BEKENDMAKINGEN Uit der hand ie koopen in zijn geheel of bij gedeelten Een allerschoonste EIGENDOM te Veurne, langs de kalsijde naar IJperen, digi bij de IJperbrng, palende noord aan den kapitalen Stadswal en west aan ge melde kalsijde, bestaande uit gerieflijk Woonhuis met verdiep en schoone Stal lingen, alles in steenen muren en pannen- dake nieuwgebouwd, een ander Huis en ruime Schuur ook in steenen muren en pannen dake, twee Hangaarden en 64 aren 62 centiaren en half grond van gebouwen, tuin en weide, hebbende eene lengte ten westen van 86 meters 20 centi meters, palende aan de kalsijde, dies 43 meters 60 centimeters bebouwd zijn. en Ingesteld 2000 fr. SLMPE- ecne groote Kantoor van den Solaris ÏM'. Cae, llolcreégwscliaalslraal, 10, Veurne. Studie van J7.r Beekaiei Solaris le Alveringhem. hoeveelheid van 2 heklaren Varen’ 32 Hel kollegie van HurgcmeesUr Schepenen der stad Veurne, Brengt ter kennis zijner inge zetenen dat de Gemeenteraad in zijne zitting van 25 dezer maand, besloten heeft het onderwijs koste loos te geven aan al de leerlingen der lagere Gemeentescholen, zonder onderscheid, te beginnen na de Paaschvacantie. Veurne, den 26 Maart 1880. Burgemeester en Schepenen, L. OLLEVIER. Bij bevelde Secretaris, I. DECAE. Landbouw. Guano. SIMPELAERE, op 2 maanden tijd van betaling voor de koopen boven de 10 franken. WOENSDAG 21 APRIL 1880, om 3 ure namiddag, ter afspanning de Noble. Rose, groote markt te Veurne, openbare verkooping van Eene allerbeste Vetweide, gelegen binnen de gemeente Steenkerke, groot ingevolge titel, 3 heklaren 46 aren S3 centiaren, ei> volgens kadaster, sectie B, n.r 54, 3 heklaren 29 aren 90 centiaren, palende van oosten aan de Zandstraat, van noorden, zuiden en westen aan eigen dommen der erfgenamen van wijlen den heer Louis Joseph Cuvelier, te Veurne. Bij plakbrieven verdeeld in 2 koopen. w Delacauw. Aanslag melde geldtelling. Deze met tusschenkomsl van M.Ur SIMPELAERE, Notaris le Alveringhem. Gebruikt tot 1 mei 1880. door de echt genoten Moruel-Boudeweel. Te verhoogen op fr. 3,000. 2. ° De titclgrootte van 72 aren 96 cent, maar bij kadaster wijk A, n.r 658, 77 a. 10 cent. Grasland. Te verhoogen op fr. 2,100. 3. ° De titclgrootte van 71 aren 33 cent, doch volgens kadaster wijk A, n.r 644, 69 aren 30 cent. Zaailand, Te verhoogen op fr. 3,000. 4. ’ Bij titel, 50 aren 74 centiaren, maar volgens kadaster wijk A, n.r 645, 45 aren 40 centiaren Gra« en Zanilnnd. De masse van koopen 4 en 5 te verhoogen op fr. 5050. 5. * Een hectare 33 aren 81 centiaren Zaailand, wijk A, n.r 651 van het ka daster, palende west, aan den heer Baron Bethune, te Kortrijk; van noorden de nieuwe gracht; van oosten land behoorén- de aan Charles Blanckaerl-Sarrazyn; van zuiden naar het oosten, aan dito Baron Bethune en van zuiden naar hel westen, aan de heer Vroome te Brugge. Te verhoogen op fr. 5,300. Alle de voorschreven landen en gras gelegen van noorden de Valckenslraat, zijn gebruikt doordeechlgenoolen Morael- Boudeweel. Aanslag met de geldtelling. MAANDAG 19 APRIL 1880, om 3 ure namiddag, ter herberg gebruikt door sieur Henri Kesteman, te Bulscamp, openbare verkooping van: l.° Een Hui» ten dienste van herberg, genaamd de Valcken brug, met Stallingen, Schuur en verdere Gerieflijkheden, be nevens het recht van pacht tol lesten september 1898, mits 50 fr. 