JNGEN. Toewijzing ’t eener zitting, Definilieven Toeslag Depuydt, Het Huis Mo st rev, Gezusters, Vlamingstraat, 38, Brugge, komt da laatst verschenen Nieuwigheden te ont vangen voor het Winlersaizoen, zoo als: Conleclien, Kostuimen, Zijde, Fluweel, Peluche, dials, Wollegoedeeén en Fan- tazijen. De tentoonstelling en de te koopstelling dezer Goederen is begonnen sedert 17 dezer. ZATERDAG 12 NOVEMBER 1881, om 3 ure namiddag, Ier Nieuwe Herberg-» bij sieur Jacobus Debergh, te Adinkerke (Panne), openbare verkooping van Kooi* 1. De wcstersle eener TWEE WOONST en 12 aren 40 cent” grond van Gebouwen en Zandakker. Koor 2. Oost daaraan, de ooslerste van dezelfde TWEEWOONST en 10 aren 94 centiaren grond van Gebouwen en Zand akker. Gebruikt door sieur Zoete. Ingenotlreding met de geldtelling. KANTOOR VAN DEN Notaris DE BKAUWJSRS, te Veurne. Burgerstand der stad Veurne. wordt, vinden wij M. Palricius Van Duyl- liuys van Dixmüde. Bij koninklijk besluit van 19 October, is liet toevoegsel van contingent des legers voor het dienstjaar 1881, voor Weslvlaandcren, bepaald op 31 man en voor geheel het rijk op 197. Den 19 dezer heelt men op de kust ten oosten der haven van Oostende, dooi de zee uitgeworpen, het lijk van eenen onbekende gevonden, schijnende lot de werkende klas te behooren. één Sieur Teirlinck, onderpastoor te Over- .meire, is door de correctionele rechtbank van Detidertnonde veroordeeld lol ver- -schillige slrallen beloopende te zatnen lot vijf-en-dertig maanden gevang en lot 52 frank boete, voor aanslagen tegen de eer baarheid op jonge meisjes. Hij is daaren boven gedur.eude vijf jaar van zijne bur gerlijke en politieke rechten beroofd. WOENSDAG 2d,n NOVEMBER 1881, 3 ure namiddag, ter herberg den Hemel, Roosendaalstraat, te Veurne, van: Hofstedeken hebbende Woonhuis, Keukengebouw, Ovenbnur, Schuur, Stal lingen, Haalput; Bornput en II 1,10.90 Weide en Hoving, wijk B, n.,‘. 309, 310 en 311. Bewoond en gebruikt door de ver koopster wede DflncA’at’O, totbaafmis 1882. Eigendomsbewijzen en verkoopvoor waarden bij den Notaris DE GRAUWERE, te Veurne. lijst van M. den Burgemeester en een af- gescheide liberaal. Spa. Heel de liberale lijst is ge kozen. De klerikale burgemeester, M. Lczaack, is gevallen. Vcrviers. De liberalen rijn gekozen met 2.30 stemmen meerderheid. De liberalen zijn gekozen, zonder strijd, te Stavelot, Ensival en Hodimont. De liberalen werden ook met groote meerderheid gekozen te Dison, Dolhain- Limburg, Hensv, Andrimonl, Tlieux en Olne. M ontzeil. De lijst van den burge meester isgekozen; ballolteering tusschen een liberaal en een klerikaal. Welhenraedt. De burgemeester en drij klerikalen zijn herkozen, Namen. Heel de liberale lijst isge kozen, M. Montpellier, de volksvertegen woordiger, is gevallen. Andenne.De liberalen zijn zonder strijd gekozen. De Raad is van alle kleri kalen gezuiverd. Couvin. Drij liberalen en een kleri- caal zijn gekozen. Dinant.De liberalen zijn met cene meerderheid van 125 stemmen gekozen. Florenncs. Een liberaal en twee kle rikalen zijn gekozen. Gedinne. De liberalen zijn gekozen. Gembloux. Heel de liberale lijst is gekozen. Grand-Leez. Een klerikaal gekozen. Ballolteering tusschen 2 liberalen en 3 klerikalen. Moustier. Twee klerikalen zijn ge vallen. Er is ballolteering. lïoe.heforl. Drij klerikalen zijn gekozen. Ballolteering tusschen twee liberalen ei twee klerikalen Waleourt Heel de liberale lijst zege pranll Beaurdiiig. De liberale lijst is met groote meerderheid gekozen. Bir.ini -Polonaise. Drij liberalen ztji rir i ler burgemeester s i -i,.. sschet) een liberaal er n kl-tlreaal. Irlon. De liberalen zijn gekozen. Floi cHville. - Liberalen. Hi-ille. Insgelijks liberalen. aslugne. Drij klerikalen zijn geko- n ni.