I! F. Herman, Muziekleeraar, Bestuurder der koninklijke Harmonie Te’huren ef te hopen: OVER TÜOO T cc o ewtu zi zst g- in eene zitting sa u n UVf lUIJi. TEHSTOM) TE PACHTEN' Notaris Camille Oie Cae, TE GHYVERINCHOVE. Openbare Verkooping 1° BIERBROUWERIJ en Afhanglijkheden. met aren cen* tiaren Grond en Erf, te Vetirnej ter oostzijde der Noordslraat. Zoo als wij het woensdag melden, is er zondag avond, op de ijzerenweg baan, op hel grondgebied Adinke.rke, een erg ongeluk gebeurd’. Zekere Franciscus Gryson, werkman, oud ongeveer 50 jaren. geboren te Caaskerke, zich naar Duin kerk» bcgcvëilde, Iat)gS< gemélde baan, werd door den Hein die van Adinkerke kwam verrast en overleden. Dil ongeluk geschiedde op ongeveer 200 meiers af stand van hel wachthuisje op de dooi snee Ier Panne kalsijde. De ongelukkige werd de twee beenen afgesneden. Hij werd alhier in hel hospitaal gebracht waar hij maandag, ten gevojge zijner wouden, overleden is. Iramdienst welke maar eenige weken duren zal, doch zeilden dienst blijft onderbroken of algeschafl lusschen Nieü- port en Veurne daar hel nog maanden duren zal aleer den stoomtram hier toe komen zal. De Ooslendeiiaren hebben nog liberale Provintierhden, een liberalen gemeente raad, die zoeken onze klerikale meesters in te winnen; maar hier bij die Veurn- ainbachters is niets meer in te winnen, zulk volk laat men' schreeuwen, daar hoeft men zich niet om te bekreunen Eu wat beduid nu die bestelling om 9 ure ’s avonds? Hel is nog eene voldoening bij winteravonden dan eenige nieuws bladen te Ontvangen. Maar neemt men ons voor kluizenaren dat wij tot tien ure ’s avonds zullen T huis koekeloeren om onze brieven te beant woorden, ol moeten wij des whisters van zes ure ’s morgens vuur en licht aan steken en ons ter schrijftafel zetten En dan dien brievendrager, ziel gij hem hier ’s avonds om 9 ure van Nit upon aankomen en, na eenige uitrusting, de zelfde baan bij terug keer afleggen; de man geraakt huis rond middel nacht T is geestig om dood, eene wezenlijke dienstverbeteriug, hoogst vooruitstre vend. Wij wenschen dat de slimme uitvinder van dien maatregel met de uitvoering er van gelast werd en bij winter dat reisje van Nieuport naar Veurne over en weer, lusschen zeven ure en middernacht, dage lijks moest afleggen; dien kadé zou al spoedig zijnen czelstrek bekennen. JLj. x* ge- WOENSDAG 21 OCTOBER 1885, 9 ure 's morgeus, ten sterf huize van Pieter Loyette, Vleeschhouwerstraat, te Veurne, veiling van Huisraad, keukengerief, nieuwe tafel, kleerkassen, bedsteden, timmermansge reedschappen, dennen, olmen, eiken cn kerselaren gezaagde houtwaren, trikbals, stootwagen, kruiwagen, ladders, oude vensterramen en brandhout. Betaalbaar tegen lsV‘" December aan staande, ten kantore van genoemden Notaris De BRAUWERE. KANTOOR VAN DEN Notaris de brauwere, te Nieuport. DINSDAG 20 OCTOBER 1885, 3 ure namiddag, in 't Burgonje Kruis te Nieuport, Openbare Verknoping van oenen grooten en sehoonen bebouwden EIGENDOM gelegen ten oosten van 't Splanadeplein, nabij de Veurne vaart, te Nieuport, groot 11 0-75-95 C", verdeeld in 3 loten en be vallende .4. Iluini Gi'bouw met halfrond uitgelimmerde bekleede verdieping, oud Wapenhuis, lang 75 m. op 10 m. diepte. /L Groot Pakhui» met bomvrij gewelfde verdieping op 35 m. diepte en 20 m. breedte. Op ’s lands kosten met bouwstoffen van eerste hoedanigheid geslicht, deze gebouwen zijn dienstig ten inrichting van allerhande nijverheden. C. Hlagaxïjn lang 20 m. op 5 m. diepte. Bebouwde oppervlakte H. 0-15-50. D. Groote bciuuurde Plaats voormelde gebouwen aanpalende, ten oppervlakte van 11. 