T. H. GEMEENTEKIEZINGEN. - UITSLAGEN. 40 SPEKSPLINTERNIEUWE iiElX E B ESSEMS, R. I. P. B TT I T E fl I 0 It. 1881, bekomenc Veurne, 25 October 1881. De libéralen’ verlies welen dat zij ondergaan hebben in de personen van en onmisbare kandidaten stadhuisv.agers Droevige briefwisseling. Lieve Vader, Ik laat u niet droefheid welen dat ik cene buis heb van 15 meiers lang. Hoe gaat het met u Antwerpen.De liberalen zijn gekozen met 600 stemmen meerderheid. Mechelen. De kalholijken overwin nen; zij herkrijgen de meerderheid in den raad niet. Te Boom, Hemixem, Lillo, Merxem, Oude-God en Reelh zijn de liberalen ge kozen. Te Hoogstraten, te Turnhout en in de andere gemeenten werden de kalholijken gekozen. Brussel. De liberalen overwinnen met eene meerderheid van 600 stemmen. Anderlecht. Drij independenlen zijn gekozen; ballotlecring lusschen drij libe ralen en drij independenlen. Etterbeek. Geen strijd. Daar de libe ralen zich onthouden hebben, zijn de in dependenlen gekozen. Elsene. M. Jules Janson alleen is ge kozen. Ballotleering voor tien zetels; de liberalen zijn vooruit en ontbreken slechts cenige stemmen om de liberale meerder heid te behalen. Laken. De klerikalen vereenigd met de independenlen, overwinnen met eene geringe meerderhied. De kiezing van Laken zal waarschijn lijk verbroken worden. Molenbeek. Gekozen; M. Dccock en Jacobs, independenlen; herkozen, M. Jan uari, liberaal. Er is hallolleering lus schen de andere kandidaten der beide lijsten, uitgenomen voor MM. Lebrun en Vandenhove, independente», en Slroo- bant, liberaal. St. Gillis.200 stemmen meerderheid voor de liberale lijst. St. Joos-len-Noode.M. Van der Smis sen, independent, is alleen gekozen. Er is ballotlecring lusschen 7 liberalen en 8 klerikalen. Schaarbeek. De lijst der liberale As sociatie zegepraalt met 100 stemmen meerderheid. Te Hal, Nijvel en Aerschol zijn de kle rikale» gekozen. Te S.‘ Pieters Jette, Geldenaken, Lean, Pcrwez, Thienen, Ternast Uccle, Vil- voide, Boilsforl en Haechl, zijn de libe ralen met groole meerderheid gekozen. Gent. Overgroote zegepraal. De libe ralen worden gekozen mei eene meerder heid van 1700 stemmen. Ledeberg. Liberalen gekozen met 60 stemmen meerderheid. Moerbeke. Liberalen gekozen; de kle rikalen hadden den strijd niet durven aangaan. Dendermondc. De klerikalen gekozen m6.t 170 stemmen meerderheid. CaJloo. De liberalen zijn gekozen. Audb'naerde. De klerikalen zijn her kozen mo.t 34 stemmen. Aalst. Daar ook zegepralen de kle rikalen. .Mnove. Dn liberalen bezwijken met eene minderheid van 40 stemmen. Sedert 1878 hebben de liberalen 60 stemmen ge wogen. God is juist! De besluiten der Voor zienigheid zijn ondoordringbaar. 100 d. atl. Deyiue. Klerikalen zonder worste ling gekozen. Lokeren.Vier aftredende klerikalen zijn herkozen. Balloleering lusschen 3 liberalen en 3klerikalen. Brugge. De klerikalen zijn herkozen met 25ü stemmen meerderheid. Rouselaere, - Klerikalen gekozen zon der strijd. Dixmudt. De liberalen worden met 15 stemmen meerderheid gekozen. lleyst. Twee liberalen en twee kle-- rikalen gekozen. Een klerikaal is gevallen Blankenberg he. Zegepraal der libe ralen. .Meupoort. Volledige zegepraal der liberalen. Yperen. De liberalen zijn gekozen 130 stemmen. Meenen. Balloleering voor