Merveilleülerveille J! LE PROFESSEUR PtERRE, G KAN D’PLACE DE I TUNES. One des plus grandes mervcilles de I'univers beenhouwer De scheepvaart zal dit jaar enkel on derbroken worden op de Veurne en Loo- vaarl, durende 20 dagen, te weien van 15 juni lol 5 juli. Militie. Hel gelal milicianen door hel kanion Veurne te leveren, is bepaald op 28 mannen. stolling1. Morgen 'Zondag 30 Maart om 8 ure ’s avonds, ter hei berg van Fideel Gooien, Noordslraat, le Veurne, buitengewone Bolling om eene lekkere Hesp. Bericht aan de liefhebbers. In Amerika integendeel is er de winter streng. In eenen brief uit Ghent (Min nesota den 6 Maart verzonden naar Belgie, wordt er gezegd dat hel daar dag en nacht geweldig vriest en dal er de sneeuw sedert den 19 november de aarde bedekt, dal is ongeveer 4 maanden. NieuporlOostende,MM. Dekeyser de plaats waar de en Lecol, te Nieuporl, aannemers voor 1642 fr. Hebben aangeboden voor den maalposldiensl van Alveringhem naar Veurne: MM. B. Vandenberghe, le Alve ringhem, 480; J. Engels, id. Ir. 500; L. Bruynooghe, id. Cr. fr. 600; Fr. Lomince, id. ir. 1,050; Moeniack, le Brugge, fr. 1,100. Voor dil laatste nummer werd geen enkel aanbod aanveerd. Wij komen echter te vernemen dal den maalposldiensl lusschen Veurne en Alve ringhem, op nieuw is loegeslaan aan Francis Lommée, huurhouder in dize ge meente. Rechterlijke kronjjk. De korrek- lionele Rechtbank onzer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. Ijzeren weg. Te rekenen van 1 April fianstande, zullen de vertrekuren van den trein n‘ 1210 uil Duinkerke naar Genl ten 5 ure 7 m. ’s avonds, lusschen Veurne en Lichlerveldc, gewijzigd worden als volgt: Vertrek uil Veurne, len 6u. l7m. Avccappelle, 6.25; Ooslkerke, 6.34; aan komst le Dixmude, 6.43; vertrek, 6.45; Fessen, 6.51 Zarren, 6.58; Handzaeme, 7,04; aankomst le Gortemarcq, 7.10; ver trek, 7.12; aaukonislle Lichlerveldc, 7.21. De Liberale Associatie vim Namen heeft verleden zaterdag hare kandidaten ge kozen voor de wetgevende kiezingen. Daar M. Lemailre zijne kandidatuur in getrokken heeft, werden MM. Guvelieren Tournay, aftredende leden, als kandidaten uitgeroepen, even als MM. De Thy en Finel. De worsteling zal zeer hevig zijn le Namen, doch onze vrienden zien mei veel .hoop den uitslag le gemoel. De uitslag van de aanbesteding bij het bestuur der posten voor de onderneming der maalposten heeft dezer dagen te Brugge plaats gehad. Voor den dienst van Rousbrugge naar Poperinghe is M. De- lueester-Lemaire, te Rousbrugge, aan nemer verklaard voor 785 fr. Veurne verdeeling der brieven j wij nog sedert lange jaren gehad hebben, enz. gedaan wordt. Was negen uren en I hall als de laatste bediende hel bureel verluien had. Tol nu toe is de oorzaak van i den brand niet vaslgesield. Een onder- I zoek is geopend. De wetenschap in pen landbouw. De landhouwer moet er zich op toeleggen hel voortbrengend vermogen van den grond le doen stijgen. Daartoe moet hij de wetenschap Ier hulp roepen. De land bouwers in ons land houden le weinig rekenschap van de eischen door de wetenschap in hel licht gesteld; nog velen houden vast aan den slenter of den ouden sleur. Hier door henadeeligen zij niel alleen zich zelven, maar ook de grondeigenaren, daar zij hel voortbren gend vermogend des lands verminderen of uitpuilen. Uil gemis aan kennis van I hel landbouwvak, uil misplaatste zuinig heid of soms ook uil gemakzucht, laai menig landbouwer na wal hij behoorde le doen om zijnen grond opbrengend le maken, anderen doen verkeerd ol maar len halve hetgeen vereisclil wordi. Om maar iels le noemen, hel ploegen. Hel is algemeen geweien dat de grond moei omgewcrkl worden, om