N. Bij koninklijk besluit van 20 dozer, is M. C. Lainineranl, schepen benoemd der gemeente Boilshoucke. Op den prijskamp van jong voorleclend hoornvee, welk zaterdag lest te Dixinude heeft plaats gehad, werd de eerste prijs der jaarlingslieren loogewezen aan Van- denbussche Augustin, landbouwer te Veurne-Beoosierpoorl. 79,287 87,971 •100,954 108,832 Gespaarzaamheidskring llurgers k - Een koninklijk besluit van den 20 dezer, benoemd M. V. Decouvez, bediende bij het bestuur van 2r Klas te Brussel, lol controleur van 4." klas der directe be lastingen te Ooslvleteren. heid der vim gemaakt, heeft denbrand veroorzaakt. Men heeft bij lijds hel vuur kunnen overmeesteren. De schade be draagt 7oo Cranks. --- Vrijdag 11. in den namiddag, is ter hotstede van Louis Houtman, te Alve- ringhem, eene sucrioenvim afgebrand. Een vuurkeu, door een kind in de nabij- Op 6 September rijdt een plezicrlrein van Duinkerke naar Oostende en terug. Hij neemt reizigers op te Adinkerke, Veurne, Avecappélle, Oostkerke, Dix- mudc. Lessen, Zarren, Hamlzaeme, Cor- temarek en Thouroul. Vertrek uil Adinkerke, ten 7-58 's mor gens; uit Veurne ten 8-10. Aankomst te Oostende, ten 10-20. Terugkeer uil Oostende, ten 7-05 's avonds. Van 1 lol 5 September, lol 's avonds om 8 ure, zullen in al de bovengenoemde statiën plaatsbewijzen afgeleverd worden. Prijzen der plaatsen voor gaan en koeren van Adinkerke, 2" klas, Ir. 3-70; 3'- klas, Ir. 2-50. Van Veurne, 2" klas, fr. 3 40; 3« klas, Ir. 2-30. Bij koninklijk besluit van 17 dezer, wordt de besturende commissie der bur gerlijke godshuizen van Beninghe be machtigt een oudmaimenhuis te doen bouwen binnen deze gemeente. Hel bestek der werken beloopt lol fr. 37,738-73 c. 17,735 25,948 25,952 25,953 kieswet. Het staatsblad van zondag behelsde, met de koninklijkegoedkeuring.denieuwe kieswet, die den 12 augusti gestemd werd door de Kamer en den 19 door den Senaat. 'Zie bier de artikelen dezer nieuwe kiesknoeierij diocesanen van welke denkwijze zij wezen mogen, en tot welke partij zij ook mogen behooren. Voor hel overige, wij betalen den tol met Jcsus, wij gehoorzamen aan de wellen met Maria, wij onderwerpen ons aan de machten der aarde met den II. Paulus. Maar na deze plicht volbracht te hebben, laten wij het aan God en den lijd over, le wegen en te beslissen de waarde der metischeiijke denkwijzen. Voor ons, welkdanig ook de eischen en de geschreeuwen der partijen zijn, wij willen maar wezen, en voor al zullen wij herder, bisschop en bevrediger der ge wetens zijn. Wij storten gaarn ons hart voor u uil, overtuigd zijnde dal gij in uwe geestelijke leidsmannen enkelijk mannen van God wilt vinden, en gij zult ons des te meer achten, wanneer gij ons ook meer verheven zuil zien boten de belangen van deze aarde. Na zulke schoone laai, de uitdrukking van zulke menschlievende gevoelens, van zulke edele en verheven gedachten te hebben overgeschreven, zullen wij enke- I lijk bijvoegen liet zij hier ook zoo Kcli:in<lanl te lleugge. Er heeft zich een schandaal voorgedaan verleden zaterdag in den paapschen en verkwezelden Gemeenteraad van Brugge, dat alle gedachte le boven gaat. Er was eene lange discussie ontstaan (usschen de stadhuisarenden, over eene overeenkomst die moet gesloten worden met hel gouvernement ten aanzien eener (école d'appliealiongehecht aan de Nor maalschool, toen onverwacht M. Muuls bij dringendheid voorslelde eene jongens- gemeenleschool zonder complimenten al le schallen. De heer Visart, burgemeester, deed aanmerken dal dit strijdig was met al de reglementen en gewoonten en dat eene gewichtige quaestie niet met vliegende en zonder onderzoek kon worden afge daan; dal er in alle geval moest gezien worden welke school men kon afschaften Raadsheer Van den Abode voegde ei bij, lot ondersteuning van de woorden des burgemeesters, dal de geringste