GROOT BAL Een HOFSTEDEKEN bekendmakingen. Voor extrakt, L. BOUTEN. D' KANTOOR VAN DEN Notaris Camille E>i<: C.vic, TE GHYVKR1NCHGVK. EXTRAKT gclijkvoriniglijk aan artikel 2 van hot dekreet van 1 April 1814. bastognemarche. neufchateaü. Het wekelijks bulletijn der Beurs van Brussel kunnen wij lieden, uit plaats gebrek, niet opnemen. --a>p*eoa*qe—i- Rechterlijke kronljk. De korrektionele Rechtbank dezer stad, heeft de volgende voroordcciingen uitgesproken. Parmenlier Jan, werkman te Nieuporl, 26 fr. voor slagen en worden. Decap Camille, werkman te Woumen en Parrein Bené, id. te Clercken, elk 2 maanden voor gekwalifieerde diefie, on elk 1 maand en 26 fr. voor enkele diefie. Sinnaeve Hyppoliet, werkman le Hand zame, 2 maal 16 dagen, voor diefie. Op Zondag 12 Juni 1892, in de HANDBOOG, bij Z. Denecker, mot nieuw muziek op den grooten orkrtsorgel. Begin om 5 ure namiddag. jonge dame van ongeveer vijf en twintig jaar naar het scheen, leunde op zijnen arm. Zij was met de grootste eenvoudig heid gekleed; zij droeg eenen donker bruinen mantel en eenen hoed van dezelf de kleur, van binnen met blauw lint afge zet. Hel eenige gedeelte harer klceding, dal kostbaar of fraai mocht heden, was een boa van donker bont, mol een geëmail leerd slot om haren hals vastgemaakl. Zij was een weinig beneden de middelbare lengte en had eene welgeëvenredigde ge stalte. Hare gelaatstrekken waren lijn en regelmatig; hare kleur was helder, schoon eenigzins bleek, en hare lichtbruine haren waren zeer nel en zorgvuldig opgemaakt. Zij sloeg hare oogen niet op terwijl zij langzaam aankwam, en de lange wimpers lagen bijna op hare wangen. Deze twee naderden de plek waar Geertje zal, doch zonder haar op te merken. Het doet mij genoegen dal het orgel u bevalt, zegde de bejaarde heer; ik zelf ben geen groot kenner van muziek, maar men zegt dal hel een uitmuntend instru ment is, en dat Hermann hel buiienge- DINSDAG 21 JUNI 1892, om 4 ure namiddag, le CROMBEKE- dorpplaals, ter herberg hierbrouwcrie bewoond door Honoré Derycke, TOEWIJZING ton overslaan en bijwezen van den heer Vrederechter van T kanton Haringhe bijgestaan van zijnen Grefiler, van Gemeente Crombeko. beslaande uit een onlangs nieuw gebouwd Woonhuis met Schuur. Stallingen en ver dere gerieflijkheden en 45 aren 40 cent, erve ouder grond van Gebouwen, Hove- nierbof en Zaailand, gestaan en gelegen le Crombcke, langs den steenweg leidende van Crombcke naar Poperinghe, bij kad seklte B, N« 176n, 177a en 176c. I hans bewoond en gebruikt door sieur Coitstantiiius lltdtleleem, tot October 1893, mits 123 Ir. 