I BEKENDMAKINGEN. In uitvoering KANTOOR VAN DEN Notaris DE GRAUWERE, te Veurne. Voor extrakt De geneesheer is van gevoelen dat hij geopend wordt, door kapitein Gambier, >rvmi -zal. doordien de hersenen ge- 1 stichter der statie van Karetna, en door T' Allan, Oud-geneesheer te Boina. Indien er eene kwestie is brandend van actualiteit dan is hel ongetwijfeld diegene van de warmte. Ziehier eenige aanleckeningcn welke zullen bewijzen dat wij eersten niet zijn die in de maand september van zulke luchtgesteldheid te lijden hebben. In 1793 stijgt de warmtemeter eens klaps tol 38 gratiën Réaumuur, in de schaduw. Hel fruit staal verbrand op de boomen. Maar in vergelijking met hel jaar 995 is dal niets. Op dal tijdstip ont vlamden de boomen, indien men de kronijk van dien lijd moet geloovcn. Maar daarin moet er een weinig van die over drijving zijn welke zoozeer aan onze voorvaderen beviel. In 1699 kookte bet water in tie kannen (volgens eene andere kronijk) en tie dieren vielen dood op de steunen welke hun de poolen verbranden. Eindelijk, men kan de maand september van 1865 aanhalen. Den 5 dier maand merkte de warmtemeter 34", en den 29 leidt' men nog 27’. In 1871 had men in september 35’. Wij weten wel dal de warmte der eenen die gene der anderen niet vermindert. Wat wij er over zeggen is om te bewijzen dal er niets nieuws onder de zon is, zells niet tic warmte hat er stralen van oen bevelschrift, door Mijnheer EDMOND CLAES, Rechter-koinmis- saris der faling van jan capelle, gewezen notaris tc Wat.ou, op zesden Septembér 1880 verleend, worden alle de schuldeischers welke tot het passiel dezer faling ’t zij definitief ’t zij voor- loopig aanveerd zijn geweest, bij eengeroepen ter vergadering, welke op Zaterdag achttienden September, om drie, ure ’s namiddags, zal plaats grijpen ter gehoorzaal van tien Koop- hantlelsrechlbank zittende te Veurne, om het verslag te hooren van den be heerder der faling, over den staat dezer faling, de vervulde pleegvormen, de gedane werkingen over den ver- moedelijkcn uitslag dezer verefiening, alsook om den gefaalden te hooren in zijne voorstellen zoo hij er meent te mogen doen tot het liekomcn van een konkordaat. Veurne, den 7 September 1880. De beheerder der faling, Auguste 1*11., Ad. De Notaris DE BRAUWERE, te Veurne, zal, ten overstaan van den be voegden heer Vrederechter, overgaan lol de. openbare verKoopiug van G EM EEN TE I. E VSEL E. kooi'i'.N 1 tot 5. HOFSTEDE met Boom gaard en Zaailanden groot 11 16,45,70 G., aan de Stavelslraal. Gebruikt, met de weide ’t Alveringliem koop 34, door I). I'ruyuoofihe, lol 1 Oc tober 1895, aan fr. 1.900 's jaars. KoopexOtot 10. HOFSTEDE mei Boom gaard en Zaailanden grool II 16.34.68 G., aan de Stavelslraal en Rcningheersdijk- sleenweg. Gebruikt, met koop II le lloulhem. door J. Vandei briijijhe, lol I October 1895, aan fr. 2,000 ’s jaars. GEMEENTE IKHTHEM. Koop 11. ZAAILAND groot 11 1,78.80 G.. aan den Reningheersdijk-steenweg. Kooves 12 ex 13. HOFSTEDE met Boom gaard en Zaailanden groot II 8,97.60 G-, aan den Bergemanrl en l’opulicrenslraal- Gebruikt door wed’ Cnmbier, lol 1 Oc tober 1892, aan Ir. 1,200 ’s jaars. GEMEENTE WUL VERING HEM. Koopes 15 es 16. HOFSTEDEKEN m<l II 7.13,11 G., Weide en Zaailand. Gebruikt met koop 14. door .1. quelle, lol 1 October 1893, aan Ir. 90Ü-, 's jiiurs. Koop 17. ZAAILANDgrool 110,51,500., aan koop 16. Gebruikt door erfgenamen RoothaeiT, zonder