BEKENDMAKINGEN. Harkt van Veurne, per 1OO kiloM. een 18 00 a 22 00 -it -- 21 00 It 23 75 24 Oct. 22 00 a 25 00 -it- 19 00 h 20 50 -a- 17 00 it 19 50 -a- 18 00 it 20 09 20 00 a 23 00 Een der aclitbaarstè familiën onzer stad komt wreedelijk beproefd te worden door bel afsterven van ecu hare leden, Mijnheer Gustaaf-Evarist-René DE PREY, overleden te S.‘ Josse-ten-Noode (Brussel), Dinsdag, 23 October 1883, in den nog jeugdigen ouderdom van 41 jaren. Hedcrt heeft alhier dé pléèlft1^C'ltfcr aarde bestelling plaats gehad. te per 1 1/2 kilo, Bruin brood, 50 cent". Halfwit 62 centiinen. Burgerstand der stad Veurne. Feest bij de Koorzangers. Deze week gal den Koorzangerskring de Vereenigde Vrienden zijne feesten ter gelegenheid van de 16l' verjaring van hel beslaan des krings. Dezelve gelukten uitermate wel, en mogen gehoekt slaan onder de schoonste welke dil kunstmin nend genootschap hare leden ooit aan bood. Hel concert van zondag was over heerlijk, prachtig en lief. De kooien Les Moissonneurs en Ie depart des Com pagnons werden aangeheven met eene kracht en eene zekerheid, die bewijzen d.tl onze koorzangers rassen yoorlgaan gedaan hebben. De acht overige nummers van hel concert waren loeverlrouwd aan eenige muzieklief hebben van Duitikerke, die, op de uilnoodiging der Veurnesche vrienden, zich zoo bereidwillig Ier beschikking van den koorzangerskrittg hadden gesteld, en niet weinig bijbrachien om hel feest te verhellen. Hel is ons onmogelijk gansch het pro gramma te ontleden en eiken uitvoerder in 'l bijzonder den lof loe te zwaaien die hem toekoml, maar wij zullen zeggen dat de vrienden van Duitikerke, zoowel solo zangers als symphonisten, ieverige en talentvolle muziekliefhebbers zijn en zij zich opperbest van hunne taak hebben gekweten. De warme toejuichingen waar mede alle de uitvoerders bejegend wer den, moeten hun bewezen hebben hoe zeer zij alhier harlelijk welkom waren, en hoe men hun dank weel over de keu rige wijze waarmede zij het schoon pro gramma uitvoerden. Wij sturen er hier onzen dank over en hopen dat hel de Algemeene tijdingen. De assien voor de beide Vlaanderen voorden 4" trimester van dit jaar zullen geopend worden te Gent en te Brugge dën 19" november om 10 ure 's morgends. Den 12 dezer, rond 5 ure 's mor gends, heeft men de genaamde Isidoor Maas, oud 45 jaar, marskramer, wonende te Rousselare, dood vinden liggen langs de baan van Elverdinghe, bij Poperinghe. Men schrijft deze dood toe aan de vallende ziekte, waaraan de man onderhevig was. Men schrijft uil Oostende: Verleden week is er voor 99,632 fr. 05 c. visch in de mijn verkocht, namelijk van belgische sloepen 76,402 fr. 35 c.van fransche 19,786 fr.van engelsche 3443 fr.7O c. laatste maal niet zal wezen dal wij liet genoegen zullen hebben de Duinkerksche vrienden le mogen aanhooren en toe juichen. Hel concert werd gevolgd door een bal dal zeer levendig en vrolijk was. De boiling voor vrouwen op dinsdag en deze voor mannen op donderdag, gelukten ook zeer wel en hebben in vrolijkheid en aangenaamheid niet achter uit geweken. Kortom, het jaarlijksch feest van onzen koorzangerskring was opgeruimd, ver rukkelijk en verbroederend, en overtrof de algemeene verwachting. Wij wenschcn den Voorzitter des krings hartelijk geluk over den bijval en de samenneiging waar mede men zijn genootschap vereert, en verhaasten ons te zeggen: Eere aan hem en aan zijne onvermoeibare zangers, die niets verwaarloozen om den bloei en den vooruitgang des krings te behartigen. Moed, koorzangers, immer vooruit op de baan der