I r i Veurne, overgaan lolde openbare aan- ir; Yper naar den I prolijlelijk. Cr. 1-10 1-50 29,090 fr. 30,600 37,200 38,000 Oostende-Veu rne, Oostend-Blankenb. Veurne-Yper, Mid don Leegste fr. 6478 6549 6600 6748 7206 7768 Op Zondag 9 Mei, van de nieuwe herberg bij de weduwe Haelewyck in 't Schipje groote onvergeld. geslacht. Ramona’s oogen schitterden van opge wondenheid. lloori uwe moeder hem ook gaarne spelen? vroeg zij. Felipe knikte toestemmend. Wij zullen hem van den avond op de verande laten komen, antwoordde hij. Gedurende dit fluisterend gehouden gesprek hadden de Indianen en Mexikanen reeds haastig de kapel verlaten, om hun dagwerk te beginnen. Alessandro bleef, zoolang hij kon, bij de kerkdeur dralen, totdat de slem van Juan Canito hem op ecus verschrikt deed omkijken. Hoe slaat gij hier zoo te dralen, Allessandro? riep de oude man hem op alles behalve vnendelijken toon toe. Vooruit, zet uwe mannen aan hel werk. Nu wij zoo lang op hel scheren gewacht hebben, moeten wij hoe eer hoe beter aan den gang gaan. Gij hebt toch uwe beste scheerders wel medegebracht? Natuurlijk, antwoorde Allessandro. V Ik heb er geene enkelen bij mij, die niet honderd schapen op een dag kan scheren. Ik betwijfel het of er in geheel Diego zulke knappe werklieden te vinden zijn. Zij zullen wel oppassen dal zij de schapen niet laten bloeden; ja, ik maak mij sterk dat ge geen schrampje op de huid der dieren vinden zult. Hmbromde Juan Cao, dat spreekt vanzelf. Ik heb wel duizend schapen ge schoren en niemand heeft ooit een rood vlekje op mijne schaar gezien. Maar de Mexikanen zijn altijd beroemd geweest voor hel schapenscheren. De nadruk, dien Juan op hel woord Mexikanen legde, ontging Alessandro niet. Wij Indianen kunnen hel ook wel, ant woordde hij zacht, zonder een schijn van ergenis te verraden. Maar wal de Ameri kanen betreft, ik heb hen onlangs aan hel werk gezien, doch het was alsof zij met hel slachtmes in plaats van de schaar omgingen. Wordt voortgezet.) 17,826-44 19,513-86 6,723-37 8,230-61 21,069-07 21,117-19 Siinli^lit-Zeep,, zuiver, goedkoop, Aanbestedingen. Uitslag der aanbestedingen die zaterdag in het provinciaal gouvernemenlshotel le Brugge plaats gehad hebben 1° Onderneming der vernieuwingswer- ken van de lusschendeuren der Sluis van Boesinghe op de vaart van T' Yzer. Bestek fr. 8,760-85 c. Hebben aangeboden MM. Roobaert, Geul, Wybauw, Blankenberghe, De Bloem, Coolkerke, 2° Buitengewone werken Op k- Eieren p. 26 fr. 1-40 1-5Q Bitoonpiti.i*. per 1 1/2 kilo. Bruin Brood 35 ccntiinen. Halfwit 45 id. De aanbesteding voor hel leggen van voetpaden in platte kalsijden met arduinen kanislukken, in de statie van Dixmude, heeft den volgenden uitslag opgeleverd. Het bestek was fr. 6000-37 c. Hebben aangeboden MM. F. Verlé, Oostende, T. Hindrykx, Thouroul, V De Waele, Leupeghem, B. Cock, Scliendclheke, N. Donfaaz, Verviers, Christiaens, Brugge, Slierenkcuring enz. te Dixmude van Woensdag 21 April. Uitslag. Vervalsching der eetwaren. Inde maand maan laatstleden hebben de op zieners door hel gouverneml aangesleld, 2900 bezoeken gebracht bij fabrikanten en verkoopers van eetwaren, 280 processen verbaal werden opgesteld, bijzonder voor hel vervalschen van boter, brood, azijn en bier. Op 180 aangeslagen stalen werden meer dan twee derden vervalschl bevon den. Een lOtal processen-verbaal werden opgcsleld ten laste van herbergiers die, tegenstrijdig met de wel en met een wel le begrijpen doel, hel klutsbier bewaar den. De rechtbank heeft cenige der over treders tol... een frank boel veroordeeld! Legernieuws. Het schijnt dal een aantal miliciancn der klas van 1897, met hel doel de vergoeding van 30 frank le trekken, zich bij de militaire overheid aanbieden om ingelijfd te worden. Zij meenen dal ze dan liet volk en regiment