BEKENDMAKINGEN. Toewijzing ten overstaan van bevoegden heer Dansspel, 81 areuSOcent.Zaaihiid Definitieve Toewijzing Weduwe OEBRUYNE, Herbergierster in bet W’it Veei-d, Kaaiplaats, Veurne, maakt bekend dat op ZONDAG 28 JUNI miastkomende, de installatie barer Herberg zal plaats hebben TOEWIJZING in eene zitting, Toeslag van Groot Woonhuis Licilalie-Verkooping van 13 IC T. Haag en Boomprijs fr. 220. Koop 2. Stuk Kanilaix], groot 11. 2-26-30 C" wijk C, nr 397, paalt zuid koop 1. I NGANG KOSTELOOS, KANTOOR van den Notaris DE CAE, te Veurne. Hola ireegsclimilxtraalA’.r 10. KANTOOR VAN DEN Notaris de brauwere, te Veurne. WOENSDAG 10 JUNI 1885, 3 ure namiddag, in 7 Vlaanderen Ko/fij- huis, grooic Markt, Veurne, van: Gemeente Wulpen. Koop I. Hofstede met Woonhuis, Schuur en Stallingen mede II I 30 29 C" Weide en Zaailand, wijk C, n.r* 401, 402a, 403, nevens Willebrordskappelle- ken. Burgerstand der stad Veurne. dorpplaats van Houlhem, mei 8 aren 41 centiaren grond van gebouwen en erf. Gebruikt tol 1 Mei 1886. door K. De- reygher, Ludovica Dcleu, Eugenia Bols en Hendrik Deberl. Verdeeld in 4 loten. Wereldtentoonstelling. De groote prijskamp van voorileelende dieren ingerichl door den Bond der Land- bouwmaalschappijen, zal zeer schitterend zijn. Hel maken der gebouwen voor deze tentoonstelling gaal goed vooruit. Zij zijn gelegen nabij den hoofdingang dei Wereld- lenloonsielling, op liet Volksplein, _cn weldra zal hel publiek en de liet hebbers le Antwerpen, de schoonste paarden van hel binnen-en buitenland kunnen bewon deren. De vereeniging van den jury is vastgesleld op 27 juni, en der opening op 28 dei zelve maand. Hel getal inschrij vingen voorden prijskamp van paarden bedraagt meer dan duizend; dit cijfer is door geene enkele tentoonstelling tenzij die van Parijs bereikt geworden. De prijs kamp van vee wordt den 11 juni geopend en zal niet minder belangwekkend zijn. Men denkt meer dan 1200 mededingende dieren le ontvangen. Boomprijs fr. 135. Koop 3. Stuk Xnailand, wijk B, n.r 113, groot H 0-91-40 0" aan den hoek der oude Zeedijkstraat en keiweg. Gemeen te Oost du i n kerke. Koop 4. Stuk Zaailand, wijk D, n.r 50, groot II. 0-61-10 0", paalt zuid de straat aan T Langeleed. Bewoond en gebruikt door de echtge- nooten Van Landschoote - Desaeuer, lol baalmis 1885. Nadere inlichtingen bij genoemden Notaris DE BRAUWERE. De liberalen zochten verdedigingswa pens en alles wat hen onder de hand viel, tafels, stoelen, stokken, alles vloog onder de manifesteerders, maar hel gering getal liberalen moest natuurlijk onderdoen voor de meerderheid. Op het (‘ei ste gerucht dezer naamlooze aanranding verzamelden de liberalen op de Grooie Markt en nu begon de regel matige veldslag. Niet lang of er stroomde bloed. Zonder ling, om zeggen, er waren geene hoege- naamde voorzorgen genomen lot verzeke ring der orde, echter moesten de oorlog zuchtige gevoelens der klerikalen gekend zijn en noglans waren de gendarmen niet verwittigd. Weer waren de klerikalen aanranders en dil maal verbergen zij hel niet. Zij rie pen luidop Onze weerwraak van 7 Sep tember! En dat er voorbedachtheid was, blijkt ten volle uil hel aantal cases-têles en wapens van alle soort die ten loon waren gespreid. Talrijke personen zijn aangehouden. Algemeenv tijdingen. De Monileur behelst een koninklijk besluit van 30 mei, waarbij hel koninklijk besluit van 4 augusti 1880 op hel vervoer van levende kneuters en vinken, bestemd voor prijskampen, wordt ingetrokken en vervangen door de volgende bepaling van art. 4 van het koninklijk Jjcsluil van 1 maart 1882 Hel is ten allen