kunst. Rechterlijke kronijk. -- Dé korrek- lionele Rechtbank onzer stad, heeft de volgende veroordeelhigen irilgèsproken. RFRirHTaan <,e Personcn die lijden ten Ij 51 Vi II1 gevolge van overdaad en mis- bruiken der jonkheid, aan verslapping der zenuwen, aan vroegtijdige verkwijning, aan machteloosheid enz. Ik wil hun kosteloos een middel tot genezing zenden. Dit geneesmiddel is uitgevonden door eenen missionaris in Zuid- Amerika. Zend eene enveloppe niet uw adres aan den Eerwaarden Jozef T. INMAN station D. NeW-Yobk, city U. S. A. spelen, zelfs mei in bei geheim een of ander defensief verbond aan le gaan. Eene of meer der mogendheden, die onze onzijdigheid waarborgden, zouden hel erg kunnen opnemen en dan ware het spel verbroddeld. Laat ons dus van de samenkomst van Willem en Leopold hel mogelijkc en hel wenschelijke verwachten. dat is, eene nauwe vriendschap lusschcn heide vol keren en goede overeenstemming bij hel behartigen hunner wederzijdscüc liandels- beirekkingen. Dit verzekerd, veel verzekerd. üiezhig- te Ikergcn. EENE DUCHTIGE LES. De liberalen hebben le Bergen grooie nederlaag gehad in de gemeente kiezing, door de schuld der verdeeldheid van de liberalen die daar beslaat. Er moest maandag een lid voor den gemeenteraad gekozen worden. De libe ralen hadden twee kandidaten voorge steld en de klerikalen hebben daarvan gebruikt gemaakt, om een hunner man nen daar lusschen te brengen, die dan ook gekozen is. Ziehier den ui:slag Er waren 1888 ingeschreven kiezers, 1460 hebben deel aan de stemming ge nomen; er waren 64 nietige briefjes. M. Laleur, klerikale kandidaat is gekozen met 852 stemmen legen M. Pecher, die er 427 en M. Dequestie die er 123 bekwam. Dus dat de twee liberale kandidaten le samen zoo veel stemmen niet bekomen hebben dan de klerikale kandidaat alléén De meerderheid van den raad blijft wel liberaal, maar hei is reeds hel derde kle rikaal lid, dat zich in den gemeenteraad foefelt. Liberalen, het is lijd dal gij al die ge schillen in den hoek zet en eendrachtig wordt, anders zullen de klerikalen u uit de stevige liberale vesting jagen -- - Oorlogsverklaring aan den Gou verneur De Brouwer. Bravode nieuwe Gouverneur van Weslvlaanderen. heelt eene oorlogsver klaring in vollen regel ontvangen, omdat hij niet gewild heeft dal hel kleiikaal schepenkollegie van Brugge de nieuwe kieswet onder do voelen trapte. Ziehier welke bedreigingen de hisschop- Veurne, 27 October." 1 De Monitenr van woensdag.heeft don uitslag algekondigd van de loting waartoe is overgegaan geworden in openbare zit ting den 23 dezer, in hel liolel van liet ministerie van binnenlandsche zaken, in uitvoering van art. Tl, alinea 3 van het koninklijk besluit van den 2 October 1883, om de kantonale jurys aan le duiden, die zullen gelast zijn mei de waardeering der examens. Zie hier den uitslag voor hel rechterlijk arrondissement Veurne. Dixinudenaar Bastogi.ie (Fransch).; Arendonck (Vlaamscli)eu Eta.Uu (DuiiscJi), Feurne: naar Dinant (Fransch) Leuven (jury D) Vlaamsch) en Limburg. (Duitsch). Haring he; naar Louveigné (Frflïisch); Herck-la-Ville (Vlaamsch) en VielrSalm (Duitsch). Niuuportnaar Charleroi (Fransch); Eecloo (Vlaamsch) en Arion (Duitsch). De examens van Veurne zuilen bezien worden door de jurys van Brussel (2ckau- lon), voor deze in vlaamscli, en voor Nederbrakel, voor deze in fransch. effecten voorzien van hun livrei, dil in uitvoering van hel koninklijk besluit van 7“'" Auguslusl877. Veurne, den 20 October 1883. De Burgemeester en Schepenen, L. OLLEVIER. Bij bevelde