BEKENDMAKINGEN. Uit der hand te koopen in zij n geheel of bij gedeelten T2£ PACHTEN GRAS W 1 D E, groot omtrent 6 hectaren, gelegen nabij de dorpplaats van Watou, benevens een «treepken Mecracli, gebruikt tol eersten October 188Ü, door sieur Desijé Bullhez. TOEVv ICTZi: in eene zKting, VANDEN MAANDAG 17 MEI 1880, 4 ure namiddag, ter herberg den Hoorn, le Pervyse-dorp, openbare verkooping van Een WOONHUIS met schuur en darink- stal en 5 aren 24 centiaren Erf, te Veurne 's Heerwillemscappelle, kadaster wijk A, nr 35, gebruikt door Lod. Lheire. Aanslag met de geldtelling. meters, palende aan de knlsijdè, dies 43 meters 60 centimeters bebouwd zijn. Alles gebruikt door de echtgpnoolen tebergh - Éfl n hout te. Om nadere inlichtingen zich le bevragen bij dito heer Fbaxs’ 1)1 BEIUIII-VAMIOU'ITE, ol bij M“* DE CAE, Notaris te Veurne, Boterweegscliaalslraat, n." 10. Kantoor van M.let Solaris te Wulveringhem. ZATERDAG 15 MEI 1880, om 4 uren namiddag, te Vinchcm, langs de kalsijde van hel Gouden Hoofd naar llouihem, nabij de herberg de Doode Mannen, Koopdag van allerhande Bouw materialen, voortkomende der af braak van de gebouwen van een hofste deken onlangs gebruikt door sieur Hailleul, vader. Op een maand tijd van betaling mits borgstelling. SIMPiiLAEllE, kantoor van den Solaris ÖE Ca r, IJoicreetjwschaalsiraal, 10, Veurne. ZATERDAG 15dMEI 1880, 3 ure na middag, ter herberg de Zon, le Adinkerke- Panne, van Adinkerke-Panne. Hel Paviljoen Kuursaal, ten dienste van Café-Restaurant, hebbende groote Schenkplaats, Eetzaal, twee Siaapkamer- kens, Keuken en opene Voorplaats, alles overdekt in zink, alsnog een Kelder en afdak met pannendake, gesticht aan het zeestrand le Adinkerke-Panne, op 3 aren grond aan het Staatsdomein, waarvoor jaarlijks tol 15 fr.’ betaald wordt. Aanstonds aanslag; tot nazien dat Pavi- joon, zich te bevragen bij Edmund DAVID, Café I’Esperance, le Veurne, of bij Aalurecht Vaxhauter, herbergier in de Zon, te Adinkerke-Panne. Alle inlichtingen bij. den Notaris DE BRAUWERE, te Veurne. DONDERDAG 21) MEI 1880, om 4 ure namiddag,-ter herberg de Vette Os bij vrouw de weduwe Delanoeye- Sackenpré, ter groote Markt, te Veurne, TOESLAG van Koop 1. Bebouwd Hofstedeken met 11 181-67 Cn grond van gebouwen, tuin, boomgaard en zaailand, gelegen te Steeenkerke, wijk C, nummers 330 ad 355 en n. 357 van hel kadaster. Te verhoogen op fr. 8,200. Verdeeld in twee loten, waarvan het tweede groot 84 aren 05'cenl" Zaailand zijnde n.r 357. letterkundige HyacintcKirsch, bestuurder van de Kursaal le Oostende, is plotseling in den ouderdom van 51 jaar overleden. -- Le PETIT RENTIER est envoyé 52 Dimanches consécutifs moyennanl un franc voir aux annonces Eereteeken voor een toonbeeld uit B... wetgevende kiezing van 8 juni, als volgt vastgesleld MM. Verhacghe, burgemeester van Mechelen; Bergmann, gewezen burge meester van Lier, en DeJode, schepen van Mechelen. MAANDAG 10 MEI 1889, om 5 ure namiddag, ter herberg de Val’;, bij de echtgenoolen Michiels-Blancheert, ter dorpplaats van Alveringhem, Kaats spel, openbare verkooping van: Koop i. Een tweewoonstig BSuis met 8 aren 18 centiaren grond, erf en tuin, te Alveringhem, bij hel Jephof. Gebruikt