TOZE’wicrzinsr ’t eener zitting, ZATERDAG 24 JULI 1897, 4 ure middag, herberg de Voorstad, van Veurne, binnen palen. Foulard-Zijde fr. 1.20 h.l 6.55 <lcn meterchineesch, japaansch, enz., in de iti -uwsle kleuren cn teékeningen, alsook zwarte, witte en kleurde Ileniiclterfx-ZIJUe, van af 95 cent, tot fr. 23.50 den meter effen, geribd, gekwadrilleerd, bewerkt, Damas, enz.(ong. 210 kwal, cn 2000 kleurscha- k ringen cn versch. teekeningen), vracht- en tolvrij te huis Ocsteld. Monsters per koerende. Definitieve Toewijzing zonder vorderen uitstel van 1IK K 1 11 .V Ik 1 x <j K N Januari bedragen zoon, Eieren p. 26 fr. 1-GO 1-85 fr. 1-70 1-80 KANTOOR VAN DEN Notaris do BRAUWERE, to Veurne. Kantoor van den Notaris CAMILLE DE CAE, te Ghyverinchove. En l'Avemr de Dunkerque, sprekende van over de uitvoering VEILING MAANDAG 19 JULI 1897, 3 ure namiddag, hotstede gebrui F. Gantois, te Leysele, aan de Loostr: van I^nndbouwtulg en SiO liecturen Vruchten op Htat VRIJDAG 25 JULI 1897, om 4 ure namiddag, te Ghiiverinchovt ter herberg den Groenen dijk bewoon door Petrus Beddelecm, Openbare Verknoping van Gemeente Isenberg he Sleutels 1' koop. Woonhui» met Erv groot 2 a. 62 c. kad. s. B deel N' B61n. 2* koop. Partio Xnniiancl gro 46 aren 60 c. kad. s. B, N’ 571b. Bewoond en gebruikt door de medeve koopers cchlgcnoolen Carney-Ilyckeboe lol 1" October 1897. Zie hier in welke bewoordingen de Duinkerksche dagbladen melding maken van hel feest. De A’ord Maritime drukt zich volgender wijze uil VEILING MAANDAG 26 JULI 1897, 1 ure middag slipt, hofstede Jacob Peeren Houlhem, aan den Bergenvaart, van Huisraad, Kuip- en Kernallaam, LandbouwtuigVee [en Vruchten op sl Gerieflijk Woonhuis met Scht Stalling mede H 0,12,05 Cn onder 1 en Hoving, voorhooldende Noord op steenweg tusschen den IJper-steen1 en de Baanholplaats. Sterfhuis van den heer 11. Hans seffens handslag. Oorderen, Lillo, Slabroeck en Beiren- dreclit, te beginnen van 27 Augusli lol 9 September. Zoo hel schijnt zou de beslissende slag plaats hebben met de inneming van hel fort Boomkc onder Lillo en Oorderen. Zijn onze inlichtingen juist dan zou bel liei'coiicnl in zijn/algemeen verslag leger le Lillo over eene brug naar de Eerstdaags zal de militaire genie beginnen J -- ir., en Beirendrecht aan hel telegraafkantoor van Lillo te verbinden. Een syndicaat. Men weet welke moeite onze druivenkweekers hebben om, sedert de laatste verhooging der inkom- reclilen, hunne vruchten in Frankrijk binnen le brengen, Om dien toestand te verhelpen komen de druivenkweekers een machtig syndicaal te stichten, dank aan hel initiatief van den heer Van Dyck van Ter Hulpen, ten einde een geregeldcn vervoerdienst naar Busland in le richten. Een verzoekschrift uitgaande van de bijzonderste druivenkweekers en tuin bouwers van ’t land werd aan den Minister van spoorwegen gezonden om een goed koop en vlug vervoermiddel le bekomen. Eene verstandhouding vond plaats tusschen de belgische ,<1 uilsclie en russische ijzeren- wegbesluren cn hel is le voorzien dat binnen ettelijke weken, de Belgische producten op de Russische markten zullen te koop worden gesteld. Volgens hel ontwerp van overeenkomst zouden de druiven, vruchten, bloemen, enz. op 24 uren te Moskow en Petersburg aankomen en dus nog bclrekkelijk frisch zijn. buurtspoorwegen. De ontvangsten der nationale maatschappij van buurt spoorwegen, gedurende