BEKENDMAKINGEN. I 1 I Markt van Veurne, per IOO C^iloM. m ver- Diners a prix fixe et a la carte. 1883, om 3 1/2 ure namiddag, in Stads schouwburg. Desire Huyghebaert, van Bulscamp, lieel'l zijn exaam der hoefsmederij, in de Staats-Veeartsenijschool le Gureghem, bij Brussel, afgclegd. Rechterlijke kronijk. De korrek- lionele Rechtbank onzer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. 20 00 a 23 00 - 21 00 j 24 00 BRUGES, 15 GRAND’PLACE, 15. TAVER.XE-RESTAI BA.XT le Grand Café. 2a juli, is bij de Staats --tl- - li- 00 h- -a- 00 b 00 -a- 00 h 00 -h- 00 00 Assisenhof van West-Vlaanderen. Na eene geheele weck verhooren, is zaterdag avond de zaak afgeloopen ten laste van Francois De la Royère, fabi ikanl te Meenen, beschuldigd van poging tot brandstichting in zijne fabriek le Halluin (Frankrijk). Na de krachtige pleitredens der advo- katen MM'Goucke, van Kortrijk, en Rolin, van Gent, is De la Royère vrijgesproken. De zittijd is hierna gesloten verklaard. per I t/2 kilo, Bruin brood, til cent". Halfwit 03 cenlimen. Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. Bij koninklijk besluit van den 21 juli is M. E. M. Maindiaux, ontvanger der regis- tralie teRotisbi ugge-Hai inghe, in dezelfde hoedanigheid ie Maeseyek benoemd. Ilcl Kolleqic van Ilunjemeester cn Schepenen der stad Vcurne, Verwittigd liet publiek dat ter gele genheid van den feestdag van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart, die van dezen jure op eenen Woensdag gevierd wordt, den Merktdag gesteld is op den DINSDAG 14 DEZER MAAND AUGUST1. Veurne, den 2 Augusti 1883. De Hurijemeester en Schepenen, L. OLLEVIER. Bij bevelde Secretaris, I. BECAE. De plechtige prijsdeeling aan de leer lingen onzer .Middelbare Staatsschool, zal plaats hebben op Zondag 19 Augusti spreking werd gesloten na eene redevoe ring van M. den minister van financen. Alhoewel de algemeene bespreking over het wetsontwerp betrekkelijk de lasten op den tabak maandag in den Senaat gesloten werd, hebben eenige redenaars nog hel woord genomen over deze quaestie. Deze redevoeringen zijn zonder antwoord gebleven, daar M. de minister van financiën in de Kamer der volksvertegenwoordigers opgebouden werd bij het debuut over de lasten op den anziju en de cacao. Na eene kortstondige schorsing, de zitting, werd wetsontwerp op den tabak aangenomen met 34 tegen 29 stemmen. De dagorde was uilgeput en de zitting op het punt geheven le worden, toen M. de minister van .financiën den Senaat ver zocht de zitting voor een half uur le schorsen om aan de Kamer den tijd le laten lol afhandi ling van hel wetsont werp op den cacao en om hel, op zijne beurt, bij diingeuheid le bespreken. .Dit voorstel aangenomen geweest zijnde, werd de zitting voor de tweede maal ge schorst lol dal de Kamerde belastingen op den azijn en de cacao verAvorpen had. Daarop verklaarde de voorzitter dat er niets meer op de dagorde -stond en tlal de Senaat tot verdere bijeemoepiug zich verdaagde. In begin der zitting werd de kieziug van den heer Vaucamps, seuaieur van .Brussel, zonder tegenstand geldig ver klaard. 