BEKENDMAKINGEN. HOFSTEDE, met WOONHUIS en STALLINGEN, met 32 hektaren 04 aren 50 centiaren, medegaande zeer goede Z.VAI- mintoor vail den .\olurts llr.CjAE, liolci ueeijseltiialslrital10, I eurne. bisschoppelijke lichten bezagen malkaar als of zij van de hand Gods geslagen waren.... OP MAANDAG 17 JULI 1882. ten 1 ure namiddag, ter hofstede van Charles Comein, te Alveringhem-Kruissv, KOOPDAG E E', Ei S T I A. L E OP WOENSDAG 19 JULI 1882, om 3 ure namiddag, in hel heitel du Nord te Veurne, bij de Nieuportbrug, Definitieve Toewijzing DER Studie van M.' Beernaert, {Solaris te Alver int/hetn. OP VRIJDAG 14 JULI 1882, om J ure namiddag, ter hofstede gebruikt door Carolus- Ludovicus Vanbrabant, te Houlliem, by de doi pplaats, KOOPDAG VAN OP DONDERDAG 15 .11 LI 1882, om 1 ure namiddag, ter hofstede en op landen gebruikt door sieur Deshé )lis- sutve, te Sleenkerke, langs de straat leidende van de Pi esende naar Bulscainp, o o 1» i» A, de Bien Acquis IN OUDECAPPELLE, met 21 hectaren 61 aren grond van Gebouwen, Tuin, Zaailand en Vetweide. Verdeeld in 3 loten met recht van samenvoeging. Gebruikt door dlieer Henri De Grave; voor de Zaailanden tot 1" Oktober 1882, voor de Weilanden tot 11" November 1882 en voor de Hui zingen tot 1" Mei 1883. Nieuwe inarlelanr. Wij lubben dagelijks veroordeclingen mede te deden van broederkens en gees telijken, die de kinderen bezoedelen; maar helaas! tie feilen, die nog verdoken blijven, moeten nog wel tien maal lalrij- ker zijn, als men ziel wal ijver de kleri kale kopstukken en kwezels aan den dag leggen, om die monsters te redden. Als men de zaken van nabij nagaat, moet men veronderstellen dat hel moeilijk zou zijn een kleirikaal gesticht aan le duiden, die zou mogen zeggen vrij te zijn van die voortzeltendc bedervenheid. lieden brengen de dagbladen van Namen ons de veroordeeling aan van zekeren Lommens, pastoor te Maison-S.1 Gérard. Die pastoor is beschuldigd van aan slagen legen de eerbaarheid, zonder ge weld, opeen meisje, min dan 14 jarenoud. Nevens de pastoor zit op de bank der beschuldiging .loseline Larose, huisvrouw Pieter Lambert, van dezelfde gemeente, beschuldigd van valsche getuigenis, met liet doel haren pastoor van eetie veroor- dceling te redden. Hel onderzoek ten laste van pastoor Lemmeiis, heelt zulke onzedelijke,onmen- schelijke en verschrikkelijke teilen ten laste van den pastoor doen ontdekken, dal de pen weigert ze neer le schrijven. Do subsiituul van den prokureur des konings, M. Jules Richard, heelt op onwederlcgbare wijze de schuldigheid der belichten bewezen, lot zooverre dal zelfs de klerikale vrienden van den pastoor verontwaardigd waren over zooveel be dorvenheid. l>e lechlbank heeft dan ook pastoor Lommens, tol twee jaren en zes maanden gevang veroordeeld. Joselina Larose, overtuigd van valsche getuigenis is lol zes maanden gevang veroordeeld. Pastoor Lommens is terstond aange houden. Rn het zijn aan zulke mannen dat de ouders hunne kinderen toeverlrouwen. Gij, ouders, die jonge kinderen, dochters hebt, weesl op uwe hoede, wal het geldt hier geen afzonderlijk leit, maar wel eene bedorvenheid die bij de zwarten bestaal, die zich meer met politiek, met lekker eten en drinken bezig houden, dan met Iiuji geestelijk:ministerie te vervullen. Algenieenc lijdingen. Bij koninklijk besluit van 21 juni worden de volgende pensioenen verleend: 733 Ir. aan Henri Dewitle van Veurne, bediende der douanen; 733 Cr. aan Pieter Ityssen, van Adinkerke, bediende der douanen, en 614 