VAN VEURNE NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT I 3 L I RAMONA, naar liet Kn^elscli. vrg;-n '1 LA :hö lï Bf Zaterdag -4 September ISOS'. IV - 36. iyic jaar. 3 ft met out, bels de, [ge- DU IN KERKE OHYVELDE VEURNE GENT BRUSSEL E g g EK, De tentoonstelling van melk-en kaas- nijverheid, die plaats had in de maand juli, gaal van 1 lol einde september wor den heropend. Boter en verschillende kaassoorten zullen onder de oogen van hel publiek worden vervaardigd. rdijnj enz. 4 verd. Ve Voor de reizigers. De heer Van den Peereboom heeft hel volgende besluit genomende gewone abonnenlen van den binnenlandschen dienst, deze van veertien dagen, kunnen op de vraag der belang hebbende geldig gemaakt worden voor de internationale treinen waarop zij maar recht voor toegang geven legen betaling van den bijvoeglijken taks voorzien in hel nr 2 van art. 8 der reglementsbepalingen voor hel vervoer de reizigers. De vermeerdering is bepaald op 10 a/0 van den gewonen laks mei minimum van 5 frank, in hel voorkomend geval afge rond lot den frank meer. De ruiling der loopende abonnements kaarten zal kunnen gedaan worden mits hel betalen der vermeerdering van prijs voor heel hel abonnement. Dil besluit zal ingaan te rekenen van 10 september aanslaande. 5 i 2 I d' ■a iiP Toen de senora Felipe met heldere oogen, gezonde kleur, hongerig zijn ont bijt zag gebruiken, bleef zij een oogenblik als een standbeeld midden in de veranda staan. Zich daarop tot Alessandro wen dende, zeide zij met trillende slem Moge de hemel u belooncn! en verdween toen naar I 1 tegen Ramona. Het was haar als iemand, die uit den dood tol hel leven is terug gekeerd. Voor dien dag brak een nieuw leven voor haar aan. Felipe's bed op de veranda was het vereenigingspunt voor alles en allen. Daar zal de senora, als eene sybilla in haren oogen stoel, daar zal ook Ramona mei haar borduurwerk of haar boek op Het Fransch-Russisch verbond. Het woord van den czaar heeft duizen den pennen in beweging gebracht. In alle bladen der wereld verschijnen artikelen of opmerkingen over dat woord. Deze zijn in verrukking, gene bedaarder, zoo zegt hel Journal de Débats Het is een voordeel van deze openlijke afkondiging van het beslaan van het Tweevoudig Verbond, dal daardoor de twijfelaars aan dal beslaan tol zwijgen worden gebracht. De beteekenis van het Verbond wordt door de woorden van den czaar duidelijk omschreven. De beide natiën waarborgen elkanders veiligheid, opdat beide rustig de werken van langen adem kunnen vollooien die zij hebben ondernomen; zij willen vrede, maar met een vrede die hun als eene aalmoes wordt toegeworpen, maar een dien zij zullen welen te doen eerbiedigen en die hunne belangen en waardigheid waarborgt. Hun verbond mag zich alleen in oorlogs daden uiten als er een van die plotselinge voorvallen gebeurt waarop men altijd be dacht moet zijn, maar die'stellig door gcene van beide mogendheden zullen worden uilgelokl. Hel is te Hopen dal hel Verbond niet alleen op de builenlandsche betrekkingen, maar ook op de binnen- landsche zijnen invloed zal laten gelden. Wal meer vastheid, een meer geregel der) gang in de regecring acht het blad plicht jegens de Russische natiën. Uil tal van plaatsen in Frankrijk, uit Algiers zelfs, komen berichten over de opgewonden blijdschap van de bevolking. De Marseillaise en hel Russisch