Ki M' enM"" Maurice MEIER llölel de Rhetorica, Grand succes. Satisfaction conlinuellc. van eersten fr. 3-00 3-10 Landbouwcomice van Veurne. Midden Leegste Employe/, toujours les HIMICIKK® GlMliOltiV les mcilleures Encres du monde BERICHT. Den Woensdag, 10 November 1897, om 11 fr. 25,229. 25,555. 27.985. 27,143. 29,243. 31,700. De nijverheidsdekoratie van 2‘ klas Encre normale a dcrire. Id. ft copier. Encre Documnntale, d’un noir inal terable. Encre Universelle violette noir com municative En ventc chez L. VAMDEM KERCKHOVE, rue d’Est, G, Fumes. Burgerstand der stad Veurne. Goinlint op de Schuiftafel op Zondag 7 November 1897, bij P. Kestelool, Slntieplantt. Combat op de Schuiftafel op Zondag 14 November 1897, bij Fideel Gooien, Kaatsspel. Combut op de Schuiftafel en Bolling voor een koppel kiekens, op Zondag 14 November 1897, ter herbeig de Malterie, bij Adolf Seys. WEL OPGELET Chirurgiens-Tandmeesters-Specialisten Ï7- Nloescroenslraat, 2, Kortrijk, M. Meier zal gelijk gewoonte te raad plegen zijn te IJ per, 3 keeren per weck, den Maandag, Donderdag en Zaterdag van 9 lol 4 ure, bij M""' wed' Van Kemmel, groole Markt, 5; ie Oostende, eiken Woensdag van 10 lol 2 ure, Langeslraal, 79; ie Brugge, eiken Vrijdag, van 10 i lol 3 ure, Philipslockslraal, bij D’hooghc Taclmaii, in 'l Molentje. Eieren p. 20 fr. 2-80 3-10 lkllOOI»l»lll.lS. per 1 1/2 kilo. Bruin Brood 40 ccn timen. Halfwit 50 id. Botermarkt per kilo 27 Oct. fr. 2-80 2-60 2-10 Dagorde Voordracht van M. BAÜWENS, over de Kweeksyndicalen. Rechterlijke kronljk. De korreklionele Rechtbank dezer slad, heefi de volgende veroordeelingen uitgesproken. 10 ure zal eene vergadering plaats heb- stijlen bleven nog branden lijk laaiende ben in’hci lokaal llölel de Rhetorica, fakkels. ie Veurne. Re brandwere heeft een aangrenzend i gebouw kunnen beschuiten dal vol lag mei lorre en petrol. i Gelukkig dal er geen wind was, anders ware T vuur ook overgeslegen naar de huizen die in de nabijheid stonden. Eene groole hoeveelheid hout, dal op de kaaie gelosl lag, en toebehoorende aan Mr Willem De Roo, bleef ongedeerd, dank aan de hulpc van T volk. Er lagen 150 duizend kilos kolen in T magazijn, en men was sedert maandag bezig er een groot engelsch schip le lossen dal ook zijn eigen brandspuile len dienste gesteld heefi. Ten 7 1/2 was hel gebouw ne rookende puinhoop, waarop er gestadig, en gansch den dag nog, water gespuit wierd, om den glooi le dempen van de smeulende kolen. T Gebouw, 40 m. lang op 10 breed, was legen de schade verzekerd; ’l vuur, zoo T schijnt, zou ontstaan zijn door ‘i ontploffen van petrol. De schipper Verbanck Lodewijk, oud 24 jaar, die verledene week bij de suikerfabriek van Snaeskeike mei een schip becten lag, beproefde eene oude pistool mei koperen loop. Bij hel afgaan van 'l schol sprong hel wapen in stukken en de palm van Verbanck’s linkerhand was groolendecls verbrijzeld. De wonde ofschoon zeer erg, zal waarschijnlijk na eenige weken genezen zijn. Zaterdag rond 1 ure namiddag is er le Wcrcken een hevige brand uilgeborslen; drie aaneenpalende werkmansbuizen op de plaals zijn gansch in ascli gelegd. Hel grootste deel van hel huisgerief is in den brand gebleven. Niets was verzekerd. De gebouwen behooren loe aan M. Evariste Vermeesch en