VAN VEURNE I NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT LI DE LaHTAAflNAAHSTEKER. av 3-5. men SS Zaterdag 24 Augusti DUINKERKE GiIYVKI.DK VEURNE gent BRUSSEL BRUSSEL GENT VEURNE GHYVEI.DE DU INKERKE 172 Uit het engelsch. Ook zullen, te rekenen van 1 januari 1897, de provinciën en gemeenten geene taksen meer mogen heffen op de tabak- slijterijen, tenzij in den vorm van opcen tiemen op ’t vergunningsrecht door het tegenwoordig wetsontwerp bepaald. Ziedaar de bijzonderste bepalingen van hel wetsontwerp. eene koude, onwillige erkentenis mijner rechten, of nog erger, eene geveinsde, huichelachtige vertooning van kinderlijke genegenheid, besloot ik bijna mijn kind in onkunde van hare afkomst te laten blijven, en nooit eene poging aan te wenden om haar te zien, liever dan haar in de schrikkelijke noodzakelijkheid te brengen van te moeten kiezen tusschen de vriendin,' die zij lief had, en den vader, voor wiens misdaden zij reeds geleerd had met schrik en afschuw te beven. Na lang met mijne tegenstrijdige aan doeningen geworsteld te hebben, besloot ik evenwel eene enkele poging aan te wenden om u, Geertrui, te zien en te herkennen, maar te gelijk te zorgen dat ik zelf niet ontdekt werd. Ik vertrouwde, en gelijk weldra bleek niet zonder reden) dal de groote verandering, welke de tijd in mijn voorkomen had teweeg gebracht, mij voor iedereen zou verborgen houden, behalve voor hen die mij gemeenzaam hadden gekend, en naderde dus hel huis van den heer Graham, zonder eenige vrees dat ik mij zou verraden. Ik vond het gesloten eti naar het scheen geheel onbewoond. Nu richtte ik mijne schreden naar hel Bovenstaande cijfers zijn te welsprekend opdat wij er bijzonder zouden op aan dringen. Die cijfers werpen omver alwal de antiliberalen schrijven. Die cijfers bewijzen, dal ver van dood te zijn, de liberale partij in Beigie heel machtig is. Wal er alleéii op te merken valt, is dal vele liberalen sedert de laatste kiezingen den moed in de schoenen heb ben laten zinken. Gedurende den lijd, dat zij werkeloos staarden op den tTCurigen politieleen toestand hebben onzer tegen strevers propagande gemaakt. Die onverschilligheid moed afgeschud Ten strijd, liberalen, voor uwe gedach ten Allen op En weldra mogen wij de verlossing van ons vaderland vieren De niel-bewerkte tabak wordt van in voerrecht verminderd. Hij zal betalen zonder ribben 75 en met ribben 50 fr. per 100 kilos. Daarbij wordt de regeering gemachtigd, voor den invoer van sigaren en sigaretten en anderen bewerkten tabak, eene be paalde inpakwijze en verzegeling voor te schrijven. 2° Door een accijnsrechl van 30 fr. per 100 kilos op den niel-bewerklen tabak uit den vreemde ingevoerd, alsook op den inlandschen tabak, behalve op dezen die door de planters voor hun eigen ver bruik wordt behouden. Dit accijnsrecht zal op den inlandschen tabak geheven worden zoohaast hij ge droogd is en zal verschuldigd zijn door den handelaar ot fabrikant die er kooper of bezitter van is. Alle kooper van tabak zal, als hij geen fabrikant is, als hande laar worden beschouwd. De fabrikalie en de handel in tabak zullen onderworpen worden aan een aan tal pleegvormen, welke voor doel zullen hebben hel heffen van liet accijnsrechl te vergemakkelijken. Zullen gelijkgesteld worden met de fabrikanten, alle handelaars, winkeliers of alle andere personen welke snijmolens of andere werktuigen beziuen, dienende om den tabak te snijden of voor