Im! HOFSTEDE I I HOUTWAREN Henneberg-Zijde Il i' NOOKD WAT EKING t V I Licitatie-Verkooping van Uil Ier hand le koopen, om aanstonds in gebruik te treden. OVERLAG fr. 1-90 2-30 fJVordl voortgezet). Kantoor van don Notaris CAMILLE DE CAE, to Ghyverinchove. VAN VEURNE. G. Hemberg, Fnbriek van Zijle (K.cuK.icvcr.i, Zurich- DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1897, om 1 ure juist namiddag, te Ghijverin- cliove, ter hofstede bewoond en gebruikt door Henri Vienne, ■VEISTIDITIE van deel Op gewone voorwaarden en 3 maanden tijd van betaling voor de koopen boven de 20 franks, mits borg te stellen ten aan vaarden van voornoemden Notaris DE CAE. Kantoor van den Notaris SYOEN, De Regie der Noordwatering van Veurne, heeft de eer de eigenaren, die dertig hectaren in gezegde Watering bezitten, tot eene gewone Algemeene Vergadering bijeen te roepen, welke plaats zal hebben in het Stadhuis van Veurne, op den 7en September 1897, ten 10 ure ’s morgens. Veurne, den 20«n Augusli 1897. De Regie der Noordwatering van Veurne, CASTELEIN-VAN HILLE Voorzitter, D. DEHAEHE, L. ALLEWAERT A. HOUTSAEGER en R. de SPOT, Leden. linie, hel bataljon karabiniers, de 1' com pagnie genie, eene sectie telegrafisten, hel 1° regiment (8 batterijen) artillerie, 2 escadrons lanciers, de dienst der subsi stences, een vliegend hospitaal, een peloton velorijders en een regiment rui terij, zei zich vormen te Bergen, den 28 Augusti. De 2° afdeeling (hel belgisch leger) die zich denzelfden dag te Antwerpen vormt, zal bestaan uit de 5’, 6’, 7e en 8° regi menten linie, hel 2’ bataljon karabiniers, de 2' compagnie genie, het 2° regiment artillerie (7 batterijen), twee escadrons jagers te peerd, de dienst des subsistences, eene afdeeling genie, eene compagnie pontonniers, een peloton velorijders. De vier regimenten infanterie, welke van deze divisie deelmaken, vormen hel be stendig garnizoen van Antwerpen. De eerste divisie, welke de voorwacht uilmaakl van ecu leger, richt zich van Bergen naar hel noorden lijn Der.der- monde-Mechelenom de verdedigings- troepen van het verschanst kamp van Antwerpen tegen te houden en de vorming en de marchen van belangrijke troepen machten te vergemakkelijken, welke ver- ondersteld worden, langst den Samber en de Maas, door den Condroz naar den Rhijn op te rukken. De tweede divisie, welke van de ver dediging van Antwerpen naar Dcrdermon- de gedetacheerd wordt, trekt over den Rupel, om de voorwacht van den vijand terug te slaan on in den omtrek van Thienen de vorming van ons veldleger te vergemakkelijken. De eerste ontmoeting in hel vuur van ruiterijlroepen en velorijders zal waar schijnlijk plaats hebben tusschen Alh, ’s Gravenbrakcl en Edingen. De slag heeft bepaald plaats tusschen Lebbeke en Baar- deghem. Voor den grooten slag zal de koning te Dendermonde per spoorweg aankomen en zich te peerd naar hel terrein begeven. De revue zal plaats hebben tusschen Leb beke en Dendermonde. Heeft de senorila iets noodig? fluisterde hij. Heeft hij den geheelen nacht zoo rustig geslapen? vroeg zij, even zacht. Ja, senorila. Hij heelt zich niet bewogen. Hoe heerlijk I zegde Ramona. Hoe heerlijk Toen bleef zij slaan. Zij wilde weder tot Alessandro spreken, alleen om zijne stem te hooren, doch zij wist niet wat zij zeggen moest en omdat zij dit niet wist, slaakte zij eenen zucht. Alessandro trad eene schrede nader lol het raam. Mogen de heiligen u zegenen, senorila, fluisterde hij, met van aandoening bevende stem. Dank u, Alessandro, mompelde Ramona, terwijl zij op hare knieën nedcr- zonk en naar builen bleef luren. Van lieverlede brak de dag aan. De oosterkim kleurde zich in een twijfelachtig licht. Het mistgordijn werd opgeheven, totdat Ramona