A7AN VEURNE 1 I NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT A 1 u WAT EEN KIND VERLAG. X.' A A A ■JO’ jaar. 10-33 8-35 8-19 1-00 2-44 5-k; ö.4^ 11-11 en en ZOO 6- 43 7- 12 van rechten van 4-00 2-38 5-43 6-51 8-35 5-00 5- 34 6- 03 9-07 10-47 4-13 7-16 8 21 5-18 8-18 10- 51 11- 31 11-55 2-58 6- 00 7- 20 9-56 10- 41 11- 08 BRUSSEL GE.XT V EUR.XE GHYVELDE DUINKERKS 8-45 DUINKERKE (HIYV EI.DE VEURXE GE XT RBL'SSEL 3-08 3- 40 4- 04 6-46 4-55 8-10 nmmit -misplaalsten boog- linnne gedeeltelijke zegepralen I er door de voor de werkende lijslen), en socialisten. De liberalen en Nandrin. West-Vlaanderen. De raad bestond uil 73 katholieken en 3 liberalen. Er is slechts in twee kantons strijd geweest tusschen liberalen en socialisten, te Oostende en tusschen liberalen en katholieken, te Thiell. Te Oostende zijn de uiltredende liberale leden herkozen. Te Thiell zijnde uiltredende katholieken herkozen. land bouwbonden; Bescherming van vrouwen en kinde ren in werkhuizen en fabrieken; Streng toezicht over de gezondheids- voorwaarden in alle werkplaatsen; Herziening der buurcöntrakien; Verbetering van de wellen op de openbare liefdadigheid; Enz., enz. Op zulk puik en, we herhalen hel nog ecus, uitroeibaar programma, mag de liberale partij bogen, en zij durft er voor uilkomen, terwijl de soc alisien op gebied \au hun liool'dprinciep, hel kolleldtvism, rond den pol draaien en de pd u'acblen le vergulden. De iibeiule partij maakt de menschen niel blij met een doode musch, bclooli hen geen ónmogelijke dingen, geen aardse.i paradijs Zij exploited l de licht geloovighei J dei massa mei, maar ijvert voor de trapsgewijze verbetering van maatschappelijke toestanden. En daarom zal ze langer leven dan deze die haar thans besemmpen. (Koophandel). -,-Hjx.caxzx'.-- Simpson hebt gevolgd, die ons op hel nadi ukkelijksl aanbevool, Lily de ver sterkende landlucht le doen gemeten; dio ons verzekerde, dat gij zelf niet genezen zou.lt, wanneer gij zijnen raad mocht versmaden. En inderdaad waart gij beiden in Londen steeds lijdend En hoe bloeiend ziet er nu hel lieve kind uil! Dal zou ik denken, viel de pachteres hem in de rede, maar gij weet ook niet hoe veel zorg ik voor de kleine draag. Ja, dal erkennen wij mijne goede Magdalena, en gij kunt ook op onze erkentelijkheid rekenen. Olivia zweeg, maar zij wierp een ziel- vollen hlik op de pachteres, waarvan de beieckeuis door deze zeer wel begrepen werd. O ik heb hel kind zoo even lief, riep Magdalena, alsof hel mijn" eigen ware, daar ik zelve helaas, kinderloos ben Mijne kleine Lily stelt mij echter voor deze ontbering schadeloos. - Gij duidt hei mij toch niel ten kwade, Mylady, dal ik zoo spreek; gij wilt toch wel dal Vertrekuren van 1 8- 57 9- 27 9-47 12-05 1-16 - --- I~, w Rechten op den alkohol. Door de zorgen van hel ministerie van geldwezen is hel maandelijksch bullelijn uitgegeven van den handel die Belgic met vreemde landen gedurende de zes eerste maanden van 1894, 1895 en 1896 gedre ven heeft. In die label vinden wij de uitslagen de eerste toepassing der nieuwe iwi op de alkoholische dranken komende den vreemde. De cijfers zijn wel waard op le sommen Men weel dal de nieuwe wel de sterke, dranken uit vreemde landen ingevoerd met 150 fr. per hectoliter belast, inslede van 100 fr. zooals hel vroeger was. Gedurende de zes eerste maanden van Oost-Vlaanderen De raad bestond uil 78 katholieken en 15 liberalen. Sn ijd in 9 kantons, te weten tusschen liberalen en katholieken, te Oudenaal de en Dendermotide; tusschen katholieken en ebristene d mocralen, te Aalst, Geeraards- bergen, Herzele, Nederbrakel en Ninove. Tusschen katholieken en liberalen bij overeenkomst en socialisten ;te Deijnze. De katholieken zegepralen overal. Te Rouse balloleering tusschen liberaal- katholick en socialist. Henegouw. De raad bestond uil 39 liberalen, 26 katholieken en 27 socialisten. Heryen. Balloleering tusschen libe ralen en socialisten. Charleroi. De socialisten 7 uit tredende zijn herkozen. Lessen. Dc katholieken zegepralen. Soiynies. Een liberaal gekozen. Balloleering tusschen 2 liberalen en 2 socialisten. Antoiny. Balloleering tusschen 2 katholieken, één liberaal en één socialist. liinche. Balloleering tusschen katho lieken en liberalen. Chimay. Balloleering