cuveelo, 9 m. don 6. Florimond Gësquiero, 4 m. den 7. Jozef Goudsmedt, 1 m. don 7. Irma Leplnois, Ij. den 8. Marie Demuys, 11 m. Wij roepen andermaal de aandacht der lief hebbers van liet tooneel in, op de puike ver- tooning die nzo leden van Rlietorika, op den stadsschouwburg, morgen avond zullen geven en waarmede het tooneeljaar zal gesloten zijn. Do keus der «tukken, zoo ais men gezien heeft, geeft allezins reden tot bevrediging: wij zoggen moor: de voorstelling is alleraantrekkelijkst. Het drama, de familie Dyckmans, treft een roerend tooneel aan van 't huislijk leven, het zelfde stuk door onze maatschappij in den prijs kamp tot Oostende opgevoerd, had aldaar eenen buitengewonen bijval en men was eens om den palm aan Veurne toe te kennen. Ditmaal, zijn eenige rollen door andere liefhebbers vervangen, n wij mogen vrij zeggen dat het stuk hierbij niets dan gewonnen heeft en dal dc opvoering overheerlijk zal wezen. Pompier en Rifleman, een gansch nieuw stukje, zal tot slot d»u aanschouwer goed op- beuren, hem nieuwen moed en kracht geven, het is overigens wel geschikt om eens hartelijk te doen lachen. 1 Do knnstnaressen die de vrouwenrollen ver vullen, Mor. Apers en Mej. Daenens, van Brus sel, zijn in onze stad gunstig gekend en hebben reeds, door hun kundig spel, in Veurne eenen diepen indruk nagelaten. Hot voorgaande zegt genoeg dat «le zaal van boven tot beneden prop pens vo] zal wezen. Met het bijwoonen dezer vertooning. zullen do bezoekers van den schouw burg zonder ongenoegen op het afgelopen tooneeljaar mogen torugzion on hun kunnen overtuigen van den rneion voortgang onzoi* toonoellief hebbers. Dit zij zoo. Voor alle inlichtingen melden wij dat de deuren om 6 1/s uren opengaan om ten 7 uren stipt te beginnen. Gemeente Steenkorke. Koop 1. Een Hofstedeken met afhanglijkheden, benevens 1 heklare81 aren 67 centiaren grond van gebouwen, tuin, boomgaard en zaailand, gelegen bij •de brug op den Grommen Gracht en be kend bij kadaster sectie C, n.1’ 350, 351, 352, 353, 354, 355 en 357. Verdeeld in twee loten. Gemeente Wulveringhem.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1880 | | pagina 3