en bewoond door Carolus Por- reye en Karel Ghekiere, tot 1" Mei 1881, - mits elk 50 fr. ’s jaars. Koop 2. Partij Znailnnd, eertijds Maaigras, groot bij kadaster wijk D, n.r‘ 168 en 169, tol i heklare 33 aren. Gebruikt door Francis Blanckaert, lol 1" October 1880. Met lusschenkomsi van Notaris te Alveringhem. WOENSDAG 2 JUNI 1880, om 4 uren namiddag, ter herberg be woond door d’heer Franciscus Vanden- bussche, le Veurne, op de Kaaiplaats, openbare verkooping, in ééne zitting, van Twee nieuwe Woonhuizen met verdere medegaande Gebouwen en af- lianglijkheden, gesticht op 9 aren 56 centiaren Erve, loebehoorende aan de rechthebbers van M.r Gustave De Smedt- Beruier, met erfpachtrecht tol 30 april 1907, gestaan en gelegen te Wulpen, aan den zuidkant van den vaart en den keiweg op den dijk. Aanslag met de geldtelling. Bewoond en gebruikt door Desire Van den Plassche. Titels en konditien bij genoemden Notaris CORNILLE. Hel schoolcomileil vooi Veurne, Adin kerke, Goxide en Steenkerke werd ver leden vrijdag door den heer Inspecteur Rcynaerl ingesleld. Al de leden warert tegenwoordig. Na de instelling is hel comiteil overgegaan tol de benoeming van zijnen voorzitter en van zijnen sékretaris. Werden benoemd ais voo/iitler, M.r Ollevier, dd. burgemeester van Veurne, als sekrelaris, M.' De Hoon. Deze hoeren hebben verklaard de hun toevertrouwde bedieningen té aanvaarden. In de zitting van den gemeenteraad van gisteren, is de heer 11. Declercq, eigenaar, le Veurne, lid van het bureel van weldaad benoemd, in vervanging van M.r Barbier, ontslaggever. Duivenprljskamp der maatschappij St. Esprit, le Veurne, op Arixis, den 'Zondag 2'*** Mei met 175 mededingende duiven. Duivenprijskamp dor maatschappij de Reisduif, te urne, op Arias. D doniteur kondigt de wel af op parlemeiit hk: onderzoeken. De Kamer zal lol 14 mei bijeen blijt. ii, maar na de juui-kieziiigcii volgt ecu buitengewone zitting, welke noodig is om de gekozene van 8 juni, nadat lol hunne toelating zal zijn overgegaan, in de gedegenheid te stellen als volksver tegenwoordigers de nationale augusli- feesten bij te wonen. Richard, de koning der pick-pockets, gelijk zijne vrienden hem noemen, is zondag namiddag le Brussel op de, bou levard van den kruidtuin aangehouden, op het oogenblik dal hij eene dame van haren porlemonnaie ontlastte. Richard, een Brusselaar, die 47 jaar oud is, is reeds 13 maal veroordeeld geweest, waaronder tienmaal voor diefte. Een telegram uit Parijs meldt dal de lieer John Lemoine om gezondheidsre denen afziel van het ambt van gezant van Frankrijk te Brussel. Volgens een ander telegram zou hij van dit ambt afzien, op aandringen van bet bestuur van den Jour nal des Débats, waarvan de heer Lemoine eene der voornaamste opstellers is. De Neue freie Preste meldt dal de reis van den keizer van Oostenrijk naar Brussel lot in de maand juli is uitgesteld. De bevolking van België beliep op 31 december 1878, tot 5,476,939 inwoners. Een overschot van geboorten op de over mens is in al de provinciën vastgesleld. De bclgische dagbladschrijver en WOENSDAG 19 MEI 1880, om 3 ure namiddag, te Stavele, aan de brug, Ier herberg het Hof van Commer cie» bewoond door sieur