BEKENDMAKINGEN. I BRUGES,-15 GRAND’PLACE, 15. Bij koninklijk besluit van den 21 dezer, is M.r 1*. Van Iseghein, substituut te Kortrijk, prokureur des konings benoemd bij de rechtbank van eersten aanleg te Veurne. TAVERSE-RESTAURANT le Grand Café. Diners a prix fixe et a la carte. Bij koninklijk besluit van 21 Augusli 1883, is M. FraeysJ.P. kandidaat-notaris te Gent, notaris benoemd te Alveringhetn, in vervanging van M. Beernaert, over leden. het jaar door; de jacht op hel waterwild aan den zeeoever, op de nieeischcn en langsheen stroomen en rivieren in de provincies tot den 15 april 1884 inbe grepen. be drijfjacht met houden en zonder vuurwapens is toegelaten: in de provin cies Braband, Oost en Westvlaanderen, Henegouwen en Namen, behalve in hel kanton Gediane, la april, en tot 30 april in de kantons Areudonck, Brecht, Nolle, Turnhout, Santhoven en Westerloo, der provincie Antwerpen in de kantons Beeringen en Peer, der provincie Lim burg, in hel deel der provincie Luik ge legen aan den rechter oever der Maas, in de provincie Luxemburg en in hel kanion Gedinne. zijn, die al te weinig kennis hebben, wij zullen niet zeggen van politieke, maar eenvoudig van bestuurlijke zaken, om lol zulke belangrijke rol als die van kiezer eenigzins te kunnen in aanmerking komen. Gelijk men ziet, zal dit cijfer van 12 a 13,000, waarover de klerikalen zoo kerm den, verminderen in verhouding van de verstandelijkheid die er zal onder te vinden zijn. Maar iels is zeker, dit is, dal aan de klerikale grondbezitters, die bandelen op de inblazingen der geestelijkheid, een machtig middel van invloed en van kies- knoeierij is ontnomen. En zoo zal het kiezerslichaam langzaam aan worden wal liet moei zijn, cene macht van eigen- zelvige en verstandige burgers, die in do zaken van land, piovincie en gemeente weet klaar le zien. Rechterlijke kronijk. Be korrek- lionele Rechtbank onzer stad, heefl de volgende veroordeelingen uitgesproken. Mm., lug heeft te Brussel de uitreiking plaatsgehad der beiooniugen voor da den van njo.ed en zelfsopoflering, verleend door komukJjjk b .sluit van 11 dezer. Zie hier de namen van de personen tol ons ariomiisseiïieul behoorep.de, die eene on derscheiding be.koQien hebben Medalie va» S'ldas, Jules Vandenplasclie douanier le Bulscamp, en Leopold Rathy, .douanier te Beveren. Beide hebben zich Veurne, 25 Augusli. Dc prijsdeelingen aan de leerlingen onzer Lagere Gemeente scholen zijn vast gesteld zoo volgt Voor de meisjes Morgen, 2G dezer, om 3 ure namiddag. Voor de knechtjes Zondag, 2" Sep tember naast, om i I ure voormiddag. doen onderscheiden in oenen brand op 10 Augusli 1881. te Bulscamp. Feliciaan Dupuis, bediende te Nieuport, voor hel redden van een kind dal slond le verdrinken den 28 Juni 1882. Karei Debuyscr, schipper le Veurne. Den 16 Juli 1882 heeft zij oenen jongeling gered die in de vaart gevallen was. Frans Vanderzyijpe, visscher te N’ieti- porl. Den 10 September 1882 heeft hij met den genaamdeu William de Morinni tan Londen, een jongeling gered die le ver in zee gegaan zijnde om een bad te nemen op hel punt was le verdrinken. (De Morini heeft daarvoor eene medalie van 2" klas bekomen). Karei Desloop, toeziener bij den dienst van bruggen en wegen en Isidoor Ver- syck, schooljongen, beide ie Nieuport, voor eene vrouw uit de vaart g< trokken le hebben, den 24 December 1882. Engel Portier, landbouwer te Sl. Joris. Den 23 Mei 1883, heefl hij een vluchtend paard stilgehouden. Medalie van 2de klas, Pieler Bogaert, hulp-sluisbewaarder, heeft den 12 Juni 1882 