BEKENDMAKINGEN. Menagie-Goederen en andere roerende voorwerpen, zoo als keuken- en tafelgerief, 9 Matras sen, 6 ledekanlen, zetels, stoelen, kleerkassen, coulissetafels en an dere, slagliorlogien, pendulen. drie basculen, 100 graanzakken, graan- cn koolmaten, een ezel, veel mest, enz. Menagie-Goederen HUIS EN GERIEFLIJKHEDEN, met 28 aren 80 centiaren Grond, ie Coxyde, in den boek der Torrcelestraal cn dergene leidende van Wulpen naar Avccappclle. Markt van Veurne, pci* kilo». 4 Agril. Pieter, bij Charles ZKZ Mei 1883. G- I WOENSDAG II APRIL 1885, om 6 ure namiddag, ter herberg-slachterij I 1 19 00 a 23 00 -it- 22 00 a 25 00 Studie van iNularis tc Alveringliem. 28 lil aart. 23 00 a 26 50 -.’t- -It- 00 h 00 -a- 21 00 a 22 50 -a- 21 00 it 23 00 -a- 23 00 a 27 00 per 1 1/2 kilo, Bruin brood, 51 cent". Halfwit 63 centimen. bccslialen en hel getuig kunnen redden. Bank zij de spoedige aankomst der pom piers die hel vuur moedig aantaslleii, lieefl men de huizingen kunnen bevrijden en den brand belet zich verder uil le breiden. Alles was verzekerd. Be oorzaak is onbekend. Klerikaal schandaal van Doornijk. De bezondere correspondent der Indé- pendance lïeleje te New-York schrijft, onder dato van -18 maart, hel volgende: De zaak der door kanunnik Bernard medegevoerde titels, welke door hem op de banken van Ncw-York wei den gede poneerd, waar ze werden aangeslagen door den Sheriff, aan wie hel Belgisch Gouvernement en Mgr. Burousseaux ie gelijker tijd de wedergave vroegen, is een nieuwen weg ingeslagen. De rechter van hel lloogerllof, waar voor de zaak hangende is, heelt de zaak uilgesteld, om aan de stukken, die moeien bewijzen w ien de titels en waardijen loe- hooren, den lijd le geven van aan ie komen. Langs den anderen kant hebbende advocaten van het Belgisch gouvernement de bedenking ingetrokken, die zij hadden opgeworpen tegen den avoué van Mgr. Burousseaux en zij hebben erkend dal hij regelmatig was aangesield. liet Bestuur der Landbouw maatschappij onzer stad, laai weten dal er alhier drie openbare landbouvv-conlerenlien zullen gegeven worden door M. Paltyu, rijks- veearts le Loo, over hel opkweeken en de gezondheid der huisdieren. De eerste voordracht zal plaats hebben Woensdag aanslaande, 11 April 1883, ten 10 ure voormiddag, ten Stadhuize, vertrekkamer). Gedurende de voordracht zullen er bij wijze van tombola een tiental landbouw- tuigen ouder de aanwezige leden der maatschappij vei lol worden. De nummers der tombola zullen om 10 ure juist uigegeven worden, en de voor dracht zal om 10 i/4 aanvang nemen. De leden die alsdan niet tegenwoordig zijn en later inkomen, zullen aan de loting geen deel moer mogen nemen. Bij koninklijk besluit van 22 Maart is de heer J. F. Dcsnick, thans ontvanger der registratie te Tliielt, in dezelfde hoe danigheid le Veurne benoemd. Woensdag lest, rond middernacht, is er brand ontslaan, ter hofstedeken be woond door sieur Vaneislander, gelegen op hel grondgebied van Wulpen, op twintig minuien afstand van stad, liet vuur is in de schuur begonnen, die eene hoeveelheid vlas en hooi bevatte. In wei nige minuten tijd nam de brand eene groole uitbreiding. Toen de eerste per sonen toegesneld kwamen, was alles reeds volop in vuur en vlam en stortte het dak der schuur in. Er stond niets anders te verrichten dan te trachten hel vuur te beperken, ten einde het aan de huizingen mét zou geraken. Men heelt bij tijds de Rechterlijke kronijk. De korrek- lionele Rechtbank onzer stad, heeft de volgende vcroordeelingen uitgesproken. De klerikale bladen melden dat M. Cornet, wiens kiezitig als senateur voor Soignies door de Kamer verbroken werd, zich opnieuw