i le Veurne. N” der laatst Januari bedragen: zoon Tooneel. van fr. 1-90 2-20 Botermarkt per kilo I 'Zouden zij veel wol geven? C Wordt voort gezet Voor de hoogere graden zouden examen worden ingesteld. 20 Jan. fr. 3-00 2-70 2-30 Reeks 22944 3091)8 56726 60648 Ooslend-Blankenb. 180,638 33 177,606-92 Veurne-Yper, 1 even weinig kon doorgronden, als zijne schapen dal zouden gedaan hebben. Noch ook zou hij hebben kunnen zeggen, waarom bij onwillekeurig uitliep: Vergeef mij, senora. Gij behoeft mij geene vergiffenis ie vragen, Juan, antwoordde de Senora min zaam; hel is uwe schuld niet dal ik doof ben. Ik heb mij reeds lang verbeeld, dal ik niet meer zoo goed hoor als vroeger. Maar om nog eens op de Indianen terug le komen, Juan, lleefl senor Felipe niet gezegddal wij dezelfde schapenscheerders genomen hebben als in den vorigen herfst? Zij wachten toldal wij hen lalen roepen. Senor Felipe zal op zijnen tijd een bode tol hen zenden. 11 ij beweert dal zij beste scheerders zijn uil hel land. Over een dag of veertien zal mijn zoon waar schijnlijk geheel hersteld zijn en de arme schapen moeten hunnen last maar een --I(1 paar dagen dragen. Zien zij er goed uil! 'ijk is men thans bezig proefnemi Duivennieuws. Onlangs is in Frankrijk door een ministerieel besluit, I een tweede maal, verbod gelegd op hel loslaten van reisduiven in hel land, dit mei hel oog op moeilijkheden in geval van oorlog. Evenals vroeger de aanleidende oorzaak was, dal door de reisduiven op bedekte wijze in oorlogslijd den vijand inlich tingen zouden worden verschaft, is dit nu weer de hoofdza»k die hel ministerieel verbod in leven riep. Dit besluil heeft onder de Fransche duivenliefhebbers zooveel ontroering ge bracht, dalzelfs de sterkste vaderlands lievende bemerkingen haar niet hebben kunnen bedaren, waarop het bestuur van waar hel besluil is uitgegaan, hel bericht deed afkondigen dal de maatregel enkel duiven van vreemden oorsprong, dal wij zeggen uil vreemde landen treft, zoodal die voortaan in de grensdepartemenlen niet meer zullen mogen losgelaten wor den. Die departementen echter blijven open voor hel loslaten en africhlen van Fran- I sche reisduiven of van dezulke die loe- hooren aan leden van Fransche maat schappijen. Wij gelooven hel bier gepast, te doen weten hoe hel overigens ging en gaal om duiven in Frankrijk le brengen, zelfs zonder dal ministerieel verbod. Geen duif, al ware hel er een van Seis mag, levend in Frankrijk worden gebracht, smokkelen gaat niet zoo gemakkelijk en de straf die er staal op elkeen die zulke overtreding beproeven durft, is zoo zwaar dal ze den stoutste zou afschrikken, zelfs als er een heelen boel geld mee le verdienen was, wal nu het geval niet is Enkel zulke duiven mochten Frankrijk in, die onder zegel, in mand of kevie door den ijzeren weg werden aange bracht, om op een bestemde plaats te worden opgelaten, ja zoo strong zijn de Fransche douanen op hel stuk, dal ze doode maar niet gepluimde duiven meer malen belasten wanneer het gebeurt dat er meer worden genomen over de Fran sche grens, om zeker, heel zeker le wezen dat ze werkelijk voor de pol be stemd zijn. Waar de vrees voor... hoe donder moeten wij zulke kleingeestige voorzich tigheid nemen, een groole natie toe brengen kan 1 Kunnen de Franschen niet dezelfde voorzorgen nemen alt de Duil- schers bij voorbeeld zoude doen, want wij gelooven niel dal Frankrijk bang is voor een overrompeling door hel leger van ons landeke, hun duiven africhten om uil Duilschland berichten in le win nen over hel doen en lalen der soldaterij daar le lande? Een andere vraag. Is hel onmogelijk bij voorbeeld Duilschc duiven at le richten nu de departementen der grenzen alleen gesloten zijn? Hoegenaamd niel. Wie zal bijvoorbeeld belenen dal deze of gene zijn duiven uil Duilschland naar een stad in Belgie stuurt, dicht of wijd