BEKENDMAKINGEN. VERKOOPING l>Ij Uarkt van Veurne, per IOO kiloH. Insectenetende vogels. Om de misbruiken ie belenen, waartoe -h- OOR 00 00 a 00 Hel Kollegie van Hurgemcesttr en Schepenen der stad I ciifne. Verwittigd hel publieX dat ter gele- Vropw Hemqhaart, die van dezen jure op eepeil Woensdag gevierd wordt, don Mcrktdag gesteld is op den DINSDAG 14 DEZER .MAAND AUGUSTI. .Veurne, den 2 Augusti 1883. De burgemeester en Schepenen, L. QLLEV1ER. Bij bevelde Secretaris, I. DBCAE. Rechterlijke kronijk. De korrek- tionele Rechtbank onzer stad, heelt de volgende veroordeelingen uitgesproken. -J»- -i)- 00 a- -a- 00 h 00 -1)- 00 a 00 -- 00 00 IJItOODPIlI.IK, per I 1/2 kilo, Bruin brood, 50 cent". Halfwit 62 centimen. gemeen en wat dun; garst, haver eu bonnen, goed; erwten, gemeen; aanlap- Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. naam der heele rechter zijde, een amen dement neergelegd, welk goed overeen komt met hetgeen welk door M. Janson weid voorgedragen in de Middensectic en door deze aangenomen werd, dank aan de leden der rechter zijde. Hei amendement van M. Janson ver leent het kiesrecht voor provincie en gemeente, aan al degenen die eene jaar- lijksclte huishuur van 200 fr. betalen. M. Malou gaal nog verder. Zijn voorstel luidt als volgt: Hel stemrecht wordt verleend voor de provincie en de gemeenten, zonder voorwaarde van cijns, aan den burger die sedert twee jaren in de gemeente woont eti er als eigenaar ol' huurder een huis bewoont van een kadastraal inkomen van ten minste 24 frank. Zooals men zhi is dal, bedektelijk, het algemeen stemrecht voor de provincie en de gemeente, en derhalve de uitroeping van een princiep gauscli in strijd met dal van hel voorgesleld ontwerp. Na M. Malou is de hr. Pirmez aan de beurt gekomen. Hij kan hel maar niet verdragen dnt er aan den cijns geraakt worde. Voor hem is de cijns hel ideaal. Wel wil hij het kiesrecht uilbreiden, doch enkel en alleen hij middel van den cijns, en daarom‘stelt hij voor al de vrije be roepen, zooals de advocaten, ambtenaars, kunstenaars, letterkundigen enz. een patent op te leggen. Dat voorstel is op voorhand veroor deeld. Er werden nog andere amendementen neergelegd, onder anderen dit der him. Van der Kindete, Buis en Arnould, strekkende om het stemrecht te verleenen aan den cijns, de bekwaamheid en den arbeid. De laatste spreker was M. Mallar, die hel ontwerp des Gouvernements kracht dadig ondersteunde en verdedigde. Do zitting van dinsdag mag wel de zinnig der amendementen worden ge- heeten. In de zittingen van woensdag en don derdag heeft de Kamer de bespreking der kieshervorming voongezel. M M. Cor- nesse, Arnould, Frère-Orban, Jacobs en Bergé hebben beurtelings hel woord ge voerd, waarna de algemeene discussie werd gesloten. De Kamer zal beden trachten le ein digen, zoo niet zal er zitting gehouden worden maandag en dinsdag aanstaande. De provinciale raad van Westvlaanderen heeft in zij no laatste zittingen de vol gende hulpsommen verleend voor nieuwe steen weegen 1’ Voor den steenweg van Veurne naar Coxyde, fr. 53,333-33 et.; 2" Voor dezen van Gortemarck najr de Belhulle fr. 69,833,33 cl.; 3" Voor den steenweg van Gortemarck tol aan hel grondgebied van Ichteghem, fr. 42,933-33 c.; 4* Voor den steenweg van Ichteghem, lol