Lichting 1883. -- Uitslag der loting. I 127 454 323.516 643,560 i i Feest bij de Harmonie. Een koninklijk besluit van 23 Januari bemachtigt de commissie der godshuizen van Veurne, de genaamde Anna-Clara De Beest, wed' van K.-L. Debergh, haar leven durende, als kostgangsler te aan veerden in hel Oudemannenhuis dezer stad, mits eene gilt in gelde van lï. 945 en in blooten eigendom van fr. 1249-70 c. Tegenstrijdig aan bel bericht Irein- alschaflingcn en veranderingen aankon- digende, te rekenen van 1 Februari, zijn de volgende treinen op de linie Genl-Lich- lerveldc-Veurne, voorloopig behouden: l.“ dezen uil Veurne vertrekkende ten 5 u. 06 m. ’s morgens, en 2." dezen alhier aankomende ten 9 u. 51 m. ’s avonds. Deze treinen zullen maar uil en tot aan Ghyvelde rijden. Tc Clercken is over oenige dagen een persoon schielijk gestorven, ten gevolge van het misbruik van sterken drank. Hij had eene wedding aangegaan, bij welke hij eene pint en hall genever moest drin ken; toen hij ongeveer de twee derden van den drank in had, stortte hij ten gronde en was dood. Hel parket onzer stad is ter plaats geweest. mijne pleitrede te hervormen in vragen I 1 over feiten en artikelen. Spreker onder- zoekt de handelingen van Bernard. Als j Bernard zich de waarden wil loecigenen, wendt hij zich tot Dumont. Het is niet sedert lang dal de heer De .Mol voor de kanunniken pleit. (Gelach). M. de Mor. Sedert den dag dal gij voor de bisschoppen .pleit. Gelach). M" Beernaert bespreekt het konlrakl Goodhue. Bernard is de bondgenoot van Dumont en gij wilt er het werktuig van Durousseaux van maken. M..Dumoul heeft I oen exploit gezonden aan de zusterkens der wijsheid die in zijnen eigendom te I Dampretny en Bergen gevestigd zijn. M' Jaxson. Wij zullen dit proces pleiten als gij wilt. M' Beernaert. Men heeft gesproken I van reiskoffers door kanunniken aan Ber nard geleend. Ik zal mij met die kleinig- I .heden niet bezig houden. I Wij verbieden u te pleiten in naam van I ‘Durnont als bissebop. M' Janson. Wij pleiten in naam van ■oenen belgiscben burger. Me Beernaert komt terug op hel geval I van den katholieken agvokaal Bolle en de I overhandiging der sleutels, alsmede op I de eedaflegging bij den inventaris. M.’ Janson beeft een beroep op de gesebie- I denis gedaan. V. ij vieezen haar onpar- I tijdig oordeel niet. Zij zal zeggen dal de I Heilige vader een werk van verzoening I heelt verricht door het bestuur van bei I bisdom aan Dumenl te onttrekken. M. de Mot bespreekt de rechten van Bernard om in deze zaak lusschen te komen. Men heeft getracht te zeggen dut Bernard de man van Dumont is. Men wil de banden verbreken welke lusschen hem en Durousseaux beslaan. Men spreekt van verrassingen. Ziehier er eene. Hel is een brief van Bernard, waarin hij zich ver heugt over den val van Dumont. En dat noemt gij den man van Dumont (gelach). En den brie! van Bernard, waarin hij zijn vertrek aankondig!, moet men hem niet stellen tegenover liet feit dal op den dag van zijn vertrek, een kanunnik van hel bisdom. M. Leroy, 950 