1 Definitieve Toewijzing op Maandag 8 November 1897, om 2 ure namiddag, ter herberg den ijzeren weg 'l Zwijntje bij Amend Goemaere en Zuster, te Ooslkerke-stalie, van Mr enM1'"'Maurice MEIER ZAAILAND gelegen te Oostkerke, sectie A, Nr* 28, 29. 30, 31 en 32, groot II. *2*23 A.. palende van oosten de Nieupooi tsiraal, bij plakbrieven verdeeld in 3 loten. Henneberg-Zijde OPENBARE L1C1TATIE-VERK00P1NG van Openbare Verknoping in ééne zitting van l iikiki ashi vi<ix; i.x IF L I KT Gr. Dagorde Voordracht van M. BAUWENS, over de Kweeksyndicaten. Studiën van do Nolarisssn SYOEN, to Loo en FRAEYS, to Alveringhem. KANTOOR VAN DEN Notaris SIMPELAERE, to Veurne. STUDIËN van do Notarissen FRAEYS, to Alveringhem en BAERT, te Meulebeke. per kilo 27 Oct. fr. 2-80 2-60 2-40 Rechterlijke kronijk. De koi reklionele Rechtbank dezer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. VRIJDAG 2G NOVEMBER 1897, om 11 ure voormiddag, Ier gehoorzaal van het Vredegerecht, Marktplaats, te Rousbrugge. Gemeente Isenberghe-dorpplaats Een Woonhula met Slagie, thans ten dienste van Winkel cn wel geschikt voor alle bedrijven, met 1 a. 42 c. be bouwden grond en erve, kadaster sectio A, N' 307p. Bewoond door de medevci koopster wed® Vanhouwe-Maelstaf, lot 1 Januari 1898. Inlichtingen bij genoemde Notarissen Syoen en Fraeys. Üil oorzaak dat, ter haringvangst vele visschers op zee waren, ontbrak M. Legein hel noodig getal stemmen. -x-ai» Landbouw. Nationale Maatschappij ter verbetering der veerassen in Belgie. Onder dezen titel is, te Brussel, eene vereeniging gesticht welke voor doel heelt de verbetering der veerassen te bevorderen. Deze stichting geschiedde woensdag laatst in eene vergadering, be legd onder hel voorzitterschap van den I heer baron de Stcenliaull, lid van den Senaat, Tot deze vergadering behoorden tal van voorname lieden en veekweekers. Eerstdaags zal door hel vooiloopig bestuur der vereeniging eenen oproep tol de veefokkers gericht worden waarin hel doel en hel streven der maatschappij zal worden gelicht. Men weet dal de Regcering besloten beeft telkens om de 2 jaar, eene groote veetentoonstelling te houden, waarvoor zij eene toelage van 40 it 50 duizend frank beschikbaar zal stellen. Volgens wij ver nemen, zal de nieuwe maatschappij last hebben hel programma dezer prijskampen op te maken en te doen uilvoeren. Landbouwcomice van Veurne. BERICHT. Den Woensdag, 10 November 1897, om 10 ure, zal eene vergadering plaats heb ben in hel lokaal Hotel de Rhetorica, te Veurne. fllgémeene tijdingen. Een ministerieel besluit van 27 October 1897, heeft aan M. C.-L.-E.-M. Veilende, van I,oo, leerling der zeevaartschool te Oostende, hel brevet verleend van tweede stuurman ter lange omvaart. Sedert 1“ November loopt een nieuwe trein uit Rrussel op Oostende in aan sluiting met den trein Genl-Lichlervelde- Veurne. Vertrek uil Brussel om 16,24 (4,24), aankomst te Geul om 17 30 (5,30) in aansluiting dus. met den trein uit Gent naar Veurne om 17.43 5.43en hier aankomende om 20-35 8,35 MM. D. Vanhoulte, brouwer te Adinkerke, en A. Deeren, notaris, te Alveringhem, zijn uiigelol als jury voor de tweede reeks van den zittijd van hel assisenhof van Wesl-Vlaanderen, welke den 22 dezer geopend wordt, en waarin de zaak Vander Auwera zal opgeroepen worden. Aan M. L. Van Peteghem, gemeente onderwijzer, te Isenberghe, is een diploma van 2* prijs en 100 fr. loegekend, en aan M. E. Alleman, gemeenteonderwijzer, te Clerckeu, een diploma van eervolle melding, voor met hel beste gevolg den theorelischen en praktischen leergang over landbouw gegeven te hebben. Het onderzoek der zaak ten laste van den notaris Vervloei van Roeselaere, die over eenige dagen werd aangehouden, onder belichting van aftroglarij, is geheel geëindigd. Hel duurde reeds meer dan een jaar. De beschuldigde zal verschijnen tijdens de tweede reeks der Assisen, welke den 22 november zal geopend worden; het zal de eerste zaak zijn; dan volgt de zaak Vander Auwera. Eenen blok allerbeste Gebruikt door Charles Lombaert, voor 3, 6 of 9 jaar, telkens optie, ingegaan den I October 1895, mits 260 fr. 