tusschen oenen katholieke en eenen liberaal. Frasnez lez-liuissemal en Celles. De katholieken zegepralen. Templeuue en Queveaucamps. De liberalen zijn gekozen. Luik. De raad bestond uit 29 liberalen, 37 socialisten en radikalen en 17 katholieken. Luik (3 lijsten). Ballolteci ing tusschen katholieken en socialisten. Spa (3 lijsten). Bullotleering tusschen liberalen en katholieken. De katholieken zegepralen te Lauden. Heron (3 lijsten). Baliolteeriug tusschen liberalen en katholieken. Slavelot. Een katholiek gekozen. Balloleering tusschen écu liberaal en écu katholieke. Venders zes uiltredende socialisten; 3 lijsten), balloleering lussclicn katho lieken en socialisten. mi een en een Serainy 5 uiltredende socialisten; 3 lijsten). Balloleering tusschen liberalen en socialisten. lloei vier uiltredende liberalen en 1 uittredend socialist,- 3 lijsten), balloleering tusschen liberalen en socialisten. Holloyue 5 uillredende liberalen; 3 balloleering tusschen liberalen overwinnen le Borgworm Namen. Do raad bestond uil 49 katholieken 13 liberalen. Heauraing. Een liberaal en Ccu katholiek gekozen. Balloleering tusschen een liberaal en een katholiek. Couvin 3 uillredende liberalen). Twee katholieken gekozen. Balloleering tusschen twee liberalen. Florennes (een liberaal en een katholiek uillredend). Dc katholieken zijn gekozen. Fosses. De katholieke uillredende leden zijn herkozen. Walcourt drie liberalen en een katho liek uillredend; 3 lijsten), 1 liberaal her kozen; balloleeting tusschen liberalen en katholieken. Limburg. Heel de raad is katholiek. Er is strijd in twee kantons, waar de liberalen eenen kandidaat voorstellen. Dc katholieken zegepralen. Luxemburg. De raad bestaal uit 30 katholieken 14 liberalen. Er was strijd in 7 kantons. De katholieken zegepralen. Te Sibrel is een katholiek liberaal gekozen. De twee uillredende katholiek. Du Blad verschijnt den Zaterdag, en allen Woensdag in Supplement. Inschrijvingsprijs, voorop betaalbaar: 6 fr. 's j.'iars; met de post 7 fr. Een afzonderlijk nummer 10 cent. Bekendmakingen 20 centiemen den drukregel. De groole letters volgens plaatsruimte. Reklamcn 50 cent. Rechterlijke eerherstellingen I fr. De innoneen voor Helyie, uitgezonderd beidt 1 Inunderen, alsmede die voor het lluitenland worden ontvangen door den Office de Publicité. Magdalenaslraat, Hrussel Men schrijft in bij U. VAS1»EN KKHCKHOVE, Drukker-L'itgever, Ooststzaal, 6, te Veurne, en in de Postkantoren des Rijks <len ijzeren weg van Duinkerke, VetGent naar Krasse! eti Dixnnuie 6- 00 7-44 9-16 1-47 7- 28 11-40 3-52 9-48 10-33 2-38 6-05 10-23 3-10 10-52 4-09 leden waren Uitsla- der 1‘rovinciale Jüczingen. Brabant. De raad bestond uit 48 katholieken 41 liberalen en 2 socialisten. tirussel, strijd tusschen de liberalen en socialisten. De 14 uillredende liberalen zijn gekozen. Cureyem Anderlecht. Een katholieke gekozen. Balloleering tusschen i\Vee liberalen en twee katholieken. Schaarbeek. De liberalen zijn gekozen. Ukkel. De katholieken zijn gekozen. De katholieken zijngekozen le Aai school Diesl, Leau en Pcrwez. De liberalen zegepralen te Gemappe, Thienen en Wavre. De katholieke bestendige deputatie is omverre geworpen. Antwerpen. De raad bestond uil 51 katholieken en 22 liberalen. Antwerpen, strijd tusschen liberalen, katholieken cu socialisten (3 lijsten) yu01'. eenen zetel Balloleering tusschen de liberalen en de katholieke kandidaten. Dc katholieken zijn gekozen te Eeckeren Lier, Boom, Council, Santhoven, Heist- op-den-Berg, Moll en Biecht. stevige landman in een kort buis en lange slopkousen, met de muts in de hand, voor zijne voorname gasten, wier vragen pjj ouder diepe buigingen beantwoordt. Deze gasten bestonden uit een bejaard man en zijne dochter, eene jonge vrouw, zoo als op hel eerste gezicht licut te zien. Hun onderhoud met den pachter duurde echter niet huig. albun,le op merkzaamheid werd spoedig naar de pachteres heengeleid, die hen met een allerliefst meisje in de armen, van nauwe lijks een jaar. tegemoet trad De b ond- lukkige, rooskleurige, vroolijke kleine in mousseline en kanten gekleed, en droe’ een halssnoer van goud en koralen. De° jon'-e dame nam haar op haren schooi en liefkoosde en kuste de kleine met zulk eene ovcrdreveiie teederheid, dat men al spoedig