BEKENDMAKINGEN. KERMISFEESTEN. Uit er hand te koopen GlU groidjende van aan de het sluis V E Menagie-Goederen Definitie TOS' wol ten 2 ure j slede van: STAD VEXTltnsrE. Jnar 1HK2. PROGRAMMA. Kantoor vand lloierweegsci Studie van .V.' UiCHltlx'AKRT, Notaris ie Alvcrüujhcin. KA? Solaris DE Mcnapfh nu Onmiddelijl sieur Demazi kooping van Een Hui» aren 30 cent tuin. Ie Steen A mand Cotnei Aanslag int Vitas- cri Z:G*' r inglieuj, ';|i OP WOES! om 3 ure nat iXortl te Veui liet koffer wal gevonden is in de statie te Straatsburg is stellig niet hel voor werp waarnaar de juslicie zoo ieverig zoekt. Vandaag ,is hel zeker dat Leon Pellzer dit koffer niel in eene of andere slalie heelt gelaten. Hel is geoorloofd ie veronderstellen dal hel koffer bij iemand is achtergelaten, die vreest daardoor in opspraak te komen of die, bang is in de zaak te worden betrokken, en daarom zwijgt. Hel ware te wenselieu dal die persoon van die handelwijs atzag om te begrijpen dal in hel algemeen belang om de waarheid le kennen iedereen de plicht is opgelegd te helpen lol hel verspreiden van licht. Ten kant< ;Pannesii"]a 11» Jul' I Counpt^11 WOENSDA namiddag. voor Retted ild H 3,40,00 Boonen, Aai'1 te vchle. als1 liooi Betaalbaar1 kantore van te Veurne. Zooals men weel is M. Bourgeois, commissaris van polieie, naar Santander vertrokken, om kannunik Bernard te ontvangen. De klerikale bladen beweerden dal M. Bourgois die taak had ontvangen van ,M. Bara en zochten daarin eene reden om den heer minister van Juslicie aan te randen en te laken, dat hij zich, enkel uit priesterhaat, met deze zaak bemoeide. Welnu, het is niet M. Data, maar wel M. Verdossen, hoold des parkets van Brussel, die den gemelden policieagenl naar Santander beeft gezonden. De klerikale peis zal er niet weinig om biskeeren, want nu kan zij den heer .Minister niel meer aanranden. Algemeene tijdingen. De Moniteur van 14 dezer, bevat de namen der jongelingen die, na hel ver- cischte exaam te hebben afgelegd, aan- veerd zijn als leerlingen-onderwijzers bij de normaal school van Brugge. Onder dezelve bevinden zich Bossanl August, van Adinkerke en Nolchaerl Louis, van Veurne. Bij koninklijk besluit van 14 Juli 1882, is de heer T.-H. Serpieter, (van Veurne), lieutenant bestuurder der klee- ding, lol kapitein van 3e klas in het zelfde bestuur bevorderd. De Moniteur beval het ministerieel besluit, waarbij de jacht op hel water wild langsheen de kusten der zee, in de meerschen, alsook langsheen de stroo- men en rivieren toegelaten is, dit jaar in al de provincies des lands, te beginnen van 1 augusti aanslaande. Bij koninklijk besluit van 28 juni wordt een eerste hulpgeld van 3,000 fr. loegeslaan aan de bestuurlijke commissie van den beurlweg van Veurne, door Bulscamp en Moëres, naar de fransche grens. Dien steenweg heeft ten doel de betrekkingen met de slalie van Veurne te vergemakkelijken. Maandag om 11 ure voormiddag, is le Nieuporl een pijnlijk ongeluk gebeurd. De genaamde Paul Debruyne, werkman in de statie aldaar, is bij het vertrek van den trein naar Nieuport-Baden, tusschen twee tampons gegrepen. Hij stierf bijna oögenblikkelijk. De ongelukkige laat eene bedroefde weduwe in belangwekkenden toestand en twee jonge kinderen in ar moede achter. Donderdag 20 dezer, om 3 uur na middag, zal de vermaarde lucht reiziger M. Glorieux, van Roubaix, met zijnen luchtbal le Rapide, eene opstijging doen te Dixmude. Dr. misdaad der Wetstdaat. Sedert eenige dagen wordt er weer veel ge schreven in de dagbladen over de zaak Pellzer, zegt de Meuse, waarbij een lieele hoop feiten worden