BEKENDMAKINGEN. Te huren of le koopen Bolling voor eene Hesp, ter herberg van Aug. Debruyne, bij de Kalkovenbrug, op Zondag 6 dezer. Over te nemen HOUTWAREN te Veurne—Oosterpoort, Op Dinsdag 8 September 1885, zijnde .Maria geboorte om 3 ure namiddag, bij de herberg de Papegaai, bewoond door sieur Seraphin Kessels. Openbare Verkooping. Bericht - u uviivih, TASTON) TE PACHTEN Openbare Veiling BIJ REGHTSMACHT, Openbare Verknoping Elodie Pannekoucke, hij haar vader, Oude Beestenmarktstraat, te Veurne, beveelt zich in de gunst van het publiek als KLEERMAAKSTER; zij zal zich ook op verzoek ten huize der burgers begeven voor allerhande naai werk te verrichten. tje 9 O O O W BE E ra B1WS gi E ra 4 i KANTOOR VAN DEN Notaris Bepuydt, te Nieuport. TVamens *le Ironing, <le Wet en het Recht. gedierte; TE BEERST, in een enkel zitting, DINSDAG 15 SEPTEMBER 1885, ten 3 ure juist namiddag, in de te ver knopen heiberg. Van een WOONHUIS zijnde welgekalanle Herberg met Wagenmakerie en H. 0-08 84 C' Erf, te Beerst, langs den steenweg bij T dorp. Bewoond door Rosalia Haest, tol 15 October 1885. 1/2 instelpenning in de eerste oproeping. Door 't ambt van den Notaris Laurent PROOT, te Woumen, En vertu d’un jugement rendu cejourd’hui par le tribu nal de commerce de Furnes, les créanciers de Louis Pauwels, brasseur a Furnes, sont con- voqués pour le 12 Septembre prochain, a 3 heures de rele- vée, en l’auditoire ordinaire du tribunal, au palais de jus tice a Furnes, a l’effet de délibérer sur les propositions de concordat préventif de la faillite, présentées par le dit Pauwels. Furnes, le 31 Aoüt 1885. Le Juge délégué, 2 schoone gemeuheleerde Kamers. Goeden stand. Zich le bevragen ten bureele van dit blad. Een welgekalant MAGAZIJN aan zeer voordeelige voorwaarden. Zich te bevragen aan den Uitgever van dit blad. Burgerstand der stad Veurne. Met gereed geld, zonder verhoog. Lel op Men zal juist op de ge stelde uur beginnen. welen: twee door de ekwipagie der boot n. 22 van Nieuport, stuurman Hendrik Legcin van Oostduinkerke, en den derden visscher hij middel der reddingsboot van Nieuport door de manschappen der Panne, n. 8, stuurman Norberl Bourgeois, met medehulp der matrozen aan de red dingsboot gehecht. Het vrak der omgeko men boot is hei westen op en de drenke lingen werden verzorgd in de Taverne de la Plage. Men schrijft uil Nieuport: De tram van de Palingbrug (Nieuport tol Pelil- Paris (Oostende) heeft zooveel bijval dal de opbrengst, sedert 15 Oogst op 900 tot 1000 fr. daags mag geschat worden. De bewerkingen aan de bruggen der achterhaven alhier, zullen binnen veertien dagen voltooid zijnen de plechtige inhul diging der gansche lijn van Oostende (slalie) tol aan Nieuport (statie) zal heel waarschijnelijk plaats grijpen op zondag 13 September aanstaande. Het is bijna zeker dat de lijn zal voort getrokken worden tol aan Nieuport- Baden, indien hel gouvernement zich daartegen niet verzet, zal de tram gelegd worden langst de kalseidc van Nieuport (stad) naar Nieuport (baden). Maandag is te Gent aangekomen de engclschc stoomboot Lobelia, onder bevel van den zeekapitein Lumley, die in volle Noordzee een brandende stoomboot ont moet had en er in gelukt is bemanning en passagiers aan boord van het brandende vaartuig en uit 48 personen beslaande, ongedeerd te Terneuzen aan land tc bren gen. De Lobelia heeft hel brandende vaar tuig dal onder weg gezonken was, op sleeptouw genomen en te Terneuzen op strand gezel. De Lobelia doet regelmatig dienst tusschen Gent en Goole. De nieuwe Kamer van volksver tegenwoordigers zal door de gaz in plaats van door elektriciteit verlicht worden. Hel zijn