BEKENDMAKINGEN. Gevonden SS.S keine l*orlo*nionnnte in Cuir de Hussie inhoudende 65 centimen. Zich te bevragen ten bureele van dit blad. Wij hebben gemeld, dat kannunik Ber nard aan M. Borremans, procureur des konings van Doornik, eene procuratie heeft gegeven, om de hand te kunnen leggen op de gelden en papieren, die hij op verschillige banken van Amerika heeft gedeponeerd. Wij vernemen dat een lid des parkets van Doornik, M. Mechelynck, substituut, -eerstdaags naar Amerika zal vertrekken, om er die gelden en papieren in beslag te nemen. 2-45 2-25 2-05 1-90 1-70 1-55 1-40 1-30 1-20 »-95 Studie van il.' Itnillt Notaris te Alveriiujltein. .zoeksreclitereen groot koffer vol papieren ter band gesteld. Zondag .namiddag is ter Panne een smartelijk ongeluk gebeurd. De heer De Boo, notaris te Ooslvleteren, is er schie lijk overleden kort na hel oogenblik dal Algemeenc tijdingen. Morgen Zondag, om 11 ure ’s mor geus, ut tien lusthof van Mad. Ollevieh, Muziekaal feest. Onze Kermis, De Kermis onzer -stad loop goed af en is door een overheerlijk weder beguns tigd. Nooit zagen wij meer vreemdelingen in stad dan zondag lost. Morgen Koekc-zondagzal er nogmaals veel volk zijn in stad, uitgelokt, door de verschillige prijskampen welke in den na middag plaats hebben en door bel prach tig Vuurwerk, welke om 10 ure ’s avonds zal algeschoien worden. De openbare feesten en vermakelijkhe den zijn opperbest gelukt en hebben een groot getal mededingers uitgelokl, bij zonderlijk aan den schoonen Eierkoers, die zoo goed was ingerichl en zoo zeer in den smaak van hol publiek viel. In ons toekomend nummer zuilen wij er breedvoeriger over handelen, alsook over de andere feesten welke gedurende •de kermis plaats hadden. meuten aangewend, dew ijl deze minder schadelijk voor de gezondheid zijn dan die uil geel koper. Grooten naam heeft gemaakt liet aluminium-brons, hetwelk uitmuntend geschikt is voor kandelabers, pistoolloopen, sabelscheden, enz. Hel aluminium-brons schijnt een gevaarlijke mededinger te worden voor hel nieuw- zilver. t ij een zeebad genomen had en in zijne kabien was lei uggekeerd. Een genees heer uie ter plaats was, kon slechts zijne dood bestatigen. Zondag morgen heeft men op de kust te Nieuporl Liet lijk gevonden van een persoon in badcostmm. Donderdag lest is te Coxyde, insge lijks in badcosiuiin, het lijk aangespoeld van een priester. De gebroeders Verdyck, gehuisvest te Gent, dié deze kermis met hun paarden- •nolen op de Appelmarkt alhier gestaan hebben, komen io storten in de kas van den arme, Je som van acht en veertig franks, een en zestig centimen, zijnde de ontvangst door hen gedaan den kaatsten dag van bun verblijf te Veurne. Medegedeeld Op Donderdag 17 August! 1882, ten 3 ure namiddag, ter herberg in den Hemel bewoond door Louis Vandevelde, te Alvcringliem, gehuchte Forthem, Koop 1Een TïtTIS en verdere athanglijkheden met de hoeveelheid van I are 80 centiaren Erve, ondergrond van Gebouwen en Hovenierliof daarmede- gaande, bij kadaster s. C, n.r 1195a, ge legen te Alveriiigbem, ter noordzijde van hel Appelstraalje. Lest gebruikt door Charles Vandevelde. Aanslag met de geldlelling. Koop 2. Partij A.KT2D groot volgens titels II 1-38-73 G" en vol gens kadaster s. A, n.r242, II 1-36-80 C", gelegen te Alvcringliem, gehuchte de Kruisse. Gebruikt door Henri Itec.ue, tot 1" Okto ber 1889, mits 240 fr. ’s