eindelijk Alessandro’s gestalte door de nevelen gewaar werd. Alles ver getende behalve hem, bleet'haar blik op zijnen persoon gevestigd. De rozenkrans, dien zij in de hand had gehouden, lag vergelen op den vloer. Zij kou hare gewone morgendgebeden niet uitbrengen, maar haar hart was vervuld van onuit sprekelijke dankbaarheid en lolde Madonna werd een gebed opgezonden, voortreffe lijker dan eenige lofzang, uil een gebeden boek gepreveld. De zon stond hoog aan den hemel en de vogels zongen hel daglicht legen, voordat Felipe zijne oogen opende. Toen hij ont wakend om zich heen zag, juichte hij van blijdschap, terwijl hij met eene stem, krachtiger dan nog van hem gehoord werd, Alessandro toeriep Ge zijl een heerlijke dokter. Geef me iels te eten. Ik heb honger. Geef mij veel, heel veel, riep hij den naar de keuken ijlenden Alessandro na. gehuwd en vader van drij kinders. Hij kwam van Frankrijk terug waar bij aan den oogst gewerkt had. De ongelukkige werd donderdag avond te Yperen gezien; hij had 300 fr. in zijn bezit. Deze som is gestolen. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het is een kerel die met hel slachtoffer in Frankrijk gewerkt heeft. Donderdag rond 4 ure stapten de twee mannen te IJperen van den trein en bezochten ver schelde herbergen; zij misten den trein voor Langemarck. De aangehoudene loochent alle plich- tigheid, maar tijdens zijne ondervraging heeft hij zich menige malen tegenge sproken. De opschudding door de schrik kelijke gebeurtenis in de streek verwekt, is nog verre van gestild. De Belgica is maandag avond, om 8 ure, uil Oostende vertrokken, gcsleepl door eenen slaatsloger tol aan hel eiland Wight, waar zij zal blijven liggen indien de Noord-Weslwind voortduurt. Kieskronijk. De kiezing van eenen volksvertegenwoordiger te Warcmme, in I vervanging van wijlen den heer Carluy- vels, is bepaald op 12 september. Voor hel gedenkleeken Frère-Orban is een wedstrijd uitgeschreven. Eene som van 30,000 frank is voor de oprichting beschikbaar. De stad zal hel voetstuk be kostigen, dal 5,000 frank zal kosten. Ter nagedachtenis van Ledeganck. Men heeft zaterdag eene marmeren plaat aangebracht in den voorgevel van hel huis nr 5 der Capuciencnstraal, te Gent, waar Ledeganck gewoond heeft. Hel opschrift luidt als volgt De rijwielen in Braband. Voor hel dielsljaar 1896 is de ontvangst 192,680 fr. geweest, T is te zeggen dal er 19,268 rijwielen zijn aangegeven. De andere ontvangsten, onder anderen deze betrekkelijk den aankoop der platen, I beloopen tot 11,359 fr. 60 c. In 1895 waren er 14,697 rijwielen aan- I gegeven, zij voor hel jaar 1896 eene I vermeerdering van 4571. Krijgsoefeningen. In hel opschrift van de brieven voor troepen van de l1' en I 21' legerafdeclingen die deelnemen aan de I groolc oefeningen moet, van 30 augustus tol en met 10 september, geene plaats van bestemming slaan. In hol adres geeft I Eiken dag, neemt het hoofd van den I postdienst van hel leger de noodige inaat- I regelen om die brieven in de legerplaatsen I dier twee afdeclingen te doen toekomen. Nieuw koninklijk rijtuig In de I werkhuizen van Mechelen legt men de I laatste hand aan eenen nieuwen wagon, I welke een wonder zal zijn van weelde en gemak. Heel het mobilair is in gebeeld- I houvvd ebbenhout, stijl Lodcwijk XV. De behangsels zijn in roodc damastzijde. De I inwendige inrichting kost 40,000 frank; I heel de berlien zal 80,000 fr. kosten. I Belgische geschiedenis. Koning Leopold heeft eenen prijs van 25,000 fr. uitgeloofd voor hel beste werk over de krijgskundige geschiedenis van Belgie, van de Romeinsche overheersching lot op I onze dagen. De schrijver moet een over zicht geven van de oorlogen, die n Belgie gevoerd zijn