eenen persoon uil de vaart verlost; eene idem aan denzelfden, voor den 23 April 1883, eenen man uil het Ypersas gered le hebben. Medalie van 1* klas. David Decap- Hoornaert, visscher le Wou men. Den 1 Januari 1883 vaarde een pachter van Woumen, mei zijne vrouw en 4 kinderen op den Blanckaert, loen eensklaps hun bootje omkantelde en deze zes personen in het water vielen. Op hun noodgeschrei kwam Decap loegesneld en redde hen. Hurgerkruis van 2J* klas. Laureiilius Moureyre, oud 77 jaren werkman le Dix mude, heefl den 1 Novenber 1882, met levensgevaar, een kind gered dat op hel punt was in den IJzer te verdrinken en aan welk niemand dorst hulp bieden. Eervolle melding. Pieler Bracquez, werkman le Zarren. Den 1 Augusli 1882 heelt gij eene vrouw gered die in eenen waterput gevallen was. Opening en sluiting voor 1883-1884. De Moniteur beval hel volgende koninklijk besluit, belrekkelijk hel ope nen en sluiten der jacht voor 1883-84: Art. 1. De opening der jacht is be paald op dc dagen hieronder aangehaald, namelijk Op 1 september in de provincies Ant werpen, Braband, Oost en Weslvlaande- ren, Henegouwen, Limburg en voor de deeien van Luik en Namen aan den linker oever der Maas, hierin begrepen heel den bijvang der sleden Luik, lloei, Namen en Dinant; Op 4 september in de provincie Luxem burg en de deeien der provincies Luik en Namen, gelegen aan den rechter oever der Maas. De jacht mei hazewinden is echter niel toegelaten dan van 20 september en die op de fesanten dan van 1 October. Art. 2. Op plaatsen waar de sneeuw loelaat hel wild op het spoor te volgen, is de jacht op vlakten opgeschorst; zij blijft toegelaten in bosschen, even als op waterwild, langsheen den over der zee, op moerassen cn de boorden van stroo- rnen en rivieren. Art. 3. De jacht op patrijzen is ge sloten na den 30 november aanslaande. Elke soort van jacht heefl opgehouden toegelaten le wezen na den 31 december. Art. 4.Door afwijking aan hel vorige artikel blijven toegelaten de klopjachten op grol wild tol 31 januari 1884; de jacht op konijnen met beurzen en fretten heel Algemeene tijdingen. Dc gemeenteraad van Brujge heeft be sloten eenen historischen stoel in le richten ter gelegenheid der Breydelleesten. Den 14 dezer is te Ingoygem een huis im t stalling afgebrand, bewoond door de gebroeders Tretnmei y en behoo- rende aan Catharina Deleu, wonende le Waregem. Hel mobilair, kleedingslukken voor lOür fr.; vlas, 200 Ir.; eene veers en een varken werden de prooi der vlam men. Het schijnt dat een ongelukkige krankzinnige, genaamd Knockacrl, van Tiegem, den brand gesticht heeft. De verliezen voor den huraar 1000 fr. zijn niel verzekerd, deze van eigenaar, 11U0 frank, zijn verzekerd. Het congres van den belgischen onderwijzersbond zal dit jaar le Hasselt plaats hebben den 9, 10 en 11 september. Te Luik zal er den 2, 3 en 4 september een congres gehouden worden van de verspreiders der seboolgymnasliek. Hel onderwijzers - congres zal voorgezeten worden door den heer Van den Dungen. De maatschappij de IVart? Vrienden van Hasselt zal eene tooneelvertooning geven. De nationale feesten hebben veel volk naar Brussel gelokt. Zondag morgend, om 10 uur, werden de maatschappijen van spelen op den groote markt, door de gemeenteinagisira ten in oogenschouw genomen. Rond hel zelfde uur vormde zich den stoel op den Senneboulevard. van de schutters dit deel gaan nemen aan den prijskamp, in gericht ter g, legheid van den 23" ver jaardag der nationale schijfscbieling. l)i vreemde schutters werden op den dool tocht van