de maand Mei op de volgende lijnen beloopen tol Oostcnde-Nicuporl-Veurne: fr. 10,331-87 voor de reizigers cn fr. 5,002-69 voor do koopwaren. Tc zamen fr. 15,034-56. Ooslcnde-Blankcnbcrghc. fr. 3,671-36 voorde reizigers cn fr. 3,361-66 voor de koopwaren. Te zamen fr. 7,043-02. Veurne-Yper, fr. 9,844-12 voor de rei zigers en fr. 2,758-16 voor de koopwaren. Tc zamen fr. 12,602-28. De algemeene ontvangsten sedert l,,r‘ 1t - J - - Ugeineene tijdingen. Paardenmarkt. Op Zaterdag 7" Augusti aanslaande, zal er alhier, ter gelegenheid der jaarlijksche paarden markt, een grooten prijskamp plaats heb ben voor de le koop gestelde dieren; 22 geldprijzen en 8 medaljen zullen uit geloofd worden verdeeld in 4 categories Examen. M.' Ignace Bieswal, van Veurne, zoon van den heer Arrondisse- mels-Commissaris, heeft, met goeden uitslag, voorde lloogeschool van Brussel, zijn examen afgelegd van kandidaat in de rechten. Coxyde-baden. Morgen zondag, 18 Juli, zal hel muziek van Oostduinkerke, ’s namiddags een Concert geven op Coxyde-Plage, aan bel Chalet des Pains. Eene visscherssloep heelt maandag voor Oostende hel lijk eener vrouw op- gevischt; zij schijnt 30 lol 35 jaar oud te zijn, is zeer nel gekleed en met juweelen versierd. Het lijk moet ongeveer vier-en- twintig uren in hel water verbleven hebben. Diefstal. Over een tiental dagen werd le Oostende, in een badwagen, een diefstal begaan door een kerel die in een ander bader zijn kabien gegaan was en er zijne klcedcrcn met dezes verwisseld had; hij droeg natuurlijk ook alles mede wat er zich in bevond. Nog cens komt men een diefstal le ont dekken die in dezelfde omstandigheden gepleegd werd, maar ditmaal was de dief niet zoo gelukkig als in de voorgaande dictie; want hij werd echter aangehouden cenige uren nadien, gezeten zijnde in de Société Littéraire. Het is een genaamde Blau Leopold, van Hongaarschen oorsprong en wonende te Chicago, zoo zegt hij; hij was hier echter ingeschreven in het Hólel Waterloo, onder den naam van F. W. Gumpert, en maakte ook deel als lid van den Cercle des Eirangers cn de Nouveau Cercle de la ruc de Flandre altijd onder denzelfdcn naam. In de baden zijnde was hij in de cabien n. 55 geslopen cn had er ten nadcele van zekeren M. Kollebek Fr., hotelhouder te Weenen, gansch zijn kostuum mede ge nomen, inhoudende een gouden zak uurwerk met ketting, een paar gouden manchettcnknopen met brillanten, gouden ringen cn nog cenige andere voorwerpen dit alles gerekend op eene gezamenthjkè waarde van 201JÜ fr., alsook oenen geld beugel inhoudende rond de 250 Oosten- rijksclic guldens. Een onderzoek werd in zijne koffers gedaan en al deze voorwerpen werden er in bevonden; hel was dus onnoodig nog te loochenen. Men heeft insgelijks een hemd op hem gevonden, voortskomende van den diefstal over gepleegd. Na oen eerste onderzoek werd de dief naar het gevang overgebraebt ter be schikking van het parket. Een reuzenschip. Op dit oogenblik ligt aan de Jordaenskaai le Antwerpen de reusaclilige stoomboot Algoa, zondag van Bombay aangekomen met de kleinigheid van 14,000 ton lading, ’t Is hel grootste vaartuig dal ooit te Antwerpen kwam. De Algoa is 485 voet lang, 62 breed en kan tol 28 voet laden. Nu licht het schip er nagenoeg 25. Hel was bij hel verlaten van Bombay, dal de Algoa voorzien was van een kolenvoorraad van 2500 ton dal is tien treinen elk van 25 