kandidaat stelt in de kiezitig die den 12 april moet plaats hebben te Soignies. Veurne, 7 April. Bij koninklijk besluit van 4 april, is de hecrJ. List, onder-lieutenant bij de gen darmerie te Veurne, lol den graad van lieutenant bevorderd. Bij koninklijk besluit van dezelfde dag- deekening is de heer L. C. A Nicodème, thans ontvanger der direkte belastingen, douanen en accijsen le Adinkerke (statie), benoemd tol ontvanger der douanen en accijsen le Cornea. Bij koninklijk besluit van den 28 Maart wordt de prijs van eenen dug onderhoud van behoefligen in de nagenoemde hospi talen als volgi vastgestcld Hospitaal St. Jan, te Veurne, fr. 1-60; Moederhuis; fr. 2,75; Hospitaal St. Jan, te Dixinude, fr. 1,95; Hospitaal St Jan, te Nieuporl, Ir. 1,80; Moederhuis, fr. 2,80; Hospitaal Sl. Vincenlius li Paulo, le Alveringliem, 1 fr. Hel kind was naar de gevangenis ge komen, vergezeld van hare tante, de zuster der veroordeelden. l’hilipparl is deze week in de Avenue de l’Opéra le Parijs aangehouden. Hij wordt beschuldigd van ontvreemding der boeken van de maatschappij Force cl Lumière. Op de vraag van eenen action- naris heeft de handels rechtbank hel aan slagen der boeken van die maatschappij bevolen. Er werd geen enkel boek in den zetel der maatschappij, rue de Namur, te Brussel, of in de bureelen der succuraal le Parijs gevonden. Sedert de ramp van 1879 had Philip- parl niet veel van zich doen spreken; hij had zich met iinancieeie zaken bezig ge houden in Belgie, Engeland en Rusland. In Busland had hij wouden gekocht en de verkoop van hel bout aan zijne comman ditaire» en aan hem fabelachtige winsten gegeven. In Engeland, had hij eene maatschappij gesticht met een kapitaal van 1,075,000 pond sterling, voor hel cxploileeren van brevet van uitvinding van elcklrieke loe- slellen. In Belgie had hij ook verschei dene zaken ondernomen en ondanks zijne beloften en verbintenissen, konden de personen met wie hij in betrekking was, niets verkrijgen. Er werden dan klachten legen hem neergelegd en een bevel van aanhouding werd legen hem uitgegeven. Als hij aangehouden werd, was hij een oogenblik ontsteld; hij vroeg de toelating om le ontbijten, alvorens met den policie- commissaris mede te gaan. Bil werd hem (opgestaan. Rond den middag, na bevelen te hebben gegeven aan zijnen vertegen woordiger, en eenige brieven geschreven te hebben, steeg hij in een rijtuig verge zeld van den commissaris, die hem naar zijn bureel deed voeren, waai hij onder vraagd werd. Om half twee uur werd hij inde gevangenis opgesloten, in afwach ting dal hel fransch gouvernement uit spraak zal gedaan hebben over de vraag lot uitlevering van hel belgisch gouver nement. Wij zijn nu in de vierde maand van Tjaar. De dagen zijn ten volle aan het lengen. De zon bevindt zich onder de sterren die hel tecken van den Slier vor men. April komt voort van een latijnsch woord dal openen beteckenl, omdat die maand voortijds hel jaar opende. De vogelen beginnen in deze maand lezingen. De zwaluwen komen aan. De natuur heeft in die maand, zegt Victor Hugo, lieve schemeringen, die van den hemel, de wolken, de hoornen, de weiden en dc bloemen, overgaan in hel hart van den mensek. De Munt van San Francisco is de grootste van de wereld; in de kelders ligt voor 24 milliocn dollars aan gemunt geld en baren. OP MAANDAG 25 APRIL 1885, om 3 ure namiddag, ter herberg in de Landsman bewoond door de medever- koopers echlgenoolcn I ermeesch-Decorte, te Alveringliem, Licit at ie- Verkoopiiig VAN Een JHLTJIS met Aan- en Afhang- lijkhedeu, met 5 aren 30 centiaren onder bebouwden Grond en llovenierliof daar- inedegaande, bij kadaster sectie C, num mers 749b en 750c, slaande en gelegen te Alveringliem. ten noorden en in den draai van de straal leidende naar den Burgmolen. Bewoond en gebruikt door Louis Kerck- hove, lol 1" Mei 1881, mils 50 Ir. bij jare. Met tusschenkomsl van den Notaris DE CAE, te Veurne. I*i*ijskainp. Den zondag 1.5 April aanslaande, zal er te Avccappclle een prijskamp op den Billard plaats heb- den, lei herberg S.