's jaars, boven dc lasten. Bij exploit van den Deurwaarder I.odewyk BOUTEN, te Veurne, in date 10 Juni 1892, ten verzoeke van M.r de l’rokureur des Konings bij de Rechtbank van eersten aanleg zitting houdende le Veurne, die domicilie kiest in zijn Parket, ten Paleizc van justicie groote Markt, Nr 6, le gezegde Veurne, is er daging gegeven geweest aan VniMlmnm» Knrelf oud 33 jaren, herbergier, voordezen te Eessen, thans zonder bekende woonplaats in Belgh om te verschijnen voor de boetstraffe lijke Rechtbank te Veurne, op Don derdag IBJnni 1892, ten negen ure 's morgens. Beticht van te Clercken op 3° April 1892, vrijwillig eenen slag aan Deceti- ninek Sidronus toegcbraclit te heb ben. Om zijne middelen van verdediging te doen gelden en op de liesluitselen van hot openbaar ministerie vonnis te hooren wijzen. Algemeene tijdingen. Morgen zondag, 12 Juni, heeft le Dix- mude de inhuldiging plaats van hei nieuw vaandel van den Muzikale» Kring. Ter dezer gelegenheid heelt er een I muziekfeest plaats aan hetwelk onze I Koninklijke Harmonie maatschappij S.1, I Cecilia deel neemt, alsook de muziek- I maatschappijen van Nieuport en van I Lichiervelde. De Monileut van zaterdag deelt de« staat mede van de bevolking van het rijk op 31 December 1891. Hel ge- I lal inwoners beliep op 6,136,444, waar- I van 3,060,876 van liet mannelijk en I 3,075,568 van hel vrouwelijk geslacht. De provincie Wesl-Vlaanderen lelde I 744,188 inwoners; bel arrondissement I Veurne 34,651 en hel arrondissement Dixmude 51,508. De bevolking dezer arrondissementen I is verdeeld onder dc verscliillige ge- I meenten als volgt Veuhne Adiiikerkc 2542. Alveringhem I 2957, Avecappelle 650, Bevcren 1639, I Boilshoucke 162, Bulscamp 924, Coxyde I 1206, Eggcwaerlscnppelle 495, Veurne I 5604, Ghyvcrinchove 673, Hoogslaedc I 709, Houthem 11417, Isenbcrglie, 838. I Leysele 1619, Moeres 265, N'ieupor^ 3344. I Oeren 169, Oostduynkerke 1834, Pervysc I 1302, Ramscappelle 845, Si. Jooris 314. Sl. Ricquiers 256, Stavele 1348, Sleen- I kerke 879, Vinchem 60S. Wulpen 1009, I Wtilveringhem 911, Zoulenaey 25. Dixmudk Boerst 1355, Bovekerke 1271. I Caeskerke 545, Clercken 4767, Corte- I marcq 4548, Couckrlaere 5170, Dixmud I 3967, Eessen 2239, llandzaeme 2827. I Keyem 1308, Lampcrnisse 418, L“kr I 1435, Loo 1823, Merckem 3688, Nieu- I cappelle 776, Noordschoole 628, Oosi keike 288, Oudecnppelle 299, Pollinchove I 1595, Beninghe 1843, Sl. Jacobscappelle I 218, Sluyvekenskerke 372, Vladsloo 2188. I Wei eken 1497, Woumen 3587, Zarreu I 2866. De waters van den Yser kullen afge laten worden van aan de Hooipiele lol aan Nieuporlen van de sluis van Boesinghe naar den Yser, gedurende 38 dagen, van I 15 juni lol 23 juli. Ter gelegenheid der algemeene kiezing, zal de wekelijksche beeslcnmai kl le Brugge, van dinsdag 14 juni 1892, ge houden worden op maandag 13 juni. Het burgerskruis van 1' klas is ver leend aan M. Amand Bul. ye, schepen te Stavele; de medalie van i* klas aan M. I Edin. Coslenoble, burgemeester le Hard zaeme. M. Petrus Leplae, schepen der ge meente Eessen, is maandag aldaar schie lijk overleden, len gevolge van eene harladei breuk. Hij was 57 jaren oud. Zondag namiddag vonden voorbij gangers op hel grondgebied van Caas- kerke, eenen vrouwenmantel op den boord van den Yser. Men deed opzoekin gen en weldra ontdekte men in de vaart hel lijk eencr jonge vrouw, dal op hei water dreef. Hei lijk werd naar liet Ge meentehuis van Caaskerke gevoerd, al