jaars, boven de lasten. Koop 3. Vier perceelcn ZJkJkl- LAKTD, te samen groot volgens kadaster s. A, n." 14, 15, 17 en 18, II 2-Ü9-10 Cn, gelegen te Oeren, bij de herberg Wijdouw. In 2 loten met recht van samenvoeging. Gebruikt door Charles Pil en Louis Mooren, voor 3, 6 of 9 jaren, lelks oblie, uitgegaan den Oktober 1880, mits 300 fr. ’s jaars, boven de lasten. te S. Hickiers, groot volgens kadaster s. A, n.r 619, 11 1-03-40 C". Boomprijs fr. 265 Gebruikt door Louis Leuridan, land bouwer te Alvcringliem, tot 1 Oktober 1883, mits 9a fr. bij jarc, boven de lasten. Titel, plans cu kohier van lasten, be rusten ter studie van denzelfden Notaris. Court S.1 Etienne, arsenicaal water, ziel advertentie. in zeer nauwe betrekkingen stonden. Ten onrechte often rechte gelooide de doctor dal deze laatste misbruik gemaakt had van deze vriendschap om schuldige be trekkingen met zijne vrouw aan te knoopen. liet schijnt dat hel nogmaals een naain- looze brief is, die de rust van den man, het vertrouwen van den vriend is komen slorenom doctor De Paepe tol het ongelukkig ontwerp van wraak tv leiden, dal hij met zooveel vastberadenheid cn koelbloedigheid uitgevoerd heeft. leder wist dal M. Du verger goed be vriend was met doctor De Paepe. Het verwonderde dan ook niemand toen men in de bureelen van hel dagblad l'Europe, een weinig na 9 ure, M. De Paepe zag verschijnen, welke den trap beklom, die na de redactie leidt. Hij verzocht M. Duverger hem een oogenblik te willen volgen; deze laatste voldeed terstond aan dit verlangen. M. De Paepe ging hel eerst den trap af I en wachtte beneden in de bureelen. Toen M. Duverger beneden kwam, nam hij hem bij den arm en verdween in haast met hem in de richting der Werversstraat, onder het uiten van verwijlingen en van bedreigingen. Aan den hoek der Wervers- I straat bleven zij slaan. Men boorde M. De I Paepe met gramschap spi eken over brie ven die hij gevonden of ontvangen had. I Op het oogenblik dal M. Duverger zijnen vriend lot bedaren poogde te brengen, haalde deze laatste eenen revolver uil den zak en loste rakelings een schot op hem. M. Duverger had den tijd niet hel schot te ontwijken aan het oor getroffen en ziende dat zijn aanvaller opnieuw op hem I aanlegde, nam bij de vlucht lol aan den I hoek der Bijke Claraslraat. M. De Paepe, die hem achtervolgde, loste hem van nabij drij revolverschoten in den rug. Een der kogels heeft den boord der rechteroor licht gekwetst; een ander I kogel drong eenige centimeters diep in I den nek, langs den rechterkant; een I derde, drong langs den rug binnen om langs de borst uillekomen, na de rechter- long doorboord te hebben. Dit drama bad minder lijd geduurd dan I er noodig is om er hel verhaal van te I lezen. M. Duverger, ontving in de esla- I minet, waar hij nedergevallen was, de I eerste zorgen van M. den geneesheer I Declercq, welke hem daarna onverwijld naar hel Sl. Pietersgasthuis deed over- I brengen. Men is er in gelukt den kogel uil het hoofd te halen. M. Duverger heeft met I den groolsien moed die pijnlijke ope ratie onderslaan. Niettegenstaande zijne ernstige wonden wanhoopt men niet hem te redden. Een onzer medewerkers, zegt de Europe, waaraan wij de bovenstaande inlichtingen onlleenen, heeft een bezoek gebracht aan M. Duverger in het gasthuis. Hij ontving hem met eenen glimlach op de lippen, zeggende: Ik heb u eene fraaie nieuws