EEN WOONHUIS HOUTWAREN te Veurne-Bewesterpoort; o o w w waraa gelegen te Nieucappelle, b: t. Fr.ieys, Notaris TE ALVERINGHEM. De heer Lnyssen Keys, van Vcurne. verificateur van 3“ klas bij de registratie en domeinen, is lol bureeloverste bij hel middenbestuur benoemd. Verzoekschriften zijn naar de Kamer gezonden van inwoners van Oostvlelcren en Klverdinghe vragende het maken ecus ijzeienwegs van IJperen naar Veurne, lanjs Elverdinghc, Oost\leleren, Pollinc hove, Loo, Hoogstede en Alveringhem, alsook de voltrekking van hei k maal dal de I, :ie aan de IJperlec moet verbinden. WOENSDAG 18" FEBRUARI 1885, (Asschen-Woensdag), om 3 ure namid dag, bij de herberg der wed0 Scherpenzeel, te Vinchem, langs den steenweg naar IJpcr, koopdag van allerhande gezaagde en ongezaagde STUDIE VAN DEN Notaris simpelaere, te Alveringhem. Algemeene tijdingen. De Moniteur van 10 dezer heeft het reglement en liet sludie-programma van de lagere gcmcentc-scholen afgekondigd. WOENSDAG 28 JANUARI 1885, 3 ure namiddag, te Veurne, ter herherg van d’hecr Louis Dril, Zal de Notaris GORNILLE, verblij vende te Wulveringhem, overgaan tot de openbare verkooping bij opbod van Gemeente IX'ieucappelle Een onlangs nieuw gebouwd OP MAANDAG 26 JANUARI 1885, om 3 ure juist namiddag, ter herberg van sieur Van Eegroo, te Houthem-dorp. Openbare Veiling MUILEZEL, vette Melkkoei en Konijnen. Ten verzoeke van Meester Vsigustc E‘il, Advokaal-Avoué te Veurne, cura- letir van den faling boedel Severin Liévin- Deraeve, te Houthem. Door hel ambt van Lodowyk Houten, Deurwaar der te Veurne. WOENSDAG II" FEBRUARI 1885, om 11 ure voor middag, te Veurne, ten Stadhuize, ter gehoorzaal van den heer Vrederechter, en ten dezes overslaan, ILicitaC ie- Verkooping met toeslag, met afhanglijkheden, cilern, stal en 3 aren 63 centiaren medegaande erve, ka daster sectie A, nummers 121f en -121c, gestaan en gelegen te Houthem, beoosten in de Langedrachtstraat, lusschen de Bergenvaart en hel Ringslot der Moeren. Gebruikt ten profijte der nalatenschap van Leo Dernard Vandenberghe. Aanslag met 1 Mei 1883. Lastboek, titels en conditiën bij dito Notaris. Burgerstand der stad Veurne. Studie van M.lcr Okphèon. Wij hebben niets anders bij dit puik verslag te voegen, dan dal hel bal, welk op hel concert volgde, zeer levendig en vrolijk was. Stad- en SIrecknietiws. Vcurne, 24 Januari. Bij koninklijk besluit van 12 januari, wordt't burgerkruis van 1° klas verleend aan M. Parinenlier, schepen le Clercken. MAANDAG 9 FEBRUARI 1885, om 4 ure namiddag, ler herberg den Hert, bewoond door Pieter Detvul/', le Buls camp, lol deopenbaare verkooping van Gemeente Dulscamp-dorpplaats. Een gerieflijk WOONHUIS, ge bouwd in sleen en gedekt mei pannen en verdere afhangelijkiieden, bij kadaster sektie A, n.r’ 327a en 326c, hebbende eene grootte van 1 are 17 centiaren onder bebouwde erve en hovenierhof daarmede- gaande. Gebruikt door de verkooper Pieter Elahou, werkman le Bulscamp, lol 1" Mei aanslaande. Gemeld reglement en studieprogram- ma zullen onderworpen worden aan al de gemeenteraden van hel land, die ze zullen kunnen aannemen zonder wijziging of ze toeëigenen op de plaalselijke aangelegen heden. Eene verschrikkelijke gebeurtenis komt le Brugge plaats hebben De lijken eener moeder mei haar kind zijn maandag inorgend, rond 8 ure, uil de walers der Kruisvesling ópgetrokken door Emile Van den Berghe, Edward Daneels en Pieter Davelooze. Eugenie