aan hel grondgebied van Gortemarck, fr. 54,528-81 ct. Maandag heeft men bij bet pikken der rogge op een stuk land gelegen.nabij de stad Dixmude, op het grondgebied der gemeente Eessen, hel lijkje ontdekt van een nieuw geboren kind, hetwelk aldaar sedert verscheide weken moest liggen, dewijl het reeds in ver gevorderden staal van ontbinding verkeerde. Hel onderzoek der justicie heeft voor gevolg gehad dal een vrouwspersoon van Eessen, sedert langen tijd te Dixmude als naaister woonachtig, werd aangehouden en naar Veurne overgebracht. Een plcizierlrein naai Oostende is in gericht voor Zondag 19 oogst, uil Adin kerke, Veurne, Avecappelle, Ooslkerke, Dixmude, Eessen, Zarren, Handzaeme, Corletnarck en Thourout. Uil Veurne is hel vertrek bepaald om 8 uur 08 minuten ’s morgeus; aankomst le Oostende ten 10 u. 15 in. Terugkomst uil Oostende ten 7 u. 20 m. ’s avonds; aankomst te Veurne, ten 9 u. 06 m. De prijzen zijn van Veurne been en weer) in 2de klas 3 fr. 35, en in 3'’“ klas 2 fr. 25. Van 15 tot 18 oogst, ten 8 ure 's avonds, worden in al de voormelde statiën kaarten afgegeven. Sléchts 900 kaarten worden afgeleverd. Reisgoed van kleinen omvang, gemak kelijk onder de rijtuigen le plaatsen wordt alleen toegelalen. sluit mede Hel is, ten allen tijde, toegelalen kneuters en vinken te vervoeren, die be stemd zijn om deel le nemen aan prijs kampen voor die vogels uilgeschrevcii. Die toelating is enkel geldig voor personen voorzien van een cerliflcaal der plaatselijke overheidbestaligende dat die vogels loebehooren aan den houder. Dilcerlilicaat, opgemaakl volgens een model van onzen Minister van Binnen landsche zaken, is maar geldig voor een tijd die de vijftien dagen niet mag over schrijden; hel duidt de plaals en den dag aan van den prijskamp waarvoor hel wordt afgeleverd. Stad- ©P fjtreeknieiiwg. Veurne, 11 Augusti. Bij koninklijk besluit van 6 augusti, is M.r A. lluyghe, kandidaat-deuiwaarder, bijgevoegd adjunkt gnlliur bij de recht bank van eersten aanleg le Veurne, deur waarder bij dezelfde rechtbank benoemd, in vervanging van M. Bril, overleden. OP Z0NDAG~Ï9 AUGUSTI 1883, om 3 ure juist namiddag, le Coxyde, ter hofplaats van sieiir August Vierval, zal er overgegaan worden, bij rechtsmacht, door bel ambt van den Deurwaarder IMICRKIET, van Veurne, tol de ver- koop.ing aan den meestbiedende, van de volgende goederen Deel Mobilaire Voorwerpen zoo als Tafels, Stoelen, Kassen, Kuip- en Kern- allaam, verders de Vruchten op staqi wassende op de landen en weide, eigen dom van sieur August Vierval voor- noemd, en bestaande in Circa 1 hectare 30 centiaren Tarwe, Beelen en Erwten, oost de Kwinlestraal. Circa -1 hectare Waaigras, west de straat. Deelke Boonen en de Fruiten dos boomgaards. De vendilie zal geschieden met gereed gcM en zonder kosten 00 h 00 hl. nieuw-11 Haver 00 it 00 hl. nieuwe - Hoonen Nieuwe Erwten pels, zeer goed; koolzaad, weiden en j ;i)l. 4 v,-m het algemeen icglem’enl van I Ll.-ivoi- oHini-on r.