VAN VEURNE NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT F I 'V RAMONA. *yi° jaar. Een afzonderlijk nummer 10 cent. wet medegedeeld, waarbij aan de weduwe 5 •W: Zaterdag S'T' Februari 1897. Vertr liet I£ii££c1nc1i. LVieuport. Nfjverheids-optelling. Een hlad meldt dal liet ministerie van nijverheid en arbeid bevelen gegeven heelt opdat men de toekomende week zou beginnen de vergeldingen te betalen aan de agenten der gemeentebesturen welke de nijver- heids-oplelling hebben gedaan. schepencollegie der gemeente wettig ge maakt worden. De beioepsakte moet goed gefrankeerd, aan den Gouverneur der provincie gestuurd worden. Eene akte van beroep mag niet tegen meer dan tien ingeschreven gericht wor den. De personen die gelijktijdig zouden re klameeren tegen milicianen die ontslagen zijn uil hoofde van lichamelijke gebreken en gene voor alle andere redenen, worden uitgenoodigd om onderscheidene beroepen op te maken: de eersten voor den herzie- ningsraad moetende gebracht worden en de andere voor hel hof van beroep. Een goede maatregel. Elkeen weet hoeveel last en onaangenaamheden men soms van verzendingen heeft, omdat men niet weel ot bet goed ontvangen is daar de bestemmeling veelal verwaarloosd u de goede ontvangst te melden. In hel vervolg zullen aan 10 centiemen bijzondere kaarten verkrijgbaar worden gesteld, welke men bij de verzending zal voegen en waarop de statieoverste der bestemmingplaats den datum zal schrijven waarop hel verzonden besteld werd en de kaart zal door hel poslhesiuur worden lerugbezorgd> In hel werkhuis van den zegel, le Mechelen, is men bezig aan de vervaar diging der kaarten, die eerstdaags in den handel zullen worden gebracht. Toegevon. In onzen handel en wandel door de wereld, komen wij allen dagelijks moeilijk heden en ruzie tegen. Degene die ons om ringen, zijn al zoo weinig volmaakt, als wij het zelve zijn, eik heefl zijne gebreken zijne grillen, zijn karakter. Daaruit spruiten de oneenigheden, de ruzie, den twist en al de onaangenaamheden die 't onderling verkeer der menschen ver oorzaakt. In ruzie, twist en tweedracht leven is hard en pijnlijk. Zelfs deze die dil schijnen gewend le zijn, lijden er door, hoe hard hunne ziel geworden zij. De teergevoelige zielen lijden daardoor zooveel, dal alle genoegen, alle vreugde verdwijnen, zoo lang zulken dioevigen toestand voor hen moet duren. T Zijn ook die, welke de knaging van zulk leven niet kunnende onderslaan, meestendeels toegeven. Toegeven, wil niet altijd zeggen flauw- hertig en laf zijn. Neen. Toegeven is de irigeborene koppigheid on zelfzucht die ons di ijk um eigen gedacht le doen boven kraaien, bedwingen. Die kan toegeven, overwint. Die toegeeft, met wijsheid en beleg, toont gemaligheid en wordt meest geacht. Gecnc schandelijkere, ongelukkigere kwaal dan de koppigheid. Welen als men gelijk heefl of niet, is cone zaak voor vele menschen ónmogelijk om beoordeel en, Want waar er twist is, hebben er zelden twee gelijk, en zelden ook is er een van de twee die zijn eigen ongelijk verstaat. T Zal dus meest altijd deze zijn, -die gelijk heefl, welke zal toegeven. Want als men verslaat dal dwaze stijfhoofdigheid niet te overklappen is; dal men er tijd, moeite en kwaad bloed nutteloos toe besteedt, dan gaal men in zich zelven en men geeft toe, men zwijgt, men zet een einde aan dwaas gebabbel. Die verstandig is, heeft voor stelregel