BEKENDMAKINGEN. Koopdag le Wulpen, GROOT WOONHUIS met Kamer en Stal west daaraan met volgens titel 9 aren 92 centiaren en bij kadaster sectie B n.'* 217 en 218, 13 aren 47 cent" Erve waarop alles staal en medcgaal, gelegen te Houlliem, weinig noordoost van de dorpplaals. d’objets d’art, leis que Tableaux anciens et modernes, vieilles porcelaincs de la Chine el du Japon, articles de fumeurs, Baromèlres, Juniclles de theatre, etc, etc. B i: in c ii t. Menagie- Goederen, Herbergt uig, BRUGES,” 15 GRAND’PLACE, 15. 450 schoone Sparren, van alle lengten en dikten, liggende te Wulpen, op den dijk der vaart van Wulpen naar Nieuporl. Voute publique d’une belle collection Diners a prix fixe et a la carte. DONDERDAG 25 OCTOBER 1885, om 3 ure juist namiddag, in licl Gemeente huis, le Nieucappelle, Gen onlangs nieuw herbouwd TAVERNE-RESTAl RANT le Grand Café. met 1 aren 73 centiaren Erl, le Nieucap pelle, bij de dorpplaals, bewoond dooi den verkooper Pieter Cailliou tol 1 Mei 1884. WOENSDAG 7 NOVEMBER 1885, om twee ure namiddag, bij de herberg bewoond door sieur Pieter Becuwe, van omtrent Verdeeld in koopen ’t elks gerief. Door het ambt van den Deurwaarder Despodt, te Veurue. OP DINSDAG 25 OCTOBER 1885, om 1 l/i ure namiddag, le Vinehem, tegen de dorpplaals van Wtilveringhem, langs de kalsijde naar hel Zwaantje, lei» huize en herberg van llenri Bruynughe, KOOPDAG- Zool* en WngenllnrnnM en nndere voorwerpen. DPDIFHTaan personen die lijden ten DlilVIII1 gevolge van overdaad en mis bruiken der jonkheid, aan verslapping der zenuwen, aan vroegtijdige verkwijning, aan machteloosheid enz. Ik wil hun kosteloos pen middel tot genezing zenden. Dit geneesmiddel is uitgevonden door eenen missionaris in Zuid- Amerika. Zend eene enveloppe met uw adres aan den Eerwaarden Jozef T. INMAN, station D. N’kw-Yobk, city U. S. A. AugusUJsI877. Veurne, den 20 October 1883. De Burgemeester en Schepenen, L. OLLEVIER. Bij bevel: de Secretaris, I. DE CAE. Onze stadgenoot de heer Karei Ver huist, oud-leeriing der middelbare Staats school, student bij de hoogeschool van Gent, heelt met onderscheiding hel examen afgelegd als conducteur van bruggen en wegen. Stud- en Streeknieinv Veurne, 20 October. Morgen Zondag, 21 dezer, om 7 1/2 ure ’s avonds, geeft de Koorzangcrskring zijn eerste winterfeest. Hetzelve bestaat uit een groot Concert, gegeven met de mede werking van vreemde muziekliefhebbers. Na hel Concert, luisterrijk Bal. De heer Camiel De Bruyne van Pollin- chove, oud-leerling der staats middelbare school van Veurii.-, thans student bij de hoogeschool van.Gent, heeft zijne eerste exaain van doktor in natuurlijke weten schappen met goed gevolg afgelegd. Algemeene tijdingen. Men schrijft uil Oostende: Vrijdag heeft M. Simar, zijn zilveren jubelfeest gevierd .als 25 jaren muziekmeester van hel 1“ linieregiment. Toen hij dit muziek korps nam had hij reeds 22jaar muziekanl- gagisl geweest, voornamelijk bij de gid sen. Het bestuur der domuien heeft geen geluk: Voor de tweede maal stelt hel le Oostende te koop, met eenen inslelprijs van 20,000 fr., den stoomboot van 120 paarden kracht, die den dienst lusschen Douver en Oostende gedaan heeft en laatst voor den dienst van den waterstaat gebezigd werd. Geen een der twee koeren hebben de aanbestedingen den inslelprijs bereikt. Men mag dus nog eens herbeginnen. Zal de derde keer goè keei zijn Woensdag nacht heelt een misda dige hand de schuur van M. B. Rosseel, landbouwer te Poperinghe, in brand ge sleken. Hel vernielend element heeft de schuur niet den oogst en de stallingen verslonden. De schade bedraagt bij de 5000 fr. Intusschentijd werd de brandstichter ontdekt door M. Ilosseel’s schoonzoon en eenen dienstknecht; zij wilden zich van hem meester maken, maar de kwaaddoe