BEKENDMAKINGEN. Gevonden Registratie en Domeinen B E R I C II T. BEKENDMAKING. N00RDWATER1NG Markt van Veurne, per 1OO kilo». 8 Auej. Eindelijk werd de wei in haar geheel gestemd met (52 stemmen legen 41 en 2 RECHTERLIJKE De Sekretaris, P. J. CLAi IIEBOLDT. VAN VEURNE. 00 h 00 00 it - 00 De Voorzitter, L. DE JAEGHER. BROODPRIJS, per 1 i/j kilo, Bruin brood, 50 cent”. Halfwit 62 centimen. 14 Aug,. 22 00 J, 25 75 00 00 ft 00 00 - i 00 h- -- 00 it 00 -h- 00 fl 00 -a- 00 4 00 TE VEURNE. Rechterlijke kronijk. De korrek-, tionele Rechtbank onzer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. Een gouden Oorallnger. Deze die gezegd voorwerp verloren heeft, mag zich aanbieden ten bureelo van den heer Politie-commissaris. De Ontvanger der Registratie te Veurne, zal ten zijnen kantore op MAANDAG 3*" SEPTEMBER naast, om 9 ure voormid dag, overgaan, bij middel van gesloten soumissien, tot de openbare verpachting, voor 3, 6 ef 9jaren, beginnende sedert 15 Juni 1883, van de afdeeling der Vtsch- vangsl in de vaart van Nieuport langs Veurne naar Dtiiiikerke, van aan de sluis gezegd van Nieuport le Veurne tol aan de fransche grens, op eene uitge strektheid van 9130 meiers. Onkosten 5 van een jaar pacht. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Rousbrugge, verwittigt het publiek dal er op Zaterdag üjt Auguatl 1S83, zal worden over gegaan tol de openbare verpachting, bij geslolene soumissien, voor 3, 6 of 9 jaren, begonnen den 15 Juni 1883, van de afdeeling der VIS8CHERIJ in den User, van de fransche grens lol aan de brug van Stavele, de Doode Arm der rivier te Rousbrugge bij begrepen, »eno lengte hebbende van 8312 meters. ken der waggons niet meer te vinden waren. Heel den nacht en den mogen is het verkeer tusschen Mechelen en Brussel opgeschorst geweest ende expresstreiuen die van Antwerpen naar Brussel vertrok ken zijn langs Gorleuberg en Leuven mot ten aanrijden. Men schrijft uil Doornijk dat de pro cureur des konings van zaterdag af in be roep gegaan is legen hel vonnis der correctionneele rechtbank, dal Bernard heeft vrijgesproken. Bij gelegenheid der inhuldiging van liet nieuw paleis van juslicie te Brussel, zal er in de hoofdslad een banket plaats hebben van de balie van het hof van beroep van Brussel. Hel bedrag per hoofd is 50 frank. zllgemeene tijdingen. Zondag nacht heeft le Clercken een bloedig drama plaats gehad. Een soldaat in verlof, kreeg er twist tegen een ander persoon der gemeente nopens een vrouws persoon. In het gevecht bekwam de sol daat eene vreestdijke messteek die zijn leven in gevaar stelt. De dader is aangehouden. Den 11 dezer is Alfons Aspeslagh, visscher, geboren en wonende te Oostende, aldaar nachts in de Visscberskreek ver dronken; zich in slaat van dronkenschap op zijne sloep willende begeven was hij in hei water gevallen. Hij was 25 jaar. Sehrikkelijken'brand. De schoonste •steenen windmolen van Vlaanderen, toe- behoorende aan de weduwe .Vanden Broucke, en gebruikt door de kinders Vanden Bruocke, staande langs den ijze renweg van Ingelmunster naar bendelede en alom gekend onder den naam van den Hoogen doorn, is vrijdag namiddag, de prooi der vlammen geworden. Ten gevolge van den geweldige wind, draaide d? molen met eene /oo groote •de iti eerste lezing aangenomen amende inenten van M. Woeste, waarbij de vrije onderwijsgestichten op den zelfden voel als de ofllciëele gesteld werden, ver worpen. Ziedaar ook eene stemming die met vreugde in het liberaal kamp zal toege juicht worden. liet gezond vei stand overigens bewees .dat hei niet mogelijk is een onderwijzers- ,.kprps, dat zonder eenige waarborg van bekwaamheid of zedelijkheid op korten tijd gevormd werd op denz.elfden rang als de oRiciëcle onderwijzers le plaatsen. .onthoudingen. Zaak Bernard. Hel groote nieuws van den dag is de viijspraak van Bernard. De millioenen zullen nu worden bewaakt in de Nationale Bank, en bol onderwerp uitmaken van een nieuw proces, waarin de slaat zal op treden als aanspraakmaker op de gelden. De rechtbank stelt vast dal