BEKENDMAKINGEN. Te pachten Bericht. -■ Bericht.— Definitieve Toewijzing van een HOFSTEDEKEN Camille MARESCA LX Markt van Veurne, per IOO kilo». D E 12 O F S T E S) E <le Groote Bainhurg UIT TER HAND TE KOOPEN: een schoon Huis, dienstig voor alle soorten van nering en in hel midden der plaats Isenbcrghe, tegenwoordig Winkel en Herberg ge naamd het Konings Zweerd. Zich te bevragen bij P. Vei'poorte Sampers. .1 29 Oct. SÏEREC53rIT. BEKENDMAKING. Haver Boonen Nieuwe Erwten Une demoiselle Institutrice désire donner quelques legons particulières Elle soccuperait aussi douvrages manuels de tous genres. S’adresser chaussée d Ypres, n.° 32. Het kantoor van den Deurwaarder Lodewyk Bouten, te Veurne, is thans gevestigd in de Noordslraal n.° 37. LANDMETER, PANAESTHAAT, 46, VEURNE. 18 00 21 00 -h- 17 00 h 18 50 00 ii 00 17 00 ii 19 00 00 ii 00 16 it 19 18 h 20 00 -a- 19 21 per 1 i/2 kilo, Bruin brood, 42 cent". Halfwit 54 cenlimcn. 22 Oct. dicht bij Nieuport gelegen, eeno inhouds- gioolle hebbende van 123 hectaren 64 aren 93 centiaren, waarvan de gewich tigheid kan verminderd worden volgens beliefte des pachters. Zich ie bevragen bij r VAü LAETHEffl, dbstuurder op het kasteel van Wijnen- eacle. Hel Kollegie van Burgemeester en Schepenen der stad Veurne; Verwittigt de inwooners dezer stad, dat den heer district Bevelhebber bij zijnen omzendbrief van 20stc" dezer loo- pende maand October, ons ter kennis brengt, dat hij dag bepaald heeft op 12“““ der maand November aanstaande, acht uren ’s morgens op den koer der Gendar merie of op hel Paleis van Juslicie zaal genaamd Pas Perdus in geval van slecht weder, ten einde in oogensflionw te nemen de in onbepaald verlof zijnde militairen dezer stad, de welke zich zullen moeten aanbieden in hunne krijgs- effecten voorzien van hun livrei, dit in uitvoering van het koninklijk besluit van 7sl,,n Augustus 1877. Gedaan te Veurne den 21 October 1884. I. DE CAE. BS ÏJ 2 S TERSTOND TE PACHTEN in de groote Ooslstraat, n.° 31. Zich te bevragen bij de eigenaar 11. Beknieh-d’Hongeuswal-Despot. Volgens eenedepeche uil Berlijn aan de Standard, heelt dekoningder Belgen hel voorstel eener Congoconferencie gunstig onthaald. Leopold II heeft verklaard dal al de vrienden van den vooruitgang en den vrede in Afrika en van de uitbreiding der beschaving, prins vonBismark moeten dankbaar zijn voor hel beeenroepen dier conferencie, welke de eensgezindheid lus- schen de mogendheden zal bevestigen. Een geval van cholera in Belgie. In harn vergadering van 9» October, heeft de koninklijke Academie van geneeskunde cenc mededeeling gehoord van den heer Du Moulin, lecraar bij de hoogescbool van Gent, over een geval van cholera dal in Belgie ontslaan is. Over cenigc dagen, werd de heer gouverneur van Oosl-Vlaan- deren verwittigd over de tegenwoordig heid van die plaag midden dc werkende bevolking van eeno suikerfabriek in hel departement der Oise; vele belgische werklieden bevinden zich onder hel per soneel dezer raflineerderij; verscheidene werden door do plaag getroffen en be zweken; de andere, uitzinnig, vluchten en zochten in Belgie ccne schuilplaats; ten getale van 14, kwanen zij le Munckzwalm en le Rooborsl, gemeenten bij Sollegem; een dezer werklieden stierf 24 uren na zijne aankomst, al de kenleekenen van den ergsten cholera