's jaars boven de contribution en andere voorwaarden, aan 7 aren 30 centiaren grond der voor melde gebouwen, behoorende aan het weldaadsburecl van Bulscamp. rege en Karei Ghekiere, tot ln Mei 1881, mits elk 50 fr. ’s jaars. Koop 2. Partij Zaailand, eertijds Maaigras, groot bij kadaster wijk D, n.rs 168 en 169, tol i hektare 33 aren. Gébruikt door Francis Blanckaert, tot 1” October 1880, Met tusschenkomsl van M. Notaris te Alveringhem. MAANDAG 19 APRIL 1880, om 3 ure namiddag, ter herberg Uew \oud- door Albert Van lloiitte, te Altering! ern- Forthem, openbare verkooping van: Een Werkmansbuis en verdere afhanglijkheden, benevens een ’iloutstal alsook een Onderlat achter hel huis, dit in de Reningheersdijkslraat, op een are tien Alles gebruikt door de echtgenoolen Debergh- Vanhoutte. Om nadere inlichtingen.zich te bevragen bij dito heer Frans DEBERGH-VAAHCUTTÏ, of bij. Mter DE CAE, Notaris le Veurne, Boterweegschaalstraat, n.” 10. WOENSDAG 28 APRIL 1880, om 4 ure namiddag, ter nabeschreven herberg, veiling van Eene Herberg genaamd den Hert vroeger Sint Pieter, met 68 aren 40 cen tiaren grond van gebouwen, tuin en zaai land te Goxyde, langs den Noord burg weg. Bewoond door sieur Ternier-Cabooter en verdeeld, bij plakbrief, in 3 koopen. DONDERDAG 29 APRIL 1880, om 5 ure namiddag, ter herberg Sint .1 ntoon bij Hendrik Verbruyghe, ie Oosl- duinkerke (plaats), openbare verkooping van: Een tweewoonslig siuiw en Afhang lijkheden, slaande ter dorpplaats van Ooslduinkerke, op eenen grond bekend bij kadaster sekt ie A, n.' 54/> en behoo rende aan de erfgenamen van den heer Bauwens-Vanderdonckl, te Brugge. Gebruikt lol 1 mei 1880, de zuiderste woonst, door Joanna Dorney en de noorderste, zijnde de herberg de Drij Linden door Pieter Camerlynck. De voorschreven goederen zullen ook in twee loten aangeboden zijn. Algomnone tijdingen. Uit hel m landelijks verslag der al- gemeene spaar- on lijfrentkas, onder waarborg van den Slaat, blijkt dat de stortingen gedurende februari, bedroe gen 8,030,3.36 frs. terwijl de terugge vraagde sommen binst hetzelfde tijdver loop beliepen lot 6,391.851. Op 29 februari 1880 bedroeg liet alge meen akliel frs. 133,722,806. Den 10 april, rond 8 ure ’s avonds, is er een brand ontstaan teThielt, in hel magazijn, aanhoudende den viertnolen, van M. Van Slambrouck August, molenaar aldaar, en hem loebehoorende. De schade beloopt lol 3 a 4000 fr. Oorzaak onbekend. Donderdag, rond 5 uur's avonds, is nabij de statie te Moeskroen, een land bouwer, die onder eenen boom schuilde, door den bliksem gedood. De heer priester Ad. Persyn, toege voegd aalmoesenier bij de hervorming scholen van Beernem en Ruiselede, is bij ministerieel besluit van 23 maart loege- lalen den aalmoesenier bij gemelde scho len, den heer priester Bruson te vervan gen, die zijn ontslag heeft gegeven; de heer priester M. Jackson, is loegevoegd aalmoesenier benoemd. Men meldt uil WeenenDe toebe- bereidselen voor de reis van het Mdnner- gesany-Verein naar Brussel worden met veel spoed voortgezet. Het programma der serenade, welke aan prinses Stepha nie op haar verjaardag zal gebracht wor den, is reeds vasigesteld. Het Verein zal te Brussel ook een concert geven, ten voordeele van een liefdadig werk. Vieuxtemps, de vermaarde violonist, heeft aan den minister van binnenlandsche zaken eenaandoenlijken brief geschreven, gedagteekend uit Algiers en waarin hij meldt dal zijne ziekte hem belet onderwijs