a VAN VEURNE v Iff i NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT u WH X. 40. 1 V. verwittigd, zullen insgelijks, bij middel van plakkaten, kenbaar maken dat de razernij in deze of gene gemeente be- statigd werd. Te rekenen van hel oogen- blik dezer aanplakking, moet alle hond welke, in deze verschillige gemeenten, op den openbaren weg rondloopt of zich op eene openbare plaats bevindt, met een leizecl geleid worden en een muilband aan hebben van een der modellen door de Regeering aangenomen. De muilband zal aan den halsband met eene sterke daartoe bestemde riem vastgemaakt worden Ten einde aan deze schikkingen te voldoen en willende de moddellen van medalies en de typen van muilbanden bepalen, welke mot den dag der inkracht- trediug van voormeld reglement van 16 juni 1891 verplichtend zullen worden. Besluit Art. 1. De medalies welke, ten allen tijde, de honden van meer dan drij maan den, op den openbaren weg rondloopen- de, moeten dragen, zullen in koper, blik of in een mengsel van koper en zink zijn. De medalies moeten rondvormig zijn met eene doorsnede van 2 centimeters voor de kleine honden en van 3 centi meters voor de honden van groote rassen. De medalies moeten een volgnummer dragen, alsmede den naam der gemeente waar de eigenaar des honds woont. De gemeenten mogen daarenboven de aan duidingen er opschrijven welke zij noodig oordeelen. Art. 2. De modellen van muilbanden door de Regeering aangenomen zijn deze welke afgeschetsl en beschreven zijn in de bij die besluit gevoegde tafel. Gelukkig België!!! Dut ons lamleke nimmer en nooit zoo gelukkig was dan den «lag van heden, onder het klerikaal ministerie, dal be hoeft wel geen betoog. T Is waarachtig de verkeerde wereld, en de geestelijke domiuatie neemt genoeg er hare voordcelen en profijten uil. De twist van liberaal en katholiek was versleten en builen de mode en zie wij worden door hel klerikalismus verwurgd en opgeëten. Ihet eenige jaren dacht men de liberalen te sterk en voor altijd onuverwinbaar. Ging te wel, de libe ralen gingen op T ijs dansen en trokken elkander brokken van eon op hel glib berig politiek pad. We worden van laags om meer in de klerikale doeken gewonden, en vei liezen allengskens zelve onze kostbaarste vrij heden. Voor de liberalen is cr geene enkele bediening noch plaats meer; en de libe ralen die een ambt of bediening beklee- den, moeten goed opletten want zij worden dag en nacht afgespionneerd. Laatst heeft hel katholiek congres van Mechelen beslist nieuwe strijdkorpsen in te richten voor hel behandelen der sociale kwestien en het verdedigen der heden- daagsche samenleving. In stad en dorp zullen nieuwe sociëteiten opkomen, die ongetwijfeld hel vooral op de liberalen zullen gemunt hebben. Wij hebben ook, volgens de klerikalen, Voorzorgen tegen de hondsrazernij. Muilbanden. Medaliën. De Moniteur deelde zaterdag lest de volgende wetsbepalingen mede De Minister van Landbouw, Nijverheid en Openbare Werken, Gezien hel Koninklijk Besluit van 16 Juni 1891, dat een algemeene reglement en namelijk de volgende voorschriften vaststek aangaande voorzorgen legen de hondsrazernij Alle hond, boven de drie maanden oud, op de straal rondloopende, moet, ten alle tijde, aan den hals eene medalie dragen waarop de naam der gemeente, door den eigenaar bewoond, en een volgnummer te lezen staan, ten einde alzoo loc te laten, bij middel van een register door de gemeente gehouden, den naain en het adres van dezen eigenaar weer te vinden. De medalie wordt ge leverd door hel gemeentebestuur enmoel gemaakt zijn volgens een der modellen door de Regeering aangenomen, Zoohaast een geval van razernij in eene gemeente bestaligd wordt, moet de burgemeester onmiddellijk de inwoners ervan verwittigen bij middel van plak katen. Hij zal Ier zelfder lijd op de spoedigste