zaak, liet leggen of verbroeden van een voetpad zelfs, altijd eerst door eene commissu werd onderzocht, en dat dit nog met meer reden het geval moest zijn voor zulke belangrijke zaak. Niels te doen; de meerderheid was vastbesloten en blijkbaar op voorhand bewerkt. Wie weel? Ze had misschien van geesielijke liooger hand bevel ont vangen om le handelen M. Muuls bleef koppig als een muilezel; de raad verklaarde dal er dringendheid be stond en besloot, met 13 stemmen legen 6, dal de eene of andere gemeenteschool, om ’l even welke, zou worden afgeschaft En dal was nog niet voldoende. Zoodra hij dien slag had ’l huis gehaald cisclile de heer Muuls van hel college, <lal hel legen den aanstaanden woensdag. op welken dager weer zitting zou gehou den worden, moest welen le zeggen welke school zou worden afgeschafl. Is dal niet een schandaal boven .schandaal Ook vraagt de Avenir des Flandres met recht en reden, of de hoogere over heid, dal is hel gouvernement, niet lus- sclien beiden zal komen om zulke onre gelmatigheid, zulk ongehoord schandaal ie beletten. De opening der aanslaande assisen van West-Vlaanderen is gesteld op dinsdag 3 november, onder voorzitterschap van "m Frcdericq, raadsheer bij hel hof van beroep te Gent-, Hel parket van Brugge heeft zich naar hel llötel de Vienne te Oostende be geven, en er een proces-verbaal ópge waakt omdat men er zich aan verboden spelen overleverde. 1 e Brussel heeft de aanhouding phials gehad van zekeren Allöns Ghateauneul, een neef van Euphrasie Mercier, de ver moedelijke moordenaies van mejuller Ménelrel. Zaak van Villemonble. Ook zijne minnares, Adèle Mercier is aange houden. Zij worden beschuldigd van schriftvervalsching en gebruikmaking van valscli geschrift. Allons GhAteauneuf is een oud serjantmajoor van hel fransch leger, die in 1872 was gedeserteerd en naar Amerika gegaan. Hij had van de familie Mercier dringende brieven ont vangen om bij haar te Villemonble te komen wonen. Hij had hieraan gehoor gegeven en was den 8 juli in hel geheim zinnige huis aangekomen. Hij kreeg erge vermoedens over den oorsprong der for tuin zijner tauten en oom zoo schielijk rijk geworden. Onvoorzichtige woorden hadden voor gevolg, dal men hem ver bood nog hel huis le verlaten, zeggende dal hij deserteur was en zoo hij uit de woning ging, men hem zou doen aan houden. Hij wisl echter te ontvluchten en naar Brussel te komen met de jonge Adela, die zich ook over hare tauten en oom te beklagen had. Men wil dat hel (diaieauncut is, die op eenen muur eener kamer te Villemonble zou geschreven hebben: Mejuller Ménelrel werd hier gedood. Men heeft le Biussel bij Allons Ghateauneul juweelen gevonden, die aan Elodie Ménelrel hebben toebehoord, alsook eene briefwisseling rakende aclen velleden door eenen notaris van Brussel voor de procuratie, waarvan Euphrasié voorzien was. Chaleauneuf heeft eenen brief aan het gerecht geschreven, waarbij bij zijne tante Euphrasie ais de moordenares van mejuller Ménelrel aanklaagt. De opening van het looneeljaar van den Muntschouwburg te Brussel, is be paald op woensdag 2 september, om 8 ure s avonds, met l'Alrieaine. Donderdag Romeo en Juliette. Als Napoleon I na zijn huwelijk mei Marie-Louise naar Belgie kwam, deed bij zijne intrede te Brussel in een rijtuig getrokken door zes paarden. De markii s dArconali, die hel hotel bewoonde waar de graal van Vlaanderen tegenwoordig verblijft, reed ‘s anderdags ook uit in een njluig niet zes paarden bespannen. De overheid vond dit wat al te sloul en de pi eicel zond aan den markies zijnen secic- lans om hem te verzoeken uit eerbied voor den keizer, niet meer uil te rijden in een rijtuig met zes paarden. De prefect beloofde le zullen gehoor geven aan h l verzoek, dut eigenlijk een bevel was en sandeidags reed hij uil in een rijtuig bespannen met vier paarden en... twee