-iiit [882 op hel vernietigen van insec- lenelende vogels aanleiding geeft, tiet ll j de Monitrur liet volgende koninklijk be llen oogst Ln Ikelfgiê. De ilonileur kondigt de volgende in lichtingen iif aangaande hél uitzicht van den oogst in België. Een droog weder, afgewisseld door regen, heelt cenigszins den hooioogst ge hinderd niettemin komt het hooi goed binnen. De natuurlijke zoowel als de kunstmatige weiden hebben cenigszins van de droogte geleden, eu de opbrengst is maar redelijk, wal de hoeveelheid be treft. In de bewaterde weiden is de op brengst zeer voldoende, zoowel voor de hoedanigheid als voor de hoeveelheid. Het uitzicht der andere vruchten is over 't algemeen goed. De granen hebben een weinig geleden van de droogte, die den groei heeft vertraagd, doch een gun stig weder heeft gedeeltelijk het kwaad hersteld, behalve de rogge, waarvan hel uilzichl le wenschen laat, zien de granen er, overï algemeen goed uil. De groei van paardeboonen, erwten en vlas laat oenen goeden oogsi voorzien; die van hel koolzaad zal maar redelijk zijn. De toestand der aardappels laat oenen overvloedige» oogst verwachten. De fruil- boomen beloven insgelijks eenen goeden oogst. Kortom alles doel voorzien dat, iudien hel weder dal volgen zal den tegen woordige!) toestand niet wijzigt, het jaar 1883 goed zal zijn voor onze lanbouwers. Volgens de label welke de Moniteur meedeelt, is bel vooruitzicht van den oogsi als volgt in de verschillende pro vinciën. Voor do provincie Antwerpen tarwe, goede gewooiie oogstrogge goedgarst, goedboekweit, goedaardappels, zeer goed koolzaad, middelmatig; vlas, idem; weiden, goed; klaver, slecht; fruit, goed. Voor de provincie Brabant: tarwe, goed rogge, redelijk garst. goed; haver, goedboonen, goedaardappels, zeer goed vlas, goed; weiden, tamelijk goed klaver, idem; fruit, zeer goed. ,Voor Wesi-Vlaauderei)tarwe, goed; i'Ogge, gemeen en wat dun; boekweit, komt goed op; haver en boonen goed; aardappels, zeer goed vlas, weiden en klaver, goed; fruit, zeer goed. Voor Oost-Vlaanderen: tarwe, goed; rogge, gemeen en wal dun; garst, goed; uitgenomen in de polders; boekweit, haver en boonen, goed; erwten, goed; aardappels, zeer goed koolzaad, gemid deld; vlas, weiden klaver en fruit, goed Voor Henegouwentarwe, goedrogge, I 'i klaver, gemeen; fruit, goed. Voor Luik: tarwe, redelijk; rogge, slecht; garst, boekweit, haver, slecht. boonen, erwten, redelijk; aardappels, zeer goedweiden, klaver, gemeen; Iruil, goed. Voor Limburg: tarwe, goed; rogge, gemeen; garst, boekweit, haver, boonen, erwten, goed; aardappels, zeer goed; koolzaad, voldoende; weiden, klaver, ge meen fruit, goed. Voor Luxemburg: tarwe, goed; rogge, gemeen; garst, goed; boekweit, redelijk; haver, boonen, erwten, goedaardap pels, zeer goed vlas, gewoonweiden, klaver, tamelijk goed fruit, goed. Voor Namentarwe, redelijk; rogge, garst, gemeen; haver, goed; boonen, redelijk; erwten, goed; aardappels, zeer goed; vlas, gewoon; weiden, klaver, gemeenfruit goed. De toestand is gemiddeld voor het ge- heele land zeer yueil voor de aardappels, goed, voor tarwe, garst, boekweit, boonen, erwten, haver vlas en fruit; redelijk, voor hel koolzaad en den hooi oogst; gemeen, voor de rogge en de klaver. De klassen van 1879 eu 1880 der 9' en 10“ liuie-regemenleu zijn onder de wapens geroepen tegen 21 oogst naast, voorde wapenoefeningen. Zij zullen terugge- I zonden worden rond hel einde van sep- I tember. De luchlbal, de Zeeswaaluw, dragen de den luchtreiziger M. L’Uosle, vergc- I zeld van M. Quetuer, hoofdopsleller van I la France du i\'oril, is