duizend franks ontvangt (beweging). Kent gij vele dieven die zich aldus ge dragen. M. De Mot legt zijne besluitselen neder. (Gedurende zijne pleitrede verlaten de meeste katholieken de zaal). M. de PROKCREin des komngs ondersteun! de vraag tot sekwester. Laat ons oor- deelen als belgische magistraat, met de I hoop dal de belgische burgers zich aan I de belgische wetten zullen onderwerpen. I Gisteren las ik in een zeker blad dal I de zaak Bernard eene schande voor hel I gerecht zou wezen. Ik antwoord wacht I hel uur der bespreking en gij zult welen I waar de schande en de verachting is. De katholieke drukpers heeft gezegd I dat hel parket de documenten aan de I drukpers leverde. Ik heb het recht te I antwoorden op deze aanvallen. Wij zullen zien of de katholieke drukpers mijne proslestatic zal opnemen. Ik zie twee bisschoppen die met elkan der in strijd zijn. Waar is de dief? Gij zegt dat hel gerecht voor doel heeft de I gesiole.n waarden aan Bernard den dief terug te geven. liet is eene beleediging welke in niet wil brandmerken. Bewaar uwe verwon dering voor liet geding door Durousseaux in Amerika ingespannen en vraag u al waarom Durousseaux de vreemde recht banken boven hel belgische gerecht stelt. Iedereen is het eens dal er reden be staal om de waarden uit Amerika ie doen komen. Het is dringend. Ik vraag dal de heer Bourgeois als sekwester aangeduid worde. Hel verhoor wordt gelieven. De rechtbank zal in hare aanstaande zitting uitspraak doen. Rechterlijke kronijk. De konek- lionele Rechtbank onzer stad, beeft de volgende veroordelingen uitgesproken. Veurne, 3 Februari. Gespaarzaamheidskring van Veurne. Laatste aangekochte obligation derleening vau Brussel, 1879: N.” 109,587 466,772 Uitslag der loting te Nieuport. Laagste n.r 15. Hoogste n.r 118. Ingeschreven lotelingen Eerste n.r 28. Hoogste n.r Algemeene tijdingen. niNKHivL./iivn. Dezer dagen begaf zich een jonge deug niet van ongeveer l ijaren bij versebillige beenhouwers van Clercken en Houthulst, en vroeg er vleesch op naam van land bouwers dier gemeente Hij gelukte slechts in eene plaats vleesch mede te krijgen, dewijl de andere wantrouwen hebbende, zegden hetzelve zelf te zullen ('huis dragen. Allen ondervonden weldra dal zij getopt waren. TeWoumeii speelde de jongen hetzelfde spel bij twee beenhouwers, doch dewijl de kwartieren nog moesten ontgonnen worden, zegden deze insgelijks hrt te zul len t’huis bezorgen. Wanneer zij zich echter met hun vleesch op de aangeduide pachthoeve aanboden, wiste men daar van niets. De jonge aflroggclaar wordt opgezocht. De onderzoeksrechter van Kortrijk heeft bel volgende bericht rond gestuurd: Op zondag 21 januari 1883, zijn twee inwoners der gemeente Ruisclede, fte.si- dcriiis en b'iattciscus Neirynck, om tien I ure 's avonds, op het grondgebied van I Canegein, langs den steenweg naarRuisc- 1 lede, door twee aan hen onbekende per- I sonen aangerand geworden. Een der I aanranders was van middelbare gestalte, I schijnende van dertig tot veertig jaar I oud; de andere wat kleiner