volks lied weerklinken overal. Volgens de Uirzjewxja Wedomosti (Beursblad) mag thans niemand meer be weren dat Rusland bij zijne toenadering lol Frankrijk een oogenblik er aan gedacht zou hebben, wraaklustige denkbeelden aan te moedigen zijn eenige streven is het handhaven van den vrede. Hel Fransch-Russisch Verbond, zegt het Nówoje Wremja, vertoont zich als eene vereeuiging van twee machtige natiën die aan weerskanten van Europa waken voor de veiligheid van hunne volkeren. Faure en zijne reisgenooten hebben hunne schil- terende opdracht uitstekend vervuld en zich de waardige vertegenwoordigers van eene groote beschaafde natie getoond. De Kölnisch Zeitung schikt zich in het geval, vindt hel heel natuurlijk dat het woord gesproken is, en verzekert dal Duitschland zich niet bang laat maken, ook niet door de plagerijen die de Fran- schen misschien onder den indruk van nadacht, des te sterker werd zijne vrees, dal zijne moeder hel niet goed zou vinden. Hij maakte hel eene plan na het andere, om de senora voor te bereiden op hetgeen gebeuren zou. Maar Felipe was van nature traag en in zijne ziekte was bij traag en zwak. De dagen gingen voorbij. Het was zoo vreedzaam en gezellig op de veranda. Ramona was doorgaans bij hem; zijne moeder was zachter en teederder dan hij haar ooit had gezien; Alessandro stond altijd lot zijnen dienst. Zijn spel was zoo genolvol en aangenaam. Misschien zal Alessandro hier blijven en opzichter worden, dacht hij, en zal moeder hem toestaan met Ramona te trouwen. De verrukkelijke, half-tropische zomer daalde in de vallei neder. De abrikozen werden rijp, de donzige perzikken bloosden legen de schutting; de blauwe druiven trossen hingen als donker smaragd tusschen hel bladerendak der wijnstokken. (Wordt voorlgezet). ij? -s’ll zusterlijke genegenheid zou loedragen. In zijne ongesteldheid had, zooals dat dikwijls wordt gezien bij lieden die lang aan het ziekbed gekluisterd blijven, zijne opmerkingsgave zich boven mate ont wikkelt. Hij begreepthanswaarom Ramona hem altijd zoo rustig aanzag en met dat begrip nam zijne liefde voor haar eene andere gedaante aan. Hij was haar broeder. Hij moest haar helpen en doen wal hij kon voor haar en Alessandro. Uren lang zat hij te peinzen hoe hij haar ter zijde zou slaan. Hij was in 't onzekere omtrent de wijze waarop zijne moeder de zaak zou opnemen. Voor zoover Ramona zelve betrof, was hij overtuigd, dal zij haar zonder spijl of leed aan iedereen bedelaar tol vrouw zou geven. Maar Ramona was de aangenomen dochter geweest van senora Ortegna. Zij droeg haren naam en bad als pleegkind in hel huis der Morena’s gewoond. Zoude senora ooit loestaan, dal eene Ortegna de vrouw werd van eenen Indiaan? Felipe betwijfelde het. Hoe meer hij over de zaak Het verbruik der postzegels. In 1896 werden er in de Vereenigde-Staten 4,243,989,261 postzegels verkocht. Indien men deze postzegels aaneen- plakte, zou men eenen reepel bekomen lang genoeg om op de hoogte van den evenaar zevenmaal rond de aarde ge spannen te worden. In Belgie verkocht men gedurende het zelfde jaar 95,671,382 postzegels van 1 centiem; 10,693,002 van 2 centiemen; 37,915,574 van 5 centiemen; 74,146,744 van 10 centiemen; 3,932,805 van 20 cent.; 13,220,332 van 25 centiemen; 937,669 van 35 centiemen; 1,217,826 van 50 cent.; 245,691 van 1 fr.; 75,606 van 2 fr.; totaal238114,092. Als