hel ver bruik te bereiden. Daarvan zullen echter uitgezonderd zijn de bijzonderen, welke de werktuigen enkel gebruiken om den tabak te bereiden die voor bun huiselijk gebruik bestemd is, mits er voorafgaandelijk aangifte van te doen aan den ontvanger der accijnsen van hel gebied. Zullen ook uitgezonderd zijn de fabri kanten en handelaars in dergelijke werk tuigen, welke echter hun bedrijf aan den ontvanger zullen moeten aangegeven en een register houden, aanduidende hel getal en den aard der toestellen, den datum van bunnen verkoop, alsook den naam en de woonplaats van den kooper. 3° Door een vergunningsrecht waaraan al de slijterijen van tabak en sigaren zullen onderworpen zijn. Dit recht zal jaarlijks en op voorband moeten betaald worden, op de aangifte door den belas tingschuldige gedaan op hel bureel der accijnsen van hel gebied. Daarentegen wordt de patent, waaraan de tabakslijters onderworpen zijn, te rekenen van 1 januari 1896 afgesebaft. I)o Senaat. In de zitting van den Senaat heeft de heer Bara voorgesleld de bespreking der schoolwel te verdagen. M. Woeste heeft geantwoord, dal deze wel moest gestemd worden, wilde men hel gouvernement niet onmogelijl.maken. Dat is klaar en duidelijk verklaard, dat de regeering van hare meerderheid wil gebruik maken, zooals de heer Bara zeer wel opmerkte; dal ze niet durft wachten tol bel kiezerskorps uitspraak gedaan hebbe over haar heilige wetten Hel voorstel van den beer Bara werd ter stemming gelegd en verworpen met 45 stemmen legen 22, De Senaat heeft op die wijze geloond dat hij ook de nederige dienaar van Woeste A C6 zal wezen en de schoolwel zonder sloot noch slag zal gestemd wor den. Verder heeft de Senaat, zonder be spreking, verschillige begrootingen en eenige ontwerpen van ondergeschikt be lang aangenomen. ---- Tabakbelasting. In het wetsontwerp is hel planlrcchl op den tabak vervangen 1° Door eene verhooging der invoer rechten op den bewerkten tabak, is te zeggen op sigaren, sigaretten, roltabak, enz. Sigaren en sigaretten zullen voortaan 500 fr. per 100 kilos invoerrecht hebben. De andere bewerkte tabak, inbegrepen het exlrakl van tabak (praissj 120 Ir. welbekende kantoor en hier vernam ik van een klerk die, gelijk naderhand bleek, niet recht bekend was met de familiezaken van zijnen patroon) dal hel gehcele huis gezin, gij zelve daaronder begrepen, den winter te Parijs had doorgebracht, en zich thans in eene duitsche badplaats bevond. Zonder mij te bedenken of verdere navraag te doen, vei trok ik met de stoom boot naar Liverpool en haastte mij van daar naar Baden een onbeduidend tochtje voor iemand die zooveel gereisd had als ik. Zonder mij onder de oogen van mijnen stiefvader te wagen, nam ik de eerste ge legenheid waarom met mevrouw Graham kennis te maken, en daar zij geene reden had om mij dit te verbergen, deed de loop van het gesprek mij weldra ontdekken, dat Amelia en gij te Boston waart ge bleven, en gij u onder de hoede van doctor Jerremy bevondt. Het was op mijne terugreis, die ik ter stond aanvaardde, dal ik met doctor Gryscworth en zijne dochter bekend werd eene kennismaking, die toevallig van groote waarde bleek tezijn om den otngaiig met ii zelve te vergemakkelijken. Wederom te Boston gekomen, vond ik heden! Rechtvaardige vergelding! die mij op bet oogenblik toen ik mij de ver vuiling mijner dierbaarste hoop voor stelde, wederom verpletterde onder de ijzeren hand van een noodlot, dat zijn