mogen uilkiezen bij welke zij hunnen dienst willen doen. Dat laatste is niet zoo; de bevelhebber der provincie beslist bij welk volk of regiment zij zullen ingelijfd worden. Hel eenigsle voordeel dal hel binnen gaan voor October medebrengt is dal men thans zich oefenen kan in den zomer, wal anders in den winter nog al hard valt. De miliciancn van dit jaar hebben het recht te teekenen voor drij jaren hij de infanterie, indien ze lezen, schrijven en rekenen kunnen op voldoende wijze. buurtspoorwegen. De ontvangsten der nationale maatschappij van buurt spoorwegen, gedurende de maand Febr. op de volgende lijnen beloopen tol Ooslende-Nieuporl-Veurnc: fr. 6,784-18 voor de reizigers en fr. 3,203-20 voor de koopwaren. Tc zamen fr. 9,987-38. Oostende-Blankenberghe. Ir. 2,564-44 voorde reizigers en fr. 1.287-37 voorde koopwaren. Te zamen fr. 3,850-81. Veurne-Yper, fr. 7,419-62 voor de rei zigers en fr. 1,918-42 voor de koopwaren. Te zamen fr. 9,338-04. De algemcene ontvangsten sedert 1»‘»" Januari bedragen: fr. 8860 9960 7884 2° Buitengewone werken uil le voeren cp de provinciale baan van Yper naar Dixmude. Bestek Ir. 8849-50. Hebben aangeboden M. L. Bataille, Poperinghe, 9390 fr. met minimum; 9350 fr. zonder minimum. Algeineene tijdingen. Op zaterdag 1 Mei 1897, ten 10 1/2 ure ’s morgens, zal in hel provinciaal gouver- neinenlshoiel, te Brugge, worden over gegaan tol de openbare aanbesteding der onderneming, op prijzenbordereel, der werken van onderhoud en van verbetering uil le voeren aan ‘s Staais rivieren en vaarten in de provincie West-Vlaanderen gelegen, gedurende eenen liuurlijd van driejaren beginnende op 1 Mei 1897. Op woensdag 12 Mei 1897, ten 2 t/2 ure namiddag, in het Stadhuis le Veurne, zal de Regie der Noord watering van Botermarkt por kilo 14 April, fr. 2-50 2-15 1-80 Uitslag der aanbesteding voor hel bouwen van een posthuis met woonst voor hoek der Langestraal en Markt. Hebben aangeboden MM. Calryse, Pervyse, A. Angillis, Yper, G.Vanophem. Schaarbeek 32,517-86 11. De Seek, Nieuporl, M. Velier, Brugge, Landbouw’. Slierenkcuring en prijskamp van koeien en veerzen to Veurne, van lieden Zaterdag, 24 april 1897. Burgerstand der stad Veurne. Rechterlijke kronijk. De koiTcklionelc Rechtbank dezer stad, heeft de volgende vcroordeelingen uitgesproken. Mael Hildeward, dagloonerte Wcrcken, voorwaardelijk, 26 fr. voor diefle. Meersseman Tlieofiel, timmerman te Walou, 8 dagen en 26 fr. voor vernieling van afsluitingen, 10 fr. voor scheld woorden en 2 maal 15 fr. voor dronken schap. Lammens Modest, bediende te Brugge, voorwaardelijk, 100 fr. voor huisdiefle. Balanck Jan, dienstknecht le Veurne, voorwaardelijk, 8 dagen voor vernieling van afsluitingen, 8 dagen voor 't dragen van verboden wapen en 15 Ir. voor dronkenschap. Vandepitle Alois, werkman le Nieuporl, voorwaardelijk, 8 dagen en 26 fr. voor smaad en 15 fr. voor dronkenschap. Ghys Hendriken Viacnc Alois, visscliers le Adinkerke, voorwaardelijk, elk 26 fr. voor slagen. besteding, hij soumissiën, der bedi II- en i roitwerken uit te voeren in de vaarten en walerloopen der Watering, gedurende 1897. De soumissiën worden ingediend op hel Stadhuis, ten dage en ure der aanbesteding, ondertcckend door den aannemer en eenen solvabelen mede- aamieinei'. Afdruksels van soumissiën zijn verkrijgbaar ten kantore van den Ingenieur der Watering. Donderdag namiddag, werd te Vin- chein, nabij liet Gouden Hoofd, het 8jarig kind van den gareelmaker, zoo ongelukkig door een slag van een paard getroffen, dal het levenloos werd opgeraapl. Pater Debeersl, van hel order der Witte Paters, geboren le Adinkerke in 1865, is den 24 december laatstleden te Lusaka (Congo) overleden. Hij vertrok in 1891 naar de missie van Opper-Gongo. De nieuwe llelgische postboot. Donderdag