ner sprong hen toe en overlaadde ze met messteken. Hij werd noglans al spoedig aangehouden, 't Is een genaamde Jan Volckers, oud 39 jaren, wever te Rousse- larc. Wat de gekwetsten betreft, schoon de wonden die zij bekwamen tamelijk diep zijn, levert hun toestand geen ge vaar op. De kapitein en de acht malrooz.cn, de bemanning uitmakende van de rus- sichc brik Eckero, welke door ooslend- sche visschers in zee gevonden werd, zijn in den nacht van zondag opgenomen geworden door eene stoomboot van Remsgate. Deze negen zeelieden zijn le Oostende aangekomen om. na zekere for maliteiten vervuld te hebben, weder in hel bezit te treden van hun schip. De oppervlakte van hel nieuw pa leis van justicie is 26,000 vierkante meters, daarin begrepen acht koeren, die tezamen eene oppervlakte hebben van 6000 vierkante meters, en welke bijdra gen om in al de deelen lucht en licht le verspreiden. Hel paleis bevat 27 gioote verhoorzalen. bibliotheek- of vergader zalen en 245 zalen en lokalen voor de ver- scliillige diensten. Omtrent dein 1885 te Antwerpen le houden internationale tentoonstelling koestert men zeer groote verwachting. Hel voorloopig comileit heeft zich dezer dagen naar Amsterdam begeven, om al daar zich op de hoogte te stellen. Dal men zal kunnen rekenen op den steun der regeering schijnt boven twijfel. Een der groote aantrekkelijkheden zal de Afrikaansche afdeeling zijn, waar alles zal worden ten toon gesteld dal betrek king heeft op de werken van Stanley en diens helpers. De afdeeling der spaansche koloniën belooft minstens even mooi le worden als die der nederlandsebe le Amsterdam. ZATERDAG 17 NOVEMBER 1885, om 3 ure namiddag, le llouthem-dorp- plaats, ter herberg-alspaniiing van llenri Van Egroo- Boonefaes, Openbare Verknoping VAN EEN Gebruikt door Eranciscus Wilh/nck, tot 1" Mei 1884. Burgerstand der stad Veurne. JLe Mereredl V-4 Octobre INN3, h 2 heines de relevée, a la salie do l’hótel /tl Hhétorique a Furnes, Exposition publique des dils objets, a la salie susdite, le Lundi 22 Octobre et le Mardi 23 Octobre 1883, dès les 9 heines du matin. Par le Ministère de l’hnissier Despodt li Furnes, au comptant el avec augmen tation de 10 ‘‘/o pour frais de venle. Hel Kollegie van Burgemeester en Schepenen der stad Veurue, maakt be kend dal er op WOENSDAG 31 OCTOBER 1883, om 4 ure namiddag, ten Sladhuize zal overgegaan worden tol de openbare Aanbesteding der Veranderiiigswerken uil le voeren aan de Gemeente Jongens school en Onderwijzerswoning. Verdeeld in twee loten. De begrooling van T eerste lol be loopt, op fr. 9124-21 De gene van 2' lot op 2108-00 Inlichtingen op stads- sekretariaat. Veurue, 19 October 1883. Burgemeester en Schepenen, L. OLLEVIER. Bij bevelde Sekrelaris, I. DE CAE. Uit een vonnis uitgesproken den negen tienden der loopende maand October door de burgerlijke Rechtbank van l"” aanleg te Veurne, zittende als koophan- delrechlbank, blijkt dal sieur Edouard Bonte, metser en aannemer van openbare werken le Loo, in staal van faling is gesteld en dat hel tijdstip der opsclior- sing zijner betalingen vastgesleid is op den negentienden October laatstleden. Het gemeld vonnis beveelt aan de schuldeischers van den gefaahlen de verklaring hunner schuldvorderingen te doen ter grellie dezer rechtbank binnen de vijftien dagen der dagleekening van bel vonnis en stelt dag op den vrijdag zes tienden November aanstaande, om twee ure namiddag, ter raadkamer voor hel sluiten van hel proces - verbaal van waarmaking der schuldvorderingen, en op vier en-lwintigsten November op volgende, ten negen ure 's morgens, ter openbare zitting, voor de bepleiling der geschillen. Zijn benoemd als Rechter gelastigde den heer Karfx LEPLAE, rechter dezer rechtbank, en als curator der failliet den