vermoedde, dat zij de ïu dit kind het hare was Over hel ■iHemeen zou men haar zes- of zeventien Hel was tegen het einde van een heer lijken zomerdag ia augusti. Prachtig dook de zon achter de booge toppen van een dennenwoud, hetwelk zich aan den gezichteinder uiisirekie, en wierp hare laatste stralen op eene zachte belling, min welken voet zich eene eenzame, maar romantisch gelegen pachlboeve, in hel graafschap Middles -x, bevond. Voor den hoofd ingang staat een uit gespannen, bestofte leiswagen, die echter ttog met koffers en kisten beplakt is. De postillon, die legen bel rijtuig leunt, zoowel als twee liverei bedienden, toonen aan, dal de pachthoeve zoo even een Bezoek van rijke gasten heeft gekregen. Als wij de binnenplaats betreden, zien wij verscheidene knechts en dienst maagden, die met groole bedrijvigheid Been en weder loopen. In eene ruime benedenkamer slaat de pachter, een ojtoi I|||M|«M Wam—IW—IIIIIIMM w jaren gegeven hebben. Haar voorhoofd, door donkerzwarte, glanzige hanen om geven, hare liefelijke gelaatstrekken, de bekoorlijke lach die om hare rozenroode lippen speelde, uil dat alles straalde lieve eenvoudigheid, de beloovering van den jeugdigen bloeitijd. Hare zachte gelaats kleur was echter bleek, hare sciiiuerende oogen met een waas van sombere droef geestigheid bedekt, hare rijzige gestalie was teeder en fijn, zoodal men haar ziende door een angstig gevoel werd aan gegrepen, zooals eene even ontluikende, kostbare bloem inboezemt, die men vreest dal door den eersten adem van den kouden noorderwind zal worden ont bladerd. Zij bad op dit oogenblik voor niets anders plaats ia baar gemoed, dan voor haar kind. Zie loch eens, Olivia,.zoo sprak haar vader nu, hoe groot en sterk uwe kleine Lily geworden is, sedert zij zich hier bevindt. Gij zult er waarschijnlijk nu wel geen berouw meer over hebben, dal gij den raad van onzen goeden doctoor nnor IVieiiport. Nieuport 6-43 8-14 8-13 11-46 1-33 3-59 5-47 8-39 9-01 Dixniu’le 7-16 8-31 9-15 12-18 2-05 4-31 6-19 8-c6 9-34 Dixmude 7-28 9-23 1011 12-28 2-12 4-44 6-29 8-07 9-40 Nieuport 8-00 9-55 10-28 1-00 2-44 5-16 6-46 8-39 10-10 5- 55 6- 25 6-52 9-18 10-45 10-48 <>oen 1‘rogi Pc socialisten, door moed om l a.iiigetast, durven beweren dat liberale partij nooit iels veer klas werd gedaan. Was zij liet noglans niet die bet on rechtvaardig artikel 1781 uit de grondwet deed verdwijnen, hardnekkig bevochten als ze werd door de nijverlieidsaristo- c raiie t Was zij hel ook niet die den vrijhandel invoerde, de octrooitollen alscli.ille, de treinen op verscheiden verbiuikingsar- likcls verminderde of totaal deed ver- dwij ten. Was zij het niel eveneens die de Goede- niaiineiiraden tot stand riep, instellingen waarvan men hel liooge nut niet weer leggen kan cu mag zij er vooral niet op roemen liet volksonderwijs op ei listige gronden te hebben geplaatst. Voor de heerett socialisten, die een loon aanslag ut alsof zij alleen de wereld redden kunnen en In t monopool van staalkundig beleid bezitten, liedï dit alles mets tc-bcduidcn. Maar er is meer Zij, die op twee jaar lijd dal zij in de Kam. is zetelen om er te doude.en en ie sein Idcit, niets in voonlecl van den ge tuigen man hebben bijgebrachl, sclirijven in hu-ne blaadjes dal de liberale partij geen programma heeft. Geen programma Neen, de liberale pat lij beeft geen pro gramma gelijk de ronde apostels, vol uiopi. s, vol zi> kelijke droombeelden en schoonscliijiic princiepen enkel dienend om de ougeltikkigen poeder in de oogen le werpen. Maar zij mag wijzen op een p Ogr.imma van uitvoerbare en praktische nervoimmgen als dezen Lager kosteloos en verplichtend Ondei wijs; Rechtvaardige verdeeling der krijgs lasten; Afschaffing van dc plaatsvervanging; Persoonlijke dienst tol den kortsbe- perkten lijd; Herziening der belastingen; afschaf fing der belastingen op de verbruikings- vvaren; Invoering van een belasting op de fortuin en op de roerende goederen; Herziening der wetten die bet werk- konlrakl regelen en verantwoordelijkheid der patroons in wei Tongevallen; Uitbreiding der iiislellingen van ouderlingen bijstand, volksbanken en pensioenkassen; Listening van werkbeurzen; Wettige herkenning vau vak- en s

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1896 | | pagina 1