I. Meijesgrillen, Blijspel in een bedrijf door bodewijk II. BLOEMEKEN, Drama in 5 bedrijven door N. Dl Tiérï. 111. DIE ONGELUKKIGE SCHOENEN, Verschenen Foulard-Zijde fr. 1.20 VERTOONING S f Gevonden Januari bedragen profijlelijk. zoon, vkum vïi KONINKLIJKE fflAATSCHAPPIJ VAN RHETORIKA OPENING VAN HET TOONEELJAAIl 1897-98. PROGRAM MA. Prijzen der plaatsen als gewoonte. Bureel 5 iji ure; Begin om 6 ure. Kantoor van den Notaris CAMILLE DE CAE, te Ghyverinchove. Kantoor van LODEWIJK BOUTEN, Deurwaarder te Veurne. 15 Sept, fr. 2-80 2-70 2-15 op Zondag 10 October 1897, mtl mtdewerking der Tooneelspe^ltttr Jufv. Jut.u VERGVLT, van Antwerpen. Lievevrouw-Coopman. Blijspel mol zang in een bedrijf door C. De Visschehe. .81 Almanak vnn Knocck aan 10 C. ieder. Te koop in groot en in T klein ter bockhandel L. Vandeu Kerckhove, Oostslraat, 6. Burgerstand der stad Veurne. G. Hmeberg, Fabriek van Zijde k.chk. lever.;, Zurich. gezegd. Zij had hem verklaard, dal zij hem wilde volgen en zijne vrouw worden. Die woorden waren haar juist over de lippen gekomen op hel vreeselijkt? oogen- blik, toen de senora in hunne tegen woordigheid verscheen. Telkens wanneer hij aan dal looneel dacht, trilde zijn hart van vreugde en te gelijk van vrees. Immers wal was er niet van die ontzettende senora te duchten? Waarom had zij hem en Ramona met zulk cene diepe verachting aangezien? Waarom vond zij het zoo ver schrikkelijk, dal de senorita met oenen Indiaan ging trouwen, daar zij toch wist, dat de senorita uit eene indiaansche moeder geboren was? Geen oogenblik toch kwam hel in Alessandro’s ziel op, dal de senora, toen zij hen in elkanders armen zag, iels anders kon gedacht hebben. Doch afgescheiden van de senora be kroop Item de angst, dat Ramona zich in Temeluca niet gelukkig zou voelen en niet zou kunnen aarden onder zijn volk. (Wordt voortgezet). avond niet in de keuken kwam. Toen hel negen uur was geslagen en hij nog niet verscheen, sloop zij stil naar hel plekje, waar hij gewoonlijk te vinden was. Maar geen Alessandro was daar te zien. Een paar malen streek zij zoo dicht langs zijne schuilplaats, dal hij meende ontdekt te zijn, en op liet punt was te spreken. Gelukkig evenwel hield hij zich stil en Margarita ging voorbij zonder iets van zijne tegenwoordigheid te bemerken. Alessandro had zich namelijk achter een bloemperk bij de kapeldeur verborgen, waar hij plat op den grond naar Ramona’s venster lag te kijken. Hij had zich voor genomen den ganschen nacht daar te blijven, opdat, als Ramona hem noodig mocht hebben, zij slechts het raam be hoefde te openen on te roepen, om van zijne hulp verzekerd te zijn. Alessandro verkeerde in eenen staat van onbeschrijfe lijke overspanning. Hel eene oogenblik was hij waanzinnig van blijdschap, het volgende vol vrees en angstig voorgevoel. Ramona beminde hem; zij had Item dit In de zitting van den Gemeenteraad i van Yper van 4 dezer, wierd mededeeling gegeven dal de Nationale Maatschappij van buurtspoorwegen van het Staatsbe stuur oenen brief ontvangen heeft, die laat weten dal er een onderzoek gedaan wordt voor hel leggen van eenen grooten ijzerenweg insschen Yper en Dixmude. —De vergunning van ecu buurtspoorweg Wacken - Kortrijk - Moeskroen - Meenen, wordt aan de Nationale Maatschappij der buurtspoorwegen toegekend. De Staal neemt voor 531,000 fr. aandcelcn in de onderneming. Maandag namiddag rond 2 ure, vaarde de visschersboot van den ge- naamden Vanhoucke uit Oostende. Do zee was onstuimig. Voorbij de Kursaal ge komen, kantelde hel vaartuig om, de twee mannen die de bemanning uitmaakten in de golven werpend. De badsbedienden J. lingers, Impens en Degroole, snelden ter hulp en waren zoo gelukkig dezen van den dood te redden. Zaak