wijze hiervan bericht geven aan de burgemeesters der omliggende dorpen, op vier kilometers afstand ver dachten omtrek) van de grenzen zijner gemeente. De naburige burgemeesters, aldus In ministerraad te Parijs is bepaald dat de opening der beide Kamel’s zal plaats hübben op dinsdag, 15 October aanstaande. geene forten, geene kanonnen meer noodig en de krijgslasten zouden verminderen. Zooveel woorden, zooveel leugens. Daar aan de Maas worden forten ge bouwd die nu reeds 72 tnillioen kosten, al was men met eene eerste schatting van 24 milliocnen voor deu dag gekomen. Zwijgen, jongens, zwijgen is de bood schap, riep baron de Goninck smeekend in den Senaat uit, wij moeten de mil- liocnen voor de forten stemmen anders krijgt het klerikaal ministerie het gat van den timmerman. Dus uil vrees dal de liberalen weder aan hel roer zouden kun nen komen stemmen de klerikalen alle sooiien van nieuwe krijgslasten. Dus dal de oppositie der klerikalen legen de militaire uitgaven enkel valsche toeten zijn voor het bedriegt den boer. Oh dit wisten wij reeds lang, maar des ie meer is hunne komedie verachtelijker en schnmlelijker. Wal d drukpersvrijheid betreft, deze bestaat nog enkel voor de ijeefkeus gazellen. De oorlog tegen de vrijzinnige bladen duurt voort erger dan ooit te voren. Ja ja Belgie heeft niemendalle meer te verlangen. De klerikalen mogen al doen wat zij willen, de openbare denkwijze en de liberalen blijven onverschillig; wij worden een slapend landeken en mogen er op staal maken dat hel niet beleren zal, zoolang de liberale partij niet meer werkzaamheid en krachtdadigheid aan den dag zal leggen. Wij lezen in de La Belg. Ilorlic. et Ar ie. Gij hebt voor morgen eene reis, in vreugdig gezelschap, ontworpen. Zal hel schoon weder zijn, zal het regenen? Belangrijke vraag Haastig, den barometer geraadpleegd, die goed weder aankondigt. En, vertrouwend in deze voorzegging, maakt gij de noodige toe bereidselen. Helaas 's anderendaags regent het bij stroomen, en gij beschul digt den barometer u bedrogen ie lu bben. Hel is waar, dal een andermaal, voor vergoeding, gij eene schitterende zon zuil hebben, in plaats van aangekondig- den regen. Maar alsdan, zult gij mij vragen, tol wal nul strekt hel raadplegen van den barometer, als de aanduidingen die hij opleverl, zoo dikwijls bedriegelijk zijn Als mijn zakuurwerk slecht gaal ’k zou mij wel wachten hel te raadplegen om hel juiste uur te we en. M m heeft zeker lijk ong.-lijk een blind vertrouwen te hebben in de voorspellingen van den barometer. De rede er van is eenvoudig; T is dal dil werktuig niet gemaakt is om de weersveranderingen aan te duiden, maar om de dampkringsdrukking te meien; en De russische leaning zal waarschijn lijk niet worden uitgegeven. De beide bankiers, tot wie de russische regee ring zich had gericht, hebben, gelijk de National Zcitung niet groete vol doening mededeelt, hun voornemen laten varen en pogen zich te ontslaan van de verplichtingen, welke zij reeds op zich hebben genomen. Vermöede- lijk zal hun dit wel niet moeielijk vallen, want, gelijk uit Petersburg wordt bericht, was er nog niets offi cieel vastgesteld. Wat overigens de houding derduit- sche regeering ten opzichte van de leaning betreft, bevat de Nordduilschc Allgemeine Zeilung een blijkbaar offi cieel artikel, waarin de zaak nader wordt uitgelegd. Het blad betoogt, dat de verwijten, aan de regeering gedaan over hare onzijdige houding tegenover deze leaning, geen steek houden. Er mogen gevallen zijn, waarin het gewenscht kon zijn om politieke redenen, dat eene regeering hare meaning omtrent de uitgifte eener vreemde leaning te kennen geeft de duitscho regeering achtte dit niet wenschelijk, en dat kan haar niet als eene fout worden toegerekend, te meer daar het zeer gewenscht is, dat het publiek, ovenals dit in