I VAI VEURNE II NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT DE LANTAARNAANSTEKER. 1 1 z>»October 2 893. 'SO. oveteenkomst te bewerken rn I km>.. l i aangeboden worden n QA Io i worden, die in p. l<-gd, indien en 't westen eurne-Dixmude; Kortrijk; 176 Uit liet engelsch. I i 7. op de helling eene groote rots eenen kant v gangers, en een schaduwde het r. eenvoudige ijzeren hek GVcifeiucid mei Klimop, Geertruides eigene hand IP- voorbij he llet was bijna geheel dat daar door was geplant, en rots werd door Oixmudo Terwijl Geertrui over den droevigen afloop zijner bezoeken nadachl, hoopte zij bijna dal hij die geheel zou staken; want zij geloofde dat eene volkomene scheiding beiden minder smart zou be rokkenen, dan het voortzetlen van eenen omgang, waarbij zij telkens moesten ge voelen, dal zij hoe langer hoe meer vin elkander vervreemd werden. Zij had, hoe vreemd dit ook schijnen mag, hem nog niet bekend gemaakt met de gebeurtenis, die voor haar van zoo groot belang was het wedervinden van haren vader. Eens beproefde zij daarvan te spreken, maar ontroerde zoodanig van het denkbeeld om den vertrouwde barer kindschheid eene omstandigheid mede te deelen, waaraan zij nog nauwelijks zonder aandoening kon denken, dat zij zweeg, daar zij vreesde dat zij, indien zij eens aan haar gevoel toegaf, alle bedwang over hare gemoedsbewegingen zou verliezen, en geheel haar hart voor ken open leggen. De Evenredige Vertegenwoordiging. Wij laten hier onder de artikels volgen, die betrek hebben op de Evenredige Ver tegenwoordiging bij de Gemecntekiezin- gen en die enkel toepasselijk zijn in de balloteeringen t Art. 30. Als er maar een lid te kiezen is, wordt de kandidaat die meer dan de helft der stemmen bekomen heeft, gekozen veiklaard; indien niet een der kandidaten de volstrekte meerderheid bekomen heeft wordt er den volgenden Zondag, overgegaan tol eene herstem ming tusschen de twee kandidaten die 't meeste getal stemmen bekomen hebben. Art. 39. Als er meer dan één lid te kiezen is, worden de kandidaten, die meer dan de helft der stemmen bekomen hebben, gekozen verklaard. Indien het getal dezer kandidaten minder is dan dat der te verleenen mandaten, wordt er in de niet loegekende zetels voorzien ais volgt Art. 40. Het getal stembiiefkens be vattende geldige stemmen ten voordeele van ecu enkele lijst of van eenen of meer barer kandidaten maakt liet kiescijfer der lijst uit; De afzonderlijke kandidaturen worden beschouwd als ieder eene onderscheidene lijst uiitnakende. Het lioofdbureel I nat tolde verdeeling der zetels toe de lijsten waarvan het kies- cijfer de volgende hoeveelheid bereikt Het derde der stemmen, indien er min dan vier leden te kiezen zijn. Het vierde, indien er vier tot zes leden te kiezen zijn. Het vijfde, indien er zeven tot twaalf leden te kiezen zijn. Hel zesde, indien er meer dan twaalf leden te kiezen zijn. Nochtans, indien de vereischte hoe veelheid door geene enkele lijst is bereikt of dat de lijsten die ze bereikt hebben te zamen niet dan de helft der stemmen hebben bekomen, worden tot de ver deeling der zetels locgclaten de meest begunslige lijsten wier vereenigde kies cijfers meer dan de helft der stemmen bevatten. Art. 41. De verdeeling tusschen de toegelaten lijsten wordt zoo gedaan dat aan elke van haar zooveel zetels worden toegekend