aangehaaid die van aard zouden moeten zijn om de onschuld van Armand le bewijzen. In die verhalen worden namen gemengd van achtbare personen en zelfs gaal de pretentie zoo ver aan bel publiek en de juslicie ophel deringen te geven van feilen, die totaal ongekend waren en die inde laatste dagen zouden zijn aan hel licht gebracht. Er bestaal reden om die vei halen te wantrouwen die niets zijn dan heiopgc- warmde vertelsels. Alles wal men nu over Armand Pellzer weet, was gekend van bij den aanvang van het onderzoek en belette niet dal dit zijnen loop volgde, noch dal het parket de voorloopige ge vangenis vauden verdachte staande hield. Hel grootste deel dezer verhalen zijn reeds maanden geleden opgedischt en die dagbladen welke dezelve meedeelen, ver gelen dal hel publiek dezelve kent van den dag der aanhouding van de beschul digden. bestuur der Channel Tunnel Company, der maatschappij die hel boren van den tunnel ter verbinding van Engeland met Frankrijk onder hel Kanaal door beoogt, heelt reedssedert gcruimen tijd den arbeid aan dien tunnel gestaakt. Dit is geschied op last van het gouvernement een paar maanden geleden. Inlusschen houdt de maatschappij alles gereed om onverwijld den arbeid weder aan te van gen, zoodra haar de vergunning daartoe wordt verleend. Met hel doel om uit dezen onaangena me!! toestand te geraken, heeft de voor zitter der maatschappij sir Edward Walkin, eene petitie tot hel gouvernement gericht, waarin wordt aangedrongen op hel nemen van een besluit in deze aan gelegenheid. Is bet gouvernement van oordeel, zoo wordt onder anderen in be doelde petitie gezegd, dat de ontworpen tunnel, eenmaal voltooid zijnde, aan Engeland lol een nationaal-gevaar zal strekken, dan zal het bestuur der Tunnel- maalschappij onverwijld de aandeelhou ders oproepen tol hel houden eener al- gemeene vergadering, ten einde het voor stel ter tafel te brengen, om het plan voorgoed op le geven. Ziet hel gouvernement geen gevaar in de voltooiing van den aangevangen arbeid, dan hoopt de besturing van hel gouvernement de vergunning le erlangen de voorbereidende werkzaamheden te mogen hervatten. Op deze petitie, op 23 juni aan het gouvernement gezonden is dezer dagen een antwoord ontvangen, ’twelk de eigen lijke kwestie geheel in T midden laat. Het minislerieele antwoord beval de mede- deeling, dal het document van hel be stuur ontvangen, is loegezonden aan den minister van oorlog en aan het ministerie van koophandel, om advies. Wanneer een besluit ten aanzien van de kwestie zal worden genomen, blijft dus even onzeker als vroeger. Court s.‘ Etienne, arsenicaal water, ziet advertentie. Burgerstand der stad Veurne. Hi O O 1» I> -V G EN VRUCHTEN OP STAM. OP DONDERDAG 20 JULI 1882, om 2 ure namiddag, te Loo, langs de Loo-vaart, nabij het gehuelrte Forlhem, op het hofstedekci) gebruikt door tie wed’ 1'rancicc.us Didier-Decorte, koopdag van Meubelen, Menagie-Goedereu en Vruchten op stam. Op gewone voorwaardeu, door het ambt van den Deurwaarder Despodt, te Veurne. Een perceel bouwgrond, voor dezen de oude mest plaats, groot 347 vierkante meters, gelegen in de Rosedaalslraat. Zieh te bevragen in het Secretariaat dezer SStad, de IN OU1 met 21 liectai Gebouwen, Tt Verdeeld in samenvoeging- Gebruikt Grave; voor Oktober 188' 11" Novembe zingen tot 1 WOENSIM middag, in Veurne, v:n'; IJ Zaterdag 29 Juli, Zondag 30 Juli, Maandag 31 Juli, Woensdag 2 August!, Om 4 ure namiddag, EIERKOERS course romaine 1' prijs, 50 fr. 2‘ prijs, 40 fr. 3' id. 30 4* id. 20 - Donderdag 3 Augusti, In den namiddag, ter geiiuclite de Panne. Dans- en Volksfeesten. Zondag G Augusti, II 0,30,0/) C“ Bij deiphikl)1 'Hel pci'd’ ii.' 3(54, lol baiduiis boven 'in De Hol'sit’1 II 21.19.51 Verlaillie. 