scheen een I jongeling van rond de twintig jaar. Geen I van beiden droeg cellen baard. De oudste I heeft in de lies van Desiderius Neirynck I eene pistoolschot toegebracht, terwijl I Francies Neirynck door den anderen ver- I scheidcne messteken heeft ontvangen. In I de worsteling heeft Desiderius Neirynk I zijnen aanrander een stuk uil hel oor ge- I beten en aan dit lecken zoude de aanran- I der gemakkelijk kunnen herkend worden. De onderzoeksrechter over bel arron- I dissement Korli ijk nanzoeki zijne ambt- I genoolen evenals alle andere beambten van de gei echtelijke policie, dadelijk de twee daders dezer poging van moord op te zoeken cm in geval van ontdekking er hem aanstonds kennis van te geven. Men schrijft uit Brussel aan La Meuse dat de koning opnieuw in zijne kamer moet blijven cn dal de genees- heeren hem, voor eenige dagen, eene volledige rust hebben aanbevolen. Diens- volgenszal hij hel eerste bal van bel hof niet bijwonen. Men verzekert dat hel gouvernement zich verklaard heeft voor de opschoising der leergangen der hoogcschool te Luik en dal die eerlang zal plaats hebben, ten gevolge der aldaar heerschende ziekte. Te Henripont, provincie Henegou wen, is eene verschrikkelijke misdaad gepleegd: een jongeling heeft zijne moe der vermoord. Hel parket van Verviers heeft zon dag procesverbaal opgemaakt tegen de houders van twee speelhuizen, waar men NATIONALE MILITIE ‘23’ Canton. I ld. ld. 137 Ghyselcn Louis, Stoonkerkc 138 Gesquiero August, Ilouthcm. 139 Delglió David, Adinkerke. 110 Lucidanne Desire, Veurne. l il Louwyck Napoléon, Houthem. 112 Calcoen Desiró, Coxyde. 113 Mary Henri, Ilouthcm. 111 Hnelowyn Gustaaf, Steenkerke, 115 Vauhoutte Francis, Adinkerke. 146 Vileyn Henri, Adinkerke. 117 Druwé Arseen, Veurne. l is Boudeweel Bernard, Ilouthcm. 119 Verbouwe Médard, Leysele. 150 Decraetner Rend, Veurne. 151 Courtois Isidoor, 152 Cogge August, 153 Butaeye Henri, Leysele. 151 Hcnderyck Alphons, Veurne. Zondag laatst heeft onze harmonie maatschap pij hare winterfeesten met een schitterend Con cert gesloten. Zoo als na gewoonte was de zaal bezet met een talrijk en uitgelezen publiek. Het programma was rijk en zeer afwisselend. De harmonie heeft zich weerdig van hare faain getoond met op eene onberispelijke wijze de 1 fantazij op Hiyoletlo en de wals Ln Ddinmer licht uit te voeren. Het doet ons genoegen hier te mogen melden dat de harmonie immer den groot stee bijval geniet en op de muziekale kunstbaan reeds zeer ver gevold rd is. Ook brachten het publiek, door daverende toejuichingen eene loffe lijke en welverdiende hulde toe aan bestuurder on muziekanten, voor hunne voortreffelijke uit voering. De artisten die hunne medewerking aan het feest leenden, hebben zich uitmuntend van hunne taak gekweten en hel publiek oneindig wel be haagd. De heeren Gaimant en Ligy zijn ervarene vio- lonisten. Zij speelden twee mocielijke stukken met oene kundigheid zonder weerga. De zuivere, teedere en tevens deftige toouen welke zij uit de viool trekken, dit instrument die zoo gevoeliglijk