wagons. Behalve de officieren en de sluurmatrozen zijn al de leden der bemanning Hindoes die schier gcenc kleeren aan T lijf dragen’ De Algoa heeft de reis gedaan in 31 dagen en heeft 2 dagen karanlijn aan den Doel moeten doen. De lading bestaande uit zaden, katoen en andere indische producten, wordt gelost door ruim 400 werklieden bij middel van zes stadskranen en levens de kranen van hel schip Men denkt die lossing in vijf of zes dagen te kunnen verrichten. Groote manoeuvers. Wij vernemen dat de groote krijgsoefeningen dit jaar zullen plaats hebben inde polders van met de menigte op een vijf duizendtal 1 man le schatten. Hel weder was ook allergunstigst. De Harmonie heeft dus in de beste gelegenheden, de verschillige nummers van hel programma kunnen uitvoeren. Wij stellen vast dal deze op eene be- wonderingswaardige wijze vertolkt zijn geweest. Dit wordt bewezen door den buitengewonen geestdrift waarmede ieder stuk wierd begroet. Na de merkweerdige Ouverture Jubi- laire bood M.' P. Marchand zijne warmste gelukwensebingen aan den heer bestuurder Vander Linden en schonk hem eenen rijken bloemtuil namens la Jeune France Aan het einde van hel concert, beklom de heer Maire Dumont op zijne beurt den kiosk en bracht eene openbare hulde aan de kunstwaarde der Koninklijke Harmonie van Veurne. De Marseillaise en de Braban- tjonne sloten onder de warmste toe juichingen hel concert. Gevolgd door eene krielende massa volk, verlieten wij hel park en begaven ons aan hel lokaal der Jeune France alwaar eene serenade de leden wierd aan geboden. Op het vriéndelijk verzoek van M.r Marchand, wierden wij uilgenoodigd lot een verbroederingsfeest die in hel geheugen den aangenaamsten indruk zal nalaten. Onder hel ledigen van menige flesschen champagne, wierden toasten voorgestcld door M' Marchand aan de Harmonie St. Cecilia cn haren geliefden Voorzitter M1' Andries; door M' Thóry, bestuurder der Jeune France aan Mr Vander Linden, bestuurder der Harmonie, door M.r Andries aan M.' Marchand en aan de machtige Jeune France enz. enz. Doch alles moest ecu einde nemen cn, onder het spelen van onophoudende pas- rcdoublés, begaven wij ons weder naar onze aankomstplaals. Na een lekkeren maaltijd door den heer Voorzitter Andries de leden aangeboden in hel Hólel de France Slatieplaals te Duinkerkc, verspreiden zich deze in de verlicblc stralen der stad, alwaar zij de gelegenheid vonden het vuurwerk en hel volksbal van hel Park te bewonderen. De overgroole bijval van dit feest, de talrijke cn welgemeende gelukwenscliin- gen die den heer Voorzitter aangeboden zijn geweest door de hoogst geplaatste en hoogst geachtstc overheden van Duin- kerke waaronder wij met fierheid mogen melden, nevens die van den heer Maire, die van M.r Guillain, volksver tegenwoordiger en M.r Becq, onder- prefekt, welke hoeren gansch hel concert hadden bijgewoond moeten aan M.r Andries de overtuiging geven dal onze Koninklijke Harmonie .St. Cecilia altijd hoogcr cn hooger stijgt in de achting der bevolkingen. Zulken uitslag bewijst dal hij aan het hoofd slaat van eene der deftigste en der puikstc maatschappijen der streek; hij volharde dus in zijne loffelijke gevoelens. Daardoor zal hij de innige erkentelijk heid genieten van alle ware Veurnaars. Oostende-Vcurne, 51,893-26 62,820-91 Oostend-Blankenb. 18,805-16 24,423-23 Veurne-Yper, 1 Heauebem, Fabriek ni ZIliletK.enK. tever.). Zurlcb. 