te komen geven op liet Conservatoire, doch wenschl dat hem niettegenstaande zijne wedde van 6000 fr. betaald worde. Ter voldoening aan zijn verzoek is een krediet aan de kamers gevraagd, dal deze zullen goedkeuren. De heer Carter, door den koning der Belgen gelast met de leiding der olifanten die deel maken van de belgische expeditie in Afrika, heeft lijdingen gezon den. Zijn brief is gedagteekend uil Kerima (Midden-Afrika). Hij beschrijft de gevaren welke zijne karavaan beslaande uit 180 mannen, geloopen heeft. Ons voornaam ste voedsel, zegt de heer Carter, beslaat in maïs mei zand en zout gemengd. Ik ga alle twee dagen jagen; ik dood eene zebra hel beste wild van Afrika, of eene anti loop, hetgeen mijne mannen toelaal eenen heelett dag goed te eten. Op een mijner laatste jachten, ben ik bijna omgekomen. Ik had eene giraaf twee kogels in het lijf gescholen. Het dier gelukte echter weg te loopen; na haar vruchteloos achtervolgd le hebben door dalen en heuvels, keerde ik naar hel kamp terug. Ik hoorde een groot gerucht. Mijne twee dragers zegden mij dat hel een rhinoceros was. Ik nam een geweer en liep stil in hel gras, dat 6 voel hoog stond, lol aan de plaats van waar hel gerucht kwam. Het dier moest neer liggen daar ik hel niet zien kon, Ik nader de stout en zag drie leeuwen die een wiltl zwijn verscheurden. Ik bleef kalm, alhoewel ik meende dal mijn laatste uur gekomen was, want de leeuw wil niet dal men hem aan zijn eetmaal komt stooren. Een der leeuwen was gereed op mij te springen. Ik schoot en trof hem iu <le borst. De twee anderen vluchtten weg. Ik zag rond en zag mijne dragers op 51) meters van mij slaan. Zij beefden van schrik; de flauwhartigen hadden mij ver laten en mijn tweede geweer medegeno men. De leeuw was dood. De nacht viel en wij keerden naar het kamp terug. DINSDAG 27 APRIL 1880, juist ten 4 ure namiddag, ter herberg de drie Trommels bewoond door Feliciaan Houtman, ter dorpplaats van Alveringhem, licitalie-verkooping van Een Sluis met Bovenslagie, en 1 are 33 centiaren cijnserve, mits 11 franks 79 ceiilimen bij jure, met cijnsrecht tot 31 april 1889, bij kadaster s. C, n.r 1263b, staande en gelegen le Alvt ringhem- Puislraai. Bewoond lol 1 Oktober 1880, “oor de medeverkoopers Petras, Seraphin en Clemence Cordenier. Titels, vonnis en kohier van lasten, be rusten ter studie van voornoemden Notaris BEERNAERT. WOENSDAG 5 MEI 1880, om 4 ure namiddag, ter herberg de Vette Os bij vrouw de weduwe Delanoeye- Sackenpré, ter groote Markt, le Veurne, openbare verkooping van Koop 1. Een Hofstedeken met afhanglijkheden, benevens 1 hektare 81 aren 67 centiaren grond van gebouwen, tuin, boomgaard en zaailand, gelegen bij de bj'tig op den Grommen Gracht en be kend bij kadaster sectie G, n.rs 350, 351, 352. 353, 354, 355 en 357. Verdeeld in twee loten. Koop 2. Weinig oost van koop een, de ..2 centiaren (Iran en Knuiland, ka daster wijk I), n." 173a, 176, 177 en 178. Verdeeld in twee loten. Al deze goederen zijn gebruikt dom vrouw Anna-Theresia Brouckaert, wed. van Ferdinand Dequeker, lot 1 oktober 1880. Met tusschenkomsl van M.s tr I.AERE, Notaris le Alveringhem. DONDERDAG 22 APRIL 1880, ten 3 ure namiddag, ter herberg van Seraphin 1 ilain, te Alveringhen, Toeslag van: Een Hofstedeken, gelegen binnen de gemeente Alveringhem, ter gehuchte den Klaren Wal, hebbende Woonhuis met Kamer, Keuken en