Bernard belicht is van misbruik aan vertrouwen gepleegd te Doornik en in Amerika; dal hij uitgeleverd werd ten gevolge van een mandaat dal enkel bel misbruik van ver trouwen betreft en dal hij slechts kan ge vonnist worden voor de feiten door hem in Bilgie begaan. Veder, dal hel niet be wezen is, dal hij op het oogenklik zijner verwijdering, het inzicht zou gehadhebben zich den depot toe le eigenen; dat blijkt uit de samenvatting der teilen en der be wijsstukken bij proces gevoegd, dal hij kon gelooven te handelen gelijkvormig de onderrichtingen van den paus en van den bisschop, namelijk volgens het bevel gegeven door Mgr. Du Rousseaux om de waarden op eene verzekerde plaats le brengen en volgens hel uittreksel eens briefs van den noncius Vanutelli, die voorschreef met voorzichtigheid en met krachtdadigheid de doelmatigste maatre gelen le nemen tol wering van hel gevaar dal hel diocees bedreigde en ook, volgens een brief van Mgr. Du Rousseaux aan den vicaris-generaal van New-York van den 10 december 1881. De rechtbank spreekt den heer Bernard ■vrij voor de feilen in Belgie gepleegd en verklaard zich onbevoegd voor de in Amerika verrichte daden. Eenige kreten van goedkeuring werden door hel publiek aangeheven, inaar dade lijk onderdrukt. Bij vonnis verleend ter date van tien den Oogst 1883, door de burgerlijke Rechtbank van eersten aanleg zitting houdende te Veurne, zittende en wij zende in koophandelzakenis PIETÉR AMELOOT, herbergier te Beveren, bij Rousbrugge, in slaat van faling verklaard geweest. Hel tijdstip der opseborsing der be talingen is bepaald op zevenden Oogst laatstleden. Vermeld vonnis beveelt aan de schuld- eischers van den gefaaklen de verklaring hunner schuldvorderingen le doen ter greflie der koophatidelrechlbank, binnen de twintig dagen der dagteekening van het vonnis, en stelt dag op 8“'" Septem ber aanslaande, om twee ure namiddag, ter greflie der Rechtbank van eersten aanleg, le Veurne, voor het sluiten van hel proces-verbaal van waarmaking der schuldvorderingenen op twee en twintigste» der zelfde maand, ten negen ure 's morgens, voor de bepleiting der geschillen. Zijn benoemd als Rechter-kommis- saris, de heer Karel-Lodewyk LEPLAE, rechter dezer Rechtbank, en als bezor ger ter faling Meester Bené De Grave, advokaal-pleitbezorger te Veurne. Veurne, 10 Augusli 1883. Foor eensluidend extrakt Tarwe id. nieuwe-i- Rogge -5- Sucrioen 00 i» 00 ld. nieuw- Haver 00 5 00 ld. nieuwe-h- Hoonen Nieuwe Erwten Algetnecne Vergadering. BIJEENROEPING GROOTEINGELANDEN. De Regie der Noordwatcring van Veurne, heeft de eer de eigenaren, die dertig hectaren in gezegde Watering bezitten, lot eene gewone Algemeens Vergadering bijeen te roepen, welke plaats zal hebben in hel Stadhuis van Veurne, op Dinsdag 4'" September 1883, ten ell ure ’s morgens. Alle niet bij omzendbrief uitgenoo- digde eigenaar is lot de Vergadering toegelaten mits 5 dagen vóór de bijeen komst zijn stemrecht le bewijzen. Veurne, 14'" Augusli 1883. De Regie der Noordwatering van Veurne, H. DE PREY, Voorzitter, L. OLLEVIER, L. HOUTSAEGER, Hl. DE CAE tn CASTELEIN-VAN HILLE, Leden. Burgerstand der stad Veurne. Bij de tweede stemming heeft de Kamer J snelheid dat het vuur in den asse kwam. De muldersknecht, Loncke, dit bemer kende legde de molen stil on- klom op de wieken lol aan den asse otn de zeilen los te snijden. In lusschentijd was dc va;.ge (waar mede men den molen stil legt.) reeds hall verkoold, legen T steeds aangroeeind geweld van den wind, machteloos ge wordenzij lostle en den inolee begon op nieuw met eene overgroots snelheid le draaien. De muldersknecht wierd tienmaal in de hoogte rond geslingerd met gevaar van in den vuurgloed neer te storten, viel eindelijk op de gaanderij van den molen en was het linkerbeen en rechter arm alsook twee ribben gebroken, men vreest voor zijn leven. Intusschen zette de brand met eene ongehoorde snelheid voort, en ten 3 t/2 uren namiddag stond gansch den molen in de vlam. De kop ingevallen zijnde, de molen geleek niet slecht