‘" Opsomer-Deneve. Er zullen 42 fr. prijzen le winnen zijn. Inleg 1 fr. Inschrijving van den voormiddag lot 3 uren namiddag, om oumiddelijk le beginnen spelen. OP DINSDAG 10 APRIL 1885, om 1 ure namiddag, ten slcrfbuize van sieur Carolus I andenheri/he, te Vinchem, langs den steenweg leidende naar de dorpplaats, IK O O JE3 ID M ENAGIE-GOEDEREN. Bij koninklijk besluit van 28 maart wordt eene toelage vau 6,312 fr. toege- kend aan de gemeente Rousbrugglie- liaringhe om ze te helpen in het bouwen van een gemeentehuis waarvan hel ge lijkvloers uilsluitelijk voor vredegerecht zal dienen. AIgenieene tijdingen. De opening der assisen van Wesl- Vlaanderen, voor het 2" kwartaal van hel loopende jaar, is bij bevel van den heer eerste voorzitter van Beroepshof van Gent, vastgesteld op Dinsdag 15 Mei aanstaande. De heer raadsheer De Schryver zal dezelve voorzilteu. Men schrijft uit Oostende: IVoiaris Serruys heelt vrijdag II. bepaald toege- wezen aan den heer Cociermans-Henriclis van Antwerpen, het prachtig hotel Fon taine, met aanhooiigheden, eenen blok van 2000 meiers vierkant uittnakende, voor de somme van 265,000 fr. Vrouw V..,, viscliverkoopsler wo nende indeSl-Franciscusslraal le Oosten de, had, gelijk vele vrouwen, de slechte gewoonte zich 's avonds met het hootd op de tafel slapen le leggen; zoo was hel verleden vrijdag avond weer hel geval, toen zij, dom eene beweging met de armen, de peirooJJamp omver wierp, met ongelukkig gevolg dat liet brandend vocht op hare kleêren stortte en zij reeds erge wonden had bekomen vóór men er in gelukte dc vlammen die haar omringden uil le dooven. DcGazelle zegt dat hel eene oprechte schande is voor Brussel, hel park der tentoonstelling van 1880 ongestraft le laten verwoesten. Hel blad beschrijft de vernielingen die men er aanricht. Hel is wel jammer; hel park was zeer schoon en kon eene merkwaardigheid le meer voor Brussel worden. Men weel dat de bevolking van Bergen over een veertiental dagen in op schudding werd gebracht doorliet leveren in de handen der fransebe gendarmerie van zekeren Villegoureix, een fransch deserteur, die sedert twee jaar le Bergen woonde. Een zijner landgenoolen, insge lijks te Bergen wonende, spande hem eenen strik, deed hem de grens over gaan, waar hem de gendarmen aanhielden. Villegoureix werd le Roubaix opgesloten. De bevolking van Bergen was zeer ver ontwaardigd over hel gedrag van den verklikker. Een comiteil van Bergenaars begaf zich naar Rijsel om de gevoelens der inwoners van Bergen aan de fransclie overheden te gaan uildi ukken. DcErhodu IXtnd meldt dal Villegoureix maandag in vrijheid is gesteld, opeen bevel recht streeks van bel ministerie van oorlog gekomen. Zaak Peltzer. Hel schijnt dal de eigenaar vau hel huis, 159, der Wetstraat, de sleutels van zijnen eigendom weigert le aanvaarden; hij wil dat de rechterlijke overheid zijn buis inslaat stelle zooals hel was voor de misdaad. De Chionique meldt dal Mev. Peltzer, moeder, dc schrijvers van hel Drama der Wetstraat en den bestuurder van den schouwburg voor hel gerecht heeft ge daagd, om dc opvoering van dal stuk le beletten. Dc Etoile schrijft liet volgende: liet vertrek van du Peltzer’s naar Leuven is zeer aanstaande. Men heeft aan Armand Peltzer toegelaten zijne