van de Fransche grens, dus gelijk waar. In bedoelde stad heeft eene groole prijsvlucht plaats naar, we zegen Parijs, Bordeaux, Tours, Brest of een der af gelegen departementen. De persoon die de Duilschc duiven ontvangt neemt deel aan die prijsvlucht, de vreemde duiven gaan mede en vliegen, terug naar waar? Nooit komen alle duiven terecht van een verre vlucht, maar nooit ook missen allen hun hok en wie zcgl er dat onder hel getal Duilschc duiven geen zijn die scherp genoeg van gezicht zijn om de laatste plaats hunner africhting legen de Fransche grens terug te vinden. Waartoe dient dus in zulk geval het sluiten der grensdepartemenlen voor hel africhlen der duiven Trouwens wat senor Felipe betrof, had hij, Juan Canito, toen de senor nog een kind was, jaar en dag de wol gesorteerd en in balen gelegd. Waarom zou hij dit nu dan ook niel doen? De senora moest in het oog houden, dat de scheertijd begon le verloopen en dat er geene scheerders meer te krijgen zouden zijn, omdat de senora dal werk uitsluitend door Indianen liel doen. Als zij Mexikanen gebruikte, zooals dal op al de andere ranches geschiedde, zou hel natuurlijk verschil maken. Maar zij had besloten dal het volstrekt Indianen moes ten zijn, de hemel wist waarom, werd er norsch lusschen gemompeld. Ik versla u niet heel goed, viel senora Morena, juist toen het laatste woord van dezen oneerbiedigen uil val Juan van de lippen was gegleden. Spreek een beetje luider. Ik vrees dal ik doof word op mijnen ouden dag. Welke zachte, vriendelijke woorden! De kalme, donkere oogen bleven op Juan Qanilo rusten met eenen blik, dien hij al De vierentwintigurenwijzor. I Ziehier de ofïicieele onderrichtingen, welke wij hebben aangekondigd In uitvoering van een ministerieel be sluil en le rekenen van 1 mei 1897, zal de aanduiding der uren met de cijfers 0 lot 24 tocgepasl worden in al de diensten der spoorwegen, post-, telegraaf en zee wezen en in do betrekkingen van deze diensten met het publiek. De aandui dingen M (morgend) en .4 (avond), voor komende in de tabellen der vertrekuren en in andere stukken betreffende den dienst der treinen, zullen afgeschilï worden. De minuten begrepen lusschen midder nacht en één ure ’s morgends, zooals 12 ure 2, 12 ure 13, 12 ure 47, zullen aan geduid worden mei eene 0, gevolgd door een punt en hel getal der minuten, te weten 0,2, 0.13, 0.47. Middag zal vooil- durend aangeduid worden door 12 ure. Middernacht zal volgens de gevallen aan geduid worden door O of door 24. Voor eenen trein die uil eene statie stipt te middernacht vertrekt, zal men schrijven dal hij vertrekt te O ure van den dag waarop hij rijdt; voor eene trein die slipt te middernacht in eene statie aankomt zal men schrijven dal hij aankomt le 24 ure van den dag waarop hij vertrokken is. De wijzerplaten van de uurwerken der statiën en van al de afhankelijkheden der spoorwegen zullen volledigd worden dooi de bijvoeging der cijfers 13, 14... lol 24. wederzijds onder de tegenwoordige cij fers 12... lol 12. Berichlen bestemd om de grootste openbaarheid aan den maatregel le geven zullen gedrukt en in lijds aan al de statiën gezonden worden, om in groot getal aan- geplakl te worden, in al de lokalen van hel publiek toegankelijk, alsook in de omliggende dorpen en gehuchten welkt door de statiën bediend worden. Mei genoegen kondigen wij onze lezers aan dal l'Union des AA', van Rooscndael en l’Union dramatique, van Duinkerke, alhier op Stadsschouwburg een prachtig Concert VertooniMg zullen komen geven, op Zondag 31 dezer. Hel programma is zeer afwisselend en zal gewis vele muziek-en looneellief- hebbers naar den schouwburg lokken, alwaar men verzekert is een genoeglijken avondjlond door le brengen. Bureel len 6 uren. Begin len 7 uren. Zondag Si-fl Januari 1HO1, ter gelegenheid vun do installatie van den nieuwen Wijkmeester, 811 