I. Meisjesgrillen, Blijspel in een bedrijf door Lodewijk II. BLOEMEKEN, M' enM"'“ Maurice MEIER VERTOONING Foulard-Zijde fr. 1.20 ZAAILAND gelegen le Oostkerke, sectie A, N" 28, 29, 30, 31 en 32, groot II. »-»» palende van oosten de Nieupoortstraal, bij plakbrieven verdeeld in 3 loten. 111. DIE ONGELUKKIGE SCHOENEN, Blijspel met zang in een bedrijf door C. De Visschere. Grand succès.Satisfaction cor.linuelle. verm vi.ili.i.iikii Brugge, H<tllouwl>ui*K van Veurne. KONINKLIJKE NIAATSCHAPPIJ VAN RHETORIKA OPENING VAN HET TOONEI I.JAAIl 1897-98. PROGRAMMA. Prijzen der plaatsen als gewoonte. Bureel 5 4/2 ure; Begin om G ure. vrijdag, maandag zaterdag, maandag, E X T R Jk. K T gclijkvormlg aan artikel 2 van het dekreet van 1 April 1814. id. id. id. ld. id. STUDIËN van do Notarissen FRAEYS, te Alvcringliem en BAERT, te Meulebeke. op Zondag 10 October 1897, >n.'t medewerking der Tooneelspeelster Jufv. Julia VERGULT, van Antwerpen. Rechterlijke kronijk. De korreklionele Rechtbank dozer stad, heeft de volgende veroordcclingen uitgesproken. Debacker Achiel, dienstknecht le Beve- ren, 8 dagen 26 fr. voor slagen. Wybou Desiré. herbergier le Woumen, voorwaardelijk, 2G Ir. voor smaad. Sansier Hendrik, daglooner leNVoumen, 8 dagen en 26 Ir. voor slagen, en 5 fr. voor dronkenschap. Nysseus Hendrik, werkman en Sauvago Marie, werkster beide te Alvcringliem, de eerste 15 fr. voor gewelddadigheden en 2 maal 10 fr. voor vernieling van meubels; de tweede, voorwaardelijk, 10 fr. voor scheldwoorden. Pauwels Karei, werkman le Nieuport, 8 dagen en 26 fr. voor slagen, Lievevrouw-Coopman. Drama in 3 bedrijven door N. De Tiêre. hebben gevraagd voor den aanleg van huis besteldMonsters per keerende. G. Hennebero, Fabriek van Zijde (K.enK. lever.», Zorich. Ilotennnrkt per kilo 29 Sept, fï. 2-80 2-65 2-50 Eieren p. 20 fr. 2-GO 2-70 fr.2-40 2-G5 Bruin Brood 10 ccntimen. Halfwit 50 id. gelegen op den linkeroever der Samber en der Maas, erin begrepen geheel het i grondgebied der sleden Charleroi, Luik, lioei en Namen; Na 31 October, iti de provincie Luxem burg en in de gedeelten der provinciën Hencgottw, Luik en Namen gelegen lusschen de Samber en de Maas en op den rechteroever der Maas. Jubelfeest. Te Diksmude zal men binnen kort het parlementair jubelfeest vieren van den heer De Lantsheere. Zondag was te Merckem, aan l’ Noord- einde, een knaapje van driejaren en half, nil zijne woning verdwenen. Men zocht hel ten allen kante op, lol men hel arme wichtje eindelijk maandag in den aalpul verdronken vond. In februari lestledcn is te Middel- kerke eene vissch&rssloep van den reeder A. Vrootne van Oostende, door den mist misleid op hel strand geworpen geweest. Het onderste gedeelte der sloep blijft nog altijd in hel zand steken en levert gevaar op voor de vischvangsl. Daarom, heelt hel bestuur van Bruggen en Wegen met hel toezicht van hel zeestrand gelast, besloten zulks kost wat kost weg te weren. Den 11 dezer maand komt de luitenant Gustin der genie aai: hel hoofd van een detachement pontonniers, om zulks bij middel van dynamiet le doen springen. Zulks zal maar den 12 dezer en volgende dagen beginnen. Onnoodig le zeggen dat dit eenen groolen loeloop van volk zal teweegbrengen. Dinsdag morgend heeft de baas van hel Hullet de la Station, op de Slalieplaals le Brugge, een aardig bezoek ontvangen. Een os, die uit de handen van zijnen geleider gesprongen was, trok maar Hink hel drankhuis binnen en liep recht naar den toog. Natuurlijk dal den bezoeker geen drank besteld werd en dal men hem voorzichtig naar builen dreef. Gedwee, meer dan sommige mensclicn, liet de oszicli gedoen en trok er van onder zonder den minsten