de onder liggende lagen aan licht en lucht bloot le stellen. Welnu, men werkt bijna onver- I anderlijk de zelfde grondlaag om, en door steeds tot dezelfde diepte le ploegen, I heelt men den ondergrond vaslgewerkl I en schier ondoordringbaar gemaakt voor I plantenwortels, ofschoon velen daarvan I eene veel grooterc diepte verlangen om de planten krachtig te doen ontwikkelen. I En toch zijn er werktuigen genoeg die I I veroorloven dieper le gaan. Maar dil kost I I meer arbeid, en vooral meer geld. Men I schrikt voor de uitgave die le doen zou I I zijn terug en men denkt niet dat men veel I I voordeel zou doen, indien men zich de I uitgave en den arbeid getroostte, daar men eene veel rijkere opbrengst zou ver- I krijgen. I Nog eene hoofdvcreischle voor eene I goede opbrengst is eene goede bemesting. Gaal men ook hieromtrent niel dikwijls I onkundig, onpraktisch en onvoorzichtig I le werk Maakt men altijd onderscheid I lusschen de dierlijke mestoffen onderling I en lusschen die van dezelfde categorie, I ofschoon de aard geheel afhangt van de voeding der dieren 1 Kunstmatige meststoffen, geheel of samengevoegd met dierlijke, kunnen goed aangewend worden om gronden te verbe leren en de exploitatie goedkooper le maken. Men laat maar nog le veel mesl- loiren verloren gaan of door ondoelma tige behandeling de kracht er van vermin derd worden. De heer D' L. Mulder gaf onlangs in eene voordracht, gehouden in de haag- sche afdeeling van de hollandsche maat schappij van landbouw, aan de grondei genaars den raad geene pachlverlaging toe te slaan dan na zich verzekerd te hebben dal de pachter niel door eigen schuld, door achteloosheid en gemis aan voorzorg, oorzaak was van de slechte uitkomsten van zijnen arbeid. Ook aan de landbouwers gaf hij oenen goeden raad, namelijk om de winter avonden niel in ledigheid door te brengen, maar le lezen en trachten .le leeren. Ter wijl in elk vak in onze maatschappij de beoefenaar er naar streeft om hel meeste voordeel te trekken van zijne kunde en zijn voortbrengsel tot volmaking te bren gen, terwijl de fabrikant tol den minsten afval toe renlegevend tracht le maken, zit de landbouwer in vele streken stil en verzuimt krachtig op le treden, mede te i gaan met zijnen tijd en doel niets dan klagen. Is hel dan nog te verwonderen, vroeg de spreker, dat onze landbouw kwijnt en vele voortbrengselen in eene naaste toe komst niel meer zal kunnen leveren Die vraag gesleld omtrent den toe stand van den landbouw in Holland, is ook toepasselijk op ons land. Hel blijft waar, hier gelijk elders, dat de landbouw alleen tot bloei kan geraken door waak zaamheid, werkzaamheid en kennis. Men meldt uil Charleroi, 20 maart: De glashandel in deze stad kwijnt. Ten gevolge der overgroote mededinging, hebben de fabrikanten zich groote opof feringen moeten getroosten; ook hebben zij zich genoodzaakt gevonden hel loon van hun werkvolk te verminderen. Dil is echter iets waar deze Inatsten niet mede instemmen. De Vereeniging der Glas blazers heeft reeds verscheidene vergade ringen gehouden, waarop besloten werd hel werk te staken, indien men met de fabriekanten niel tol overeenkomst kon geraken. Eenige fabriekanten hebben de voorwaarden der Vereeniging aangeno men. In verscheidene andere fabrieken is het werk geslaakt. Processen lusschen patroons en werklieden zullen ingespan nen worden. Gisteren heeft de Vereeniging nogmaals eene vergadering gehouden. Meer dan 600 werklieden waren aanwezig. De winter van 1883-84 mag aange- teekend worden als een der zachtste die N’oublions pas de rendre visile an salon du professem* E*EE<nt l'artisle sans bras, mêdaillé de plu- sieurs