Gaa BEKENDMAKINGEN." KERMISFEESTEN. Vew Men vraagt MnK®tcHTRS' 'Zich 19 bevragen bij den drukker dezer. KERMIS! STJ^ZD ’VETTZRTSTE. PROGRAMMA. Ieder avow Meube1* Bureel om Prtfi Voorheb Eerste 1 h'-; Court S.' Etienne, arsenicaal water, ziet advertentie. .Stiiilie van iXoiui Op koel 1HM2, van grootc prijst HAS IN DE Inscln’ijviu den Anker, Gedurende .afwisselende Toeren. 6 Pa i 1° afdeeling, Inleg Men <jd LU OP 1 gegeven doo Gespaarzaan le Veurne. Inschrijvil namiddag. Op Donde ten 3 nre nRf Hemet be" te AlveringW Bij brieve uit Home, in dale 7 juli, door den Ilaliaansclien Minister van bui- landsclic zaken aan doctor Sleylaers, dezer stad rechtstreeks toegesiuurd wordt hem de laak opgelegd, namens den Koning en T Gouvernement van Italië, de tolk le wezen hunner warmste dankbe tuigingen en diepe herkenienis bij alle de personen welke door hunne giften, hoe gering ook, medegeholpen hebben tol hel lenigen de smarten der slacht offers van Gessolonjo en van Orsagna. Landbouwnicuws. De 3de openbare landbouwvoordracht van den heer Clerfeyt, ten stadhuize le Veurne, zal plaats hebben Woensdag aanslaande 26 Juli, om 10 i,2 ure 's mor gens. De spreker zal handelen over hel Mesten en keus van zaden. Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. Zaterdag 29 Juli, Zondag 30 Juli, Otn 11 ure 's morgens. Muziekaal feest, in den lusthof van M.r Despoi-Vekwahrde. door de Koninklijke Maatschappij SA Cecilia. Maandag 31 Juli, Dinsdag 1 August!, Woensdag 2 August!, Donderdag 3 August! Zondag G Augustl, -De Deurwaa' ZAL OP Dl om 1 ■.houden ter I'] De Gd'1 Al^emccne lijdingen. De jacht op bel waterwild op de oevers der Lei, en de moerassen en langs- henen de stroomen en rivieren, is dit jaar toegelaten in al de provinciën, te rekenen van den 1 augusti aanstaande. Zaterdag voornoen gebeurde een opgeval op de spoorbaan te Blankenberge. Twee paarden ontsnapten en liepen op den ijzeren weg; den trein van Heist kwam aangeslroomd; de paarden werden getroffen en gedood. Een telegram zondag uit Ismaëlia verzonden, en in bet ministerie van bui- 2 Melkkoeie 1 Zwijnen^ van de VrU' •circa 6 l>c*j' Haver. Ai'1''' hij op de pistool zit, vergezeld van twee gcndarwen, naar hel paleis van justitie gevoerd. De beschuldigde was zeer opzijn ge mak. Zijn verdediger heelt geprotesteerd legen de uitlevering van Bernard; hij heelt staande gehouden dat zij onwettig is. Hij heelt de invrijheidstelling van Bernard gevraagd. De kamer heelt hel mandaat van aan houding bekrachtigd. Naar de gevangenis teruggevoerd heeft bij er lang mei zijnen verdediger gesproken. Hij heelt vervol gens de toelating bekomen om bet bezoek van zijnen broeder le ontvangen. Egypte. Wat al voorvallen in de laatste dagen, vooral te Aiexandrie en teKonstaiitinopel, voorvallen die iedereen in Europa, zoo .staatsmannen als diplomaten hebben ver baasd. Geen feil in onze eeuw was zoo be langrijk als het bezetten van Aiexandrie door de Engelschen, met hel oog op de Oostersche kwestie. Wij herinneren ons cens, jaren lang geleden, de vraag te hebben gelezen in den Kladaradatseh Hoe lang zal het Westen met hel Oosten onderhandenen het antwoord daarop: Juist zoolang tol hel Oosten zelve ver- Jiandeld is. De handelwijs van Engeland is een slap vooruit naar deze oplossing waarbij al hetgeen Rusland tegen Turkije heelt ge daan niet kan balen. Noch de afneming van ren deel van Klein-Azie, noch de vergróoting van Rumenie, noch hel stichten der nieuwe prinsdommen in de Balkans, noch de.alstand van grondgebied aan Servie, Montenegro en Griekenland hebben zooveel toegebrachl aan de ver brokkeling van hel ollomaansch rijk dan de militaire lusschenkoinsl in Egypte. Engeland meester van Egypte, Klank rijk van Tunis en Algei ie, Rusland van een deel van