fr. aan Ch. Bostoen, van Bousselaere, bediende der douanen. Te rekenen van zaterdag, 1 juli, zijn de telegraaf- bureeleu van Brugge en Oostende dag en nacht gestadig geopend; hel bureel van Nieuport (baden) zal een vollen dagdienst hebben gedurende den baddiensl en hel bureel van Middelkerke zal voor T saizoen ook in werking blijven lol T einden september. Verleden week is er voor fr. 13,910 visch in de mijn le Oostende verkocht. Hel beloop van den verkoop van visch gedurende de maand juni bedraagt frank 207162-60 Hel bclgisch gouvernement, zegt een linanliecl bullelijn, heeft eene leemng van 133 millioen gesloten met de Natio nale Bank, de Algemeeiie Maatschappij en hel huis Rothschild. Er zal geene openbare inschrijving plaats hebben; de prijs waaraan de leeniag is gedaan 82 fr., 3 [I. Ii. intrest gevende. De groote wapenoefening van dit jaar zullen weer beslaan in eenen kleinen oorlog, divisie tegen divisie; zij zullen plaats hebben onder hel. bestuur van lui tenant generaal Boucher bevelhebber der 1" militaire circonsci iptie, en zullen duren van 2 lol 11 september, waaron der 2 rustdagen. Den 1 september zullen ile kwartiers generaal van de vijanddijke division te Luik en te Modane gevestigd worden. De werkzaamheden zullen op 4 sep tember aanvang nemen; de troepen zul len door de corgen van het departement van oorlog vereeuigd worden; te rekenen van 3 september zullen de bewegingen aan hel initiatief van de kommandanten der troepen overgelaten worden. De troepen zullen in barakken vernach ten, de voorposten zullen bivakkeeren. De werkingen zullen plaats hebben in den driehoek, door de Maas, var. Luik tol Namen; den ijzerenweg van Luxemburg, van Namen lol Marloye, en den ijzeren weg van Ourlhe lol aan Luik. Eender vijandelijke korpsen zal samen gesteld zijn uil de eerste divisie voetvolk, liet 1’ regemeul jagers te paard, drie eskadrons van het 2° lanciers, vijf batte rijen en eene kompagnie der genie. Het andere korps zal beslaan uil de 2" divisie voetvolk, ter uitzondering van de 4" bri gade, maar met hel 13' en 14' regement Imielroepen; het 2“ jagers te paard, een eskadron van het 4 lanciers, vier batte rijen en eene kompagnie der genie. De batterijen zullen samengesteld zijn uil vier stukken. De heer minister van justitie heeft den beer Bourgeois, policiecommissaris, gelast hel schip le gemoel te gaan dat kanonik Bernard te Santander zal aan brengen. In den provincieraad van Brabant is een voorstel neèrgelcgd lot uitdrukking van den wensch dat bet verplicht onder wijs in ons land zou ingevoerd worden. De misdaad der Wetstraat. Deze weck zijn nogmaals de gebroeders Ar man en Lcon Pellzer naar Jiet paleis van Het klerikaal schandaal te Doornik. Kanunnik Bernard zal rond 13 juli in België aankomen. Volgens men verzekert zon hij, in Amerika vernemende dal men hem in hel bisdom van Doornik deed doorgaan voor een dief, uilgeroepen hebben Geve God dal ik niet verplicht weze terug naar mijn land le keeren, om mij legen zulk eene beschuldiging te verde digen Welnu, God heelt hel tegendeel toe- gclaten, dank aan tie belieudigheid vin: een detective. Kanunnik Bernard zal te Doornik terecht staan, tegen liet einde der rechterlijke vacamie onder hel voorzitterschap van een katholiek magistraat, M. Dumon. Sedert eenige Jagen loopt hel gerucht, zegt de Etoile, dal Mgr. Durousseaux ge praamd wordt zich in persoon naar Rome le begeven, om de zaak Bernard uil le leggenmaar dal bij zich daar legen verzet, uit vrees dat men in