den stoet toegejuichl door th talrijke menigte. De vreemde schutters zijn weinig talrijk: Er zijn maar een twin tigtal riflemen. Onder dezen bevinden zich een twaalftal scholsche vrijwilligers met hunne bloole beenen. Die kleine iroep is voorafgegaan van eenen doedelzak speler. De artilleuts van Rijsel zijn ten getalle van 24. De hollandsche schutterij is ver tegenwoordigd door een twintigtal olli eieren en een klein detachement ondei tic wapens. Eene duilsche maiils. Iiapp met haar vaandel wordt ook opgemerkl. even als dc maatschappij de Zwijger, van Utree hl. De heer Rogier bevond zich in hel hotel van den minister van binnenland- sche zaken. Hij is op het balkon verschenen cu went geestdriftig toegejuichl. De commissie der schijfschieting heeft den heer Rogier eenen bloemtuil van de nationale kleuren overbehandigd. De lieer de l’Eau d’Andrimonl heeft een adres gelezen. De stoet is voorbij den heer Rogier geslapt; de troepen boden de wapens en de inuzicken speelden. Van daar begaven zij zich naar Beschieting. De schijfschieiing werd geopend in de tegenwoordigheid des konings. De lieer de l’Eau d’Andrimonl, in zijne hoedanig heid van voorzitter der commissie van de schijfschieting, heeft eene redevoering uitgesproken. Aan den muziekfestival hebben 17,000 uitvoerders’deel genomen. Er waren 22 kiosken. De koning heeft de paardcnloopstrijden van Boilsforl bijgewoond. In de Beurs heeft om 7 uur een banket plaats gehad, waaraan 292 dischgenooten deel namen: Franschen, Engelsche, Hollanders, Zwit sers en Belgen. De heeren ministers van binnenland- sche zaken en van financiën woonden het banket bij. De burgemeester van Brussel heeft den heildronk aan den koning ingesleld. Een engelsch kolonel heeft namens de vreemdelingen geant woord. Het kollegie van burgemeester en sche penen le Loo, brengt ter kennis aan hel publiek dal ten gevolge der beslissing van den gemeetileraand van den 28 juli laatst, en bij wijziging aan art. 22 van hel alge meen policiereglemenl dezer gemcenit ter dagteekening van 30 October 1841; de boter op de wekelijksche donderdagmarkt aldaar, zal moeten verkocht worden pei kilo en dat de prijs er van zal moeten be dongen worden in franken «n centiemen le beginnen met donderdag 6 september 1883. De boter zal moeten le koop gesteld worden op de markt, in klompen van 1/2 kilo of van 1, 2 of meer kilos. Bij koninklijk besluit van den 14 Au gusli is M. Karei Barbier, lid den gemeen teraad, benoemd tot lid van hel besturend bureel der middelbare Staatschool, te Veurne, in vervanging van M. De Hoon, die tot schepen benoemd is. Zondag lest, om 3 t 2 ure namiddag, heeft de prijsuitreiking aan de leerlingen onze middelbare staatsschool, met de gewone plechtigheid ten Stadsschouw burg!! plaats gehad. Het feest, voorgezeten door den heer Burgemeester Olk vier, werd bijgewoond door de heeren Schepenen, Gemeente Raadsleden, leden van het besturend Bureel der school, vele openbare Ambte naren en een talrijk en uitgelezen publiek. De harmonie Sl“ Cecilia luisterde de plechtigheid op. De gebruikelijke redevoering werd uit- e.T sproken door M. Leonard, regent. Hij •■and'-de over de fransche taal. De leerlingen heebben opperbest hunne Lui,ren gezongen, en de gijmnastieke oefeningen met eene volkoinene juistheid uitgevoerd. De volgende leerlingen hebben prijzen van uitmuntendheid bekomen: VooRiiEnEiDENDE AEDEBLiNG. le Studie jaar. Danckaert Constant, Dewitte Honoré, Fosseprez Arthur, Vandenplas- sche Hector, Vandewoiide llemi. 