VAN VEURNE I 3 NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT I DE LANTAARNAANSTEKER. 23 October ÏW92*. X.’ ^3. jaar. zooals zij in de praktijk zal worden toe- i dal de uitbetaling der achterstallen der De Spierevaart. De commissie der voorgesleld worden door vijf ifj 179 (b na dien propos, zeer knap -...j Zich omkeerende zag zij Geertrui, die -- Mogen de gemeenteraden noch zetelen. De heer minister van bimienlandsclie zaken,ondervraagd zijnde of de gemeente raden na hel koninklijk besluit, dat hun onthouden verklaart, nog mogen zetelen, heelt hierop een bevestigend antwoord gegeven, bij middel van eenen omzend- ui iel'. handen zij de vroegere bewijzen hebben neergelegd, en tegen teruggave van hel ontvangst bewijs dal deze ervan hebben gegeven. De titularissen die sinds den datum der neerlegging van de vroegere bewijzen, aan hel departement van financiën ge- i renten in een ander agentschap der scnal- kist of in een ander kantoor van ontvang op te trekken, mogen er de ontvangbe wijzen, waarvan booger spraak is, tegen de nieuwe bewijzen van inschrijving aan 3 p. c., 2* reeks, verwisselen. Wal betreft de renten van 3 1/2 t. h., 2‘ reeks, wier bewijzen van inschrijving tot heden nog niet zijn nedergelegd, de houders ervan worden te weel gebracht gepast. Óm de Evenredige Vertegenwoordiging te bekomen moet eene partij het ver- eischle getal stemmen, de quorum be reiken, om aan de verdeeling der zetels deel te nemen. Hel is dus genoegzaam dat de kiezers met eene stempeling, boven aan de lijst hunner partij stemmen en zich verder om niets bekreunen. Zoodra zij het buis in het gezicht kregen, bespeurde Geertrui, die met den gewonen gang van bel huishouden bekend was, dal er iets buitengemeens moest plaats hebben. Men liep met licht heen en weer; de voordeur stond wijd open- zij zag, wat zij nog nooit gezien had’een helder vuur door de vensters der pronk kamer verschijnen; en toen zij nog nader kwam, bemerkte zij een aantal koffers die nog buiten op hel voorplein stonden.’ I Al deze verschijnselen konden, gelijk zij te recht vermoedde, niets anders dan de komst van mevrouw Graham, mogelijk met nog meer gezelschap, aankondigen. Misschien had zij wel spijt mogen hebben van de ontijdige aankomst dezer dame, juist op hel oogenblik nu zij naar eene (rustige gelegenheid verlangde om Willie aan Amelia en baren vader voor te stellen en hun haar geluk mede te deelen; maar indien er zulk eene gedachte bij haar opkwam, verdween hij toch weder oogen- blikkelijk. Hare blijdschap was te vol komen om door zulk eene geringe teleur stelling bedorven te kunnen worden. Laten wij liet buis om naar de zijdeur rijden, Willie, zegde zij, dan zal George ons wel zien en uw paard op stal brengen. Neen, antwoordde Willie, terwijl hij EEN EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Licht en Rust. De zon wierp lange schaduwen over bet gras en was haren ondergang nabij, toen Geertrui en Willie opstonden om heen te gaan. Zij verlieten de begraafplaats door een ander hek dan dal, waardoor Geertrui was binnen gekomen. Hier vond Willie nog hel rijtuig, waarmede hij gekomen was. hoewel bet paard zich bad weten los te maken van den boom, waaraan bet met de teugels was vast gebonden, en den weg was afgestapt, zooveel gras etende als liet lustte of daar vond groeien, en nu in de lucht snuivende heen en weer stond te kijken, alsof het, aan de terugkomst van zijnen meester wanhopende, op