VAN VEURNE NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT RAMONA, mint* liet I£i>^o1hc1i. X.’ II. yi,! .jaar. en 7 hare De tabakwet. Naar men verzekert zal de wel van 17 April 1896 op den tabak in werking gebracht worden, le beginnen niet 1 april aanslaande. duinkerke ghyvelde VEURNE GENT BRUSSEL van de eclilgenoolen Rouliaux. Stierenkeuriiigen. Het openbaar onderzoek der stieren heden het vcreischen, het kind lot zijne meerderjarigheid ter beschikking stellen van hel staatsbestuur. De verantwoordelijke personen zullen samen met het kind gedagvaardigd en lol I de kosten, de teruggave en de schade- vergoeding veroordeeld worden. Die ver volgingen en veroordeelingen worden in de rechterlijke dossiers niet vermeld. Al wie voorwerpen verheelt, door kinderen van min dan 16 jaar gestolen, zal gestraft worden met eene gevang- ziliing van 1 lol 7 dager, en met eene boete van 1 lol 25 fr., of met eene dier straften alleen. De ouders bijvoorbeeld die hunne kinderen niet doen teruggeven wal zij gestolen hebben, zullen aldus gestraft worden. Wanneer een kind voor eene wetsover treding vervolgd, zonder wettige reden niet vooi de rechtbank verschijnt, kan de persoon onder wiens hoede hel kind slaat, veroordeeld worden lol eene boet van 1 lot 25 fr. en lol eene gevangenis van van 1 tol 7 dagen, of lol eene dier straffen alleen. jeugd had weggeworpen. .'.3 naar dé liefde en Angus was Kieskronijk. De kiezing van Bergen. De heer Houzcau, zai alleen kandidaat zijn voor den opengevallen senator-zetel en dns zonder kiezing gekozen zijn. BRUSSEL GENT VEURNE GHYVELDE DUINKERKE 8-45 zaak Courtois. Woensdag werd voor het assisenhof van Brabant de zaak opgeroepen van de bende Courlois, beschuldigd van moord, diefstal en schriftvervalsching. Die zaak half dronken de kamer zijner vrouw binnen waggelde, werd bij plotseling ont nuchterd door het tooneel dat zijne oogen daar aanschouwden. Zijne vrouw lag geknield naast eene wieg, waarin een lachende zuigeling sliep. Wal heeft dal te beduiden? begon hij. Daarop zich hel gebeurde van dien morgend te binnen brengende, mompelde hij O. het is dal indiaansche broedsel 1 senora Ortegna, ik wensch u geluk met uw eerste kind, welke uitroep door een wreeden lach en een woesien schop tegen de wieg gevolgd werd, waarna bij onder het maken van eene spottende buiging weder wegzeilde. De senora had reeds opgehouden zich over dergelijken hoon te ergeren. De tijden waren voorbij, dal zij zich door wreede woorden van haren echtgenoot beleedigd gevoelde. Maar het was eene waarschuwing van baar nieuwgeboren moederlijk inslinkt, en van dien dag af werd de kleine Ramona zorgvuldig be waakt en onder toezicht gehouden in De nieuwe spoorwegtarief. Men heelt hel bericht aangeplakt dat den nieuwen tarief aankondigt en uitlegt; er is nu maar een tarief meer, zonderonder scheid van express- of gewone treinen. In eerste klas zal men voor alle treinen den huidigen prijs der expresstreinen betalen; in tweede klas, den b-idigen prijs der expresstreinen, min 12 </a t. h.; in derde, den tegenwoordige!) prijs der gewone treinen. De abonnementen zijn verhoogd in eerste klas met 10 t. h.; in tweede klas mei 5 t. Ii. en verminderd in derde; de werkersabonnementen verminderd en de schoolabonnementen niet verhoogd. gestemde wetsontwerp verboden zijn in alle openbare en voor het volk toeganke lijke plaatsen. Doch het Staatsbestuur wordt gemachtigd vergunningen voor speelhuizen le Oostende en te Spa te verleenen. vertrekken, waar zij niet kon gezien worden door den man, voor wien het gezicht van dit wichtje een mikpunt zou zijn voor onbetamelijke spotternij. Tol hiertoe had Ramona Ortegna haar ongelukkig beslaan bij haren echtgenoot zooveel mogelijk voor hare bloedver wanten verborgen gehouden. Trouwens de wereld wist wie Ortegna was. In iedere stad van hel land was zijn schaam teloos, losbandig leven eene zaak van algemeene bekendheid, noch ook was niemand onkundig van hel feit, dat hij zijne vrouw verwaarloosde. Van de lippen dier vrouw’ zelve echter, had niemand ooit eene klacht gehoord. Zij was eene Gonzaga en als zoodanig sterk genoeg om in stille te lijden. Maar thans begreep zij, dal hel verstandiger was hare zuster iu baar vertrouwen le nemen. Zij wist, dat zij niet vele