zijn vertrek eene poging of inzicht tot vlucht zou zien. Hij zal dus ter. plaatse wezen, om uit legging te geven aan hel gerecht, en dal zal voor hem altijd beter zijn dan naar Rome te gaan. OP MAANDAG 10 JULI 1882, 3 ure namiddag, ter herberg van Emiel Grimmelprez, te Alveringhem-dorpplaals, Openltare Verkoopiiig eener zeer goede en wel bebouwde VK'r- kiv AjfcKX, gelegen in Alve- ringhein, aan de limietscheiding van Lainpernisse, bekend op het kadaster sektie B, n.” 272, 273, 271, 273, 276, 278,279, 280,281, 286,287, 288 297, 298. 299,300. 301,302. 303,304 303, 306, 307, 308, 309, 310, 311.312, 313/mv, 314, 313, 316, 317, 322 en 323, alles in eenen blok. Gebruikt dooi' den medeverkooper Pieler Verbiest, lol 1"' Oktober voor zaailand on tot II November 1884 voor T gras, mits 4050 franks ’sjaars, boven de lusten. justicie gevoerd voor hel vei vullen der maandelijkschc formaliteit, voorschreven door de wel van 20 april 1874. De twee beschuldigden verschenen voor de raadskamer, vergezeld van hunne advocaten, Mrs. Vun ('.ulsier, van Ant werpen, Eng. Robert cn Schoenfeld, der balie van Brussel. Op hel rekwisitorium van M. Wille- maers, procureur des konings, werd door de raadskamer de preventieve gevangenis bekrachtigd, welke vroeger legen de twee beschuldigden uitgesproken werd. Mr. Van Galster deed opmerken dat de drijfveer der misdaad, de diefstal, niet meer bestond, aangezien decxperlen van hel parket verklaard hebben dat de be stemmingen van al de sommen,-bij M. Bernays gevonden, ten duidelijkste uitge legd zijn. M. Willemaers, onderbrekende, voegde er bij Wij hebben nooit gedacht dal Armand Pellzer een dief was. Armand Pellzer, zooals de voorgaande keeren dal hij voor de raadskamer ver scheen, is onmiddellijk in beroep gegaan legen die beslissing. De verschijning voor de Raadskamer heeft, voor wal Lcon Pellzer belrell, geen kwaarl uurs geduurd; d<c'i de formali teiten voor wal Armand aangaat hebben veel langer geduurd. Eene vinnige woordenwisseling heeft tijdens die verschijning plaats gehad tusschen Armand Pellzer, zijne advocaten en M. den procureur des konings, welke voor gevolg heeft gehad dal hel parket weigert voortaan nog mededeeling te ge ven der stukken aangaande het onder zoek, daar liet oogenblik niet gekomen is aan den eisch van den beschuldigde en van zijne verdedigers le voldoen. De achtbare magistraal zou in alle geval erkend hebben, dal er geen nieuwe leiten tegen den beschuldigde door het onderzoek ingewonnen zijn. Hel onder zoek zou zelfs bepaald de veronderstelling op zijde geschoven hebben, dat dielslal de di ijlveer der misdaad geweest is. Hel schijnt ook dal hel parket afgezien heelt vanïverhaal van «de kleine blonde vrouw. Er is geen «kleine blonde» in de zaak Bernays gemengd cn ook is er nergens een spoor van te vinden. Toen zekere dagbladen er hunne lezers nog mede bezig hielden, had hel gerecht er reeds van afgezien verder opzoekingen te doen naar die kleine dame, die slechts bestond in de inbeelding van zekere reporters. Lr is nog niets met juistheid te zeggen nopens hel tijdstip waarop de geheim zinnige zaak der Wetstraat zal onder worpen worden aan de jury van Braband. Er zij nog een groot getal rechterlijke formaliteiten te vervullen, die de zaak nog eenigeu tijd zouden kunnen omler- wege doen blijven. Diefstal van 140,000 frank. De kassier der statie van St. Quentin, Paul Dumand genaamd, heelt de vlucht ge nomen met eene som van 140,000 frank, ten nadcele der Compagnie du Nord llelge. Was