's jaars. Afzonderlijk maar ingesteld fr. 7.700. Inlichtingen bij genoemde Notarissen. WOENSDAG 10 NOVEMBER 1897, om 11 ure slipt ’s morgens, in de zittings zaal van T Vredegerecht, te Veurne. Veurne- Bewesterpoortbij de l’laats van Adinkerke. 1° Woonhuis met Stol en 5 aren erve; gebruikt door de weduwe Burgerstand der stad Veurne. Er blijkt uit ecu vonnis verleend door de Rechtbank van l*“n aanleg to Veurne, zittende als koophandel Rechtbank van 1 November laatst leden, dat Philomene Royaert. moden- maakster te Veurne, in staat van faliri" is verklaard geweest. Dag is gesteld op 18 November voor de schuld verklaringen, op 2u November om 3 uren namiddag, voor sluiting van het proces-verbaal van waar- making der schuldvorderingen, en op 27 November om 9 uren ’s morgens ter gehoorzaal der Rchtbank, voor de betwisting der mogelijke geschillen. Rechter-commissarisMijnheer A. Pardoen. G. Hemberg, Fabriek van Zijde (K.aK.iem.), Zurich. MAANDAG 8 NOVEMBER 1897, om 3 ure namiddag, in de Potlebloem, (tramstatie) te Alveringhem-dorpplaals, T O EW I J ZING van Gemeente Alveringhemdorp, bij den ingang naar de kerk. Een kloek gerieflijk Woonhuis met stal, voorheen rcnlenierstiuis, thans slachterij, dienstig voor alle bedrijven, beslaande uil verscheidene beneden- en bovenplaatsen en 2 aren 96 centiaren erf, gebruikt geweest door de wed’ Decous- setnaecker-Nowé. Handslag met de geldtelling. Prizij van ingemaakte kassen, pompen, fournois en fruilboomen, 80 ft. Maar ingesteld 2700 fr. Combnt op de Schuiftafel op Zondag 7 November 1897, bij 1'. Kestelooi, Slalieplaals. Combat op de Schuiftafel en Bolling voor een koppel kiekens, op Zondag 14 November 1897, ter herbetg de Malterie, bij Adolf Seys. Combat op de Schuiftafel op Zondag 21 November 1897, bij Fideel Gooien, Kaatsspel. Eieren p. 26 fr. 3-00 3-35 fr. 3-00 3-10 iuioodimi i.im. per 1 t/2 kilo. Bruin Brood 40 centimcn. Halfwit 50 id. Verleden week verscheen voor het van hel land, binnen den cirkel hel cijfer 2, er onder de handieekening van den postmeester, als waarmerk. Meestal werd hel papier rondom den stempel afge- 1 nu verkochte exemplaren zijn echter behouden gebleven met den vier- hoekigen papierrand; van daar de buiten sporig hooge prijs, die er voor betaald is. Sunllglit-Zcep, zuiver, goedkoop, profijlelijk. Alwie aan krampen en andere VALLEN DE ZIEKTE, fiX’ir te vragen. Zij is franco cn onverguld te .o bekomen bij de SCHWANEN-APOTHEEK, alleen- en tweespraken (2 vakken) klucht- Francfurl op Mein, 6. WEL OPGELET Chirurgiens-Tandmeesters-Specialisten Moescroenstraat, 2, Kortrijk, M. Meier zal gelijk gewoonte te raad plegen zijn te IJper, 3 keeren per week, den Maandag, Donderdag en Zaterdag van 9 lol 4 ure, bij M,nn wed® Van Kcmmel, gioote Markt, 5; te Oostende, eiken Woensdag van 10 lol 2 ure, Langestraat, 79; te Brugge, eiken Vrijdag, van 10 lol 3 ure, Philipstockstraal, bij D'hooghe Taelman, in ’l Molentje. Titeca en Dewaele, deze laatste met toe passing der evenredige vertegenwoordi- assisenhof Georges Brown, geboren te ging. New-York den 26 augusti 1869, bediende te Liverpool, belicht van te Oostende op 5 september 1897 een diefstal gepleegd te sneden; de hebben bij den bankier Eugène Fischlein, c*‘ Vlaanderenstraat. 