nan het hart spreekt, verbaasden iedereen en maakten op aller harten den gunstigsten indruk. Ok waren de algemeene toejuichingen, die hun ne behendige uitvoering begroetten, hoogst ver diend. Wat te zeggen van M.r De Ketnper, de on- waardeerbare en onvergelijkelijken komiek l Hij fa een ware artist, in den vollen zin des woords. Ghy verinchove Gisteren heeft te Ghyverinchovc <lo plechtige inhuldiging plaats gehad van den hecrC. DeCae, als Burgemeester. Het feest was overheerlijk en is goed afgeloopen, niettegenstaande het slecht weder. Tijdgebrek verplicht ons nadere bijzonderhe den tot zaterdag toekomende te verschuiven. Hij heeft ons verlustigd mot een repertorium van uitgelezens kluchtzaugen, die den besten bijval genoten. Zijne liederen weet hij zoogoed uiteen te doen: spel, gezang en gebaren zijn zoo schoon en natuurlijk, dat hij zijn publiek in verrukking brengt en tot tranen doet lachen. Verhaasten wij ons te zeggen dat zijn zonderling talent hoogst gewaardeerd word. Geene aanmoedigingen wer den hem gespaard, want de toejuichingen, welke hem ten deele violen, waren bedwelmend: hot. was oen oprecht tempeest, en metden grootsten geest drift werd hij gebisseerd. Kortom, het verrukkelijk Concert van zondag lest gelukte wel in alle zijne doelen en overtrof de algemeene verwachting. Het mag geboekt staan als eene der schoonste en aangenaamste avondstonden die ooit door de maatschappij gegeven zijn geweest. Ook druk ken wijden wenst h uit nog dikwijls dergclijke muzieknle avondston den te mogen bijwonen, en zulk bekwame artis ten te mogen toejuichen. Het bal, dat op het Concert volgde, was schit terend. Zelden z igèn wij zulk schoon dansfeest. Een 30tal koppels huppelden op de lieve toonen van een uitgelezen orkest en vermaakten zich opperbest. Men zag tevredenheid en blijgeestig heid op aller aangezichten. In een woord, charmant feest die ter eer strekt van de inrichters en deelnemers. De afwezigen alleen hebben ongelijk gehad. ZITTINGEN VAN 25 EN 26 JANUARI. Tarreyn Louis, reizende zanger, zonder vaste woonplaats, S dagen gevang en 26 fr. boet, of 8 dagen, voor publieke zedenschennis. Vandaele Karei, Vandaele Theoiiel, Dewulf Karei. Dewulf Jan, allen werklieden te ,’lercken, elk 26 fr. boot of 8 dagen gevang, voor bedriege- lijke ontvreemding. Vercamer Florimond, werkman te Clercken, 13 fr. boet of 2 dagen gevang, voor bedriegolijko ontvreemding. Kerckhove August, werkman en Caesteker Helena, zijne vrouw, te Isenberghe, elk 5 fr. boet of 1 dag gevang, voor strooperij. Boddeyn Jules, herbergier te Houthem, 100 fr. boet of 8 dagen gevang, voor jagtdelikt. Stad- en Sti-ccknlciixvA. 15 Cuvelier Henri, Ramscappelle. 16 Houtsacger Hectoor, id. 17 Wittevronghel Gustaaf, Nieuport. 18 Zonnekeiu Francis, id 19 Florizoone Polidoor, Wulpen. ‘20 Vanhooren Karei, Eggewaertscappelle. 21 Oesquiere Desiré, Wulpen. 22 Pylyser Pieter, Oostduinkerke. 23 Casteleyn Medard. Avecappelle. 21 Ketelers Achille, Nieuport. 25 Barbier Camiel, Ramscappelle. 26Visaeit Lodewijk. Nieuport. 