pachtrechl. GEMEENTE VINCHEM. Koop 18. HOFSTEDEKEN, Boomgaard ('ii Land groot II 1,60,84 G., aan de Merriesli aal. Gebruikt door I’. Ankiere. lol 1 Octo ber 1886. aan fr. 250 ’s jaars. Koop 19. ZAAILAND grool II 2,05,000., aan den steenweg. Gebruikt door Mahieu. Odein en Demty, lot 1 October 1886, aan fr. 415. ’s jaars. Koopes 20 en 21. HOFSTEDEKEN met Boomgaard en Zaailand, groot II 4.31.96 G.. Gebruikt door F. Deniey, lot 1 October 1887, aan Ir. 800, ‘s jaars. G EMEENTV, ISENBERG HE. Koopes 22 tot 27. HOFSTEDE met Boomgaard en Zaailand, grool II 10,46,93 C., Rechterlijke kronijk. De korrek- tionele Rechtbank onzer stad, beeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. ^.l^eiiaeeiïe tijdingen. Met genoegen vernemen wij in hel '.Staatsblad van gisteren, dat eene der leerlingen onzer gemeentelijke meisjes school, jufv. Alice Reynaert van Dixmude, de vierde pinals bekleedt op de lijst der- gene die aangenomen zijn om de leer gangen der Normaalschool le Brugge le volgen. In de zelfde lijst komt jufv. Odille Aubert, van Bergen, in de tweede plaats. Voor de Normaalschool van onderwij zers te Brugge, komt een leerling der gemeenteschool vai: Isenberghe, de heer Jeróme Borreye, in de eerste plaats. M. C.-M.-A.-G. Toussard, kommies van 3" klas le Brussel, is benoemd tol ontvanger der direkle belastingen, doua nen en accijnsen le Adiiikerke (slalie). De hervorming van den Moniteur is eene besliste zaakinliet kort zal deze in de twee talen verschijnen en hel niel- oflicieel gedeelte zal worden afgeschall. Zondag morgend is te Rumbeke een groot ongeluk gebeurd. Toen de Hein die uil Rousselare ten 8 u. 45 m. naar Kortrijk vertrekt, op eenigen afstand der statie van Rumbeke aankwam, zag de I stoker der machicn lussclien dc rails eenen mcnsch staan, die achter eene haag was le voorschijn gekomen. De stoker deed allerhande leekens tol dien persoon, dat hij zich van de lijn moest verwijderen, doch deze loonde door andere leekens dal hij niet wilde, bleef pal met uitge stoken borst slaan. Hij bekwaam eene groote kneuzing aan den rechter kant van hel hoofd, waaruit het bloed in groote hoeveelheid stroomde. De policieagenl A. Reynaert, van Rum beke, ontving het bericht van den vuur- stoker dal zij niet ver van de statie eenen mcnsch omver hadden gereden. Deze liep er haastig naartoe. De persoon leefde nog, niemand was daar die hem kende. Hij zegde Emiel House te heeten, van Roeselaere; in zijne zakken vond men noch geld noch papieren. Hij zag er een jongeling uit van 21 jaar oud. Hij is naar diet hospitaal over,gebracht. sterven zal, doordien de hersenen ge raakt zijn. Aug. Robays, oud 42 jaar, voerman te Poperinge, keerde donderdag weder van Meenen, waar hij twee karren met vlas besteld had; op hel oogenblik dat hij de helling voorbijreed, gezegd de Zand berg, te Zillebeke, viel hij en werd door de twee karren medegesleepl en ver pletterd. Hij laat eene weduwe met drie mimici jarige kinderen achter. -- Zondag laatst hadden ouders tc llooghlede, hun meisje, oud 6 jaar, alleen tehuis gelaten; het kind rondsnuilerende, vond eene tlesch met genever, en dronk er zoo gretig uit, dat eenige stonden na dien het er van stierf. Wij lezen in l'Eloilc: Wij hebben gezegd dal hel voornemen van Vander Smissen altijd was zijne openbare man daten neder te leggen acht dagen vóór zijne verschijning voor het assisenhof van llenegouw. Sommige personen vragen zich af waarom