heel de met lijst. Avelghem. Liberalen gekozen. Korlrijk. De klerikalen zijn met 250 stemmen meerderheid gekozen. llarlebeke. Klerikalen gekozen. Thouroul Klerikalen met 120 stem men meerderheid gekozen. Hasselt. Twee klerikalen zijn bij de eerste stemming gekozen. Bollolieerim' lusschen 6 liberalen en 6 klerikalen. Tongeren. Dy drij uittredende kleri kale» zijn herkozen. Er is ballotleeriiv' lusschen 2 klerikalen en 2 liberalen. Groot-Spauweu. Geen enkel der kan didaten heelt bij de eerste stemming de volstrekte meerderheid bekoming. Maeseyck. De klerikale» behalen den zegepraal. Mechelen -aan - Maas. zijn gekozen. Beeringen. De liberale lijst zege-1 praalt. Loos. Hevigestrijd. Niettegenstaande de wanhopige pogingen der geestelijk heid, zijn al de liberalen gekozen. Bergen. 7 liberalen en 2 klerikale»1 zijn gekozen. De liberalen zegepralen in de volgende' genu’fcnien; Jancrel. Virelles. Morlanwelz^ Dour. Emmeries, Ruaregnon, Boussu, Ath, Baudour, Couilkl, Peruwels, Houn- deg, Goegnies, Aimenies en Ciiimay. Anderlues. Vier liberalen gekozen. Balloleering lusschen 2 liberalen en 2! klerikalen. Beaumont. Zegepraal der liberalen. Binc.he. - Gekozen 1 liberaal. 3 kleri kalen en hallolleering voor 7 plaatsen. Bonne-Esperance. De klerikalen zijiu geklopt. Boussu. Vier aftredende liberalen em 7 nieuwe zijn gekozen. Braine-le-Comte. De liberalen zege pralen met 80 stemmen meerderheid. Brugelette. De liberalen zijn met groole meerderheid gekozen, Charleroi. Zes kandidalen der libe rale Associatie en een afgescheide liberaal zijn gekozen. Chatelel. Heel de liberale lijst is gekozen. Chièvrcs. Da liberalen zijn zonder oppositie gekozen. Chimay. De aftredende liberalen zijn herkozen. Echaussines-Lalang. Liberale lijst gekozen. Ghlin. Vijf aftredende liberalen en 2 independenlen gekozen. Gosselies. De liberale lijst is ge kozen en de klerikale meerderheid in den raad is omvergeworpen. La Louviere. De liberalen zijn ge kozen met 40 stemmen meerderheid. Leuze. Zegepraal der liberalen. Soignies. De liberalen, gesteld tegen die der liberale Associatie, zijn gekozen met 48 stemmen meerderheid. Thuin. De toestand is dezelve ge bleven. 2 liberalen en 3 klerikalen zijn gekozen. Doornik. Zeven liberalen zijn ge kozen; bollottcering tussc'.ien 5 liberalen en 5 klerikalen. Danipremy cn Cuesmes. Liberalen gckozeil. Frasnes. Klerikalen gekozen, Bois-d'llaine. De liberale lijst zege praalt. Familleureux. Volledige zegepraal voor de liberalen. Marcinelle. Liberalen herkozen. Sivry. Klerikalen benoemd. Thien. Twee liberalen zijn gdkozén. Gosselies. Heel de liberale lijst is ge kozen; dit is ook het geval te Giliy, Sem- bretie, Landelies. Boutfioulx en liansari. Luik De lijst der liberalen zegepraalt met eene meerderheid van 400 siQtiunen. Dolhgin. Groole zegepraal der libe ralen. Ensival. Volledige zegepraal voor de liberalen. Hoci. Vijf liberalen gekozen van dg Met toelating van ‘iilH vrije Venrneaeho burgom, berustende in den Cafó Van Gaaighem. Deze bessems rechtstreeks komende uil de vermaarde magazijnen van den grrroooten fabrikant Raenefl'a, zijn opper best geschikt lot hel wegvagen en weg kuischen van alle dingen, zoo binnen als buiten Voor de konditien zich te bevragen bij de gebuisde kandidaten-vagers, brugschc