0-60-47. Veurne, 17 October. De heer Camille DeBruyne, van Pollin- chovc, student hij de lloogeschool van Gent, heelt met ondersclteidini/, zijn 2'1'' examen als doctor in natuurlijke welen- schappen afgelegd. OP MAANDAG 26 OCTOBER 1885, om 3 ure namiddag, l Rousbrugge- Hariughe, in ’t Wethuis, ter gewone ver- boorzaal van den heer Vr■•dcrct hier, Zal de Notaris Camille DE CAE, ter verblijfplaats van Gbyyerinchove, daartoe benaamd krachtens vonnis der rechtbank van eersten aanleg te Veurne,m daten 28sU" September 1885, ten overstaan van den hem- Vrederechter van bet kanton Haringhe, overgaan tot dc openbare ver knoping, bij gedwongene onteigening, m eene enkele zitting, van de volgende onroe rende goederen Eerste koop. Een Woonhuis ten dienste van Herberg genaamd au Pont de l’Yser met verdere Gebouwen, schoon Magazijn en Afhanglijkheden, alsmede 2 aren 55 centiaren daarmedcgaamle Erve, gestaan en gelegen te Rousbrugge-Haringhe, ter westzijde van den steenweg, nevens en legen de groote brug op den User, bij kadaster sectie A, n." 646 en 647. Bewoond door de wed' Karel-Louis Nempon. Tweede en laatste koop. Eene partij Kantland, strekkende zuid en noord, groot 50 aren 40 centiaren, bij kadaster sectie D, n,r 393, gelegen te Beveren, bij het dorp Rousbrugge. Alle iuilichiingen te bekomen bij noemden Notaris CAMILLE DE CAE. KANTOOR VAN DEN Solaris EtriAÏJWEBE, St. Denijsplaats, te Veurne. Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. 8.10 Cecilia, beveelt zich aan voor het geven van bijzondere lessen van Piano, Viool Cil Solfège. A.Lgeni<^ciie Lijdingen. Bij koninklijk besluit van 4 October is de prijs (Ier plaatsvervangers bij bel leger, voor bel jaar 1886, vastgesteld op 1600 frank. Bij besluit van dezelfde dngteekening is de vergelding loegcslaan aan de vrijwil ligers met. premie, voor het dienstjaar 4885-1886, vastgesteld op de som van 1600 frank, betaalbaar als volgt: 300 frank in eens te betalen op bel oogenblik der beslissende aanvaarding, of bij opvolgende voorschotten op reke ning, volgens dat de minister van oorlog zal beslissen; 500 frank wanneer de vrijwilliger in onbepaald verlof wordt gezonden; 550 frank na afloop zijner acht dienst jaren; 250 frank bij de afreking; Daarenboven zullen de vrijwilligers mol premie eene hooge soldij ontvangen van 10 cl. per dag aanwezigheid, doch welke hun kan ontnomen worden voor reden van slecht gedrag. Geene enkele inschrijving is inge- kotnen voor de Icening van 1,500,000 fr. die door de stad Oostende uitgeschreven was. WOENSDAG 4Jcu NOVEMBER 1885, 3 ure namiddag, in 't Burgondisch Kruis, Zuidslraal, Veurne, van Stad Veurne. Woonhuis, hebbende beneden- en bovenkamers, keuken, kelders, zolders, magazijn met inrijpoort, werkwinkel, erve en hof, samen in oppervlakte H 0-06-30 G"; palende west de Wandel dreef en voorhoofdende zuid op de Vleeschhouwerstraat. Laatst bewoond en gebruikt door Pieter Loyette, om terstond in gebruik te treden, ter uitzondering van drie kamers, ver pacht tot 23 April 1886, samen aan fr. 238.» ’s jaars. Eigendomsbewijzen en verkoopvoor waarden bij genoemden Notaris DE BRAUWERE; ook inlichtingen bij den Notaris DE CAE, te Veurne. Een HUIS te Bulscatnp, zijnde eene Herberg met Hof, bewoond door Hovaere, om in gebruik te komen met den 23 April 1886. Den kooper zal den helft van de koopsom in handen mogen houden, legen 4 intrest ’s jaars. Zich té bevragen bij Mme DUCLOS, te Oudenburg, bij brief of andersints. Door uitscheiding van bedrijf. Bij baas .ïosepli Serpietcv, Smid- en Slotmaker, groote Oostslraat, Veurne, al bel S M ROSA u JU A A M die zich aldaar bevind, alsook eene goede BASCULE, enz. in de groote Oostslraat, n.° 31. Zich te bevragen bij de eigenaar H. Bi;bxieb-i>’Hom;i:uswai.