11 Juli. Hoogste prijs fr. 2-50 Midden 2-35 Leegste 2-10 Burgerstand der stad A'ettrne. 51,893-26 62,820-91 53,731-68 56,029-85 L.ET OI* M^M’^MaurlccMElER, bijzondere chirurgijns-tand meesters, hoek der Moskroenstraat N 2,te Kortrtjk, hebben d’eer hel publiek te berichten dal een nieuwen tandmeester die van huis lol huis loopt voor hel kuisschen der landen en hel herstellen van kunsttanden, zich komt te vestigen niet ver van hunne woonst. Niettegenstaande de gelijkheid van den naam en van hel beroep hebben zij hoegenaamd gcene handclsbelrekkin- gen met dezen persoon. Zij hebben zelfs noch zoon, noch broeder, noch bloedverwant die hun huis vertegenwoordigd. Zoo als voorgaandelijk zijn M.r Ac. M.",e Maurice MEIER, dagelijks te raad plegen ten hunnen liuite hoek der Mos- kroenstaat N° 2, huis met koetspoort bij hel gevang. Zij verzoeken dus de persoonen die be- geeren hun te raadplegen van te vragen Of zij wel bij Mr M“-Maurice MEIER zijII, hoek der Moskroenstaat N11 2. Cl) van wel te lellen op de antwoorden die hun gedaan zijn. M. Meier zal gelijk gewoonte le raad- een’ tiental dagen in denzelfdcn zin P’egen zijn le IJper, 3 keeren per week, den Maandag, Donderdag en Zaterdag van 9 lol 4 ure, bij Mme wed* Van Ketnmel, groote Markt, 5; le Oostende, eiken Woensdag van 10 lol 2 ure. Langestraal, 79; te Brugge, eiken Vrijdag, van 10 lol 3 ure, l’hilipslockslraal, bij D’hooghe Taelman, in T Molentje. Suniight'Zeepu zuiver, goedkoop, profijlclijk. ikotei-iiiiti-kt per kilo 7 Juli. fr. 2-50 2-30 2-10 OP VRIJDAG 50 JULI 1897, om 4 ure juist des namiddags, le Loo, l herborg den Hert bewoond door - medegerechligdc cchlgctioolcn Boudr Van Damme, Gemeente Loo, dicht tegen den steenwe leidende van Loo naar de Habbelaere. De hoeveelheid van n :i-^5V-h<> zeer goede Gras- en Zaailanden, verdet in 5 koopen met recht van samenvoegit Thans gebruikt door de verkoopt kinders lieer Pelrns Vantlammc en aansl met 1" October naast. In massa slechts Ingesteld fr. 10,500. Nadere inlichtingen bij genoetnt Notaris DE CAE. de feesten, zegt het volgende over Vlaanderen over de schelde trekken. - L'exócutiou des divers morceaux a prouvé, niet de lorlen St-Philippe, Oorderen et au-delA, que la róputation de l'excellento .-„«1.1 i._, fète son caractèro dómocratiquo, la Munlcipalitó en avait laissó l'ontréo libre, sans fixer do mini mum pour les offrandes. En semmo, cctlo partie do la Fèto Natio nale a ótó des mieux réussles ctello laissera le souvenir lo plus agréable A la population aussi bien qu'A l'harmonio de Furues. - Lo Concert do l’Harmonia Royale do Furnes a obtenu hier lo succes le plus complot. Cotto Sociétó, arrivée A 3 heures, a étó conduite immé- diatoment A l’Hötol-de-Ville par los délógués do l'association chorale la Jeuno-Franco et lo Comité lo la musique communale. Sur le parcours, son élégante tenue militaire vort sombrea produit la meilleure impression, et a étó non moius remarquéo quo 1’ execution de plusieurs pas redoubles d'une excellente facture et dont la sonoritó, uu peu algüo, diffère sensiblement do cello A laquello nous a habitués l’instrumentation en usage dans les Musiques fran<aises. Pendant la réceptior. A la Mairie, oii les vins d’honneur ont óté efforts par M. Alfred Dumont et ses adjoints, a eu lieu un échango do toasts einpreints de la plus grande cordialité. - On peut óvaluer A 6,090 au minimum, lo nombre des auditeurs qui se pressaient aux alentours du Kiosque et dans les allóes du Pare. Le coup d’oeil était charmant. Quant A l’exócu- tion du programme olie n'a rion laissó A désirer. Elie fait le plus grand honneur aa talent de l’habile directeur, M. Henri Van der Linden. 