heer Leopold DESPOT, advokaal-avouc te Veurue. Veurue, den 20 October 1883. Foor eensluidend exlrakl (Geteekend) DESPOT, Av. Italic zal niet achterwege blijven cn Rus- j land en Oostenrijk, le Amsterdam vrij zwak vertegenwoordigd, zullen le Ant werpen zich schitterend wreken. Hel bebouwde terrein zal ongeveer twintig duizend vierkante meters grooler zijn dan hel amsterdamschc; de tuinen zullen meer dan zes hectaren in beslag nemen. Er zal bijzondere zorg worden gewijd aan de voortbrengselen van den tuinbouw, zelfs zijn de bloemisten uil de provincie Aiitwci pen, voornemens uit deze tentoon stelling eene bestendige le laten voortko men. De minister van oorlog had vroeger reeds bevel gegeven om geene legerafdee- lingen meer aan de procession te laten deel geven. Hij heeft in eenen omzendbrief van 29- oogst laatst bevolen, dal het leger altoos vreemd moet blijven aan de politieke be- toogingendat de plaatsbevelhebbers zich moeten verstaan met de burgemees ters, en gezamenllijk maatregelen van al- gemeene policie nemen, in geval van volksoploopen, verlustigen, enz.; en dat de troepen, in die gevallen, enkel mogen loegeslaan worden voor de orde cn niet als hulp voor de plaatselijke policie of tot het verhoogen van den glans van een feest of van eene openbare plechtigheid. Overi gens, moet de aanvraag altijd van hel ge meentebestuur uitgaan. De heer Pieter De Decker, oud minister van binnenlandsche zaken en lid der Koninklijke Academie van Belgie, klas der Letteren, is door dit korps, in zitting van 8 dezer, gelast geworden eene korte levensbeschrijving van Conscience le maken, voor hel jaarboek der Acade mie. Men leest in La Gazelle: Eenige vertegenwoordigers der lin kerzij zouden elkander verstaan hebben om le vragen dal de Kamer, in den aan staanden zittijd, zou beraadslagen over hel hoofdstuk van bel Burgerlijk wetboek, door den heer Laurent herzien, aangaande de burgelijke verpersoonlijking. lie wetgevende zittijd, die den 13 november aanstaande zal geopend worden, zal zeer kort zijn, daar iu juni de kiezin- gen zullen plaats hebben. Hij zal zonder, troonrede geopend worden en waarschijn lijk zal de beraadslaging over de budjellen reeds vóór nieuwjaar gesloten worden. Volgens de bi usselsche dagbladen is het gespuis der bevolking van de hoold- slad weer aan den gang geweest bij de inhuldiging van hel nieuw paleis van jus ticie. In de zaal van hel assisenhof heelt men de zetels van hel hof en den juryihcl messen doorkerfd. Hel prachtig tapijt dat in die zaal ligt is heel en al bedorven. Lessenaars werden omverre geworden; storten en gordijnen werden afgeruk. Men heeft groote ruiten gebroken; er zijn veel meubels beschadigd. Er zijn kerels ge weest die hunne vuilnis gedaan hebben in de hoeken van hel nieuw paleis. De policie heelt de gendarmerie teharer hulp moeten roepen. Twee kerels zijn aange houden op hel oogenblik dal zij slorsen afrukten. Een ooggetuige verklaart dal bij jonge schelmen op de stoelen heeft zien sprin gen met bemodderdö voelen. Hij heeft er andere hun water zien maken in de gan gen en er in loopen, om dan met hunne voelen de tapijten le bevuilen. Wilde beesten, schrijft die persoon, zouden niet meer verwoestingen hebben kunnen aan richten. Men was voornemens zondag het paleis voor hel publiek toegankelijk le maken. Volgens een bericht in den Moniteur ver schenen, heeft men van dit voornemen afgezien en zal hel paleis van justicie zon dag gesloten zijn. Hel ware noglans wenschélijk dat hel paleis van juslicie den zondag voor hel publiek opengestefd werder zijn veel mcnschen die maar den zondag vrijen lijd hebben; ook voor de personen uil andere steden en ge meenten die gaarne eens hel paleis van justicie zoude zien, zou men hel den zon dag moeten