-Despot. Bij koninklijk besluit van 9 October wordt hel militaire kruis verleend aan onzen inboorling de heer Leopold Ser pieler, eerste kapitein bij het I l'tc linie- t'egiineiit. KANTOOR VAN DEN KAMTOOREM VAN DE Notarissen Joseph Fraeys, te Alveringhem en Efce Cae9 Boterweegschaalslraat n." 8, te Veurne. OP WOENSDAG 28 OCTOBER 1885, om 3 ure namiddag, ter afspanning de Hert bij llenri Baillcul-De Heerst, Oost- straat, te Veurne; Stad Veurne. Gebruikt door den heer Lodewijk Pau wels; aanslag met de geldtelling. 2° Herberg de Boter- mand met 66 centiaren Erf, te Veurne, ter oostzijde der groote Markt, bewoond door Cesar Denorme, tol 23 April 1886, mits 25 frank de maand. Gemeente Wulpen. 3’ Herberg ade Barrière» op 6 aren 76 centiaren grond van anderen, te Wulpen, noord aan den steenweg naar Oostduinkerke. Bewoond door Jan Despodt, tol laalsten September 1887, mits 127 fr. 60 cenlimen bij jare. 4" 1 heklare 59 aren 45 centiaren 353t:ti9an<I, te Wulpen, noord aan de Oude Zeedijkstraat. Verdeeld in 3 loten. Gebruikt door August Depotter, Krans Duval en Jan Despodt, lot laalsten Sep ternber 1886, mits den gezamentlijken pachtprijs van 273 fr. 25 c. bij jare. 5" West aan de Oude Zeedijkstraat, 65 aren 40 centiaren Zaailmal, te Wulpen; gebruikt door Joanna Verbrug- ghe. tol laalsten September 1886, mits 119 fr. 47 c. bij jare 6° 6 hekiarcn 62 aren 90 centiaren Zaailand te Wulpen, zuid aan den keiweg van Wulpen dijk naar Nieuport. Verdeeld in 2 koopen en onderverdeeld in 6 loten; gebruiktlot 1 heklare 31 aren 32 cent., door Lodewijk Cloet- Florizoone, tol laalsten September 1891, mits 225 frank, bij jare; tol 2 heklaren 13 cent., door de eclilgeiioote Klorizoone- Declercqlol laatslen September 1886, mits 342 fr. 87 cent, en tol de overige 3 hectaren 31 aren 45 centiaren door Desiré Pauwels. T' M aren 60 centiaren Zaailand, te Wulpen, bewesten de Oude Zeedijk- slraat. Verdeeld in 2 koopen; gebruikt tol de helft door Desiré Pauwels, en tol de wederhelft door Lodewijk Vandenbou h'ede, lol laalsten September 1886, mits 50 frank, bij jare. 8* 62 aren 90 centiaren Zaailand, te Wulpen, noord aan de straal van Wulpen naar Boitshoucke, wijk B, n.r 262; thans gebruikt door Desiré Pauwels. Alle inlichtingen te bekomen ten kan- loore van voornoemde Notarissen. -- Zondag, had te Brugge de Vereeni- ging plaats der Liberale ViaamscheBonden van België, ten einde daar de grondslagen te leggen van een bondgenootschap van al deze kringen. Antwerpen, Brussel. Gent en Brugge waren daar vertegenwoordigd. Dc vergadering heeft het ontwerp van algemeen verbond met toejuiching aange nomen. Er werd besloten, dal elke bond vijf leden zou zenden in het Comiteit des Verbonds. Na eene grondige bespreking over de yoorloopige grondslagen van den bond, werd een comiteit benoemd, welk last heeft de bepaalde grondslagen op te stellen. De wetgevende zittijd zal den 10 november geopend worden zonder troon rede, zooals reeds gemeld is geworden. De nieuwe Kamer is nog niet gereed. Zij zal maar gereed zijn voor den zittijd van 1886-87. Volgens men beweert zal er geen enkel belangrijk politiek wetsontwerp aan de kamers onderworpen worden gedu rende den aanstaanden zittijd. Deze be slissing zou genomen zijn in eenen minis terraad na het laatste onderhoud van de heer Beernaert met den koniiig op hel kasteel te Laken heeft gehad. De Patriote meent te weten dat in den loop van dén aanstaanden welge- venden zittijd een welsö'iilwerp zal neer gelegd worden waarbij de wel op hel stemrecht der bekwaambeidskiezers van rechtswege T is te zeggen der ambte- naarskiezers zal gewijzigd worden. De Eloile Beige zegt dat het hoofd artikel van hel programma der liberalen, waarop de eensgeziiidheid onder heu zhl gestemd worden, zal