27 Delanghe Polidoor. Oostduinkerke. 23 Vanmiddelem Alphons, Ramscappelle. 2.1 Velein Pieter. Nieuport. 39 Ilaverbeke Einiel, Pervyse. 31 Florizoone Karei, Eggewaertscappelle. 32 Lauwyck Justin, Pervyse. 33 Devos Einiel, ld. 31 Verhaeghe August, Oostduinkerke. 35 Puystiens Seraphin, id. 36 Jansen Emiel, Eggewaertscappelle. 37 Vandénbussche August, Nieuport. 38 De Grecf Gustaaf, id 39 Weiss Francis, id 40 Mariannes Karel, Oostduinkerke. 41 Ureel Engel, id. 42 Hubrecht Henri, Nieuport. 43 Arnoys Hvppoliet, Oostduinkerke. 41 Muylaert Karel. Pervyse. 4 Dekeyser Karel. Ramscappelle, 4 De Rycke Lodewijk, Nieuport. 4 7 Rooms Karel. Oostduinkerke. 48 Dewey Pieter, Nieuport. 4 1 Vandermcersch Henri St. Joris. 5) Hiele Lodewijk, Oostduinkerke. 51 Maes Jozef, Pervyse. 52 Stockelynck Polydoor. Oostduinkerke. 53 Vandevelde Henri, Nieuport. 54 Pauwels Pieter, id. .55 Botterau Edgard. id. 56 De Grave Aimd. Pervyse. 57 Gryson Jules, Nieuport. 58 Popieul Louis, id. 59 Tyteca Alphons, Oostduinkerke. 69 Scheirsen Emiel, Pervyse. 61 Verhanck Charles, Oostduinkerke. 62 Vandenbussche Rond. Ramscappello. 63 Deschooltncester Henri, Pervyse. 64 Ketelers Seraphin, Pervyse. 65 Delrue Andries, Wulpen. 66 Bongd Polydoor, Nieuport. 67 Calcoen Isidoor, Oostduinkerke. 68 Joncheero Rond, Ramscappelle. 69 Kcsteloot Francis, Nieuport. 70 Depoorter Victoor, Pervyse. 71 Soete Henri, Ramscappello. 72 Vandewaotor Henri Nieuport. 73 Vandcbouhede Henri. Wulpen. 74 Vanheule Emiel. Avecappelle. 75 Verbrugge Polydoor. Oostduinkerke. 76 Sletnhrouc.k Amand, Ramscappelle. 77 Versyck Henri, Nieuport. 78 Desaever Alois, Wulpen. I 79 Coulier Pieter, Oostduinkerke. 80 Merlevede August, Avecappelle. 81 Crommen Achiel. Nieuport. 82 Doschoolmeester Alois, Avecappelle. I 83 Portier Desiid, St. Jooris. I 84 Demeester Pieter, Nieuport. I 85 Dumon Florimond, id. I 86 Morlion Theophiel, Avecappelle. 87 Mieldels Isidoor. Ramscappelle. I 88 Messen Jan-Baptiste, Nieuport. I 89 Bacquaert Alois, Avecappelle. 90 Verleye Dosird, Nieuport. 91 Verstraete Ito, Ramscappelle. I 92 Dolphen Richard, Eggewaertscappelle. I 93 Philips Camiel, Avecappelle. I 91 Dugardein Francis, Nieuport. I 98 Docroo Louis. id. 9 i D •vlamynck Ralmond, Pervyse. 97 Do Poover Camiel, id. I 98 Delooze Constant, St. Jooris. 99 Decroo Pieter, Wulpen. I 100 Vermander Ilyppoliet, Pervyse. I 101 Piteljon Charles, Wulpen. I 102 Vroome Louis, Nieuport. 103 Vroman Jules, id. lot Cloet Aleander, Wulpen. I 105 Verbijser Henri, Ramscappelle. I 106 Thiercn Seraphin. Pervyse. I 107 Georaert Henri, Nieuport, 108 Withouck Desiré, Avecappelle. 109 Dolphen Hypolite. Eggewaertscappelle. I 110 Cavereel Gustaaf. Ramscappelle. I 111 Cloet Desiré. Oostduinkerke. 112 Devry Henri. Nieuport. I 113 Herman Charles, id. I il l Lfgein Charles Oostilutnkcrko. 115 Huyghe Gustaaf, Avecappelle. 116 Corteel Henri, Oostduinkerke. 117 Morreel Fridolien, Nieuport. 118 Vanneste Rend, Wulpen. 28 Lust Charles, Houthem. 29 Coulier Henri, Leysele. 30 De Bra Frauds, Adinkerke. 31 Vandamtne Eduard, id. 32 Vilain Louis, Coxyde. 