Klein-Azie en de noorder- grenzen bezet door de nieuwe konink rijken en prinsdommen, die niets meer verlangen dan algeheele onafhankelijk heid en vergrooling van grondgebied blijft aan de Turken niets over dan vrijen aftocht naar hel zuiden van Afrika, want eiken anderen weg is hun afgesneden, nu ook hel eiland Cyprus in de macht van Engeland is. Die toestand was misschien door geenen europcesehe diplomaat voorzien en ol- schoon hij ook voorloopig geene stellige gevolgen zal hebben, zijn daardoor niet te min al de voorwaarden van evenwicht dereuropeesche mogendheden vernietigd, zooals die afgcleekend zijn in T verdrag van Westplialie, bepaald door verdrag van Weenen en staande gehouden zoo goed of slechts mogelijk. Het gedrag van Engeland wordt dan ook verschillend beoordeeld. Van uil bet oogpunt waaronder de toestand wordt beschouwd verse lilt hel gevoelen; deze zien de toekomst met vertrouwen tege moet, gene met onrust, anderen weer met vrees en nog anderen met vreugd; elkeen, dat is, iedere mogendheid speelt met gesloten kaarten en verliest geen oogeublik hel spel zijner buren uil bel Dog, poogt door alle lagen en listen eenen blik in de andere hun spel te werpen om daarna zijne eigen slagen te richten. Wat is nu van die spelen gekend? Engeland heeft openlijk verklaard wat het wil: vrije vaart op hel Kanaal, ouder het siatiiquo ante ids politiek van Egypte. Diiitscldand heet zich belangloos in de kwestie, volgens de Noorduitsehe Allqe- meine Zeituni/, het gekend orgaan van prins von Bismarck, terwijl deze laatste alles doel om de minnelijke schikking der mogendheden, dal is hel europeesch concert le handhaven. Oostenrijk heeft niet meer belang in de kwestie dan Duitschland, dit land heeft zijne grootste belangen in de Oostersche Kwestie liggen in Europeesch Turkije, langsheen den Donau en ngar Salonika op, dat is door heen Bospie en Herzegowina, maar nog verderop zuid Lot aan de zee van Egëus. Halte, Spanje, Denemarken, Holland, Zweden en Noorwegen zijn van minder belang in de kwestie; blijven dus Rusland en Frankrijk. Wal Rusland wil is over bekend. De oever der Zwarte Zee met Konslanlinopen en de mondingen van Bosphorus en Dardanelleii als sluilpunt, dil was de droom van Peter den Groote, dat plan werd, jaar en dag voortgezet en is nooit opgegeven, terwijl zijne inzichten langs Azië, als souvereine meester over dit heele werelddeel, met eiken dag eenen stap dichter de ontknooping naderen. Wat eigenlijk Frankrijk wil weet nie mand. Zonderling komt bel gedrag van het gouvernement aan iedereen voor. De veldtocht, de proteslalie tegen Egypte begon gezamëmlijk met Engeland. Toen was ol heette de overeenkomst volledig. Gezamenllijk verscheen de vloot van Frankrijk en Engeland voor Aiexandrie, maar op het oogenblik van handelen zien wij die van Fraukrijs achteruit trekken 3. lXtSTIT kadaster sfl H 2-09-1" 9 herberg ’t In 2 loten' Gebruikt Mooren, voO' uitgegaan 300 fr. 's jaai Koop 4. te S.1 Ricki' S. A, n.r Boom prijs Gebruikt bouwer te .1883, mits Pi Titel, plan rusten ter sU Aankom 'g'liéat onder het bei gebrevetee om de plaats te ruimen, voor wie Voor zijnen bondgenoot met wie de veld tocht is aangevangen. Dal was misschien oen argument ten gimsie van den vrede; maar waarom werden dan inlusschen lijd de bewape ningen van vloot en leger met zulke koorlsacblige haast voorlgezet alsol de toekomst, liet behoud der natie er van afhing. En dit geschiedt niet openlijk zooals in Engeland, maar stil en zoo ge heim als met mogelijkheid het geheim daarover kan bewaard blijven. Bestond er vrees de feesten van 14 juli le mislukken Is bel waar dal de iran- sche ministerraad, ontroerd was over de totale, de stelselmatige wijs waarop Aiexandrie vernield werd en bevreesd voor de