van niets nutteloos te verrichten. Wat nut kan er beslaan, le klappen, te redeneren, zich kwaad te maken, met iemand die geen reden wilt verslam), die aan zijn gedacht houdt vaster dan de schipbreuke ling aan een stuk hout Als men van eenen gemeenen grond van redenering heelt, dat men in zekere punten overeenkomt, dan is hel eene fijne kunst en een behendig beleg van juist den twist le stellen op dat gemeenzaam terrein. Dan nog is er kans om gezond oordeel te doen zegepralen. Doch kan men dit niet, men moet zwijgen en toegeven. Niet uit lafheid of uil vrees, maar om geene nuttelooze Een pensioen. De Monitenr heeft de die de reis duurde, zag men hem uren la.ig op het dek zitten, peinzend voor zich starend, terwijl zijne verbeelding zich verlustigde in het genot, dat zijne vrouw smaken zou, als hij haar met de juweelen eu kanten zou omhangen, die hare schoone gestalte nog fraaier zouden maken. En wanneer dan de beelden, die zijne ver beeldingskracht hem voor de oogen tooverden. zijn bloed al te veel dreigden te verhitten, placht hij mei altijd ver snellenden tred op hel dek heen en weer loopen, lol zijne slappen eene vlucht namen als van iemand die zichzelven ontvlucht. Dan hoorden de mannen hem mompelen en fluisteren Ramona Ramona Waanzinnig van verliefdheid was Angus Phail. Ja, er waren velen die geloofden, dal als hij ooit hel uur had beleefd, waarin bij Ramona Gonzago zijne vrouw had kunnen noemen, hij zijn versland geheel zou hebben verloren en haar of zichzelven van hel leven zou hebben beroofd. Maar dat uur zou nimmer slaan. Toen San José acht maanden later de haven van Santa Barbara binnenliep en Angus Phail adem loos aan wal slapie, zag de eerste man, dien hij tegen kwam, hem boosaardig in hel gelaal en zegde Zoo, zoo gij komt juist te laat. De mooie Ramono Gonzaga is gisteren getrouwd met eenen jongen officier uil het Presidio van Monterey. Angus waggelde, hief de hand op om den man eenen klap in hel gezicht te geven, en viel toen op den grond neder. Hij werd opgenomen en naar huis gedragen, waar bij spoedig wedei lol zichzelven kwam. Toen rukte hij zich met geweld uit de banden die hem vasthielden los, sprong de deur uil en liep blootshoofds naar het Presidio. Bij de poort werd hij door de wacht die hem kende tegengehouden. Is hel waar? stamelde hij. Ja, senor, antwoordde de man, die later verklaarde, dat zijne knieën onder hem knikten, toen hij den Schol had aan gezien, daar hij vreesde, dat hij zijn ant woord met den dood bekoopen moest. I Hordt voort gezet Rechterlijke kronijk. De koiTcklioncle Rechtbank dezer stad, heeft dc volgende veroordcelingcn uitgesproken. moeite te doen. Verslonden velen zulks, hoeveel droevige tooneelen zou men in hel leven vermijden, hoevele veeien en jarenlange oneenigheden zouden uit het maatschappelijk verkeer verdwijnen! De toegevendheid is de zuster der gc- matigheid. De eene bereidt den vrede, de andere handhaaft ze. Die nooit loegeeft, kan niet gematigd zijn. Indien elke burger wal meer gebruik wilde maken van die Iwee bewaarmiddels des algemeenen vrede de wereld zou veel gelukkiger zijn. Neemt een huisgezin waar man en vrouw nooit toegeven; hel is eene ware hel. Eene maatschappij, eenen kring waar de eene nooit hel gedachl van de andere willen goedkeuren zal niet lang beslaan. Eene gemeente, eene slad, een land waar elk er steeds op uil is om deze die zijn gedacht