waar hetzelve latr-r herkend werd voor de eclilgenoote Alois Hooielbeke, \an Eessen. Een mensch venjiftigd. Donder dag leed de genaamde Pieter Bolduyl le Yper, geweldig aan buikpijn. Zekere Piniet raadde hem aan wal Sporezaad ((liflplanl) op brandewijn te laten trekken om daarmede den buik in le wrijven. De man nu heeft tien brandewijn door mis verstaan of »m eene andere reden uilge- dronken en is eenige uren later in de wreedste pijnen gestorven. Men is lot dc lijkschouwing overgegaan en een onder zoek is begonnen. Hel brusselsch blad la Nation beeft opgehoudtn te verschijnen. Thans wordt gemeld dat hel bestuur van den Vrijen Congostnat voornemens is een dagblad te siichien, waarvan den heer Victor Arnould hoofdopsteller zal worden. Onnoodig er bij ie voegen dal dit blad voor laak heeft de belangen van den alrikaansehen Vrijstaat le verdedigen. Waarschuwing aan de ouders die zonen in diensl hebben. Wanneer gij uwe meen goed bespeelt. Ook mijn oordeel is van geene groole waarde, antwoordde de dame, want ik heb zeer weinig kennis van muziek, hoeveel ik er ook van houd; Maar die symphonic vind ik overheerlijk; ik heb in langen tijd niet iets zoo roerends gehoord; of hel kan ook wezen dat zij gedeeltelijk door de plechtige stilte der kerk dezen avond zoo liefelijk klinkt. Ik kom gaarne op eenen weekdag in eene groote kerk. Het was wel vriéndelijk van u mij te komen afhalen. Hoe is u dat zoo ingevallen Ik dacht dat het u genoegen zou doen, mijn» lieve. Ik wist dal Hermann legen dezen lijd zou spelen; en bovendien, toen ik rag hoe bleek gij waart, meende ik dal eene wandeling u goed zou doen. Zij heeft wij ook goed gedaan. Ik voelde mij niet wel, en die heldere koude luchl was juist wal ik noodig had. Ik wist wel dat ze mij goed zou doen; maar juffrouw Ellis had liet te druk, en ik kon, zooals ge weel, niet alleen uitgaan. Wordt voortgezet jongens iels opzendt, paki hel dan goed in en zegel de koorden met lak. Er zijn personen, die een halve» kilo tabak, een pak chocolaat, eene flesch rhum, een stuk hesp, en andere voorwerpen niet versmaden. Zij weien zelfs dat sommige ouders nu en dan een vijffrankstuk in een papierken gewikkeld in eeneu klont boter verbergen. Zij weten ook dal, indien dal geld gemist wordt, de ouders in dit geval geene klacht durven indienen, daar zij voor hel verzenden van geld op zulke wijze zelfs strafbaar zouden zijn. Opg«- pasl dus Ingesteld fr. 3.000. Net kohier van lasten, grosse-vonnis en Ulels bij voornoemden Notaris DE CAE, le Ghyverinchove. Inlichtingen te be komen bij den Notaris GLORIE, te Beninghe. Kamer. Kamer. fa-j **4X** Kamer. Frósart ds Lhoueux d'Oultreuiont Juurez Kamer. Kamer. Keimer. Kamer. Whettuall Goupy de Qu»bec Kamer do Ilemricourt Kamer Lelhput Schoolmeester» de Paul Panin Kamer. Borchgravu Kamer Otlot Finet Kamer. de Mathelin Teach de Bricy Enach dl 1 nart Kamer. Orban de Xivry Van Ileordo Fratifola Vander Stegen do Fareroau Puttier Heyneu I NIJVEL. Senaat. TH IJ IN Senaat. Ka ner. Henegouwen. BERGEN. Senaat. Namen. NAMEN. Senaat. Beaudoiu