11 est hors de doute qu’avec un pareil chef, l’Har- monie Royale de Fumes ne tardera pas a dóvelopper encore les sérieuses qualitós dont ello a fait preuvo hier et qui lui ont valu do chaleureux applaudissements. Parmi les mor- ceaux les plus goütés du public, il taut signaler en première ligne l'Ouverturo Jubilairo, com- posóe récemment par AL Van dor Linden, en I honneur du 75° anniversaire do la fondation do le Société et dédióe A son dévoué président, M. Andries-Van Severon. Après l'exócution de cetto oeuvre, trés in téressante sous tous les rapports, le président do la Jeune-France M. Pierro Marchand, et son directeur, M. Thóry, ont offert AM. Van der Linden, un magniflque bouquet. Pour terminer le concert, l'Harmome de Fumes a joué la Marseillaise - et la Braban- tonno saluées par des acclamations rópétócs. Lo plateau au profit de la Caisso de Secours denos Marins du Lamanage et de la petite Pêche a produit 515 francs, ce qui est un excellent ré- sultat si l’ou considère quo pour conserver A la - - i Mr Joseph Simpelaere, van Veurne, student dor hoogeschool van Gent, heeft met goed gevolg do eerste proef ouderstaan voor den graad van kandidaat-notaris. Geboorten. deu 9. Bruwaert Irma-AHda, dochter van Denideer on van Annyn Elisa, liewesterpoort. don 10. Logge Irtna-Maria, dochter van Karet on van Libbrecht Maria, binnen palen. don 11. Goudstnodt Andrios-Jozof, zoon van Hippoliet en van Do Poorter Cleinencia, Be- westerpoort. don 11. Batllcul Lucia Florina, dochter van Hendrik en van Boutcca Stepliania, Ooststraat. den 15. Riclhaego Magdalena-Maria, dochter van Juliaau on van Rathé Elza, Bcoosterpoort. Huwelijksafkondigingen. deu 11. Inghels Lodewijk, landbouwer. Buis- carap, mot Do Voghel Juatiua, zonder beroep. Veurno. Bergof Maurits, rondleurder, Pcperinghe. met Pauwels Lucia, dagloouster, Houthem. Huwelijken. don 13. Van Eygen August, oflicior van politjo, geboren to Sl Pieterscappeile, deu 8 Juni 1871, met Tyteca Leonia, zonder beroep, geboren te Veurno, den 3 Sept. 18Ö7. Sterfgevallen. don 10. Visage Pieler-Jaak, jachtbowaarder 56 jaron, 6 maanden en 12 dagen, echtgenoot ven Joanna Ureel, Hospitaal. den 12. Penge Isabella-Clara, huishoudster 69 jarou, -t maanden on 8 dagen, wed* van Pietei Pissonnier, uclitgcnote van Engelbrecht Vat Bevaren, Vleescldiouwcrsstraat. den 12. Do Witte Hendrik-Jozef, landbouwer 50 jaren, 8 maanden en 22 dagen, echtgenoo van Leenia Verplancko, binnen palen. den I I. Duyck Jeroom-Prosper, 6 m. en 19 d- Beoosterpoort. 1896. 1897. tl-»- M i In W>1 v - M- JM BMMiraMMNMMfll Prizij van Hoornen enz 900 fr -- w...o plaats hebben mol de inneming van hel fort Boomke onder Lillo en Oorderen. Zijn onze inlichtingen juist dan zou bel -- -- O f Société n’était pas usurpée; aussi les applaudis sements ne lui ont pas manqué. A signaler tout particulièrement l'intorprétation magistrale do Cavalleria Itusticana, d’Herodiade et d’Espana, aini quo celle de cette marcho originale intitulée le (Jai Forytron.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1897 | | pagina 2