opstand, zonder zelfs een stoel omver te werpen. De honderdjarige van Moorslede. Verbeke Martin, zoo noemt de honderd jarige van Moorslede, alwaar bij geboren is op 2 Januari van 1798. Zijne woning is gelegen langs den keiweg die de gemeenten Moorslede en Dadizeel verbindt, op slechts twintig minuien afstand van eerstgenoemde ge meente, op het gehucht Waterdam. Deze woning is eene netgebouwde laiidsche kortwoonst, waar men voor 'i oogenbhk twee mooie geilen kweekt; op den zijgevel van bel huis zit een tamelijk wijd venster, T is de plaats waar Vader Verbeke tol op 90 jarigen ouderdom hot ambt van kleer maker uitoefende. Hij woont daar nu nog samen met twee zijner kinderen Amelie (‘n l’i iius, zelve ouderlingen van rond de 70 jaren, die hem nog de leedersle kinder liefde toedragen; zijne vrouw is een twintigtal jaren dood. Martin Verbeke is nog wel bewaard; hoort en ziet nog goed, een gceslbegrip is ook tamelijk, zijn gang is T slechtste, doch woonde hij op de plaats, hij zou nog ter kerk gaan met behulp van een arm. Martin Verbeke is niet groot van ge- slalle en niet dik, en zijn hoofd draagt nog dun bezaaide schoone witte liairen hij beeft allijd een gematig en werkzaam man geweest, den zondag vond hij lust in de trabol of liet kaarlespel. De koningin der Belgische locomo tieven is zonder tegenspraak liet grootc stalen monster dal woensdag laatst op de Luxemburglijn beproefd is. Hel is de sterkste machien welke ooit in Belgie gemaakt werd. Zij weegt 64,000 kilos en heeft cylinders van 53 cenlim1^1 diameter. Zij sleepte eenen trein van 120 wagons met eene snelheid van 73 kilometers in het uur, op hellingen van 16 millimeters per meter. Zulke snelheid was in deze voorwaarden nog niet ver kregen. De machien is gebouwd volgens de aan duidingen van den opzichter van het bestuur, den heer ingenieur De Jaer. Te veel is te veel. Tegen een COifleerder in den omtrek van eene der statiën le Brussel zijn bij den procureur des konings talrijke klachten ingekomen omdat hij van 5 lot 8 frank doel betalen voor bet snijden van liet haar met eene.. friction. Een jong Duilscher, M. Stenberg, moest hiervoor 5,50 Ir. afduimen en de coifleer- der liet iiem niet vertrekken vooraleer hij betaald had. De bedrogene, vergezeld van zijnen oom, een nijveraar van Molenbeek, bood zich in bet commissariaat der Kruisvaartenstraat aan co legde eene klacht in regel legen den Figaro neer Hel parket zal maatregelen nemen. De reis om de wereld in 33 dagen. Uil Moscou komt bericht, dal New-York- sche financiers in Rusland vergunning eenen spoorweg van Alaska lot in Siberië in aansluiting met den groolen Siberischen spoorweg naar Wladiwostok. Op bruggen en veren zouden de treinen de Bering- slraal moeten overtrekken. Komt deze baan lol stand, dan zal men in 33 dagen de aarde kunnen omstoomen. Van New-York per pool in 7 dagen naar Bremen; van daar in 1 1 2 dag naar Peters burg; dan 111 10 dagen naar Wladiwostok; van Wladiwostok ook in 10 dagen naar San Francisco en in 4 1/2 dagen van San Francisco naar New-York. De reiskosten zouden bedragen 282 dollars, die lol 500 zouden worden voor maaltijden, slaap wagens, enz. Employe/, loujours les KTWCItEiS GmilORX les meilleures Encres du monde MlelkeriJ-KongreH. Het nationaal kongres van melkerij, dal te Brussel zal plaats hebben op 16 en 17 October, onder voorzitterschap van den heer minister van landbouw, is van nu af verzekerd van den grootslen bijval. Meer dan 250 bijtredingen zijn reeds ontvangen en 25 welbestudeerde ver slagen over de verschillende vraagpunten der dagorde zijn aan hel bureel toege- komen. Al deze verslagen zijn onder pers en zullen eerlang aan de kongresleden