andere landen geschiedt, zelf leerc beslissen of liet zijn geld in eene lecning moet plaatsen of niet. In eene nieuwe, te Derby gehouden redevoering door de bekende staats man sir William Harcourt, Gladstone’s adjudant, als zijne meaning uitge sproken, dat de algemeene kiezingen dichter ophanden waren dan men dacht. Alleen Gladstones partij, be weerde hij, kon op bevredigende wijze dc iersche zaak tot oplossing brengen. Het vaststellen van een be paalden arbeidsduur achtte hij eene zaak, die werklieden onderling of niet de patroons moeten uitniakcn, Met spanning ziet men de redevoe ring tegemoet, die Gladstone in het begin der volgende maand te New castle zal houden. Lord Randolph Churchill, die op het oogenblik Zuid-Afrika bereist, heeft zich daar door sommige zijner uitingen over land en lieden zijne lordschap is, weet men, niet gewoon zijne woorden op een goudschaaltje te wegenbij de boeren zoo gehaat gemaakt, dat men hem te Pretoria in beeltenis verbrand heeft. hei Buitenland worden ontvangen door tien Office de Pcblicité, Magdalenas!raatBrussel. ïiEïlCKIlOVB, Drukkor-Uitgever, üoslslraat, 6, te Veurne, en in de Postkantoren des Rijks. STAATKUNDIG OVERZICHT, vredelievende vooruitzichten. N-i een merkwaardig toeval het zoo voemle datde leiders der Imilenland- landsche politiek in Duilsebland on Frankrijk op een en denzellden dag en in denzelfden vrodoliwenden geest 11H woord hebben gevoerd, is do openbare ting m beide landen eenstemmig in het betuigen harer in genomenheid. De redevoering van don fransc.lien minister Ribot, die op eigenaardige wijze aanvull en volledig maakt wat bij vorige gelegenheden president Carnot en de ministers Con stans en De Freycinot gezegd hebben, valt bij ‘le franschc dagbladpers m zèer goede aarde en desgelijks bij de duitscho. hoewel, naar de fransche en duitscho bladen beide gelijkelijk vaststellen, daarin voor de, eerste lnail| ainbrelijk'* wijze van het bestaan eener bepaalde fransch-russi- sche overeenkomst wordt gewaagd. Maar de duilsehe rijkskanselicr Von Caprivi verklaarde imm -rs reeds in zijne toespraak te Osnabrück, dat (|eZ.e' goede verhouding evenmin iets nieuws is, als dat ze geviwrlijk is te achten voor dan algemeenen vrede. In ’t kortmen verh -ugd zich in beide landen, en ook elders trouwens, over de vredelievende taal der heide leidende staatslieden, en slechts in •zeer enkele hoeken doen die herhaalde en herhaalde vredes-verzekeringen wel eens oen zucht van twijfel en wantrouwen opgaan. 35 October S&SH. 7-.G.I on •illen Wocnsil.i1' in Stii'lileineiil. Iiisclii ijviugsprijs, voorop betaalbaar: 6 fr. ’s jaars; mei de post 7 Ir. Een afz-onderlijk nit 'lo'oeni Bekeiidimikiiigcii 20 ceiilieinen den drukregel. De groote lelteis volgens plaatsruimte. Rekkimen 50 cent. Rechterlijke eerherstellingen 1 fr. p'""t m/ig-h roer Belgie utigezonderdbeide I laanderen. alsmede die voor het ItH/tenland worden ontvangen door den Oiticf. i>e Pcblicitè, MagdalenastraatBrussel. BMaHWTSMTI De JHEn fransch Parlement. plIXKERKE Gil WELKE VEI’USE GEXT BKissEL 10-1'» 12-22 1 <5-17 7-15 1 <■05 1« -26 10-52 5-00 7- 3? 8- 43 5-58 7-36 10-05 10- 39 11- 08 3-08 13 1-21 7- 03 8- 21 5-35 8-07 8-26 8-57 11 -58 2- 55 3- 10 4- 07 M V NIEUPORT DIXMUDE KIXMUDE NI EC PORT 3- 00 4- 09 6-00 6-20 8-52 Het I>e Barometer. 7- 45 10-38 12-45 2-35 5-58 8-24 8- 17 11-06 1 15 3-07 6-28 8-54 De russisch; leaning. 7-06 9-56 12-00 1-81 M7 7-01 7-36 10-28 12-36 2-28 4-47 7-31 Engelsche staatsmannen. Dufnkerko, Vonriic, naar esi Dixinudo Nienport. imCSSEL GENT VELRNE Gil WELKE DI'l.XK EllKE Men schrijft in bij 1- -V«-I ïi-ekui’ei» vnn wog vnn 10-51 3-08 5-0'1 ,;.32 11-31 3-13 5-34 7-15 10-1'1 12-15 1-21 6-2'1 <1 "‘t 12-22 3-15 7-1'3 9 20 1(1-55 1- j--1 s'-1 >1-00

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1891 | | pagina 1