maandag om kwart Ivoor zes ure uil Boulogne Frankrijk opgegaan en is gevallen om 7 ure 15 m. I ie Vladsloo, Elsdijks In eeuige oogen- I blikken was de luchlbal ingepaki, de twee I reizigers werden op voituur naar Dix- I mude gebracht, van waar zij denzelfden I avond met den laalslen trein naar Frank- I rijk verlrokken. Eene schrikkelijke gebeurtenis had I verleden woensdag plaals ter gemeente I Assebroeck, bij Brugge. De 9jarige zoon I van den landbouwer Cornells werd door I zijne moeder gelasl de koe le bewaken I die aan hel grazen was. De knaap, die I van school kwam, voldeed hieraan; hij I knoopte den leiband rond zijnen hals; I liet beest eensklaps woedend geworden I zijnde, nam de vlucht, den jongen mede- I slepende over grachten, hagen en heggen I en tusschen distels en doornen; zijn hoofu I werd bijna legen eene balie afgeslagen. I Toen men toesnelde, vopd men nog I slechts een ijselijk verminkt lijk. Ziehier eenig nieuws over Armand I en Leon Pellzer. Beiden gedragen zich in 1 de gevangenis van Leuven zeer goed. Zij I hebben nog niet de minste steal onder- 1 gaai). Armapd vooral is vol hoop, ho< I wonderbaar dit ook sclnjne. Hij zegt dai I de openbare denkwijze hem veroordeelde I doch dat binnen drie of vier jaren zij I nare dwaling zal erkennen en men hem I dan in vrijheid zal stellen. Leon was I eerst boekbinder, doch inj verklaarde dai I dil werk hem le veel liet peinzen en hij I vroeg om een Ujdschrijfl van ingenieurs, I le Luik verschijnende, uunsche vertalingen J le mogen doen, wat heip luegestaan werd. I Armand werd eerst aan gewoon schrijf I werk gebezigd, doch nu doel Inj engel- I sche vertalingen voor hel huis Muquardi, J De veroordeelden voor hun leven mogen I maar allen zes weken hunne bluedver- I wanten zien en dit achter eene grielje. De I moeder der Pellzers had gevraagd om I hare zonen allen veertien dagen le ipogen genheid van den feestdag m Onze Lieve I spreken, en dn in hel kabinet van den lieei I bestuurder. Dil verzoek werd door den I heer minister van justicie volkslrekl ge- I weigerd Armand en Leon zien hunne I moeder door de grielje der gewone I spreekkamer, doch men heelt de oude i I vrouw loegeslaan om hare zonen alle I maanden, in plaals van alle zes weken, I le bezoeken. Die toelating is enkel voor zes maanden verleend. i I in de gevangenis van Leuven bevinden zich thans 565 veroordeelden, bewaakt door 36 gevangenbewaarders. Een hoogleeraar en een student der hoogeschool te Roode-lslaud reizen per velocipéde door Europa. Eerst hebben zij Engeland en Frankrijk bezocht, thans trekken zij door Zwitserland. Over den Simplon gaan zij naar Italië, van daar over den Si.-Gotibard naar Duilschland en Nederland. Het eiland Jamaica is nu ook opge- komen onder de landen van hel wereld- posivei bond waarheen briefkaarten mei betaald antwoord gezonden kunnen wer den. 8 Aug. 1 Aug,. Tarwe 22 00 25 75 23 00 5 26 50 id. nieuwe-!t- Rogge Sucrioen Court S.‘ Étienno, arsenicaal water, zlot advertentie. 