zijn verzekerd. Prins Albert zal in de aanslaande lente de groole reis ondernemen welke reeds zoolang is aangekondigd; de prins zal dan majoor zijn. Hij zal inderdaad den 8 april, op zijn drie-en-lwinligslen ver jaardag bevorderd worden. Wereldtentoonstelling.De trekking der biljetten van de eerste uitgave (reeks 11) der onder toezicht der regeering inge- richlc loterij ter gelegenheid der Wereld- lentoonslelling in 1897, zal plaals hebben op woensdag, 3 november toekomende, om 9 ure ’s inorgends, len sladhuize le Brussel milicie zaal Slechts de bladen 00,000 lol 99,999 (violetkleurige briefjes, nummers in hel zwart gedrukt zullen deel nemen aan du> trekking, welke zal geschieden in de orde vastgesleld door ministerieel besluit van 7 mei, 14 juli 1896, arl. 7. De Nationale Bank heefi nieuwe bankbriefjes van 20 frank in omloop ge bracht sedert 25 October. De nieuwe briefjes zijn gansch ver schillend van dc andere, welke le veel nagemnakl zijn geweest. De grond er van is chocolaatkleurig. De vier gebruikte kleuren zijn chocolaat, rood, zwart en groen. Als men 'de briefjes iu bel licht houdt, en er door ziel, leest men, aan den voel van hel briefje, Banque Nationale, nevens een vrouwenhoofd, m de breedte leest men hel woord Belgique. Links staats er eene vrouw op eenen leeuw gesteund. De teekening is ook bruin. Langs den achterkant bevinden zich de woorden twintig franken en Nationale Rank. Hel papier is hetzelfde gebleven. Hel schijnt ónmogelijk de nieuw brief jes na te bootsen. Nickelmunt. In de franschc Kamer is er voorgestcld voor 70 miljoen nickel- slukken van 5, 10 en 20 centiemen te slaan, om het fransch kopergeld te ver vangen. Om alle verwarring met de zilver munt te voorkomen, zouden de nickel- slukken in liet midden doorboord zijn. Brand. Maandag nacht is in de suikerijfabriek le Pelite-Synthe, bij Duin- kerke, een brand omslaan. De schade wordt op 17,000 fr. berekend. De 14 werklieden der fabriek hadden ’t gesticht verlaten, builen welen van den patroon. Men vraagt zich af of zij, hel zij bij onvoorzichtigheid, hel zij uil kwaadwil ligheid, den brand niet hebben geslicht. Zij zijn denzelfden nacht op de Pont Royal le Duinkerke gezien geweest en zij vroegen aan eenen voorbijganger den weg naar Veurne. De werklieden zijn Belgen. Men kan aannemen dal zij door onvoor zichtigheid, brand hebben geslicht en uil vrees voor de gevolgen de vlucht hebben genomen. Sunlight-Zccp, zuiver, oedkoop, prolijlelijk. Alwie aan krampen en andere VALLENDEZIEKTE.vS^Sft,^, i te vragen. Zij is franco en onvermeld te bekomen bij de SCHWANEN-APOTHEEK, i rrancfurl op Mein, 6. rassen en wonderlijken vooruitgang ge daan hebben. De talrijke en luidruchtige I toejuichingen waarmede de aanhoorders i iedere uitvoering begroetten, bewezen ten overvloede dal de zangers volkomen op de hoogte hunner taak waren en een ieder genoegen aandeden. Wij stelden zulks met voldoening vast. M. Ladeuze, begaafd met eene aller schoonste barylonslem, waarvan hij zich meesterlijk weel le bedienen, heelt den grootsien bijval verworven. Op eene schitterende wijze, met een smaak en eene kunde zonder weerga heeft hij hel Sancta Maria, van Faure, la voix des Chenes en Pauvres fous, ge zongen. Wal schoone doordringende en welluidende