liaan zou hel ambt van burge meester aanvaard hebben, enkelijk om zijne vrienden te voldoenMenging later op het staliematmeije peinzen, als T u belieft, wanneer er een plaatseken overschoot Maar helaas, driemaal helaas, zij zijn leelijk bedrogen, de treffelijke burgers hebben hun eene wonderschoone buis gegeven. Slaapt dus gerust den langen slaap der dooden, klerikale kerkuilen, want de likerale kiezers van Veurne, heb ben met ons bekwaam en eerlijk Collegie van Burgemeester en Schepenen cu met onze achtbare Gemeenteraadsleden, een nieuwe pacht aangegaan voor25jaar li beraal bestuur, in te gaan met eersten januari aanslaande. Heeren klerikalen, gij hebt dikwijls ge lachen met de lelterkens T. II. maar ge ondervindt nu wel dal hel Stadhuis maar te huren was aan goede en bekwa me mannen, maar aan geene slaven van den deken. En de schoone nieuwe zetels dan in de Raadzaal? Heeft Arseen, goddooine, een achterste om op zulke schoone kussens te zitten En het nieuw laken op den tafel Zou het niet jammer geweest zijn van Karei er zijne vuisten te zien doorslaan? Dal hij liever naar Amerika trekke. Allons, allons, wij zullen er van zwij gen,voor vandaag, en wij zullen van heden af aan hel werk gaan om, noodig zijnde, voor onze vrienden, binnen drie jaar, honderd stemmen meerderheid te be komen. Wat u aangaat, gevallen kandidalen, rust in vrede, komt nooit meer terug, vaarwel, voor eeuwig vaarwel! BeteekenJs der kiezing. De uitslag der kiezing van 25'" dezer beleckeui.dai de lueerdorheidder Veurne- fiche kiezers goedkeurt wal hel gemeente bestuur in de laatste tijden gedaan heeft ztn dal zij wenselit dal dit bestuur in den zelfden zin volberde. Wij hebbeii het volle vertrouwen dat ouze siadhuisheerun aan dien wensch zullen voldoening geven, en dal zij zullen voortgaan met onze gnmeenleselioien on der alle opzichten te verbeteren, en met sciioonê openbare gebouwenzoowel inwendig als uitwendig, in hunnen ouden bouwtrant te herstellen. De zegepraal der liberalen beteekent ook dal hel armbestuur krachtdadig de gemeentescholen moet blijven bescher men, en dal de commissie der godshuizen in de gestichten, welke aan haar toezicht zijn toevertrouvvd, verbeteringen van al len aard moet blijven verwezenlijken. Wij twijfelen geenszins of deze beide liefdadigheidsbesluren zullen zich ten volle van hunne taak weten te kwijten, tot groole voldoening van alle inensch- Jievende herten en lot groot voordeel van onze behoeftige medeburgers. De zeer eerweerde grrroootc en kleine geestelijken cn hunne sleepdragers; de snolkwijlendc Cerclo-Calholico-Comiko; de onwetende bessemvagers en andere kwakzalvers van den kalotten kring; de gepatenteerde voiluur- en broekschilders en ander vuil ras, laten met de bitterste buikpijn cn de grootste smart hel droevig hunne teergeliefde onmisbare kandidalen stadhuisvagers De Haan van ’t kot; De prooivalk; De keunekop; De spotvogel; De ronde lukkebakker; En de gebrilde keikop, alias gekeerde frak. i pijnlijk bezweken onder den zware» last der, in de kiezing van 25 October 1881, bekomene die sedert lang T. II. waren. Da burgerlijke begraving heeft plaats gehad den 25 October, om 4 ure na middag, in ’l bijwezen der Veurnesche liberale Luizeu dragende de katholieke kimt toegeslaan door