tijding bezorgt, niet waar? T Is het oogenblik niet om te schertsen werd hem geantwoord. Ik geloof dal gij meer ontroerd zijl dan ik, antwoordde hij, want had gij eenige oogenblikken eerder gekomen, dan zoudt gij gehoord hebben dat ik kwinkslagen deed. M. Duverger heeft weinig geleden lot rond 2 ure. Noglans wordt zijn toestand door de welsdoctors voor zeer erg ge houden. De geneesheeren hebben zelfs de magis traten verzocht den lijder aan geene lange ondervragingen te onderwerpen. M. Duverger heeft, in de korte onder vraging die hij ondergaan heeft, geene hoegeiiaamde verbittering geloond tegen M. De Paepe; hij poogde veeleer den aanval te verontschuldigen, waarvan bij het slachtoffer is. Aluminium.— Het aluminitnn-melaal, thans zoo algemeen bekend en gebruikt, was nog niet lang geleden eene schei kundige zeldzaamheid. Hel is de melaal achtige grondstof der kleiaarde, en werd eerst in het jaar 1855 door Henry Sainie Claire Deville in Frankrijk in het groot vervaardigd. De eerste bereiding had plaats op kosten van Napoleon III. Wel dra echter geschiedde zij voor rekening van Iransche nijveraars. In i860 werd de vervaardiging naar Engeland overge- gebrachl. In den beginne kostte het artikel 1000 Ir. per kilo. Later daalde de prijs lol 120 fr. Thans, nu men er in geslaagd is in plaats van iodium, Twelk de duurte er in bracht, zink voor de afscheiding van hel aluminium te bezigen, zijn de prijzen nog lager geworden. De eerste stukken, uil alluminium vervaardigd, waren in 1856 eene kunstvolle kinderratel voor den keizerlijken prins van Frankrijk, en het montuur eener pendule, in dien tijd als eene groote merkwaardigheid dóór keizer Napoleon aan koningin Victoria vertoond bij haar bezoek te Parijs, tijdens den Krimoorlog. Met koper gemengd, wordt hel aluminium voor blaasinstru- eene zelfmoord gepleegd. De genaamde E. G. kleermaker te Handzame, maakte een gal in de haag langs de baan van den ijzerenweg, kroop er door en legde zich op de riggels. Hij werd door den aan komenden trein hel hoofd letterlijk afge sneden. De oorzaak dezer wanhopige daad is onbekend. Den 21 juli was het 22 jaar geleden dat het octrooirecht werd afgeschaft. De krijgsraad van Wesl-Vlaanderen heeft maandag laatst de soldaat Lombril, schuldig verklaard den l,n juni laatst, kaporaal Leblond tijdens den dienst, ver moord te hebben. Hel vonnis beveelt dat Lombril te Oostende, door den kop zal worden gescholen. Vrijdag en zaterdag heeft het hof zich bezig gehouden met de zaak ten laste van: 1" Jules De Laere, geboren te Ise ghem den 23 augusti 1863, zwingelaar te Iseghem; 2° zijn broeder August De Laere, geboren te Iseghem den 19 april 1853, zwingelaar aldaar. Jozef De Wulf, ge boren te Iseghem den 20 september 1860, landbouwerszoon te Iseghem, thans vluch tig, beschuldigd van moord op den per soon van Joannes-Jozef Wittouck en van moordpoging op Emiel Bourgeois, bij middel van messteken, gepleegd den 11 juni 1882. De wonden van dezen laatste waren niet gevaarlijk, maar wat Wittouck be treft, de ongelukkige werd door eenige personen ontmoet en in een naburig huis geleid; de ingewanden hingen hem uil den buik; hij stierf, twee dageil later den 13 juni. De twee gebroeders De Laere werden verdedigd door M' Haymond Seresia. Jules De Laere is verwezen tpl 8 jaren opsluitingen broeder August lol 3 maan den gevang, enkel voor mishandelingen. Wal