en den invloed aangeven, die zij op hel lol van hel land gehad hebben. Ook de krijgsbedrijven in hel buitenland I waaraan Belgen hebben deelgenomen en de toestand van de Belgische vestingen in verschillende tijden moeten beschreven worden. Eindelijk wordt verlangd een overzicht van de ontwikkeling van het Eieren p. 26 fr. 1-90 2-15 Bruin Brood 38 ccntimen. Halfwit 48 id. Algemeene tijdingen. Dinsdag lest, rond 6 ure, is eene vim klaverhooiafgebrand ter hofstede gebruikt door Ameloot-Rabaey, te Veurne-Be- oostcrpoorl. De schade bedraagt een 300 lal franken. Het vuur zou, zoo het schijnt, door den bliksem veroorzaakt zijn. Donderdag avond, rond 11 ure, zijn te Sleenkerke. drie vimmen afgebrand, behoorende twee aan meier iiucrgueui en de andere aan Alois Vandenbussche. De oorzaak van den brand is onbekend. Bij koninklijk besluit van 17 augusli worden de heer Em. Dejonghc, advocaat en A. Degraer, ingenieur, benoemd lol leden van het bestuurbureel der Staats middelbare school te Veurne, in vervanging van MM. Cailliau en Despol overleden. Een koninklijk besluit van 15 augusti 1897 verleent hel kruis van le klas aan M. Maertens, doctor in geneeskunde te Nieuporl, als belooning der diensten door hem bewezen bij gelegenheid van hecr- schende ziekten. Bij koninklijk besluit van 23 augusti is de heer J. Wolff, thans ontvanger der rechtslreeksche belastingen en der ac cijnzen te Middelkcrkc, in dezelfde hoedanigheid benoemd le Rousbruggc- Haringbc. De jacht. De opening is niet goed geweest. Men vreest dat hel wild niet overvloedig zal zijn, ten gevolge der tal rijke onweders en der overvloedige regens welke wij gehad hebben. Er zullen zeer weinig patrijzen zijn, de nesten groolelijks vernield zijnde, en de haas heeft niet goed gekweekt. Uit IJperen. Men heeft vrijdag morgend in de velden, ter plaats gezegd Paddcgal, een man met afgesneden keel vinden liggen. Hel is zekere Vcrmeersch, werkman te Boesinghe, 28 jaar oud, VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1897, om 11 ure voormiddag, te Rousbruggc, in ’t Wethuis, ter gehoorzaal van den heer Vrederechter, aldaar uitdrukkelijk bevolen, bij vonnis der rechtbank van Veurne, in date 21 Augusli laatst, Gemeente Ghijverinchtve, ten zuideinde der dorpplaats langst de Elzendammeslraat. Koop 1. Een onlang nieuw herbouwd Woonhuis met Schuur en verdere af hankelijkheden alsmede den grond en hovenierhof ermedegaande, bij kadaster sektie B, N” 388» en 389n, voor eene in- hoiidsgrootle van 5 aren 80 cent. Thans bewoond en gebruikt door den medeverkooper Louis Verleene, lot 1" Mei 1898, onverguld. Koop 2. Woonhuis en afhangc- lijkhcden met volgens meting 1 are 40 centiaren grond en erve ermedegaande, bij kad. sekt ie B, deel van Nr 389i>. Bewoond en gebruikt door J. Became, met recht tol 1" Mei 1898, mits 40 (ranks 's jaars, vrij van lasten. Koop 3. Woonhuis en a( bange lijkheden met volgens meting 1 are 40 centiaren grond en erve ermedegaande, bij kad. sektie B, Nr 389" en deel Nr 389i>. Bewoond en gebruikt door Arnold Beschrijver, met recht tol 1" Mei 1898, mits 35 fr. 's jaars, vrij van lasten. Inlichtingen bij genoemden Notaris. van alle slach van gezaagde en ongezaagde TE OOSTDUINKERKE, Op Woensdag 8 September 1897, zijnde O. L. F. Geboorte om 4 ure namiddag, ter herberg de Belle lue bij Krans Bulthé. Door ’t ambt van den Deurwaarder Despodt, te Veurne. Een groot schoon onlangs nieuw ge bouwd WoonliuÏN met Hoi» slaande op de dorpplaats van Pervijse, dienstig voor herberg of winkel en bak kerij enz. Zich te adresseeren bij H. Parrein, Café du Sport groole Markt, Veurne. Belgische leger en liet vcrdedigingsslelsel sedert 1830. De werken die in hel Fransch, Duilsch, Engelsch, Nederlandse!), Italiaansch