den Disch. Men beveelt hun in uwe gedachtenis. l»c Verplettering. Zij spraken zoo stout Zij waren verzekerd te winnenzij zouden voor allerminste 50 stemmen meerderheid hebben! zij zegden hel luid aan al wie het hooren wilde, zij kenden hunne mannen, hel kon niet missen! Reeds van vóór negen ure stelden de zes kandidaten, vol vertrouwen, zich als ten loon en grimlachtlen cn meesmuilden spottend. T Kwezelhaantje en T keune- boertje zatlen aan de bureelen als getui gen, en zij waren zoo geestig, zoo beleefd, zoo voorkomendDe sukkelachtige Valckc, 't onnoozcl engeltjeRafaël, Arsenins over- looper en Karei de boer wandelden op de markt, in afwachting op de grrroote en vereerende belonging van wege de echui- mers bende. Ais de kiezing en de optelling der stem briefjes afge'.oopen was, en hel nu klaar als de zon was bewezen dal de liberalen zegepraalden met cene meerderheid van 40 stemmen, dan verdwenen eensklaps de zes uitverkorenen van den deken. Men wilde de «gecommandeerde bezems» gebruiken om de zes versloolene, ge schandvlekte, gehoonde kandidalen weg te vagen, maar ónmogelijk die mannen nog to vinden; hel spijl, de schande, de woede hadden ze reeds weggevaagd. En adieu de 200 flesschen champagne, en de telegrams op voorhand geschreven; cn de vaandels cn de keersjes; en gezwe gen de liedjes; adieu, adieu alles: al hun hoop zoo deerlijk in rook vergaan; hunne voorbeschikkingen van dit af te schaffen c:\dat te. veranderen; adieu, hunne wraak nemingen op onze oflicieele scholen; vruchteloos al kunne kosten al hun loo- nen, braspartijen, sohrijven en drukken, vruchteloos al hun geweld Beminde Zoon, Helaas! Helaas!! De mijne is 41 meters lang. Die vervloekte katholieke gaais zullen mij nooit meer hebben. Mama kan liet niet opkroppen. Ferdinand. 7 I t met het handhaven der goede Medegedeeld t 1- Dixmudo, 25 Oktober, 1 ure namiddag. ANTWERPEN BRABANT OOSTVLAANDEREN. WESTVLAANDEREN LIMBURG. HENEGAUWEN. LUIK. Vic loontje, Alfons Vcurno, 25 Oktober, 2 ure narni'bhsr. Uio vader. Crooto voomlellinf'. Zondag in don wclriekenden tap, tcutoiuutcl- liiig der buis van 40 graden welke de weerya- loose klerikale kandidaten van dn herbergiers als oen bewijs vanyeneyenAei'cZ out vangen heblxni. Om 5 ure ’s avonds, in 't zelfde lokaal, groote bijeenkomst van topmannen en pilaarbijters allen in grooten rouw. Een grooto strijder voor 't geloof, die zeker na zijne dood als patroon der slokkers zal vereerd worden, zal in deze vergadering «ene voordracht houden over hetgeen er gebeurt als uien een dertigtal pintjes oud hierin den kelder gelegd hoeft. Vervolgens weeklacht over do zes nieuwe blikslagers, door den vermaarden I.atrouche, terwijl Sander Schorrewcg cene conferentie zal geven over het lezen vau liberale gazetten in 't al- gcmceu en het Advertentic-blad in 't bijzonder. Al die deze vergadering bijwonen krijgen weder 40 dagen allaat «n daarboven eene dQzfjn l.ampernissche lukken en een stukje van do buis als relikwie. Eene bus zal aan den iugang geplaatst worden om de giften te ontvangan ten voordoele der klerikale schuimersbende. Het vermaard Lieremannetje, gewapend met de klakkebusse die hjj van SA Niklaas gekregen heeft, is gelast orde.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1881 | | pagina 2