Boekhandel L. VANDEN KERCKHOVE, Ooststraat, G, Veurne. Pa’.-Z'jflCT.Mcd. wSatijBT. verkleefliim as c. tut 22.50 ilcn nieter, alsook zwarte, witte en gekleurde lt<-n<i<*hci'K-ZIJ<l<', van af 95 ut. tot fr. 28.50 den nul r elTen, geribd, gekwadrilleerd. bewerkt, t'jwas, rui, (ong. 210 kwal, en 2000 kleiirschakecringen v< .m Ii. tekeningen), vracht-cn tolvrij te hul» besteld. Te pachten St. Nicolaas ge schenken. i. Itatern, Fabriek van Zijde tK.enK.iew.), Zurich. fr.2-60 3-20 Grand succès. Satisfaction conlinuellc. tot bekomen bij de SCHWAHEN-APOTHEEK, Midden Leegste Eieren p. 26 fr. 3-00 3-40 HIIOODPIUJN. per I 1/2 kilo. Bruin Brood 40 centimen. Halfwit 50 id. liotormnrkt per kilo 24 NOV. fr. 2-70 2-65 2-00 lloveiiierlnnd te Veurne, binnen palen, aan zeer voordeelige prijzen. Inlichtingen bij Renaat BRYS, Oosl- slraal, Veurne. 1 Dcc. Hoogste prijs fr. 2-75 2-50 2-00 de duinen, alles medeslepende die terwijl de jongeling naar hel ouderlijk I buis, Langestraat, werd gevoerd, waar hij in verpleging bleef. Donderdag gebeurde een schrikkelijk 1 ongeluk in de statie van Brugge (Bassijn). De genaamde Jan Delville, oud 44 jaar, werkman bij den ijzerenweg, werd tus- schen twee koopwarenwagons verplet terd. De ongelukkige, alhoewel klagend over inwendige wonden, kon alleen zijne woning te Coolkerke bereiken, waar hij cenige uren latar den geest gaf. Hel slachtoffer was vader van 4 kinderen. Proefneming. Belangrijke proef nemingen van snelheid werden gedaan op de lijn Brussel-Oostende. Eene locomotief der Maatschappij van hel Zuiden (Frankrijk) welke iedereen heeft kunnen zien in de Tentoonstelling van Tervuren heeft eenen trein voortge- sleepl van Btussel naar Oostende in anderhalf uur. De minister van arbeid zal binnen korl eene bijzondere commissie gelasten met inlichten van eenen prijskamp voor hel ontdekken van eene vergiftlooze stof voor het maken van stekskens. Een prijs van 50,000 fr. is hiervoor uitgeloofd. Valsche banknoten van 100 fr. De Nationale Bank heeft bericht ontvangen dal in den vreemde valsche banknoten van 100 fr. in omloop zijn gebracht. De valsche banknoten zijn te onder scheiden van de echte door de volgende 1’ Zij zijn vervaardigd door twee op eengepakte bladen. Hel is voldoende een hoekje gedurende cenige seconden in hel water te houden om de bladen van elkan der te scheiden. Men voelt overigens bij hel in handen nemen van hel biljet dat hel papier veel dikker en stijver is dan dit der echte. 2' De teekening is veel grover in de valsche en vooral de lijnen die de schaduw vormen van hel 100 op den achterkant, zijn onregelmatig en grof gedrukt. 3' In het valsch biljet is hel handvat van den scepter dat de vrouw, rechts ge plaatst, in de hand houdt, door de draperij heengetrokken, die op den schouder der vrouw hangt, terwijl in de echte briefjes dit handvat op die draperij blijft rusten. 