puissances. Algemeene tijdingen. Militie. M. de minister heeft I aan de hoeren gouverneurs een omzend- I brief gezonden waarin hij zegt dat jaar- I lijks veel milicianen vragen ingelijfd te I worden bij 7 ailïninislrdtiebataljon, maar dal T onmogelijk is, op hel oogenblik zelf van hunne inlijving le weten in hoe ver zij de verreischle bekwaamheden bezitten. Daarom is besloten geworden Mal zij voortaan, in tegenwoordigheid van een officier der intendance, op voorhand eene proef zullen moeten afleggen. De milicianen, die vragen om in het adminislralie-bataljon te treden, moeten dus zich, den 2" of den 3" maandag der maand april aanslaande, begeven hij den militairen onderinlendenl der hoofdplaals der provincie. Zij moeten drager zijn van een bewijs der gemeente-overheid, hunne persoon lijkheid bewijzende en hun beroep ver meldende. De onderintendent zal hun eene proef doen ondergaan om le weten of zij wer kelijk bekwaamheid in hun beroep be zitten en ze dan terug naar huis zenden. De milicianen, die genoegzame be kwaamheid bezitten, zullen dan bij de inlijving voor het adminislralie-bataljon aangeduid worden, en, als zij het verlan gen, onmiddelijk in werkelijken dienst treden. Voor de hospitalen zullen zij moeten kunnen lezen en schrijven, versland en bekwaamheid bezitten voor het zorgen van zieken en gekwetsten, en de gewoon ten van die werkzaamheden bezitten. Voor de bakkerij, bakker, molenaar of steenscherpei’ zijn. Voor de beenhouwerij, zijn. Voor den dienst van hel voeder, maaier ol' landbouwwerker zijn. Vrijdag avond, der verleden week, ontwaarde de dienstmeid van den lieer bestierder van het postbureel le Brugge, in het naar bed gaande, klaarte in hel bureel. Ziende dal de bedienden reeds hel bureel verlaten hadden, ging zij haren meester verwittigen. Deze ijlde naar hel bureel, waarvan reeds een gedeelte in vlam stond. In weinige oogenblikken kwam er van alle kanten hulp toe ge- buren en voorbijgangers snelden hel bureel binnen en gelukten er in het ver nielend element legen le houden, en vele briefwisselingen aan de vlammen té ont rukken. Aanstonds was den heer Cocquyt met zijne pompiers en spuiten aangekomen, maar er was gelukkiglijk geene hulp meer noodig; hel vuur was uilgedoofd. Een gedeelte der briefwisselingen zijn verbrand. Het vuur is eerst ontstaan op gevraagd, dal ook hun arrondissement mede am de schotel zou mogen zitten, .icii vraagt openbare werken met den iioop; moest men er terstond gehoor aan verleenen, men zou met geen milliard .lockomen, De redenaars weten wel. dat men hun niet geven kan wal zij vragen, maar dal doel toch altijd goed legen de kiezing. Vrijspraak van kanunnik Bernard. Hel Hof van Beroep van Brussel heeft zaterdag kanunnik Bernard vrijgesproken of anders gezegd, heeft het vonnis der rechtbank van Doornijk bevestigd, dal kanunnik vrij heelt gesproken van de beschuldiging de 4 of 5 miljoen uil de kas van hel bisdom van Doornik le heb ben ontvreemd. De advokaat generaal de Rongé had eene zeer strenge beschuldiging legen den kanunnik ui'gehracht en had de bisschop van Doornijk, M. Durousseaux, als een man, die vijand van hel bedrog I is, afgeschctsl. De kanunnik Bernard beweert dat hij met de toestemming van den bisschop van Doornijk hel huid met de miljoenen heeft verlaten. De bisschop integendeel zegt hem nooit die toelating te hebben gegeven. De rechtbank van Doornik had de zaak beoordeeld, zooals kanunnik Bernard hel heeft uitgelegd, en het Hof van beroep heeft hetzelfde gedaan. Maar nu dat de kanunnik definitief is I vrijgesproken blijft er nog eene kwestie op te lossen. Kanunnik Bernard heeft volgens hel vonnis niets