'i- ZITTING VAN 2 EN 3 AUGL'STI. Messen Elisa, werkster te Nieuport, 26 fr. boet ot 8 dagen gevang, voor smaad en 5 fr. id. of 1 dag, voor scheldwoorden. Vileyn Pietcr en Flitser August, werklieden te Nieuport, den 1“ 2 maal 2ti fr. boet of 8 dagen gevang, en den 2“ 26 fr. boet of 8 dagen, voor slagen en wonden. (Joghe Henriwerkman te (Jostcappel en Hosaert Jules, daglooner te Beveren, elk drij maanden gevang, voor slagen en wonden en 8 dagen voor vernieling van afsluiting. Sinnesael Esperance, dienstmeid, geboren te Keyetn zonder gekende woonplaats, t»I maal 1 maand gevang en 1 maal 26 fr. boet of acht dagen gevang, voor dieften; 2°) 1 maand gevang en 26 fr. boet of 8 dagen, voor misbruik van vertrouwen; 3° 2 maal 8 dagen gevang, voor dracht van valscheu naam. den 5. Leome-Marie Desmedt, dochter van Henri en van Nathalie I.egein, 's Heorwillems, den 5. Camiel-Achiel Desmet, zoon van Eduard eu van Philomena Croigny, binnen palen. Huwelijken. den 8. Lodewyk Vorcouter, landgebruiker, geboren te Adinkerke, den 1 Februari 1854, met Honnca Dewittc, dienstmeid, geboren to Alveringhem, dep 7 Mei 1856. Exposition internationale de Lille. En tète de la iiste des recompenses de cette exposi tion nous remarquons la manufacture de pianos J. Oor, de Bruxelles, dont les instruments ont déjA remporté do nombreuses distinctions aux expositions autérieures. Cette fois.ses excellents pianos ont éto classes hors concours et le diefde ettte maison a etö nomine membre du jury. Nos lecteurs savent que la clasittcation hors concours denote la supêririoté d'une maison sur toutes les autres exposants des prodnits similai- res. C'est la première fois, croyons-nous, qu'uno aussi haute distinction est remportée par l indus- trie des pianos beige en France, dont notre pays a été longtemps tributairo Aussi nous faison- nous un véritable plaisir de la signaler, car elle honore autant notre pays que l’industrie qui en est l’objet. Renseignements chez le dépositaire A Dixmude M. Amand Vermeersch, rue du Nord JTim iiiMiMtwim .tésti -„...mr-MCH"—--■■■ Uolloioay's Zalf Zweren, eu scheurbuik, uitbarstingen van den Klimaten aard, en waartoe alle soorten van zoogenaamd gevestigde" mid delen te vergeefs beproefd zijn, zijn door en door genezen, en in een ougoloofelijk korten tijd, door Holloway's doordringende en heelende Zalf. Do pleisters, die in het algemeen gebruikt worden, zijn voorliet grootste gedeelte verzach tende middelen, maar deze ouovertreH'elijke Zalf spoort de bron ran het kwaad op, verdrijft de geheime smetstof, en doet de kwaal voor altijd verkwijnen. In gewone gevallen IW et de Zalf fiks op de aangedane gedeelten gew even worden, maar indien deze v-or die behandeling te zwak of te zeer onstoken ziju. moeten zij er tweemaal per dag zaciit mede ingemeerd worden. Do meest verouderde uitwendige kwaal zal voor deze Zalf verdwijnen, indien men met gemelde behandeling eeuigen tijd voortgaat. Waarom geneest het IIOP-BITTER zoo veel I Omdat het eene goede spijsvertering, rijk bloed en eene geregelde werking aan al de organen geeft. PPPTPI.IT aau de personen die lijden ten hij U1L tl 1 gevolge van overdaad eu mis bruiken der jonkheid, aan verslapping der zenuwen, aan vroegtijdige verkwijning, aan machteloosheid enz. Ik wil hun kosteloos een middel tot genezing zenden. Dit geneesmiddel is uitgevonden door eeiien missionaiis in Zuid- Amerika. Zend eene enveloppe met uw adres aan den Eerwaarden Jozef T. INMAN, station D. New-York, city U. 8. A. -;i-

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1883 | | pagina 2