4' De handteekens, aan den achterkant Adolf Ligny,St. en Hendrickx.del. Inv. zijn veel grooler op hel valsch biljet, Ook is op deze de van hel woord Hendrickx gescheiden en staal zooHendrick xdel Inw. Employcz toujours les iClVCitiCH GIMBOIIN les meilleures Eticres du monde Schoonc viaietkaiirteii aan zeer genadige prijzen. Enveloppen en banden voor visietkaarlen. Zaak Vander Auwera. Maandag is deze geruchtmakende zaak, welke sedert meer dan zes maanden de openbare meening zoozeer bezig houdt, opgeroepen geworpen. Wanneer de beschuldigde maandag 29 november, voor hei assisenhof verscheen, had bij dag op dag juist zes maanden preventieve of voorloopigc gevangzitling gedaan; inderdaad, ’l was den 29mei dat hij in zijne woning aangehouden en met den trein van 8.18 naar Brugge overge voerd werd. Gansch de zitting van maandag werd ingenomen door het samenstellen van den jury en hel aflezen van den beschuldi- gingsakt. Dinsdag en volgende dagen ondervraging van Vander Auwera on alle de getuigen. Er zijn 77 getuigen ten laste en 27 ten ontlaste. Coiut»atMctiuivii»K voor Worsten op Zondag 5 December 1897, in de Toren van Duinkerke, bij wed' Thiry. Combnt op de schuiftafel op Zondag 5 December, bij A. Vandevelde, in de Ster. Zondag 5 December 1897, om 3 t/2 ure, Groote Prijskamp op twee Billarden in hel Hotel de la Noble Pose, Noordslraat en in de Café du Sport, Groote Markt. 1Z»O fraiiUa prijxen. Inleg 1 frank per man. Combntacliulving en boiling voor een vetten Tttrkenliaan, in de herberg de Vooruitgang bij K. Pil, Rosendaal- slraat, op Zondag 19 December 1897. Coinl»atacliuKliig op Zondag 19 December, bij David Bi uwaerl-Anys Zuidslraal, Veurne. Combnt op de schuiflak’l op Kerst dag, den 25 December, bij de weduwe Houcke, Klavcrslraat. Ccinbnt op de schuiftafel in de drie Karpets, bij G. Gesquiere, op Zondag 26 December. ■lolling voor een koppel kiekens, op Zondag 9 Januari 1898, bij Em. Dewillc, Hotel de Rhetorica. en dolle zee gezien. Met geweld sloeg zij meisje is overgebrachl naar het hospitaal. O\CI (tij UUHIClly UIIVO UI VU vul vp v»»>« W - .4 ..I I. in haar bereik was. Verscheidene bad- I kabienen, ter Panne, werden stuk ge- I slagen en in zee medegesleepl. Eene kabien te Coxyde werd ook uileengesla- i gen en verbrijzeld. De oude visschers bekennen nog nooit zulk een vervaarlijk weder te hebben gezien. Wij laten hier eenige berichten uil andere plaatsen volgen Nieuporl-Raden. De storm heeft hier gansch den maandag voortgewoed. Bijna al de kabienen die langs de zee stonden, zijn in stukken geslagen en door de golven weggespoeld. De genaamde Leopold Leroy, van Ooslduinkerke, die omtrent 3 1/2 ure namiddag eene wegvlottende reddingsboei wilde vastgrijpen, werd meegesleepl en verdronk; zijn lijk is nog niet weergevonden. Op vele plaatsen zijn de dijk en de duinen 2 lol 4 meiers weg gespoeld. De schade aan de villas ver oorzaakt, wordt op verscheidene duizende franks geschal. De hoogte van hel water, gewoonlijk 16 voet, bedroeg nu sl. Middelkerke. In deze gemeente is hel tempeest vooral verschrikkelijk ge woest. Maandag ten 2 ure namiddag, was de zee reeds aan den dijk en sloeg er dan van al met ongehoord geweld legen. Meter voor meter brokkelden de schuimende golven den dijk af. Om 4 ure, tifel de hooge lij, verergerde rog de toestand. Aan de villa Lakin van mej. de Hennesy van Brusselwas de ganschc kassei eene zee, op eene lengte van meer dan 300 meiers. Een deel van den trottoir was reeds verslonden, en er bleven nog slechts vier meiers grond over tol aan de villas. Men vreesde zelfs dal deze ’s nachts zouden