I VAN VEURNE t NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT I DE LANTAARNAANSTEKER. V jaar. 7^ r 134 De Liberate Vereeniging van 1.1 per heeft beslist bij de aanslaande kiezingen le snijden. De Liberale Vereeniging van Kamen heeft beslist met de Werkersparlij to onderhandelen. Eene algemeene vergade ring zal eerstdaags beroepen worden om over de voorloopige gedachtenwisselin gen uitspaak le doen. (4llYVEl.PL VECUSE O EST BRUSSEL 916 L'it hel cngclsch. Dil Blad nummer l)f (iinoneen Men De provinciale kiezingen. De kiezingen voor de geheele vernieu wing der provinciale raden zullen tien zondag 28 October aanstaande plaats heb ben. Gelijk men doel opmerken, zullen zij buitengewoon gewichtig zijn, dewijl de gekozene kandidaten op hunne beurt de provinciale senators zullen moeten kiezen. Men weel dat het provinciaal kieskorps bijzonders voor hem ten minste, want hij is zonderling in zijne manieren; maar hel hield Nelta een paar uren wakker en maakte haar zenuwachtig. Een paar uren, Helena riep Nelta uil. Het duurde den geheelen nacht. Maar zusje lief, antwoordde Helena; gij weel nog niet ecus wal een geheele nacht is. Er had een zusterlijke woordenstrijd kunnen ontstaan over de vraag hoe lang de heer Philips heen en wtêr had ge wandeld en Nelta dien ten gevolge was wakker gebleven, maar gelukkig hoorde men hel sein voor de thee, en Nelta vloog naar hare eigene kamer, om zich nog wal op le knappen. Saratoga is eene merkwaardige plaats. In het drukst van hel saizoen ziet men daar afgevaardigden uit alle oorden van ons land en uit vele vreemde landen bij elkander. Alle rangen der maatschappij en bijna alle beroepen verkeeren hier met elkaar op eenen vricndschappelijkcn en ongedwongen voel. De erkende belle, de eigenaar van eeuen aristocratische!) uaam, de vermaarde geleerden kuntenaar en dichter hebben allen eenen kring om in te schitteren. Valsclie schijn is ook NI EU PORT DIXMUDE DIXMUDE NIEUI’ORT 6-nO 6-32 6-58 9-15 10-40 K- Kieskronijk. De Vooruitstrevende liberale Kring van Gent, heeft maandag eene algemeene ver gadering gehouden om nogmaals de zaak der kiezerbonden le onderzoeken. De heer Gambier heeft het volgende voorstel gedaan. De drie anli-kalholieke fraclien zouden eik eene afzonderlijke lijst aanbieden, doch de drie lijsten zouden te zamen slechts negen namen bevatten, hel getal kandidaten door ieder dier fraclien voor le stellen zou dan later bepaald worden. Dit voorstel werd aangenomen. Nieuwe onderhandelingen zullen dus met de Liberale Associatie en met de Werkliedenpartij worden aangegaan. De afgevaardigden, door de progressisten met de onderhandelingen gelast, zijn de hoeren Verbouwen, Gambier en K. l\r- mentier. i allen Woensdag in Supplement. Inschrijvingsprijs, voorop betaalbaar: 6 Ir. 's jaar*; met de post 7 Ir. Een afzonderlijk 2() centiemen den drukregel. De groote letters volgens plaatsruimte. Reklamen 30 cent. Rechterlijke eerherstellingen 1 fr. voor het Buitenland worden ontvangen door den Office de Publicité, Magdalendstraat, Brussel. liKKCiiHOVK, lirukker-l’itgever, Oostslraat, 6, te Veurne, en in de Postkantoren des Rijks. n«j -n bij iwiiMM<fr «nrr-i <~r-rw<^rir-rr-Urw i —t ül ^.nfertlag *-?Z» August! 3 En niet dal mijnheer Philips hier is geweest O ja, dat heeft zij ons verteld. Zoo, heeft ze dalzegde Netla met een schalkschen blik, die bare zuster eeuen blos aanjoeg. En heeft ze nu ver teld, dat hij deze kamer heeft gehad, en dat wij hem door hel dunne beschot den geheelen nacht op en neer hoorden stap pen, en dal ik daarvan niet kon slapen en den dag nadien eene schrikkelijke hoofdpiju had Neen, dal heeft zij niet verteld, antwoordde Geert) ui. Gij loopt toch een van beiden niet den geheelen nacht op en ncêr, zegde Netla. Niet dikwijls. O, wat mogen wij dan blij zijn dat wij u tol buren hebben liet Nelta hier op volgen. Als die akelige man hier was gebleven