hadden op de Clyde de snel heidsproeven plaats met de Prinses Clementine, de nieuwe boot door de maat schappij Cockerill voor de lijn Oostende- Dover gebouwd. Ondanks een zeer on gunstig weder, legde de boot cene snel heid af van 22 knoopen, hetgeen aan den bouwer eene premie van 75,000 frank verzekert. Deze proefnemingen hadden plaats lusscben de twee lichttorens van Cloch on Cambral, 25 kilometers van elkander en de snelheid wordt genomen op vier overtochten, twee in eiken zin, zij hel 100 kilometers. De Prinses Clementine is van hetzelfde model als de Marie Henriette en zal de dienslvloot vau Oostende volledigen; deze zal nu 9 booten met grootc snelheid be zitten, waarvan zes gebouwd werden door de maatschappij Cockerill en drie door den heer Denny, van Glasgouw. In hel vervolg zullen al de diensten gedaan worden door de nieuwe en volmaaktere booten. Reizigersverkeer. Om zich een gedacht le vormen over den verbazenden aangroei van hel reizigersverkeer lus- schen Oostende en Dover, zij hel genoeg le melden dal de posibooleu in 1883, hei jaar vóór dal de heer Vandenpeereboom minister werd, 28.539 reizigers ver voerden. En in 1896 bedroeg hel 218.395. Werkstaking op handen. Hel uit voeren der werken voor Brugge-Zecbaven heeft eene loonsverinecrdering der met- sarsgasten voor gevolg had. De schrijn werkers en meubelmakers vragen thans ook loonsverliooging. Maandag namiddag zijn 400 werklieden in eene meeling vergaderd en hebben besloten aan hunne patroons eene loons- verhooging te vragen van 20 o/o en eenen bond le stichten voor bel verdedigen hunner belangen, welke bond buiten alle politiek zijn zou, naai hel voorbeeld der Engelsche vereenigingen. Daar de bazen naar alle waarschijnlijk heid niet zullen toegeven aan de eisclien van hun werkvolk, vreest men zeer dal binnen weinige dagen eene «rooie werk staking zou kunnen uitbreken. De tentoonstelling. Feestelijkheden uitgesleld. Wij vernemen dat alle feestelijkheden, zooals dc uitvoering der Cantate, hel bezoek der koninklijke familie, ineen woord alle oflicieelle plechtigheden ter gelegenheid der opening van de ten toonstelling uitgesleld zijn ei; later, in den loop van mei, zullen plaats grijpen. De opening, dal wil zeggen, de toegang lolde tentoonstelling heeft plaats zaterdag, 24 april, voor iedereen, zonder eenige plechtigheid. Brussel-Kermis alleen is dus gansch gereed en aldaar heeft vrijdag avond 23 dezer, mn 9 ure, de ontvangst plaats van al de dagbladschrijvers. Een raout is hun aangeboden in hel groot gasthof De Groene Hond. Groote jaarmarkt van paarden. De 2,lc paardenj.iarmarkl aangekondigd voor het loopende jaar zal plaats hebben den woensdag 28 april eerstkomende, van 9 ure ’s inorgends lot 3 ure nanoen, op dc Zuid - en Slachlbuislanen, le Brussel. Valsche bankbiljetten. Het posl- beheer heeft aan zijne agenten de noodige onderrichtingen gegeven, om de onlangs in omloop gebrachte bankbiljetten vau 20 fr., uil den omloop le verwijderen. De agenten, die een biljet ontvangen, dat hen valsch voorkomt, zullen het in beslag nemen, na hunnen overste ver wittigd te hebben; zij zullen den drager een ontvangstbewijs overhandigen en hem verzoeker zijn handteeken te plaatsen op de achterzijde van den titel, met aan duiding van zijne voornamen en woon plaats. Indien de persoon, die hel briefje aan biedt, weigert hel af te geven, zal de agent hel niettemin behouden en on- middelijk de policie verwittigen. De inb slag genomen briefjes zullen, bij hoogdringendheid, aan hel naaste bureel der nationale Bank worden bezorgd. De overneming van den Grand Central is uitgesleld lol 1 januari 1897. 