den gevluchte Joseph De .Wulf aan gaat, dezen zal bij verstek gevonnist worden. Van 18 juni lol 1 juli zijn te Char leroi 1585 manden mol duiven gepasseerd, en langs Ei quelinne en Quévy 333. Dal is dus een totaal van 1918 manden, be vallende meer dan 76 duizend duiven, die in de verschillende statiën van Frank rijk losgelaten zijn. Ziehier eene statistiek van de duiveuverzendingen die uitsluitend in de provincie Luik hebben plaats ge had, sedert de maand maart van dit jaar. Maart 31,250 duiven; april 362,250; mei 382,500; juni 269,500; van den 1 lot den 20 juli 96,000; lesamen 1,141,500 duiven. Dal is een millioen, honderd een en veertig duizend, vijf honderd duiven, welke duizend acht en zestig waggons voor hun vervoer hebben noodig gehad. Drama op den boulevard Anspach, te Hrussel. Woensdag morgen, eenige minuten na 9 ure, greep een bloedig drama plaats in het midden van den bou levard Anspach, op eenige stappen van de bureelen van hel dagblad l’Europe. M. de doctor De Paepe, zeer goed ge kend voor zijne uitgaven over, gezond heidswetenschap en voor zijne deelneming aan meetingen of socialistische beioogin- gen, lost te van nabij vier revolverschoten op M. Duverger, zijnen boezemvriend. Terwijl de voorbijgangers toegesneld kwamen om M. De Paepe te ontwapenen en aan te houden, vluchtte M. Duverger, gekwetst, bebloed, eene herberg binnen Hijke-Clarenstraal, waar hij bewusteloos ten gronde viel. Doctor De Paepe bood niet den minsten wederstand aan de personen die hem aan hielden; hij zegde enkel deze woorden Ik heb mijne eer gewroken. De policie, die dadelijk ter plaats kwam, voerde M. De Paepe naar hel policie- hureel der Koolmarkt, waar hij een groot deel van den dag gebleven is, zonder in de ondervragingen waaraan hij onderworpen werd, het minste leedwezen te toonen over hetgeen hij gedaan had. Deze hardnekkigheid en zijne ontwerpen van wraak legt zich uil door de omstan digheid dal M. De Paepe en M. Jluverger Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. V:iu Adiukci'ke, Van Veurne, Van Avecappelle, Van Ooslkerke, Van Dixmude, Van Eessen, Van Zarren, Van Handzaeme, Van Cortemarcq Van Thourout, Slechts 600 kaarten worden uitgegeven. Zaterdag morgend, rond 6 ure is er P,eis naar de zee. Pleiziertrein naar Oostende, uil Adinkerke, Veurne, Avecappelle, Ooslkerke, Dixmude, Ees- sen, Zarren, Handzaeme, Cortemarcq en Thourout, op zondag 6 Augusti naast. Vertrek uil Adinkerke, ten 6 ure 44 ’s morg.; uit Veurne, ten 6 u. 54, uil Dixmude, ten 7 u. 32. Aankomst te Ooslande, ten 8 n. 55. Terugkomst uil Oostende, ten 6 u. 3 m. 's avonds; Aankomst lc Veurne, ten 8 u. 13 m. Prijzen der kaarten heen en weer 2» 3-65 3-35 3-10 2-80 2-50 2-35 2-10 1-95 1-80 1-40 Voor liet oogenblik zijn dc ondervragin gen van kannunik Bernard opgeschorst; de magistraten gelast met het onderzoek wachten tot de brieven cn sl ukken, door M. Bourgeois naar Santander gehaald, zijn aangekomen Alsdan zal hel tweede deel van het onderzoek, cn wel het belangrijkste, aanvangen. Wij gelooven, zegt de Economie, van Doornik, onze lezers op hunne hoede te moeten stellen legen al de malkaar weer sprekende geruchten, die in omloop zijn over de verklai ingen van Bernard. Zij worden streng geheim gehouden. Bernard heefi langdurige gesprekken gehad met zijnen advocaat. Hij volhardt in zijne verklaring, dal hij maar een werk tuig is geweest; de