tijde loegelaten levende kneuters en vinden le vervoeren, op voor waarde dal de drager voorzien zij \an eene verklaring der plaatselijke overheid, vaststellende dal die vogels loehooren aan den homier en dat deze geen handel drijft in vogels. De Senaat is bijeengeroepen voor dinsdag 9 dezer, om 3 uur s namiddags. Hel kursaal le Oostende is reeds ge opend en men heeft reeds baden geno men. Het is eene dame die dit jaar hel eerste bad heeft genomen. Haar voorbeeld werd gevolgd door een zestal andere pei sonen. Er zijn reeds eenige Eiigelschcn le Oostende. Wij lezen in de Tourouluaar. .Ann de duivenlief hebbers: den Oosten in. Door de moeilijkheden die men van wegc de lïansche douanen ontmoet in hel verzenden der duiven naar I'ranklijk en liet hoogc tarief der ijzerwegen, liebbcn eenige liefhebbers van Thotiroul, Corle- tnaick, Liclitei velde, Gils, llamlzaeine en Wercken besloten, van met liet aanvangen der drachten voor jonge duiven den weg naar Duilschland in le slaan. Tol de verste palen van België zal de onkost slechts 10 centiemen per du.f bedragen, in plaats van 50 en 60 dal men somwijlen geeft voor Parijs. Voor Mann heim eene dracht gelijk in afstand aan fours, zullen de kosten slecills beloopen tol 25centiemen per duil, in plaats van fr 1 25 dal men betaalt voor Tours; bij- gevolg meer dan 80 per"., vermindering van verzemlingskoslen. lelkeninaal dal de verzending van eenig belang is, zullen de duiven verzorgd en losgelaten worden door ecnoti veigczeller. Op hel grondgebied der stadOostcmle zijn de werkingen voor het leggen der sloomtramlijn Oosteiide-Nieuporl begon- oen en zullen met den grooislen spoed VOOrtgezel worden. I e Nieupoi t zal men ook welhaast hand aan hel werk slaan, vermits een goed gedeelte materiaal reeds is locgekomen. De zaken die in den naasten zittijd van het assisenhof onzer provincie zullen geoordeeld worden, zijn Maandag 8, dinsdag 9 en woensdag 10 juni, bodewijk Decnyper, van Brugge, beschuldigd van moord en dielte te Rijsel; —en de volgen de dagen, 8 overtredingen op de kies- De Brusselsclie Mouvement Geogra- nhigue spreekt zeer stellig de berichten le-en, die ten aanzien van een aanval der Arabieren op nederzettingen der Congo- Verccmging in omloop waien gebiecht. De luitenant Van de Velde en de ingenieur Pelilbois zijn met de stoomboot Afrikaan naarden Congo vertrokken, ten einde de lijnriehling der spoorweglijn tussclienlssanghilacuVivi te besludeeren. Eugeen T Kint heeft vrijdag de ge vangenis van Leuven verlaten. Er zou spraak zijn van zijn aanslaade vertrek naar Canada ol naar Kansas. Mel Lolo 1 Zondag heeft eene betooging ter eere van den afgedankten minister Woeste te Aalst plaats ghad. Men meldt dat er wanorders hebben plaats gehad, verwekt door eene bende klerikale Gentenaars. Zij hebben een kandidaat deurwaarder nagenoeg doodgeslagen, echter is dal niet het eenig slachtoffer, want er zijn meer gekwetsen. De Gazette zegt dal liberalen gerust aan eene tafel zalen in het Hotel des Ar cades, om de manifesteerders le zien voorbijgaat). Zonder eenige uitdaging van hunnen kant, drongen de klerikalen het lokaal in, grepep de glazen der verbruikers en glas en inhoud werd hen naar het hoofd geworpen. WOENSDAG 10 JUNI 1885, om 3 1/2 uren namiddag, te Veurne, Slatieplaals, in hel hotel de France, Vrederechter, van EENE BEBOUWDE EN BEPLANTE HOFSTEDE, te Houlhem arr. Veurne nabij het gcliuchte den Doorn west der kalsijde naar Hondschoote, groot li. IT-io-so c, kadaster sectie D, nummers 298, 299, 283a, 296, 297, 295a, 293, 294a, 300a, 300/2, 282b, 270b, 292a, 308a, 309a, 