gestolen; bisschop Durous seaux heeft volgens dal zelfde vonnis, niets van zijne bestemming afgeleid; maai de fondsen in kwestie, belmoren noch aan den eenen noch aan den anderen. Bisschop Dumont eischl er maar een klein gedeelte van. Aan wie is het geld nu Er zijn daar 4 tol 5 miljoenen die toch zonder eigenaar niet kunnen blijven. Behooren zij de diocesanenkas toe Dan is hel een goed der doode hand, waarop de Staal de hand moet leggen. Zijn die gelden van derde personen? Dal zij zich doen kennen en hunne rech ten doen gelden. Hel is niet voldoende dal men gedu rende eenigen lijd iets in zijn hez.il heeft gehad om er den eigenaar van te zijn; andere titels zijn noodig. Wal er van zij die miljoenen moeten toch aan iemand behooren en als hel niel duidelijk kan bewezen worden, dan komen zij aan het gouvernement. Stad* en StreeïcnïcuwH. Veurne, 29 Maart. Een koninklijk besluit van 21 Maart 1884, genomen op beroep van den heer Gouverneur van Weslvlaandercn, brengt van ambtswege, op de budjetten voor hel onderwijs der stad Veurne en van andere gemeente dezer provincie, de vergoedingen toegestaan voor het af- Jezen der godsdienstlessen gedurende hel dienstjaar 1884. j I II execute avec ses pied», eu face du public, 1 dos trav.iux remarquableineut curieux par Ja I finesse et en memo temps la ditlicultó de leur execution. Ainsi il ócrit, dessine. découpo avec I des cisoaux des figures en papier, touche du I Piano avec talent, travaille avec Ie marteau d'un I Mcnuisier, fait de la Physique, enfin une foule d’autres travaux qu'il s’orait trop long a ónu- I mórer datis cotte invitation: aussi nous unga- I geons tont le monde :1 venir so réhdrc coinptc du möritoartist ique de LARTISTE SANS BRAS I qui no pourra sojourner iel que buit jours, I devant partir pour Routiaix. Le Directeur espére que cetto rare curiositó I móritera les honneurs des visites du public. Le Dr E.mii.e GRANDSART. Piux DES PLACES Premières, 25 Cent. Secondes, 15 Cent. ZITTING VAN PEN 20 EN 21 MAAKT. Carpentier Pieter, werkman te Clercken, 3 maanden gevang, voor slagen en wonden. Vandevoorde Hendrik, werkman te Lomhart- zijde, 15 dagen gevang en 13 l'r. boet of 2 dagen, voor rooverij, Carlo Achille, werkman te Crombcke, b)0 fr. boet of 15 dagen gevang, voor jachtdelikt. Verghote Thoodoor, dienstknecht te Nieu- cappelle, 10 fr. boet of 2 dagen gevang, voor eerroof. Deleu Emma, dienstmeid te Merckem, 2(1 fr. boot of S dagen gevang, voor slagen en wonden. Delen Jan, daglooner te Merckem, 10 fr. boet of 2 dagen gevang, voor eerroof. Visage Marie echtgenote Louis Dorycke, te Veurne, 50 fr. boet of 15 dagen gevang, voor jachtdelikt. Dliondt Francis, brugdraaicr en Loncke Sylvie, echtgenote Charles Caytan,' werkvrouw, beide to Veurne, don cén maan, de 2»“) acht dagen gevang, voor wederzijdsehe slagen en wonden. Doornacrt Jozef, landbouwer te Vladsloo, 20 fr. boet of 3 dagen gevang, voor eerroof. De weldoener der wereld. Wie, die gelegenheid gehad hoeft, om te lezen heeft niet gehoord van den menschenviend Howard, die liet grootste gedeelte van zijn leven doorbragt met de gevangenissen van Europa te bezoeken, en hulp te verleenon aan de talloozc lijdende bewoners daarvan, en wiens naam zal bestaan tot in de verste eeuwen, bekroond met der eer, die millioenen stervelingen, welke nog geboren moeten worden, hem zullen bewijzen. In dezelfde afdeeling plaatsen wij den naam van Miss Nightingale, de zich zelve opofierendc hel din van den Klim. Maai- brengen wij hulde aan zulke namen, wij zouden onregtvaardig zijn jegens een edelmoedig hart, indien wij, al ware het slechts voor een enkel oogenblik den naam van