muilezels. De overheid kon er niets op zeggen, de keizer alleen had zes paarden aan zijn rijtuig. Napoleon, die hel feil vernam, lachte er hartelijk mede. De pre- cel alleen trok een scheel’gezicht, want lied Biussel dreef mei hem den spol. Volgens een blad meldt zou do vv ei cldleiiluonslelling van Antwerpen den lo oclober sluiten. Men rekent er op de lenlooiisielling teverlichten alsheldonker en regenachiig weder zou zijn. Nu vijl dagen geleden, dekten de ont vangsten reeds de gedane uitgaven lol op dezen dag; zoo dat wal men nu nog zal ontvangen winsten zullen zijn. Eene vermakelijke vergissing. Voor liet Hot te Brussel stond terecht zekere Spitz, wiens uitlevering door Duitschland was gevraagd wegens diefstal. Toen de zitting was geëindigd zeide de voorzitter tot een gendarme, op Spitz wijzende: breng dien heer weg; de gendarme meende dal dit beleekende dal hij Spitz tot de deur van hel gerechtshof uitgeleide moest doen; ja hij wees Spitz den kori sten weg naar de Noorderstalie! Spitz volgde die aanwijzing natuurlijk dankbaar en ondanks alle naporingen is hij niet meer le vinden. Moord te Ecdeberg. Maandag morgeud rond 10 uur, heeft men Madame Lapierre, wonende in de Bellevueslraat, te Ledeberg, die in de afwezigheid van haren man, in de gevangenis te Doornijk opgesloten, alleen hel huis bewoonde, vermoord gevonden. Sedert drie dagen bemerkten de geburen dal hel huis van Mad. Lapierre niet openging. De politie commissaris De Rouck, bijgestaan door den policie brigadier De Graove en ver- en SIreeknieuwh. Veurne, 29 Augusti. De prijsdeeling aan tic leerlingen der sledelijke knechljesschool, zal plaats heb ben morgen zondag, 30 dezer, om 11 ure voormiddag, op Stadsschouwburg. Deze aan de leerlingen der Meisjes school. zal plaats hebben maandag 31 dezer, om 3 ure namiddag, ook op Slads- do maatschappijen of schouwburg. -j de Vrije te Veurne. 12 obligaliën fi 3 van hel gemeente krediet 1868 41,586 44,784 45,610 78,961 In de gemeenteraadszitting van woens dag te Brugge, hebben drij raadsleden opnieuw de alschatling eener gemeente school voorgesleld, namelijk van de school n' 2. Beschaamd over haar werk van zaterdag, beeft de vergadering thans hel voorstel naar de commissie van onderwijs ver zonden. Een koninklijk besluit van 15 dezer verleent de burger-decoratie aan vele be dienden der brievenpost van hel land. Onder andere (rellen wij de volgende onderscheidingen aan Kruis van 2” klas: M. J. Perlati, ontvan ger der brievenpost van 3' klas te Veurne. Medalie van F klas: MM. Ferdinand Deniazière, van Veurne, burcel-overste van klas, te Brussel; Ed. Deroo, stails- brievendrager, te Veurne. Art. 1. Het artikel 6 der wet van 28 juni 1822 js volledigd door do volgende bepaling Moeten als voornaamste bewoners gehouden worden A. De vader des huisgezin», zelfs wanneer zijne meerderjarige zonen met hem wonen, ten zij hij van allo bestaanmiddelen ontbloot ware: J). De oversten of bestuurders van gemeen schappen voor do gestichten, dio zij bewonen, de bestuurders van onderwijsgestichten of de onderwijzers voor do aan hun bestuur onder worpen lokalen. Alt. 2. Do artikelen 9 en 31 der wet van 28 juni 1822 zijn vervangen als volgt De. eigenaars van woonhuizen en gehouwen verhuurd voor oenen termijn van minder dan drie maanden, zijn tegenover den fiscus solidair aansprakelijk voor de erop wegende personeelo belasting. Hot bewijs dat do verhuring voor eenen ter mijn van drie maanden is toegestaan, is plicht van den eigenaar.' van de artikelen 1 en 2. ophouden do schulde naar» der personeelo belasting te zijn, zal een gedeelte dezer tielasting uitgekeerd worden, in evenredigheid niet 't bij liet in kracht stellen der wet niet verloopen tijdsbestek de» janr» 1885; een gelijk gedeetezal verschuldigd zijn door hen, die, krachtens gemelde artikelen, do schulde naars