Casters, oud 26 jaar, kantwerkster, jonge dochter, wonende in Roopeerdstraal, is met haar kind Celestine Gaster, oud 2 -t/2 jaar, na een huiselijken twist mei hare moeder, weggegaan. Hel waren beide frissche, gezonde mcnschcn. ’T was omtrent 6 ure. Eugenie nam haar kind in den rechter arm, drukte hel tegen hare borst, bond eene koord rond beider lijf en aldus is zij mei haar onnoozel schepsel in T waler gesprongen. Haar vader, Pieter Gaster, was over eenigen lijd gestorven. De lijken zijn in T hospitaal. De lijken van Eugenie Casters en haar kind zijn heden morgen ler aarde besteld. De geestelijkheid heeft hel lijk der moeder in de kerk niet aanveerd. Natuurlijk, er was geen geld Hel. bevestigt zich dal de koopwaren- Ireins den zondag volkomen zullen afge schud worden. Er zal enkel uitzondering gemaakt worden voor de koopwaren voor overzee ofden doorvoer. De groole stoet ingerichl door den kring van den schoolpenning, welke te Brussel zal uitrijden op zondag 15 februari ten voordeele der arbeiders zonder werk en der afgestelde onderwijzers, belooft zeer schitterend te zullen wezen. Een groot getal maatschappijen en meer dan 200 inzamelaars hebben zich laten in schrijven. De stoet zal uitsluitend samen gesteld zijn uit zang- en muziekmaat schappijen, maatschappijen en vermaak, enz.., verkleed of niet, vergezeld van vaan dels of kartels. Wagens worden niet loe- gelaten. combat op de schuiftafel in de herborg de Klokke, bij B. Hendrycks, op Zondag 1" Febiuari. Uit een vonnis uitgesproken den 22ste" der loopende maand Januari, door de bur gerlijke rechtbank van eersten aanleg te Vcurne, zittende als koophandel Rechtbank blijkt dal sieur Eéanciscns Vandenbussche, koopman le Vcurne, in slaat van faling is gesteld en dal hel tijdstip der opschoi sing zijner betalingen vasigeslcld is op 22°" December laatstleden. (lel gemelde vonnis beveelt aan de schuldeischers van den gcfaalden de ver klaring hunner schuldvorderingen te doen ler greffie der rechtbank binnen de twintig dagen der dagteekening van hel vonnis en stelt dag op den Vrijdag 13" Februari aanslaande, om drie uren na middag, in de audiëntiezaal van gezegde rechtbank voor het sluiten van hel proces-verbaal van waarmaking der schuldvorderingen en den 27" Februari opvolgende om tien ure ’s morgens, (er openbare zitting voor de bepleiling der gechillen. Zijn benoemd als Rechler-gelastigde de heer Ejiile GHEWY, Rechter plaalver- vanger dezer Rechtbank, en als curator der failliet den heer Leopold DESPOT, Advokaal-Avoué le Veurne. Veurne, den 23 Januari 1885. Too)' eensluidend exlrakt, u. DESPOT, av. B E R I C H T. Op <len zelveii <log, stipt ten 1 ure nanoen, zal er koopdag gehouden worden van al bel Mobilair, die zich in het le verkoopen huis bevindt, zooals Koper, Tin, ijzer, Gleis en Aardewerk, Bedderijen, Tafels, Stoelen, Sloven, enz. Op lijd van betaling voor de koopen boven de 10 fr’. mils goede borgstelling. Kantoor van den Notaris Uashlle Cae, le (iliijvcrinchove. WOENSDAG 28 JANUARI 1885. om 3 ure namiddag, ter herberg van sieur Vereecke, Kaaiplaats le Veurne, 5 ERA EHKOOP1 No b’j rouwkoop VAN EENE llerberff-ilolsledelieii o en 71 aren 52 centiaren Erve, onder bebouwden grond en zaailand, gelegen te Venrne-Beoosterpoorl, langs den steen weg naar Boitshoucke. Gebruikt door Dlanckaert-Pil na Pieter Caron. Seffens handslag. Rechterlijke kronijk. De korrek- tioncle Rechtbank onzer stad, heeft de volgende