2' Studiejaar. Lehouvk Guslaaf, De Cae Jozef, Bertclool Guslaaf, Fosseprez Karei, Denorme Theodoor. 3’ Studiejaar. Calcoen August, Macq Prosper, Coulier Remi, Suwier Pieler. 4' Studiejaar. Declercq Isidoor. De- Croo Daniel, Fosseprez Edmond, Naton Egide, Rabaey llem i. Middelbare ai-deeling. P’ Studiejaar. Delanote Achille, D’Hoore Gijr. Morysse Médard, De Cae Eduard.cn Rabaey Cam. 2' Studiejaar. Cloet Karei, Terlinck lierman, Veibrugge Florent, Delanocye Jozef, Thieren Achille, Biutsacrl Richard. 3" Studiejaar. Ollevier August, Pinte Herman. Bij ministerieel besluit van 8 augusli, zijn Mej. Valeri.i Desaever, van llouthem en Maria Delanocye, van Dixmude, aan genomen als leerhngen-onderwijzeressen in de normale school van den Staal van Leuven. Burgerstand der stad Veurne. Berouw komt nooit te laat, of beter laat dan nooit. Court S.1 Etienne, arsenicaal water, ziet advertentie. Dit veel belovende spreekwoord, even als zoo vele andere verstandige gezegden, staat bloot aan vele tegenwerpingen; in alle gevallen zijn er vele slepende ziekten, welke ouderstelbaar schijnen, volgens aangenomen theoriën, en volgens de gewone praktijk- Het blijkt echter, ZITTING VAN 18 AUGUSTI. Parrein David, werkman te Woumcn, een maand gevang, voor vernieling van afsluiting en I maand gevang en 26 fr. boet of 8 dagen, voor beleedigtngen jegens den veldwachter. Vandammo Karei, werkman te Dixmude, acht dagen gevang, voor slagen en wonden en lo fr. boet of 2 dagen, voor smaadwoorden. Vanstraoseidc Alfons, werkman te Rousbrugge, 26 fr. boet of 8 dagen gevang, voor slagen en wouden. Stn<I- on Kt reek uien ws. .lacllt. Dames. Dat afmattend n ve: gevoel dat maakt <Iat rij U bijna ni< vi.elt op been te bl:.,ven, die v--o tdi ver zwakkiug dat al de vorige elasticiteit van uw lichaam ende blos van uwe wangen wegneemt, dat voortdurend vermoeijen uwer levenskrachten dut U prikkelbaar en gemelijk maakt, dit alles kan cemakkelijk verwijderd worden door dat wonderdadig middel HOP-BITTER. PPDipiïT aan *1° personen die lijdnn ten Ijj n 1U11 1 gevolge van overdaad en mis bruiken der jonkheid, aan verslapping dor zenuwen, aan vroegtijdige verkwijning, aan machteloosheid enz. Ik wil hun kosteloos een middel tot genezing zenden. Dit geneesmiddel is uitgevonden door eenen missionaris in Zuid- Amerika. Zend eene enveloppe met uw adres aan den Eerwaarden Jozef T. INMAN, station D. New-Youk, city U. S. A. reikin^. Geboorten. den 18. Eduard-August Debergh, zoon vau Oustaaf en van Zoë Souvago, Handboogstraat. den l'J. Zonobia cn Elisa Depoorter, dochters van Leopold en van Eugenie Deschryver, Beoos- torpoort. Huwelijksafkondigingen. den 19. Valentin Dohaesc, suikerbakker, met Leonie-Justino Decroo, bijzondere, beide ge boren cn wonende to Veurne. Sterfgevallen. den 18. Sophia-Maria Dupon, werkster, 21 jaren, 11 maanden cn 6 dagen, geboren en wonen de to Veurne, vrouw vau Gustaaf Pollevit, Oratoriestraat. den 18. Joanna-Theresia Baelden, landbouw ster, 48 jaren, 5 maanden en 7 dagen, geboren te llouthem en wonende to Veurne, wed* van Henri-Desiré Rabaey, Beoosterpoort. uit de opinies van het publiek, waarvan er ver scheidene in de registers zijn pgeteekeud. en uit de werkelijk algeiueene aanvraag naar de middelen van Profess r Holloway, dat de luecsto kwalen, hoe hopeloos zij gewoonlijk ook zijn mogen, een straal van hoop op genezing vinden, in het gebruik daarvan. Het is waar, da men zou kunnen aanvocren, dat menig voork< mend geval, als hopeloos opgegeven door den eenen practicus somtijds door een ander genezen wordt, maar de gunstige resultaten