der belasting zullen worden. Er zal geen betwisting wegens personeele be lasting m< er kunnen opgeworpou worden tegen de kiesgerechtigdhoid van hem, die er. inge volge de artikelen 1 en 2 dezer wet, den grond slag van heelt, en die ter zake van deze belas ting, op de kiezerslijsten vau 1881 ingeschreven en gehandhaafd is geworden. In de toepassing der artikelen 3, -1 en 5 op de herziening van 1885, zal er geen onderscheid worden gemaakt tusschen de voorgaande jaren en het loopeude jaar. De patentplichtigen vermeld in het artikel 5 zullen, in 1885, een tijdsbestek vvu óóno maand hebben, tb rekenen van do afkondging dezer wet, om eventueel, met betrekking tot het loopeude en tot de twee voorgaande jaren, eene toegevoegde verklaring to doen, overeenkomstig gemeld artikel. Alle door de kieswetten bepaalde datums, be halve die der artikelen 69, 91 en 95 en dio welke du bekendmaking dezer wet voorafgaan, zijn om drie weken verlengd. Echter, zullen de vuorwaarden van woonstede, van ouderdom, van cijns en van rlingschap moeten bestaan op do door do kieswo ten vast gestelde dagteekeuingen. Het kan door alle rechtsmiddelen afgelegd 1 worden. De gedeelten van woningen of van gebouwen verhuurd voor eenen termijn van minder dan drie maanden, zullen beschouwd worden als staande ten gebruikc der eigenaars of verhuur ders n deze, ofschoön er niet in wonemje, zijn de belasting er van verschuldigd, behoudens vorhaal tegen de huurders of gebruikers, op de wijze uitgedrukt in artikel 7. De Imlasting <>p do roerende goederen zal gesteld worden over eenkomstig artikel 29. Hetzelfde zal geschieden met do geheelo huizen verhuurd voor eenen termijn van minder dan drii' maanden wanneer gebruiker ze niet gedurende drie achtereenvolgende maanden heeft bewoond. Elk huis, thans etkolid als niet aan de per»o- neele belasting onderworpen zijnde, zal van deze belasting ontheven blijven, ten ware er aanzien-' lijke veranderingen werden aan toegebracht. Art. 3. De derde paragraaf van artikel 9 der sameng -voegde kieswetten is gewijzigd als volgt Indien er grond is om eöno bewijsdoening te bevolen aangaande de waarde der meubelen, zal deze altijd geschieden volgens schatting en opneming, tegen de koopwaarde, en onvermin derd de andere rechtsmiddelen. Art. I. De eerste paragraaf van artikel 12 der samengevoegde kieswetten is gewijzigd nis volgt Worden aan den echtgenoot gerekend, de be lastingen zijner vrouw, zelfs die welke zich ten titel van erfenis kan toeschiijven, te rekenen van den dag van het huwelijk, behouden» in het geval van scheiding van tafel en bed, en aan den vader degene zijner minderjarige kinderen. Art. 5. De eerste paiagraaf van artikel 23 dor samengevoegde kieswetten is gewijzigd als volgt: De verklaring van patent van alle personen aanslaanbaar volgens do tabel nr XI, gehecht aan de wet van 21 Mei 1819, wordt slechts aan vaard, wanneer zij aanduidt den naam, het beroep en het adres van het hoofd des gestichts, van den meester of van al anderen persoon die den declarant gebruikt en betaalt. De volgende paragraaf is bij hetzelfde artikel l 25 gevoegd Al deze patentplichtigen zullen, in kieszaken, hunne aanslagen enkel kunnen doen gelden voor hetgeen zij ontvangen van ....o van de bijzonderen, welke zij als meesters, aan stellers of lastgevers opgegeven hebben of voor hetgeen zij ontvangen van andere door hen aan geduide personen. Art. 6. Het artikel-l I der samengevoegde kies wetten ia vervangen door de volgende'bepaling De afzetbare of wederroepbaro beambten, de krijgslieden in werkdadigen dienst en do be dienaars der eerediensten, dio ceno jaarwedde van den Staat ontvangen, mogen enkel op de kiezerslijsten ingeschreven worden in do ge meente alwaar zij verblijven op het tijdstip dor jaarlijkseho herziening. Do schippers en marskramers bobbende geen bestendig