dochter te omhel zen alvorens zijne reis te ondernemen, die hem voor altijd van de wereld moet scheiden. Mr Van Calsler was tegen woordig. Hel onderhoud heeft plaats gehad in bel kabinet van den onderzoeksrechter. Het is niet noodig te zeggen dal dit onder houd, dat twee uren duurde, hartver scheurend is geweest. Armand, naar zijne cel terug gebracht, weende en huilde! HST T O O K van den Notaris CAE, te etii ne, llolcru'cegscliiKilslraatA .r 10. WOENSDAG 11 APRIL 1885, oin 1 ure namiddag, ten slcrfbuize van den heer Hendrik Hielvelt, te Veurne, bij de Duinkcrkebrug, Sclioone Koopdag VAN Op lijd van betaling cn conditiën toen voor le lezen. OP MAANDAG 50 APRIL 1885, om 1 ure namiddag, ter herberg van August Dolphen, le Eggewaerlskappelle- dorpplaals, K O O I* K> V G OP MAANDAG 9 APRIL I885, om 4 ure namiddag, ter herberg van Francis Cabooter-Sandyck, le Veurne, Slalieplaais, Openbare Licitatie-Verkooping VAN EEN Gebruikt door Pieter Lerooy, lol 1" Tarwe 23 00 26 50 id. nieuwe 5- Suenoen 00 a 00 ld. nieuw-a Haver 20 00 a 22 50 ld. nieuwe-a- Boonen Nieuwe Erwten Court S.‘ Etienne, arsenics»! water, ziet advertentie. Holloway's Pillen.(reen genot zonder ge zondheid.droevig is het den rijke naarde wereld wegens kwalen neder te zien liggen, onbekwaam om zijne uilgostrokte bezittingen te doorreizen. Eene zweer aan het been, een ver stuikte enkel, oen jichtige teen, ecu rheumati- n he of een gezwollen lichaamsdeel zullen w el dra in hun voortgang gestuit worden indien de aangedane plaats goed mot warm water gebet en daarna tiks met Holloway’s verkoelende, hooien de, en zuiverende Zalf ingewreven wordt. Wei nig personen bevinden zich niet in do mogelijk heid zich dit onschatbare middel te verschaffen; met du duidelijke inlichtingen voor het gebruik er van. welke rondom iedoron pot gerold zijn, zullen weinigen er niet in slagen hunne kwalen to genezen, boe erg of verouderd zij ook mogen schijnen, of met welk eenen uitslag zij elke an dere behandeling ook hebben weerstand ge boden. -ii I.uiidbouwninat schappij van Veurne. ZITTINGEN VAX 29 EN 30 MAART. Missiaen Ferdinand, aardewerker te Dixmude, 1“) een maand gevangen 50 fr. boet of 15 dagen, voor slagen en opstand tegen de policie; 2") 15 Ir. boet of 2 «lagen gevang, voor gewelddadigheden; 3") 10 fr. boet of 1 dag, voor nachtgedruis. Staeleus isidoor, metser te Westende, 200 fr. boet of 1(1 dagen gevang en 10 dagen gevang, voor jachtdelikt. EÜCftkroniJk. Ntad- cn SI rook nieuws. VAN Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. den 1. Albert-Arseen Leune, zoon van'Armeen on van Loonie Strubbc, binnen palen. IIuweUjksa.fkon<liginf;cn. den 1. ('arolus Maerten, schipper, geboren en wonende te Veurne, met Prudence Pauwels, schipperin, geboren en wonende te Stavele. Huwelijken. den 2. Rabaey August, slachtersgast, geboren te Adinkerke, deu 9 December 1853, met Ludo- vica Ryckewaortgeboren te Montigny-sur- Sambre', den 24 Januari 1854. den 1. Vanbeveren Engelbertus, uurwerkma ker, geboren te Veurne, den 7 Februari 1836, weduwaar van Carolina Delefortrie, met Joanna D’haenen. dienstmeid, geboren te Wulpen, den 1 September 1840, weduwe van Willebrordus- Josephus I’uis. den 4. Carolus Vermeesch, hovenier, geboren te Veurne, den 14 Juni 1819, wedr van Coleta Haelen en Sophia Wydooghe, met Aunc-Tliere-c Woutters, werkster, geboren te Houthern, den 18 Sepember 1830. Sterfgevallen. den I. Thecla Kesteman, bijzondere, 67 jaren, 1 maand en 17 dagen, geboren te Wulveriughem en wonende te Vcurue, vrouw vau Caiolus Torelle, Zuidstraat. VAN EN HERBERÜTUIG. !tofTfre :i

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1883 | | pagina 2