aanbiedende. M. Du Moulin begaf zich den 24 dezer maand ter plaats en schreef al de maat regelen voor door de omstandigheden vereischt. Ongelukkiglijk laat hel slachl- offer eenc weduwe en verscheidene kin deren en niemand wil hen opnemen. De uitzinnigheid der bevolking is zoodanig dat de timmerman geweigerd heeft de kist te maken voordendoode; verschrikkelijk! de arme weduwe is zelve verplicht ge weest het lijk tusschen vier planken le nagelen en hel op oenen kruiwagen naar hel kerkhof te voeren Dal is de toestand en alles doet hopen dal, dank aan de strenge voorzorgen door M. Du Moulin bevolen, er geene andere gevallen zullen le beslaljgen zijn. Den 11 augusli laatst deed het parket van Brugge een onderzoek in den New Club, zeedijk, te Oostende, waar een zeker getal personen hel baccarat speelden. De inleggclden .en de tafels werden aan geslagen. In hare zitting van donderdag laatst, beeft de correctionneele rechtbank van Brugge de houders van dit speelhuis veroordeeld, de gebroeders Fossarl lol 500 fr. en Lafon d’Espéricrs en Bini rol -1,000 fr. boel. Bericht. De Gouverneur der pro- vincie Wesl-Vlaandercn beeft de eer ter kennis le brengen van hel publiek, dal de provinciale kommissie Ier aanneming van de plaatsvervangers, enkel nog zal verga deren op aanvraag xler belanghebbende. Als eene buitengewone vruchtbaar heid meldt men dal de landbouwer Jan Blondeel, wonende nabij de plaats te Ruddervoorde, dit jaar twee oogsten vlas gewonnen heeft op eenen akker. Verleden weck heeft men den tweeden oogst ge trokken, gereept en in de root gelegt. Dit vlas is van middelmatige lengte, weinig kleiner dan het vorige, en is afkomstig Kantoor van J/.lcr Aolaris te II ulveringlicm. uitvoering der Schoolwel in hel land veroorzaakt; Dat hel noodig is de ontreddering van het Volksonderwijs niet le laten voortduren Drukt tien wcnsch uil dal de school wet van 1884 worde afgeschaft. De Brusselscbe gemeenteraad heeft hel zelde besluit genomen. VKIJDAG 7 NOVEMBER 1884, om 3 uren namiddag, ter heiberg de Zwaan, te Beveren, Zal er door het ambt van den Notaris SYOEN, te l.oo, worden overgegaan lol de mol Woonhuis, Schuur en verdere Ge bouwen en I hectare 79 aren -83 centi aren onder hofplaats, bebouwden grond, hovcniei hof, gras on zaailand, gestaan en gelegen te Beveren, nabij hel dorp, langs de kaJsijde, sectie 0, nummers 345, 346n 347o en 348. Bij plakbrieven verdeeld in 2 koopon. Al gebruikt door de nalatenschappen IngeLaere en Moncarey, le Beveren, te welen de gebouwen lot 1" Mei 1885, en de landen tot 1" October daarna. Te bekomen bij Jufv. Hel kollegie van Burgemeester en Schepenen der stad Vciivne, Maakt bekend dat er op WOENSDAG 5<icn NOVEMBER aanstaande, 3 ure na middag, ten Stadhuize, zal overgegaan worden tot de openbare verpachting van; 1. ° Het recht van ontvangst van het standgeld op de wekelijksche, maandelijk- sche en jaarlijksche merkten en feesten, voor den termijn van 3 jaar, inlegaan met 1 Januari 1885. 