De Coater Lints Marguery Poemana Torain Brunard Solvay Chariot Gotlljn Honricot Tombeur Dethuiu Hardenpont Legrand Bonnet Macau du Kerchove Durieu Bara Brequet Carbonello De Reine Eraneeschini Gillard B.nrró de Sólya Boël Etienne DOOR.N1JK Senaat. D1NANT. Senaat. Coasóe do Maulde Stlénon do Pró Cornet de Lichtorvelde Drinn Noël Missonne Vital Cambier Derbaix Liógois De Bronx Duinenceau Corbiaier Harmignie Beeckmaa De NeetT De Trooi N yssens Rossoeuw Schollaert De Moer de Rouilló do Pitteura Moncheur de Burlet Dumont Paetur Snoy Paternoslre Scoumanue Thiriar Braconaier Dupont Mentetiore-Lóvy Nageltnackcra Poulot Farcy Waruant J. d'Andrimont Grostlla Mallar Gilon GoetabloetH Stellingwerf MAASEYCK. Senaat MARCHE. Kamer. Bonjean Bottin Francotto Nagant Ophoven Terwagne Van don Berg d# Corswarern do Pitteur» de Theux Brogniez Drion-Boch Gravia. Meyeri bchaetaon Simonie t'Sorstevens Ancioa Cartuyvels Audeut Fourcault Pirot Vaudondoren Kamer. de Bard du Comogne de Chiniay SOIGN1ES. Senaat. ATI! Senaat. Do Moreau Doh«t Doucet Mólot TONGEREN. Senaat BASTOG.NE. Kamer. Limburg. HASSELT Senaat. ARLON. Kamer V1RTON Kamer de Biolley Fettweia Goblet Loelever 1,1 1,1 '4 VEKMAKELI.lkHEIH.X. Afgescheiden liberalen. Odon I.aurent Edru. Deunt WAREMME. Senaat. de Sélys-Longchamps Kamer. Le Jeune-Vincent Peltzer Luik LUIK Senaat de Harlez de Denlin Du Ponthière de Poteata du AValéfTe Van Zuylun de la Rouiseliuro Kamer Dufraue Hotueau do Lehaie Lescarts Piermau Saiuctelette Steur» Senaat. Luxemburg. ARLON-VIRTON Senaat Senaat. de Limburg-Stirum Kamer. Kamer. d'Otreppo do Bouvottu Rigaux VERVIERS. Senaat. de Montpellier Delvaux PIIILI1TEVILLE. Senaat. Holloway's Kalf. Geen genot zonder ge zondheid. Hoe droevig ia het den rijke naar de wereld wegens kwalen neder te zien liggen, onbekwaam om zijne uitgestrekte lo doorreizeu. Eene zweer aan hot been, oen verstuikte enkel, een jichtigen teen, i.e.i rheuniatisclie peis, of een gezwollen lichaamsdeel zulleu weldra in hun voortgang gestuit worden iudicu do aangedane plaats goed met warm water gebot en daarna fiks met Holloway's verkoelend», heulend*, on zuiverende Zalf ingewreven wordt. Weinig per sonen bevinden zich niet in de mogelijkheid zich dit ouachatbarou middel te vorschatl**: met do duidelijk» inlichtingen voor hot gebruik er van. welke rondom lederen pot gerold zijn, zullen weinigen er niet in slagen hunne kwalen to ge nezen, hoe erg of verouderd zij ook mogen echijaen. of niet welk eeneu uitslag xij «Ike andere behandeling ook hebben weerstand ge boden. Anspach-Puissnut I .ouis Cambier Warocqu» Fléchct Frére-Orbau Halbat t Hansaens Jetinue Magis Neel-Orban Neujean Vauhougaorden Van Marcko Warnant Socialisten Demblou Donnay Fraipout Galèro Legrand Lemaire Smets Thirion IIUY. Senaat. Bertnux Chaudron Coppóu Deproz Fa g nart Giliieaux Philippot Sabatier it. il ZITTING VAN 27 MEI. Dtt Sart Hccq Hoyois Mouligne.au CHARLEROI Senaat.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1892 | | pagina 2