hij nog zoo lang wacht. Wij meenen le weten dat Van der Smissen hel billijk verlangen heeft van zooveel mogelijk, vóór zijne nieuwe verschijning voor hel gerecht, le vermijden dat hij in de kiesworsteling gemengd worde, die noodzakelijk zal ontstaan voor de keuze van zijnen opvolger. Zoo is ten minste hel gedacht dal hij zelf zou hebben uilge- druklaan de personen, die hem nogahijd in de gevangenis van ó’t. Gillis gaan be zoeken. Onder deze bezoekers bevond zich, eenige dagen geleden, de heer Somzó en een ander politiek man, dien wij meenen den heer Systermans le zijn. Als de heer Van der Smissen zijn ont slag van volksvertegenwoordiger geeft rond half-october, zal hel tijdperk der kiezing samenvallen met de herneming der wetgevende werkzaamheden en de troonrede, wel te verslaan, indien de koning er in toestemt eene te houden. Op bevel van den eersten voorzitter Jamar, van het beroepshof van Brussel, zullen de assisen der provincie llenegouw, voor den vierden driemaandelijkscheu zittijd, aanvangen de toekomende maand, in de eerste veertien dagen. De zaak Van der Smissen zal bij hel begin van dien zittijd behandeld worden. De zittijd der provincie Brabant zal geopend worden, zooals diegene van Antwerpen, ui november, in dé eerste veertien dagen dier maand; de juiste dag- i teckeniiigeii moeten, naar hel schijnt,nog Ix nnald worden. 1 Het is de heer raadsheer Jules De Le I Court «lm benoemd is om den vierden I driemaandelijkscheu zittijd der assisen van Brabant voor tc zitten, en de raads heer Lejeune om de assisen van Antwer pen voor tc zitten gedurende den vierden zittijd. De zaak Alfred Dc Fuisseaux, verzon den, zooals men weet, naar ’t assisenhof van Antwerpen, evenals de zaak De Gand, De Lannoy-DandeliH, zal dus maar omtrent hel midden of hel einde van november kunnen opgeroepen worden. Meh had gedacht eene buitengewom n zittijd der assisen van Braham in October te houden. Dal ontwerp is niet kunnen aangenomen worden. Wij onlleeiien aan Le Mouvement Géographique de volgende inlichtingen Met den sloomer van den 15 der loopende maand zullen drie nieuwe agenten naai den Congo vertrekken, le wetende heeren onderluitenant AH. Baert van het 3'' linieregemenl.dc serjant Jeune-homme, wapenmeester en de timmerman Neuteus. De onderluitenant Baert is de broeder van den luitenant Baert, thans statie overste le Bengala. De lieer De Guyper, bcsluuragenl le Boina, is onlangs in verlof gekomen. De heer De Guyper was reeds 18 jaren in den Congo en had sinds zoolang Europa niet tcruggezien. De beroemde afrikaansche reiziger, doder George Schweinfurth, heeft eenige dagen te Brussel doorgebrachl, waar hij door den koning ontvangen werd. IIij heeft ook een bezoek gebracht aan den algemeenen bestuurder, den heer Strauch. De doctor heelt zich vervolgens naar Antwerpen begeven, waai hij familie heelt, vervolgens naar Weimar, eindelijk naar Berlijn, waar hij eerst zal deel nemen aan hel congres, ingericht dooi de voorhandneming der Maatschappij van Oost-Alrika, en dc Verecniging der duil- sche naturalisten. Een bericht uil Lissabon meldt dal liet staatsbestuur onlangs den luitenant Querios algemeen consul benoemd heeft en gouverneur van den onafhankelijke!) Congostaat. Voor zijne nieuwe reis naar noordelijk Loualaba heelt de heer Luitenant Wissman eenen onzer Jandgenooten tol gezel ge kozen, den onderluitenant Le Marinet, van het regement der karabiniers. De