mogelijkheid door Engeland een nieuw Aiexandrie le zien bouwen te Port Saïd? Werd er beslist oimiiddellijk een leger van 15,000 man naer Egypte te zenden en zoo jawaarom heeft hel kabinet dan gewacht tot gisteren om de Kamer te raadplegen Vreest men Duilschland, de politiek van prins von Bismark ol wat wil eigenlijk het transch gouvernement Lil de verklaringen van M. de Freycinel blijkt vooreerst dat de tegenwoordige moeielijkheden met Egypte .een erfdeel zijn van de vroegere kabinetten, alsook dat de bestuurlijke misbruiken daarvan oorzaak zijn. Wij hadden recht lol eene gewapende lusschenkoinsl, zegde de eerste minister, van zoodra de eerste moorderijen in Aiexandrie waren gepleegd, hoewel een verstandig gouvernement de kwestie moest opslossen met de goedkeuring van Europa. Frankrijk heelt voor plicht de vrijheid van hel Kanaal le verzekeren en daarvoor is nu Engeland met Frankrijk hel volkomen cens. Ik heb geene schitte rende daden gedaan, geene parade ge maakt, maar mijn land gediend Wal verstaal M. de Freycinel met die overeenkomst tusschen Frankrijk en En geland Sommige willen hierin eene gezamenllijkc bezetting van Egypte zien, in naam van Europa om de vrije vaart van het Kanaal te verzekeren, maar voor die uitlegging moet nog worden gewacht lot dal Turkije heeft geweigerd of aan genomen de voorstellen der conferentie uit le voeren. tenlandsclie zaken toegekomen luidt als volgt: De laatste Belgen, Vercamer, Franquel en Herpin, zijn hier in veilig heid. De heer Vercamer was voorzitter der Kamer van vacatie le Cairo; de heer Franquel is consul van Belgie in dezelfde stad, en de heer Herpin is een handelaar. Dagbladen van Italië zouden inter nationale vervoermiddelen willen ingc- richl zien. Hel geldt namelijk treinen tusschen Kales, Oostende en Napels, langs den St. Gothard en Milanen, in veertig uren. Hel is de strijd tusschen Marseille en Napels, voor den reclitslreek- seben weg van Indie en Australië. Het zou een dag gewonnen zijn en dal is veel. De aandacht van ons gouvernement zal zich ongetwijfeld op die zaak vestigen. De Gazette zegt dal de krinolien weer in de mode komt. Te Brussel heeft men reeds verscheidene dames ontmoet, die eene krinolien droegen. Het waren Engelschen en de heei en die haar verge zelden moest op eerbiedigen afstand blij ven om de krinolien te laten zwieren. De Gazette voegt er bij dat hal zicht dier klokken haar niet zoo onaangenaam geschenen heelt, gelijk zij het gevreesd had. Als de krinolien nog niet heel en al mode is, gaat bel er toch naar toe; wij zijn reeds aan de tournuren. Hij ivasgeknipt. Eenigc dagen ge leden zond eenen bakker zijnen knecht met twee brooden van eenen kilo ieder, bij een zijner kalanten, eenen kruidenier, en gal hem bevel twee kilos broodsuiker mede le brengen. De kruidenier neemt de twee kilos brood, legt ze in de weegschaal en legt langs den anderen kant, in plaats van de gewichten, hel suiker, tol dat de schaal gelijk staal. De knecht neemt hel suiker en brengt hel bij zijnen baas. Deze die de winkeliers niet betrouwt, omdat hij weet dal zij dikwijls liet ge wicht niet geven, beziel den zak met suiker, die hem zeer klein voorkomt. Twee kiloszegt hij, laat ons dal cens uawegen. Dij legt liet suiker in de weegschaal en wordt gewaar dal hij 15 grammen le kort hoeft. Boos, zich alzoo bestolen te zien, neemt hel suiker en in een oogeublik is hij hij den kruidenier, en speelt op zijnen pool, omdat hij hem zooveel tekort heeft geven. De kruidenier laat hem zeggen en gaat hol brood halen, dal lot gewicht heelt gediend en geelt uitlegging hoe hij hel suiker gewogen heelt. Zend mij hel brood dal ik te kort heb en ik zal u hel suiker geven. De bakker werd kalm, nam stillekcns zijn suiker op en ging de deur uit