BEKENDMAKINGEN. A Louer Te huren of le koopen HOUTWAREN Openbare Verkoopingen Definitieve Toewijzing V E R K O O P I N G bij gedwongene onteigening. 1° x< o o 1= r> o- van alle slack van gezaagde cn ongezaagde vejwitie Een Hofstedeke EEN SCHIP, genaamd le Jeune Francois, de Furnes met deszclfs volledigen inventaris, thans liggende in de Kaai, te'Veurne, zijnde hel Buurtschip van Veurne op Gent, eertijds loebehoorende aan sieur Pieter Casteels, en nu aan de erfenis van wijlen sieur Carolus Coemelck-Derteloot, onlangs le Veurne overleden. 2° de Menagiegoedeien, na te veilen Vandamme, te Nieuport, mits 450 franks KANTOOR VAN DEN Notaris I>ki*uyi*t, te Nieuport. Z52 KT T O O K van den Notaris IliES CAE, le Veurne, Hotei weegschaalstraatA'.r 10. OPENBARE KANTOOR van den Deurwaarder CLA.1CYS, TE DIXMUDE. te Veurne-Oosterpoortj Op Dinsdag 8 September 1885, zijnde Maria geboorte om 3 ure namiddag, bij de herberg de Papegaai, bewoond door sieur Seraphin Kessels. Door T ambt van den Deurwaarder DcHpodt, to Veurne. Une FERME sisc a Steenkerke (Furnes), comprenanl 27 1/2 hectares presque d’un seul bloc et moitié prairies, s’adresser fö. LOISEAUX, i’ue Keyenveld, 21, Ixelles (Bruxelles). Een HUIS le Bulscamp, zijnde eene Herberg met Hof, bewoond door llovaere, om in gebruik le komen mei den 23 April 1886. Den kooper zal den helft van de koopsom in handen mogen houden, legen 4 intrest ’s jaars. Zich le bevragen bij Mme DUCLOS, te Oudenburg, bij brief of andersints. Krachtens vonnis bij verstek verleend door de rechtbank van eersten aanleg le Veurne, van 17 Augusli 1885, zal er op Donderdag ïi September aanslaande, 3 ure namiddag, Door T ambt van Meester CAMILLE DE CAE, Notaris ten verblyve van Gyverinchove, in tegenwoordigheid van den heer Vrederechter van kanton van Rousbrugghe - Haringhe en in dezens verhoorzaal, overgegaan worden lol de openbare verkooping van Rechterlijk Arrondissement van Veurne. Een "WOOIsrECTJIS getec- kend nummer 1, mei Pol- en Pannen bakkerij, Remisen, Schuur, gatisch nieuw gebouwd, mei aaneenhoudend Woonhui- zeken ook nieuwgebouwd, geleekend n.r 2, Magazijn, verdere gerieven, Tuin, Land eu grond van Gebouwen; le samen groot volgens kadaster, wijk A, nummers 722c, 722a/2, 723a, 723-2", 724a en 725, drie en veertig aren; slaande en gelegen binnen het dorp van Rousbrugge-Harin ghe; palende van oosten aan den eigendom van jufvrouw Florence Viane; van zuiden aan imis en erf dienende voor kapelrij, behoorende aan de gemeente van Rous brugge-Haringhe; van westen aan grond van den heer Aimë Ruyssen-Prooi en aan den I.Jz.ervaarl, en van noorden aan den eigendom van gezegden heer Ruyssen, en aan de Moteweide, erven Baron de Montblanc le Ingelmunsler, en nog klein deel aan eigendom van gezegde jufvrouw Viane. Hel kohier van lasten en de platkaarl der te veilen goederen, berusten ten kantore van gezegde Notaris CAMILLE DE CAE, le Gyverinchove. Maandag 31 Augusti en Dinsdag 1" September 1885, telkens om 1 ure namiddag, le Dixmude, Kleinendijk n.r 21, ten huize bewoond door joufvrouw Marie De Zwarte. DOOR STAKING VAN HANDEL, van eene groolc hoeveelheid stukken Zijde en Satin in alle kleuren, Corsets, Moiré, Ruches galons, Velours, Engel- sche Crêpe, Costumes voor dames, Kan ten, Ficliüs, Passementeries, Jakken, Chiles, Sargen en Flanellen, Gilets in wolle, Handschoenen, Capelinen, Neus doeken, Kousen en meer andere Nieu wigheden bij gedetailleerde siaal uilge- drukt. Met behoorlijke toestemming op re kwest verleend door hel Collcgie van Burgemeester en Schepenen der stad Dixmude en wijders op gewone voor waarden en tijd van betaling voor de koopen boven de 20 franks. done heildronken aan Leopold II en aan hel algemeene bestuur werden voorge dragen, slool die merkwaardige plech tigheid. Den volgenden dag, in den morgen, vei lieten sir Francis en de officiers Banana met de stoomboot Ville d’Anvers om dezelfde proklamalie le doen le Boma den 22en te Vivi den 24 De zelfmoord van graaf Gagarin, te Nizza, na zich op hel spel geruineerd te hebben, heeft zooveel gerucht