slacbtoff r niet wilde laten ontsnappen. Mijn kind, mijn eenig kind, door de dankbaarheid en liefde van jareu ver bonden aan haar, die ik nauwelijks nabij durfde komen, uil vrees voor hel vonnis van veroordeeling, dal ik op hare trekken zou lezen, zoodra zij van mijne tegen woordigheid bewust werd. De zeeën en landen, die ons tot nog toe hadden gescheiden, waren voor mijne angstige verbeelding geene zoo onover^ komelijke hinderpalen tusschen mij en mijne langvcrlorene dochter, dan de schrikkelijke gedachte, dat zij, wier liefde ik door den lijd had gehoopt te winnen, van hare kindschheid af in een huis was opgevoed, waar zelfs mijn naam veraf schuwd werd. Gemarteld door de kwellende gedachte, dal ai mijne gebeden en ophelderingen nooit in staat zouden zijn om hare vroeg op^evalte vooroordeelen te overwinnen, dat al mijn arbeid en al mijne liefde nooit iets anders konden teweeg brengen dan Menige dankbare stem was reeds gereed om mijne vragen te beantwoorden en te verkondigen hoeveel reden men had om nog aan hel meisje te denken, dal nadat zij de bezwaren der armoede had onder vonden, hel zich tol eenen plicht en een «enoegen had gemaakt, uit haren over vloed °in de behoeften van geburen cn bekenden tc voorzien, wier lijden zij in vroegeren tijd had aangezien en gedeeld. Maar helaasom de som te vei groolen der droevige afwisselingen, waarvan mijn ongelukkig lot er reeds zoo velen had wekend, moesten mij, op hetzelfde oogen blik toen ik van hel leven en hel welzijn mijner dochter werd verzekerd, en mijne ooien de streelende loftuitingen in dronken, waarmede elke melding van haren naam gepaard ging, als een donder- slag de onverwachte woorden irefTen Zij is nu de pleegdochter van z\inelia Graham, de weldadige blinde dame. Zonderlinge samenloop van omstandig- Internationaal Vredecongres. Donderdag beeft bel Internationaal Vredecongres eene zitting gehouden om hel ontwerp te bespreken strekkende tot inrichting van een bestendig interna tionaal scheidsgerechtshof. Art. I van hel ontwerp bepaald dat er een bestendig internationaal hof wordt gesticht, om de geschillen te onder zoeken, die aan zijn oordeel zullen onder worpen worden. Art II. De Stalen duiden den zetel van T hof aan en waarborgen zijne veiligheid. III. Elke deelnemende regeering duidt twee leden van hel hof aan. De leden worden benoemd voor vijf jaar. IV. De leden worden betaald door den Slaat die hen benoemd. V. Dit artikel regelt de benoeming van het bureel. VI regelt de wijze van rechtspleging. VII. De overeenkomst wordt opirc- maakt door de regeeringen die in geschil zijn, of zoo niet door hel hof. VIII. De uitspraak over de geschillen heeft plaats 2 maanden na de sluiting der debatten. IX. regelt het recht van beroep. X. De partijen kunnen rechtstreeks hun geschil voor het scheidsgereclitshof brengen. XI. De uitvoering de genomen beslis singen wordt loeverlrouwd aan de eer en de goede trouw der Staten. XII bepaalt het tijdstip der zittingen van hel hof. XIII. De bijtredende Staten zullen het reglement opmaken. XVI. De overeenkomst heeft een onbe- paalden duur. XV. De Stalen die geen deel genomen hebben aan de overeenkomst, zullen later hunne bijlreding kunnen geven. De verschillige artikels werden beur telings behalve eenige kleine wijzigingen, aangenomen. Alleen art. XIV wordt ver worpen. Het ontwerp wordt met eenparigheid Wakker op, liberalen. Nimmer moed verloren, vrienden, dal is mannen