verleden zondag dal zijne ver dwijning vaslgesteld werd; hij hadden nacnt expressH-ein genomen, welke ten 2 ure 's morgens le Charleroi aankomt. Da ontrouwe kassier is in die statie afge stapt. De diefstal zou veel aanzienlijker geweest zijn, indie.n de maatschappij de zorg niet gehad had, zaterdag eene som van 100,000 IT. uit de kas te doen nemen. Hel signalement van den dief is aan de policic en aan al de statieoversten van Belgie gezonden. Twee belgische zendingen zullen binnen kort vertrekken, om den door tocht van de planeet Venus over de Zon, waar le nemen. De eerste zending welke ztch naar Chili zal begeven, vertrekt den 13 juli; zij zal samengesteld zijn uilde heeren L. Niesten, sterrekundige bij het observatorium van Brussel, overste der zending; C. Lagrange, sterrekundige- adjuncl, cn ,1. Niesten, kapitcin-bcvel- hehber der artillerie. De tweede zending in bestemming naar de kleine stad Uvalde, nabij de grenzen van Mcxik, zal beslaan uil de heeren J. C. Houzeau, bestuurder van hel observatorium, overste der zen ding; A. Lancaster, weerkundige, inspec teur bij het observatorium, en de heer E. Sluyvaerl, sterrekundige-adjunct. Het vertrek is vastgesleld op 22 juli. De heer Houzeau beeft zaterdag 17 juni Belgie verlaten cn zich naar Texas begeven. Deze twee zendingen moeten zich op I september op hunne bestemming bevin den. Hel is de eerste maal dal Belgie deelneemt aan eene internationale weten schappelijke zending. Burgerstand der stad Veurne. De zitting is dan rustig voorlgezet. De verschillige kiezingen van den helft der leden zijn goedgekeuid en hel bureel is samengesteld geweest. Den heer Gouverneur, verwittigd, is in de zaal terug gekeerd. Geen ander voorval is te beslaligen. Westvlaming). Korrektionnelo Rechtbank van Veurne. ZITTING VAN 6 JULI. Taut Rosalie wed'. Dowulf, werkvrouw, te Clorcken, 26 fr. boete, voor misbruik van ver trouwen. Beschrijver Marie echtgenote Domeersseman, landbouwster te Westvleteren, 16 dagen gevang, voor slagen toegchracht aan haren vader. Decorte Karei, herbergier to Ramscappelle, 26 Ir. boete, voor eerroof. Kuip- en Kernallaani. Zool- en Wagenharnas en Vruchten te velde. Kuip- en Kern&llaam, Zool- en Wagen harnas. Beestialcn en Vruchten te velde. zaïnengestehl te verspreiden, geneesmiddelen welke hij zelf ontdekte najaren van onvermoei de inspanning en onderzoekingen in het uitge- breide rijk der natuur. Tot deze onderzoekingen, werd Prof. Holloway het eerst aangespoord dooi- het verschrikkelijke lijden, dat. hij overal rondom zich zag, en het ontoereikende van do geneeskunde om dit tegen te gaan en te over- winneu; en de goede uitslag, die hembij elke schrede is te beurt gevallen ofschoon deze niet béter sus dan hij verwacht had is het. bewijs van zijne welverdiende belooning. Zoo groot is in der dard de populariteit van zijne medicijnen geworden, zelfs in de verst af gelegene oorden onzer aarde, dat zijne inrigting te Londen du grootste der wereld overtreft, en de zeldzame deugden er van zijn in bijna elke taal van pool tot pool overgedragen. Wij hebben tallooze getuigschriften opgehoopt gezien van personen, die zich van deze middelen bediend hebben, en die daarin hunne wondcrvolle kracht ten zeerste roemen. In een zoo veranderlijk klimaat als het onze, zullen du bedriegelijkste ongesteldheden wortel schieten, voor dat de patient liet zelf weet, en groot is het lijden dat daardoor veroorzaakt wordt, dat in vele gevallen don dood ten gevolge heeft, bij gebrek van be