270a, 282a, 276, 283b, 295b, 474a, 470, 372, 371 en sectie A, n.' 161; verdeeld in 13 koopen met recht van samenvoeging. DONDERDAG 11 JUM 1885, om 4 ure namiddag, te Wulveringhem, in de te veilen herberg bij de wed"- Pieter G hg sc leu, Een groot WOONHUIS HERBERG met verdiep genaamd - het Hof van Commerce Schuur, Stallingen, Magazijn en verdere afhanglijkheden, met de erve waarop alles staal en medegaat, gestaan en ge legen te WuLvcringliem-dorp, cadaster seelie B, n.' 454d, 7 aren 60 centiaren. Bewoond door dito wed" Pieter Ghgselen, lol 1" October 1885. Verdeeld in drie loten met recht van samenvoeging. N. B. Een groot gedeelte der koop sommen zal op voorschreven goederen mogen bezet blijven. ZATERDAG 15 JUNI 1885, om 4 ure namiddag, ten Gemeentenhuize, le Jacobscappelle, van met Schuur en Stallingen on 2 aren 1 centiare en 20 milliaren, le St. Jacobs cappelle; gebruikt lot 1 October naast, door de wed1' L7i. Caesemaeeker. Inlichtingen bij den Notaris VERTE, le Merckem. DONDERDAG II JUNI 1885, om 3 ure namiddag, in het Gemeentehuis. le Wulveringhem, bij de eclilgenooleii Hoonefaes- Walrave, OPENBARE 1'' Een bebouwd en beplant 1IOFSTK- IIICIKICIM met 6 heklaren 49 aren 16 centiaren grond van Gebouwen, Tuin, Gras en Zaailanden, le Vin- chein, west aan den steenweg lei dende van het Gouden Hoofd naai hel Zwaantje, en noord aan het Torreelesl raatje. Rij plakbrief verdeeld in 7 koopen, met recht van verzameling. Gebruikt door sieur Arsenins Wout Iers. lol 1" October 1887, mits 700 frank bij jure, boven de lasten. 2° Een schoon en gerieflijk WOON HUIS, met (froml en Hovenierhof daarmede gaande, le Wulveringhem- dorpplaats. Gebruikt door sieur Frans Vanhille t.ammeraut, lol 1“ Mei 1888, mits 100 frank bij jure, boven de lasten. Deze verkooping met lusschenkomsl van M.Ur RUBBRECHT, le Proven. Uil een vonnis verleend bij verstek, door de rechtbank van eersten aanleg zitting houdende te Veurne, ter date dertigslen Mei 1800 vijf en taclicnlig, blijkt dat Karet-/.odewijk Hruynooghe, bij zonderen, gehuisvestigd en wonende le Lcysele, in slaat van verbod of interdictie gesteld is geweest. Voor gelijkvormig cxlrakt opgemaakl door den ondergeleekenden pleitbezorger van Hemi Bruynooghe landbouwer te Lcysele, eischer op de vraag van in verbod-slelling. Kantoor van .V.ler Coiwdm.ui% [Solaris te Wulverinyliein. MAANDAG 29 JUNI 1885, om 4 ure namiddag, ter herberg hel Wethuis, bewoond door Theophile Meescmaceker, le lloulhcm dorpplaats, Koopt. Een HUIS zijnde de Herberg de Landsman, le Leysele, bij de Doode Mannen, met 6 aren 95 centiaren grond en erf. Gebruikt door 11. Dcdeyslcre, lol 1 Mei 1886, mits 80 fr. bij jare. Boomprijs fr. 1,761. Gebruikt door Vital Bruyuoghe, aan 2,160 franks ’s jaars boven de lasten, tot 1“" October 1891. OP WOENSDAG 17 JUNI 1885, om 3 t/2 ure namiddag, in den Vetten Os grooie Markt, te Veurne, Defiiiilievc Toewijzing van Gemeente .4 veeappelle. D' koop. -- Bebouwde HOFSTEIIE, met 10 hectaren 19 aren 34 centiaren grond van Gebouwen, Hofplaats, Tuin, Weiden en Zaailand, noord aan den steenweg van Avecappelle naai Rosdamme, wijk B, n." 91, 93, 94b. 98, 99, 100, 109d, Ui. 114 en 115, deel van nummers 90, 92a en 95. 2“ koop. Zuidwest aan voorgaande!) koop, 2 heklaren 27 aren 50 centiaren f£auilaii<l, wijk B, nummer 97. 