HOFSTEDE Kantoor Nieuport. Definitieve Toewijzing VANDEN KERCKHÖVE, Ooststraal, 6, VEURNE. Volledige Werken TOEWIJZING in eene zitting, L. Ministerie van Sinaiitien. Bestuurder Registratie en Domeinen. duitje fabeltjes E 3. ~R ~F1 ZR, Gr hel geslicht op 30 aren 86 van een jaar pacht, De Ontvanger, J. MORENS. IJ O K KIIAIVDE Ia en keert uit Brugge terug ten G u. 23 in. ’s avonds. Er zullen in al slatten kaarten voor gaan en keeren al'geleverd worden. WOENSDAG 6 .MEI 1885, om 4 ure namiddag, te Beveren, in de te verkoopen herberg hel Kasteelveld Definitieve Toewijzing VAN Algeineene tijclan^en. Dinsdag 21 dezer, om 10 ure 's mor gens, was er brand op den boschlioek te Clercken, van eene tweewoonst toebe- hoorende aan Pieter Deruyter. Huis en meubels waren verzekerd. Donderdag 23 dezer, om 2 ure na- Bij koninklijk besluit van 21 April lest, wordt een pensioen vet Ircnt van 962 Ir. aan M. Marlinus Verlaillie, gemeente onderwijzer te Beveren Veurne Nieuwe Landkaart van dm Congo-Staat, uitgegeven door het nationaal Aardrijkskundig Gesticht, te Brussel. Prijs, 1 fr. E><‘ goedkoope uilgavc DER VAN vrouwe COUIIT.U;1NS, geb. BERCHMANS. middag, brandde hel huis af van zekeren Dubequoye le Langemarck. Door het ge weld van den wind, zijn vijl'huizen in vlam gescholen. Maandag, 20 dezer, rond 2 1/2 ure ’s morgens, is er te Poelcappelle (Lange marck) een brand uilgeborslen in de stal lingen en de schuur der hofstede gebruikt door de kinders Mecrsseintm, landbou wers en behoorende aan den heer Ver- siraete, fabrikant le Rousselare, 7 koeien, 6 veerzen, 2 kalvers, 1 merriepeeid met zijn veulen, 14 zwijns, een jachthond en 20 kiekens zijn in de vlammen omgeko men. 5000 kilo strooi, 500 kilo raapkoeken en liet landbouwhalm zijn lol asch ver brand. De schade bedraagt 9,700 fr. door verzekering gedekt. De oorzaak wordt aan kwaadwilligheid toegeschreven. Men schrijft uil Brugge De kinder moord met welke Louise Debels beschul digd is, blijft hier bij voortduring, hel voorwerp van al de gesprekken. Men meldt dat Louise zoo hardnekkig niet meer is in hare loochenslraflingen en dal zij zeer aangedaan is. Het vermoord kindje is nog altijd in hel hospitaal. Op den burg staat er nog altijd veel volk om Louise Debels uit hel rijtuig le zien slappen. Men verzekert dat Eugeen ’l Kiut de Roodenbeek op het ejude van mei, hel gevang van Leuven zal verlaten. De nieuwe Kamerdie in november aanslaande zal worden ingehuldigd, zal waarschijnlijk met het cleclriek licht worden verlicht’ alsook de werkhuizen van den Moniteur. -- Men verzekert dal de zaak der moord van de kleine Walschaert, terug op hel tapijt gaal komen. Men zegt dal hel parket op het spoor van den moordenaar is. De eerste bijzondere duiventrein van hel saizoen is zondag door de statie van Charleroi gereden. Hij bestond uil 63 wagons, geladen met duiven van Luik en de omstreken en die in Erankrijk moésten opgelaten worden. Nopens den brand van Roubaix, schrijft men De beer Salva, verliest in dezen brand vijf dieren van groole weerde, een rijtuig, al zijne spiegels, zijne lusters, banken, alles is verbrijzeld. De leeuwin stierf de eerste vervolgens den beer, en eindelijk de twee leeuwen. Behalve de menagerie zijn vele perso nen hunne barakken eti kramen vernietigd. M. Lefranc, mekaiiiek en porcelein. M. Karel Gardiii, mekaiiiekeu schouw burg. De schoone Sarah, die al weenende