-l twee liher.den. De meerderheid ii den Raad blijft liberaal. Houflalize. Klerikalen gekozen. Neufchateaü I).- liberale lijst wordt bij de eerste stemming gekozen. Marche. De liberalen zijn met groot 'meerderheid gekozen. Bouillon. De klerikalen zijn gevallen. Merleux. Liberalen gekozen. Champion. De liberalen zegepralen met groote meerderheid. Larothe. De klerikalen hebben over wonnen. Palisetd. Zegepraal der liberalen. Sl-Ihiberl. Twee liberalen zijn ge kozen. Er is ballolteering tusschen twee liberalen. IVellin Twee liberalen zijn gekozen. Ballolteering tusschen een liberaal en een klerikaal. Hel Kollegie van Burgemeester en Schepenen der stad l'curne, Verwittigt de inwoners dezer stad, dat den heer Distiicï-bevelhebber. bij zijnen o nzendbrief van 15 dezer lopende maand October, ons ter kennis brengt, hij dag bepaald heelt op Vrijdag li“" der maand November aanstaande, 7 ui en ’s morgens, op den koer der Gendarmerie of op de Hoofdwacht ingeval van slecht weder, ten einde in oogenschouw te nemen de in onbepaald verlof zijnde militairen dezer stad, de welke zich zullen moeten aanbieden in hunne krijgs- cffeclen voorzien van hun livrei, dit in uitvoering van liet koninklijk besluit van 7 Augustus 1881. Gedaan te Veurne, den 24 October 1-884 De Burgemeester en Schepenen, (Get.) L. OLLEVIER. Bij bevelde Secretaris, (Gel.) 1. DE CAE. Kantoor van den Notaris E.>E6<Gae, Hoicrweegschaalslraal10, Veurne. Mynheer de Opsteller. OP WOENSDAG IG NOVEMBER 1881, oin 4 ure namiddag, ten Gemeente- huize vim Wulpen, Gemeente Wulpen. I’1' koop. Al de Gebouwen eener Hofstede met 11 6-78-34 C“ grond van Gebouwen. Koer, Weide en Zaailand, wijk B, nummers 143, 114, 145. 146, 246, 247 en 253. Bij affiche verdeeld in 4 loten 2rt'- koop. 62 aren Nfeuwland, wijk B, nummer 239. Koopen 1 en 2 zullen samengeveild worden. 3d< koop. H 0-60-90 G" Nienw- land, wijk B, nummer 262. 4'k‘ koop. 47 aren 60 centiaren Zatdland, wijk B, nummer 236. 5dc koop. 57 aren 60 centiaren Zaailand, wijk B, nummer 233. O11" koop. 65 aren 40 centiaren Zaailand, wijk B, nummer 383. 7d’ koop. G hectaren 62 aren 90 centiaren rüieuwiand, wijk B, num mers 105 eu 106. Bij affiche verdeeld in 7 loten). Gemeente Boilshoiucke. 8’" koop. 11 1-06-20 O Zaailand, wijk A, nummer 30. Alles gebruikt door den heer Desire Pauwels, tot 1" October 1882, mits 3,900 franks bij jare. Met tusschenkomsl van M. Notaris te Nicuporl. De heer Alfred De Cae, oud leerling onzer Slants middelbare school, komt voor de jury der Hoogeschool van Geul, met goed gevolg, zijn laatste examen als conducteur van bruggen en wegen af te leggen. Op de lijst der gezwoQrnen voor den zittijd van het hof van assisen van West- vlaanderen, die den 14 november geopend i Ingebonden. JJitslag der stemming te Adinkerke. Q. G X Adinkerke gekuchte de Panne. 55. 61. 56. 61. 52. 54. Geboorten. den 22. Carolina Mortelez, dochter van Karei en van Antonia Caytan, Vestenstraat. Óen 26. Elza Rathó, dochter van Milo en van Eugenia Cottry, Bewcsterpoort. Huwelijksafkondigingen. den 23. Hendrik Barrezeele, wagenmaker, ge boren to L'.o. en wonende te .Veurne, met Amelia-Loonia Kesteman, naaister, geboren en wonende teA’eurne. Sterfgevallen. den 22. Joanna-Theresia Malbrancke, rond- leurster, 72 jaren, 9 maanden en 1 dagen, ge boren tc M’eesten isa wonenda te Veurne, wed" van Joannes Devoghel. don 2,>. Hendrik Vanleke, dienstknecht, 19 jaren en 1 maand, geb. en wonende te Veurne. den 26. Karel Ramon, 5 j. en 3 m. De pilaren waren wit