niel deden, den duivel aan le doen, zal snel lol den ondergang gaan- De grootste mannen, in ahe lijden, wisten op gepaster ure, loe le geven. Daardoor deden zij meer hun recht en hunnen roem zegepralen dan mei liard- lickkigeii, bloedigen strijd. Enkel hier ligt de knoopweten wanneer men best zou toegeven of niel. Want, er zijn wel gevallen, als T recht en waarheid geldt, dal toegeven groot kwaad en schade is. Dus, zegi nog de lezer, gij hebt nu ge sproken om niets le zeggen, men moei toegeven somsja, dal welen wij ook, soms niel, iedereen is zoo wijs. Wel, wij welen allerbest dal iedereen wijs is. Daarom, al wat men voorboudl, als waarheid is, weet dk reeds lang. Maar hoe komt hel dal zoo weinigen het doen? (Beiaard). Spoorwegen. Volgens berekening van hel departement van spoorwegen, zal de Staal per jaar 750,0U(J fr. verliezen door afschaffing der express-lreinen 3* klas. Voor de iweede klas zou de toestand overanderd blijven en in eerste klas zou men 300,000 frank winnen. De gehede hervorming zou dus per jaar een verlies laten van 450,000 fr,, maar dil tekort schrikt de heer minislerjiiel af. Dit Blad verschijnt den Zaterdag van iedere weck. Inschrijvingsprijs, voorop betaalbaar: 4 fr. ‘s jams; met de post 5 fr. - Bekendmakingen 20 centiemen den drukregel. De groole letters volgens plaatsruimte. Reklamen 50 cent. Rechterlijke eerherstellingen fr De Annoncen voor Belgie, uitgezonderd beide I laandei'en, alsmede die voor hel Buitenland worden ontvangen door den Office de Publicité, Magdalenastraat, Brussel. Men schrijft in bij L. VAXOEX KERCliHOVE, Drukker-Uitgever, Oostsnaat, O, ie Veumc, cn lil de Postkantoren kuren van den ijzerenweg van Duinkerke, Veurne, Gent naar Brussel en Dixmude Nieuport van den heer volksvertegenwoordiger Coomans een pensioen wordt loegekend van 3000 fr. per jaar. In hetzelfde nummer van hel Staatsblad wordt ook de wet medegedeeld, waarbij de wet op de beteugeling der landlooperij en bedelarij gewijzigd wordt. Kalender eigenaardigheid. De kalander heeft de volgende eigenaardig heden. welke misschien weinig bekend zullen zijn. Oktober begint steeds met denzelfden dag als Januari, April met denzelfden dag als Juli, December met denzelfden dag als September!*, Februari, Maart en No vember beginnen steeds met denzelfden dag, ofschoon deze regel niel meer geldt voor schrikkeljaren. Een eeuw kan nooit op een Woensdag, een Vrijdag of een Zaterdag beginnen. Het gewone jaar eindigt steeds met den dag waarop hel begonnen is. Na 22jaar keert dezelfde kalander terug. - '-icaMri Kieskroiiijk. Uit Bergen wordt gemcldt dat de heer Houzeau de Lehaie de kandidaat der libe ralen zijn zal, voor de plaats van senaleur opengevallen door hel overlijden van den heer Legrand, senaleur van hel arron dissement Bergen. Die waanzin was de eeltige veront schuldiging, die ooit voor Romona Gonzago’s daad kon gemaakt worden. Hel kon niel woiden ontkend, zelfs niet door j le hen die haar l’bitterst veroordeelden, dal lm zij Angus maanden lang verklaard bad, dal. zij hem niel beminde en zijne vrouw m.uuc.u- -- niel worden kon. Alleen op zijne aan- de San José, dal Angus nuj o i jk houdende smeekbeden, had zij eindelijk beloofd zijne vrouw te worden. Bijna on- middelijk daarna was zij naar Monberey afgereisd en liij onder zeil gegaan naar San Blas, waul Angus was eene van dc grootste redders, die in dien tijd koop