25 Juli. 1 Aug,. Tarwe 23 00 27 00 i 23 00 a 26 S0 id. nieuwe-a-j Rogge -a-I Sucrioen Mtnd- ei» Streeknieuws. Veurne, 4 Augusti. Onze Kermis is bijna teti einde. Dezelve is allerbest afgeloopen. Zondag lest was er eene massa volk in slad loegestroomd, ook was hel een buitengewoon prachtig weder. Alle de volksvermaken en open bare feesten werden goed uilgevoerd en hebben veel wandelaars uilgclokl. Morgen heelt de groole schieting plaats bij Sl. Sebasliaan, alsook een Concert door de Koninklijke harmonie, om 11 ure voor middag, en ’s avonds, om 10 ure, een prachtig vuurwerk die onze Kermis waar diglijk zal komen sluiten. Bij ministerieel besluit van den 23 juli, zijn onder andere als leerlingen-onder- wijzeressen in de normale sectie van Brugge aangenomen Mej. Maria D'hanis, van Oostduinkerke; Marie Decae, van Watou; Helena Roily, van Alveringhem; Gabrielle Vantilcke; van Adinkerke; Leonlina Reynacrt, van Dixmudc. Bij koninklijk besluit van den 30 juli is de heer R. De Glercq, prokureur des konings te Veurne, in dezelfde lioeda- 23 00 t, 27 00 -a -;i 00 a -- 00 hl. nieuw-a Haver 20 00 a 22 00 hl. nieuwe-a- llooneii Nieuwe Erwten nigheid benoemd bij de rechtbank van eersten aanleg te Audenaerde. vanging van den heer Minnacrl, ontslag gever. de juistheid dezer Opgaven waarschuwen, voornamelijk wal aangaat de berichten uil Ameiika. Bijzondere berichten, dezer dagen door eenige dagbladen ontvangen, zeggen dal de oogst aan gene zijde van den Oceaan veel beier is dan de otlicieele opgaven bel wel zouden willen doen ge- looven. Die slechte tijdingen, voegen zij er bij, worden gezonden door specula- leurs, die er belang bij hebben de granen wal op te jagen, ten einde zich van hun oud graan, vóór den nieuwen oogst daar is, le ontmaken. Aahnbeving. Meer dan duizend doodeii. Depechen uit Napels melden, dal er eene schrikkelijke aardbeving heeft plaats gehad le Gasamicciola en te Forio in den avond van zaterdag, 28 juli. De aardbeving tleed gansch de omstreken van Ischia schudden. Er waren verschei dene schokken. Huizen en hotels zijn ingeslort. Forio is eene badplaats, alwaar alle jaren veel volk kom’, om er minerale baden le nemen. De laaisie depeche uil Napels, zondag 29 juli luidt: De stad Gasamicciola is bijna geheel door de aai d- beving van gisteren avond vernietigd. Hel getal dooden overtreft duizende. Ieder oogenblik komen er te Napels stoom schepen met gekwetsten aan; de gast huizen liggen vol. De aat dbeving heeft maar 13 seconden geduurd. Dit was voldoen om heel hel land lol puin te brengen. Te Gasamicciola blijven schechts vijf huizen rechtstaan. Het wordt bevestigt er 2000 dooden zijn Men moet zich <le sclirikkelijheden der vernieling van 1‘ompti voorstellen om zich een gedacht le kunnen vormen van hel tooneel van vernieling, veroorzaakt door de aardbeving. Hel gouvernement heeft naar Iscliia eene som 200,000 fr. gezonden, om in den eersten nood te voorzien. Er worden talrijke inschrijvingen ingeriehl. Bij koninklijk besluit M.r A. Nihotil, i middelbare school le Veurne, op zijne vraag, loegelaten zijne rechten op pen sioen te doen gelden. Algemeene lij «linden. De Moniteur van dinsdag kondigt een koninklijk besluit af. dal te rekenen van 1 augusti, de rechten op den koffie herstelt, zooals zij waren voor de voor- loopige wel van 30 mei 1883. De Moniteur kondigt de wet af, welke eene verhooging en wijziging brengt aan de rechten op de sterke dranken. Dat recht is vastgesleld op 7-30 per hectoliter. Voor de oveiige voorwaaarden, zie de Moniteur van dinsdag. Er wordt koncessie aan ’t gouverne ment gevraagd om eenen ijzeren weg te mogen leggen, die van de fransche grens naar de hollandsclie grens zou loopen. De linie zou vertrekken van Breskens, recht over Vlissinghe, naar Duinkerke langst Knockc, Heist. Blankenberghe, Wenduine, Oostende, Middelkerke, Nieuport