gemaakt dat liet russisch gouvernement vraagt om de speelhuizen van Monaco af te schaffen. Volgens de Kölnische Zeiltuig meldt, zou de afschaffing der speelhuizen te Monte-Carlo beslist zijn. Huisbaas le zijn is in Amsterdam ook al geen baantje. Zulk een titularis wilde de huur gaan ontvangen van eene kamer, door hem aan twee vrouwen verhuurd. Hij werd echter alleronaangenaamst ont vangen. In plaats van geld kreeg hij vloeken en scheldwoorden.Toen hij zich daardoor niet uil hel veld liet slaan, en op betaling bleef aandringen, wierpen de damen hem van alle trappen af. De ongelukkige schuld- eischer bleef bewusteloos liggen totdat hij door de buuren ter eerste verpleging naar een apolheekerij werd gebracht. Om de hoogte van hoornen, enz., le meten, steekt men, in de nabijheid van hel voorwerp, waarvan men de hoogte wenscht te kennen, een stok van wille keurige lengte in den grond en trekt daarom heen een cirkel, waarvan de straal juist zoo groot is als de lengte van den slok boven den grond. Als nu de schaduw van den stok den cirkel aanraakl, dan is de schaduw even lang als de slok. Op dal oogenblik meel men de lengte der schaduw van liet voorwerp, welks hoogte men weten wil. De snelste reis, die ooit een stoom schip van New-York naar Engeland deed, werd afgelegd door de Etruria, die den 1 augusli van New-York vertrok en 6 dagen en 9 uren later le Queenstown aankwam. Middel tegen de zeeziekte. De lijder moet zich horizontaal nederleggen, de beenen optrekken en het hoofd voorover buigen op de borst. Door deze kromme houding der ledematen voorkomt men de plotselinge ophooping van bloed in de hersenen of hel snel wegstroomen daar; van uil hel hersengestel een der voor naamste oorzaken der zeeziektebij de stijgende of dalende beweging van hel schip. Zulk een middel is licht le beproeven. 4. MAANDAG 51 OOGST 1885, om 4 ure, le Keyem, bij Pieter llaergnck, van en II. 1-79-30 Ci: le Keyem, ter noord zijde de straat leidende naar Couckelaere, verdeeld in twee koopen. Gebruikt door Karei Morel, mits 275 fr. ’s jaars, lol October 1887. OP WOENSDAG 2“ SEPTEMBER 1885, om 5 ure namiddag, ter herberg, Eenige koop. IIERnEKG-AFSPANNIXG het WIT PEER!) met afhanglijkheden en 4 aren 20 centiaren Grond en Erf, binnen de stad Veurne, ter noordzijde der Duinkerkstraal, wijk A, n.r 465. Bewoond door de echtgenoten Verhaeghe- Notebaerttol 23 April 1886, mits 360 frank bij jare, boven de lasten. H. VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1885, om 4 ure, in hel hotel de Pelicaan te Nieuport, van 1" Een groot St EIW T K YI W R S- I1UIS en 8 aren 93 centiaren Erf le Nieuport, ter westzijde der Kerk straat, verdeeld in 2 loten; laatst bewoond door wijlen jufvr. Amelie Vandamme; om aanstonds in T ge bruik te treden. 2" 11. 1-98-30 C" ZAAILAND, te St. Joris, langst de kalsijde naar Nieuport, verdeeld in 2 koopen. 3" II. 2-04-10 C" ZAAILAND, le Oostduinkerke, in de Pclicaanlióek. Te zamen verpacht aan d’hcer Seraphin I’ ’s jaars, lot October 1893. Woensdag 2 September 1885, om 3 ure namiddag, op de Kaaiplaals, Openbare 'Verlrooping van zich in bovengenoemd schip bevindende, zooals: Stoelen, Tafels, Banken, Sloof, Kleerkas, 2 Matrassen, Sargien en ander bedgericf, enz. gczeld van den vader van Lapierre en eenen slotmaker, klommen over eenen achtermuur en drongen in hel huis, waar van de achterdeur slechts op klink ge sloten was. De keting der voordeur lag in. In den gang brandde nog een nachtlicht,en onder de deur zalen drie nummers der Gazette van Gent en een brief. De lessenaar stond open; <lc vogelmuit stond op het kussen van hel venster, de bodem nevens de muil geplaatst en de vogel was verdwenen. Op de tafel stonden twee glasjes, waaruit likeur gedronken was. Verders was er beneden niets in wanorde. Op de slaapkamer gekomen, vond men hel lijk vanMad. Lapierre op den planken vloer uilgeslrekt liggen. Hel hoofd om wonden in eenen handdoek, die rond de keel toegeslropl was. Geheel het aange zicht was met bloed overdekt. liet bovendeel van hel lichaam was lot onder de borst