uitge- deeld worden. De personen welke verlangen deel le nemen aan liet kongres, worden versochl zich te laten inschrijven bij den lieer Armand Collard-Bovy, algemeenen secre taris van liet nationaal melkerij-kongres le Verviers. De inschrijvingen zijn kos teloos; echter moeten zij, die verlangen de verslagen en annalen le ontvangen, een recht van 3 frank betalen. Ziehier hel program van het kongres: I. Onderwijs. Welke zijn de verbe teringen die nuttig kunnen ingevoerd worden in de tegenwoordige inrichting van het onderwijs der melkerij a) voor jongelingen; b) voor jonge meisjes II. Samerwerking. Welke gebreken kenmerken onze samenwerkende melke rijen en welke zijn de middels om er verbetering aan le brengen III. Werkwijze. Welke zijn de ge breken onzer fabriekalie en de beste werkwijzen welke moeten gevolgd wor den om ze te doen verdwijnen. IV. Handel. Hoe moet de verkoop der melkerij - voortbrengselen ingericlil worden a in hol binnenland; bin bel buitenland Wetgeving. 1 Welke maatregelen dienen er genomen le worden om de eerlijkheid le waarborgen in den handel der melkerijvoortbrengselen - Burgerstand der stad Veurue. Encre normale h ëcrire. Id. it copier. Encre Documnntale, d’un noir inal- térable. Encre Universelle violette noir com municative Eu venle chez L. VANDEN KERCKHOVE, rue d’Esl, 6, Furnes. WEE. OPGELET! Chirurgiens-Tandmeesters-Specialisten l'j- Moescroenstraat, 2, Kortrijk, M. Meier zal gelijk gewoonte te raad plegen zijn te Upcr, 3 keeren per week, den Maandag, Donderdag en Zaterdag van 9 lot 4 ure, bij M""’ wed'' Van Kemmel, groole Markt, 5; te Oostende, eiken Woensdag van 10 lot 2 ure. Laiigeslraat, 79; le Brugge, eiken Vrijdag, van 10 lol 3 ure, Philipstockslraal, bij D’hooghe Taclman, in T Molentje. zuiver, goedkoop, prolijlelijk. Verbetering van het Paardenras. Dagen der Keuringen en üinschrijvings- prijskampen voor hengsten en merrien in 1897. Thouroul, woensdag, 3 November. IJperen, zaterdag, 6 Koiliijk, maandag, 8 Dixmude, donderdag, 11 Brugge, vrijdag, 12 Gliistel, maandag 15 Provinciale prijskamp voor hengsten en merrien. vrijdag, 19 November. Aklgemeene tijdingen. Woensdag lest, rond 9 ure ’s morgens, is er brand ontstaan op hel hofstedeken bewoond door Frederik Rouse, te Hou- them, en beboorende de heer Degomme, burgemeester van zelfde gemeente. Gansch hel hofstedeken met zijnen inhoud, alsook den oogst zijn totaal vernield. Niels was verzekerd. De oorzaak dezer ramp is loc te wijlen, zegt men, aan onvoorzich tigheid van kinderen. Op zaterdag 23 October, ten 10 1/2 ure in het provinciaal Gouvernements- liolcl te Brugge; aanbesteding der buiten gewone herstellingswerken dessleenwegs van Oudecappelle langs Alvcringliem naar «Nouveau Cabaretlusschen hel behuisde gedeelte van Forlhem en den doorgang van Alveringbem. Bestek fr. 25,408-67. Borgtocht fr. 2,500. De patrijzenjacht is gesloten le welen Na 20 October, in de provinciën Ant werpen, Brabant, Oost- en Wesl- vlaanderen, Limburg en in de gedeelten der provinciën Henegouw, Luik en Namen, INSTEL op Maandag 25 October TOESLAG op Maandag 8 November 1897, telkens om 2 ure namiddag, ter herberg den ijzeren weg (’1 Zwijntje), bij Amand Goemaere en Zuster, te Oostkerke-slatie, van Eenen blok allerbeste Gebruikt door Charles Lombaert, voor 3, 6 of 9 jaar, telkens optie, ingegaan den 1 October 1895, mits 260 fr. ‘s jaars. 4/2 Instelpenning te winnen. Inlichtingen bij genoemde Notarissen. 