Secretaris, I. DECAE. Hel Kolteyie van liurgemccslcr en Schepenen der stud Veurne, Verwittigt de inwoners dezer stad, dal den heer District-Bcvolhebber bij zijnen omzendbrief van 15 dezer loopende maand October, ons ter kennis brengt, dat hij dag bepaalt! heelt op ZATERDAG 104'" der maand NOVEMBER aanstaande, 7 uren 's morgens, op den koer der Gendarmerie of op het Paleis van Justicie «zaal genaamd: Pas-Perdus in geval van slecht weder, ten einde in oogen- schouw te nemen de in onbepaald verlof zijnde militairen dezer stad,dewelke zich zullen moeten aanbieden in hunne krijgs- pelijke Patrie uilhraakt: Zoo M. De Brouwer, zegt hel blad, in dwangkapolje gesleken wil worden en Brugge een politiek leven leiden gelijk zijnen armzaligen voorganger M. Heyvaerl, moet hij maar een paar lompe streken begaan gelijk deze van Zondag. Men erkent in zijnen brief een per il soon die lien jaren overgebrachl heeft bij hallwilden en slavenhandelaars; men ii kan er geen ambtenaar in ontdekken »i bekommerd over den arbeid dien hij ii verschuldigd is aan tie gekozene van i) een vrij en beschaafd volk. Ziedaar, zie de geestelijke partij is kwaad en wij geven er niet om. De bis schep dacht in den heer De Brouwer een klerikaal werktuig te vinden en is feelijk teleurgesteld. Komt dat tegen waarlijk is om er eene geraaktheid aan te krij gen. De belgische kuiler n' 28, patroon van Dichel, render Vroomc, is vrijdag in de haven binnengeloopen, met vermis van een man der ckwipagie, de genaamde Philidor Vroome, die tijdens het laatste tempeest over boord in zee geslingerd is. Vischvanijst. Bijtijd. De lijd waarop hel verboden is te visschen is vastgesteld als volgt; 1' Van 1 november lol 15 februari voor den zalm, de forelle en den omber. 2e Van 15 april tot 15 juni voor al de andere visch en de kreeft. Dit verbod geldt voor alle walerloopcn. Nóglhans is hel niet toepasselijk voor vijvers en bevaarplaalsen van hijzonderen zoodra die waters niet in verband staan met de rivieren. WereldtentoonstellingWij verne men dal de stad Antwerpen aan de ten- loonstellingcommissie de vergunning ge geven heelt de reeds vroeger toegestane opervlakte van 15 hectaren merkelijk uit le breiden, met de bijvoeging van den kavel gelegen lusschen de Ruwaard-, de Montigny- en de Relgenstralen, alsook van gansch de Zuiderpluals, op voor- wiiartle nogtans dat er een kasseiweg blijve bestaan lusschen de Gentsclie- en de Brusselsche stralen, en beschikbaar voor hel publiek. Boven die straal zal door de inrichters der tentoonstelling eene brug gelegd wor den, om dealdeeling Afrika le verbinden met de afdeeling der machienen. Deze .laatste afdeeling, die zeer belangrijk zal wezen, zal circa 18,000 vierkante nieters beslaan. De stad beeft ook de helft van het Schip pers- dok toegestaan, voor het inrichten van zeevaariinstellingeri, op deze voor waarde, dal er langs de Vlaamsche Kaai een ingang tot de tentoonstelling zal ge maakt worden. De stad heelt deze voor waarde gesteld in overeenstemming met eene petitie aan den gemeenteraad gezon den door de eigenaars en de huurders der huizen op de Vlaamsche Kaai. Wij kunnen heden op de stelligste wijze verzekeren, dal de bezwaren, die juen te Brussel wilde in leven roepen, thfins uit den weg geruimd zijn en dal méu zelfs in de goiivernementeele kringen de grooie anlwerpsche onderneming zeer genegen is. De inrichters zijn reeds door den heer minister van binnenlandsche zaken op de meest welwillende wijze ontvangen geweest. De commissie vraagt nitjls dan de zedelijke ondersteuning van hei Slaalshestu’ur en de hooge bescher- mijig des konings. 