Pracht-Zantjes in alle prijzen. Fantaisie-artikeleib L. VANDEN KERCKHOVE-SOBRY. de fortuin van liet slachtoffer is bij den Ik ga rust nemen. Ik notaris der gemeente. zoon, Landbouw. fr. 1-20 1-15 huis builen zijn door een brand ten gronde vernield. 6000 ilesschen champagne en 400 stukken wijn zijn verloren; de schade bedraagt meer dan 150,000 fr. Sunliglit*jKcepu zuiver, goedkoop, prolijielijk. BOEKHANDEL PAPIERM AG AZIJN Ooststraat, 6, Veurne. GROOTE EN HIEUWE ASSORTIfflENTEH van schoone en prachtige «MOTE» voor eerste Communie-kinderen. HALFVASTEN, herberg aanstaande bij Henri Allerhande enz. enz, 35 ccntimen. 45 id. droevig gelaat en betraande oogen zwijgen. Eindelijk hernam zij Ik wilde dal ik wist of mijne moeder dood was. Waarom? vroeg de senora. Omdat, als zij niet dood is, ik haar zou willen vragen, waarom ik niet bij haar blijven mocht. De stille klacht, die in dit antwoord lag opgesloten, trof de senora en riep de stem van haar geweten wakker. Wie heeft met u over deze dingen gesproken, Ramona? Juan Can, antwoordde zij. Wat heeft hij gezegd? vroeg de senora, met eenen blik, die niet veel goeds aan Juan Canilo voorspelde. Hij heeft het niet tegen mij, maar tegen Luigo gezegd, doch ik heb geboord wat zij samen praatten, antwoordde Ramona op fluisterenden toon, alsof zij beproefde zich de bijzonderheden van het gesprek weder te binnen te brengen. Tweemaal heb ik er hem over hooren spreken. Hij zegde, dal mijne LET OI* Mr&Mm’ Maurice MEI ER, bijzond ere cbirurgijns-t a ml meesters, hoek der Moskroenstraat N°2,te Kortrijk; hebben d’eer hel publiek te ber ichten dal een nieuwen tandmeester die van buis tol huis loopt voor hel kuisschen der landen en hel herstellen van kunsttanden, zich komt te vestigen niet ver van hunne woonst. Niettegenstaande de gelijkheid van den naatn en van het beroep hebben zij hoegenaamd geene handelsbelre.kkin- gen met dezen persoon. Zij hebben zelfs noch zoon, noch broeder, noch bloedverwant die hun huis vertegenwoordigd. Zoo als voorgaandelijk zijn M.r& M.*1"’ Maurice MEIER, dagelijks te raad plegen ten hunnen huize hoek der Mos- kroenstaat Nu 2, huis met koetspoort bij hel gevang. Zij verzoeken dus de persoonen die be- geeren hun te raadplegen van te vragen Of zij wel bij Mr M'“« Maurice MEIER zij 11, hoek der Moskroenstaat N° 2, C'l van wel te letten op de antwoorden die hun gedaan zijn. M. Meier zal gelijk gewoonte te raad plegen zijn te IJper, 3 keeren per week, den Maandag, Donderdag en Zaterdag van 9 lol 4 ure, bij Min« wed' Van Kemmel, groolc Markt, 5; te Oostende, eiken Woensdag van 10 lol 2 ure. Langeslraat, 79; te Brugge, eiken Vrijdag, van 10 lol 3 ure, Philipslockslraat, bij D’hooghe Taelman, in T Molentje. veiui viiEi.i.i Instelling der het brouwershuis op 28 Maart i Van Hec, Oude Becsteninarklsïraal, te Veurne. Groote voor CCU koppel vette kiekens, onvergeld. Rechterlijke kronijk. De korreklionele Rechtbank dezer stad, heeft de volgende veroordeclingcn uitgesproken. Bullhé Camiel, dienstknecht te Steen kerke, voorwaardelijk, 26 Ir. voor smaad. Muylle Camiel, daglooncr te Beveren, 8 dagen 26 fr. voor slagen. 2304 N" 23019 koperen centen naar de Nationale bank stuurden. Dan ware deze misvormde munt, die dikwijls mocielijkhedcn in den kleinhandel te weeg brengt, uil den om loop. En verdors ware het te vvenschen dat niemand meer betalingen dede met kar doezen van centen, maar dezelve uil- zoclile, en alle de belgische ter uitwisse ling ging aanbieden, alzoo zou in korten tijd iedereen niet meer geplaagd worden met betalingen soms nog al tol eene hooge som beloopendc, uilsluitelijk gedaan met centen. Voor de gemeenten zal hel eenigzins moeilijk vallen, daar zij in hun naastbij geen agentschap der Nationale Bank bezit ten. Noglans, met een weinig goeden wil zou alles nog al gemakkelijk kunnen gaan om zich voor die overtollige kromme, met gaten doorboorde centen te ont maken. Men doe die in zakskens van 20 franken en vertrouw die toe ter uit wisseling of doe er betalingen mede aan een bekend buis waar een agentschap bestaat; deze personen zullen er zich be reidwillig mede gelasten ze in den Natio nale Bank ter uitwisseling aan te bieden. 