als baar kiescijfer verschillen de keeren het minste getal stemmen bevat aan welke een zetel wordt toege- I en daarboven aange* van 30 fi\ jaar. Dit Blad verschijnt den Zaterdag, en allen Woensdag in Supplement. Inschrijvingsprijs, voorop betaalbaar: 6 fr. ’s jaars; met de post 7 fr Een afzonderlijk nummer 10 cent. Bekendmakingen 20 centiemen den drukregel. De groote letters volgens plaatsruimte. Reklamen 50 cent. Rechterlijke eerherstellingen 1 U De Annoncen voor Belyte. utiiiezonderd beide Vlaanderen, alsmede die vo-r het Buitenland worden ontvangen door den Office de Pvbi.icitè, Magdalenastraat Brussel. Men schrijft in bij L,. VAIVOKIW KI.RCKI1OVE, Drukker-üitffBvm- n«.<>te yeurne, en in de Postkantoren des Rijks. Iti-ussel en Divnuido naar IVieuport. nfvvnnp1’ 8’43 1MG i’33 3’59 DIXMUDE <-I6 9-15 12-18 2-05 4-31 DIXMUDE 7-28 9-23 12-28 2-12 5-41 NIEUPORT 8-00 9.« i.ao 2-44 6-13 den; maar hij ziet toch reeds het gebrek aan harmonie tusschen hunne karakters. Arme Willie! Hel is ónmogelijk dat hij ooit met Isabella gelukkig kan zijn. En Geertruides teergevoelig hart treurde niet zoo zeer over haar eigen leed, als wel over de teleurstelling, die Willie moest ondervinden, indien hij ooit ge hoopt had rust en vrede te vinden in eene vereeniging met zulk een heerschzuchtig, wispelturig en onverstandig meisje. Geheel in zulke gepeinzen verdiept, slapte zij voort met eenen spoed, waarop zij zelve nauwelijks lette, en kwam weldra onder de schaduw der zware dennen- boomen aan den ingang der begraafplaats. Hier stond zij een oogenblik stil, om de vet frisschende koelte te genieten van hel windje, dat tusschen de takken speelde, en toen de poort ingaande, volgde zij den rijweg, die rechts tegen eene zachte hoogte opliep. De plek, altijd stil en vreedzaam, scheen thans buitengemeen eenzaam te zijn, en behalve het gezang van een vogeltje, dat zich nu en dan liet hooren, was er niets dal de diepe rust verstoorde. Terwijl Geertrui de baar reeds lang gemeenzame schoonheden van dien heiligen grond beschouwde, welken zij Vortrokitren vnn den Er was echter iets dat haar meer be droefde dan iels anders. Bij zijne eerste vruchlelooze poging om alle vermomming af te werpen, had Willie duidelijk genoeg te kennen gegeven dal hij zich niet ge lukkig voelde; en eer zij gelegenheid kon vinden om op een ander onderwerp te komen, en een vertrouwen af te wijzen waarvoor zij zich nog onvoorbereid ge voelde, was hij reeds voortgegaan inet op eenen treurigen toon over zijne toe komstige vooruitzichten te spreken. De eenige uitlegging, welke Geertrui aan zijne bekentenis kon geven, was dat hij daarbij zijne verloving met Isabella op bet oog had; en dit bracht haar terstond op hot vermoeden, dat bij, door hare schoonheid verblind, zich met onvoorzicli- I lige overijling aan een meisje had ver bonden, dat hem nooit geheel gelukkig kon maken. De kleine tooneelen, waarvan zij zelve getuige was geweest, bevestigden baar in dit gevoelen, dewijl, bij beide ge legenheden, toon zij de gelieven had gezien en eenige woorden van hen opgevangen, Willie zekere redenen tot ongenoegen scheen te hebben. Hij heelt haar lief, dacht Geertrui, i en is ook door zijne eer aan haar gebon- I Drukker-Uitgever, Ooststraat, ijzerenweg vitn I>ninl44M*R<r» Vcurne, Geilt -- - 6-00 9-16 1-47 7-28 11-38 3-52 9-48 