17 Oei. Tarwe 23 00 26 00 id. nieuwe-It- Rogge-u- Sucrioen 19 00 a 20 50 ld. nieuw-a Haver 17 00 it 19 50 ld. nieuwe a Boonen Nieuwe Erwten Court 8.‘ Étienne, arsenicaal water, ziet advertentie. -It- --it- Mterfgeyisl. Geboorten. den IV. Sophia Lehbuck, dochter van h'lori- mond en van Melanic Delva, Abdijstraat. Huwelijksafkondigingen. den 21. Claerhoudt Gust aal', klompenmaker, met Thiry August», strijkster, Irride geboren cti wonende te Veurne. Huwelijken. den 21. Cnrolus l.ntiaye, schoenmaker, gé- lioren te Veurne, den 1" .Maart 181'.', met Sophia Settlor, herbergierstergeboren te OoKtduin- kerko, den 23 Augusti 1811, wed1- van August Puppynck en Pieter Bckacrt. Sterfgevallen. den 21. Maric-Loulao Roynaort, bijzondere, 71 jaren, 1 maand en 21 dagen, geboren en wonende to Veurne, wed' van Felix Willems, vrouw van Carolus Lesaffre. don 21. Marie-Louise Lignccl, herbergierster, 39 jaren, 3 maanden en II dagen, geboren en wonende te Veurne, wed' van Desire Dupond. den 21. August Druwó, landnoiriiigdooner, 35 jaren en 2 maanden, geboren te Adiukerkc en wonende te Vournu, Bewestcrpoort. den 25. Hcnri-Jozef Ryasen, 17 dagen. -■<OQU»w.i..--- ZITTINGEN VAN 18 EN .19-OCTOIIEIt. Vauncuville Jacobus, visscher te, thostduiu- kerke, 50 fr. boet of 15 dagen gevang, voor jachtdeUkt. Verhaogho Hendrik cu Vethaeghe Pieter, vlssehers te Oustduinkcrke, elk 100 fr. boet «1. 15 dagen gevang, voor iu 5oz.it te zijn van ver- bodeuo vlechtingen. Dowilte Benjamin en Baelcn Jacobus, vissChcrs te Adinkcrke, nik 50 fr. boet of 15 dagon gevang, voor jachtdollkt. Morris Jan, rondreizendo koopman, gehuis vest Clerveaux, Groot Hertogdom Luxemburg 1») 6 maanden gevang en 50 fr. boet of 15 dagen, voor slagen on wonden op, zijne vrouw; 2") 8 dagen gevangen 26 fr. boet ol 8 dagen, Voor vei'heliug. t Delangho Thcoliel, diènstbAde tefechéll'Welle, 26 fr. boet of 8 dagen gevang, voor slagen. RatlCesar, werkman; Demolder Joznl.-imdser beide té Veurne, den 1" a 3 maanden geyang en 50 fr. boot of 15 dtigoh; voor wederstand on beleodigingcn jegens don politieagent Neyrinck; b 26 Ir. boet of 8 dagen gevang, voor zingen op denzelfdcn; c) 8 dagen gevang voor Slagen op zijne schoonzuster; den 2" a )8 dagen gövadgen 26 fr. boet of 8 dagen voor medeplichtigheid in den werderstnml; b) 10 fr. boet of 2 ijagen ge vang. voor scheldwoorden. Mollez Alexander, ossendrijver te Rousselaere, 10 gulden boet of 2 dagen gevang, voor.over treding van liet koninklijk besluit <?p <)o politie der ijzeren wegen. j - M -- Ktn<<> en 1ST ruekniciiWH. Holloway s Pdlen. Kwade beenen wonden, 7.woien van alle soorten worden onmiddelijk ge- liezen door een geschikt doch vlijtig gebruik van deze onschatbare preparaten. Om te beproe ven een kwaad been te genezen, door do randen dei wonde te zamen te plakken is eene dwaas heid; want in geval de huid toetrekt, blijven er vuile ametatelfen onder, die binnen weinige dagen niet vernieuwde kracht op nieuw zullen uitbreken. Do eenige grondige volmaakte behan deling bestaat iu liet verdrijven van de onste- king iu den rondom de wond, in het verzachten van de dichtst bij zijnde zenuwen, in het ver koelen van het verhitte bloed, terwijl het door de vaten heenstroomt eu het vast en gezond maken van du dunne, waterachtige, weiachtige stollen diode wond uitwerpt. Gelukkig voor de lijdende menscheid, bereikt Holloway's Zalf, door behoorlijke doses zijner Pillen geholpen, deze doeleinden met onfeilbare zekerheid. HOP BITTER, Antwerpen. Sedert ver