men er do postkaarten, de kaarlen- brieven en de gezegelde omslagen bij voegt, komt men tot liet cijfer van 277,770,025. iliek ijzen Ï96 :l 23 1 aanj ach ijzeiij !nz. olm, >os- irijzö one kassi ets, ;en 1 len N;' den grond of in een hoekje; daar kwam ook Alessandro, somtijds geroepen, veelal uit zichzelven. Wanneer hij speelde of zong, bleef hij op de bovenste trede van den trap slaan, maar altijd op eene plek, waar hij Ramona’s gelaat kon zien. Die keus van standplaats was zijn geheim, naar hij meende, doch dal geheim was niet uitsluitend zijn eigendom. Felipe kende het; Felipe wist wal er in Alessan dro’s hart omging. Hel is vrij waarschijnlijk dal, als Felipe sterk en gezond ware geweest, hij bij de ontdekking dat Alessandro Ramona be- eieene kamer. Dien geheelen minde, en dal het meisje die liefde be- i, ïnf 7iiNacht e i vriendelijk, zelfs antwoordde, jaloerse!) en afgunstig zou bleet ZIJ zaom 1 "Ie zijn geweesl Maar |iet feit was bem geopenbaard, terwijl hij zwak en uilgeput op het ziekbed lag en hij den dood voor oogen zag. Met die doodsgedachte rees altijd bel beeld van Ramona voor zijne ziel op. Hij wist maar al te goed, dat zij niet bij zijne moeder kon blijven. En hij wist ook dal Ramona hem als een broeder liéfhad en hem nooit eene andere dan het gebeurde tegen de Duitschers willen richten. Wij, Duitschers, vreezen God, maar anders niets in de wereld. De Oostenrijksche bladen wenschen de Fran- schen geluk, zooals de Reichswehr, of prijzen dil nieuwe vredesverbond, zooals l hel Weiner Tagblatt. Enkele vinden iets geheimzinnigs in de woorden in den zin van recht en billijkheid die de czaar gebruikt heeft. De Engelsche bladen verheugen zich meerendeels, en zijn blij dat de alleen heerschappij van Duitschland uit is. KleskrouBJ^t. Er zal te Waremme voor de kiezing van 12 september strijd zijn tusschen drie partijen. Liberaal: M. Ghislain Dochen, advocaat te llannul. Katholiek: M. Pitsaer, provinciaal raadslid voor het kanton Landen. SocialistM. Valère Hënault, advocaat te Marnefïe. Bij koninklijk besluit van 27 Augusti wordt M. Feys, rechter bij de rechtbank van eersten aanleg te Veurne, aangewezen om hel ambt van onderzoeksrechter waar te nemen gedurende een nieuwen termijn van drie jaren, beginnende den 3 Septem ber 1897. M. J.-J.-G. Wolft’, ontvanger der belastingen te Middelkerke, wordt in dezelfde hoedanigheid benoemd te Rous- brugge-Haringhe. Een koninklijk besluit van 21 Augusti keurt de beslissing goed van den pro vincialen raad van West-Vlaanderen, in date 16 Juli 1897, houdende afschaffing TEHtf Maatschappij Mercurius. In de algemeene vergadering der aandeelhou ders Mercurius eene uitvoermaatscliappij welke te Brugge voor een paar jaren ge sticht werd, is besloten geworden den bond in vijl onderscheidene afdeelingen te splitsen, ten einde op meer pratisebe wijze de landbouwvoortbrengselen in den vreemde aan den man te brengen, met voor iedere soort een afzonderlijke wer king te beproeven. De eerste afdeeling zal zich vooral bezig houden, met den uitvoer van verkens, hofgevogelle en konijnen; de tweede met den uitvoer van eiers, boter, melk en kaas; do derde met bloemen en fruit; de vierde met aardappelen en groenten; de vijfde met allerlei landbouwvoorlbreng- selen, die in bovenstaande niet begrepen worden. De twee eerste dier vijf vennootschappen