kendheid met de geschikte middelen, welke, indien zij bij tijds gebezigd waren geworden, dezen noodlottige!! uitslag zouden hebben voor komen. In elke beginnende ongesteldheid, en zelfs in reeds gevorderde gevallen, neem uwe toevlugt tot Prof. Holloway s onfeilbare midde len, deze zullen u maanden van pijnlijk lijden besparen, zoo niet het leven zelve behouden. Wij nemen geeno te hoogo vlucht met den man noch met. zijne geneesmiddelen, maar van hetgeen ons bekend is leggen wij vrijwillig getuigenis ter zijner gunste af; en zoo vei- onze volstrekte ken nis strekt, die op tal vanjaren ziet, zien wij ons bevoegd om in de warmste bewoordingen over dit onderwerp te spreken. Het is daarom onze ernstige wensch, dat niet ééne familie in het land onbekend zij met do middelen van den Professor, en dat zij altijd in voorraad mogen gehouden worden, voor liet geval van sp< edig opkomende krankheden, daar zij even goed als vooi behoedmiddelen, als geneesmiddelen zullen werken; terwijl er ónmogelijk gevaar uit kan voortspruiten zij zo te gebruiken. Chicago Times. VAN' Menagiegoedercn. Kuip- cn Kernallaam. Zool- en Wagenharnas, Bcestialen en Vruchten te velde. •JDe weldoener der wereld. "Wie, die gelegenheid gehad heeft, om te lezen heeft niet gehoond va.n den luonschenvriend Howard, die liet grootste gedeelte van zijn leven doorbragt met de gevangenissen van Europa le bezoeken, en hulp te verleoncn aan de tallooze lijdende bewoners daarvan, «n.wiens naam zal bestaan tot in do verste eeuwegi, bekroond met der eer, die milliocnvb stervelingen, welke nog geboren moeten worden,bem zullen bewijzen, ïu dezelfde afdoeliug jdaatsen wij den naam van Miss Nightingale, de zich zelve ujiollereiide hel din van de Krmi. -Mn ir breuken wij.hulde aan zulke namen, wij zoudeu <.ntegtva:inlig zijn jegens een edelmoedig hart, ii.dieu wij, al ware het slechts voor ecu :.k..-i o< geamik den naam van Prof. Hollowa;. i. gaii-u. ■Jiioewcl, in hel bezit van ene aanj. :<c'ui.., weike hem zou toestaau, om d werelitc door; ei zou ton eiudo genoegens na j: gen. verkie.-t hij, zijnen ledigen tijd cn zijne talenten ie wijden, ter gunste van zijne ined.wehepseleu d »i.r onder iieu opmerkelijkste geuvraiuidueJeu, tot nu toe Aaupalciiden MM. i.oiiis de Crombriigt/hc, te Brugge: ThCmistoele De Colombier-Dec/eii'. to Schaarbeek: Alhéric Dehacr/hel, te Boulogne; erfgenumeii Deman-Ghgselen, te Alvoringhem; kimlereii l-'aure-De Cue, te Veurne; Nollet, te Wulpen: Arthur Aferr/helinck, IJper; Isidoor Van Damuie, to Alvetingliem cn jutter Laura Dceleir, te Oostende. if.nr hij i iOjih .«num ZITTING VAN 7 JULI. ei'straete Tlieollcl, koopman to Woiiineii, 3 mauuden gevang en 26 fr boete, voor aftroggo- lai'ij. yVackenier Hyacinthe, werkman to Alverin- ghem, 100 fr. boete, over jagt overtreding. Geboorten. den 1. Henri Debergh, zoon van Gustaaf en van Zoó Souvage, Handboogstrnat. den 4. Hektoor Mahieu, zoon van Eduard en van Antoinette Carre, Ooststraat. den 5. Homerus-Richardus Loyette, zoon van August en vin I.eonie Vanbrabant, Ooststraat. den 6. Arthur-Prosper Buytaert, zoon van Victor en van Elisa Gcva, Ooststraat. Sterfgevallen. den 5. Virginie Balloy, bijzondere, 68 jaren, 8 maanden eu 25 dagen, geboren te Langemarck cn wonende te Veurne, wed” van LTanciscus Vamlamme, hospitaal. den 6. Amelin-Sophia Bruloot, bijzondere, 69 jaren, 6 maanden eu 8 dagen, geboren to VVul- veringlieiu en wonende te Veurne.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1882 | | pagina 2