van ontroeringen luis terden die welsprekende aanspraak toe met ademlooze stilzwijgendheid. Heeft de heer pastor, den dag der stemming, God in hot stemhuisje gezien. De kiezers gelooven het niet: want niemand heeft hem God zien groeten. Andere groote tegenkomste der liberalen. Het sermoen van Adinkerke had zijnen weêr- galm in de Panne. Groote katholieke meeting. Tegenwoordig: den heer Voorzitter; dau heer Sekretaris; de baas en de bazin der herberg; vier kleine speelmannekens op de schuiftafel en aide overige aanhoorders, liberalen van Adin kerke. Afwezig al de katholieken van de Panne en van Adinkerke mèe begrepen. Dagorde 1. ° I.anteeruen tot verlichting der Panne; 2. ° Onderwijs bij middel van lanteernen, hoe de kiezers der Panne moesten stemmen voor de katholieken. Na met veel aandacht aan de welsprekende stilzwijgendheid der redenaars geluisterd te heb ben en niemand verders het woord vragende zijn de liberalen broederlijk gevolgd door de katho lieken en zich wel vergeestigd hebbende, een glas goed bier in d’herberg van den lieer voor zitter gaan drinken. Hoe schoon die verbroeder lijkheid onder liberalen en katholieken I Het is alzoo dat de Adinkerksche liberalen van alle weldenkende menschen der gemeente geacht en bemind zijn en bemind zullen blijven. Als bewijs dat politieke overdrevenheid van het geestelijk gezag geen liberaal her; aan christelijke broederliefde kan ontvreemden, heeft de heer Burgemeester met den heer Pastor in den gang van het kieslokaal de volgende samen spraak gehad Burgemeester - Goeden dag M.r Pastoor zult gij de goedheid niet hebben van met ons liberalen het noenmaal te nemen na de stem ming Pastor: - Ik bedank u 'k en heb geen tijd; ik moet weg met het konvooi Burgemeester- Ik verzeker u, Mr de Pastor, wij zullen u veel eer aandoen en u aan tafel geen kritieke zaaijen Pastor: 'T en kan niet zijnen hij ging voort, denkende bij zich zelvengeen kritieke zaaijen’t gaat daar anders ais in de kerk Deze samenspraak hooft voortgesproten uit eone wedding voor honderd pinten bier tusschen den burgemeester en eenen jongen kandidaat der oppositie di# nog niet kon gelooven dat er zoo veel christelijke liefde in de herten der libe ralen ie vinden was. Honderd pinten bier voor zulko les is toch niet veel, als men overdenkt wat lange buizen kosten. Proficiat! Tot bij drij jaren Getal stemmers Nietige briefjes Meerderheid Jlebben bekomen I.IIIEEALE LIJST. MM. Jonehcere Louis Luysscn Louis, Maton Auguste, SchipmanPieter, Guilleman Quentin, liabaey-Rooze David, KLERIKALE LIJST. MM. Debeerst Edmond, Delaeter Eduard, Thery David. Vatideuberghe Karei, Vanhoutte Leopold. Dus heeft Gemeente Coxyde. I’rii’j van opgaande Bruitbonm n', T.rentltrt) Hagen en Afsluiting- .ÏIS,-- NAMEN. LUXEMBURG. Virlön. Liberalen insgelijks gekozen. Men schrijft uit Alveringhem. Do veldslag is door de klerikalen gewonnen; Het is waar dat zij geen onkelen vijand ontmoet hebben, dus, het is gemakKelijk om viktorie te schreeuwen. De wetgevende macht is benoemd te Alveringhem; thans maken de gekozenen en de anderen, die nog in dienst bleven één gezin uit; al vrienden te samen: Kozijn langs hier en nonkel al daar: Burgemeester,schepenen, leden, sekretaris, al klerikalen van het zuiverste water. Er waren 337 ingeschreven kiezers op de lijst, hebben bekomen: Pieter Barra lees Joseph Boedts16S stemmen; Arthur de Ruysscher 161: Bernard Nollet lees do Verschavc’n 187 on Léon Visart 170. Nu zullen zij oen leventje hebben, nu dat geen enkelen geus, geen eenen weerwolf van liberaal zijn stoute mond nog zal kunnen openen in dien heiligen slavenkring, in die