onafhankelijke Congostaat zal ver tegenwoordigd worden op hel congres van gezondheidskunde en acclimaieering, dal den 16 der loopende maand Le Berlijn aan den steenweg. Gebruikt door L. Senave, tol I October 1893, aan Ir. 1,350 's jaars. Koopes 28 en 29. WEIDE ZAAI LAND, grool H 2,45,61) C., aau deu steenweg. Gebruikt door /-’. Dehollander, tol 1 Oc tober 1887. aan fr. 500 ’s jaars. Koor 30. ZAAILAND groot II 1,39,10C., aan den Lootui Iweg. Gebruikt door .4. Deroo, lol 1 October 1888, aan fr. 300 ’s jaars. Koop 31. ZAAILAND groot 110,85,406., aau den Looturfweg. Gebruikt door Nollée en Decroex, lol 1 October 1891, aan fr. 175 ’s jaars. Koop 32.VETWE1DE groot 11 0,98,00 G. Gebruikt door P. Vandeidmxsche, lol 11 October 1892. aan fr. 200 ’s jaars. Koop 33. VETWEIDE groot H 2.G8.40 C. Gebruikt door Jf. Vande.r lleijde, tol 11 November 1886. aan fr. 500 's jaars. Koop 34.VETWEIDE grool 11 1,83,50 C. Verpacht met de hofstede koopen I tot 5. Koor 35. ZAAILAND groot II 0,94,80 0. Gebruikt door E. Eerijn, Xot 1 October 1890, aan fr. 120 's jaars. Koop 36. ZAAILAND groot 11 0,53,10 C. Dak) «k 4 «lillen Vermeetel», öericnt- Bij exploit van den Deurwaarder Karei. DESl’ODT, le Veurne, in date 9 September 1886, ten verzoeke van M.r<le Prokurcur des Konings bij de Rechtbank van eersten aanleg zitting houdende te. Veurne, die domicilie kiest in zijn Parket, ten P.-deize van Justicie, groote Markt, n.r 6, is er beleekening gegeven geweest aan AloYsc Goomaere, oud 33 jaren, werkman, zoon van Karel, geboren te Clercken, thans zonder behende woonst. Van een vonnis ten zijnen laste verleend bij verstek door voornoemde rechtbank, in hare korrektionnele terechtwijzing van 12 Augusti 1886, en hij welk vonnis hij veroordeeld is geweest, tot eene gevangzitting van acht dagen, cent! geldboete van zes en-twintig franks en tot de proces kosten, uit hoofde dat hij zich plichtig heeft gemaakt van te Eesscn, den 13 Juli 1880, openlijk eenen naatn aan genomen te hebben, die hem niet toebehoort. Burgerstand der stad Veurnc. Hel zul wel onnoodig zijn tc zeggen, dal die zoo juiste woorden den geestdrift van al de aanwezigen deden uilbaisteti en iedereen diep ontroerden. De achtbare schepeue van Namen heelt in weinige regelen den gansclien toestand algeschelst, waarin de clerica- len dc onderwijzers hebben gebracht. Laat ons hopen, dal die woorden zul len gelezen worden door den Vorst, tot wien zij gericht zijn. Ze zullen stellig indruk op hem maken cn ten eeuwigen dagen blijven als een brandmerk voor hel clericalism. Men moet hulde brengen aan M. Ronvaux, die zoo moedig de waarheid heelt durven zeggen en zich aanstellen als de kampioen, dc verdediger der onderwijzers. gelijkvorniiglljk aan artikel 2 van hot dekreet van 1 April 1811. <'.li. DESPOOT, Dr Holloir.ay's Pillen. Zuiver Bloed. Daar het levensvocht, zoo lang hot in een gezonden toestand verkeert, elk deel van het monschelijke lichaam onderhoudt en vernieuwt, maar en daarentegen juist don tegen overgestelden invloed uitoefent, zoodra het arm of inzuiver wordt, is het ten zeerste duidelijk dat elk middel, dat den bloedsomloop niet bereikt, eene kwaal nimmer kan uitroeien, maar elk preparaat dat in staat is om ccni’ heilzamcn invloed op hot bloed uit te oefenen, moet daarmede overgebracht worden tot elkeu levenden aezel van het stelsel. Het hart, de longen, de lever, de nieren, de huid trekken allen hun voordeel uit den