10 maart. Hoogste prijs fr. 2-G5 Midden 2-35 Leegste 2-00 Botermarkt per kilo 17 maart, fr. 2-50 2-35 2-00 Eieren p. 26 fr. 1-20 1-G0 UltüOUPRIJS. per 1 1/2 kilo. Bruin Brood Halfwit. 1 Donderdag lest heeft de policie alhier eenen koffer aangeslagen behelzende ecu aantal nieuwe vrouwengoederen, te Brussel aangekocht met de opbrengst eener diefte gepleegd te Nieuport. Eene zekere J.Vnaaister te Nieuport, die dagelijks ten huize harer meter, een oude vrouw, ging vernachten, beeft ten nadeele dezer laatste 400 fr. gestolen, waarmede zij alle soorten van goederen in een magazijn te Brussel heeft aange kocht. De diefegge stelde den koffer in bewaring bij eene kennis alhier, waar men denzelven heeft aangeslagen en open gebroken. Benevens de goederen behelsde den koffer nog ecu 200tal franken. Zondag nacht, ter herberg van Karei Bortier te l.eyselc, alwaar hel combal- schuiving was, heeft Jeroom Verhille, eenen revolver willende loonen, tocvalig eene schoot doen afgaan, waarvan den kogel ongelukkiglijk zijnen makker de genaamde Annoote, in de linker wang trof. De kogel is tot heden nog niet uit gehaald. Wildslroopers. Zaterdag bij klaren dage waren drij pensjagers bezig met jagen in de weiden te Sint-Pieterscapelle, Algemeene tijdingen Gespaarzaamheidskring Vrije Uur] gers, te Veurne. Nr“ der laats- aangekochte obligation. Leaning Antwerpen 1897. Reeks 2304 N" 22 en 23. ld. 23019 1, 3 en 5. toen zij de gendarmerie van Nieuport, I langs de kassei ziende voorbijgaan, een 1 haas in de hoogte slaken om ze uil te 1 dagen; zij stelden gerust hunne jacht voort. Korten tijd nadien naderde do jacht wachter Engebert Van Sclioorc, onge wapend de wildslroopers, maar moest vluchten. Gelukkig kwam zijn zoon Karei hem ter hulp en de wildslroopers moesten hel ook op een loopen stellen. Alsdan begon een menschenjacht van drij uren en half, toen de veldwachter Vauhee, van Slijpe, bijgesprogen zijnde, een der over treders die nog met zijn geweer was gewapend, werd aangehouden. Allen waren uitgeput. De vvildslrooper heeft zijne gezellen bekend gemaakt. De provincieraden zullen dit jaar vergaderen in de maand juli, zooals in vroeger tijd het geval was. De eleclrische tramvvegmaalschappij Oosleiide-kust, krijgt de vergunning van den buurtspoorweg Oostende-Middel- kerke. In hel vooruitzicht van de groote menigte werklieden, die binnen kort aan de werken van Brugge-zeehaven zullen gebezigd worden, zal de gendarmerie van Brugge met 10 man vermeerderd worden, die van Blankenberge en Heysl elk met twee man. Het schurft. Te Mechelen had zich sedert eettige dagen een hippodroom gevestigd welke nogal wel te doen had; dames en heeren reden in groot aantal op de vier paarden en do kemel der in richting, maar dezer dagen is nu geble ken dat al de dieren hel schurft hadden en dal zeer vele personen hel betrapt hebben. De bestuurder van den hippodroom werd verzocht de stad te verlaten, maar inlusschen drukt men zich te Mechelen de hand niet meer zonder te vragen Hebt gij ook op den kemel gereden Spoorwegen. De ontvangsten der Staatsspoorwegen lijden de maand februari bedragen 300,000 frank meer dan in 1896. De ontvangsten van hel poslbcsluur zijn met 63,000 frank vermeerderd. Voor de visschers. De heer De Bruyn heeft aan den koning een decreet ter ondortceketüng voorgelegd, waardoor de vischvangsl met de vlottende lijn op alle rivieren