1° *s jaars, l"’' ■openbai’e Nadere Notaris DL1 veI te Clerd dinsi ten 1 1,2 u|C hofstede ':l zijnen ver^O Alle de werstiakn1111 paarden. 11.17-33-; Boonen, At H. 2-70-ÜÜ Door T ai PR.OOT, t< AANKOMST VAN KA.W.VMK BEHNAK1). Een telegram uil Santander meldt, dal de steamer Espana, waarop zich kanun nik Bernard en de detective, M. Dorcy, bevinden, verleden zondag, ten 10 1,2 ure ’s avonds, in die haven is aangekomen. Kanunnik Bernard werd terstond in handen der spaansche overlieden gele verd M. Goflinet, konsul van Belgie te Madrid, enM. Bourgeois, commissaris van polieie, die vrijdag avond was aangekomen, waren tegenwoordig bij de ontscheping van den martelaar des kas DONDER’ om 2 nre 1 dorpplaats, 11 Comein, OP MAANDAG 17 JULI 1882, ten 1 ure namiddag, ter hofstede van Charles Comein, te Alveringliem-Kruisse, KOOPDAG 33 'JÖ’ fëj S T I A L E N Kuip- en Kernallaam, Zool- en Wagcnharnas en Vruchten te velde. defectieve achter onzen belangwekkenden landgenoot zal zeker wel een der gewich tigste hoofdsltikken zijn van dit rechter lijk drama, waarvan kanunnik Bernard de held is. De daden van Fix, de policieman uil de Reis om de wereld, scinjnen niets te beleekenen tegenover degenen van den amerikaanschen detective, wien wij te danken hebben dat wij M. Bernard voor de korreclionnele rechtbank zullen zien .verschijnen. Onze lezers zullen zien, dat wij niet overdrijven bij het overlczen der weinige inlichtingen die wij reeds kennen over de handelingen van den amerikaanschen policieman. T Is te New-York dal die ambtenaar gelast werd den kanunnik in oog te houden. Wij zeggen in oog houden, want het feil waaraan de schuldige zich had pliclitig gemaakt, kon door de ameri- kaansche juslicie aanzien worden als eene huisdiellc, en dewijl daarvoor geen uit levering kan worden loegeslaan, zou de aanhouding van den dief zonder uitslag gebleven zijn. M. Dorcy deed dus niets dan Bernard bewaken, inaar in het begin van zijne zending werd hij nog al aardig om den tuin geleid. Hij bewaakte het hotel waar Bernard was afgestapt, vastbesloten hem niet.meer te verlaten. Hem in de eerste dagen niet ziende, dacht bij dal Bernard zich in zijne kamer opgesloten hield. Acht dagen later zag hij Bernard nog .niet; hij nam inlichtingen en kwam le welen dat de kanunnik het hotel verlaten en de wijk genomen had naar Stadl- Island, eenige uren van New-York ge legen. M. Dorcy ging hem daar weer .opzoeken en vond hem juist toen hij gereed was den trein te nemen van den Pacifiek-spoorweg. Bernard hield stil te San Francisco, waar hij eenige dagen bleef; dan begaf hij zich naar Chicago, van waar hij naar New-Orleans trok; om daar in te schepen naar Texas en vervolgens naar Mexico, waar hij zich in veiligheid waande en besloot.le blijven, toen een zijner vrien den uil Belgie er in gelukte hem le laten welen, dal het gouvernement van zijn vaderland onderhandelde over een uil- Jeveringstractaat met generaal Manuel Gonzales, president van Mexico. Bernard verhaastte zich dat ongastvrije land te verlaten, hij scheepte zich in naar Havana, den dag voor de onderteekeniiig van hel traclaal. Zijn getrouwe Dorcy volgde hem altijd en liam zorgvuldige nota van alles wal hij deed. Den 22 juni ontscheepte de martelaar der geldkas j> te Havana; hij waande zich in veiligheid. Weldra vernam hij, dal hij zich bedroog. Op den dag zijner aankomst begaf hij zich naar hel postkantoor, om te zien of er brieven voor Jiem waren