zijn de kerk buiten den staal. Men spreekt van de burgerlijke pen sioenen te vermeerderén. Dat wordt reeds sedert lang beloofd. Men meldt uil Bergen, 11 October: Een landbouwer van Bracquegnies is ver leden vrijdag m de gemeente vermoord. De volgende dag, in den namiddag, heelt men zijn lijk op eenen mesthoop vinden liggen. Hel rechter oor was halfafgesne- deu, het rechter oog hing uit het hoofd en de keel was algesneden. Een punlhou- weël, met bloed bevlekt, is naast hel slachtoffer gevonden. Hel parket van Bergen is Ier plaats geweest. Men denkt dat diefstal de drijfveer der misdaad ge weest is. Wij raden dezen aan die hel geluk niet hebben de kostbare voordeelen der Saaneng;ej>er»te Fago.oten kennen, hel prospectus te vragen min den algemeenen depot, Ie Capelle-len- Bosch. Groote vermindering voor den handel. Zaterdag heeft te Brugge de mmbesle- ding plaats gehad der vei belcriiigswei keu uit te voeren aau den rechter over der Loovaarl, ter gemeente Foi lhein. Bestek 9000 frank. Hebben aangeboden (in porfierstêënen van Quennst óf Lessen )ÏMM. E. Bourbon, van Brugge, 7389 Ir.; F. Leper, van Sleenkerke, 7495; I’. Ilaesen, van Brugge, 7829. In steenen van de Ourlhe of van Ben-Ahin: MM. I’. Baesen, Brugge, 8373; 11. Deseck, Nieuport, 7976; L. lloose, Brugge, 8150; II. Verstraele, Ratnscap- pelle (Veiirnc), 8100; P. Scheirsen, Peivyse, 8430; en 11. Janssens, Ouden burg, <8820 Ir. I maar Bij samenvoeging der 3 loten ingesteld fr. 18,000. Stad- en HtreeknieuivH. Gemeente Rousbrugge-H&ringhe. Gemeente Beveren, nabij Rousbrugge. den 12. Emiel-Kamiol Genuonpré, zoon van Ilcnricus en van Virginie Pauwels, Bewestorp. Huwelijksafkondigingen. den 11. Cesar Sobry, koopman, geboren en wonendo te Veuruo, met Sidonlo Debusschere, bijzondere, geboren te Roussolaoro en wonendo to Veurne. den 11- Seraphin Hertoogho, schipper, ge boren te Veurne, met Sylvia liaort, geboren te Cachtem. Huwelijken. den 14. David Cogghe, visscher, geboren te Adinkerke, den 16 Mei 1858, met Marie-Lndo- vica Picavet, dienstmeid, geboren te Oostduin- korkc, den 11 August! 18(50. den 11. Julianus Debruyne, rondreizende mu ziekaal., geboren te Clercken, den 31 Maart 1860, met Romanic Degans, werkster, geboren te Veurne, den 25 Februari 1867. Sterfgevallen. den 11. Renu-Kamiel Rossoy, 3 j. 1 m. on 3 d. Vestenstraat. don 12. Frans-Leopold Gryson, 50 jaren, 9 maanden en 23 dagen, geboren to Caaskerke, hospitaal. den 14. Pi eter-Joannes Carron, herbergier, 07 jaren, 3 maanden cn 18 dagen, geboren en wonende to Veurne, wcdr van Amelia Barbier, Beoosterpoort. den 15. Hektoor Debackor, 17 d. Kaaiplaats. IS K K. EX S» .XIA KI ’Ai EX. nxswtw’irm»» VAN Prizij der overlenemen fustagie fr. 6,000. K2 HisrTT??? Holloway’s Pillen en Zalf. Waterzucht. Gezwollen beenen. De verschillende’ soorten van waterzucht, door lucht of door water ver oorzaakt, komen dikwijls voort uit eene opstop ping van den vrijen bloedsomloop door do bloedvaten, of hangen af van dcn.eenen of ande ren onstoken toestand der afzonderingorganon. Holloway's beroemde middelen, welker kracht niet kan overdreven worden, werken ommidde- dellijk op het. bloed, de zuiverings-en afschei- dingsorganeu, met eene '■kracht, waartegen geene waterzucht, hoe v rouderd ook het kan nithoudeu. Zij regelen het vloeien vau het bloed in elk orgaan, en zuiveren het to gelijker tijd, zij maken alles wat besmet of schadelijk is schoon, zij herstellen elke werkingen toch hoe machtig zij ook zijn, om goed te doen, zijn zij geheel en al schadeloos. Zij bevatten volstrekt ■geen kwikzilver of eenig ander schadelijk bo- standéel. Zij werken veilig on zeker.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1885 | | pagina 3