verblijf of hebbendo er slechts een Kit. Is minder dan óen jaar, worden ingeschre ven in hunne woonstede van herkomst. Art. 7. Allo persoon wiens inschrijving op de kiezerslijsten gevraagd wordt, zal. indien hij in Belgie is geboren van oenen zelf in Belgie ge boren vader, ondersteld worden Belg te zijn: liet bewijs van 't tegenstrijdige in den tusschen tredenden voorbehouden. Art 8. De prijs van elk uittreksel of getuig schrift vermeld in artikel 17 der kieswetten is bepaald op 5 centiemen, welk ook het getal ervan zij, en het tijdsbestek vastgesteld bij arti kel 15, 8, is verminderd op 5 dagen. Indien men kopij verlangt der golmelé rol eener gemeente, zal het loon 3 centiemen per artikel wezen; indien men ten zelfden tijd kopij vraagt vau do rol der two,o voorgaande jaren, zal dit loon worden gebracht op 4 centiemen per artikel behoorendo tot do driejaren. Do volgende bepaling is gevoegd bij de eerste paiagraaf van artikel 80 Do advocaten mogen do conclusion ond< r- tcekeuen en bepleiten zonder moeten -bewijs to doen van eene volmacht. Het artikel 67 is gewijzigd nis volgt De eischer» en zij wier inschrijving of ver meerdering der totalen van belastingen gevraagd wordt, moeten al do stukken, waarvan zij voornemens zijn gebruik te maken, alsmede hunne geschreven conclusion neerleggen ten laatste op den 31 October. De verweerden aaugaamio eene vr.-mg tet uitschrabbing of tot vermindering der totalen van belastingen en de tusschentreders zullen hunne stukken on conclusion in antwoord over- leggen ten laatste op don 15 december. Do partijen diogebruik hebben gemaakt vnn het recht om to concludeeren en om stukken neder te leggen vóór den 31 October zullen, van den 16 december tot den 8 januari, een nieuw tijdsbestek hebben om te wederantwoorden bij voorlegging van stukken en conclusion. Zij die gebruik hebben gemaakt van het recht om te concludeeren en bewijsstukken neder te leggen vóór don 15 december zullen, ten zelfden eiude, een nieuw tijdsbestek hebben van den 9 tot den 31 januari. Het ar ikol 52 der wet van 2-1 augusti 1883 is gewijzigd al» volgt In geval van verhaal voor het hof van beroep togen do inschrijving van kiezers ingevolge do artikelen 1 en 2, moeten de ingeschreven kiezers, binnen do vijftien dagen na do aanzegging van het verhaal of van do nederlegging ervan, indien deze na de aanzegging gedaan werd, de stukken welke hun recht bewijzen aan den arrondisse ments commissaris bestellen of toezendeu. De eerste paragraaf vau artikel 61 der kies wetten is gewijzigd als volgt Setfens na ailoop van het tijdsbestek in hot voorgaande artikel bepaald, zal de arrondisso- I ment commissaris, bij gemeenten, de lijsten opmaken der verhalen strekkende ter inschrij ving of ter uitschrabbing van kiezers of ter ver meerdering van het totaal hunner belastingen, met vermelding, indien daartoe groud is, van do namen en woonsteden der reclameerondo derden. Indion de aanvraag daartoe wordt gedaan, zullen deze lijsten gedrukt of geautographiëord worden; exemplaren daarvan zullen van af den 8 October geleverd worden aan eiken persoon die deze vóór den 1 October gevraagd heeft. De prijs ervan wordt door de Regering be paald, doch mag niet boven 5 frank gaan voor alk duizendtal verhalen De volgende bepaling Is gevoegd bij het arti kel 78 der kieswetten De partijen alsook hunno advokaten of ge- lastigden worden door do vrederechters, ton minste drie volle dagen op voorhand, verwittig'l op welken dag de schatting plaast heeft: zij hebben het recht er aanwezig te zijn en aan merkingen te maken. Deze aanmerkingen wor den in het proces-verbaal vau schatting vermeld. Art. 9. Do tegenwoordige wet zal uitvoerbaar zijn s anderdaags na do afkondiging ervan. Aan de belastingschuldigen die, ten gevolge

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1885 | | pagina 2