en de Panne, den Grave Jan Dyk volgende. Die linie zou zeer nuttig zijn en zou op eene spaarzame manier geleid worden. De algemeene kiezers van hel arron dissement Brussel waren maandag bij eengeroepen om eenen seuaieur te kiezen, in vervanging van wijlen den heer Emiel Hanssens. Er was geen strijd; 1362 kie zers hebben aan de stemming deelgeno men; 242 briefjes werden vernietigd. De heer Vaucamps, kandidaat der liberale associatie, al de wettelijke stemmen be komen hebbende, is seuaieur van hel ar rondissement Brussel uitgeroepen. Men meldt uil Oostende, 31 juli Gisteren avond werd in den Casino, een pick-pocket, van Buda-Peslb, op heeler- daad betrapt op hel oogenblik dat hij uil den binnenzak van den Irak van burggraaf de Spoelberg, eenen geldbeugel stool, inhoudendc 1800 fr. De dief werd aange houden en naar Brugge gebracht. De zesde jaariijksche vergadering der jagersverkemiers van de belgische burgerwacht, zal dit jaar den 10 septem ber le Leuven plaats hebben. Volgens opgaaf van hel Hureaii Verita.v zijn in de maand juni de volgende zeilschepen verongelukt 4 duilsche, 15 amerikaansche, 29 engelsche, 1 deensch. 3 fransche, 1 grieksch, 3 hollandscbe, 5 italiaansche, 7noordsclie,2 porlugeesche, 1 russisch, 3 zweedsebe totaal 72. Hier onder zijn begrepen 9 schepen waarvan lot. nu toe geen bericht is ingekomen. Jn dezelfde maand verongelukte 14 stoomboolen, als 1 ainerikaanscb, 10 engelsche, 1 franscb, 1 grieksch, 1 noordsch. Hieronder is begrepen 1 stoom schip waarvan geene lijding is ingeko- mcn. De belgische stoomboot Ludwig, den 2 dezer.naar Boston vertrokken, is lot nu toe niel op zijne bestemmingplaats aangekomen. Alle inlichtingen over hel vaartuig ontbreken. Oogst. In alle lauden van ons werelddeel hebben de regen en de koude den oogst verachlerd. In het zuiden van Frankrijk is de inoogsting volop in gang: de tarwe is er zeer schoon, doch kort van slroo. In Algerie is de oogst min of meer mislukt. In Oostenrijk, Hongarie, Duitscbland cn Engeland wordl op eene middelmatige opbrengst gerekend. In Spanje en Italië is de uitslag merkelijk beter. In Rusland wordt veel verschil lus- schen de streken upgemerkt. In Noord- Amerika zal de oogst verre beneden dien van verleden jaar uitvallen. Daar is de tarwe deze week opgeslagen. Dat heeft invloed op de graanmarkten van Europa. In Engeland is de tarwe deze week 32 tot 43 centiemen per hectoliter gerezen. Wij moeten uogtans onze lezers legen Bij koninklijk besluit van den 26 juli, is M. D. Loncke, benoemd lot schepen ■der gemeente Rousbrugge-Haringhe. van regent a c Boccace, fantaisie. zitting vax 26 jci.i. Dolheyc Karei, dienstknecht te Mcrckcm, 100 fr. hoet of 8 dagen gevang, voor jacht met stroppen. Itecliterlijke kronijk. Court S.1 Étieuue, arsenicaal water, ziet advertentie. Holloway's Pillen. Maag en alcchte Spijs vertering. De maag voorziet elk orgaan van zün stoffelijk onderhoud. Indien zij van streek is, kwijnt het geheele lichaam, maar hoe sterk ook aangetast zal haro veerkracht altijd kunnen hersteld worden door deze onwcderstaanbare Pillen. Galziekte, slechte spijsvertering, lever kwalen, en allo ongemakken der maag kunnen gemakkelijk genezen worden door het gebruikt van Holloway’s Pillen. Duizenden bevestigen deze verzekering, en geen lijder, die ze ooit be proefd hoeft zai er de buitengewone werking van ontkennen. In elk geval van maag kwalen, van de geringste dyspepsia of