goeden toestand van hot bloed. Holloway's zuiverende Pillen werken dadelijk en krachtig op de go- heelo bloed massa, het zij in do gewone of in de slagaderen. Zij versterken do maag, brengen de lover en do nieren in orde, rerdrjjveu de kwalen, en voldongen hot bestaan. rossen, hunne verkleefdheid aan do dynastie. Sire De Belgische onderwijzers, die het slacht- oll'er zijn der waarlijk wraakzuchtige aauran- dingen van do roactio en dor vijanden van het licht, groeten U - Sire - Do afgestelde, verjaagde, gemartelde en door uwe ministers getroUeua onderwijzers, omdat - zij Uuwc wetten gehoorzaamd hadden, groeten Koop 14. ZA AILAND grool H0,tU»,O0li aan koop 18. Zitting ran 21 August). Vanpopertiighc Emiel, werkman te Adiiikerke, 26 fr. boet, voor 't dragen van verboden wapen». Pollet Robert, daglooner te Couckolaere, 15 ■dagen gevangen 400 fr. boet of2 maanden ge vang, voor jacht dos nachts In verboden tijd, zonder toelating on zonder wapoudragrocht: 100 fr. boet of 15 dagen, voor geweigerd te heb ben zijn wapen at’te geven. Loens Karei, daglooner to St. Pol, 26 fr. boet, voor eerroof. Zitting van 23 Augusti. Vorminck Karei, vischverkoopor to Veurne, 15 dagen gevang en 26 fr. boet of S dagen, voor smaad jegens do policio; 15 fr. boet of 8 dagen, om zijn gespan verlaten te hebben. Willaert Engel en Ryssen Karei, werklieden te Oostduinkerke, den 1" 250 fr. boet of 2 iniuwdon on 15 dagen gevang, en de 2“10O fr. boet of 1 maand gevang, voor Jacht zonder toe lating. Deraedt Gustaaf, kleermaker te Roosendaal, gevangene te Veurnc. 3 maanden gevang, voor gekwaiilicerdc diofto. -I II IM»- G EMEENTE AL VERING HEM. Louis Vermeesch. landbouwer te Houthcm, hoeft de eer hot publiek ter kennis te brengen dat liij, als gezworen LANDMETER, zich be last mot al wat dit ambt betreft. Door nauwkeurige bediening verhoopt hij van het geëerd publiek zij110 genegenheid meer en meer aan te winnen en zijn vertrouwen te ver- dieneu. Geboorten. den 5. LoontIna-Mnria Debny< r, dochter van Desiióen van Mnrio l'auiw, Nicuportstraat. den 0. Garohis-Ludovleus Eroyue, zoon van Lodewyk cn van Amelia Cohot, binnen palen. den 6. Gcoigius-Augustus <’ogge, zoon van Lodowyk eu van Matldhle Turckx, Spnausch- kwartier. 'den 7. Leontina-Maria Yanleko, dochtor van Eduard eu van Mathilde Staes, Nieuwcstniat. den 8. Hektoor-Corncli* Decrop. zoon van Carolus cn van Coralie Vanlorborghu, VeHtenstr. dun V. Remigius-Leopoldus Bolle, zoon van Deslld on van Louis Vanbillcmont. Uowesterp. Sterfgevallen. den I. Honri Dobholacro, 6 m. Zuldstrant. den 5. ('lotildo Vaudeubusscho 2 ni. b. palen, den 5. Helena Willaert. 11 m. Vestenutrant. deu 6. l’rospor Dcgans, 6 m. Booóstorpoort. dun 7. Louis Kctelers, 1 m.en 2 ld. Noonlstr. Sire I - Dc onderwijzers en onderwijzeressen, tot de - uitroeiing voroordteld, omdat zij met cere cn getrouwheid hunnen eed gehouden hebben, groeten U - Morilui'i tc salutant Zij groeten U met eeno rochtzinningheid van - harte, die Gij nooit aantreden zult in uwe - omgeving van priesterheerschappij, met eene - verkleefdheid die Gij vruchteloos zoeken zoudt tusschen Uwe ultramoataneu. - Zij doen de rechtzinnigste wenseheu, opdat - Uwe regeeriug en Uw leven lang genoeg - zouden duren, om de herinnering uit te wis- - schen van het ongeluk dat zoo zwaar op hen - drukt. - Aau Leopold 11 Aan du Koninklijke fa- - milie

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1886 | | pagina 2