en vvalerloopen wordt toege- lalen lol en met tweeden Paasclidag. Dit decreet zal binnen kort in den Monileur verschijnen. Hel lol van 100,000 frank der trekking van de tombola der wereldtentoonstelling welke dinsdag plaats had, is te Val-St- Lambcrl verkocht geworden. Hel is inderdaad gewonnen door den heer Vodon, werkman in de krislaal- fabriek dezer gemeente. Het is op het aandringen van den brief drager dat vrouw Vodon vijf nummers heeft gekocht. Zij wilde er eerst maar drie koopeu. De briefdrager drong aan opdat zij heel hel blaadje van 5 loten zou koopen. Zij deed hel en hel was haar geluk, want hel is het 4” lol van hel blaadje dal uilgekomen is. Di) heer Vodon is glasblazer. Hij doet eene week nachtdienst. Hij had tol half zes ure gewerkt en sliep als zijne vrouw het nieuws vernam. Zij wilde hem niet oproepen om hem liet blijde nieuws te melden. De ontroering zou te groot zijn, zegde zij. Hij moet slapen; hij heeft rust noodig. Als hij wakker wordt, zal ik hem zachtjes aan voorbereiden om het nieuws te vernemen. Eindelijk op hel aandringen van eenige personen die in huis waren, heeft zij haren man gewekt. Hij kwam in hemds mouwen in de kamer waar zich zijne dochter, zijn zoon en neef en eenige vrienden bevonden. Hij was zeer kalm. Hij zette zich neder en likte met het glas dal men hem ingeschonken had met zijne familie en vrienden, iiij bepaalde zich met met te zeggen Ik ben tevreden. moeder niet deugde en dal mijn vader ook slecht was. De tranen rolden het kind langs de wangen. Het besef van rechtvaardigheid deed thans in hel hart der senora gevoelens ontwaken, die bij andere vrouwen door medelijden zouden zijn opgewekt. De kleine wees liefkozend, zooals zij nooit te voren gedaan had, zegde zij met eenen ernst, die hel kind diep door de ziel ging: Ramona moot dergelijke dingen niet gelooven. Hel is heel slecht van Juan Can zoo iets te zeggen. Hij heeft uwen vader noch uwe moeder ooit gezien en kan dus niets van hen weten. Ik heb uw vader heel goed gekend. Hij was niet slecht. Hij was een vriend van mij en van senora Ortcgna. Hij heeft u aan de signora ge geven, omdat zij geene kinderen had. Uwe moeder had er zooveel en kon er dus wel een missen. Wordt voortgezet j. wi rken. Zeer jong werd ik wees Hij wint 160 lol 170 fr. in de maand, cn slQiit {inn het hoofd eener brigade van lo werklieden. Zijne dochter, 23 jaar oud. is keuken meid in de eetzaal voorde bedienden der glasblazerij; zijn zoon, 15 jaar oud, werkt ook in hel gesticht. Vodon is 27 jaar getrouwd. Na eerst gezegd te hebben, dat hij ging rusten, verklaarde hij dat hij nog te jong is om rentenier te spelen. Ik zou mij maar vervelen met niets te doen, daar ik niet geleerd ben, zegde hij.» Vodon was voornemens 's avonds weder aan hel werk te gaan, maar de bestuurder zal hem vrij af geven voor dezen nacht. Dat van 20,000 fr. werd verkocht door het postbureel van Alh cn drie loten van 5000 fr. door de poslbureelen van Roclenge, Charleroi en Luik; hel vierde werd verkocht door de Hulpbank der Beurs. Het lol van 20,000 fr. bestond in pels werk te leveren door het huis Hirsch. De heer Hirsch nu heeft verklaard dat indien de winner den prijs in geld verkiest, hij de 10 °/0 welke hem toekomen afslond aan hel weesjongensbuis van Brussel. Zoodal dit gesticht in dit geval 2000 fr. zal ont vangen. Wereldtentoonstelling. - Het groot werk van het paleis der'koloninale Ten toonstelling is voltooid. De gebouwen liggen ia hel droog en nog slechts het binnenwerk blijft te verrichten. Do gevel van dit paleis heeft eene lengte vau 68 meters. Het gebouw strekt den heer Ernest Van Acker, welke er hel plan van opvatte, lol cere. Dit paleis heeft twee verdiepingen, be halve hel gelijkvloers en de onderverdie pingen, welke tijdens den duur der