slechte spijsver tering at tot aan den verschrikkelijke!) kanker, van do gewone misselijkheid af tot aan het braken als gevolg van eene zwerende maag, geven deze Pillen onmiddelijk verzachting, in het algemeen genezing. den 26. Irma-Virginia Santen, dochter van Carolus en van Marie ('laeys, Beoosterpoort. den 27. Emma Plaetevoet, dochter van Frans en van Justin» Bekaert, Itewesterpoort. den 28. Prosper Buylaert, zoon van Victor en van Elisa Geva. Klaverstraat. den 28 Jeróme Lahaye, zoon van Ilenricus en van Rosalia Duyck, Beoosterpoort. den 30. Emile Bogaert. zoon van Petrus en van Nathalie Defurne. binnen palen. den 31. Heliodoor Vieren, zoon van Alexis en van Marie Caytan, Handboog-tiaat. den 2 nug. Justina Rosscy, dochter van Adolf en van Marie Carna, Ilandboogstraat. Huwelijksafkondigingen. den 29. I.odewyk Vercouter, landgebruiken, geboren on wonende te Adinkerke, met Henriea Dewittc, dienstmeid, geboren te Alveringhem en wonende te Veurne. den 29. Valentin Cossey, bakker, geboren to Bulscamp en wonende te Veurne, met Justina Dovoghel. landneiringdoeuster, geboren en wo nende to Veurne. Sterfgevallen. den 1. Juliaan Cogge, 16 dagen. den 1. Carolus Verbrugghc, 1 j. 8 m. en 21 <1. den 2. Joseph List, lieutenant der gendar merie, II Jaren, 6 maanden en 21 dagen, ge boren te Mcrsch (groothertogdom van Luxem burg) cn wonende te Veurne, Pannestraat. Les Boltes il musiquo de la maison Heller se trouvent annoncéos toutes les années a cette époque pour llgurer hientót apres eomine les ca- deaux les plus appréciés aux fees de St. Nicolas et de Noël. Nous demandons Y a-t-il rien de plus beau de pour l'ópoux A donnet- A son épouse, pour le fiancé A sa fiancee, pour l'ami enfin Une botte A musique vous rappelle de moments heureux, ellc rit avec vous dans ses aires gais, ellc parlo au cceur et A Fame par ses melodies sérieuses, elle chasso l'ennui et la mélancolie Kilo est l'amie la plus intime de l'abandonnó et surtout du malade qui est forcó do rester chez soi. En un mot, une botte A musique Heller ne devrait manquer dans aucun salon, dans au- cune bonne maison, ni A aucun lit de malade Pour les hoteliers, restaurateurs, contiseurs, etc. il n'existe’pas do meilleur point d'attraction pour engager lours clients A séjourner souvent et longtcmps dans leurs étabUssenmnts. D'aprèsce qu'on nous dit de divers cótós ceux des hoteliers qui ont fait 1'achat d’une piece ou d'un Orches trion ont doublé leurs recettes, e’est pourquoi nous ne saurions trop engager les autres A faire de memo et A se procurer immédiatement un tel instrument dont le succes est incontestable. A Messieurs les curés qui cu égard A leur etatou A leur demeure trop oloignóo ne peuvent assistcr A des concerts uno piece A musiquo offre une- jotilssance tout-A-fait incomparable 1 Nous ajouterons encore quo le choix des morcepux est fait avec un trés grand soin: les airs d’operas et d'opérettes les plus goütés, les danscs les plus nouvelles, chansons, marches, etc. se trouvent réunis dans les pieces Heller. Ce grand industriel a 1'honneur d'etre fournisseur de presque toutes les cours de 1'Europe; nous mentionnerons seu- letnent que LL. MM. le roi des Beiges et le roi de Hollande, ainsi que S. A. R. le comte de Flandre ont, chacun, une trés grande piece de la maison Heller, dont les produits ont cn outre recu desdipldmes A plusieurs expositions. A Mel bourne la maison a étó la seule de sa branche qui ait re$u le premier