6 Oct. Hoogste prijs fr. 2-80 Midden 2-65 Leegste 2-40 Bij exploit van den Deurwaarder Karei, DESPODT, te Veurne, in date zevensten October 18OO zeven en negen tig, ten verzoeke van Mr de Prokureur des Konings bij de Rechtbank van eersten aanleg zitting houdende to Veurne, die domicilie kiest in zijn Parket, ten Palcize van Justitie, groote Markt, N’° 6, te gezegde Veurne. Is er beteekening gedaan geweest nan iienrl bij^onnaiHu hounte Blicck, geboren to Woumen den 8 Juni 1862, zoon van Pieter '“n van Catharina Verhabghe, laatst gehuisvest te Woumen, thans zonder gekende woonst in Belgie. Van een vonnis verleend bij verstek ten zijnen laste, door do boetstraffe lijke Rechtbank te Veurne, in dato achttienden September 1800 zeven en negentig, waarbij hi.j verwezen is geweest, wegens' zich plichtig te nebben gemaakt van te Middel- kerke, den 6 Juli 1897: a) vrij- willig slagen of kwetsuren te heb- ben toegebracht aan PYNTE, Chris- tiaen, u) bevonden geweest te zijn in staat van openbare dronken- - schap, wanorde, ergenis of gevaar verwekkende Wegens het feit a tot eene gevan genzitting van acht dagen en eene geldboet van zes en twintig franks; b) tot eene geldboet van vijf franks en tot do kosten, berekend en vast gesteld samen op tien franks vier en dertig centimen. Voor extrakt, Cu. DESPODT, Dr. •UVV ZITTING VAN 18 SEPTEMBER. ZITTING VAN 20 SEPTEMBER. tot G.55 den meterchineesch, japaanscli, enz., in de nieuwste kleuren en teekeningen, alsook zwarte, witte en gekleurde Ilctiiiel>ei'a-Zij<l<*, van af 95 cent, tol fr. 28.50 den meter effen, geribd, gckwadrilleerd, bewerkt, Damas, enz. (ong. 210 kwal, en ‘2000 kleurscha keringen en versdi. teekeningen), vracht- en tolvrij te BROODPRIJS, per 1 t/s kilo. Geboorten. den 2 Oct. De Poorter Enther-Elodia, dochter vnn Leopold en van Do Schryver Eugenia, Be- ooaterpoort. den Maton Julius-Jozef, zoon van Ilippoliet on van Spilliacrt Clothildis, Noordatraat. den 5 Lcfèvro Raymond-Pleter, zoon van Toussaint en van BulTin Maria, Panncstraat. den 6. Velio Joanna-Magdalena, dochter van Karel en van De Schryver Elisa. Bewesterp. don 7. Thieren Elisabcth-Elza, dochter van Reini en van Schottey Laurentiua, Bewesterp. Huwelijken. den 5 Oct. Bacs Renaat, landbouwer, geboren te Hoogstaedo den 3 Juni I860, met Van den Abeele Elodia, zonder beroep, geboren te Pollinchove den 5 Oct. 1867. den 6. Huygho Hendrik, timmermansgast. geboren te Veurne den 24 Dec. 1874, met Bulteel Sophia, fabriokwerkstcr, genoren to Adiukcrko den 27 Nov. 1872. Sterfgevallen. den 5 Oct. Do Leu Isabella-Rosa, zonder I beroep, 80 jaren, 8 maanden en 28 dagen, wed* I van Jan Cordier, Vestenstraat. Ol> DEN HOEK HIJ HET GEVANG, hebben do eer het geacht puhliok bekend te maken dat zij met al die Dentisten, rondloopers van huis tot huis rondgaan om werk af te smeken het zij oud of jong dezelfde naatn dragende of niet in geen commercialon betrek king mode zijn; dat M.r en M.m» Maurice MEIER geen gebruik maken van rond te loopen maar wel gelijk gewoonte te raadplegen zijn in hun oude woonst wat niet elders bestaat als te KORTRIJK, hoek der Moscrocnstraat N 2. huis rnet Koetspoort bij het g. vang. hi t oudste huis van Dentist te Kortrijk wat ge slicht is in 1884), die in Kortrijk komt voor M M"" Maurice MEIER te raadplegen, zwicht u dnn voor die mannen met hun witte kiols die onze kalanten mot gewold elders willen brengen; dus laat u nl<>l misleiden zoo lang gij aan liet gevang niet zijt ziet gij ons huis niet, dus voor allo misgrepen v»or te komen vraagt naar het het gevang <1 iar zult gij zien den hoek der MOSCllOENSTHAA T N" i. huis mot koetspoort, dat Is bij M.r en M MA UHICE MEIEH. Mr en Mm* Maurice MEIER hebben geen broeder, geen zoon, geen bloedverwanten of geen domestieken die hun huis vertegenwoordigen. RECHT VAN SAMENVOEGING.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1897 | | pagina 2