slem! Daarbij, zijne reine uitspraak en gevoelige uitdrukking, vol ledigen in hem den zanger van eersten rang. Het herhaaldelijk terugroepen en de warme toejuichingen van de aanwezigen, zullen, denken wij, den zanger genoeg bewezen hebben dal zijne schoone uit voering naar waarde is geschat geworden. Hij is een ware kunstenaar en wij zijn gelukkig geweest zijn schoon talent le mogen bewonderen. Wij hopen hem nog bij de Koorzangers te mogen loejuicheii. Luidruchtige bravogeroepen barstten los toen dc Voorzitter van den Kring, den sympathieke» zanger eene schoone bloemen gerbe aanbood, uil erkentenis voor zijne koslclooze medewerking en len aandenken van dezen genoeglijken avond stond. De keus der stukken welke door de heeren DeVlieger, hotboist enValschaerls. violinist, zijn uitgevoerd geweest, be tuigde der kunstwaarde van deze goede muziekminnaren. Zij hebben ruimschoots het hunne bij gebracht tot bel opluisteren van hei feest en verdienen even veel lof. Opperbest voerden zij hunne moeilijke stukken uil en verwierven eenen ongeineenen bijval. Hunne verschillige uitvoeringen werden warm toegejuicht en droegen de algemeene goedkeuring weg. Maar hetgeen aller aandacht bovenal gevestigd hield, was de schoone trio van Mireille, voor piano, viool en hobo, uit gevoerd door de heeren Vander Linden, Valschaerts en Devlieger. Dit nummer van hel programma hield de aanlioorders vol komen geboeid. De drie uitvoerders hebben het publiek waarlijk in verrukking gebracht, door hun zuiver en nooit vol prezen spel en een donder van toejuichin gen ingeoogst. Vergeten wij niet te melden dal alle de nummers van bel afwisselend programma begeleid werden op de piano door de heer Bestuurder van den Kring, die de ondank bare laak van begeleider dienstwillig op zich had genomen en op eene zoo be- wonderensweerdige als ervarene wijze zijne moeilijke laak heeft volbracht. Hij onlvangc er onzen harlelijken dank over. Kortom hel feest was verrukkelijk en overtrof de algemeene verwachting. Wij kunnen dit verslag niet eindigen zonder den bestuurder van den Koor- zangerskring, de heer 11. Vander Linden, geluk le wenschen over den algemeenen bijval die zijn eerste Concert in dezen Kring verwierf. Zijn waar talent als muziekbestuurder, evenals zijne dienst willigheid en zijnen onverpoosden ijver, zijn reeds hoog geschat bij de Koor zangers, die niet alleenlijk in bein eenen bekwamen en verkleefden bestuurder, maar ook eenen waren vriend gevonden hebben. Aan hem is voorzeker grooten- deels bel succes van den avond te danken en volgaarn brengen wij hem deze wel verdiende hulde toe. Al degenen wie belang stellen in de kunslelijke toekomst onzer vrije genoot schappen, zullen gelukkig zijn met ons vast le stellen dal, onder zijn talenlvol en krachtig bestuur, zij in voorspoed en vooruitgang meer en meer zullen toe nemen. In deze gedachtenorde, moeten wij hier bekennen dat de Koorzangers reeds eenen groolen stap zijn vooruitgereden en zij met zekerheid mogen zeggen er is voor ons een nieuw tijdvak van bloei en welvaren aangebroken. Het concert wierd gesloten met een Bal. De grootste levendigheid en vreugde bezielden de moedige dansers en beval lige danseressen, en hel was reeds laat toen men scheidde, ten uiterste voldaan over den