verantwoordelijkheid van heel de zaak moet op anderen vallen cn hij zegt het te zullen bewijzen. Hij heelt geenszins gevraagl in vrijheid te worden gesteld, zooals verteld wordt. Hij zelf heeft doen opmerken, dal hij toch gedurig de Doornik zou moeten blij ven, om steeds ter beschikking der magis traten te zijn. In dethuidige omstandighe den is er voor h m te Doornik geen ander verblijf mogelijk dan de celgevangenis. Echter kunnen wij verzekeren, dal de ■dampkring der gevangenis geene slechte uitwerking heelt gemaakt op zijne maag. Bernard ontbijt met eenige eieren en vijf of zes boterhammen. Zijn zeer kloek middagmaal wordt hem geleverd door den liberalen restaurateur De Bruyne; het bestaat uit soep, verscheide plats en nagerecht, waarbij hij steeds eene flesch pale ale en eene flesch St. Julien ledigt. Daarna doel hij een slaapje en vervolgens een kleine wandeling op den koer, om de spijsverteering te bespoedigen. Zijn avondmaal gelijkt aan zijn ontbijt -eieren en een halfdozijn boterhammen. Zooals men ziel kan hij eten als een.... kannunik. Veurne. 1 3* Holloway's Zalf en Pillen.—Het beste mid del ter wereld voor kwade beenen, oude wonden zweren, veretteringen, ouz. Indien zij gebruikt worden overeenkomstig de verklaring, die te gelijkertijd afgegeven wordt, is er geene woud geen kwaad been, geene etterachtige zweer, hoe ingevreten of verouderd ook, of zij zal wijken voor de boeiende en genezende eigenschappen daarvan. Tal van mcnschen, die in verscheidene groote hospitalen en onder de zorg van bekende geneesheeren gestaan hebben, zonder er het minste voordeel van te genieten, zijn door Hollo way's Zalf on Pillen volkomen genezen geworden Voor kliergezwellen, schurft, en huidziekten be staat er geen middel, dat met zoo veel goed gevolg kan aangewend worden. Inderdaad bij de ergste kwalen, die van den aard van het bloed afhan gen, kennen deze middelen, indien zij gezamen lijk gebruikt worden, geen wederstand. PROGRAMMA ;1. Clairons, tambours et trompette», Painparé. 2. Les Diamante do la Couronne, ouverture ,3. Grand caprice sur l'Africalne, 4. Don Pasquale, lantaisie, Auber. Meyerbeer. Donizetti. I.ieit nt ie-Verknoping VAN Korrektionnelc Rechtbank van ZITTING VAN 3 AUGUSTI. Winne Alois cn Wyboti Jules, werklieden te Zarren, den lc" 20 Ir. boete en den 2''11 8 dagen gevang, voor slagen en wonden. beman Alois, werkman te Woumen, 2 maal een maand gevang en 26 fr. boete of 8 dagen gevang, voor diefteu. ZITTING VAN 4 AUGUSTI. Rau César, werkman te Veurne, 8 dagen ge vang en 26 fr. boete, voor eerroof. Deboutte Emiel, molenaar te Hovercn 26 fr. boete voor slagen eu wonden. Lehouck Emiel, werkman te Veurne, 1° maanden gevang, voor slagen toegebracht aan zijne moeder, 2 8 dagen gevang en 26 fr. boete, voor slageu aan andere. Devcltor Emiel, werkman te Rousbrugge, een maand gevang, voorslagen. den 2. Elodia Pinte, dochter van Edmond en van Zenobia Depuydt, Ooststraat. den 3. Vrbania-Irma Loonos, dochter van Edmond on van Octavio Couteele, Bewesterp. Huwelijksafkondigingen. den 30. Victor tiroes, slachter, geboren en wouende te Roussclaero, met Mario Dubois, bijzondere, geboren en wonende te Veurne. Sterfgevallen. den 3. Karol-I.odewijk Dedie, bijzonderen, 33 jaren, 10 maanden en 18 dagen, geboren en wonende te Veurne, hospitaal.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1882 | | pagina 2