hel punt was om geheel weg Ie loopen. Willie greep hel echter zonder moeite, j en alsof het dier blijde was na zijne lange rust weder in beweging te komen, bracht I het hen in een half uur voor de deur van I den heer Graham. renten 3 t. h., 2ë reeks, niet mag gedaan worden dan op overleg der nieuwe in- schrijvingsbewijzen. De schoonheden der gemeente-kieswet. Artikel 7 der wet zegt dal hel kiesbureel moet samengesteld zijn uil eenen voor zitter en vier bijzitters. De kandidaten mogen geen deel maken van het bureel. De bijzitters moeten kiezers zijn in de gemeente waar hel bureel zetelt. Verder zegt art. 18 dal de kandidaten moeten liet beknopt verslag. Een drukker beeft den heer minister van juslicie voor gesteld het Beknopt verslag op zijne kosten te doen drukken. Hij vraagt slechts den huldigen prijs, fr. 1-50 per jaar, maar tevens het recht om aankondigingen te doen. De heer Deslrée afgevaardigde van Charleroi, heell aan den minister van juslicie geschreven dal hij hem bij de heropening der Kamer zal ondervragen over den opslag van den abonnements prijs der Annales par lenient aires. voor de voordeur ophield; ik kan nu niet binnenkomen; er schijnt een huis vol ge zelschap te zijn, en bovendien heb ik tege.i acht uur eene aanspraak in de stad, en 1 heb beloofd op mijnen lijd te passen. Hij keek dit zeggende op zijn horlogie en vervolgde Het is al bij achten. Ik had niet gedacht dal hel al zoo laat was; maar ik zal u morgen komen bezoeken, mag ik niet? Een blik gaf hare toestemming te kennen, en met eenen warmen handdruk, terwijl hij haar uit de chais hielp, en een wederzijdschen glimlach vol liefde en ver trouwen, scheiden zij. Hij reed naar Boston, en zij bevond zich, zoodra zij het hek opende, in dearmen van Fanny Bruce, die met ongeduld naar liet vertrek van Willie had slaan wachten om hare lieve jufvrouw Geertrui om den hals te vallen, en haar met tranen en kussen geluk te wenschen, dat zij behouden van die schrikkelijke stoomboot was af gekomen; want dit was de eerste maal dat zij elkander na dal ongeluk wederzagen. Is mevrouw Graham gekomen, Fanny? vroeg Geertrui, toen de eerste ontroering dier ontmoeting voorbij was, en zij met elkander naar hel huis wandelden. Ja, mevrouw Graham, en Killy, en De Gemeentekiezingen. Een drietal weken slechts scheiden ons van de eerste gemeentekiezing mei hel algemeen stemrecht... Welke de uitslag zal zijn, ware vooralsnu voorbarig om na te gaan. Zoowel als de kamerkiezingen zullen ongetwijfeld de geineeniesteinmm- gen veel verwondering baren. Men vergele vooral niet dal ditmaal de kiezing een gansch ander karakter gaat aannemen dan dit tol heden gekend. Men zal niet meer hoeven te kiezen voor man nen, personaliteiten, hoe bekwaam en hoe hoog aangeschreven ook, maar wel voor eene partij. Eens en vooral zij het gezegd dat de gepanacheerde stemming, dit is het uit zoeken van lievelingskandidaten op twee of meer lijsten, eene stemming is die veiloren gaat voor de partij. Om gekozen te zijn moet eene partij de helft der uitgebiacute stemmingen, plus ëéne, bekomen. Het is aller plicht te stemmen aan ’t hoofd der lijst, om tol dien uitslag te geraket). Bekomt niet ééue partij dit getal stem men, dan gaal men over lol de verdeeling der zetels en om aan die verdeeling deel achtig te worden zijn liet alweer slechts de stemmingen aan T hoofd der partijlijst uilgedrnkl, die geldig zijn om in aan merking Ie komen. De stemmingen naast 