Prol'. Holloway vergaten. Alhoewel, in het bezit van eene aanzienlijke fortuin, welke hem zou toestaan, om de wereld te doorreizen, ten einde genoegen na te jagen, verkiest hij, zijnen ledigen tijd en zijne talenten te wijden, ter gunste van zijne medeschepselen door onder hen de opmerkelijkste geneesmiddelen, tot nu toe samengesteld te verspreiden, geneesmiddelen, welke hij zelf ontdekte najaren van onvermoeide inspanning en onderzoekingen in het uitgebrei de rijke der natuur. Tot deze ondezoekingen werd Prof. Holloway het eerst aangespoord door het verschrikkelijken overal rondom zicli zag, en het ontoereikende van de geneeskunde om dit tegen te gaan en te overwinnen en de goede uitslag, die hem bij elke schrede is te beurt gevallen ofschoon deze niet beter was dan hij verwacht had is het bewijs van zijne welver diende belooning. Zoo groot is in der daad de populariteit van zijne medicijnen geworden, zelfs in de verst af gelegene oorden onzer aarde, dat zijne inrigting I te Londen de grootste der wereld overtreft, en I de zeldzame deugden er van zijn in bijna elke I taal van pool tot pool overgedragen. Wij hebben I tallooze getuigschriften opgehoopt gezien van personen, die zich van deze middelen bediend I hebben, en die daarin hunne wondervolle kracht I ten zeerste roemen. In een zoo veranderlijk kli- I maat als het onze zullen, de bedriegelijkste I ongesteldheden wortel schieten, voor dat de I patient het zelf weet, en groot is het lijden dat I daardoor veroorzaakt wordt, dat in vele gevallen I den dood ten gevolge heeft, bij gebrek van be- I kendheid met geschikte middelen, welke, indien I zij bij tijds gebezigd waren geworden, dezen I noodlottigen uitslag zouden hebben voorkomen. I In elke beginnende ongesteldheid, en zelfs in I reeds gevorderde gevallen, neem uwe toevlugt I tot Prof. Holloway’s onfeilbare middelen, deze I zullen u maanden van pijnlijk lijden besparen, I zoo niet het leven zelve behouden, Wij nemen I geene te hooge vlugt met den man noch met I zijne geneesmiddelen, maar van hetgeen ons be- I kond is leggen wij vrijwillig getuigenis ter zijner I gunste af; en zoo ver onro volstrekte kennis I strekt, die op tal van jnreu ziet, zien wij ons I bevoegd om in de warmste bewoordingen over I dit onderwerp te spreken. Het is daarom ouzo I ernstige wensch, dat niet éóne familie in het I land onbekend zij met de middelen van den Prof. I en dat zij altijd in voerraad mogen gehouden I worden, voor het geval van spoedig opkomendo 1 krankheden, daar zij even goed als voorbehoed I middelen, als geneesmiddelen zullen werken; I terwijl er onmogelijk gevaar uit kan voortsprui- I ton zij zo te gebruiken. Chicago Times. Holloicay's Zalf en Pillen. Scheurbuik puisten, barsten der huid en in bot algemeen alle huidziekten verdwijnen spoedig voor de werking van deze buitengewone Zalf, die haro kracht (loet gevoelen met eene snelheid en (-ene zekerheid dte bij geen ander middel ter wereld wordt gevonden. In vele gevalen wordt het ge wone springen van de huid veroorzaakt door onderdrukte ademhaling, en daar deze door dringende Zalf dadelijk .le poriën opent, en de opzuigende organen moer kracht geeft verdrijft zij aan twee zijden de ontsteking. Weinige uit- of inwendige kwalen kunnen den vereeni.’den invloed van Holloway's nliddelen weerstaan. 1 crwtjl de Zalf verkoelt, en uitwendige kwalen verzacht, werpen de Pillen, door het bloed te zuiveren, de vertering te bevorderen en de nieren te pukkelen, uit het gestel die onzuivere Motlet) waaruit Roos en de daarmede verwante kwal, voorkomen. ItieHk roti ijk.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1884 | | pagina 2