2. ° Het recht van ruimen der Pissijnen en Privaten dezer stad, voor eenen termijn van 3 jaren beginnende 1 Januari 1885. Veurne 23 October 1884. I. DE CAE. Tarwe 18 00 1, 22 50 id. nieuw-h- Rogge 17 00 a 18 50 ld. nieuw-h- Sucrioen 17 00 t'i 18 25 ld. nieuw-h- 16 00 ;i 19 00 18 00 h 20 00 - 20 00 h 22 00 van ïzaad dat verloren ging van den eersten groei. Volgens opgave van het Bureau Veri tas zijn in de maand september 1884 ver ongelukt 66 zeilschepen van de volgende naties: van Duitschland 2, van Amerika 5, van Engeland 38, van Oostem ijk 2, van Brazilië 1, van Chili 1, van Denemarken 1, van Frankrijk 2, van Griekenland 1, van Haiti 1, van Italië 4, van Noorwegen 6 en van Zweden 2. In dezelfde maand verongelukten 17 steamers van de volgende naties: Van Duitschland 1, van Engeland 14, van Frankrijk 1 en van Noorwegen 1. De genaamde Holvoet, van Gulle- ghem verdacht vau moord op zijnen broeder en dezes vrouw, is na een lang onderhoor als onschuldig losgelaten, be nevens de andere aangehoudenen. Een nieuw slachtoffer tusschen de Belgen aan den Congo. Men meldt de dood van den heer Courtois, die onlangs naar Congo vertrokken was, als apotheker in dienst der expeditie. In zijne zitting van maandag, der Geifteenteraad van Antwerpen ten 3 ure namiddag gehouden, werd het volgende voorstel van het Collegie met algemeene stemmen aangenomen De Gemeenteraad van Antwerpen, Overwegende Dal de Gemeenlekiezingen van 19 October de politiek van hel Ministerie hebben veroordeeld; Dat de Gemeentekiezers krachtdadig de proteslalie hebben goedgekeurd der burgemeesters die hel Eedverbond der Gemeenten hebben onderleekend. Dal hel dringend noodig is een einde te stellen aan de beroering, welke de Ier ootixj ?.3HEUT»U»eE«nrfl>.Mata DOOK VERANDERING VAN WOONST. Holloway's Zalf, en Pillen Vrouwelijke kwalen. Do geneeskundige wetenschap is er in allo eeuwen op uit gowoost, oju de kwalen, <lio do vrouwen overkómen, te verlichten, innar Prof. Holloway werd door eeno vlijtige studio en door grooto opinerkaaniheid genoopt om te gelooven, dat hij er ann langdurig onderzoek in is geslaagd, zijne beroemde Pillen en Zalf saam te stellen die op den grondregel rusten, welke door de natuur voor de ondersteuningen gene zing van kwalen, do vrouwen eigen van eiken ouderdom, van elk gestel, hetzij wonende in warm of in gematigd klimaat, aangewezen worden. Zij hebben herhaalde malen werkingen, die van streek af geraakt waren, hersteld nadat deze d.e gewono artsenij, door geneesheeren voorgeschrevcn, hadden weerstand geboden; nog meer voldoend is het dat de ziekte volkomon en bestendig verdreven wordt. Tandheelkunt van Mr Mme Meier, Chirurgijns- Tandmeesters- Specialisten Moskroenstraat, 2. Kortrijk. Eén schoon gebit is het schoonste sieraad der vrouw: daarenboven, is een zuiver en regelmatig gebit voor iedereen de bijzonderste zaak voor het behouden eener goede gezondheid. Ongeluk kiglijk neemt de burgerij daar weinig acht op, uit reden van spaarzaamheid, bij de kinderen bezigen vele tandmeesters geen ander middel tegen de tandpijn dan do uittrekking, en heden daags is uittrekken geen genezen meer. De zuivering, de genezing zonder uittrekken, de emailleering hebben hedendaags de eerste plaats ingonomen ouder al do middelen van genezing. Mr <*i Mm* M. Meier, chirurgijns-tanumeesters specialisten, en leeraars in hunne kunst, Mos kroenstraat, 2, Kortrijk, hebben het eerst in Belgie de nieuwe grondstelseis ingevoerd. Ook ziet men dagelijks menigvuldige zieken zich bij hen begeven, om zich den mond en het gebit te doen verzorgen. Het is eone datno, gediplomeerd in heelkunde voor de tanden, door do belgische gezondheidscommissie, die gelast is met dezen dienst, welke een buitengewoon geduld en de grootste voorzichtigheid vordert, voor dewelke alleen eone vrouw vatbaar is. Raadplegingen alle dagen; de zon- en feest dagen uitgezonderd, en voor het inzetten der tanden en gebijteu, volgons de nieuwste stelsels Moskroenstraat, 2, Kortrijk. Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. den 25. Maria Mortelez, dochter van Carolus en van Antonia Caytan, Vestenstraat. den 29. Maria Vorcruysse, dochter van Felix en van Eugenia Lobello, groote Merkt. Huwelijksafkondigingen. den 26. Aloisius Vereocke, bakker, geboren te Loo en wonende te Adinkerke, met Sophia Lambrichts, bijzondere, geboren en wonende te Wulpen. Burgemeester en Schepenen, L. OLLEVIER. Bij bevel de Sekretaris, Waarschijnlijk zullen al do belangrijke steden t ovenzoo handelen. Ten gevolge der onverwachte uitbreiding, welke do onderneming reeds nu genomen heeft, is men verplicht geweest do groote Belgische Commisio van -100 op 1100 leden te brengen, voor hot werk der ondercotumissie; dio volop aan don arbeid zijn. Op eenigon afstand van het paleis dor Ten toonstelling, dat in zijne reusachtige lijno be gint te verschijnen, met zijn portaal van 60 me ters hoogte en zijne bijzonderste bogen, de eeuo van 335 meters lengte, do andere vau 119 meters breedte zullen de frausche kolonies een afzon derlijk paviloen hebben van 1000 vierkante nieters. Door bet getal en do verscheidenheid 'Ier tentoongestelde voorwerpen, alsook door zijnen bouwtrant en zijne versiering, zal dit paviljoen een dar wonderen van de Tentoon stelling wezen. Het uitvoerend Comiteit van Linz Oostenrijk zijnde een endercomiteit der Oostenrij ksche commissie voor do tentoonstelling van Antwer pen, heeft den 13 October een zitting gehouden, waaraan de meeste gedelegeerden van verschei dene Koophandelskaiaers hebben deel genomen, onder anderen de voorzitter der Kamer van Olmütz, F. E. Wimhölzel, do baron von Ober- leithouor en M. A. VVeisse van Froppein. M Isbary, voorzitter dor Koophandelskamer van Weenen en voorzitter der Oostenrijksche Commissie, heeft een verslag gelezen over de deelname der nijvei heidskringeu van Oostenrijk- Ilongarië, aan de Tentoonstelling van Antwer pen. Deze deelneming welke iederen dag zich meer afteokent, verzekert van nu af aan Oosten- rijk-Hongarië eene plaats, zijne nijverheid waar dig. De Kamer van Olmütz heeft 500 gulden gestemd voor zijn aandeel in de kosten van installatie en versiering van de oostenrijkscho afdeeling. Daarenboven heeft de voorzitter dezer zelfde Kamer voorgesteld een crediet te stem men, om de werklieden de gelegenheid te ver- schatfen een bezoek te brengen aan de Antwerp- sche Tentoonstelling. Voor dit doel heeft hij zelf 2500 frank ingeschreven. De voorzitter der Koophandelskamer van Weenen zal, op verzoek van HH, KK en KK, HH. don keizerlijken prins Rodolphe on den aartshertog Karl-Ludwig, die beiden het groot ste belang stellen in do Wereldtentoonstelling van Antwerpen, hun verslag maken over de gelukkige uitslagen der stappen, aangewend om er do oostem ijksche nijveraars te doen aan deelnemen. M. de markies do Moflei, gezant van Italië te Antwerpen, heeft onlangs de werken der Wereldtentoonstelling bezocht. Hij verlangde persoonlijk kennis te nemen van de plaats