jaren meer te leven had. Wat zou er dan van hel meisje geworden? Wanneer hel aan de genade van Ortegna werd overlalen, wist zij maar al goed, dal zij voor een diep ellendig leven zou Ge zuil mij uooil terug zien, riep bij uil .en toen was hij verdwenen. Do Heiinat. De Senaat heeft hel wetsontwerp op het kans- en bankspel aangenomen met 52 stemmen tegen 16 en 8 onthoudingen. Hel kans- en bankspel zal volgens hel De Creienzer kwestie. De berichten over den indruk, dien de Grieksche nota maakt, loopen uiteen. Sommige zijn vol hoop opeen verbond; volgens andere acht de Engelsche regee- ring hel antwoord van Griekenland niet bevredigend, en is door haar in minister raad besloten aan het plan der Mogend heden lat hel blokkeercn van de havens van Griekenland en van Kreta goed te keuren, zoodat den Engelscben admiraal is bevolen om onmiddellijk daartoe over te gaan. De telegrafische gemeenschap met de Soedabaai is afgesneden. Op de grens aan vast land is de toe stand zeer gespannen. Grieksche benden zonden Macedonië biiincngclrokken zijn. De staf van den kroonprins heeft bevel gekregen zich gereed te houden om te vei l rek ken. Oflicieus reeds heeft hef Engelse!) gou vernement bericht dal de Mogendheden blijven beraadslagen over de maatregelen te nemen tegenover Griekenland, zoodat voorloopig alles bij het oude blijft, terwijl de ondcrsekrelaris Curzon, in bet Lager huis meedeelde, dat hij niets weet van een bijgaande nota van Griekenland. In beginsel neemt Turkije al de maatregelen dei Mogendheden aan. In de oftlcieele kringen van Petersburg wordt hel antwoord van Griekenland af gekeurd, hoewel daardoor niets aan T wankelen gaat van hel plan der Mogend heden tol oplossing der moeilijkheid. Daarin zeggen ze, ligt de eenige moeilijk heid om in hel Oosten de allergevaarlijk ste verwikkelingen te ontwijken. Inmiddels is er een telegram uil Bel grado die luidt, dat het Russisch gouver nement aan Servië heeft aangeboden: op krediet 120000. repeliliegcweren te verschaften. Hel antwoord daarop is nog niet gekend. Italië is van hetzelfde gevoelen als Rusland en ofschoon hel zijn eenheid le danken heeft aan een volksstemming zal hel van de andere Mogendheden niet af wijken, omdat de vrede daarvan afhangt. Moest het koncerl verbroken worden zou Italië om niet alleen le slaan andere maat regelen volgen. De kinderen voor liet gerecht. Ziehier de voornaamste bepalingen der nieuwe, wel tol beteugeling der land- looperij, waarvan de tekst in het Staats blad verschenen is. Wordt een kind van min dan 16 jaar oud voor de rechtbank betrokken en plichtig bevonden aan eene wetsover treding, waarop slechts een policiestraf kan toegepast worden, dan zal de recht bank, zelfs bij hervalling, hel kind noch tat gevangenziltiiig noch tol boete ver- oordeelen. De rechtbank zal het kind ver- oordeelen tol de kosten, en, zoo er reden toe bestaal, teruggave en schadever goeding en bovendien liet kind berispen, of, indieii de zaak erg is of de omstandig- Beheer van Staatsspoorwegen Van 1 Mei 1897, worden, krachtens eene beslissing van den heer Minister, de uren van 0 lol 24 gesteld. In den Ollicieelen Reisgids vervallen bijgevolg de letters M (morgen) en A (avond) in de dienstregeling van de treinen. De tijd tusschen middernacht en ’s morgens één uur, als 12u2’, 12ul3’, 12u47’ m. wordt aangewezen door eene 0 een punt en bet aantal minuten, aldus O.u2, 0.U13, O.u47. Middag wordt steeds geschreven 12 ure. Middernacht wordt steeds uilgedrukl hetzij door 0 hetzij door 24. Men schrijfteen trein vertrekt te 0 u. op den dag dal hij rijdt, als hij slipt le midder nacht uil eene statie afreist. Men schrijft: een trein komt aan te 24 ure op den dag dat hij gereden heeft, als hij stipt le middei nacht in eene statie aankomt. Op de wijzerplaten van de uurwerken in de statiën en iu al de aanhoorigheden van den spoorweg, worden onder de cijfers 13, 14....24 bijgezet. Het is goed, antwoordde de senora. Daarop volgde een oogenblik van diepe stilte, terwijl beiden elkander teeder en als verbijsterd in liet gelaat zagen. Toen als door eene en dezelfde opwelling ge dreven, traden zij een paar schndeii nader tot elkander, totdat Angus, met een gebaar van oneindige liefde en wanhoop, zijne armen uitsirekle en de banden