in litl tattopW. Begin van 5 tot 11 ure. Intrede 25 centlmen voor Iedereen. buurtspoorwegen. De ontvangsten dei nationale maatschappij van buurt* spoorwegen, gedurende de maand Nov. op de volgende lijnen beloopen lol Oosiende-Nieupori-Veurnc: fr. 7,201-43 voor de reizigers en fr. 2,458-88 voor de koopwaren. Te zamen fr. 9 660-31. Oosiende-Blankenbcrghe. fr. 2,177-24 voordo reizigers en Ir. 1.197-72 voor de koopwaren. Te zamen fr. 3.375-96. Jrurn<j-}>r, fr. 8.860-43 voor de rei- zigers en fr. 2.25.3 14 voor de koopwaren. le zamen fr. 10,113 57. De algemeen© ontvangsten sedert l,w* Eieren p. 26 fr. 1-80 2-15 per 1 t 2 kilo. Bruin Brood 38 ccntimcB. Halfwit 48 id. Rechterlijke kronijk. De koi rcklionelc Rechtbank dezer slad, heefl de volgende veroordeelingen uitgesproken. Xlgeineene tijdingen. Gespaarzaamheidskring Vrije Bur gers, te Veurne. F"' aangekochte obligatien. Antwerpen 1887. N' 14. - 13. 4. 6 en 7. 22 Combat voor een schoon vel konijn op Zondag 24 Januari 1897, bij Louis Dupont-Lahaye. Combat voor lekker Worsten, op Zondag 24 Januari, bij llenri Decrop, Kaalspel. ■lolling voor eenen Turk in bel Hotel lloyal bij Isidoor Hyckewaert, op Zondag 31 Januari. CombntMChtilvlofj* op Zondag 31 Januari bij tic wed' Dupont, Nieuwst! aal en prijsschuiving voor een koppel vette kiekens, onvergeld. Combat op de schuiftafel op Zondag 7 Februari 1897 in de herberg dellen, bij August Coutcele. tolling voor eenen Turk, in bel Schippershuis, bij Em. Toruey, Zondag 7 Februari. ConibutKchuiving op Zondag 7 Februari, ter herberg de Helle l ue, bij Aug. Torrelle, Kaaiplaals. Comtoatacliuivlng en Kaartparlij lei hei berg den Hert, bij wed' Zoele, op Zondag 7 Februari. Bij koninklijk besluil van 18 januari wordt hut burgerkruis van 1' klas ver leend aan den lieer A. Van Massenbove, griffier der rechtbank van eersten aai le van Veurne. Bij koninklijk besluil van 31 Decem ber worden de volgende premien loege- kend aan de erkende maatschappijen van ouderlingen bijstand De Veurnsche broederbond van Veurne, ol Ir.; Hulp en Spaarzaamheid le Hand- zaeme, 230 fr.; Hand in Hand te Coxyde, Bij koninklijk besluil van 13 januari, zijn benoemd, voor hel jaar 1897, tol mihiaire leden der herzieningsraden, in Wesl-Vlaanderen 4* e>^en^e led'n Coucke, major bij hel Pinte, major, 4* id; Lelellier, major bij hel 3' lanciers. Plaatsvervangende leden Vanderhof sladt, luilenanl-kolonel, 4° linie; Lamury, id. 3' lanciers; Vertommen, kapitcin-commandant, 4' linie. Bij koninklijk besluit van 8 Januari worden in Wesl-Vlaanderen benoemd voor de lichting van 1897, de voleendè leden der bestendige deputatie Tot revisieraden: Werkende leden MM. 11 Loontjes, te Tlilell; F. Vanden- Abeele, le Brugge; baron J. Bethune, te Oostroosebeke. Plaatsvervangende leden MM. J. Ver- h-'t’ghe, te Wervick; G. Vercruysse, le Koririjk. Lid der provinciale commissie militie, M. E. Van Hee, le Veurne. M. Vander Meersch, grilliier bij liet vredegerecht van het kanton Nicuporl is benoemd lol grillier bij hel vredegeiechi van hel eerste kanion Koririjk, in ver vanging van M. Bondue, overleden; hij wordi te Nicuporl vervangen door M Mailelaer, gritüei klerk bij 'i vredegerecht van i eerste kanton Koririjk. M. J. Roger, grillier der provincie Wesl-Vlaanderen, is le Brugge overleden Uljevas te Oostende geboren en 61 jaar Levensverzekering. Men weel dat de Spaarkas sedert vei leden jaar een dienst van levensverzekering heelt ingerichl. Een koninklijk besluil van 11 januari, dinsdag in hel Staatsblad vei schenen, bepaalt dat ook de postbureelen de stor tingen voor zulke verzekeringen mogen ontvangen en de premies den verzekerden betalen. -• De ongemakken, welke de ijking van malen en gewichten en de herstellingen welke deze moeien ondergaan, oplevercn, zullen zooveel mogelijk afgeschaft wor den de regeeriug houdt zich met die zaak