zonder nog een woord te zeggen. - Itericht. Hel aanuemings exaam voor den voorbereidenden koers der normale sectie van Onderwijzeressen le Brugge, zal vóór 1" Augustus aanstaande plaats hebben. Dil exaam zal loopen over de verplichtende vakken van hel officiële programma der lagere scholen. Zullen loegelalen worden lol. hel exaam voor T eerste studiejaar, de jufvrouwen welke op 31 december aanslaande den ouderdom van 14 jaren, en tol hel exaam van hel 2''“ studiejaar, de jufvrouwen welke op den zelfden datum den ouder dom van 15 jaren zullen bereikt hebben. De aanvragen zullen aan den Bestuurder der normale sectie, Dyver, 6, ie Brugge, gestuurd worden en vergezeld wezen van een uittreksel van den geboorteakl der postulante en van een getuigschrift be stal igende, dal deze de koepokken met gevolg gezel is, of de kinderpokken ge had heeft. Koop 1. al haiiglijklii,( 1 are 80 een' Gebouwen 1 gaande, bij legen te Al'1’ hel Appelsl" Lest gcbii' Aanslag i*11 Koop ‘2- groot velgi'l,: gons kadast® gelegen te Kruisse- Gebruikt her 1889, lasten. Koop eu 25 fr. 1 2' afdeeling. Ook 25 ft Verders st verslkoniendi I.icHi Korrektionnele Rechtbank van Venrne. ZITTING VAN 20 JULI. Vermoto Philippus. werkman te Nieucappelle, 100 fr. boete voor jagtovertreding. Dobruyne Alois, geboren te Fessen, gehuisvest te Iminkerkc. 8 dagen gevang voor slagen en wonden en 8 dagen voor vernieling van afsluiting. Vrornan Jules, hovenier te Nieuport, 26 fr. boete, voor slagen. Wyllinck Francis, Dereygher Bernard en Verbouwe Karei, werklieden te Ilouthem, elk 100 fr. boete, voor jagt overtreding. ZITTING VAN 21 JULI. Van Elverdinghe Karel, herb.''' te Merckem, 26 fr. boete, voor slagen en wonden. Descamps Karei, landbouwer te Merckem, 8 dagen gevang, voor slagen en wonden. Loncke August. visscherteGhijvelde, 15 dagen gevang voor slagen en wouden. Vandepitte, Marie. echtgenote Jan Loncke, werkvrouw te Coxyde en Loncke August, vis- schertc Ghyvelde, elk 26 fr. boete, voor slagen. Werrehrouck David, werkman te Veurne, een jaar gevang, voor bedriegelijke ontvreemding. Lj..'mn.'»u.iniaxrtr-rznrxjn.j den 11. Zenobie Decroo, dochter van Desire en van Romanic Broynaert, Bowesterpoort. den 15. Louis Vandenkerckhove, zoon van Amhrpos eu van Mario Candry. Bcoosterpoort. den 18. Loonie-Marie Billoot, dochter van Erancis en van Florence Vandenaincele, Bewestp. Huwelijksafkondigingen. den 16. Lodewijk-Jozef Verstraete, dienst knecht. geboren te Ramscappelle en wonende te Ie Stcenkerke. met Rosalie-Joanne Kessels, herbergierster, geboren en wonende te Veurne. den 16. Florimoud-Desideer Titeca, werkman, met Stephania-Sophia Knockaert, werkster, wed» van Jan-Ferdinand Lahaye, beide geboren on woucude te Veurne. Sterfgevallen. den 15. Euphetnie Delanghe, hjjzondero, 47 liren en 24 dagen, geboren to Alveringhcm on wonende te Veurne, hospitaal. don 16. Amelia Liem, werkster, 27 jaren en 8 maanden, geboren te Isenberghe eu wonende te Veurne, vrouw van August Baccou. hospitaal. den 17. Marie-Louise D'hacneu, bijzondere, 71 jaren, 3 maanden en 7 dagen, geboren te Wulpen en wonende te Veurne, wed" van Louis Vandewalle. eclitg1' van Carolus Vandomme. den 17. Cornelius Dumon, bijzonderen. 