succursale der sakristij; nu zullen zij eens gaan tooneu wie zij zijn en wat zij kunnen en durven. Ons liberaal Gouvernement heelt zich maar stevig te houden of liet zal te rekenen hebben met de wetgevende macht van Alveringhem Erère, Bara, Rolin eu Van Humbeek, past op dat gij tegen de gevels niet komt botsen van onze doorluchtigheden, of gij zult weten aan wat prijs Kan het maar juist het contrairie niet zijn! Kunnen zij nu, met alle hunne eensgezindheid, geene partijdige akten en daden begaan,'dat hen liet Gouvernement keer op keer op de duimen moet kloppen Dat zij uit het oog niet verliezen dat er boven hun hoogere meesters zijn, die alle hunne koukclfoesingen eu do bij het hair-ge- trokken beraadslagingen zullen nagaan, en al wat niet pluis eu recht bevonden zou worden, met een penuostreep zouden vernietigen; moest dit gebeuren en dit ware niet te verwonderen, want de raad Is hier nu samengesteld uit ultra- klorikalen en eenige andere ledefi, goodseudigo altijd ja-knikkers, en met zulke vurschilligo ele menten kan men verre gaau. Wat schoone naam, watblinkendo ooro, wat weergaloos profijt zou ons Alveringhem heinde en verre daar door verwerven 1! Nu, laat ons de gebeurtenissen vooruitloopen. Do kontrolo hunner akten en daden is in goede handen; onze krachtvolle en waardige Gouver neur, onze vastberaden ministers weten hoe men de toomelooze paai den moet breidelen, derwijze dat zij niet met de vracht en 't gespan wegloopen. Nog een woord. Het was volstrekt onnoodig dat zij den dag vóór de kiezing, hunne onder- hoorigeu rond zonden met een factum, voor titel voerende; - Achtbare medeburgers». Er was geen tegenstand en waren verzekerd gekozen te zijn; maar neen, zij hielden er aan dat wij hun próza zouden lezen, al was het maar om het laaghartig genoegen te smaken te kunnen spre ken van onze otIieieele'*cfiolenYo7cJi,- geuxescho- len, van ons geusen-ministerie, van onze treffe lijke jufvrouwenonderwijsters, diezij verachtend mamsels, noemden. Wel, wat is dat dauw en klein van hunnen wegel En wat stellen zij daar de proef, op de som, om te bewijzen hoe groot hunne maatschappelijke wellevendheid is. Spreken wij op dien tóón van hunne scholen, van hunne onderwijzers, van hunne nonnekens l Laten wij ze niet gerust f Holloway’s Pillen. Roos. Men onder vindt veel moeilijkheid om de oorzaken der roos uit het gastel te verdrijven. Zoolang dat niet werkelijk gedaan is, sluipt deze verouderde kwaal steeds rond, gereed om er weder bezit van to nemen, zoodra de geringste .wanorde der gezondheid weder aanleiding geeft tot <lo kwaal Waarborg voor ene weder instorting wordt met da grootste zekerheid verkregen door het. ge bruik van Holloway's zuiverende Pillen: daar,zij de verborgen bron van do kwaal in het bloed verdrijven. Zij genezen zoo zacht, eu toch zoo krachtdadig don bloedsomloop, en de vertering der spijzen, d .r de roos dadelijk verdwijnt. Deze pillen versterken ook <1maag, eu regelen de lover, en de nieren; op deze wijze verdwijnt de kwaal inwendig, terwijl de verminking der huid pjede verilri.-vezi worden. VAN Ingesteld fr. 40,000. Ingesteld fr. 3000. Ingeste’d fr. 4,500. Ingesteld fr. 2,500. Ingesteld fr. 3000. Ingesteld fr. 3500. Ingested fr. 40,000. Ingeeteld fr. 5000. De massa staat op fr. 101,500. zlvlgeinecne tijdingen. 93. 