openslellen. Men kan strenge maatregelen nemen om de vernieuwing te belellen van de schenderijen diemtlan- dag gepleegd zijn. Er is algemeen geklaagd geworden over de inrichting van de plechtigheid der inhuldiging. De policie was stelsel matig uit bel paleis van gesloten. De policiecommissarissen, die noglans eene magistratuur verbeelden en de nut tigste helpers van het gerecht zijn, waren niet op de plechtigheid uitgenoodigd. Ten gevolge der afwezigheid der policie heeft liet gespuis schoon spel gehad. Kantoor van .1/.'" <Joitrvii^i.iCv le ulverhujhetn. Hel Kollegie van Burgemeester cn Schepenen der stad Veurue, Verwittigt de inwoners dezer stad, dal den heer Districl-Bevelhebber bij zijnen omzendbrief van 15 dezer loopende maand October, ons ter kennis brengt, dal hij dag bepaald heelt op ZATERDAG 10d,,“ der maand NOVEMBER aanslaande, 7 uren 's morgens, op den koer der Gendarmerie of op hel Paleis van Justicie «zaal genaamd: Pas-Perdus in geval van slecht weder, ten einde in oogen- sehouw te nemen de in onbepaald verlof zijnde militairen dezer stad,dewelke zich zullen moeten aanbieden in hunne krijgs- effeelen voorzien van hun livrei, dit in uitvoering van het koninklijk besluit van 7‘,e" AugusUJsi877. Bij beslissing van 25 September 1883, heeft de bestendige Deputatie van den iProvincialenraad beslist op nieuw in aan besteding te brengen hel draaien der Roosebrug, gelegen over de Loovaarl, gedurende eene pacht aanvangende niet 1" October 1883 en eindigende den P’ October opvolgende. De aanbiedingssciiriften zullen, onder dubbelen omslag, moeten gestuurd wor den aan den Heer Hooldingenieur-Be- stuurder der Bruggen en wegen, le Brugge, bij aanbevoienbrieven, aan den post besteld, den 30 October 1883, ten laatste. K. □1». Court S.’ Etieunc, arsenicaal water, ziet advertentie. Openbare Verknoping VAN VAN Geboorten. den 13. Elza-Maria Thoma», dochter van Karet en van Felicita Priem, Bewesterpoort. den 14. Mauritz-Jozef De Grave, zoon van Renat im en van Marie Despot, Zuidstraat. den 15. Hektor Vandewoude, zoon van Pieter cn van Christina Billoot, Bewestarpoort. Huwelijksafkondigingen. den 11. Eduard Vanliuecke, smidsknecht, ge boren te Veurne en wonende te Houtliein, met Mathilde Pacccu, werkster, geboren eu wonende te Houtheni. den 11. Carolus I.ahaye, schoenmaker, ge boren en wonende te Veurne, met Sophia Sezier, geboren te Oostduinkerkeen wonende te Veurne, wed” van August Puppynck en Pieter Bekaert. Huwelijken. den 17. Carolus Cabooter, koopman, geboren te Coxyde, den 1 November 1851, met Eugenie Debergh, bijzondere, geboren te Veurue, den 14 September 1860. Sterfgevallen. den 14. Urhanie Koecke, 14 dagen. den 14. Eduard Debergh, 1 in. en 26 d. Holloway's Zalf en Pillen.. Vrouwelijke kwalen. Do geneeskundige wetenschap is er in alle eeuwen op uit geweest, om de kwaleu. die <le vrouwen overkómen, te verlichten, maar Prof. Holloway werd door eene vlijtige studie en door groote opmerkzaamheid genoopt oui te gelóoven, dat hij er ua langdurig onderzeek iu is geslaagd, zijne beroemde Pillen cn Zalf saam te stellen die op den grondregel rusten, welke door do natuur voor <le ondersteuning en ge- I nezing van kwaleu, de vrouwen eigen van eiken ouderdom, van elk gestel, hetzij wonende in warm of in gematigd klimaat, aangewezen worden. Zij hebben herhaalde malen werkingen, ilie van streek af geraakt waren, hersteld nadat deze de gewone artesenij, door geneesheer voor- geschreven. hadden weerstand geboden; nog meer voldoend is het dat de ziekte volkomen cn bestendig verdreven wordt. Niets gaat boven Hop-Bitter om liet bloed te zuiveren en te verrijken eu alle bodorvene be- standdeelen uit liet lichaam te verwijderen.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1883 | | pagina 2