2-38 6-05 10-23 3-40 6-43 10-52 kend. Te dien einde verdeeld men de kiescijfers der toegelalene lijsten door 1, 2, 3, 4, 5, enz. en de mandaten worden toegekend naarmate de grootte der be- komene deelcijfers. Het grootste deel cijfer geeft den eersten zetel, het tweede den tweeden zetel en alzoo voort tot dat er voorzien zij in al de mandaten. De mandaten, welke reeds bij meer derheid van stemmen door de kandidaten eetier lijst verworven zijn, worden afge rekend van de zetels welke aan deze lijst toekomen uit hoofde der deelcijfers. Indien eene lijst recht heeft op meer zetels dan zij kandidaten lelt, worden de niet toegekende zetels gevoegd bij deze toekomende aan de andere lijsten en de I verdeeling heeft tusschen deze laatste plaats op de mannier in het eerste alinea aangeduid. In geval een zetel met gelijk recht toe- komt aan verschillende lijsten, wordt bij loegekend aan deze die het hoogste kies cijfer heeft bekomen en in geval van ge lijkheid der kiescijfers, aan de lijst waarop de kandidaat voorkomt wier kieziug hel geldt die het grootste gelul stemmen heeft bekomen. Art. 42. De zetels aan eene lijst toekomende worden toegekend aan de kandidaten dezer lijst welke het grootste getal stemmen bekomen hebben. Van elke lijst, waarvan een of meer kandidaten gekozen zijn, worden de niet gekozen kandidaten welke de eersten komen na de gekozenen eerste tweede, derde plaatsvervangend raadslid ver klaard in de volgorde van hel getal be komen stemmen. Art. 43. In alle gevallen, waarin er gelijkheid van stemmen is, wordt de voorkeur gegeven aan den oudste. De Gemeente-kiezingen. De gemeente-kiezingen zijn bepaald vaslgesleld op Zondag 17 November. om een overeenkomst te bewerken, met de andere liberale kringen met liet oog op de aanstaande gemeenlekiezingen. De besluilselen van dit verslag, voor stellende een billijke verdeeling der 31 zetels tusschen de verschillende kringen, werd ter stemming gelegd en met groote meerderheid aangenomen. De verdeeling der kandidaten zal als volgt gedaan worden 15 zetels aan de Liberale Associatie; de ander vereenigde kringen 16, namelijk Liberale Vlaamsche Vereeniging, 2; Libe rale Werkersverdediging, 5; aan eiken liberalen wijkkring 1, dus 6; aan den Cercle libérale walton, 1. Te zamen 16 zetels. De voorwaarden luiden dal de kandi daten niet aan den poll der Liberale Associatie onderworpen worden,-zij zullen in alphabetische volgorde op de lijst der kandidaten der Liberale Associatie ge plaatst worden. reeds sedert jaren gewoon was dikwijls te bezoeken terwijl zij tusschen de bloembedden wandelde, de geurige lucht inademde en zich aan den plechtigen in vloed der gewijde plaats overgafweken langzamerhand alle gemoedsbewegingen die niet met dit loonecl strookten, en ontwaarde zij alleen dal gevoel van slreelende, half blijde zwaarmoedigheid, dal door de gedachte aan de gelukkige dooden werd opgewekt. Weldra verliet zij den breeden weg, dien zij gevolgd had, en sloeg een smal zijpad in. Dit volgde zij wederom een eind ver, en toen een ander nog smaller paadje inslaande, bereikte zij de stille, donker beschaduwde plek, welke gedeeltelijk door bare eigeie natuurlijke schoonheid, hare aandacht had getrokken en zich aan hare keus had aanbevolen. Dit plekje lag -- 1 1 j van eenen kleinen heuvel; verborg hel aan den voor de oogen van