geheel bloot cn in de zijde bemerkte men teekens van eenen stamp. Eene matras was boven hel lijk geworpen; op den ijzeren geldkoffer stak een sleutel, die afgewrongen was. Alles wal er op had gestaan, was op eene tafel gezel en het marmerenblad was van den koffer genomen. Zeker is bel dal deze niet is geopend geweest. Negen personen vergiftigd. Een verschrikkelijk ongeluk is zaterdag voor gevallen in een der buitentjes langs de baan Baussart, te Spa. Negen personen zijn vergiftigd. Zij hadden confituur van kraakbeziën gemaakt in eene koperen, niet vertinde kasserool. Men vreesl voor het leven van drie der slachtoffers. Zoo het schijnt is hel ongeluk overgekomen aan hel huisgezin van den heer Dewalque, professor bij de Hoogeschool van Leuven. Congo. Troonbeklimming van Leopold II. Ziehier het verhaal van eenen oog getuige over de feestelijkheden die le* Banana, lusschen blanken en zwarten, plaats hadden, bij de troonbeklimming van Leopold II als vorst van den vrijen staal van Congo. Sir Francis de Winton, van vele officiers vergezeld, kwam op 16 juni, melde Ville d’Anvers van Vivi, le Banana aan. Hij kwam aldaar hel nieuws van de beslissingen der berlijner conferentie aanbrengen. Twee dagen later, 18 juli, ten 8 ure ’s morgens, kwamen al de vei tegenwoor- digers der europeesche huizen te Banana bijeen, om hij de pleclitiheid der procla matie tegenwoordig te zijn. Elk was op zijnen post, zelfs de Porlu- geezen. De internationale Vereeniging en ver scheidene europeesche huizen kondigden aan de opperhoofden der negers in de dorpen tusschen Banana en Boma aan dat de nieuwe overste der blanken op 19 juli, in den namiddag zou verschijnen. Voor de statie, onder een baldakien van vlaggen, werd de troon van den overste, sir de Winton geplaatst. De zetel stond op leeuwenvellen en was met een lijgersvel bekleed. Langs twee kanten van den troon stonden er stoelen voor de blanken. Op hel gestelde uur kwamen al de blanken aan. Op den stroom zag men ook de versierde bootjes van de opperhoofden de neger stammen. Voortdurend tromgeluid ver- vroolijkte hunne reis. De koningen namen de plaatsen in. die voor hen bestemd waren. Een troep Haouses, soldaten van den nieuwen Slaat, stelden zich naast hen in rei. Wanneer elk gezeten was, galmde hel kanon in Banana, en de blauwe vlag met gouden ster wapperde voor de eerste maal op ollicieele wijze. Kolonel Winton begaf zich met al de blanken naarden troon, terwijl do Haousas hun de militaire eer bewezen. Langs den rechterkant van kolonel Winton zateèn pater der fransche katho lieke missiën van San Antonio, die als taalman diende. Op de andere stoelen waren de blanken gezeten, ter uitzonde ring van de leden der Associatie, die achter sir Francis plaats hadden genomen. De taalman kondigde alsdan zeer om standig aan dat een machtige koning van Europa zijnen «prins» naar Congo ge stuurd had, die lol akkoord met zijne ministers, hel land ging besturen voor het geluk der zwarten. De opperhoofden der negers verklaarden dal zij dit gouvernement aanveerdden en «prins» Winton beklom den troon onder de toejuiching der negers. De taalman liet vervolgens weten dat voortaan geen Portugees nog rechten had op hel land en dal alle geschil tusschen blanken en zwarten door den prins zoude vereffend worden. De opperhoofden der negers kregen alsdan rijke geschenken beslaande in sloffen, tapijten en rhum. Zichtbaar voldaan verlieten de opper hoofden de statie. Een banket, tijdens hetwelk verschei- i I Burgerstand der stad Veurne. Sterfgevallen. De zegepraal van verdienste en bekwaamheid. Voor ongeveer dertig jaar was <le monsch tevreden voort te sukkelen onder do zware; onzkore, en dikwijls zeer bedriegelijke behandel ling om cene kwaal te genezen, of in hut genot van eene ijzeren gezondheid, welker bereiking voor velen iets geheel nmogelijk was. Bij voorbeeld, op de kunsten van Africa in Oost en West Indie, in de moerassen van zekere oorden van Amerika in de bovrozone streken van Canada, ontbrak geneeskundige kennis om de gewenschte middelen toe te