veroordeel ingen uitgesproken. I ltd .Jamais iuccós inieux mérités. De hengstekeui'ingen en prijskampen zullen dit jaar planls hebben als volgt I" Te Korlrijk, den maandag 2 februari; 2° Tc Dixmude, den maandag 9 februari; 3° Te IJperen, Asschcn-woensdag 18 feb 4" Te Gliislel, den maandag 23 februari; 5" Te Brugge, den maandag 2 maart. De prijskampen voor de provinciale premie zullen plaats hebben le Korlrijk den maandag 9 maart. kantoor van Coitniei.e, Notaris le ulveriiKjliem. en verdere afhanglijkheden met 7 aren 59 centiaren medegaande erve, gestaan en gelogen te Nieucappelle, kadaster sectie B, nummer 228, palendenoord, de Ilazewindstraal en zuid, Emile Dela- noeye, te Reninghe. Gebruikt lol 1 Mei 1885 door Pieter Cailliau. Te verhoogen op G55 franks. Bij verslagschrift van den 23 October 1883, voor gezegden Notaris GORN1LLE is voorschreven goed op verzoek van dito Gailliau le Nieucappelle, openbaarlijk toe gewezen geweest mils 600 franks, aan Engel Ver Eccke le Vinchem, op welke koopsom een opbod is gedaan van 55 franks door Engel Bousscmaere, te Sl. Jacobscappelle, opbieder. Lastboek en kandilien bij genoemden Notaris. Eindelijk de regte. WOENSDAG 4 FEBRUARI 1885, om 3 ure namiddag, ten Gemeenlehuize van Bulscamp. OpeiiS>ni"c Verkooping VAN 1." Een schoon 'W'OOaXTI-IUTS en 10 aren 70 centiaren Hovenierhof' ler dorpplaats van Bulscamp. En 2" 29 aren 39 centiaren ZAAILAND in Bulscamp, west over den Galom- megraclit langs do straat. Gebruikt door Desiré cn Sophie De Grieck, tol i Mei 1883 voor het Huts en lol 1 October 1883 voor het Land. IK O O IE3 JD .A. G- van alle slach van gezaagde en ongezaagde Op Maandag 2' Februari 1385, (zijnde O. L. V. Lichtmis om 2 1/2 ure namiddag, bij de herborg bewoond door Leopold Hekaert Door T ambt var. den Dettrtvaarder OespocH, te Vcurne, DINSDAG 27 JANUARI 1885, om 3 ure namiddag, le Iscnberghe, ter herberg bewoond door llenri Hegliein, Opcubnre Verkooping VAN EEN W G o W 1 S g destijds ten dienste van Wagenmakerij, met 4 aren 97 centiaren erve en hove nierhof ermedegaande, bij kadaster be kend s 'klie B, n.,s 33, 36 en 37, geslaan en gelegen te isenberghe-dorpplaals. Laatst gebruikt door Joannes Maes en aanslag met de geldtelling. ESïj l'oling. 10 fr. boet, i VAN EENEN SCIIOONEN OPENBARE VAN Holloway's Pillen. Zijn liet beste genees middel ter wereld voor van streek geraakte lever, gal en slechte spijsvertering. De wonder lijke kracht van dit heilzame middel, en do goede resultaten verkregen bij patiënten, die aan gemelde kwalen leden, zouden ongelooflijk schijnen, waren zij niet bevestigd geworden door de tallooze genezingen er door bewerkstelligd, en door het bestendige voordeel uit hun gebruik getrokken. Deze onwaardeerbare Pillen ver zachten en vesterken het zenuwstelsel, zuiveren het bloed, regelen do afzonderingen, en ver sterken liet gestel. Do kwaal vliegt voor hen weg. Zij zijn geheel samengesteld uit uittiek- selen van planten, onvermengd met het eene of andere mineraalachtige, of schadelijke bostand- deeld. Zij kunnen daarom gerust en volkomen veilig gebruikt worden voor zwakke vrouwen en jonge kinderen. Geboorten. den 18. Alicia-Cornelia Vermeesch, dochter van Pieter en van Malvina Dewulf, Noordstraat. den 20. Maria-Ludovica Caytan, dochter van Leonard en van AtneliaLoncke, Handboogstr. Huwelijken. den 21. Franciscus Provoost, visscher, geboren te Adinkerke, den 19 Juni 1859, met Zenob'a Lahaeya, werkster, geboren