en dal afgepaste slappen had volgehouden, zou hel niet vele nachten hebben geduurd, of er zou in zijne kamer of in de onze eenezelfmoord zijn gepleegd. Denkt gij dal hij ziek was vroeg Geertrui. Wel neen anlwootdde Helena, dit nu T woord nam. Hel was eigenlijk niets samengesteld is uit de senatorskiezers, T is te zeggen uil al de burgers minstens 30 jaren oud en die in geheel Belgie ten getallen van een miljoen zijn. Na de balioteeringen die den zondag 4 november zullen plaats hebben, komen de provinciale raden bijeen, om de provin ciale belangen te onderzoeken en de vragen voor senatorskandidaten te ontvangen. Van den 6 lot den 12 november zal dien veldtocht van een nieuwen aard plaats hebben welke de bclagslelling zal op wekken der grootste onverschilligen. Nogmaals werd er zacht aan de deur geklopt, en ditmaal was hel Netla Gryse- worlh die binnentrad, met den uilroeji Ik hoor Helena’s slem en deuk dus dal ik ook wel mag binnenkomen. Ik maak er mij kwaad over, vervolgde zij, nadat zij Amelia de hand had gekust en die van Geertrui geschud met eene vrijpostigheid en levendigheid, welke misschien ge deeltelijk aan meisjesaclitige dartelheid, gedeeltelijk aan die vrijheid van manieren, welke eene fijne beschavingmededeelt’ waren toe te schrijven, als ik bedenk, dal terwijl ik een half uur lang bij de deur van hel salon heb staan wachten, om u le zien r.oodra gij biimeukwaami, Helena hier zoo gezellig op eenen koffer heeft gezeten, en u al bel nieuws verteld. Niet alles, Netla, zegde Helena hierop. Ik heb hel mooiste nog voor u overgelaten. Hebt ge jufvrouw Flint verteld van de Foxes en Coxes, die hier gisteren geweest zijn Heeft zij, jufvrouw Flint? Geen woord daarvan, antwoordde Geertrui. En niet van den schrik, dien wij op de stoomboot gehad hebben Neen. Duinkerk*»» Veurno» Gent n:inr BrusHel en Dixnnule nanr S'ieuport. 6- 04 9-16 1-46 2-38 6 13 7- 2.8 H-ll 3-52 5-43 7-19 9-18 8-38 6-1)5 8'35 9-56 16-28 3-40 6-38 10-39 10-52 4-07 7-06 11-08 de in do tractate» vermelde handels- haven geblokkeerd worden. Men verwacht dat de theeoogst, die thans wordt binnengehaald, geregeld zal worden verscheept, want er zijn handen genoeg. De bevolking van China is zoo groot, vooral de thcc- districten zijn zoo dicht bevolkt., dat, zooals een amerikaansch handelaar die China kent opmerkt, als een millioen man sneuvelden, men ze nauwelijks missen zou. China voert uit de Vcreenigdc-Staten voornamelijk petrool en katoenen goederen in. In beide artikelen zijn in de laatste jaren groote bedragen omgezet. De geheele uitvoer van de Vereenigde-Staten naar China word in 1893 geschat op 3,900,000 dollars en dit was minder dan het gemiddel de. In 1891 had de uitvoer een waarde van 8.701,000 dollars. De invoer uit China bedraagt jaar lijks omstreeks 20,000,000 dollars, voornamelijk aan zijde, thee en rijst. Niettegenstaande herhaalde afkon diging van de wet van 1860, waarbij aan Amerikaanschc burgers verboden wordt, deel te nemen aan eenen oorlog tegen eene bevriende natie, ontvangt het Japansche gezantschap te Washington dagelijks brieven en telegrammen van jonge en oude man nen van eiken rang, en uit alle deelen der Staten die in het Japansche leger dienst willen nemen. - 5A8 7-w 4-#4 8-24 7-W> 8-ü> RUI XKERKE 4-4 i 7-16 9-25 POLITIEK OVERZICHT. Da algemeene raden in Frakrijk. De zittijd van augusti der alge- meene raden is in heel Frankrijk ge opend. De eerste zitting is in de meeste, departementen gewijd ge worden aan de benoeming van het bureel. De voorzitters hebben hulde gebracht aan de nagedachtenis van den betreurden president der Repu bliek en zij hebben te zelfder tijd hunne gevoelens van eerbied aan den heer (’asimir-Périer uitgedrukt. In vele redevoeringen door de voor zitters uitgesproken, werd eene stren ge bewaking gevraagd omtrent de anarchisten. Te Audi en te Draguigi.an hebben «le raden, niet