van de Pillen en Zalf van Holloway, schijnen de aan spraak op onfeilbaarheid te waarborgen, zoo voorspoedig zijn zij geweest, in elke zit kte, waarop niet meer de minste kans aan genezing bestond. Ten allen tijde zijn er eenige eigenaar dige bijzondere geneesmiddelen geweest, die vertrouwelijk aanbevolen werden voor alle kwalen, hoe hopeloos ook. Zelfs tabak genoot eens dat verheven en matige aanzien, en het is zeker, dat deze door de uitstekende genees- heeren van den tijd als een hulpzaatnsmiddel werd aanbevolen voor eene massa kwalen. Al deze algemeene geneesmiddelen echter, be paalden zicli tot eene korte heerschappijdaar zij inderdaad niet voldoende gevonden werden in evenredigheid met hunne verspreiding ouder de burgerij. Dit beschouwen wij als een beslis send bewijs, dat zij onvoldoend waren, liet geval is nu echter veranderd, daar wij een middel gevonden hebben, met gelijkluidende beloften dat echt er voortdurend meer en meer de achting van het publiek wint, naarmate het zicli verder verspreidt, en waarnajaarlijks eene toenemende aanvraag gedaan wordt in alle oorden der wereld, beschaafd of onbeschaafd, door geleerden en onw etenden, door rijken en armen, die allen getuigen van de uitstekende werking in de zwaarste ziekten en voornamelijk in de gevallen, die de verterings-organen aan doen. \Vij hebben hier het oog op do Genees middelen van Professor Holloway, welke zonder twijfel aan onze lezers overbekend zijn, en nauwelijks eenige aanbeveling behoeven. Het is eene vreemde 'daadzaak, maar tevens eene, die boven alles de theorie van Professor Holloway, die eene algemeene oorzaak der kwalen aanneemt, bewijst, namelijk, dat «Ie inwoners van elk land, waar zijne middelen zijn ingevoerd, ze in In t bijzonder geschikt gevonden hebben voor de meest voorkomende ziekte gevallen in dat land. Willen wij de reden daar van weten, zoo is deze hierin te vinden, dat deze medicijnen op elk schadelijk bestanddeel van het bloed van den patient werken, welk scha delijk bloed de directe oorzaak is van zijne ongesteldheid, welke zij ook zijn moge; van daar, dat de uitslag zoo heilzaam is, zonder het menschelijke stelsel te benadeeien, zoo als vele andere medicijnen. Deze middelen, welke de kranken in alle werelddeclen genezen hebben, ziju de wettige vrucht vau een diep nadenken, van onvermoeide vlijt en onderzoekingen, en van eene lange reeks van praktische proeven. Holloway's Pillen en Zalf. Verzweringen van elke aard, wonden, zweren, kwade beenen. Wanneer door bezeering, zwakken blot-dom- loop slecht bloed en verwaarloosde koude, eene onsteking, gevolgd van verzweringen, de lagere ledematen heeft aangevallen, kan de lijder zonder vrees van te leur gestold te worden op verlichting hopen door het gebruik van Hollo way's beroemde Zalf, welker naam en faam ter genezing van zulke kwaleu over den gcheeleu bewoonden aardbol heeft weerklonkcn; getuig schriften in alle talen zijn ontvangen geworden, va a in hare wonderlijke heolende oigr-nsi hap pen algemeen geprezen worden. In alle verou derde gevallen moeten Holloway's Pillen Inge- nomen worden, terwijl zijne Zalf gebruikt wordt; beldeu hebben de beste werking, en bezoigen eene pijnlooze en snelle genezing. Onder hunnen vereenigdan heilzain'-u i nti <l n -> de.'litusto wonden of verzwering--:, sp' t dip een veel gezon der karakter aan, cu zij worden weldra gevuld of saamgetrokken, tot dat de huid geheel her nieuwd is, en gezon Ihcid en kracht tcrugkccren.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1883 | | pagina 2