Fan der Auwera. Men ver zekert dal deze zaak, vergiftiging ecr.er vrouw, voor het assisenhof zal opgeroepen worden in de maand november tijdens oenen bijzonderen zittijd welke zal voor gezeten worden door den heer Roels, raadsheer bij het hof van beroep van Gent. Huiselijk drama te Brugge. Mcv. Sl. Kervyn, die op haren man gescholen heeft, is woensdag naar hel zinnelooz.cn- gestichl van Gent gedaan. M. Kervyn is aan de beterhand. De geneesmeesters aanzien hem als builen gevaar. De Koning op reis. Uil Las Palmas wordt gemeld dal de koning der Belgen dinsdag aldaar is aangekomen aan boord van zijn yacht Clémentine. Alles geeft dus te veronderstellen dat koning Leopold zijn reis tol den Kongo zal voorlzcllen. Paardenmarkt. De vierde groolc jaarmarkt van paarden zal plaats hebben te Brussel, woensdag, 29 september, op de Zuid- en Slachlhuislauen, om 9 ure ’s tnorgends lol 3 ure ’s namiddags. De tentoonstelling. Nieuw voordeel. Te rekenen van 1 October zal elke spoorwegkaart naar Brussel recht geven op den vrijen inkom in hel Park van hel Half Eeuwfeest. Hel is dus nog een frank dien de bezoekers zullen sparen. Verder zullen ook voor de afstanden van 30 kilometers kaarten aan half geld worden gegeven, terwijl hel getal kilo meters thans bepaald is op 50. De bank die vergunninghoudsler is van de inkomgelden der tentoonstelling, heeft aan hel comileil voorgesleld, de inkom- prijzen van nu af met de helft te ver minderen. De drie laatste dagen, van den zaterdag 6 tol den maandag 8 november, zal cene tentoonstelling van Chrysanthemen worden ingericht. Uitvinding. Een jonge telegrafist, de heer Georges Troll, heeft oen mekanisch stelsel uitgevonden, waardooreen rijdende trein rechtstreeks in telegrafische ge meenschap komt met de statie waar de trein moei aankomen. Zekere telegraafdiensten zullen ten ge volge dezer uitvinding gewijzigd worden. De tabak. Men weel dal de wet op den tabak de fabrikanten treft met cene belasting van 15 frank per 100 kilos ge- fabrikeerden tabak. De fabrikanten niet wetende of de prijs van den gefabrikeerden tabak zal toenemen in evenredigheid met de belasting, hebben besloten de fabrikee- ring aanzienlijk te verminderen. Dien ten gevolge zullen te Geeraardsbergen de toe komende week drie honderd werklieden zonder bezigheid vallen. Valsche tweefrankstukken. Dubbele aanhouding te Brussel. Sedert eenigen tijd werden talrijke valsche tweefrank- LET OP M'&MmcMauriceMElER, bijzondere chirurgijns-land meesters, hoek der Moskroenstraat N”2,te Kortrijk, hebben d’ecr hel publiek te berichten dal een nieuwen tandmeester die van huis tol huis loopt voor hel kuisschen der landen en hel herstellen van kunsttanden, zich komt te vestigen niet ver van hunne woonst. Niettegenstaande de gelijkheid van den naain en van hel beroep hebben zij hoegenaamd gcene haudelsbetrekkin- gen mul dezen persoon. Zij hebben zelfs noch zoon, noch broeder, noch bloedverwant die hun huis vertegenwoordigd. Zoo als voorgaandelijk zijn M.r<t M.n’° Maurice MEIER, dagelijks te raad plegen ten hunnen huEe hoek der Mos- kroenstaat N" 2, huis met koetspoort bij hel gevang. Zij verzoeken dus de persoonen die he- goeren hun te raadplegen van te vragen of zij wel bij Mr MMaurice MEIER M. Meier zal gelijk gewoonte te raad plegen zijn te IJ per, 3 koeren per week, den Maandag, Donderdag en Zaterdag van 9 lol 4 ure, bij M"” wed* Van Kemmel, groole Markt, 5; te Oostende, eiken Woensdag van 10 tol 2 ure, Langestraat, 79; te Brugge, eiken Vrijdag, van 10 lol 3 ure, Philipslockslraal, bij D’hooghe Taclman, in T Molentje. VRIJDAG 8 OCTOBER 1897, om 1I ure voormiddag, te RousbruggC, in 't Wethuis, ter gehoorzaal van den heer Vrederechter, aldaar uitdrukkelijk bevolen, bij