eenparige stemmen, ondanks de voorbehouding van den prefect, eene protestatie gestemd tegen de nieuwe wet op de anarchis ten. De algemeene raad «Ier Bouches- du-Rhóne heeft eene dergelijke stem- ■ling uitgebracht. Tusschen Congo en Portugal. Hot bestuur van den Congostaat heeft nog geene tijdingen ontvangen over het tusschengcval, door de por- tugeesche bladen medegedeeld. Do streek in kwestie is Mayombe, die altijd meer of min in woeling is. Vereenigde Staten heeft besloten het wetsontwerp van senator Hill, tot wering van anarchisten, niet meer in de tegenwoordige zitting te behan delen. Oorlog tusacheu China en Japan. Tijdingen van een grooten veldslag in Koretrzullen zeker deze week ont vangen worden. Generaal Lin Ming Chuan, aan het hoofd van 50, 00 wel gewapende en tuchtvolle troepen, rukt op tegen de standplaats der Japanners. De japansche generaal Oshima ver roerde zich niet, maar zond eene sterke legermacht vooruit om de voor wacht van den vijand af te leiden. Op dit oOgcnblik, zoo de legers nog niet slaags zijn, moeten ze niet ver van malkaar zijn. Berichten van admiraal Ting’s vloot melden dat op hooger bevel uit Pekin, de admiraal zijne taktiek aldus heeft geregeld, dat hij het landen van Japanners op chinecschen grond kan beletten. De kleine schepen van zijn eskader bewaken de kust. De grootere bodems kruisen in de golf van Petchili. Zij zijn bereid den Japanners oenen slag te leveren, maar hebben dezer vloot nog niet aangetroffen. Zulks doet vermoeden dat de japansche vloot voor ’t oogenblik geenen zeeslag zoekt. Hot is mogelijk dat inboorlingen der portugeeschc bezittingen buiten hun grondgebii’d zijn gegaan om den Congo-Staat binnen te dringen, maar de troepen van Congo hebben in geen geval de grenzen van den Slaat over schreden. Men denkt niet dat er kwestie is van een belangrijk tusschengcval, want in dat geval zou het bestuur van Congo er telegrafisch van verwittigd zijn, wat niet gebeurd is. Uitsluiting der anarchistpn. Het Huis van Afgevaardigden der Hel was waarlijk te erg. hervatte Helena. Ik had zelve medelijden met de vrouwen. Een van de twee een jong meisje, zoo vcrscll van de kaarntoii, dat zeker baar best «vil kleed had aangedaan, om er in de stad mede ie pronken scheen op liet punt van te gaan schreien. Ik koop «lal zulke onbehoorlijkheden niet dikwijls gebeuren, zegde Geertrui. Als hel zoo is, vrees ik dal Amelia en ik ook aan de beun zullen komen om te schreien, want doctor Jeremy wil de knechten nooit vooruit fooien geven; bij z<‘gt dat dit eene laagheid is en hij zich schamen zou op die wijze beleefdheid te koopen. O, daaromtrent behoeft gij niets te vreezen, zegde Helena. Iemand die maar cenigzins aan liet leven in logementen gewoon is, kan altijd maken dat men hem ten minste eene matige oplettendheid be wijst, vooral in zulk een welingericht hotel als dit is. De meeste vreemde mogendheden versterken hun policie in de chinee- sche en japansche wateren. Amerika heeft er tot dusver slechts twee schepen. Deze zullen weldra ver sterkt worden met 5 andere. Men gelooft echter tc Washington niet dat de oorlog groot nadeel zal doen aan den amcrikaanschen handel op beide landen, vooral niet wanneer de Euro- peesche mogendheden voorkomen dat verschijnt den Zaterdag, en 10 cent. Bekendmakingen roor Belgie, uligesonderd beide I laanderen. alsmede die schrijft in bij t.. vnn «I**»» jzci*ci»weg 8- 56 10-51 3-0.8 5-00 7-59 9- 27 11-31 3-13 5-34 7-56 9-53 11-58 1-07 6-03 8-37 12-05 2-58 6-46 1-20 5-10 8-i)7 11-11 8-38 .3-40 4-07 5-00 5- 34 6- 03 9-03 10-48 2-38 5-43 8'35 10- 51 11- 31 11-58 2-58 5-10 11 BRUSSEL BEST VKURNE OHYVKLDE DUIXKHKKE 6- 44 9-33 11-44 1-31 4-03 6-49 7- 19 10-11 12-19 2-09 4-31 7-21 7- 28 10-25 12-28 2-18 5-41 8-07 8- 06 11-00 1 03 2-56 6-16 8-12 - UTtiCBM-m.—- -- «f art.' i. „«„i/Iai»

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1894 | | pagina 1