Kelder, Schuur en Koeislal, en de hoeveelheid volgens kadaster s. C, n.r’ 374, 375 en 376 van 31 aren 02 centiaren lluisgrond en Boom gaard daarmedegaande. Bewoond en gebruikt door den licitant Francis Wicke: de boomgaard lol 11 november 1880 en de gebouwen lol 1 mei 1881 MAANDAG 26 APRIL 1880, ten 8 12 ure ’s morgens en ten één ure nanoen, en des noods ’s anderdags, ten sterf huize van Louis Cordenier, te Alve ringhem, in de Putstraat, koopdag van Meiiagie-Goederen, ’T-iminei’- niaiiNalnain, gezaagd en ander Houten nieuwe iKopertdageragoederen. Op 3 maanden lijd van betaling, mits borgstelling. O O fi* O A. TE VINCHEM, WIJK DE TORREELEN, op Maandag, 17 April 1880, 2de Sinxendag om 2 uren namiddag, van hoeveelheid voortskomende der afbraak van dè ge bouwen der hofstede van sieür Pieter Dehaeze. Op 2 maanden tijd MAANDAG 10 MEI 1880, om 5 ure namiddag, ter herberg de Valk, bij de echtgenoolen Middels-Blanekaert, ter dorpplaats van Alveringhem, Kaats spel, openbare verkooping van: Koor i. Een tweewoonslig Huis met 8 aren 18 centiaren grond, erf en tuin, te Alveringhem, bij hel Jephof. Gebruikt en bewoond door Carolus Pqr- Burgerstand der stad Veurne. I -“et tl alles slaande te Alveringhem, Reningheersdijkslraat, c, centiaren grond, bekend op kadaster s. B n.° 184a. Bewoond door de verkooper Pieter Hosten, tol den 1" October 1880. met tusschenkomsl Sedert eenige jaren is het genoegzaam dat hot tijdstip van hut groot verbruik der Guano’s daar zij, op dat men, op do belgischo markten, be lachelijke geruch en Verspreide, die do gebeur tenissen ten stelligste logenstraffen. Deze ver tellingen, dio hot ernstig publiek min dan ooit gelooft, zijn wellicht de vrucht der te vinding rijke inbeelding van eenige agenten die belang hebben om, rond dit tijdstip van hetjaar, do sprookjes uit to strooien, die zij gebroeid hebben sedert dat MM. Rau-Vau den Abeele en concessiounarissen zijn dor Peruvian Guano Company Limited. Wat men ook doe, gelijk in welken handelstak, om de koopers to vrijwaren tegen de sprookjes van eenigo gróotmakers, vindt men nog hier en daar eenige eenvoudige kooplieden, wier getal «teeds vermindert, dio zich laten bekoren. Echter eindigen zij met klaar te zien, na de kosten van het licht betaald te hebben, hetwelk de duister nissen voor hunne oogen heeft doen verdwijnen. Eenigen beweren dat ar spraak zou zijn van «ene nieuwe overeenkomst betrekkelijk ile con cessie der Guanos. Dit gerucht, dat een weinig aan beurslisten gelijkt, zou ion minste eene bevestiging waardig zijn. Want, ten slotte, wie houdt heden de voor naamste liggingen van guano? Al de tijdingen uit het zuiden der Stille zee zijn het eens om de zegepraal aau de Chiliaanscha legers too te ken nen, en de laatste berichten toonen ons dezelve op eenige uren van Lima gereed om de hoofd stad van Peru te veroveren. Er is dus geen twijfel of do depots van guano zijn in de macht van Chiliën. Het isdusnietwaarschjjnelijk dat, in de onge lukkige omstandigheden waarin het zich be vindt, bet peruaansch gouvernement, in wiens Korrektionnele Rechtbank van Veurne. ZITTING VAN 13 APRIL. David Parrein, werkman te Woumen, 30 fr. boete, over jagt en zijn geweer of 50 fr. Karei Wullepit, werkman te Woumen, 61 fr. boete, over jagt on zijn geweer of 50 fr. Virginie Roudolf, huisvrouw Scheemaker, te Westeude, 26 fr. boete, over eerroof. Heuri Vanhove, 20 fr. boete, over