PieterVanhoutte, Eindelijke toewijzing van eene aller beste partie Mnnigrn», gelegen te Beveren, nabij S.' Eloi, groot volgens kadaster seelie A, n.r 252a, 1 hectare 30 aren 50 centiaren, palende van oosten den heer Emmanuel Devoghel te Hondschoote, op palen, van zuiden den heer Dcbie- Legillon te Ooslcamp, op hall'dijk, van westen den heer baron Pycke de Pete- gliem, half dijk en van noorden den heer de Vriere te Brugge, ook op half dijk. Thans gebruikt door den beer Henri De Baenst, met recht tot 11 November 1880. Slechts ingesteld fr. $,1QQ. Een allerschoonste EIGENDOM te Veurne, langs de kalsijde naar IJperen, digi bij de IJperbrug, palende noord aan den kapitalen Stadswal en west aan ge melde kalsijde, bestaande uit gerieflijk Woonhuis met verdiep en schoone Stal lingen, alles in sleenen muren en pannen- dake nieuwgebouwd, een ander HtiiS en ruime Schuur ook in sleenen muren en pannen dake, twee Hangaardeu en 64 aren 62 centiaren en half grond van gebouwen, tuint eh weide, hebbende eene lengte ten westen van 86 meters 20 cenli- WOENSDAG 12 MEI 1880. 3 ure nanoen, ter herberg der cclitge- noulen Rabaey-Malon, le Veurne-Bewe«- lerpoort, licitalic-vei’koopiiig van: lu Een JEnis met 1 are 20 cent, grond en koer, le Veurne-Bewi stei poort, oost bij den ingang van het Grazebekevehl. 2" Een Hui» met 1 are 30 centiaren grond en koer, van westen bij den ingang van hel Grazebekèveld. Aanslag met de geldtelling. DODERDAG 15 MEI 1880, 1 ure namiddag, in tie Kroon bij K. Vanhoutle, le Veurne-Bewesterpoorl, koopdag van Huisraad, Hsrbirggjrief en andere roerende voorwerpen. Kantoor van M.'er Arthur VANDEN BERGHE, Notaris te Pervyse. DONDERDAG 15 MEI 1880, om 4 uren namiddag, ter herberg de Mostaardpot, bewoond door sieur Serafin Duel, te Gyverinchove, Een goed cn welbebouwd Hofstedeken en verdere afhangelijkheden, benevens de hoeveelheid volgens titel van 11 1-01-56 G“ en volgens kadaster slechts 96 a. 65 c. Erve, bekend onder de sektie A, n.rs 24. 25, 26, 27a, 27b, 27c, 27ti en 28, gestaan en gelegen le Gyverinchove, in den Noprdhoek; verdeeld in drie loten, met recht van samenvoeging. Gebruikt door de medeverkoopster vrouw Barbara-Coleta Flahou, wedc Ifevys, tol 1 Oktober 1880. Met tusschenkomst van M.'er BERGHE, Notaris le Pervijse. Om aanstonds in gebruik te treden De Café de FTandrea,, groote Markt, Veurne, hebbende groote schenk- plaats, schoone beneden- en bovenkamers en een daaraanpalende Winkel, dienende voor Beenhouwerij. Zich le bevragen bij Pieter Vdltdenkerckhove. Burgerstand der stad Veurne. Te verhoogen op fr. 30C0. Koop 2. 11 2-04-32 C" Welde en Zaallnnd, in Wulveringhem; verdeeld in twee loten Lot 1 of bij maat 81 aren 81 centiaren Zaailand, wijk D, n.'