aan eenen vuurberg Brandende kolen, ter grootte van een kinderhoofd, werden door den wind op gehaald en in de lucht geslingerd om duizende meiers verder néér te vallen. De schrik heerschte onder de talrijke bewoners van hel gehucht, elk dacht aan zelfbehoud en niet zonder reden. Na sedert meer dan een uur, eene aan houdende vuurregen onderslaan te hebben ontstond er brand in eene peerd hofstede, bewoond door De Bryne, gelegen op eenen afstand van 600 meiers van den branden den molen. Al de gebouwen, eene hooimijt en eene houtmijt zijn totaal ver nield men heeft slechts de beesten en eenige meubels kunnen redden. Er ontstond insgelijks brand in e. n houten kol dal gebruikt was door Martin, smid en wagenmaker; in eenige oogen- blikken was hel totaal verbrand. Hel vuur zette zijn vernieling voort en slechts ’s anderdags was alle gevaar ver dwenen. De gebouwen der hofstede zijn tegen brandgevaar verzekerd. De verbrande in bond, bestaande uil eene groote hoe veelheid hooi en strooi, 8000 kilos tarwe van overjaar, de vlas oogst en rogge oogst van 1883, al hel alaam en een groot getal meubilaire voorwerpen zijn niet verzekerd. Wal de molen betreft de gebouwen met medegaande werk zijn sedert vijf jaar niet meer verzekerd, terwijl de verbrandende koopwaren, bestaande in 25,000 kil. kooizaap, eene groote hoeveelheid andere olie zaden, tarwe en rogge, alsook ver scheidene honderden kilos koeken legen brandgevaar verzekerd zijn. Het metselwerk van den molen, dat eene hoogte heefl van 80 voelau boven den grond, is op verschilige plaatsen in stukken gesprongen. Men vreest dat bij zal invallen. De totale schade wordt geschal 0| 50,000 fr. Eene verschrikkelijke ramp is op den ijzerenweg, in de statie van Weerde, vijf kilometers van Mechelen, gebeurd Ziehier de inlichtingen welke wij hier over vernomen hebben Een goederentrein, die rond een uui des nachts uil de static van Schaarbeek vertrokken is, had, volgens het schijnt, eene vertraging van eenige minuten on dergaan en was verplicht in de statie van Weerde stil le blijven otn den sneltrein {train-éclair), die ten 7 ure ‘s avonds uit Parijs naar Amsterdam vertrekt, te voor bij rijden. De treinoversle van den goederentrein gaf in dezen zin bevel aan de aiguilleur der statie van Weerde. Doch deze laatste schijnt het bevel anders begrepen te heb ben, en voerde bel dan ook verkeerd uit, zoodanig dat hel sein aanduide dat de baan vrij was. Eenige minuten later, rond half twee, kwam de reizigerstrein van Parijs met bliksemsnelheid aangestoomd, en liep met eene onuitlegbare kracht op hel achter gedeelte van den goederentrein. De schok was verschrikkelijk. Vèrschei- dene waggons van den goederentrein even als van den reizigerstrein werden in slin- ters verbrijzeld. De machinist van den reizigerstrein bleef op den slag dood, terwijl de stoker doodelijk gewond werd. De treinwachter heeft kneuzingen bekomen die gelukkig niet gevaarlijk zijn. Vat: de 22 reizigers die zich op den trein bevonden is er geen enkel gekwetst en dit gelukkig geval wotdl toegeschreven aan de omstandig heid, dat hel slaapwaggons waren cu de reizigers te bed lagen. Waren het gewone waggons geweest de ramp zou verschrik kelijker geweest zijn. Evenwel bevonden de reiligors zich in eenen deorneswaar- digen toestand en meer dan een is van onder de puinen moeten uitkruipen. Volgens men ons verzekert is er dezen morgen een dezer reizigers op klompen te Mechelen aangekomen, daar zijne schoenen tusschen stukken en brok- Men vraagt namens de burgerlijke Godshuizen van Nieuport, eene n E T U U It S T E II voor hel Meisje Weeze en oude Vrouw- geslicht. Aanvraag intedienen voor den 15‘1,u September 1883. Jaarwedde 800 franken, boven Woonst, Licht en Vuur; nood zaaklek van vlaamsch en fransch te kennen. A Court 8.* Etienne, nrscnicaal water, ziet advertentie. -It- NAMENS DE COMMISSIE I -It- Exposition internationale de Lille. En tête de la liste des récompenses de cette exposi tion nous remarquons la manufacture de pianos J. Oor, de Bruxelles, dont les instruments ont déji remportó de nombreuses distinctions aux expositions autrtrieures. Cette fois.se.s excellents pianos ont <5to classés hors concours et le diefde cette maison a.