zeg de, dat zij voor 3,000 fr. schade heeft. Twee kleine renbanen, de eene gezegd i’Agililc en de Renbaan dér vlooien zijn opgebrand. «Al mijne vlooien zijn gebraden. riep den bestuurder uit. Vervolgens schielhuizeti, wafelkramen, draaiborden met porcelein, alles is ver nietigd. Er zijn door dien brand ongeveer 8 lol 900 werklieden zonder arbeid. De spinnerij Touleiiiomle-Destombes, die verzekerd is, wordt op800,000 geschal. De nienagerieSalva, «iel verzekerd, ver liest in dieren 50,000 fr. en in materieel 30.000 fr. Voor de overige barakken werden de verhezen te samen op 24,000 fr. geschal. WOENSDAG 27 MEI 1885, om 3 1/2 uren namiddag, in het hotel a de France» te Veurne, Statieplaals, bewoond door de weduwe Louis ITni Da mine, Openbare 'Verlcooping in ééne zitting, ten overslaan van bevoegden heer Vrederechter, van EEiXE GOEDE, WELBEBOUWDE EN BEPLANTE WOENSDAG 20 MEI 1885, 3 ure namiddag, in 7 hotel tie Commerce, Klaversiraal, te Veurne, van: Koop I. Zaailand wijk D, n.r 204, groot H 0,36,90 C", oost aan den Burg- weg. Koop 2. Zaailand wijk D, n.' 216, groot H 1,11,30 C", zuid aan T Ganzen- straalje. Koor 3. Weide wijk I), n.' 217a, groot 11 1,21,10 C" zuid aan koop 2. Koop 4. Xaailaiui wijk D, n.r 221 groot 11 0,88,10 C". Koop 5. Xaailund wijk D, n.' 223, groot H 1,02,60 (1", noord aan de straal langs 'l Langgeleed. Koop 6. Kaailand wijk D, n.r 141, groot II 1,77,20 C", noord aan zelfde straal. Voormelde goederen worden verkocht onder last van vruchtgebruik voor 7 leven gedurende eener persoone geboren -13 Augusti 1818. Deze verkooping geschiedt ingevolge art. 90 der wel van 15 Augusti 1854. Door ’l ambt van den Notaris Cornille te Wulveringhem, bij wien lastboek en eigendomsbewijzen berusten; ook inlich tingen bij den Notaris De Brauwere, le Veurne. I Rechterlijke kronijk. De korrek- lionele Rechtbank onzer stad, heeft de volgende veroordéelingen uitgesproken. gestaan en gelegen te Houthem (Veurne) zuid van het dorp, nabij hel gehuchle den Doorn, ten west- kanle der kalsijde leidende naar Ilond- schoote, groot onder bebouwden Grond, Puin, Hofplaats, Weide, Hooigras, Boom gaard en Zaailanden, a> iMsctsire» aren MO centiaren, kadaster sectie I), nummers 298, 299,283a, 296, 297, 295a, 293, 294a, 300a, 300/2, 282a, 270b, 292a, 308a, 309a, 270a, 282a, 283b, 276, 295b, 474a, 470, 372, 371 en sectie A, n.r 161; volgens plakbrieven ver deeld in 13 koopen met recht van samen voeging. Besproken boomprijs fr. 1,761. Gebruikt door Vital Bruyuoghe, mits 2,160 franks ’s jaars boven de lasten, met paditrecht tot len October 1891. 'lilels, kadastrale plans en kondilien bij gezegden Notaris CORNILLE. WOENSDAG 6 MEI 1885, om 3 ure namiddag, ter herberg den Hert bewoond door Pieter Dewulf, te Bulscamp, van: Gemeente Bulscamp-dorp. Een HUIS ten dienste van Herberg, genaamd de Kanonnier Stallingen en verdere gerieflijkheden, met den grond en erve daarmedegaande, staande en gelegen te Bulscamp, van zuiden de Nieuwestraat. Bewoond en gebruikt door Charles-Louis Carreyn, lot 1" Mei aanstaande. Met tusschenkomst van den Notaris GLORIE, te Reninghé. KANTOOR VAN DEN Notaris C.iikSESii.E.E-1 Cae, De Ontvanger der Registratie en Domei nen te Nieuport, maakt liet publiek ken baar dat hij aan de meestbiedende op Vrijdag tü» Mei om tien ure voormiddag, in de afspanning de Pelikaan op de groole Markt, te Nieuport, zal overgaan tot de openbare verpachting voor drie, zes of negen jaren, le beginnen met eersten Januari 1885, van JLA.NiSJEiX gelegen in de gemeenten Nieuport, Wulpen, Ramscappelle <ni Otsi- duinkerke, en der groeiende op de dijken der vaarten van Nieuport. Kosten 10 ’/0 Buitenlandsch nieuws. Studie van M.u’r 1° De HE Kasteelveld centiaren grond behoorende den lieer Iweins le Zounebeke, in clieinspacht ge houden voor 30 jaren, ingegaan 1 October 1871, mits 174 fr. ’s jaars. Gebruikt door den verkooper Bosselle. 