1 ea naam van den kandidaat uilgediukt, di nen enkel om de volgorde der gekoze nen met toepassing der Evenredige Ver- te„c iwoordiging aan te duiden. Dus al de kiezers, hoe weinig sympathie sommige kandidaten hunner partij ook mogen inboezemen, hebben voor plicht, met een stempeling boven de lijst hunner l partij, de kandidaten dezer laatste te doen doorgaan. Wat vooral dient in T oog te worden gehouden is dat eens dat men voor eene partij, dit is aan hoofd der lijst, heeft gestemt, 'l zij voor eene volledige of onvolledige lijst, men niet meer naast den naam van een kandidaat, ’t zij van dezelfde 't zij van eene andere lijst, mag stempelen, want derwijze handelend ver nietigt men zijnen stembrief. Vele lieden denken misschien op eigene hand de Evenredige Vertegenwoordiging te zullen toepassen met kandidaten van alle gezindheden uit te kiezen. Dit is een totaal valsch begrip hebben van de Evenredige Vertegenwoordiging Spierebeek, samengesteld uit afgeveer- digden van Roubaix en Tourcoing, heeft woensdag namiddag eene belangrijke zitting gehouden. M. Victor Hassebroucq, burgemeester van Tourcoing, alsook gezel Carette, socialistische burgemeester van Roubaix, woonden de vergadering bij. Hel schijnt dat de belgische Regeering gevraagd heeft dat de zaak der Spiere beek eene spoedige oplossing zou hebben in geval men wil beletten eenen afslui- tingsdam te zien gemaakt worden. Óp dit oogenblik beproefd, met goed gevolg, eene Parijzer-maatschappij de klaiing van hel water der Spierebeek. Bij belgisch Gouvernement zijn er slappen aangewend opdat hel den noodi- geu tijd zou verleenen om de proefne mingen te doen die door de omstandig heden geëiscln worden. Hel voorstel om een kanaal te maken dal hel water naar de zee brengt, wordt gunstig opgeval; hel is waarschijnlijk, alhoewel de werken groote uitgaven zullen vergen, dal men tol dit radicaal middel zal overgaan om aan de twee landen voldoening te geven, die nu voor eene ellendige beek verdeeld zijn. Isabella, en een klein meisje, en een ziek heer mijnheer Clinton, geloof ik en nog een heer; maar die is al weer heen. Wie is al weer heen? Een lang, deftig heer, met zwarte oogen, en haar, zoo grijs alsof hij oud was maar hij is loeh niet oud. En zegt gij dal bij heengegaan is? Ja. Hij kwam niet met de anderen. Hij was er al toen ik kwam en is al voor een uur heengegaan. Ik hoorde hem legen jufvrouw Amelia zeggen, dat hij met eenen vriend te Boston afspraak had, maar dat hij misschien van avond nog zou terug komen. Ik hoop dat hij hel doen zal, jufvrouw Geertrui. Zij hadden nu hel huis bereikt, en door deopene deur kon zij de schelle stem van mevrouw Graham hooren, die uil de groote voorkamer kwam. Zij praatte met haren man en Amelia, en toen Geertrui binnen kwam, zegde zij juist Ja, het was een ontzettend gevalEn als ik denk, Amelia, dat gij aan boord waart, en onze Isabella! Hel arme kind! Zij heeft hare kleur nog niet terug gekregen, schrik. En Geertrui Flint ook A men zegt dat Geertrui zich gedragen heeft. Waar is zij? Dit Blad verschijnt den Zaterdag, en allen Woensdag in Supplement. Inschrijvingsprijs, voorop betaalbaar: 6 fr. ’s jaars; met de post 7 fr Een afzonderlijk nummer' 10 cent. Bekendmakingen 20 centiemen den drukregel. De groote letters volgens plaatsruimte. Reklamen 50 cent. Rechterlijke eerherstellingen 1 fr. De innoncen voor België, utigezonderd beide 1 laanderen, alsmede die voor het Buitenland