vcv ~-n statige oude eik aan den anderen. overgroeid met klimop Geer'.ruidoo ihuiu zelfs de met mos bedekte Kieskronijk. Liberale eendracht ie Gent. De Liberale Associatie van Gent heeft maandag eene algemeene vergadering ge houden, waarin lezing gegeven werd van het verslag van het comiteit, aangesteld eerepenningen; Waar 60 slieren drie 4' premien van 30 fr. en 3 bronzen eerepenningen; Waar 80 slieren aangeboden Nieuwe provinciale verordening tot verbetering van het Runderras. Het Staatsblad bevat een koninklijk be sluit, de nieuwe provinciale verordening van West-Vlaanderen goedkeurende, zoo- als zij in den laatsten zittijd aan den provincieraad werd aangenomen. Wij laten er hier de voornaamste bepalingen van volgen Prijskamp voor Stieren. Art. 7.De volgende premien kunnen uitgereikt worden aan de houders der beste stieren in iedere omschrijving 1* premie, 100 fr. met zilv. eerep.; 2' 80 fr. met bronz. 3' 60 fr. Behalve deze premien, mogen de hier- nagezegde belooningen toegeslaan wor den In de omschrijvingen waar 30 sieren aangeboden worden, één 4* premie van 30 fr. en bronzen eerepening. Waar 40 stieren aangeboden worden, twee 4' premien van 30 fr. en 2 bronzen vier 4' premien van 30 fr. en 4 bronzen eerepenningen,- Waar 100 slieren en daaroo boden worden, vijf 4® premien en 5 bronzen eerepenningen. Daarbij Eene bewaringspremie van 150 fr. die in prijskamp zal kunnen gelegd worden, onder de stieren die T voorgaande jaat' eene omschrijvingspremie behaald heb ben. Eene 2de bewaringspremie van 150 fr. prijskamp zal kunnen worden ge- er ’t voorgaande jaaï meer dan 60 stiers ter keuring aangeboden werden. Art. 8., Na de keuring, op den dag en hel uui door den Gouverneur der provincie vastgesleld, grijpt er een prijs kamp van groepen van omschrijvingen plaats ouder de slieren die eene premie behaald hebben in de prijskampen in het vorige artikel vermeld. In dien prijskamp kunnen er aan de eigenaars der vier beste stieren uitgereikt worden 2 prem. van 200 Ir. met zilv. eerep.; 2 id. van 130 fr. met bronz. De bestendige Deputatie zal de samen» stelling der groepen regelen. De provincie zal verdeeld zijn in vijf omsclnijvingsgroepen of landbouwstre ken 1’ Streek van T noorden van Brugge; 2’ Streek van v 3“ Streek van Upereu; 4’ Streek van Kortrijk; 5“ Zandstreek. Art. 9. Te rekenen van hel jaar der in voege treding van de voorgaande schikkingen, kan er, onder de voorwaar- don in art. 14 vermeld, eene bewarings premie van 400 fr. toegekend worden, aan den eigenaar van allen stier die, hel vorig jaar, eene eerste premie der groepen van omschrijvingen behaald lieefl. Prijskampen voor koeien en vaarxen. Art. 10. De jaarlijksche prijskampen voor stieren ingesteld bij ai t. 7, zijn ge volgd ol voorafgegaan door prijskampen voor koeien en vaarzen van ten minste ADVL I DUINKERK E GHYVELDE VEL'RNE GENT BRUSSEL BRUSSEL GENT VEURNE GHYVELDE DUIN KERKE 5-18 7- 45 8- 18 8-45 8- 57 9- 27 9-53 12-05 1-20 5-00 5-34 0-03 9-07 10-47 ram® 6- 52 7- 24 8- 07 8-39 4-43 7-16 8 24 6 08 7-20 9-56 10- 39 11- 08 2-38 5-43 8-35 9-16 11-38 2- 38 3- 40 4- 09 7-12 6- 44 8-43 7- 16 9-15 7- 28 9-23 8- 00 9-55 5- 55 8-57 10-54 6- 27 9-27 11-31 6-52 9-53 11-55 9-18 10-46 3-08 3- 40 4- 04 2-58 6-46 4 55 8-10 7". ucuigUU

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1895 | | pagina 1