gekomen. Toen hij die wilde.openbreken verscheen een man voor hem,, die een aanhoudings mandaat loonde, uitgaande van het Belgisch Gouvernement en medconder- leekeud door den gouverneur van Havana. T Was Dorcy, die sedert 2 maanden Genlil Bernard niel verlaten had. zonder dal deze bemerkte, .dal bij zoo streng bewaakt werd. Oiinoodig le zeggen dal Bernard niel weinig stond te gapen; dat laat zich ge- makkeljjk raden. Men liet hem echter toe zich te herstellen 111 de gevangenis der hootdslad van Cuba, wel is waar geen aangenaam verblijf, vooral voor iemand die op broeden voel geleefd had zooals kanunnik Bernard sedert zijn vertrek uil Doornik. Insgelijks hebben wij niel noodig le zeggen dal Bernard de kap over de liaag had geworpen. Hij droeg een schoon kostuum naar de laatste ame.rikaansche mode eene licht blauwe broek, eene witte pHié gilet en een bruinen vesloil. Een hoed, vorm J'rois Eranpois, volle digde dit kleedsel. Voegen wij er bij, dal zijne bovenlip thans versierd is met iiksche knevels. Bernard had op zich 100,000 duizend fr. ii> banknoten en goud. M. Dorcy is zoo onbeleefd geweest hem die at' ie nemen. 'Arme Genlil Bernard. Men zal zieh herinneren dat het parket bij den aanvang van hel onderzoek eene premie van 25,000 Jrank belooft heelt aan den persoon die de juslicie in staat zou stellen den schuldige aan de misdaad uil de Wetstraat in hechtenis le nemen. Wij denken le weten, zegt Etoile, dat die belooning slechts door eenen persoon officieel is gevraagd, door den kellner uil de statie le Keulen, die Leon Pellzer heelt aangewezen aan den substituut van den procureur des konings, aan M. Wellens. Het parket heeft nog geenc beslissing genomen in die kwestie. Tunnel onder het Kanaal. Het r<j IIofHle' Korrcktionnele Rechtbank van Veurne. ZITTING VAX 13 JULI. Blondeel Francis, werkman to Nicuport, een maand gevang, voor slagen en wonden. Blondeel Francis en Scharre Hendrik, werk lieden te .Xieuport. elk S dagen gevang, voor wederzijdsche slagen. Joseph Lievin, schoenmaker en herbergier: Rainaut Sophiezijne vrouw en Beernaert Rosalie, kantwerkster, allen te Wercken, elk 20 fr. boete, voor slagen en wonden, de twee laatste daarenboven elk 10 fr. boete, voor scheld woorden. Duhajon Emile, werkman, geboren te Oont- cappel, zonder gekende woonplaats, lest te Beveron verblijvende, a) 1 maand gevang, voor slagen on wonden, b) 8 dageu gevangen 26 fr. boete, voor beledigingen jegens oen politie-agent. ZITTING VAN II JULI. Verschaeve Hendrik, metser te Hondschoote, l maand gevang en 26 fr. boete, voor uftrogge- larij. Vauheo Jules, herbergier en winkelier, te I.oo; Dcmeurysse Francis, brouwer te Moor slede, elk 10 fr. boete, voor hanengevecht. Gadeyue Karol, werkman te Poporinghe, 100 Ir. boete, voor jagt overtreding. Decroos Augustin, landbouwer te Westvle- teren, 50 fr. boete, voor beleedlgingen door woorden jegens den veldwachter. llyckoliusch August en Mahieu Antoon, metsers. Ryckebuseh Victor, wever, allen te Roosendaal, 1") elk 100 fr. boete, voor jagt overtreding, 2 elk 8 dagen gevang, voor dracht van valse.hen naam. Vantomme Amand. werkman te Oostende, 1") 4 maal een maand gevang en 26 fr. boete, voor misbruik van vertrouwen, 2°) een maand gevang en 26 fr. boete, voor bedriegelijko ont vreemding. -------r- - Geboorten. den 7. Henricus-I.udovicus Declercq, zoon van Karei en van Philomena Cottry, Bewestcrpoort. Sterfgevallen. den 11. Zenobia I’accou, 17 dagen. Holloway's Pillen. Buitengewoon warm weder gedurende do zomermaanden heelt dik wijls voor velen onaangenamogevolgen. Ho lever, de maag en