worden ontvangen door den Office de Pibi.icitè, Magdalenastraat, Brussel. te Veurne, en in de Postkantoren des Rijks. Men schrijft in bij L. VAMIEN IKKltCK.noVK, Diukker-Uiigever. Oostst/aat. 6. Eene onderlinge verzekering, met vaste bijdragen, legen de verliezen van vee, met titel Cérès is geslicht onder de landbouwers die de standregels aan vaarden. De maatschappij is gevestigd te Brugge, Dijver nr 3, en strekt hare werkzaam heden uil in de provincie Weslvlaanderen met de medehulp der landbouwcomicen. De inleg is bepaald op 50 c° per dier. De vergoeding der maatschappij zal zooveel mogelijk met de vergoeding der provincie en van den Staat, de 2/3 der waarde van het gedolven dier bedragen maar niet mogen overtreffen. De militaire belangen en financieele zaken van Congo, geven den koning sedert zijnen terugkeer uil Frankrijk veel werk. Onder militair oogpunt is de toestand niet zoo slecht, als de stelselmatige tegen strevers van de koninklijke onderneming beweren. Evenwel zal er veel kracht dadigheid moeten aan den dag gelegd worden, om de plaatselijke oproeren te dempen en op al de punten het gezag van vorst te bevestigen. Te dien einde gaat baron Dhanis naar hem heeft doen besluiten zijn vertrek te verhaasten. De koning rekent ten volle op dion officier en op kolonel Wahis, algemeen gouverneur, om de orde te her stellen in de streken waar zij gestoord is. dat nu is overgelaten gebreid Congogebied verspreid maakt plan. r zakelijk erkend; men zal ze ter plaats in- en dit ontbreekt juist bet Omzetting der schuld aan 3 t/2 t. h. 2’ reeks, in schuld aan 3 t. h., 2e reeks. Aflevering der bewijzen van inschrijvingen op naam aan 3 t. h., 2' reeks. De minister van fi lanciën brengt ter kennis der titularissen van de vroegere naanirenleii aan 3 i/2 t. h. 2“ reeks, ver valdagen op 1 mei en op 1 november) dal de bewijzen der nieuwe inschrijvingen aan 3 t. h., 2* reeks, bun zullen afgcleverd worden, te beginnen met eerstkomenden 2 november, door de agenten der schatkist o- w.t .xiiMMio uuat of de ontvangers van belastingen in wier I Congo terugkeeren. ’t Is de koning die Ito rt it 1 11 1- 1- 4. - - rV' verhaasten. De koning rekent ten volle op dion officier en op kolonel Wahis, algemeen gouverneur, om de orde te her- -.-11 •- Zij zullen het werk derJ verdediging, -aan de afzonderlijke vraa^d hebben om de achterstallen hunner I pogingen der bevelhebbers over hel uil- -1 gebreid Congogebied verspreid, moeten besturen volgens een door hem opge maakt plan. Eene versterking der (roepen is nood- lijven. Ongelukkiglijk kost dal veel geld racn te IH'INKERKE giiyvelde veurne (JENT BRUSSEL flf 4-43 7- 16 8- 21 BRUSSEL GENT VEURNE Gil YVELDE DUINKERKS 6- 5.2 7- 24 8- 07 8-39 6 08 7-20 9-56 10- 39 11- 08 5-00 5-34 (5-03 9-07 10-47 o o: Uil het cngelscl). 5-18 8-18 8-45 6- 00 7- 28 9-48 10-23 10-52 9-16 11-38 2- 38 3- 40 6.43 4- 09 NJEUPORT DIXMUDE DIXMUDE NIEUPORT Allerlei. r/;.»u 1-j naar IVieiipoi-t. 6- 44 8-43 11-46 1-33 3-59 7- 16 9-15 12-18 2-05 4-31 7- 28 9-23 12-28 2-12 5-41 8- 00 9-55 1-00 2-44 6-13 Vertrekuren vnn (Ion ijzeren weg van Dulnkerke, Veurne, Gent naar ltruK«eI en nï" - 5- 55 8-57 10-51 3-08 <vinu<le 6- 27 9-27 11-31 3-40 6-52 9-53 11-55 4-(>4 9-18 12-05 2-58 6-46 10-46 1-20 4-55 8-10 v ---..f, WlC j/:: i. F~"- ’--- L. -i- i i - -sa*s-W«—- 8.. „...I 1.. t mees[ 1-47 2-33 3-52 5-43 6-05 8-35 7-12

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1895 | | pagina 1