72 ja ren, geboren te Ilouthem en wonende te Ghy velde, wedr van Barbara Deremicre, hospitaal den J9. Carnjina Ryeki hoer, werkvrouw, 36 Holloway x Ddlen.Gal-aandoeningen en maag—kwalen veroorzaakt door overmatigen warmte, ofte veil gebruik van spijzen, zijn, in dien zij niet vroeg beteugeld worden, dikwijls van onaangename eu ernstige gevolgen vergezeld Indien iemand bevindt, dat hij minder gemakke- lijk denkt dan gewoonlijk,'dat het voor zijne OOgen schemert, dat zijn hoofd duizelt, terwijl hij ongeschikt is voor allo lichamelijke als geeste lijke inspanning, dan kan hfj zeker zijn, dat hij in de onmiddelijkc noodzakelijkheid is van het eene of andere verkoelend middel, om gevaar lijke gevolgen te voorkomen. Dat hij dadelijkeene doos Holloway's Billen late halen, én na een paar doses zal zijn hoofd helderder, zijn geest meer opgeruimd, en zullen zijne krachten hersteld zijn Gedrukte verklaringen tot gids voor de patiën ten omtrent het gebruik van deze bewonderems- waatdigu artsenij zijn aan elke doos bevestigd. Het Kollegie van Burgemeester en Schepenen der stad Venrne, heeft ter gelegenheid der Kermis het volgend programma vastgesteld Om 8 ure 's avonds. Het feest zal aangekondigd worden door hot-geluid der triomfklok. Om 8 iure ure savonds op de grootc Merkt, Volksconcert, door de Koninklijke Maat schappij S.u Cecilia. Om 1 ure namiddag, grootc Schieting: uit gegeven door de Maatschappij van den Edelen Ridder St. Seliastiaan. onzer stad. Brijzen ter waarde van 250 fr. lui eg 8 fr. Terug 6 fr. Om 3 ure namiddag, groote Gaaibolling. bij sieur N. Bilcke, in de Rosendaalstraat. Om 11 ure s morgens, op Stadsschouwburg, plechtige Prijsdeeling aan de leerlingen der Toeken-en Nijverheidsscholen. De werken der leerlingen zullen ten toon ge steld worden den Zondag, Maandag en Dinsdag op Stadsschouwburg, van 9 ure 's morgeus tot 's middags, en vnn 3 lot 5 ure namiddag. In den namiddii.'. Volksspelen <)m 5 ure in de Wandeldreef, Kzellooping voor vrouwen. 1' prijs, 20 fr. 2" prijs, 15 fr. 3' id. Ui - 4" id. 5 - Do inschrijving moet gebeuren in ieder dorp bij den veldwachter. Om 4 ure namiddag. EIERKOERS course romaine 1' prijs, 50 fr. 2" prijs, 40 fr. 3' id. 30 - 4’ id. 20 - Een bijzonder programma zal de plaats voorwaarden vaststellen. In den namiddag, ter gehuchte do Bannc, Dans- en Volksfeesten. Om 6 ure 's morgens, prijskamp van blinde Vinken, gegeven door de Maatschappij den Anker. Om 7 ure 's morgens, prijskamp voor jonge Duiven, op Bergen, uitgegeven door den duiven kring: *SV. Esprit, in de» Hert, bij S. Zoete. Om 11 ure s morgens, Concert, in don lust hof van Madame Oi.ckvier-Rabact, door do Maatschappij SA Cecilia. Om 3 ure namiddag, prijskamp voor Lijn- visschers. geboden aan alle maatschappijen en liefhebbers van het land en den vreemde. Prijzen ter waarde van 100 franks. Om 3 12 ure namiddag, door de Maatschappij Mild- eji Gespaarsaam, in haar lokaal </e Elidl, luisterrijke Gaaibolling Brijzen ter waarde van 100 fr. Om 10 ure 's avonds, ter groote Merkt. PRACHTIG VUURWERK. A LGEMEENE SCHIKKING EX. I. Ter gelegenheid der vermaarde processie der Sodalitcit die haren omgang zal doen op Zondag 30 Juli M'A’2, om 4 ure namiddag, zullen do besturen der ijzeren wegen buitengewone treinen inrichten. II. De prijzen der Volksvermaken zullen bij verdere schikkingen aangeduid worden. De in schrijvingen zullen geschieden ter plaats. III. De schoone lusthof van den heer Despot- Verwaerde, zal op allo de dagen der Kermis voor het publiek toegankelijk zijn. IV. Gedurende de Kermis is het toegelaten Feesten, Danspartijen, Spelen en andere ver makelijkheden te geven, mits afvraag aan het Schcpen-Kollegie. V. Gedurende do Gemeente-feesten zal du Bolitieklok niet geluid worden. Gedaan ten Stadhuize, dou 5 Juli 1882. Burgemeester en Schepenen, L. OLLEVIER. Bij hovelde Sehrctaris, I. DE CAE jaren, 2 maanden en 20 dagen, geboren eu wo nende te Veurne, vrouw van Seraphin Vanhove. den 19. Richard nu Elslander, bijzonderen, 68 jaren en 10 maanden, geboren te Cortemarck en wonende te Veurne, weduwaar vqn Carolina Deswaeno, man van Anna-Tliereeia Vanhove. .Inui* 1MMV*. Voorbereidende koers der normale sectie van Onderwyzei'essen te Brugge. Aannemlngs exaam.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1882 | | pagina 2