* 176 en 177 van bel kadaster-, 1 Te verhoogen op fr. 3,300. Lol 2. H. 1-22-51 C“ Weide, n." 173a en 178, wijk I). Te verhoogen op fr. 5,100. De massa der tivee koopen te verhoogen op fr. 17.000. Al die goederen gebruikt door vrouw.de wed* Dequeker-Brouekaertte Sleenkerkc. Kantoor van BENOIT VAXDEU BERGHE, .Solaris te Rousbrugge-Haring he. Kantoor van den Notaris Camicle I>e Cae, te Ghyverinchovc. WOENSDAG 19 MEI 1880. om 3 ure namiddag, ter afspanning de Noble Rose, groote markt, te Veurne, Toeslag van Eene allerbeste Vel weide, gelegen binnen de gemeente Sleenkerke, groot ingevolge titel, 3 hektaren 46 aren 53 centiaren, en volgens kadaster, sectie B, n.r 54, 3 hektaren 29 aren 90 centiaren, palende van oosten aan de Zandstraal, van noorden, zuiden en westen aan eigen dommen der erfgenamen van wijlen den heer Louis Joseph Guvelier, te Veurne. Bij plakbrieven verdeeld in 2 koopen. Gebruikt door de echtgenoten Declerck- Delacauir. Aanslag met de geldtelling. Te verhoogen op 24,050 P’- Deze met tusschenkomst van M.’,r SIMPELAERE, Nolaiis te Alveringhem. MAANDAG 10 MEI 1880, om 4 uren juist namiddag, in de nale- melden herberg bewoond door Arnoldus Deschryver, openbare verkooping van: Gyverinchove. gehuchte den Abeele. Koop t. Eene BIERBROUWERIJ en Herbergen verdere afhangelijkheden, be nevens de hoeveelheid volgens gedane meting van 12 a. 75 c. ondergrond van gebouwen, voor- en achterplaats en hove- nierhof; onvergeld bewoond door Arnold Beschrijver. Koop 3. Eene HERBERG en verdere ge rieflijkheden, met 7 a. 20 c. grond van gebouwen, achterplaats cn hovenierliof; gebruikt door Francis Moeneclaei/, tol 1" Mei 1883. Koop 4. Eene HERBERG genaamd den Eik, en verderft afhangelijkheden met 4 a. 81 c. medegaande Erve, bekend hij kadaster sektie B, n." 175 h 178; gebruikt door Fideel Gryson, lot 1 Mei 1883. Met tusschenkomst van M.',r VANDEN BERGHE, Notaris te Pervyse. DONDERDAG 15 MEI 1880, te Watou, ter plaats, om 3 ure namiddag, inde herberg la Helle Vue, bewoond door Jules Debergh, openbare verkooping van eene behuisde en beplante Hel kohier van voorwaarden, titels van eigendom en plans zijn berusten ten kan- loore van voornoemden Notaris DE CAE, alwaar alle verdere inlichtingen le-be komen zijn. -en Boomprijs 250 ff. Vertellen week, op conen vroegen morgen, deed ik gezondhoidshalve een uitstapje te lande. Met volle teugen dronk ik den verkwikkendon morgendauw in, terwijl do verfrisschende koelte uijjnc ledematen doordrong en in mij als een nieuw leven deed ontstaan. Ik zette inijnu wan deling voort, doch langzaam, want al wat mij omringde zag er te betooverend uit. alles boeide te v: el mijne zinnen.Ik ontmoette groepjes leerlingen, die zich naar de middelbare school van Veurne begaven. In mij ontstond er aeno zekere liefheid, toon ik onder die jeudige stu denten zooveel deftigheid, zulke liefelijke be leefdheid aantrof. Ik kwam aan het dorp B..., het opperzwartje was voor mij. Soms had ik schetsen over zijne beleefdheid geboord nu zou ik mij overtuigen wat hiernopens de echte waar heid was: immers nog een groepje leerlingen ging hem ontmoeten, met groote nieuwsgierig heid wachtt ik het oogonblik der tegenkomsl af. Wat gebeurt er? De jongelingen nemen hun ne mutsen af cn wenschen den zielenherder goeden dag. Deze integendeel wist niet waar zijn hoed stond of beter't was te veel been, ja lood aan zijnen hoed doch het was te vergeven die beleefde personaart je liad een kerkboek ond r lijnen arm. Ik vroeg mij af. zou het misschien zijn omdat die jongelingen naar die geuzeschool van eertijds gaan l Tou einde nadere inlichtingen over dien verlichten geest te bekomen trad