vonnis der rechtbank van Veurjc, in date 21 Angusti laatst, Toewijzing bij licitatie van Gemeente Ghijverinchove, ten zuideinde der dorpplaats langst de Klzendammestraat. Koop 1. Een onlang nieuw herbouwd Woonhui». met Schuur cn verdcic af hankelijkheden alsmede den grond cu hovenierhof ermedegaandc, hij kadaster seklie B, N" 388i> en 389n, voor cene in- liondsgrooile van 5 aren 80 cent. Thans bewoond en gebruikt door den medeverkooper Louis Verleene, lol 1" Mei 1898, onvergeld. Koop 2. en af bange lijkheden met volgens meting I are 40 centiaren grond en erve ermedegaandc, bij kad. seklie B, deel van Nr 389e. Bewoond en gebruikt door J. Decarne, met recht tol 1" Mei 1898, mits 40 franks 's jams, vrij van lasten. Koop 3. Woonhui». en af bange lijkheden met volgens meting 1 are 40 centiaren grond en erve ermedegaandc, bij kad. seklie B, Nr 389“ en deel N' 389e- Bewoond cn gebruikt door Arnold Beschrijver, met recht tot I” Mei 1898, mits 35 fr. 's jam s, vrij van lasten. Inlichtingen bij genoemden Notaris. zigers cn fr.4,282-23 voor de koopwaren. Te zamen fr. 16,861-63. De algemeene ontvangsten sedert l,,en WOENSDAG 6 OKTOBER 1897, om 4 uren namiddag, te Veurne, groote Markt, bij Desiré Vaiiderslraele-Nollet, verkooping van Een Wooiihuiw om afgebroken ie worden, staande te Veurne, oostzijde der Zwarte nonnenstraal en getcekend N“ 15. Tol nazien van gebouw en voor in lichtingen zich te wenden bij voornoetn- den Deurwaarder Boilten. MAANDAG 11 OKTOBER 1897, om 2 i j uren namiddag, te Adinkerke- veld, ter herberg de Kromme Krinkel bij Isidoor Vansteene, van de volgende af te breken gebouwen Een Woonhuis, Kooi- cn Peerdestal, Schuur, Wagenkot, Zwijnstallen en een Bakkeuken uitmakende de hofstede ge bouwen gebruikt door sieur De Rudder, te Moërcs, tegen Adinkerke-veld, in 4 koopen verdeeld. Inlichtingen bij voornoemden Deur waarder Boüten. Eieren p. 26 fr. 2-30 2-10 i fr. 2-00 2-20 niiooupRi.is. per 1 t/2 kilo. Bruin Brood 10 centimen. Halfwit 50 id. Tc verkrijgen in T Politie commissariaat. IBotermnrkt per kilo 22 Sept. Hoogste prijs fr. 2-85 Midden 2-70 Leegste 2-50 stukken met de beeltenis der fransche Republiek cn hel jaartal 1887, in betaling gegeven in de magazijnen der Blacsstraal. Maandag middag, werd de agent Rul- saert verwittigd dat eene welgekleede dame zulk stuk kwam aan te bieden in hel huis 119 van hei gemelde straal. Hij zocht haar op en ontdekte haar weldra. Dan bewaakte hij haar streng en zag dal zij eenen kerel ging vinden die haar af wachtte op de Kaalsspelplaals. De agent volgde hel koppel en bemerk te dal hel zijnen intrek nam in een koffie huis, Hallepoorl. Eenigc minuten later, kwamen de man en de vrouw buiten. M. Rulsaert drong in hel koffiehuis cn vraagde hel stuk geld door hel koppel in betaling gegeven. Hel was nogmaals een valscli iweefranksluk. Nu aarzelde de agent niet meer. Hij hield den man cn de vrouw aan en leidde ze naar het commissariaat waar een onderzoek werd ingesteld. Het zijn twee vreemdelingen sedert een veertiental dagen te Brussel aangekomen. Ilandelsreizigers. De Fransche en Belgische regeeringen hebben eene over eenkomst gesloten, volgens welke de Fransche handelsreizigers hunne stalen, die zij naar België brengen, niet meer moeten laten merken door de Belgische douanen, als zij reeds gemerkt zijn door de Fransche douanen. De Belgische handelsreizigers zullen, voor den invoer hunner stalen in Frankrijk, dezelfde gunst püiiiülcu De drank. Van 1866 lol 1879 werd in Belgio gemiddeld jaarlijks voor 371 millioen 612 duizend 500 frank bier, genever cn sterke dranken gedronken. T Zij voor meer dan een millioen frank daags. Van 1873 lol 1876 was hel gemiddeld jaarlijksch verleer aan drank 478 millioen 