scheidene jaren leed ik aan maagkrampen en na zonder succes, vorschoine kwakzalvers mid- dchm gebruikt te hebben heb ik liet geluk l Ed. te kunnen betuigen dat uw Hop-Bitter mij geheel genezen heeft. Repst G k jl De zegenpraal van verdienste en bekwaamheid. |(oor ongeveer dertig jani' was <lc meuscli f«- vrdden voort te sukkelen onder de zware, onze kere, en dikwijls zeer bedriegelyke Ixdiaudcling om eene kwaal te genezen, of in bet genot van eene ijzeren gezondheid, we k >r bereiking visit velen iets geheel ónmogelijk wa». Bij voorbeeld, op do kusten van Africa in Oost en West Indio, in de moerassen van zekeru dorden van Amerika in de bevrozetw streken van Canada, ontbrak geneeskundige kennis om do geweniclito mid delen toe te dienen, alsmede de middelen, om liet mensebelijk stclse) te versterken, in welke om- stagdiglu-den liet zicli ook mogt verplaatst zien, of v|ju welke kwalen liet ook het slagtoffer mogt worden, T<s-n verrees Professor Holloway mot zijne eenvoudige cn toch bijna wonderdadige geneesmiddelon, welker wekelijke uitnemend- lioid en welker algemeen gunstige resultaten dooi en door gewaardeerd werden door do be volking; van Engeland van clkon rang en stand; en de ondervinding van bunnen heilzamon in vloed in don vreemde, bevestigde spoedig het Oor deel van liet Brittsche publiek. Teu allen tijde is zulk een goed succes voldoende geweest om be- roepsnijd ót> te weken, en ditmaal in het bijzon der, daar Professor Hollowav reeds van het eerst» oogeublik at ondernam om de meeste kwalen to (uitdrukken, waaraan alle vleesch on derhevig is. Een dergclijk vooroordeel viel hom dus ook te beurt. Terwijl hij gezegend werd door diegenen, dio hij van don ondergang gered had, en die gereed waren getuigenis af te leggen van do wcrkskrncht zijner gmieesmiddelen, weid hij door anderen als algemeene vijand uit gekreten, dien men naar welgevallen zou kun nen steeaigen. Niemand echter kon la ter het ge weld van zulke aanvallen weerstaan dan Profes sor Holloway, beschut als hij was door dc bstere mooning van hot grootste gedeelte van het menschdom, die eerbied hadden voor de midde len, waarmede hij zoo gelukkig elke soort van kwsnl, in elk klimaat van den aardbol bestreed. Te vergeet» heeft beroopsiiijd of onwetend voor oordeel getracht, een sluijer to werpen op zijne methode en zfjno middelen de algemeene stem en do dankbaarheid van het menschdom, zijn krachtiger dan persoonlijke belangen en die stem is het oetis, ter gunste van zijn alom ver eerde middelen. Nergens is de faam van Profes sor Hollowry echter lictor gevestigd dan in Oost en West Indio. Gaat waar gij wilt, in onze Over- zeesche Bezettingen, en gij zult in elk huishou den voorbeelden vinden van de heilzame werking van'de Zalf en Pillen van Holloway. Terugko mende, gewone of galkoortsen, huid of klierziek ten kortom alle kwalen aan deze streken eigen, zijn juist die waarin de middelen van Professor Holloway de beste resultaten hebben opgcleverd, terwijl allo andere feilden. Geen wonder dat zij stapelplaatsen geworden zijn van de geneeskundige markt over de geheele wereld, en dat zij even onontbeerlijk zijn als voorraad van voedsel in een huishouden. Waaraan kan zulke grenzolooze populariteit toegeschreven worden waaraan anders, dan aan de wcl-be- proefde en onfeilbare werking dez.er geneesmid delen, en aan de hun toegekende voorkeur boven alle middelen, die tot nu toe door den mensch aangewend zijn ten voordooie van het lijdende menschdom

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1883 | | pagina 2