bezig. Eene strenge les. Tijdens de zittijd van hel Assisenhof van West Vlaanderen legde een persoon van Waeregem eene valsche getuigenis af. Hij deed zulks om den beschuldigde le redden. De man, woonachtig te Waeregem werd daarvoor door de correctioneels rechtbank van Brugge veroordeeld tot twee jaar gevang, En vroeger was Lii nooit gestraft geworden Maandag kwam die zaak voor hel Be roepshof van Gent. De strenge straf van twee jaar gevang werd behouden, Men ziel dal T gerecht zich streng toont voor het afleggen van een valschen eed! II i< h ijdets. Voorde provincie Brabant zijn 19,615 wielrijdersplalen af geleverd, waarvan 6383 voor Brussel; 1J81 voor Elsene; 1560 voor Scbaarbeek- He met; 1315 voor Sl-Gilis; 1100 voor Sl Joos-len-Noode; 1025 vooi Leuven. Smokkelaars gekwetst. De dou aniers van Hazebrouck verwittigd zijnde de genaamde B..,smokkelaar van bedriif met een wagen rollabak de g, enzen ging oversteken, hielden zich verborgen lan<>s de baan na eene koord over den wee Be spannen te hebben. Toen T rijtuig aangereden kwam is hel paard op de koord geloopen eu ten gronde gevallen en is de smokkelaar gekwetst door een revolverschot der douan eis Hel rijtuig bevatie 400 kilos tabak. Plektrieke lokomolieven. Ju Frank- I dóen mei eleklrieke lokommie^ I spoorwegen. u*’ 13 Jan. Hoogste prijs fr. 3-00 Midden 2-75 Leegste 2-45 Oostendc-Veurne, 184.406 75 189.647 81 130,796-65 131,342 46 I.K'F OI* Maurice MEIER, bijzondere chi rurgijns-t and meest crs.hoeK der Moskroenstraat N°2,to Kortrijk, tiel.ben d’eer hel publiek le berichten dal een nieuwen tandmeester die van huis tol 1 huis loopt voor hel kuisschen der landen en hel herstellen van kunsttanden, zich 1 komt le vestigen niel ver van huntiQ 1 woonst. Niettegenstaande de gelijkheid van den naain en van hel beroep hebben 1 zij hoegenaamd geene handelsbelrekkin- I gen mei dezen persoon. Zij hebben zelfs noch zoon, nocj' broeder, noch bloedverwant die hun huis vertegenwoordigd. Zoo als voorgaandelijk zijn M.r «fc M Maurice MEIER, dagelijks te raad plegen let! hunnen hui :e hoek der Mos- kroenstaat N 2. huis mei koelspoOl l bij hel gevang. Zij verzoeken dus de persoonen die be gieren lm i Ie raadplegen van te vragen Of zij u'Cl bij M- M Maurice MEIER zijl), hoek der Moskrocnstaat N» 2. van wel te lellen op de antwoorden die hun gedaan zijn. M. Meier zal gelijk gewoonte te raad plegen zijn te IJper, 3 keeren per week, den Maandag, Donderdag en Zaterdag van 9 tot 4 uie, bij M"’ wed' Van Kemmel, gi oole Ma' kt, 5; le Oostende, eiken Woensdag van 10 lol 2 ure, 1/ingeslraat, 79; te Brugge, eiken Vrijdag, van 19 lot 3 ure, l’hilipstockslraal, bij D’hooghe Taclman, in T Molentje. 1 ZITTING VAN 1 JANUARI, Vancompernollu Keuii, werkman to Coucke- laoro, 2 maal 100 fr. voer jachtdelikt. Vauack r Karet eu Petilbcrghciu, werklieden to I.oo, do eerste 2 maal 100 fr. en <le tweede 100 fr. voor jachtdelikt. ZITTING VAN 8 JANUARI. Vanelvordingho August, visscher to Coxyde voorwaardelijk, 100 fr. voor jachtdelikt. Deblondo Cyriel, werkman te Clerckcn, voor- waardelijk 10 dagen voor bedriegolijko ont vreemding. Auseeuw Theotiel, bakker te Zarren, 16 dagen en 20 fr., voor vernieling van afsluiting; 10 dagen en 20 fr. voor bedreigingen, en 15 fr. voor open bare dronkenschap. Vinck Leo, vischverkooper te Lombartzijdo, 8 dagen en 26 fr. voor slagen. Corde..ni. r llenri, landbouwer to Watou, voorwaardelijk, 50 fr. voor slagen. Sausen Leo, herbergier te Koyem, een maand en 26 fr. voor slagen eu wonden, en 50 fr. voor vernieling van afsluitingen. Vanstichelmau August, werkman te Wulpen, 50 fr. voor slagen eu 20 fr. voor vernieling van mobilier. Vinck Pieter, werkman to Lombartiijde, maal een maand en 2 maal 26 fr. voor be- driegelijko ontvreemdingen. 1895. t«90-

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1897 | | pagina 2