dienen, alsmede de middelen, om het menschelijke stolsel te ver sterken, in welke omstandigheden het zich ook inogt verplaatst zien, of van welke kwalen het ook het slagtoffer mogt worden. Toon verrees Professor Holloway met zijne eenvoudige en toch bijna wonderdadige geneesmiddelen, welker werkelijke uitnemendheid en welker algemeen gunstige resultaten door on door gewaardeerd werden door de bevolking van Engeland van eiken rang cn stand: eu de ondervinding van hunnen heilzame» invloed in den vreemde, be vestigde spoedig het oordeel van het Kritische publiek. Ten allen tijdo is zulk oen good succes voldoende geweest om beroepsnijd op te wekken, en ditmaal in het bijzonder, daar Professor Holloway reeds van het eerste oogonblik af ondernam om de meeste kwalen te onderdruk ken, waaraan allo vleasch onderhevig is. Een dorgelijk vooroordeel viel hem dus ook to beurt. Terwijl hij gezegend werd door diegenen, dio hij van den ondergang gered had, en die gereed waren getuigenis af te leggen van de werks- kracht zijner geneesmiddelen, werd hij door anderen als algemeene vijand uitgekreton, dien men naar welgevallen zou kunnen stcenigen. Niemand echter kon beter het gewold van zulke aanvallen weerstaan dan Professor 11 11 .way, beschut als hij was door de betere meenig van grootste gedeelte van het menschdom, die eerbied hadden voor do middelen, waarmede hij zoo gelukkig elke soort van kwaal, in elk klimaat van den aardbol bestreed. Te vergeefs heeft beroepsnijd of onwetend vooroordeel ge- tacht, oen sluijcr te werpen op zijne methode en zijne middelen: do algemeene stem en do dank baarheid van het menschdom, zijn krachtiger dan persoonlijke belangen en die stem is het eens, ter gunste van zijne alom vereerde midde len. Nergens is de faam van Professor Holloway echter beter gevestigd dan in Oost en West Indio. Gaat waar gij wilt, in ouzo Overzeescho Bezittingen!, en gij zult in elk huishouden voor beelden vinden van de heilzame werking van de Zalf en Pillen van Holloway. Terugkomende, gewone of galkoortsen, huid of klierziekten kortom alle kwalen aan deze streken eigen, zijn juist die, waarin de middelen van Professor Holloway de boste resultaten hebben opgeleverd, terwijl alle andere feilden. Geen wonder dat zij stapelplaatsen geworden zijn van de genees kundige markt over do geheelo wereld, en dat zij even onontbeerlijk zijn als voorraad van voedsel in een huishouden. Waaraan kan zulke grenzelooze populariteit toegeschreven worden waaraan anders, dan aan do wol-beproefde en onfeilbare werking dezer geneesmiddelen, en aan de hun toegokende voorkeur boven allo middelen, die tot nu toe door den inensch aan gewend zijn ten voordeel» van het lijdende menschdom I Gemeente van Rousbrugge-Haringhe. VAN: STAD VEURNE. Te verhoogen op fr. G,OOO. <_J O J n<>lloicayix Zalf Zweren, en scheurbuik, uitbarstingen Tan den slimten aard, en waartoe allo soorten ran zoogenaamd gevestigde midde len to.Torgoofs beproefd zijn, zijn door on door genezen,jen in een ongeloofolijk korten tijd, door Holloway's doordringen® en heelende Zalf. Do pleisters, die in het algomeon gebruikt wordep, zijn toof het grootste gedeelte verzach tende middelen, maar deze onorertreffelijke Zall spoort do Sron Tan hot kwaad op, verdrijft de geheime smetatof, en doet de kwaal voor altijd verdwijnen. In gewone gevallen moet do Zalf fiks op de aangedane gedeelten gewreven wor den, maar indien deze voor die behandeling te z.wak of to zeer ouetoken zijn, moeten zij er tweemaal per dag zacht mede ingesmeerd wor den". De méést verouderde uitwendige kwaal zal voor deze Zalf verdwijnen, indien men mot gemelde beltandcling tenigen tijd voortgaat. den 22. Carolus-Ludovicus Coemelck, schipper, 47 jaren, 11 maanden en 7 dag n, geboren te Oudenburg cn wonende te Veurne, weduwaar van Hortensia Betteloot, op zijn schip. den 25. Justiua-Sophia Moeueclaey, bijzon dere, 77 jaren, 6 maanden en 1 dag, geboren cn wonende te Veurne, wed" van Desiré Verbeque, Noordstraat.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1885 | | pagina 3