été nommó membre du jury. Nos lectcurs savent quo la clasiticatlou hors concours dónote la suporirioté d'uno maison sui toutes los autre» exposants des produits similai- re». C’est la première fois, croyons-nous, qu'une aussi haute distinction est remportée par Indus trie des pianos beige en France, dont uotre pay» a ótö longtemps tributaire Aussi nous faison- nous un veritable plaisir do la signaler, car elk- honore autant notro pays que l'industrie qui en est l’objet. Renseignomentschezle dópositaire A Dixmud M. Amand Vormoersch, rue du Nord Holloway's Pillen. Zuiver Bloed. Daar het levensvocht, zoo lang in een'gezonden toe stand verkeert, elk deel van het menschelijke lichaam onderhoudt en vernieuwt, maar er daarentegen juist deu tegen overgestelden invloed uitoefent zoodra het arm of onzuiver wordt, is het ten zeerste duidelijk dat elk middel, dat den bloedsomloop niet bereikt, eene kwaal nitnm, r kan nitruein, maar elk preparaat dat in staat is om eenen invloed op tiet bloed uit te oetenen, moet daarmede overgebracht worden tot eiken levenden vezel van liet stelsel. Het bart, de longen, de lever, de uieren de huid trekken allen hun voordeel uit den goeden toestand van I et bloed. Holloway's zuiverende Pil oi werk n dadelijk en krachtig op de geheele bloed mas.-a, het zij in d: gewone 01 in de slagaderen. Zij ver sterken de maag, brengen de lever en de nieren in orde, verdrijven de kwaaien, en veilengen het bestaan. ZITTING VAN 9 EN 10 Al'CL’ITl. Bouckzoone Eduard, werkman te Lcysele en Dedrio Camille, id. te Bevereu, elk 15 fr. boet ot 3 dagen gevang, voor lichte gewelddadigheden; den 1“ daarenboven, 15 dagen gevang voor slagen en wonden. Joos Pieter, landbouwerszoon; Bossuwe Desirb, herbergier; Bossuwe Eduard, bakkersgast, allen to Proven, en Vaudenbroucke Jules, werkman Cromboke, elk 15 fr. boet of 3 dagen gevang, voor slagen en wonden. Gillebert Coleta, werkvrouw te Vladsloo. acht -lagen gevang, voor bedriegelyke ontvreemding. Knockaert Pharailde, werkvrouw te Keyeni, 10 fr. boet of 2 dagen gevang, voor bedricgelijke ontvreemding. Vandevenne Jozef, werkman te Woumen, acht dagen gevang en 26 fr. boet of 8 dagen, voor eerroof; 26 fr. boet of 8 dagen gevang, voor slagen en wonden, en 10 fr. boet of 2 dagen, voor scheldwoorden. Dejonghe Stephanie, wed" Heeten, werkvrouw te Nieuport, 26 fr. boet of 8 dagen gevang, voor huisdiefte. Coopman Karei, dienstknecht te Lombartzyde, 50 fr. boet of 1 dagen gevang, voor jachtdelikt. Dubois Celina, lierbergdochler to Veurne, 2G fr. boet of 8 dagen, voor slagen en wonden; 26 fr. boet of 8 dagen, voor eerroof, en 10 fr. hoot of 2 dagen, voor scheldwoorden. Vandevenne Jozef, werkman te Woumen, 15 fr. boot of 2 dagen gevang, voor lichte ge- welddadigheden. OPpipiIT aan personen die lijden ten ’.sIDIIiu 11 1 gevolge van overdaad en mis bruiken der jonkheid, aan verslapping der zenuwen, aan vroegtijdige verkwijuing, aan machteloosheid enz. Ik wil hun kosteloos een middel tot genezing zenden. Dit geneesmiddel is uitgevonden door oenen missionaris in Zuid- Amerika. Zend eene enveloppe met uw adres aan den Eerwaarden Jozef T. INMAN', station D. New-York, city U. 8. A. Pijn in clc nieren, eene ziekte zoo veelvuldig hier te lande voorkomende, en toch zoo ver- vvairloosd, wordt door hit gebruik van Hop- Bitter spoedig weggenomen. --..-n-- René DE GRAVE. DER Geboorten. den 16. Irona Cnnnoo, dochter van Karei en -an Paulina Duhujuere, Zuidstraat. Huwelijken. den 11. Valentin Cossey, bakker, geboren te Bulscamp, don 21 Augusti 1861), met Justina Devoghel, landneiringducnstergeboren te Veurne, den 16 Maart 1850. Sterfgevallen. den 12. Bertha Plasachaert, 1 m. on 12 d. den 17. Mario Hondryckx, 6 tn. en 3 d. -- i-r'-.innni—MiMi-r-y-iT-rr iwiinuin—iimmihwi m^r i

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1883 | | pagina 2