do darmen worden in deze gevallen min of meer aangedaan, zoo dat do geboren Europeanen in dit jaargetijde aan eenige der kwalen onderhevig zijn welke in warme klimaten woeden. Het moest dus algemeen bekend zijn dat Holloway’s Pillen wonderlijke geneeskracht be zitten. Zij verkoelen enzuivenhet bloed, en ma ken het gestel minder vatbaar voor allo soorten van onregelmatigheden; ofwel indien de kwaal het gentel reeds binneugedrongen is, verminde ren zij de kracht er van, en verdrijven haar ten laatste geheel en al Roode loop, galziekte, van do maag, hotddpijn en zwakheid verdwijnen allen voor een regelmatig gebruik dezer wonderlijke Pillen.. VAN IN wijk 373 en -374, Hot Kollegio van Burgemeester en Schepenen der stad Veurne, heeft ter gelegenheid der Kermis het volgend programma vastgesteld Om 8 ure 's avonds. Het foest zal aangekondigd worden door het geluid der trioinfklok. Om 8 1'2 ure ure 's avonds op de groote Merkt. Volksconcert, door de Koninklijke Maat schappij S.u Cecilia. Om 11 ure 's morgens. Muziekaal feest, in den lusthof van M.r Deshot-Verwakude, dooi de Koninklijke Maatschappij S.1, Cecilia. Om 1 ure namiddag, groote Schieting: uit gegeven door de Maatschappij van den Edelen Ridder St. Sebastman, onzer stad. Prijzen ter waarde van 250 fr. Inlog 8 fr. Terug 6 fr. Om 3 ure namiddag, groote Gaaibolling. b;j sieur N. Bileke, in de Rosondaalstraat. Dinsdag 1 August!, Om 11 uro s morgens, op Stadsschouwburg, plechtige Prijsdeeling aan de leerlingen der Toeken- en Nijverheidsscholen. De werken dor leerlingen zullen ton toon ge steld worden den Zondag, Maandag en Dinsdag op Stadsschouwburg, van 9 ure s morgeus tot 's middag», en van 3 tot 5 ure namiddag. In den namiddag. Volksspelen. Om 5 ure in de Wandeldreel. Ezellooping voor vrouwen. 1« prijs, 20 fr. 2» prijs, 15 fr. 3' id. 10 - I- id. 5 - De inschrijving moet gebeuren in ieder dorp bij den veldwachter. Een bijzonder programma zal de plaats en voorwaarden vaststellen. Om ti ure 's morgens, prijskamp van blinde Vinken, gegeven door do Maatschappij den Anker. Om 7 ure 's morgens, prijskamp voor jonge Duiven, op Bergen, uitgegeven door den duiven kring: 8t. Esprit, in d< >i utrt, bij S. Zoete. Om 11 ure s morgens. Concert, in d -u lust hof van Madame Ol.t.KViElt-RAliAlT, door de Maatschappij S.,e Cecilia. Om 3 ure namiddag, prijskamp voor Lijn- visschers. geboden aan alle maatschappijen en liefhebbers van liet land en don vreemde. Prijzen ter waarde van loo franks. Om 3 12 ure namiddag, door de Maatschappij Mild-en Ges/iaarnutni, in haar lokaal de Fluit, luisterrijke Gaaibolling. Prijzen ter waarde van 100 fr. Om 10 ure T avonds, tor groote Merkt, PRACHTIG VUURWERK. A J.G EMl. EXE SCHIKKING EN. I. Ter gelegenheid dor vermaarde processie der Sodaliteit die haren omgang zal doen >>p /ondai/ ,">0 Juli ISSt’, om 4 ure namiddag, zullen do besturen der ijzeren wegen buitengewone treinen inrichten. II. De prijzen der Volksvermaken zullen bij verdere schikkiDgeti anugeduid worden. De in schrijvingen zullen geschieden ter plaats. III. D« schoono lusthof van dou heer Despot- Vkkwaehde. zal op allo de dagen dor Kermis voor het publiek toegankelijk zijn. IV. Gedurende de Kermis is het toegolaten Feesten, Danspartijen, Spelen on andere ver makelijkheden te gavin, mits ufvraag aan het Schepen-Kollegio. V. Gedurende de Gemeente-fee.-lcn zal du I’olitieklok niet geluid worden. Gedaan teu Stadhuize, den 5 Juli 1882. Burgemeester en Schepenen, L.. OLLEVIER. Bij bevelde Sehrctaris, I. DE CAE VAN

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1882 | | pagina 2