die zijn land zal beslaan. Na twee uren ter plaats doorgebracht te hebben met het oog op versie ringen der algemeeno installatie, is hij zeer vol daan over zijn bezoek heengegaan. Hot itallaansch gouvernement richt eene zeer merkwaardige tentoonstelling in en een onzer vrienden schrijft ons uit Turijn, dat een afge vaardigde van het ministerie van koophandel en van nijverheid naar de Tentoonstelling van Turijn gezonden is om zich te verstaan met de tentoonstellens en de nijverheden uit te kiezen welko het gouvernement verlangt Je zien deel nemen aen «le Wcreldtoonstelliug van Ant werpen. De minister van marine te Lissabon hoeft van zjjne collegas de toelating verkregen om de tentoonstelling der producten van do portu- geescho kolonies te bcvoordcelen eu er toelagen aan toe te kennen. Het is ten gevolge van die overeenkomst dat de portugeesclio Koloniale Bank te Antwerpen - ,uu eso yiciKaiiio meiers geliuurd heeft. Het oorlogstransportschip India, dat reeds Lissabon verlaten heeft en zich naar Mozambika begeven moet en al de portugeesclio kolonies van Afrika moet aandoen, heeft bevel gekregen kosteloos aan boord te nomen al de inzendingen dor portugeesclio kolonie der Groene-Kaap, van •St. Thomas van Angola en van Mozambika. Het ministerie van marine zal insgelijks op zijn kosten de colis van Lissabon naar Antwer pen vervoeren. Het braziliaansche gouvernement ondersteunt do Tentoonstelling door bemiddeling van het - Comiteit van Landbouw en van Koophandel - van Rio-Jauerlo en heeft 390 vierkante meters daar voor behouden voor do producten van Brazilië. Do Congo en do gouvernementen van Bombay zulle» op schitterende wijze tentoonstellen. Do tentoonstelling van Antwerpen zal dus hetzelfde karakter ui et hebben als do Wereld tentoonstellingen die hebben plaats gehad te Parijs, te Londen en te Wecncn. Hare lielangrijkhoid zal vooral aanzienlijk wezen onder oogpunt van den uit- en iuvoerhan- del, eeno kwestie van hot grootste gewicht op het oogenblik dat al do nijverheden min of meer te lijdwn hebben door het gebrek aan verbrui- king. Antwerpen is bijzonder wol gelegen voor eene tentoonstelling van dien aard, en ieder tontoon- steller zal er met bet grootste gemak nieuwe handelsbetrekkingen kunnen aanknoopen. Huwelijken. den 25. Philippus Labaun, werkman, geboren te Breedene, den 5 Juni 1831, wedr van Pauline Deweirdt, met Melanie Croo, schippcrin, ge boren te Houtliem, den 21 September 1854. Sterfgevallen. den 25. Arthur Rathó, 9 maanden. den 26. Bertha Vanloo, 10 dagen. den 27. Emiel De Groote, 22 dagen. l_ Besproken boomprijs fr. 75 Staat in massa op 8000 fr. TIMMERMAN Citernplaals, le Veurne, alle slach van Wassen Keersen, Offers in was. enz alsook alle soorten van BOUGIES. Verders nog ChocolaadZoctckoek., IJpersche Beschuiten, enz. WWT»ut --- De Burgemeester en Schepenen, L. OLLEVIER. Bij bevel de Sehretaris, Gustave DEETENS-GELOEN, bij <lo Nicu- portbrug, Veurne, maakt <le timmerlieden on het geëerd publiek bekend dat hij, sedert Janu ari 1883, den liandel van Hout voortzet, te voren door den heer Chia-les Qucstroy uitgooefend. Door de goede kwaliteit van zijn hout on zijne voordeelige prijzen hoopt hij liet vertrouwen van eenieder te genieten. MAGAZIJN OP DE HAAI

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1884 | | pagina 3