21 April. Hoogste prijs fr. 2-40 2-10 1-70 Zaterdag morgend had in T provinciaal gouvernement te Brugge de opening plaats der aanbiedingen voor de vergroolings- werken der scheepvaarlinrichtingen van Oostende. Hel bestek beliep 8,979,565 fr. Er waren drie aanbiedingen gedaan M. Declercq (Rousselaere) fr. 9,435,800 M. Decloedl Brugge 9,470,000 MM. Dedyn en Hermina, Parijs 12,340,930 MM. Declercq en Decloedl hebben bij deurwaarder doen verklaren dal zij hunne aanbiedingen intrekken, uil hooide van dwalingen in hunne ramingen begaan. Men denkt dal de aanbieding zal ver nietigd worden. Uitslag der aanbesteding den ontvanger te Nieuporl, op den Vl.HM V I f Ducbatolet, Porvyse. Jules Macs, Eessen. Duchatolet, Porvyse. id. id. id. 80 fr. Stroom, Stuivekenskorke. 00 fr. Coone, Boerst. 30 frs werden toegestaan aan I’amphilo Vandewoude, Caeskorke. Verstracte, Eessen. Desire Vandon Borgho, Eessen. Th. Do Counynck, Lainpornisse. Dumon, St-Jacobscapelle. BOwaringspremien •100 fr. Lalouian. Caeskorke. 200 fr. Soubry, Eessen. 150 fr. id. id. 150 fr. Defever, Eessen. Melkkoeien. 1» prijs, J. Defever, Eessen. ■7 Sterfgevallen. den 1G. Dufoor Clementina-Justina, 15 j. 1 m. en t> d., Hospitaal den 17. De Beer Sophia-Coleta, huishoudster, 62 jaren en 10 dagen, wed* van Karei Van der Hcyde, vrouw van August Le Grand, Hospitaal. den 19. Van den Busscho Coleta-Ludovika, rentenierster, 83 jaren, II maanden en 3 dagen, wed® van Lodewijk Opsomer, vrouw vau Karei De Bandt, binnen palen. den 20. Loncke Alexandrina-Beljamina, rente nierster, 91 jaren, 5 maanden en 6 dagen, Zuid- straat. den 21. Boels Maria-Theresia, winkelierster, 73 jaren, vrouw van Philip Van Damme, Zuid- straat. 1 1896. 1897. Stieren. 1“ prijs, 100 fr. Vaneigen, Leko. 2» ij. - v. 3° id. Premien van UITSLAG. Stieren. Omschrijvingspremien: 81 stieren tegenwoordig. 1° 100 fr. Launoye, Eggcwaertsoappelle. 2® 80 fr. Nollet Hector, Steenkerke. 3° 60 fr. Vermeesch II. Veurne. Premien van 30 fr. werden toegestaan aan Coruille II., Coxydo. Vercoutter, Eggewaertscappelle. Wed® Moenaert, id. II. Dejonghe, s’ Heenvillemscappelle. Bewaringspremien 150 fr. Lanier, Moëres. 150 fr. Demuys Aug., Veurne. 9 Tweetandscbe Veerzen 1° prijs, 50 fr. Moenaert HubertAvecappeUe. 2° prijs, 50 fr. Vermeesch IL, Veurno. 3® prijs, 25 fr. id. id. 6 Viertandsche Veerzsn. 1® prijs, 50 fr. Aug. Vandewoude, Veurno. 2® prijs, 25 fr. 11. Moenaert, AvecappeUe. 7 Melkkoeien. Drie prijzen van elk 50 frank. 1® II. Moenaert. Avecappelle. 2® Coruille II., Coxyde. J" Kinders Moenaert, Veurne. Geboorten den 17. Vandenbulcko Maria-Nathalia, dochter van Gaston en van Vancanuoyt Juliana, Botcr- weegschaals'. raat Huwelijksafkondigingen. den 18. Baort Antoon, spoorbaanbodiendo, Veurne, met I’oliart Zoo, dienstmeid, Ecaussines d’ Enghien. Lahaye Karei, dienstknecht, Veurne, mot Bendel Eulalia, dienstmeid. Boerst. Blonde Albrecht, visscher, met De Wilde Mathildis, dienstmeid, beido te Adinkerke. Lohouck Karei, metsersgast, met Appolghem Clementina, landworkstor, wed® van Philip Bulteel, beido to Veurno. Dovogliel Rondrik, landbouwer, mot De Voghel Odila, dienstmeid, beide te Veurne. Lobbestael Jozef, metsersgast, met Lehouck Elodia, naaister, beido te Veurne. Coppens Leonard, voerman, met Tahon Augusta, dienstmeid, beido te Veurno. De Bergh August, landwerkman, Adinkerke, mot Delpierro Elisa, fabriekwerkster, Veurne. Huwelijken den 22. Blondeel Karei, schilder, geboren te Brugge den 5 juni 1870, met Gesquiore Elodia, strijkster, geboren te Veurne, don 22 November 1871. ZITTING VAX 1 APRIL. 1® prijs, J. Defever, Eessen. 2® id. deuzolf- den. 3® id. denzelfden4° id. denzelfdon. •ewaringspremieM. J. Defever, voornoemd. Jos. Van Steeukiste, Eessen. Viertandsche veerzen. 1® prijs, J. Defever, lossen. 2® - id. id. 3® - Ch. Maes, St-Jacobscapolle. Tweetandsche veerzen. 1® prijs, Jules Maes, Eesseu. 2® 3® 4®

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1897 | | pagina 2