kuste, die zijn slapend kind liefderrijk omvat hielden. God zegene u, Ramona, vaarwel! en ue uiiouaiiuL....D, - i..; jaren gebukt had gegaan, brachten haar i toen was hij verdwenen. l °P dal oogenblik lol hel besef van hetgeen Een oogenblik later verscheen hij weder 2U *n bare jeugd had wecgeworoen. den drempel, maar alleen om met i Geheel haar hai l smachtte Osterende stem le zeggen: Gij behoeft die zij veismaad bad niet ongerust ie maken, als bel kind in gewroken. eerste uren noc niet wakker wordt, j 1 oen Francis Oitegna laat i nacht, Zij hebben haar een slaapdrankje inge geven, dal haar geen kwaad zal doen. Nog een draienden blik in elkanders gelaat en toen scheiden deze beide ge lieve, die zoo zonderling van elkander waren heengegaan en elkander zoo zonderling terugronden, weder voor altijd. De vijf-en-twintig jaren, die tusschen hen lagen, schenen op ecus tol een dag te zijn saamgesmollen. In hel hart van den man was de oude, barislochlelijke liefde weder ontwaakt de begraven doode, met on veranderde wezenstrekken tol hel volle leven opgestaan. Bij de vrouw was geenc begraven liefde, die uil den dood om- waken kon, daar zij Angus Phail nooit bemind had. Maar het gemis aan liefde, en de mishandeling, waaronder zij al die D.t Blad verschijnt den Zaterdag van iedere week. Inschrijvingsprijs, voorop betaalbaar - 4 fr ’s hars- mei f (l05ls,fM, voptre‘u,nvc-~- heeft in gansch hel land eene groote op schudding verwekt. Er zijn drie beschuldigden ■1° Alexander Courlois, gepensionneerde adjunkl-kommissaris van policie, geboren le Oostende op 21 september 1848, wo nende ie Elsene, Boendaalschen steenweg, thans aangehouden; 1’ Louis Restiaux, gazwerker, geboren te Brussel op 24 juni 1863, en wonende Hoogstraat aldaar, thans aangehouden; 3° Jan Devos, kolen- en peerdenkoop- man, geboren te St-Jans-Molenbeek op 3 mei 1851, wonende te Brussel, Mensch- lievendheidstraat, insgelijks aangehouden. Alle drie zijn beschuldigd van de vol gende misdrijven De le en 2e, te Elsene, in den nacht van 25 op 26 april 1896, vrijwillig, met het inzicht den dood te geven en met voor bedachten rade eenen doodslag le hebben bedreven op den persoon van Mevrouw’ Delphina-Angelica Borrée, 74 jaar, wed* in eerste huwelijk van den heer Cruis en in tweede huwelijk van den heer Herry, met deze omstandigheid dal die doodslag bedreven is om den diefstal te vergemak kelijken of de straffeloosheid daarvan le verzekeren. De eerste en tweede bovendien te Elsene in dienzelfden nacht door inbraak of met behulp van valsche sleutels zich meester le hebben gemaakt van eene brandkast inhoudende eene groote hoeveelheid titels en aandeelen aan toonder en op naam alsmede juweelen en zilverwerk. De derde zich medeplichtig te hebben gemaakt aan hel misdrijf, door, mei mede werken, de bedrijvers der misdaad ge holpen le hebben. De eerste bovendien te Brussel of elders in het arrondissement, in 1896 valscheid in geschrift bedreven le hebben, met be- driegelijke oogmerken. De valsche handleekening van Eug. Slrobbe geplaatst le hebben op eenen wissel van 500 fr. De valsche handleekening van Cave- naille fières op eenen wissel van 1000 fr. Mei hetzelfde misdadige oogmerk ge bruik van bovenstaande stukken gemaakt te hebben wetende dal ze valsch waren. Bovendien le Brussel, in den nacht van 20 op 21 augusti 1889, bedrieglijk ont vreemd le hebben met hulp van beklim ming en braak of valsche sleutels eene som van ongeveer 3500 frank ten nadeele r ■■ni M J _ü>®»0e)EX«r«— ■II HIW I I^MM—KW—WB—MO—— Znterdag 13 Maart 189^. 6- 00 7- 28 9-48 10-23 10-52 9-16 11-40 2- 38 3- 40 4- 09 6- 52 7- 24 8- 07 8-39 i 1 1 1 1 k i i 4-43 7- 16 8- 20 -iwiui tHfrti IR—- 3- 59 4- 31 5- 41 6- 13 6- 08 7- 20 9-56 10- 41 11- 08 5-18 7- 45 8- 18 6- 44 7- 16 7- 28 8- 00 11- 46 12- 18 12-28 1 00 Nieuport Dixmude Dixmudo Nieuport Allerlei. - UUU 4,1 ..M l. r op den drempel, fluisterende slem le zeggen u niet ongerust ie maken, de eerste uren nog niet wakker 1-47 2-38 3-52 5-43 6-05 8-35 6- 43 7- 12 - konplillen linun 6-25 9-27 11-31 3-40 5-34 6-52 9-53 11-55 4-04 6-03 9-18 12-05 2-58 6-46 9-00 10-45 1-20 4-55 8-10 10-47 8- 13 11-46 1-33 9- 15 12-18 2-05 9-23 12-28 2-12 9-55 1 00 2-44

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1897 | | pagina 1