vaardijschepen uitzonden. De kostbaarste stoffen, snijwerk, parten en juweelen, werden mei zijne schepen in hel land binnengevoerd, terw ijl Angus zelf, als een man van aanzienlijke geboorte en hoogst Allerlei. Bij omzendbrief van den heer Gou verneur wordt er aan de milicianen die er belang bij hebben, herinnerd dat zij, luidende wet over de stuf, acht dagen hebben, le rekenen van de beslissing van den .Militie Raad om len hunnen voor- deele te reklameeren, en vijftien dagen, le rekenen van dc eerste afkondiging door art. 46 der iniliciewel voorschre ven, om legen derden le reklameeren. Hel beroep moei door den belangheb bende zelf, door zijne ouders of zijnen voogd gevormd worden en de redenen waarop hel gegrond is, duidelijk op geven. De handteekening van den in beroep gaande belanghebbende, of hel merk dat ze vervangt moet door een lid van het beschaafde manieren overal een goed onthaal vond. Zooals gezegd is, vertrok Ramona Gonzago naar Monterey, op hetzelfde uur dat haar minnaar naar Sun Bias afreide. Zij bleven, toen de een naar hel zuiden en de ander naar hel noorden wegzeilde, elkander op hel dek toewuiven. Maarzij die mei de senorila reisden, wisten luier vertellen, dat deze reeds lang, voordat het schip van haren minnaar - uil hel gezicht was, haar gelaal had afgewend. Daarentegen beweerde de bemanning van naar hel noorden* was blijven staren,- totdat de nacht den horizont, aan welken hel naar Monterey vertrekkende vaartuig reeds lang was verdwenen, voor zijne oogen verborg. Dil zou zijne laatste reis zijn, daar hij van plan was na zijn huwelijk hel varen op le geven. Thans echter wilde hij nog eenmaal voor zijne bruid de schatten gaan halen, die niemand zoo goed kiezen kon als hij zelf. Gedurende de lange weken, A 3 I 6- 52 7- 24 8- 07 8-39 .."na—faaM». mi*wB-- 5-00 5- 34 6- 0.3 9-00 10-47 6- 00 7- 28 9-48 10-23 10-52 DUINKERK E OHYVEL.DE VEURNE O ENT BRUSSEL 5- 55 6- 25 6-52 9-18 10-45 0-08 7-20 9-50 10- 41 11- 08 10- 51 11- 31 11-55 2-58 4-55 4-13 716 8-20 ssa 5-18 7- 45 8- 18 8- 57 9- 27 9-53 12-05 1.20 3-08 3-10 1-01 0-46 8-10 9-16 11-40 2- 38 3- 40 4- 09 6- 44 7- 16 7- 28 8- 00 4-33 2-05 2-12 2-44 11- 46 12- 18 12-28 1 00 BRUSSEL O ENT VEURNE GIIYVELDE DUINKERKE 8-45 1141411* 8- 43 9- 15 9-23 9-55 ues Rfflvs. 3- 59 4- 31 5- 41 6- 13 1-47 2-38 3-52 5-43 6-05 8-35 6- 43 7- 12 FT' TITOniWlIl—lirNH’T 1 ZITTING VAN II FEBRUARI. Inghelram Jan, hovenier te Middelkerke, voorwaarttelijk. 100 fr. voor jachtdelikt. Georaert Henri, landlooper te Merckcm, voor waardelijk 100 fr. voor jachtdelikt. ZITTING VAN 12 FEBRUARI. Desmedt Alfons cn Peeren Achicl, werklieden te Dixmude, do eerste, voorwaardelijk, 26 fr. voor slagen, en do tweede 25 fr. voor lichte ge welddaden. Anseeüw Theoflel, bakker te Zarren, 3 maan den en 26 fr. voor misbruik van vertrouwen. Devos Gaston, werkman te Mannekensvere, veorwaardelijk 8 dagen en 26 fr. voor opstand; 5 fr. voor dronkenschap en 20 fr. voor vernieling van mobilier. Plancke Pistor, metserteCoxyde, voorwaarde lijk, 76 fr. voor overtreding der wet op do visch- vangst. Deconynck Alois, Nyssens Henri en Coulier Bernard, werklieden te Alveringhotn, dc eerste sen jaar, de tweede 6 maanden en de derds 3 maanden voor gekwalifleerde dieftcu, voor- waarrTéUJirvöOT^dc twee laatste. Dixmude Dixmude Nieuport J l— '■'i

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1897 | | pagina 1