2" Een nieuwgebouwd WOONHUIS le Beveren, geslicht op 3 aren 61 centi aren grond van zelven heer Iweins, in cheiospacht gehouden voor 30 jaar, inge gaan 1" October 1883, mits 23 bank 88 centiemen ’s jaars. Thans onbewoond. Met tusschenkomst der Notarissen RUBBRECHT, te Proven en VAHDEH BERGHE, te Pervyse. Kantoor van Cobexieee, l\otaris te Wulverinijhern Burgerstand der stad Veurne. der volledige werken van H. CONSCIENCE lijke ongevallen. Vijf voordrachten. 0,20 0,25 0,25 0,50 ngaeyas“-«»a li'itA.siYS, Notaris TE ALVERINGHEM. den 28. Dominik-Lodewijk Misdom, landge- bruiker, 61 jaren, 8 maanden eu 21 dagen, ge boren on wonende te Veurne, echtgenoot van Maria-Theresia Bouteca, den 28. Gerard-Marie lioutsaegor, 6 m. en 15 d. den 29. Pieter Vandenberghe, 6 in. on 16 d. den 29. Maria-Coleta Allo, 1 j. 6 in. en 12 d. den 30. Emile-Cornelia Bogaert, 1 j. en 9 m. den 30. Gustaat'-Loduwijk Coppeus, 5 m. en 8 d. VAN L. Leefson. Voor onze kleinen. Keu bun- fr. 0,50 l)r. Ka. Esmarch. De eerste hulp bij plotso- fr. 1,00 I» ii ii ranruT 15 1€ 51X M A. B£ I .V G E -X’ Do Standard meldt dat het cngelsch gouver nement de bezetting van Herat door do Russen aanziet al* eeno schending dor overeenkomst don 17 maart gesloten. Het cngelsch gouver nement heeft daarover aan het russisch gouver nement uitleggingen gevraagd. Do vraag tot uitlegging van Engeland over do ontmoeting van den 30 maart, is vergezeld vau oen bevel om de afghanische grenzen te bepalen, in den zin door Rusland aangeduid, met do uitdrukkelijke voorwaarde dat Rusland zich verbindo om zich onder geen voorwendsel van Herat meester te maken. VERKRIJGBAAR De VOLLEDIGE WERKEN van Vrouwe Courtmans verschijnen in declen van omtrent 250 bladzijden, klein 8°. Om de drie maanden verschijnt een deel. De prijs bij inschrijving is buitengewoon laag gesteld en wel a fr. 1,50 per deel. De betaling geschiedt per deel met 10 centie men voor inningskosten. Het portret, en cene uitvoerige levensbe schrijving van de schrijfster, door V. A. de la Montagne, zullen bij een der deelen gratis ge voegd worden; dit deel zal de verzamelde ge dichten van Vrouwe Courtmans bevatten. Tot nu zijn verschenen Verhalen en novellen. I. Verscheurde bladen; Ecus is genoeg; 't Was te ver ge komen;Tijding uit Amerika fr. 1.50 Verhalen en novellen. II. Livina: Vader Joos; In den Winter; Tante Sidonie. fr. 1,50 Verhalen en novellen. HL De Zwarte Hoeve; 15,000 franks; Moeder en Zoon, fr. 1,50 Verhalen en novellen. IV. Rozeken Pot; De Zoon van den Molenaar; Do gezegende Akker. fr. 1,50 Verhalen en novellen. V. De Zaakwaar nemer: De Koewachter; Mijne oude Tante, fr. 1,50 Verhalen en novellen. VI. Het plan van Heintje Barbier; De Bondgenoot; De bloem van Kleit; Er in of er uit. De volgende werken van Vrouwe Courtmans zijn ook afzonderlijk te bekomen Livina, fr. 0,75; De Zwarte Hoeve, fr. 0,75; Rozeken Pot, Ir. 