verzwolgen worden. Gezien liet gevaar van den toestand heeft men onmiddelijk hulp uil Oostende gevrargd, en aanstonds zijn er troepen met vier bijzondere lieins naar Middel kerke vertrokken. Na lang werken zijn zij erin gelukt de doorbraak van den dijk terug aan te vullen. Oostende. Niet alleenlijk de gewel dige stortregens dreigden ons met over- stroomingen, maar rond 3 en half ure ‘s namiddags wierpen de vreeselijke hooge haren der zee hun water over den zeedijk naar de straten, die in eenige oogen- blikken in stroomen en rivieren her schapen werden. Gansch de stad was te been en met ongerustheid geslagen. De visscherssloep n. 123 werd zondag nacht in liet binnenvaren der haven legen de sluizen van hel sas Leopold geworpen en gansch verbrijzeld. Tengevolge der averij liep hel schip onmiddelijk vol water en zonk, de bemanning gelukkiglijk nog den lijd latende voor aan wal te springen. De dag van maandag geleek de storm nog slechts aan een razend orkaan en veroorzaakte groote schade. Duizenden toeschouwers verdrongen zich rond 4 t/2 ure langs den kant van liet Hotel du Phare om er de aankomst der maalbool van Dover bij te wonen. Als een speelbal der vreeselijke golven kwam zij toch gelukkiglijk zonder on gevallen, met een weinig vertraging, de haven binnen. Rlankenberghe. De helft van het dak van den Kursaal is afgerukt. De inop- bouwzijnde katholieke middelbare school is ingestort. Maandag namiddag stond de zee schrikkelijk hol; hel water drong onder de dijkbrug door en overstroomde de stralen en de kelders. Immers van alle kanten van hel land, zijn lijdingen loegekomeu over de ver woestingen door hel verschrikkelijk on- weder aangerichl. De patrijzenjacht is thans gesloten: de jacht op hazen, fezanten, kwakkels, enz. alsook de jacht met den hazenwind wordt gesloten den 31 december; de jacht op reebokken en herten op 31 Januari, en de jacht op hel waterwild op 15 April. De konijnneiijachl met vuur wapens, in de bosschen en in de duinen, is toegelalen lol 31 Juli. De vogelvangst is verboden na 30 November. Gehimzinnige dood. Over eenige dagen ontving hel parket van Brugge eenen naamloozen brief, waarin zonder linge bijzonderheden over den dood van eene vrouw werden gegeven, over vijf maanden te Couckelare overleden. De schrijver van den brief gaf zulke nauwkeurige inlichtingen dal hel parket besloot een onderzoek in te stellen. Het lijk dezer vrouw werd ontgraven en de ingewanden uitgenomen, die ter ontle ding worden bewaard. Poging tol moord ea zelfmoord. Een jongeling, De Bulcke genaamd, wonende Roode Poort, Halleslraat, te Brugge, heeft woensdag morgend eene poging lot moord gepleegd op zijne minnares met op haar een revolverschot te lossen en joeg zich daarna een kogel in hoofd. De twee ge liefden hadden besloten samen te sterven. De jongeling, niet zeer bedreven in hel I schieten, miste tweemaal zijn doel, zoo- Bij koninklijk besluit van 24 November 1897, wordt machtiging verleend tol plaatsing, op kosten van den kerkbe- dienaar, van een geschilderd raam in hel groote venster van hel zuid-westen van de kerk der H. Walburgis, te Veurne. Bij koninklijk besluit van 29 Novem ber 1897, wort liet burgerkruis van 2® klasse verleend aan M. L. Delepierre, weduwe