ik cene herberg binnen. Ik spraak over dien sat raap met de waardinZij zegde dat mij zulks niet verwonderen moest, dat het 's mans gewoonte was en dat hij trouwens herkomstig was van de streek der wouden. Maar 't zal beteren sprak zij verder Eerlang gaat de de kakschool open en dan zal dat toonbeeld van de in de beleeld- heid eenige lesjes ontvangen, 't Ware te wen- schan, want zijne gemanierdheid, die tot spiegel aan de ingezetenen dier gemeente zou moeten dienen, is toch te zeer beperkt. X. Gemeente Alveringhem. Gemeente Wulveringhem. A.lgeineenc tijdingen. prijs, Camiel Vlaminck, Eesen; 2' Camiel Vlaminck, id.; 3’ Eugcen Bruseal, Dixmude; 4* Gustaaf Duclos, Veurue; 5* Karet Pintc, id.; G* Vermuersch Lucien, Dixmudo; 7’ David Rossels, Veurne; 8» René Tutten, Woumen; 9' Einiel De- bever, id.; 10’Eduard Stepman, Dixmude: 11» Vlaminck, Eessen: 12* Veruieersch Lucion, Dix- rnude; Volgen Alphonse Degraer, Woumen; Louis Vauronse, Veurne; Henri Maerton, Dix mude; Reno Tutten, Woumen. 1° prijs, K Vanhoutio, ten 10 u. 37 11 in.; 2* r n I' L llancko, 10-47; l’Tn. Zoete 10-19; 5* K. Vaniioutie, 10-50; 6-J. üevallejo, 10-..1; 7’Th. Zoete, 10-51 11; 8’ K. I’oupoye, 10-52 1/s; O" A. I’ysou, .0-51; lo’ II. Doerun 10-54; 11’ K. Van- houtte, 10-50; 12» Aug. Hoet 11-1 Volgen K. Vauh-'Utto, 11 02; K. 1 hiry 11-10; Aug. Pyson, 11-13; Tn. Zóete, 11-15.serie (2 duiveii), L. Hanoke; 2’ serie 1 duiven K. Vauhout o. De onbekeude prijs is gewonnen door Th. Zvutc. Openbnre Verkooping van1 wrkmw im'mn rui'—xxotc.Wim-.,w«-ms. Gsboorten. den 1. Karol Loire, zoon van Lodowijk en van Virginie Depla, 's Heerwillems. den 1. Irma Lepinois, dochter van Hendrik cn van Mathilde Wulleman. den 3. Elodia Allaeys, dochter van Lodewijk en van Amelia Fossaert, Klaverstraat. den 6. Helena Garein, dochter van Pim en 1 van Florence Taeckens, Bewesterpoort. den 6. Helena Rossoy, dochter van David van Silvia Vanleke, VeStonstraat. Huwelijksafkondigingen. dan 2. Modeste Wicke, werkman, geboren en wonende to Wulveringhem. met Loonie Lemaire, dienstmeid, geboren ie Kemmel on wonende te Veurne. den 2. Engelbert Misselyn, hoefsmid, geboren en wonende te St. Joris, met Octavie Scherpe- reel, werkster, goh. en wonende to Avecappello. den 2. Alois Ilauweale, dienstknecht, geboren te Dixmude en wonende to Veurne, met Marie Deblieck, werkster, geboren on wonende te Avecappêlle. Huwelijken. den 1. Hendrik Reybrouck, schaper, geboren te Woumen den 13 Augusti 1853, met Marie Delsael, dienstmeid, geboren te Vinchem den 22 Maart 1851. den 1. Frans Debuysere. werkman, geboren te Pollincli >vo den 13 April 1817, met Mario Picavet, dienstmeid, gebo.on te Hulscamp, den 13 Maart 1858. Sterfgevallen. den 6. Gentillio Dehruyne, 7 maanden. den 6. Marie D'hondt, 7 in. en 1G d. den 6. Flavio Massein, 1 j. en 5 m. den 7. Camiel Deianglie, 1 jaar. Boven den boomprijs of fr. 75. Prijiij der futtagic van de brouwerij fr. 5,100. Koop 2. Eene HERBERG en verdere af hangelijkheden, met 2 a. 48 c. grond van gebouwen, koer en hovenierlioveken laatst bewoond door Isidoor Desmytter. Gemeente Beveren. Boom- en hoge prijs fr. 30.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1880 | | pagina 3