prix: soit une médaille dargent. Un tirage aux primes, contenants 100 belles pieces d’une valour de fr. 20,000 est nrrnngé par Monsieur Heller pour cet hiver, raison do plus pour se décider A faire uno com mando. Prix-coui ants illustrés et prospectus du tirage seront adressés franco sur tontedemande. Pour terminer nous recommandons expréssé- ment de s'adressor directement A la maison A Berne (meme pour les pctitei commandos), car il arrive souvent qu'on vend pour des pieces Heller des produits qui ne le sont pas. La maison nc tient do dépót nulle part I Toutes ces pie ces portent io notn - J. H. Heller a Berne impriiué. Niemand kan ongesteld zijn zoo de maag, het blood, do lever on de nieren gezond zijn. 1IOP- B1TTER zorgt daarvoor. Bodens Theophile, hovenierszoon te Nieuport, 3 maanden gevang, voor opstand tegen de gendarmen, b8 dagen gevang en 26 fr. boet, voor smaad jegens een politieagent. 6 maanden gevang, voor slagen op een agent van policie, d 1 maand gevang, voor vrijwillige slagen. Ureel Emile, Theodoor en Benjamin, zonder beroep te Lombartzyde, elk 13 fr. boet of 2 dagen gevang, voor het kwaadwillig overstroo- men van een anders erfdeel. Senesael Octavio, dienstmeid geboren te Kcyem, zonder vaste woonplaats, 3 maanden gevang, voor huisdiefte. Ureel Benjamin, zonder beroep te Lombart- zijde, 1 dag gevang, voor bedriegelijke ont vreemding. Margodt Henri, dienstknecht te Couckclaere, 15 dagen gevang, voor slagen en wonden. Men verzoekt ons het overlijden te mel den van den heer .IDSI.PII Lieutenant bij de gendarmerie te Veurne, er schielijk overleden den 2 Augusti, 1883, in den ouderdom van -14 jaren. De begraving zal plaats hebben Maandag 6 Augusti, ten 11 ure voormiddag. Vergadering aan de kazei n der gendar merie. De vrienden on kennissen, welke uit ver- getelheid geene uitnoodigingzouden ontvan- u gen hebben, worden verzocht dees bericht Is dusdanig te willen beschouwen. I.w.i^-S^lfrtr -- Programma van het Concert. 1. Le Vainqueur, inaiche. 2. La Traviata, grande fautaisie. 3. •I. Potpourri national. Expositton internationale de Lille. Eu tête de la liste des récompenses de cette exposi tion nous reinarquons la manufacture de pianos J. Oor, de Bruxelles, dont les instruments out déjA remportó de nombreuscs distinctions aux expositions autérieures. Cette Ibis,ses excellents pianos ont éto classés hors concours et le chef de cette maison a été nommé metubre du jury. Nos lecteurs savent quo la clasitlcatiou hors concours dénote la supóririoté d'une maison sur toutes les autres exposants des produits similai- res. C'est la première Ibis, croyons-nous, qu'une aussi haute distinction est remportéo par l'iudus- trie des pianos beige en France, dont notre pays a etó longtomps tributaire Aussi nous faisou- nous un veritable plaislr de la signaler, car ellc honore autant notre pays que l’industrie qui en est l'objet. Renseignemcutschez le dépositaire A Dixmude M. Amand Vermeersch, rue du Nord PTOTPIIT aan Do personen die lijden ten D Li UI tl il 1 gevolge van overdaad en mis bruiken der jonkheid, aan verslapping der zenuwen, aan vroegtijdige verkwijning, aan machteloosheid enz. Ik wil hun kosteloos een middel tot genezing zenden. Dit geneesmiddel is uitgevonden door eenen missionaris in Zuid- Amerika. Zend eene enveloppe met uw adres aan den Eerwaarden Jozef T. INMAN, station D. New-York, city U. S. A.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1883 | | pagina 2