Tentoonstelling zullen dienen als keuken en restauratie. liet paleis der koloniale Tentoonslellin"' heeft niet min dan 450,000 kilos timmer werk verslonden. De nieuwe statie van Tervucren, in de nabijheid van het paleis, werd gemaakt volgens de plans van den bouwmeester Seulcm. Alles werd er ingcricht lol meerder gemak voor de reizigers. Als het slecht weder is, zullen meer dan 4500 personen in hel overdekt ge deelte kunnen schuilen. Op 23 april zal deze static geopend worden voor hel pubiek. Spdiiiisch bedrieger'. Nogmaals worden in ons land brieven rondgesluurd van den dusgenaauiden D. Manuel l’anchez, gewezen kapitein der ruiterij, door den krijgsraad van Spapje lol 15 jaar gevangenis veroordeeld en in de gevange nis van Barcelona opgesloten. Onze lezers kennen de geschiedenis van den Spaanschen bedrieger, die beweert ecu schal van 418.000 fr. in den grond te hebben gedolven, en daarvan hel derde deel wil afslaan aan degene, die hem zal willen uitgraven, mits hem een voor schot te doen, dal aan zijne dochter, die in era collegia te Sarragossa verblijft zal to;ilen de reis naar België te onder nemen met de plans en noodigc inlich tingen. De brief is geautograhiëerd of in schrifldruk, zoodal de kerel zijne be driegerij in hei groot uitoefent. Wee de onnoozele, die geloof hecht aan de behendig verzonnen historie van den afiruggelaar, en geld opzcndl aan hel aangewezen adres. Hij is zijne oordjes kwijl en hoort van den bedrieger niet meer spreken. Opgepasl dus voor de zoogezegde ge vangenen, die hunne.vrijheid slechts gebruiken om mcnschen te foppen. Eene vrouw vermoord. Dezer dagen is een ijselijke misdaad gepleegd aan de Fransch-Belgische grens in Imt arrondissement Hazebrouck, namelijk in de gemeente Caeslre. Zekere jufvrouw Maria Cailliau, oud 44- jaar, die als dochter van oenen rijken boer van hare renten leefde in een huis op den weg naar Strazcele, is vermoord in hare kamer gevonden. De jufvrouw woonde alleen cn hare werkvrouw ont dekte de misdaad. Zij ging den meier verwittigen die. met den veldwachter bevond dal de oude jonge dochter ver- vvur/d was. Het si:.c:iioH' r lag voor het bed. Aan n hals draagt hel diepe sporen slo.idVonVUrging- blOe'^ ^11U^ sto.i op den mond, hel gelaat was ge zwollen, de oogen puilden uit. De vrouw, die buitengewoon sterk was moet een vleselijke/ strijd hebben 5 cveid tegen haren aanrander, want hare handen cn armen zijn overdekt met schrammen en scharren. Diefstal was de drijfveer der micU.rn zèchrUXC‘S zijn1ol)(t!n8eb''oken en doo 1 zocht, echter viel de moordenaar be dt ogen, want er waren maar 60 frank in huis buiten eene gouden horlogie. Heel Woensdag aanslaande, 24 .Maart, om 10 1/2 ure voormiddag, openbare en kosteloozc voordracht, in hel lokaal van hel Landbouwcomice, Hotel de Rhetorika, Veurne, door M, Bauwens, Staatsland- bouwkundige te Brugge. Spreker zal handelen over het gebruik der af roomers. Burgerstand der stad Veurne. Ondervraagd om te welen wal hij nu doen zal, zegde hijL v,.,vv„lv. werk reeds 40 jaar. Ik was nog geene De magazijnen van M. Bourgeois, zes jaar oud, als ik reeds moest beginnen i koopman in champagnewijn, te Reims, 6000 ilesschen champagne cn 400 stukken ZITTING VAN S MAART. 1 Geboorten. don 12. Do Crooa Gabriella-Augusta, dachter vau Eduard on vau Sansen Maria, Benoster]». den 11. Do Breus Clothildis-Maria, dochter van Alexaudoreu van Matsaart Elisa, Bowester- poort. den 15. Gesquiere Marcel-Frans, zoen van Eduard cn van Steen Ilondrika, bin. pal. den 17. Couttesior Alaria-Margaretha, dachtor van Hendrik en van Cloet Amelia, Klavorstr. Sterfgevallen. don 11. Vrambodt Marin-Ludovika, 81 jare»> 11 maanden 13 dagen, wed*’ van Jan Goes, Zwartenonnenstraat.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1897 | | pagina 2