Cuyle, vroedvrouw der armen te Veurne. In den nacht van maandag lot dins dag, hebben, in de Moërcs, pensjagers bij middel van den lichtbak gejogen. In het naar huis keeren, werd een der jagers geval nabij liet gemeentehuis. Het is de genaamde Frederik Pouseele, van Rous- brugge. Hij was drager van viey bazen. Zijne makkers zijn insgelijks gekend. Woensdag te middernacht is er nogmaals brand ontstaan te Vinchem. Vier graanschelven, behoorende de land bouwer Karei Degrieck, dier gemeente, zijn de prooi der vlammen geworden. Men vermoedt kwaadwilligheid daar de schelven tamelijk afgelegen stonden van de gebouwen der hofstede. Er was ver zekering. Hel parket is ter plaats geweest. Er werd eene aanhouding gedaan. Bij koninklijk besluit van 27 Novem ber 1897, wordt M. Frans Huysseune, te Adinkerke, gemachtigd om, onzer zekere voorwaarden, in deze gemeente, gehucht de Panne sectie A, Nr 259x3, van hel kadastraal plan, eene brouwerij op te richten, op ongeveer 3,200 meiers van de grens. De storm. Zondag avond is een hevige wind opgekomen die weldra in storm is veranderd en den geheelen nacht lot den maandag avond heeft geduurd. De storm is buitengewoon geweest, en hel heefi gedonderd en gebliksemd zoo als we in volle zomer waren. ’t Is een verschrikkelijk onweder ge weest die niet alleen over onze stad en kusten, maar over gansch hel land heeft gewoed In onze stad zijn vele daken en schou wen erg beschadigd. De storm was zoo geweldig dal men zich nauwelijks kon recht houden. Een gedeelte van het zinken dak van het gevang werd afgerukt en kwam in de straal ter neer, zonder ge lukkiglijk, ongevallen te veroorzaken. Óp de kust was de zee buitengewoon onstuimig. Zelden heeft men Ook nog een schoone keus van allerhande artikelen voor Encre normale it écrirc. Id. h copier. Encro Documnntale, d’uu uoir inal- lératde. Encre Universelie violette uoir com municative En veine chez L. VANDEH KERCKHOVE, rue d’Est, 6, Furnes. Sunlight’Zcci», zuiver, goedkoop, profijlelijk. WEI. <>l*4;KL.Krr I M' enM'"e Maurice MEIER Chirurgiens-Tandmeesters-Specialisten t.7* Moescroenstraat, 2, Kortrijk, OP HEX HOEK (BIJ HET GEVANG), 'nebben de eer het geacht puhliek bekend te maken dat zij mot al die Dentisten, rondloopers van huis tot huis rondgaan om werk af te smeken het zij oud of jong dezelfde naam dragende of niet in geen commorcialon betrek king mode zijn: <lat M r en M.'-* Maurice MEIER goen gebruik maken van rond te loopon maar wol gelijk gewoonte te raadplegen zijn in hun ondo woonst wat niet elders bestaat als to KORTR1J K. hoek der Moscroenstraat N" 2. huis met Koetspoort hij het gevang, het oudste huis van Dentist te Kortrijk wat ge sticht is in 1881die in Kortrijk komt voor M' M1"0 Maurice MEIER te raadplegen, zwicht u dan voor die mannen met hun witte kicls die onze kalanten mot gowold elders willen brengen; dus laat u niet misleiden zoo lang gij aan het gevang niet zijt ziet gij ons huis niet, dus voor allo misgrepen voor te komen vraagt naar het het gevang daar zult gij zien deu hoek dor MOSCIIOENM'KAA T N° i, huis met koetspoort, dal is bij M.r en .If.”1» MA UIUCE MEI Eli. M. Meier zal gelijk gewoonte te raad plegen zijn te IJper, 3 keeren per week, den Maandag, Donderdag