hoogst genoeglijken avondstond. De boiling van den Dinsdag wierd door een 60lal dames bijgewoond, die zich dapper de schoone prijzen hebben betwist. Ook zeer genoeglijk werd dezen avond stond doorgebracht, even als de worsten- bolling die den woensdag plaals had. X. 20 Oct. Hoogste prijs fr. 2-80 2-65 2-45 Algemeene tijclitinCii. Een koninklijk besluit van 13 October 1897, bemachtigd de gemeenteraad van Alveringhem, te rekenen van 1 Januari 1898, de 20 opcentimen bij de hoofdsom der grondbelasting, waarvan de helling werd toegelaten bij koninklijk besluit van 9 December 1893, af le schaliën. Wereldtenloonstellinij van Brussel. In ons opname der bekomene onderschei dingen, welke wij Zaterdag lest hebben medegedeeld, vergaten wij de Onderscheidingen aan medewerkers, Diploma van bronzen medalie. M. Honoré Andries, huis wed" Beirnaerl, te Veurne. M. August Quartier, huis M. L. De Bois, te Veurne. In de melkkerijnijverheid, 5° prijs. 25 fr. Emelie Hosten, Rainscappclle, voor 'l maken van kaas. Zeem 2" prijs, zilveren medalie, M. Honoió Cornille, Coxyde. Bij koninklijk besluit van 18 October, wordt aanveerd hel ontslag van den graad dien hij had in hel leger bekleed, aange boden door den reserve ouder-luileiianl J. J. L. Mcuris van 't 4* linieregimenl. Sterfgeval.Donderdag II. is M. Benedikt-Lainberl Syoen, oud-notaris le Loo, aldaar schielijk overleden. M. Syoen, geboren te Merckem den 29 Maart 1829, was burgemeester van Loo, sedert 1861, provinciaal raadsheer voor het kanton Rousbrugge- Harmghe, ridder der Leopoldsorde en vereerd met hel burgerskruis van eerste klas. Zaterdag heelt in hel gouverne- mentsholel te Brugge, de aanbesteding plaals gehad 1° der vernieuwingswerken uit te voeren aan den weg van Caeskerke langs Loo, naar Hoogstaede-Linde, nabij en iu den doorgang van Polliuchove. Schatting fr. 32,651-28. Hebben aangeboden MM. Braai, Ooslkerke, fr. 33,333. Bataille, Poperinghe, 35,845. Scheirsen, Pervyse, 35,600. 2° der vernieuwingswerken uit te voeren aan de kalsijde van Oudecapello langs Alveringhem naar de Nieuwe Herberg, lusschen Forlhem en den doorgang naar Alveringhem. Schatting fr. 25,408-67. Hebben aangeboden MM. Leper, Steenkerke, Bract, Ooslkerke, Bataille, Poperinghe, Picavet, Brainc l’Alleud, Prelre, Brussel, Lapiere, IJ per, is verleend aan M. Lefevere, bakkersgasl le Nieuport. Brand te Nieuwpoorl. Dinsdag morgen, 19 dezer, omtrent 5 1/2 stond het koolmagazijn van de Handelseer- eenigmg in vollen laai. De brandklokke bracht gansch de slad le beene, en volk stroomde naar de los- kaaie, alwaar hel spelende vuur op hel water van den Yzer zijne akelige verwo smeet, ijselijken rook opjoeg, en den grauwen hemel in lichten gloed zelto. Aan blusschen viel er niet te denken; duizende vuurtongen lekten de houten wanden, die krulden en borsten, en wel haast was gansch hel gebouw maar eenen oven. De vlamme joeg lijk varende water door ’t gebindte, en dc ziedende terre stroomde lijk olie langst de berdels. Ten Gn viel hel gebouw in, en de houten -«in-1 V HUM V K KLI.J Ik II Geboorten den 21. Van den Bossche Martha-Maria, dochter van Leopold en van Billotnont Eugenia, Bcwesterpoort. den 29. Mortelez Kiniel-Cornclis, zoon van Karel en van Caytan Antonia, Handboogstraat. Huwelijksafkondigingen. den 