10. Al- Berouw komt nooit te laat, of boter laat dan nooit. Dit veel belovende spreekwoord, even als zoo vele andere verstandige gezegden, staat bloot aan vele tegenwerpingen; in alle gevallen zijn er ■vele slepende ziekten, welke onherstelbaar schij nen, volgens aangenomen de gewone praktijk. Het blijkt echter, uit de opinies van het publiek, waarvan er verscheidene in de registers zijn op- goteekend, en uit de werkelijk algeineene aan vraag naar de middelen van Professor Holloway, dat de meeste kwalen, hoe hopeloos zij gewoon lijk ook zijn mogen, een straal van hoop op genezing vinden, in het gebruik daarvan. Het is waar, dat men zou kunnen aanvoeren dar menig ‘vóórkomend geval, als hopeloos opgegeven door den. oenen practicus somtijds door een ander genezen wordt, maar de gunstige resultaten van de Pillen en Zalf van Holloway, schijnen de aanspraak op onfeilbaarheid te waarborgen, zoo voorspoedig zijn zij geweest, in elke ziekte waarop niet meer de minste kans aan genezing bestond. Ten allen tijde zijn er eenige eigenaar dige bijzondere geneesmiddelen geweest, die vertrouwelijk aanbevolen werden' voor alle kwalen hoe hopeloos ook. Zelfs tabak genoot eens dat verheven en magtige aanzieu, on het is zeker, dat deze door de uitstekende geneesheeren van dien tijd als een behulpzaam middel werd aanbevolen voor eene massa kwalen. Al deze algemeene geneesmiddelen echter bepaalden zich tot oene korte heerschappij; daar zij inderdaad niet voldoende gevonden werden in evenredig heid met hunne verspreiding onder de burgerij. Dit beschouwen wij als een beslissend bewijs, dat zij onvoldoend waren. Het geval is nu echter veranderd, daar wjj een middel gevonden heb ben, met gelijkluidende beloften dat echter vooitdurèhd meer en meer de achting van het publiek wint, naarmate het zich verderverspreidt eu waarna jaarlijks eene toenemende aanvraag gedaan wordt in alle oorden der wereld, be schaafd of onbeschaafd, door geleerden en onwetenden, door rijken en armen, die allen getuigen -van de uitstekende werking in de zwaarste ziekten eu voornamelijk in do gevallen die de vertatings-orgauen aundoen. Wij hebben hier het oog op do Geneesmiddelen van Profes sor Holloway, welke zonder twijfel aan onze lezers overbekend zijn, eu nauwelijks eenige' aanbeveling behoeven. Het is eene vreemde daadzaak, maar tevens eene, die boven alles de theorie van Professor Holloway, die eene alge- meeno oorzaak der kwalen aanneemt, bewijst, namelijk, dat de inwoners van elk land, waar zijne middelen zijn ingevoerd, ze in het bijzonder geschikt gevonden hebben voor de meest voor komende ziektegevallen in dat land. Willen wij de reden daarvan weten; zoo is deze hierin te vinden, dat deze medicijnen op elk schadelijk bestanddeel van het bloed van den patient wer ken, welk schadelijk bloed de directe oorzaak is van zijne ongesteldheid, welke zij ook zijn moge: van daar, dat de uitslag zoo heilzaam is, zonder het menschelijke stelsct te benadeelen, zoo als vele andere medicijnen. Deze middelen, welke, de kraukon in alle werelddeelen genezen hebben, zijn dè wettige vrucht van een diep na denken, van onvermoeide vlijt en onderzoekin gen, en "van eene lange reeks van praktische proeven. 27. 25. 23. 27. 21. Dus heeft do libe aio kandidaat die minst st.euimeu zijner lijst ontvangen heeft, nog turn atemmen boven de meerderheiden vjf-en-twintig stommen bóven de meest geachte kandidaten der klerikale partij. Do liberalen hebben misschien die verplette rende meerderheid te danken aan de politieke welsprekendheid van hunnen lieer Pastoor, die verleden zondag de kie ers hunne kiesplichten in den'stoel van waarheid voorlas en hun wel deed verstaan voor wieu zij moesten stemmen zeggende met krachtige woorden on bijkans met overtuiging dat daar, In het stemhuisje, zij, kiezers, zouden staan tusschen God en hunne consp.ientie.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1881 | | pagina 3