te Veurne, den 27 ZITTING VAN DEN 15 ÉN 16 JANtlAlil. D /.cure Sopliio, echtgenote Engel Ooemnere, werkster te S'. Joris, 15 fr. boet, voor eerroof. Delpcrte Jan, kasseiden te Nieuport, 26 fr. la et, voor slagen on wonden, on voor scheldwoorden. Adam Jan, werkman te Nieuport, 26 fr. boef, n oor slagen. Sti/.ek Pieter, werkman te Nieupoit, zos maanden gevang on 50 fr. boet, voor belecdigiu- g"ii en bedreigingen jegens do policio. (toderis Antoon, visadier to Oostduiukcrko, 26 fr. boet, voordiefte. l’ylisor Karei, vissch ir te Oostduinkorkc, 15 da en gevang eu 10fr. boot, of 15 dagen voor jaclit met stroppen. Uonnaert Pieter, workman te Adinkerke, 1.5 dagen gevang on 200 fr. boot, of oen maand, voor Jacht met stroppen on dos nachts. Joos L'onio, dloisimoidte Clercken, 2.1 fr. boet, voor huisdiefto. Viaeno David, visscher to Adinkerke, 300 fr. boet, voor jacht op anders grond. Cappello Adolf, landfoopor to Eessen, gevan gene te Veurne, 2 jaren gevang en 50 fr. boet, v. or vervalsching iu ge-cliiitten, en 6 maand n en 50 fr. voor diefte van een paard. Kroes Anna, wed’ Schmitz, landloopster en gevangene te Veurno, een maand gevang en 26 fr. boet voor diefte, en zelfde straf, voor woonstschending. ilaesebaort Hen i, smokkelaar on gevangene te Veurno. een jaar gevang voor aanslagen tegen do eerbaarheid. Willaert Engel, dienstknecht to Oostduin- kerke, 50 fr. boet, voor jachtdclikten, oneen maand gevang en 26 fr. boet, voor beloedigingen. Decan Karel, workman te Couckelaore, 26 fr. boet, voor slagen en wonden. Debergh Gustaaf, werkman to Veurno, 15 fr. boet voor slagen en wonden. Coopman Karei zonder beroep to Lombart- zijde, -10 dagen gevang en 500 fr. of een maand, voor jacht niet stroppen. chanteurs et instrumentistes no furent mieu. -Notre excellente section chorale a exócutó avee autant do brio quo d ensoinblo les chceuis do DoRilló: - Ze (Kp'irt <l,-s omp'iymms - et. -Irs Martyrs «m,- Artnes<>s d.rnx chcours furent chautós avee une ónergio et un onsom do qui ont ötd saluós par do vifs applaudissements. - M.r Ed. Davoluv, barytmi, P prix du oa- servatoire de Bruges, ebaiito comme peu d ai tes tes en renom. Sa b ile v.'ix a boaucoup d o endue: la méthode excellente, la facilitó d execution, la bonne diction, en uu mot le talent du chanteur est romarquable. 11 a chautó dune maniére don- ycionciousc ot avee une aisance parfaite laiioso du - R.,1 <!,- Lahore - Tlnsensi - de Rupos, le .S'oam't do Perrier, ainsi quo la belle mélodie do Massenet- les Enfants -. Sa bonne interpréta- tion lui a valu les applaudlsscments les plus chalcureux. - Les cbansonnettes ditos avoc inflniment d'esprit, do verve et de gaitó, par M.r Coutelier, niombre de la Sociétó - la Jeune Francede Dunkorquo, ont également soulevós uno véritable tempète do rires et de bravos. Rappeló, eet ai- mablo amateur, a bien voulu, la satisfaction générale, ajouter deux chansonnettes au pro gramme. - Lo concert ótait coniplótó par deux airs variés: un pour clarinette, exécutó par M.rA. Morcz., et un pour trombone, execute par M.r D. Vanderstraeto, membres du Cerclq Choral. Ces deux morccaux furent joués avoc habileté et ont prouvé qua les cxécutants sont dos musiciens d'élite. Aussi out-ils accompli siipéri -urenient et avee un rare talent, leur tacho difficile. - Done, succes sur touto la ligne, applaudisso- ments sincères pour chaque morceau du pro gramme, ot lo vif dósir do voir souvent