24. Calmeyn (lyrici, bediende, met De Roo Clementina, kleermaakster, beide te Oent. Coggo Oustaaf, kleermaker, met Slogtinck Maria, strijkster, béide te Veurne. Croo Juliaan, gazwerker, met De Ilaeso Mathildis, dienstmeid, beide to Veurne. Huwelijken. den 27. Vermeulen Hectoor. gistkoopman, geboren te Diksmuide den II Feb. 1871, met Slove Emma, naaister, gboren te Veurne den 30 Oct. 1865. den 27. Nowé Frans, dienstknecht, geboren te Steenkerko den 25 Aug. 1860, met Carré Zoe, naaister, geboren to Veurne den 25 Sept. 1859. Sterfgevallen. den 22.Doulliez. Regina-Franciska, winkelier ster, 68 jaren, 8 maanden en 28 dagen, vrouw van Desideer Mevaore, Hospitaal. den 22. Rousetez Leopold-Jozef, rentenier, 64 jaren, 10 maanden en 3 dagen, wedr van Joanna Van den Abeole, man van Joanna Hauteceur, Kaaiplaats. den 25. Manthez Joanna-Clara, werkster, 68 jaren en 1 dag, echtgenoot van Engelbrecht Begein, Bcwesterpoort. den 27. Lievens, vrouwelijk levenloos aan gegeven Ooststraat. OP DEN HOEK (BIJ HET GEVANG hebben de eer het geacht puhliek bekend te maken dat zij met al die Dentisten, rondloopers van huis tot huis rondgaan om werk af te smeken het zij oud of jong dezelfde naam dragende of niet in geen commercialen betrek king mede zijn; dat M.r en MMaurice MEIER geen gebruik maken van rond te loopen maar wel gelijk gewoonte te raadplegen zijn ru hun oude woonst wat niet elders bestaat als te KORTRIJK, hoek der Moscroenstraat N 2. huis met Koetspoort hij het gevang, het oudste huis van Dentist te Kortrijk wat ge sticht is in 1881 die in Kortrijk komt voor Mr M' Maurice MEIER te raadplegen, zwicht u dan voor die mannen met hun witte kiels die onze kalanten met geweld elders willen brengen: dus laat u niet misleiden zoo lang gij aan het gevang niet zijt ziet gij ons huis niet, dus voor alle misgrepen vwor te komen vraagt naar het het gevang daar zult gij zien den hoek der MOSCROEN.STRAAT .V’ huis mot koetspoort, dat is bij Jf.r en .VA URICE MEIER. Mr en M«" Mavrick MEIER hebben geen broeder, geen zoon, geen bloedverwanten of geen domestiekon die hun huis vertegenwoordigen. - m - - ZITTING VAN 44 OCTOBER. Legein Florence, landbouwster on Labaere Pieter, beide to Wulpen, voorwaardelijk, de eorsto 10 fr. en do tweedo 30 fr. voor slagen. Thoessen Henri, werkman to Merckom, 8 dagen on 26 fr. voor eerroof. 20 fr. voor smaad en 10 fr. voor dronkenschap. Baeckelandt Leonie, herbergierster te Boerst, voorwaardelijk, 3 maanden voor diefle. Decoster Louise, werkster, en Deramout Octavio, huisvrouw Ch. Provoost, beido t« Nieuport, elk 26 fr. voor slagen, voorwaardelijk voor do eerste, ZITTING VAN 15 OCTOBEB. Vereocko Achiel, rondleurder te Clercken, voorwaardelijk, 3 maanden en 26 fr. voorslagen. Reybiouck Alois, workman to Merckem, 7 maanden en 50 fr. voor slagen en wonden. Louwry Pieter, werkman to Veurne, een maand en 26 fr. voor aanslag togen de zeden. Vanhovo Pioter, visscher te Adinkerke, 26 fr. voor 't beschadigen van boomeu, en 2 tnaal 10 fr. voor scheldwoorden en dronkenschap. Bucquoyo Camiel, dagiooner on Mcerssoman Karei, dienstknecht, beide te Steenkerke, do eerste een maand en do tweede 8 dagen en 26 fr. voor slagen en wonden.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1897 | | pagina 2