of Spaansch geschreven mogen worden, moeten vooreersten januari 1901 worden ingezonden bij hel ministerie van binnen- landschc zaken te Brussel. Sunlight.Zeepa zuiver, goedkoop, profijlelijk. M' en Mmo Maurice MEIHll, Chirurzijns - Tandmeesters, Moescroen- straal 2, Korlrijk, hebben de eer hunne talrijke kalanten bekend te maken dal zij zullen afwezig zijn van 14 Augustus lol 6 September en door geen rondloopers, hetzij oud of jong, zelfde naam dragende, niet vertegenwoordigd zuilen worden. Hotermnrkt per kilo 18 Aug. fr. 3-00 2-85 2-50 K A N T O 11 E N Notarissen FL0RIZ00NE, te Wulverin- ghem en BOEDTS, te Eerneghem. MAANDAG 50 AUGUSTI 1897, om 3 1/2 uren namiddag, te Vinchem. oosthoek, ter hofstede nog bewoond dooi de wcde van Theophille Barra-Godderis, KOOPDAG- van op slam wassende Hullehoonen, Beelcn voor beeslialen, al de Appels, Peren, Noten en andere fruiten i» dé boomgaarden, benevens hel Nagras van zelfde boomgaarden en weide tol en met 30 September aanslaande. Op 4 maanden lijd van betaling mits i borgstelling. Burgerstand der stad Veurne. VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1897, om 11 ure voormiddag, tcu overstaan van den heer Vrederechter van hel kanton llariughe in hel Wethuis, te Rousbruggc. van eene goede groot onder Hofplaats, Boomgaard, Wei- en Zaailand 8 hectaren 31 aren 85 centiaren, gestaan en gelegen te Loo, VET T E WEIDE ook gelegen le Loo, voor eene grootte van 1 hectare 27 aren 10 centiaren. Bij plakbrief verdeeld in zes koopen. Gebruikt de Hofstede door llenri Nolerdaeme te Loo, tol 1" October 1900, mils 900 frs en de Veltcweide door de weduwe Engelbertus Nolerdaeme, te Loo, tol 1“ October 1900, mits 180 frs te jarc. Titels, plans en inlichtingen bij voor noemden Notaris. 25 Aug. Hoogste prijs fr. 2-90 Midden 2-65 Leegste 2-30 BEKEVIHIXKIXGEX. il U. de ecnige echte, indien zij rechstreeks aan mijne fabrieken gekocht worden zwarte, witte en gekleurde, van af 95 cent, tol fr. 28.50 den metereffen, geribd, gekwa- drillecrd, bewerkt, Damas, enz. (ong. 240 kwal, en 2000 klcurscliakeeringen en vcrsch. tcekeningen), vracht en tolvrij te huis besteld. Monsters per koerende. Menagle, Kuip- on Kern- nllnam, IlooMtialon en Vruchten op Mam, TE LOO. Hier dichte LEDEGANCK Zijne DRIE ZUSTERSTEDEN April, Mei, Juni 1846 En stierf hij in Maart 1847 I men onkol op liet n' van hut regiment, I liet bataljon en de compagnie ot liet n' I van de batterij, het schadron, de kolom, I enz.) met de duidelijke geschreven mei- I ding Bestuur der krijgsoefeningen I of 1" legerafdeeling of 2' legeral- I deeding. TkltOODlMlI.IS. per 1 i/2 kilo. --«rw n T.I w-CHSfrq IUTT.S 1| - van do Geboorten. den 23. Hancko Hondrik-Cornclis, zoon van August en van Maes Maria, Niouwpoortstraat. den 24. Ver Eenoogbo Rachet-Leontina, dochter van Edmond on van Monoyn Maria, Bowestorpoort. don 24. Terlin Yvonna-Maria, dochter van Jozef on van Vlaemynck GabriSUa, bin. pal. Huwelijksafkondigingen. don 22. Van don Bouhodo Alois, dienstknecht Coxyde, mot Moyers Morin, dienstmeid, Vourno. Do Burcligraovo David, srlilppor, met De Corte Octavia, naaister, beido to Vourno. Huwelijken. don 24. Buis Lodcwijk, schipper, geboren te Weert den 17 Oct. 1875, mot Decroo Maria, schipperin, geboren to Vourno don 2 Oct. 1876. don 25. lupines Juliaan, dienstknecht,geboren to Wulpen den 16 Jan. 1865, mot Lahaye Emoroncia, dienstmeid, geboren to Coxyde den 20 Feb. 1868. Sterfgevallen. don 23. Van der Bokc, (mannelijk), levenloos aaugogevon, bin. pal. EN EENE GOEDE Do massa van do koopen 1, 2. 3, 4 en 5 maar ingesteld 18,000. fr. Den zesden koop maar ingesteld 5,200 fr.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1897 | | pagina 2