de kosten van plaatsing die le hoog zijn, welke de gaz heeft doen ver kiezen. De inrichtingskosten voor het elcktriek licht zouden 50,000 fr. beloopen, en de kosten van verbruiking zouden vijf maal grooter zijn dan die der gaz. Zaterdag avond waren de werklieden der spoorwegstalie van Gent niet op hun gemak. Eene groole muil, voor den dierentuin van Antwerpen bestemd, was met de maal van Dover aangekomen ea men moest die overbrengen in den foer- gon van den trein, die naar Antwerpen vertrok. Langs eenen kant der muil, tusschen slaven, die niet kloek schenen, vertoonden zich vier koppen van hyenas, brullend met brandend oog en recht staande haren. Ook de muil scheen niet zeer kloek gemaakt en kraakte; eenige werklieden hadden het angstzweet op hel voorhoofd. Een schrikkelijk ongeluk is maandag morgend op den spoorweg nabij Lede voorgevallen. Een zoon van eenen barreel- wachter, oud 18 jaar, werd onder de wielen der locomotief van den express- trein, nr 105, uit Brussel naar Oostende, letterlijk verbrijzeld. Dc droefheid der ouders is niet te beschrijven. Dc uitreiking der belooningen in de wereldtentoonstelling van Antwerpen is bepaald op 14 september. Het comiteit zal er, met medewerking van liet gouver nement, eenen groolcn luister aan geven. Niemand geheugt zich ooit in de Ardennen zooveel fruit gezien le hebben als dees jaar. De pruimen zijn er in zulkcn overvloed dat men ze aan de varkens le eten geeft. Dc pachters en dc eigenaars uil de vallei der Maas verkoo pt dc abrikozen 7 centiemen den kilo. De noten worden er verkocht aan 4 frank de duizend. In navolging van Frankrijk, heeft men dezer dagen le Luik besloten lot de oprichting van een bataillon seolaire, waar schoolknapen eene militaire opleiding, onder toezicht van een oud-kapitein van hel leger, zullen ontvangen. Voor de openbare manceuvers zullen de jonge vaderlandsverdigers van uniform worden voorzien: ook eene uil knapen beslaande muziekkorps zal aan hel bataljon worden toegevoegd. Het spreekt van zelf, dal de inlijving bij zulk een bataljon slechts met inwilliging der ouders plaats heeft. Diefstal van 400,000 fr. Zondag, heeft de rechterlijke policie van Brussel eene hoogst belangrijke vangst gedaan. Zaterdag namiddag was madame J.... die nog maar onlangs een appartement be woont in het huis nr -19, der Begijnhof straat, zich bij de policie komen beklagen dal zij liet slachtoffer was geweest eener diefle van 400,000 fr. in titels. Als daders van dien gewichtigen diefstal beschul digde zij haren zoon en hare schoondoch ter, wonende te Luik, die haar le Brussel waren komen bezoeken. Dc policie heeft zich ter plaats begeven, en. ten gevolge van het onderzoek aldaar gedaan, heeft zij maandag de aanhouding gedaan van de echtgenoolen J..., welke in bezit gevonden werden van de kostbare papieren. Zij hadden ze bemachtigd bij middel van valsche sleutels. J.... is naar de gevangenis van St-Gilles overgebracht. Wal zijne vrouw Marie V.... betreft en hun kind, dat insgelijks in de zaak is gewikkeld, deze zijn in de Kleine Karmelieten vastgezel. Deze zaak zal ongetwijfeld veel gerucht maken te Brussel en le Luik, zoowel uil oorzaak van den stand lol welken dc daders be- hooren, als om de buitengewoone belang rijkheid van den diefstal. De .Misdaad van Ledeberg. Druez, zoon, heeft bekend de moord op madame Lapierre gepleegd le hebben. Hij heelt de moord alleen bedreven. Hij is naarden zolder van zijn huis gegaan, die zonder dakkvenster is. Hij heeft er eenige pannen uitgenomen, is door het aldus gemaakte gat langs het dak voorlgekropen tol aan hel dakvenster van hel huis van Lapierre en heeft dit