en Zaterdag van 9 tot 4 ure, bij Mme wed' Van Kemmel, groote Markt, 5; te Oostende, eiken Woensdag van 10 lot 2 ure, Langestraat, 79; te Brugge, eiken Vrijdag, van 10 lol 3 ure, Pbilipstockslraal, bij D’hooghe Taelman, in T Molentje. Alwie aan krampen en andere VALlENDEZIEKTE,4f!i|>eU?'i,rad.',u„ te vragen. Zij is franco en onvergi ld te zulke hooge i dat beiden, erg gewond, nog leven I Het I Francfurl op Mem, 6. Rechterlijke kronljk. De korreklionele Rechtbank dezer stad, heeft de volgende veroordeelingcn uitgesproken. - - Te bekomen Groote en prachtige keus van xvJnni*Ml»i*lc ven, Ellgelscll papier en enveloppen in alle kwali teit en prijzen. VeilM.VKI.ni.lIKIl I.lbl.lX. Monster» per kei ronde. 1 ITripnwi J r1 Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. don 26 Nov. Pil Helena-Maria, dochter van August en van Balloey Romania, Zwarto nonnenstraat. den 30, Denwel Omeer-Lodewijk, zoon van Karol on van Huyssen Elodla, binnen palen. Sterfgevallen. den 28 Nov. Liem Lodowijk-lgnaas, schrijver, 71 jaren, 9 maanden en 29 dagen. Markt. den 29. Vermeesch Maria-Thercsia, rentenier- sier. 85 jaren, 8 maanden en 10 dagen, wed* van Hendrik Van den Hruwaene, Kwarto nonnonstr. den 30. De Splonter Maria-Sylvia, 8 m. en 12 d., binnen palen. ■■KKKXDMiXKlIVGKIV. Mr en Min* Maurice MEIER hebben geen broeder, geen zoon, geen bloedverwanten of geen domestioken die hun huis vertegenwoordigen. ZITTING VAN 18 NOVEMBER. Willaort Cyrillo en Vanhillo Hippoliot, werk lieden to Vladsloo, olk 300 fr. of 1 maand eu 100 fr. of 8 dagen, voor jachtdelikt. Dewulf Thomas, hovenier, Coopman Isidoor, dienstknecht, beide te Middelkerke, elk 100 fr. voor jachtdelikt. Calcoen Isidoor, visscher to Lombartz.ijdo, 200Jr. voor jachtdelikt. Vandonbroolo Andreas, werkman to Snaas- korko, voorwaardelijk. 50 fr. voor jachtdelikt. Allewelrcldt Eduard, herbergier to Coxyde, 100 fr. voor jachtdelikt. Borret Isidoor. workman to Westendo, voor waardelijk, 100 fr. voor jachtdelikt. Declerck Zoö, huisvrouw Jules Coemolck, te Bessen, voorwaardelijk, een maand en 26 fr. voor vorhcling, Coemolck Jules, werkman to Eossen, en Deboeuf Emiel, dienstknecht to Oudecappello, voorwanrdolijk, elk 16 dagon en 26 fr. voor rooverij. ZITTING VAN 19 NOVEMBER. Rosseeuw Leonio, kantwerkster en Vinck Eugeen, werkman, beide to Dixmudo, elk 7 maanden, voor overspel. Meulemocstor Jozef, koopman, Dekoyser Ronó, timmerman, Dekeysor Jeroom, bakkeren Vanhooren August, metser, allen to Vladsleo, do eerste, oen maand on 26 fr.. do tweede n derdo, elk 50 fr. voorwaardelijk, de vierde, 26 fr. voor slagen, do tweede, voorwaardolijk, nog 10 fr. voor scheldwoarden. Volcke August, landbouwer te Eossen, 15 fr. voor lichte gewelddadigheden. Lust Oedeou, werkman en Demunck lleuri, zonder beroep, beide to Houtlmm, voorwaar delijk, de eerste 3 maal 8 dagen voor slagou en dictie, do tweede, 8 dagen voor slagen. linnP 1QQQ- Geïllustreerde pracht- »UUn lOuO.en ordinaire Kantoor- almanakken. Almanakken ooi te ont bladeren, met vaderlaudsche gedenkdagen, fransche en vlaamschu. Calendrier. Menu. Almanakken voor pertemonnaio Calendrier Commercial Memento's en Agendas, enz.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1897 | | pagina 2