3" koop. Zuid aan voorgaanden koop, I hectare 41 aren 35 centiaren ZnailaiKl, wesleinde van n.r 90 der wijk B. 4" koop. Oost aan voorgaanden koop, 1 Inciare 16 aren 65 centiaren Xaailaiul, middendeel van num mer 90 der wijk B. 5" koop. Wal zuidoost van koop 1 on zuid aan den steenweg van Avecap pelle naar Rosdamme, 80 aren 80 centiaren ^aailaiul, wijk B, nummer 159. Gebruikt door vrouw de wed" Vanheule- Deeramer, zonder recht van pacht. Om uit onverdeeldheid te scheiden. O]>enl>ar*o Vrcrko<>|nng GELEGEN TE HDUTHElil. Genoemden Notaris GORNILLE zal te koop aanbieden 1." 47 aren 30 centiaren Kas»il;»i»<l in Hou them, lusschen de Bergen vaart en hel Ringslot, de Visschersdijk en de Moerlanddreef, kadaster sectie A, n.' 348. En 2° 34 aren 50 cent. Xaailnnd, gelegen nevens het voorgaande, kadaster sectie A, n? 319. Met recht van samenvoeging. Gebruikt door de nalatenschap van Pieter en l.ouis J.epez. Aanslag mol 1" October 1885. Z I T D A G- E N DINSDAG 23 JUNI 1885, om 4 1/2 uren 's avonds, te Houlhem, ter herberg van Francis l.epez-Moncarey, voor den Instel, en DINSDAG 7 JULI daarna, zelfde uur, te Wiilveringhem-Zwaanlje, ter hei berg van Leopold Vanhove-Lepez, voor de Toewijzing. i/2 instelpcnning te winnen. rran II. JOYE. noord Geboorten. <lcn 1. Helena-Irma Rntlió, dochter van Karei en van Anna Schipman, Bevvesterpooi t. den 1. Helena-Margaretha Vandonbroucke dochter van Jan en van Victorina David, Ooststr. Huwelij ksafkondigingen. den 31. Do.siro Note, dienstbode, geboren en wonende te Veurne, met Philomena Depodt, dienstmeid, geboren te Steenkerke en wonende te Vonrno. den 31. August Vanmasscnhove, werkman, geboren en wonende te Veurne, met Marie Kerssemaecker, zonder beroep, geboren en wo nende te Rosendscl. den 31. Jules Vanden Almelo, koopman, ge boren en wonende te Veurne, met Zeuobie Rathé, bijzondere, geboren en wonend» te Cosyde. Huwelijken. den 3. David Maekelbcrgh. commissionnaris, geboren te Woumeu, den 8 Mei 1839, wedr van Amelia Tyrou, met Sophia Vermeersch, herber gierster, geboren te Ichteghem. den 31 Mei 1833. den 3. Aloisiüs Maorten, hakker, geboren te Westroosebeke, den VI februari 1855, met Octavie Verbrngghe, kleermaakster, geboren te ('oxyde, den 30 November 1863. Sterfgevallen. den 31. Rosalie Couttcnier, huishoudster, 55 laren, 2 maanden en 17 dagen, geboren te Isen- herghe en wonende te Veurne, vrouw van Karei Vorbeque. den 31. Jozef Verminck, 1 m. en 21 d. den 2 Juni. Barbara-Seraphina Plactevoct, werkvrouw, 80 jaren en 8 maanden, geboren te Ghyvelde en wonende te Veurne, weduwe van brans Doback en Pieter Hoezel, Vestenstraat. Bij massa ingesteld fr 1.500. Holloway’s Zalf en Pillen. V<v r alle zweren, wonden, kwade beenen, verstuikingen van eiken aard is deze zalf liet krachtigste heel middel. Het verzacht onuiiddellijk door de onststeking te verdrijven, eu te verhinderen dat het bloed te veel naar dit lichaamsdeel heentrekt. Indien de ziekte reeds van langen duur is ge weest. moet de Zalf geholpen worden door Holloway's zuiverende Pillen, welke op do maag en de lever werken, verhinderen dat de spijsver tering in dien toestand vervalt, werkende pijn, onrustigheid en koors waarvan deze kwalen dikwijls vergezeld gaan, zoo spoedig veroorzaakt en welke de herstelling zeer verachtcrt, ja zelfs liet geringste geval somtijds ernstig meakt Geene moeder of min moet zonder deze edele middelen zijn, zij zijn toepasselijk op eiken ouderdom en op gestel. Zij zuiic.’Oli hot bloed, regelen den omloop daarvan, hernieuwen do ongestelde weef sels, en geven kracht aan het geheel gestel weder. Niet ingesteld. Titels, plans en kondilien bij dito Notaris. Boom en andere prijsien fr. 100. Maar ingesteld fr. 5,500. Ucïtsit ie-Verkoopiiij;’ VAN Ingegfelzl fr. 700 Koop 2. Vier aaneenhoudende VAN IN TWEE PERCEEI.EN

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1885 | | pagina 3