1 De bankier betrapte den kerel die bezig was met bankbiljetten te stelen en leverde hem aan de policie over. De dief had ongeveer 10,000 fr. biljetten gestolen. Hij is tol 10 jaar dwangarbeid en 20 jaar bewaking door de policie veroordeeld. Stad Thourout. De Tooneel- en Symphonische Kring Eendracht en Voor uitgang zal ecu wedstrijd geven voor liederen en romancen, gedurende den jaargang 1897-98. De liefhebbers worden verzocht hunne deelneming kenbaar te maken bij den schrijver Cyriel Cools. De wedstrijd zal aanvang nemen den 28 November 1897 I en zooveel mogelijk alle maand voort gezet worden. Tooneellislen van beroep zijn tot den wedstrijd niet toegelalen. Diefle te Oostende. Een Engelsch- man, zeer wel gekleed, is naar hel gevang van Brugge gebracht, onder beschuldiging van eene stoutmoedige diefte, die hij te Oostende zou gepleegd hebben in de volgende omstandigheden. Donderdag ging hij bij den bestuurder van hel Atheneum te Oostende eenige in lichtingen vragen. Deze moest eenige minuten weggaan om de noodige inlich tingen te kunnen geven. Toen de vreemde ling zijn buis verlaten bad, bemerkte de bestuurder dat er eene kas open gebroken was, waaruit twaalf zilveren vorken en lepels, en veel andere gouden en zilveren juweeleti verdwenen waren. De policie gelukte erin den dief aan te houden. Het is te beginnen van den 3" januari aanslaande dal de rijtuigen van 1® klas zullen opgeschorst zijn van al de treinen samengesteld uit hel zoogenaamd licht materieel. Hrand in de Tentoonstelling van Tervueren. Zaterdagavond, rond 11 ure, ontstond er brand in de tentoon stelling van Tervueren, en wel bepaalde lijk in de Taverne Royale, restauratie ge houden door den heer Vandenhoulen en gelegen lusschen de montagne russe en de galerij van hel materieel van den ijzerenweg. De heer Vandenhoultcn verliet om 10 t/2 ure zijn koffiehuis en begaf zich met r.ijnc Inntstc klanten nanr het dorp Tervueren, eene brandende lamp in de zaal der restauratie latende. Hel alarm werd aanstonds gegeven door den heer Delallre, controleur en de be waker L. Verscheuren, die hel gekraak van hel vuur gehoord cn de vlammen gezien hadden. Met de snelheid van den bliksem, breidde hel vuur zich uil cn gansch de instelling, hebbende twee verdiepingen en eene oppervlakte van 600 vierkante meters, werd in eenige seconden de prooi der vlammen. Een hevige wind blies geweldig in den vuurpoel, doch gelukkiglijk in eene lich ting tegenovergesteld aan de hal der machicnen. Hei noodsein werd geklept bij middel van eene groote klok in de hoven niet ver van den brand. Van alle kanten scholen personen toe ter hulp. Bij gebrek aan pompen is geloof- lijk? blusclile men met emmers water, welke van hand tot hand werden voort gegeven. De hoofdingenieur van den dienst in de hal van hel materieel van den ijzerweg, de heer Prim, verwittigde per telefoon de leden van het uitvoerend comiteit der tentoonstelling en nu werd hel alarm ge geven in al de pompierposten. Er viel nog slechts te denken aan hel redden in de tentoonstelling van hel ma terieel van den ijzerenweg welk reeds door hel vuur werd aangetast. De vernieling der hal werd voorkomen dank aan de bedienden der Tentoon stelling en aan eenige inwoners van Tervueren die op het dak klauterden. De brandende planken en de behangels wer den afgerukt. De pompiers wierpen om 2 ure 's mor- gends nog slroomen water in den vuur poel, onder de bevelen van den korporaal Floquet. De andere posten pompiers van Biussel werden onderweg verwittigd dat hunne tusschenkomsl nutteloos en alle gevaar geweken was. Dure postzegels. In eene posl- zegelveiling te Berlijn hebben twee exem plaren van hel Britsch-Guianapostzegel uil den jare 1850, de waai de van 2 cents aanwijzende, te zamen 20,000 mark op gebracht. Dit zegel werd destijds in verwijderd land zelf met zeer primitieve