onwaardig. Al zie de toestand zwart voor de liberalen, onmoge ijk is het niet dal voor onze partij de sclioone dagen lerugkecrei). Ziehier ebn goed be redeneerd artikel dal wij in den Oosten- denaar aantrefien, welk niet genoeg kan verspreid en gelezen worden m stad en dorp. Luistert Evenredige vertegenwoordiging. Ware de evenredige vertegenwoordi- uiti" toegepast, dan had men niet m de Kamers 104 katholieken, 19 liberalen en 29 socialisten, maar ba katholieken, liberalen en 25 socialisten. De liberalen en socialisten van bet vlaamsch gedeelte van het land zijn niet vertegenwoordigd; zij bekwamen nochtans respectievelijk 27 per honderd en 18 per honderd der uilgebrachle stemmen. Eene even groote onjuistheid beslaat in de vertegenwoordiging van den buiten cn de sleden. M. Vercamer neemt als voorbeeld Ant- wurpen en Gent, waai•dut), 1 ,i sneinrnen uitgebracht worden, waarvan <89,0 lo in de stedelijke cn 111.163 in de landelijke kantons. In de sledelijke kantons be kwamen de liberalen eene meerderheid van 13 810 stemmen; de katholieken inte gendeel in de landelijke eene meerderheid van 56,227 stemmen. Indien men de stemmen aan de socia listen gegeven in rekening brengt zoo komt men in de steden tot eene liberale meerderheid van 47.915 stemmen. Ten slotte mag men voor de katho lieken in de twee bovengenoemde arron dissementen 110,204 stemmen rekenen, voor de liberalee 70,798 en voor de socialisten 19,169 wal eene inhouding van 45.35 en 20 daarstell. Te Brussel werden 111,000 stemmen in de stedelijke en 62,000 in de landelijke kantons uitgebracht. In de eersten ver kregen de liberalen eene meerderheid van” 33,000 stemmen, indien men de stemmen aan de socialisten gegeven bij- ri.kent; in de laatstee de klerikalen eene meerderheid van 35,000 stemmen. In "eheel hel arrondissement Brussel bekwamen de katholieken 93,000 stem men de liberalen 60,000 en de socialisten 40 000: dus eene antiklerikale meerder heid van 7000. De verhouding tusschen de bekomene stemmen is dus 47,4 ren 22 Vertreknren van den Ijxorenweg van Dit Blad verschijnt den Zaterdag, cn allen Woensdag in Supplement. Inschrijvingsprijs, voorop betaalbaar: 6 fr. ’s jaars; met de post 7 fr. Een afzonderlijk nummer 10 cent. Bekendmakingen 20 centiemen den drukregel. De groote letters volgens plaatsruimte. Reklamen 50 cent. Rechterlijke eerherstellingen i U‘< De tnnoncen voor Belgie. uitgezonderd beide Vlaanderen, alsmede die vcv het Buitenland worden ontvangen door den Office de Publicité, Magdalenastraat, Brussel. Men schrijft in bij L. KERCKHOVE; Drukker-Uitgever, Ooststraat, 6, tc Veurne, en in de Postkantoren des Rijks. Duinkerke, Veurne, Gent naar Rrussel cn Dixmude naar TVieuport. 6- 00 7-45 9-16 1-46 2-38 7- 28 H-38 3-52 5-43 9-48 10-33 2-38 6-05 8-35 10-23 3-40 6-38 10-52 4-07 7-06 10-3.3 8-35 113 7-16 9-25 5-18 7- 45 8- 18 8-45 6- 13 7- 1!) 9-50 10- 39 11- 08 8- 56 9- 27 9-53 12-05 1-20 Ofs>‘ jam** 5-00 5- 3-1 6- 03 9-03 10-13 11-11 -- -- NIEUPORT 6-44 8-14 8-43 9-23 11-46 1-33 3-58 5-47 8-53 DIXMUDE 7-16 8-31 9-15 9 56 12-18 2-05 4-31 6 19 8-96 DIXMUDE 7-28 9-23 10-11 12-28 2-12 4-44 6-29 8-07 9-39 NIEUPORT 8-01 9-55 10-28 1 00 2-44 5-16 6-46 8-39 10-09 3-08 3- 13 4- 07 6-46 5-10 8-07 5- 55 8-56 10-51 6- 27 9-27 11-31 6-52 9-53 11-58 9-15 12-05 2-58 10-40 ■|aT - .11 «I I - I_1 I IT - -I I lil »UWMO»UWWCMMmmu rmanBI IW TWWXJ.I I

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1895 | | pagina 1