die wederzijds de namen van Mercurius en The Union Dairies dragen, zullen dade lijk in werking treden. Men heeft vooral de markt van Londen in T zicht, alwaar bekwame stielmannen aangewezen zijn, die als lusscbengeplaatsle personen die nen tusschen den Vlaamsehen bevoorrader en den Engelschen verbruiker. Terugkomst van M. Felix Faure. Uit Duinkerke. Hieronder laten we verkort hel verhaal volgen van aankomst, verblijf en vertrek van president Faure te Duinkerke. De Pothuau, met president Faure aan boord, werd Dinsdag morgen vroeg, Bekcndinakinsw 2ü' celuiem"»“d0''l1dra^krecel. o'FgrZ SsrahLï Wonderlijk nummer 10 cent. ne muren M BMe„lan<l worde„ -M°" A.' l ™1" Ürukker-Uitgever, Oosmrna., 6, ,e Veurne, en dn ,2 L Vcrkeekuron v«„ don IJ^eronwog Co„t „nar on IMxmnd^ tegen vijf uren, door de Semaphore te Gravelines gesignaleerd. Het weer was afschuwelijk. Regen en hagel wisselden elkaar af. Toch heeft Duinkerke den president een hartelijke ontvangst bereid. Tegen zes uren brachten landauers de ministers en hoofdambtenaren naar de kade. Het Noordersmaldeel lag reeds in gevechlslinie geschaard. Een paar uren later weerklonken de eerste kanonschoten. De troepen en de gendarmerie verschenen in groot tenue op de kaden. De ministers gingen aan boord van de Elan, die de Pothuau le gemoel stoomde. Intusschennam president Faure afscheid van de officieren van hel oorlogsschip, en toen hij op de Elan was overgegaan, werd hij door Méline en de andere ministers hartelijk verwelkomd. Bij de aankomst aan de kade van Duinkerke bleef de president op de brug in weerwil van den regen. Hel volk juichte bem luidruchtig toe, ook Hanolaux kreeg zijn aandeel in de toejuichingen. De muziek speelde de Marseillaise en hel Russisch volkslied. Langzaam richtte, na de ontscheping, de stoel zich naar hel gebouw der Kamer van Koophandel, waar do president op nieuw verwelkomd werd, en vervolgens naar de Kursaal, waar een ontbijt gereed stond. Aan het dessert dankte Faure voor de ontvangst. Onze demokratie heeft door haar eerlijkheid, wijsheid en staalkundig inzicht onze natie hersteld op de plaats die haar loekomt, zegde hij; met een zelfde ideaal van vrede heeft zij twee machtige volkeren vereenigd in een harlelijk bondgenoot schap, dal een der belangrijkste gebeur tenissen van hel einde dezer eeuw vormt.» Tegen 2 uren slapie Faure in den trein naar Parijs, om daar op klokslag 6 uren aan te komen. I ADVERTE BLAD 0 29 ■I 6- 00 7- 28 9-48 10-23 Nieuport Dixmudo Dixmudo Nieuport 17- 47 18- 19 20-04 del l.VP 8- 57 9- 27 9-51 12- 05 13- 16 5-18 7- 45 8- 18 o E- w -1 N U to o' o o to W 4-43 7-16 9-37 5-00 5-34 18-03 21- 00 22- 47 6- 44 7- 16 7- 28 8- 00 11 - MMT I I I ini -- AllerlcE. De landbouwtentoonstelling van Tervueren. Te beginnen van eersten september, zullen de landbouwtentoon stellingen opnieuw worden ingericht in het park van Tervueren. 2D aai 3 fi 'j I dag L.~„. -j - -i - L'l- BRUSSEL GENT VEURNE GHYVELDE DUINKERKE 8-47 10-52 - - 9-16 13-47 14-38 18-10 11-37 15-52 17-43 19-20 14-38 18-05 20-35 21-56 3- 40 6-43 10-41 4- 09 7-12 11-08 6-25 6-52 9-18 10-45 10- 54 3-08 11- 31 3-40 11-55 16-04 14-58 18-46 16-55 20-10 naar TVieuport. 8- 43 11-46 13-33 15-59 9- 15 12-18 14-05 16-31 9-23 12-28 14-12 16-41 9-55 13 00 14-44 16-16 20-36 I ï- I

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1897 | | pagina 1