hulpmiddelen vervaardigd. De stempel heeft den vorm van eenen cirkel, waarom heen, in onregelmatige letters den naam ■Boter innrkt 3 Nov. Hoogste prijs fr. 2-90 Midden 2-65 Leegste 2-40 4i ■1 1 -I J V LUM ,V IK EIJ.l IK II Llkl'.N. u ZITTING VAN 21 OCTOBER. I.cpinois August, werkman te Vourno, 2 maanden en 26 fr. voor aanslag tegen de zeden, on 2 maanden on 50 fr. voor slagen en wonden. D'hulstcr Alois, rondleurder, D’nulstorOregoor, landbouwer en Vanbrabant Alois, slijper, allen te Clorcken, do eerste 3 maanden en 26 fr. voor slagen, de tweede, voorwaardclijk, 26 fr. voor ld., do dorde 26 fr. voor slagen on 8 dagen en 26 fr. voor vernieling van afsluitingen. Domuutk Ilonri, /.ondol’ burvup, lo Iloulliuiii, voorwaardclijk, 8 ilagon voor smaad. ZITTING VAN 22 OCTOBER. Duwulf Isidoor, rondleurder, Dawulf Pharallde, Dowulf Marie, kantwerksters en Bogaort AuhIk’. huishoudster, allen te Clerckeu, elk 15 fr. voor lichte gewelddadigheden, de eerste nog 10 fr. voor scheldwoorden on <le tweede nog 10 fr. voor vernieling van mobilicr, voorwaardolijk, voor do 3 laatste. Schoonbaert Karei en Tangho Emiel. werk lieden, Nieuport, do eerste 8 dagen en 26 fr. cn do tweede 26 fr. voor slagen. Lcdieu Bernard, daglooner to S* Joris, voor waardolijk, 26 fr. voor slagen. Doruyter Pieter, daglooner to Nieucappollo, voorwaardolijk, een maand on 26 fr. voor diofte. Vandycko Mario, werkster to Alveringhem, 20 fr. voor scheldwoorden en 25 fr. voor smaad- daden. Prizij van oen Kaskon, Banken on Bakken in don winkel on van oen lleunonpark fr. 50. RECHT VAN SAMENVOEGING. Geboorten. den 27. Capoen August-Bernard, zoon van Desideer en van De Breus Eugenia, Bewesterp. den 28. Do Crop Maurits-Cornelis, zoon van Emiel en van Ryckewaert Elisabeth, Vestenstr. den 30. Loggho Alico-Maria, dochter van Pieter en van Travers Romania, binnen palen. Sterfgevallen. den 1 Nov. Bruloot Uendrik-Jozet. herbergier, 56 jaren, 10 maanden en 6 dagen, man van Katharina Couvreur, Duinkerkstraat. den 2. Michiels Eugenia Ludovika, zender beroep, 75 jaren, 9 maanden en 14 dagen. Hospitaal. den 4. Mischot Maria-Theresia, zonder be roep, 76 jaren en 2 dagen, Hospitaal. De Deioryer der faling, Daniël DE HAENE. de eenige echte, indien zij rcchstrecks aan mijne fabrieken gekocht worden zwarte, witte en gekleurde, van af 95 cent, tot fr. 28.50 den metereffen, geribd, gekwa- drillcerd, bewerkt, harnas, enz. (ong. 240 kwal, en 2000 kleurscliakeeringcn en versch. leekeningen), vracht en tolvrij te huls besteld. Monstert per keerendc. OP DES HOEK (BH HET GEVANG), hebben de eer het geacht publiek bekend te maken dat zij met al die Dentisten, rondloopora van huis tot huls rondgaan om werk af te smoken het zij oud of jong dezelfde naain dragende of niet in geen commercialen betrek king mede zijn; dat M.r en M.'0* Maurice MEIER geen gebruik maken van rond te loopen maar wel gelijk gewoonte te raadplegen zijn in hun oude woonst wat niet elders bestaat als te KORTR1J K, hoek der Moscroenstraat Nu 2, huis mot Koetspoort hij het gevang, het oudste huis van Dentist te Kortrijk wat ge sticht is in 1884 die in Kortrijk komt voor Mr Mn" Maurice MEIER te raadplegen, zwicht u dan voor die mannen met hun witte kiels die onze kalanten met geweld elders willen brengen; dus laat u niet misleiden zoo lang gij aan het gevang niet zijt ziet gij ons huis niet, dus voor allo misgrepen voor te komen vraagt naar het het gevang daar zult gij zien den hoek dor MOSCUOEN.STRAAT N» t, huis mot koetspoort, dat is bij lf.r en Af.“’ .VA UHICE MEIER. Mr on Mm“ Maurice MEIER hebben góen broeder, geen zoon, geen bloedverwanten of geen domestiekon die hun huis vertegenwoordigen.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1897 | | pagina 2