0,50; De gezegende Akker, fr. 0,50; De Zaakwaarnemer, fr. 0,75; De Koewachter, fr. 0,50; Verscheurde bladen, fr. 0,50; Eens is genoeg, fr. 0,50; Tijding uit Amerika, fr. 0,30; 't Was te ver gekomen, fr. 0,20; Het plan van Heintje Barbier, fr. 0,7.': -t- De Bondgenoot, fr. 0,20; Do Bloom van Kleit, fr. 0,30. Holloway's Zalf en Pillen. Dezo opmer- lijke middelen worden niet recht in alle wereld- deelen geacht, want er bestaat geene inwendige of uitwendige kwaal, welke ten minste voor ge nezing vatbaar is. of een van beiden is oen afdoond middel er voor. Doorbrekingen, gezwel len, scheurbuik, schurft, kanker, asthma, rheumatlek, jicht en waterzucht verdwijnen geheel en al door de vereenigdo werking dezer middelen, cu slechte spijsvertering, misselijk heid. hoodpijn. gal, zwakheid en andere onge- stelkliedcn, voortkomende uit do inwendige organen, leveren de Billen do wondorlijkste resultaten op. Zij maken elk uitwerpingsorgaan gezond; zij werken onmiddellijk op liet afzon deling.,system, op do longen op het en op den lib emsomloop, terwijl zij onveranderlijk energie, geestkracht, enz. geven aan al de natuurlijke werkingen dos levens. Gemeente Oostduinkerke. ZITTING VAN HEN 23 EN 2i APRIL. Denolf Louis, werkman to Nieuport, een maand gevang en 2 fr. boet, voor beleedigingen jegens do policie, en een maand voor slagen en wonden. Bodeyn Jules, herbergier te Houthem. 100 fr. boet of 15 dagen gevang, voor jachtdelikt. Capelle August, zonder beroep te Zaï reu, 15 dagen gevang, voor banverbreking. Vandewalle René, dienstknecht te Alverin- glicm, 26 fr. boet voor bcleedigingen jegens den veldwachter. l.aconte Eugenia, dienstmeid te Pollinchove, zes maanden gevang, voor brandstichting. Maeckelberghe Karei, werkman te Dixmude, 26 fr. boet, voor onvrijwillige slagen. I.apere Henri, werkman te Clercken, 26 fr. boot voor eerroof. Vandepitto Desiré, vissclicr te Coxyde, een maand gevang en 50 fr. boet, voor opstand en slagen. Liévin Severinus, herbergier te Houthem, 3 maanden gevang en 26 fr. boet, voor vatschheid in geschriften. Capoen Amand, dienstknecht te Pollinchove, 2 maal een maand gevang en 26 fr. boet, voor aftroggelarijeu. Slechts ingesteld 3,000 fr. TE GHYVERINCIIOVE. 3 maal 33 geestige raadsels en antwoor den, fr. 0,15 Nog 125 geestige raadsels met antwoor den, Keizer Karei en Kwa-Bette. De jacht der vier Heemskinderen, Het beste Droomboek, Du kluchtige historie van Jaakjc met zjjn lluitjo, o,2O Het engelsch-russisch geschil. Do vrees voor oorlog vomeordert mot ieder «ogenblik. Eeno depeche uit Petersburg van woensdag, meldt dat na den ho mraad bij den kiezer van Rusland gehouden, en waaorp be sloten werd geene toegevingen aan Engeland te doen, ofschoon do minister van buitenlansche zaken van oen ander gevoelen was, deze laatste zich na de zitting bij don keizer heeft begeven om hom zijn ontslag aan te bieden, daar hij het op zicli niet wilde nemen Rusland in cellen groeten oorlog te wikkelen. De keizer heeft geweigerd dit ontslag to aan vaarden. Hij verklaarde het grootste vertrouwen in den hoor Glers te hebben en hom op dit netelig oogeublik. waarop do oorlog zoo waar schijnlijk is, niet van zijn ambt te willen ont slaan. indien do heer Gier*, wanneer alle ondor- handolingen zullen afgoloopen zijn, zijne porte feuille wil neerleggen, dan zal men zich hiertegen niet verzetten, en hij, keizer, zal er op waken <lat zijne aftreding in do veroereudsto voorwaar den geschiede. De lieer Giers was zeer aangedaan en zogde den keizer, dat hij voornemens was hem te dienen, hem en Rusland, tot aan zijne dood en in de volle maat zijner krachten. Het is na die bijeenkomst dat de tijding aankwam eener nederlaag, door de russische troepen in Afgha nistan geleden. Na eeno spoedige beraadslaging met verscheidene ministers en hoogambteuaren d. ed do keizer eene depeche schrijven aan de cngelscho regcering, om aan deze haar laatste woord te vragen, Volgens do bepalingen van dit soort van ultimatum noodigde do keizer Engeland uit om •onmiddellijk te verklaren, of het do russisch- •afghaansche grens aanvaardt, die door Rusland «s Voorgesteld. In tegenstrijdig geval zal Rusland onmiddelli.jk aan zijne troepen bevel geven om op Herat te rukken en die plaats te bezetten. Voorzien van die depeche is een beambte van liet ministerie van buitenlandsche zaken zondag morgend om elf uur met don bliksemtrein naar Londen vertrokken. Maandag morgend heeft do keizer bov, I gegeveu om de strijdkrachten te lande eu op zee strijdvaardig te maken. De Bank van het keizerrijk heeft bevel ontvangen van twintig millioen gouden roebels te leveren voor do eerste gobourlijke boboeftun van den oorlog De russische vloot der Bnltlsciic zee vertrekt onmiddellijk naar Helsingfors, ten einde et zijne manschap le roiiedigon. Eene depeche vau sir I'. Lumsden, te Londen ontvangen, gcdagteckeiul uit l’irpul, 26 april, meldt dat de russische troepen Ak-Tepo bezet hebben on eotieu weg maken van Pondjeh naar Herat. De Standard van Londen he< ft e ui telegram ontvangen, luidende dat do russische Hoepen maandag Meruschak bezet hebben, eene plaats gelegen op omtrent 32 kilometers zuidwaaits Er heersebt eene zeer grooto bedrijvigheid in het engelseh ministerie van oorlog en der admiraliteit. De kustwachters hebben liet bevel ontvangen om zich voorden werkdadigen dienst gereed "te maken. Em telegram is naar Soeakim verzonden, waarbij min do troepen van het zeeleger bevolen wordt onmiddellijk naar Enge land °terug te keeren om er hunne schepen te gaan vervoegen. Do pantserschepen Powuful, Ironclad en Ajax hebben bevel ontvangen om onmiddi lijk voor eeno onbekende bestemming zee te kiezen. Huwelij ksafkondigingen. den 26. Emicl Lammens, landbouwer, geboren en wonende te Houthem, met Zenobie Ghyselcu, landneiringdoeuster, geboren en wonende te Veurne. deu 26. Hippoliet Lehouck, werkman, geboren te Steenkerke en wonende te Veurne, met Leonie Messiaen, dienstmeid, geboren eu wonende te Vourne. den 26. Pieter Notebaert hovenier, met Leonia Lnmbrichts, dienstmeid, beide geboren en wo nende te Veurne. Huwelijken. den 29. Leopold Vandenbussche, dienstbode, geboren te Pervyse, den 23 September 1817, met Eugenie Vanbillemont, dienstmeid, geboren te Coxyde. den 19 Augusti I860. den 29. Alfred Duforet, timmerman, geboren te Veurne, den 16 Februari 1863, met Zenobie lluyssen, dienstmeid, geboren te Bulscamp, den 26 September 1859. don 29. Amandus Laureins, gareelmaker, ge boren te Ramscappelle, den 28 Augusti 1837, wedr van Isabella Boels, met Philomena Pil, dienstmeid, geboren te Veurne, den 5 Maart 1814. Sterfgevallen. den 26. Irma-Maria Cloet, 10 in en 28 d. ■Afleveringen te bekomen vau de goedkoope VOLK8IJITGAAF

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1885 | | pagina 3