dakvenster geopend. Hij is naar hel eerste verdiep gegaan, heeft daar eene bedflawijn genomen en er drij gaten in gesneden, twee om er met de oogen door te kunnen zien, helderde om er met den mond door le kunnen adem halen. Hij heeft die fluwijn dan over zijn hoofd getrokken en aldus vermomd hel te huis komen van mad. Lapierre afge- wacht, die was uilgegaan. Men weel dat zij uil haar huis gelokt was door een briefje. Druez verborg zich achter het bed. Wanneer mad. Lapierre is le huis ge komen, is zij naar boven gegaan en heeft op de achterkamer haren waterproof af gelegd; op de voorkamer komende, heeft Druez, zoon, baar vastgegrepen en op den grond geworpen; hij heeft de ongelukkige vrouw eene prop in den mond geduwd, haar verwurgd en eene matras op haar geslagen. Hij is naar het coffre fort gegaan, dat hij gepoogd heeft met den sleutel le openen; hij slak den sleutel te diep, die in liet sleutelgat verwerde; hij heeft dan eene schaar genomen, om den sleutel er uit le krijgen, doch dit ging niet en hij draaide hel oog van den sleutel af. In het cofTre-fort niet kunnende geraken, heeft hij zich meester gemaakt van het geld, juweelen, enz. waarop hij de hand kon leggen. Hij heeft bekend de horloge van mad. Lapierre, die nog niet gevonden was, ook in den berg van Bernihai ligheid verpand te hebben; hij heeft er eenen commission- uaris mede heen gezonden, doch hel was de zelfde niet, welke er dc medaillon had naartoe gedragen. De ouders Druez blijven aangehouden; hel gerecht beeft nog te onderzoeken in hoe verre zij aan medeplichtigheid kunnen schuldig zijn. Druez heeftnaar het schijntzijne misdaad begaan met eene koelbloedigheid die ongehoord is. Toen hij zijn slachtoffer verwurgd had, was hij echter zoo verschrikt de akelige uildi ukkiug der uitpuilende oogen van de vermoorde, dal hij eenen doek nam om over het gelaat le binden. Hij heeft hel lijk eerst op het bod ge worpen en dan terug op den grond en er nog een stamp op gegeven. Hoe monster achtig! En die kerel is maar negentien jaar oud. Te Duinkerke hadden twee jongens van 12 en 14 jaar, op hel strand in hel zand een luiinelvormig gal gegraven van 2 meiers diepte. Zij liepen elkander daarin na, hel zand stortte in, zij werden daar onder bedolven en toen men hen met eenige moeite weer uit hunne gevangenis had verlost bleek hel dal de oudste was gestikt. Den 31 augusli is de beer Michel Chevrcul, lid van hel Instituut van Frank rijk, in zijn honderdste jaar getreden. Hij werd geboren le Angers (Maiue-el-Loire), den 31 augusli 1786. Hij is lid van hel Instituut sedert den 7 augusli 1826. Van alle regeering treedt de Japan- sche hel strengst op tegen dynatniet- aanslagen. Zij heeft op hel plegen daarvan of het aanzellen daartoe de doodstraf gesteld. in de groole Ooststraal, n.° 31. Zich te bevragen bij de eigenaar II. BEityiEii-n’HoxGi-Hsw.u.-Despot. met vermindering van prijs KOOPDAG van alle slach van gezaagde en ongezaagde Door ’t ambt van den Deurwaarder Despodt, te Veurne. Over te nemen en om terstond in gebruik te treden Eene welbekalanle El EEi n se h met Winkel en Hovenierhof, staande ter dorpplaats van Houlhem. Zich te adresseren hij Amand Emii'cins, te zelve Houlhem. Een huis te Bulscamp, zijnde eene Herberg met Hof, bewoond dooi llovaere, om in gebruik le komen mol den 23 April 1886. Den kooper zal den helft van de koopsom in handen mogen houden, tegen 4 intrest ’s jaars. Zich te bevragen bij Mme DUCLOS, te Oudenburg, bij brief of andcrsinls. VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1885, om 4 ure, in liet hotel de Pelicaan le Nieuport, van 1" Een groot RENTENIERS- HUIS en 8 aren 93 centiaren Erf le Nieuport. ter westzijde der Kerk straat, verdeeld in 2 loten; laatst bewoond door wijlen jufvr. Amelie Vandamme; om aanstonds in T ge bruik le treden. 