encore les charmants chanteurs Daveluy et Coutelier parmi nous. Voil.A le bilan de la soirée de clöture des fètes d’hiver denudes par la section chorale. Ce'io sociétó mérite vraiment des óloges et des encouragements. Ware er gezondheid in eene menigte en ge neeskundige stelsels, even als er wijsheid is iu eene menigte raadslieden, dan zou ziekte iets onbekends zijn iu deze eeuw van zoogenaamde ontdekkingeiKop het gebied der ziekteleer. De homoeopathen zeggen ons dat het behoud van ons leven in geval van ongesteldheden afhangt van oneindig kleine dosissen, tot in het onein dige toe verdund; de hijdropatheu beweren de gezondheid te herstellen door stortbaden, of willen de ziekte uit ons wecken door middel van natte dekens, terwijl eene nog nieuwere soort van doctoren zich afgezonderd hebben voorstel lende om ons tot aan do oksel te begraven, waardoor zij dus, ten einde ons leven te reddent ons om zoo te zeggen reeds met beide voeten in In t graf plaatsen. Vervolgens hebben wij nog Sangrados, die er altijd stérk voor zijn om ie mand to aderlaten, of spaanscho vliegen to zet ten, of die te doen houden; cn minoralisten, die iu niets anders gelooven dan iu kwikzilver en zijne oxaden. Het is echter te betreuren dat al deze theoristen geen pratisch bewijs kunnen inleveren van de oor hen aaiigenomene onveil- baarheld hunner genezingen. Dit is niet het ge val met Professor Holloway, die werkelijk een nieuw tijdvak van do geschiedenis der: genees- cn heelkunde geopend heeft en wiens geneesmid delen in du laatste twintig jaren, jaarlijks tien duizenden van den dreigenden dood hebben be vrijd. Dit is gectio veronderstelling innar eene daadzaak door do voorbculdige bewijzen van eene keur van getuigen. De archieven van zijn hoofdbureau tu Londen bevatten meer dan een half inillioen getuigschriften, zee authentiek mogenlijk, dm behalve de mogelijkheid of de twijfel de onfeilbaarheid van zijne Piilen en Zalf in negentien twintigsteu der kwalen waaraan de mensch onderhevig is, bewijzen. Groot Bri- tannie, het Vaste Land van Europa, Indie, China Australië, do Vercenigdo staten, West Indie, Britisch Amerika, elk beschaafd land, waar de pioniers der beschaving, zoowel die des handels als die der Godsdienst, zich een wog gebaand hebben, gewagen van de faam dezer alles over winnende heelmiddelen taal, waarin niet getuig schriften kunnen worden voort gebragt van hunne krachtdadige werking, geono gedrukte, waarin zij niet aangekondigd en aanbevolen zijn. Zoogroot is do aanvraag in allo werelddeolen, dat men zj met regt oen groot stapeproduct mag noemen; ook bestaan er tienduizenden van agenturen. Professor Holloway, wiens veel omvattende geest do werkende oorzaak is van dit onnoemelijk aantal volks-apothcken, is nu in dit laud. Er is geone courant in da Unie, die zijne preparation niet opgenoineu heeft, geeno stad binnen hare grenzen, waar zij niet bekend zijn, en gewaardeerd worden. Dezo bewijzen zijn sprekend, en toonen duidelijk dat terwijl zoo vele invoerders van nieuwe stelsels in het duister rond getast hebben, hij alleen de ware en ecuige middelen om de hoofdoorzaak der kwalen iu het menschelijk lichaam uit te roeijen, heeft ontdekt, en wat meer zegt, heeft weten toe te passen. Hosten Hee. Januari 1867. Sterfgevallen. den 16. Sylvie-Maric Bruloot, 21 dagen. den 18. Irma-Maria Everaert, 2 j. en 25 d.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1885 | | pagina 3