33 Boels Henri, Adinkerke. 34 Deleu Eduard, Moeres. 35 Louwyck Remi, Houthem. 3i Houveuaghel Florent, Leysele. 37 Vermote Francis. Coxyde. 38 Kerlen August, Bulscamp. 39 Bulthd August. Houthem. 40 Blondd Alexis, Adinkerke. 41 Huyvaert Henri Bulscamp. 42 Beven Arseen, Adinkerke. 43 Leüridan Henri. Leysele. 44 Srmpers Théophile, Houthem. 45 Delanghe Louis, Moeres. 46 Claeys Medard, Veurne. 47 Deman Emiel, Leysele. 48 Vianc Charles, Veurne. 49 Decroos Eduard. Adinkerke. 50 Huyghebaert Théophile, Bulscamp. 51 Lecot Charles, Veurne. 52 Tassche Victoor, id. 53 Loncke Gustaaf, id. 54 Grusson Constant. Leysele. 55 Deburchgrave Henri, Veurne. 56 Schottey Alfred, Houthem. 57 D«lva Henri, Oeren. 58 Vandevelde Georges, Veurne. 59 Morlion Charles. Bulscamp. 60 Dubois Emiel, Veurne. til Torney Jozef, id. 62 Platevoet Desiró, Coxyde. 63 Lebluy August, Adinkerke. 64 Roose Aimd, Oeron. 65 Caron Ivo, Veurne. 66 Calcoen Jacobus, Coxyde. 67 Alexander Jerome, Veurne. 68 Provoost Isidoor, Coxyde. 69 Vauhoutte Henri. Leysele. 70 Rysson Henri, Steenkerke. 71 Baeselen Leopold, Veurne. 72 Sobry Charles, tieren. 73 Ghys Jules, Adinkerke. 74 Franchois Gustaaf. Adinkerke. 75 Soly August, Bulscamp. 76 Galloo Emiel, Veurne. 77 Deroo Alexander, Veurne. 78 Druwd August. Adinkerke. 79 Paulet Othon, Veurne. 80 Vanbillemont Charles, Coxyde. 81 Finnacrt Henri, Moëres. 82 Bols Henri. Houthem, 83 Beven David, Adinkerke 84 Detollenaere Henri, Coxidc. 85 Maeren Henri, Bulscamp. 86 Dereyger Eduard, Houthem. 87 Pouchele Achille. Leysele. 88 Blanckaert Jan, Adinkerke. 89 Dekerf Florent, Leysele. 90 Bruwd August, Moeres. 91 Jungblut David, Adinkerke. 92 Coulier Alexis, Leysele. 93 Bonhomtne Eugène. Veurne. 94 Devey Leopold, Adinkerke. 95 Copillie Isidoor, Coxyde. 96 Brysse Albert, Adinkerke. ‘.•7 Barbier Henri, Veurne. 98 Patfoort Leonard. Houthem. ‘.•9 Melis Jules, Houthem. 100 Carlier Charles, Leysele. 101 Lombaerde Edmond, Houthem. 102 Demaziere Ferdinand, Stoeukerke. 103 Claeys Arthur. Veurne. 101 Provoost Cltarlos. Adinkerke. 105 Vilain Henri Coxyde. 106 Smagghe Pieter, Adinkerke. 107 Leye Louis, Veurne. 108 Wicke Isidoor, Leysele. 109 Duprez Charles, Veurne. 110 Nowd Edmond, Oeren. 111 Morael Theophiel, Veurne. 112 Loire August, Adinkerke. 113 Vanlerberghe Jules, Houthem. 114 Haelewyck Auguste, id. 115 Dezwarte Charles, Steenkerke. 116 Vandarheyde Adolf, Veurne, 117 Fiorine August, id. 118 Vermeescli Eduard, Coxyde. 119 Delanghe Gustaaf, Veurne. 120 Vanhove Pieter, Adinkerke. 121 Claerhoudt Gustaaf, Veurne. 122 Mahieu Florent, Leysele. 123 Legein Francis, Adinkerke. 124 Huyghe Henri, Bulscamp. 125 Brigoie Jerome, Leysele. 126 Vandepitte Desiré Coxyde. 127 Bossant August, Adinkerke. 128 Cordier Jules, Houthem. 129 Deleu Timothde, Adinkerke. 130 Degrieck Charles, Bulscamp. 131 Bruwaert Eduard, Veurne. 132 Lehouck Alois, id. 133 Verbanck Rend. Adinkerke. 134 Coopman August, Houthem. 135 Deman Henri, Adinkerke. 136 Venzeebrouck Alois, Veurne

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1883 | | pagina 2