2° 11. 1-98-30 G" ZAAIUAIVI», te St. Joris, langst de kalsijde naar Nieuport, verdeeld in 2 koopen. 3° 11. 2-04-10 G" X.VAEa./NM*, te Oostduinkerke, in de Pelicaanhoek. Te zamen verpacht aan d’heer Seraphin Vandamme, te Nieuport, mits 450 franks ’s jaars, tot October 1893. TE LEYSELE, WIJK Dtï ABEELE. Door ’t ambt van Lodewyk BOUTEN, Deurwaarder te Veurne, OP DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1885, om 1 ure stipt namiddag, ter hofstede en landen gebruikt door Frederik Gheeraert, van Menngie-Goederen, Iliiisnieubelcn, E^niidsbou- werslialaam, IEEï-SSTIAUEINJ, zoo als zwart Merriepeerd, roode Melkkoei, rood Kalf, 2 groole Zwijns, 30 Konijnen en Pluim- id. id. id. Ongeveer S,OOO Tarwe, Rogge en Haver, id. Lijnzaad breekn id. id. id. id. Uolloway's Pillen. Zuiver Bloed. Daar het levensvocht, zoo lang het in oen gezonden toestand verkeert, elk deel van het inenschelijke lichaam onderhoudt en vernieuwt, maar er daarentegen juist den tegen overgestelden in vloed uitoefent, zoodra het arm of onzuiver wordt, is het ten zeerste duidelijk dat elk middel, dat den bloedsomloop niet bereikt, eene kwaal nimmer kan uitroeien, maar elk prepa raat dat in staat is om eenen heilzamen invloed op hot bloed uit te oefenen, meet daarmede over gebracht worden tot eiken levenden vezel van het stelsel. Het hart, de longen, do lover, de nieren, do huid trekken allen hun voordeel uit dun goeden toestand van het blood. Holloway's zuiverende Pillen werken dadelijk en krachtig op do bloed massa, het zij in de gewone of in de slagaderen. Zij versterken de maag, brengen do lever en de nieren in orde, verdrijven de kwalen, en verlengen het bestaan. Réné DE (IR VVL. Geboorten. den 28. Augusta-Sophia Vanbesien, dochter van Carolus en vau Sylvia Desmedt, 's Heerwil- lemscappcll.e. den 30. Julia-Augusta Bolle, dochter van Decideer en van Leonia Vanbillemont, Bewes- terpoort. den 3 sept. Oscar-Isidoor Danckaert, zoon van Isidoor en van Sophia Bril, Vestenstraat. Huwelij ksafkondigingen. den 30. Antoine Arnolds, tolbeambte, geboren to Lotnmel (Limburg) en wonende to Veurne, mot Helena Verfaillio, zonder beroep, geboren en wonende tó Nieuwkcrke. den 30. Henri Butseraen, timmerman, geboren en wonende te Veurne, met Virginia Vlamynck, kofflehuishoudstcr, geboren te Ghistel en wo nende te Veurne; wed0 van August Vlamynck. Sterfgevallen. den 29. Frans-Jozef Decroo, 10 m. en 10 d. den 29. Benedikt-Soraphin Vanden Bussche, landbouwer. 58jaren, 9 maanden en 26 dagen, geboren te Alveringhem en wonende te Veurne, wedr van Coleta Matsaert, man van Joanna Lelieur, Bewesterpoort. den 31. Julia-Maria Amey, 3 m. en 26 d. schoven Erwten en Klaverhooi, 2 hectaren zeer goede Peerdeboonen, 80 aren Hutteboonen, 43 aren Aardappels, 28 aren Beeleu, 28 aren Commeine, 1 hectare 40 aren 2',c snede Klavers en Grasloop ter hofplaats. O TE BULSCAMP, Voor het maken on breken van allo soorten van granen (met concasseur), omdat eenieder zou overtuigd zijn, van mijne getrouwigheid en spoedige bediening, worden alle goederen in tegenwoordigheid der eigenaren bewerkt den WOENSDAG en DONDERDAG, alsook allo andere dagen der week, naar beliefte; dit is hetgene waarop ik mij steun om meer en meer do gunst van het geëerd publiek to genieten. Tarwe per 100 kilos 1 fr. 50 Rogge J Haver Sucrioen Boonen Erwten id. 1 fr. 75. 1 fr. 75 1 fr. 50 80 cent. id. Uwen dienaar, DÉSIRÉ HUYGHEBAERT.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1885 | | pagina 3