slagen, Henri Viacno, 26 fr. boete, over verbreking van afsltuiing, beide visschers te Adinkerke. ZITTING VAN 16 APRIL. Frederic Ackerman, onderwijzer te Haringhe, 5 fr. boete, over slagen. Louis Allaeys, ouderwijzer te Rousbrugge, 62 fr. boete, over slagen. Gemeente Bulscamp. Gemeente Wulveringhem. handen liet ook zij, «enen ernstigen kooper vin- du voor eunu koopwaar die liet niet meer, ten minste tijdelijk, bezit. En ten andere, indien wij de cngelsolio borich- i ten, die doorgaans uit de beste bronnen spruiten, moeten geloovun, schijnt het niet dat Chiliën be- I reid zij de vrucht zijner zegepralen te verlaten I noch de do belangen der bond bolders te ver- waarloozen. Tot bewijs, ziet hier een extrait uit den Daily News van 6 maart Wij vernemen dat de Peruvian Guano Compa ny aangeboden heeft van Guano te laden voor het nieuw contrakt onder de bescherming van Chiliën en dat haar aanbod op breeden voet ge daan is. Wij hebben niet geaarzeld het over eenige dagen te verklaren dat deze company wezenlijk do eanige mogelijke agent is die het coinitó dor obligatie houders kon kiezen; het was in hun belang zich te vereenigen en zij hebben het gedaan. Men gelooft dat het nieuw contrakt in eenige dagen zal bekrachtigd zijn en de dragers van obligation zullen dan do gelegenheid hebben van do eerste overeenkomst te beproeven uit de welke zal gesloten zijn hetgeen men tot heden overeengekomen was de eer en het crediet van Peru te noemen. Sedert het verschijnen van dit artikel in het engelsch blad, vernemen wij dat de onderhaude- lingen in den voormelden zin gelukt zijn. Er zijn dus redens om te veronderstellen dat de geruchten op welke wij zinspelen niet alleen lijk voorbarig zijn, en waren zij zelf* echt, zouden zij zonder belang w zen en geen» veran dering op den toestand onzer markten brengen. Gemeente Steenkerke. Gemeente Wulvorinvjhem. 1 Gemeente Alveringhem. Geboorten. den 11. Bertha Lucidarme, dochter van Dosiró en van Marie Lahaye, binnen palen. den 11. Justina R yoke waart, dochter van Le»n en vaa Paulina Debuysero, Nieuportstraat. den 13. Karet Saison, zoon van Lodewjjk cn van Philomena Do.-chrevol, binnen palen. den 13. Marie Decoussetnaoker, dochter van Pieter en van Sophia Marcscaux, Vestenstraat. den 11. Jules Houvenaeghel, zoon van Flori- mond en van Rdsalie Dacoster, Bewesterpoort. Hu welij ksaf kondigingen den 11. Albert Vanbauter. herbergier, geboren to Brugge on wonende to Adinkorko, wedr van Sophie Faeg, met Virginie Hartool, naaister, geboren en wonende te Veurne. don 11. Frans Debuysero, werkman, geboren te Pollinchove on wonende te Veurne, met Mario I Picayot, dienstmeid, geboren en wonendo te Bulscamp. den 11. Emiol Gouderoey, werker, geboren te Wormhout en wonende te Duinkerke, met Eugenia Devoghel, werkster, geb. en wonendo to Veurne. den 11. Petrus Boove, dienstbode, geboren te Pervyse en wonende te Veurne. mot Elodia Teerlynck, geboren to Avecappello on wonende te Veurne. Huwelijken. den 28. Desiró Depovor, tolbeambte, geboren te Mocrkerke den 12 Juli 1843, met Rosalia Everaert, mutsonmaakster, geboren te Veurne, den 6 maart 1849. Sterfgevallen. den 11. Engelbert Boussemaere, werkman, 48 jaren en 2 fuaanden, geboren te Alveringhem en wonende te Veurne, man van Coleta Tahon, hospitaal. den 15. Sophia Warmoes, 3 jaren.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1880 | | pagina 3