926 duizend 751 fr. T Zij ruim één millioen 300 duizend fr. per dag. De prijs van een oorogschip. In 1637 veroorzaakte hel te water laten van den Souverain des Mers eene uitgave van 1,023,000 fr., waarvan de helft opgeslorpl werd door liet loon der werklieden die hel schip gemaakt hadden. In het begin dezer eeuw moest men reeds niet min dan 1,700,000 fr. uitgeven voor een schip van 100 kanons, niet begrepen de be wapening. In 1837 kostte een schip van 121 kanons 3 millioen cn in 1857 kostte hel juist hel dubbel. De Warrior, in 1859 te water gelaten, kostte 9,500,000 fr. cn in 1853 kwam de Dreadnought op ll>,00ü,000 frank te slaan, weldra gevolgd door rin/lexible, welke 20,250,009 fr. kostte. Sedert dit tijdstip neigen de kosten van hel bouwen van oorlogschepen tol afslag. Van 1875 lot 1885 kon men een pantser- schip bekomen voorde som van 15 lol 17 millioen frank. Op dit oogenblik kosten de Nil en do Trafalgar ieder 22 millioen, maar hunne afmetingen werden i verwezen door de bevoegde ingenieurs en als men later, in 1889, de Hoyal Souverain en de Majestic moest maken, overtrof men voor eerst gemeld schip de 20 millioen en voor hel andere dé 18 millioen niet. De Blake heeft maar 11 millioen gekost en de Powerful zal niet meer dan 14 millioen kosten. De statistiek van de bureelen der admi raliteit 'doet uitschijnen dal al de groolc panlserschepen der Fransche vloot on geveer 25 millioen frank ieder gekost hebben, zonder de bewapening. Buurtspoorwegen. De ontvangsten der nationale maatschappij van buurt spoorwegen, gedurende de maand Ju|j op de volgende lijnen beloopen tot Oostende-Nieuport-Veurne: fr. 23,392-49 voor de reizigers en fr. 4,393-35 voor de koopwaren. Te zamen fr. 27,785-84. Oostende-Blankenberghe, fr. 29,803-51 voorde reizigers cn fr. 3,584-69 voor de koopwaren. Te zamen fr. 33,388-20, Veurne- Yper, fr. 12,579-40 voor de rei- Ooslcnde-Veurne, 93,964-84 108,567-12 Oostend-Blankcnb. 59,107-27 70,105-58 Vcurne-Yper, 79,606-20 88,109-85 Sunli^ht'Zecp, zuiver, goedkoop, Mellonwburg van Veurnu. 1 n Huwelijksafkondigingen. den 19. Stainier Karei, mandenmaker, Oilly, wed' van Elisabeth Kcyaerte, met Booghs Eiodia, werkster, Veurne. Baes Reliant, landbouwer, Isenbergho, mot Van den Abeole Eiodia, zonder beroep, Veurne. Huwelijken. den22. Do Meulenaere Joroom, dienstknecht, geboren te Caeskerke den 12 Nov. 1873, met Huvghe Mathildis, naaister, geboren te Veurne den 22 Nov. 1879. Sterfgevallen. den 17. Reynaert Achiel-Ernest, herbergier, 28 jaren en 25 dagen, Statioplaats. den 19. Bauden Rachel-Sophia, 9 in. on 10 d., Paviljoenatraat. den 19. Do Jongho Karel-Lodcwijk, fruit koopman. 68 jaren, 3 maanden en 21 dagen, man van Maria Couteelo, Handboogstraat. den 22. Montd Maria-Philomona, huishoud ster, 57 jaren, 7 maanden en 19 dagen, vrouw van Aniceet Duchatolez, Vcstenstra.it. den 23. Maekelberg Erncst-Jozof, 13 dagen, Bewesterpoort. den 23. Senesael Pieter, zonder beroep, 75 jaren, 6 maanden en 22 dagen, man van Brigitta De Bruync, Hospitaal. tol G.55 den metcrelilneesch, japaanscb, enz., in de nieuwste kleuren en leekeningen. -alsook zwarte, witte en gekleurd.- van af 95 eent. tot fr. 28.50 den meter effen, geribd, grkwadrilleerd, bewerkt, Damns, enz. fong. 210 kwal, en 2000 kleurscha- keeringen en versch. teekeningen), vracht- en tolvrij te huis besteldMonsters per koerende. Tentoonstelling. De sluiting der tentoonstelling van Brussel is officieel vastgesteld op 8 november. zijl), hoek der Moskrocnstaat N’ 2. en van wel te lellen op de antwoorden die hun gedaan zijn. Gebracht op fr. 2,350. Gebracht op fr. 300. Gebracht op fr. 325. Openbare Verknoping 1896. 1897.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1897 | | pagina 2