L M'enM""’Maurice MEIER I}. Grand succès.Satisfaction cor.linuelle. 1 fJVordt voorlgezet). \E9im\ki:li.i kiieden. Rechterlijke kronijk. De korrektionelc Rechtbank dezer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. van Thessalie zullen in de wereldge schiedenis gelden als gedenkleeken van Uitslag der aanbesteding voor de leve ring van den voorraad aan dn burgerlijke godshuizen dezer stad gedurende 1898 Bruin monagiobier, 60 hectoliters, Jullaan Coovoet, fr. 9-25 Men leest in het Nieuws van den dag De vaart van Veurne-Duinkerke zal binnen kort uilgebaggerd worden. Men was voornemens hel waterpeil op eenen meter 20 centimeters te brengen. De senateur Raphael De Spot heeft bekomen dal men in de vaart een waterpeil van 1 m. 80 zal maken. De storm te Middelkerke. Men kan thans op ongeveer 20U.000 frank de rechl- slreeksche schade berekenen die te Middelkerke door den storm veroorzaakt werd. De zee heeft, op cene lengte van 1350 meiers dijk weggenomen, gemiddeld op eene hoogte van 5 meters. provi’ncie’door de legers van den sultan en stellig zeer gezocht worden. Buurtspoorwegen. De ontvangsten der nationale maatschappij van buurt spoorwegen, gedurende de maand Oct. op de volgende lijnen beloopen lol Oostende-Nieuport-Veurne: fr. 8,892-72 voor de reizigers en fr. 4,499-42 voor de koopwaren. Te zamen fr. 13,392-14. Oostende-Rlankenberghe, fr. 3,393-25 voorde reizigers en fr. 2,018-83 voor de koopwaren. Te zamen fr. 5,412-08. Veurne-Vper, fr. 9,248-78 voor de rei zigers en fr. 5,522-53 voor de koopwaren. Tc zamen fr. 14,871-31. De algemeene ontvangsten sedert 1,,'“ Januari bedragen: en een woord van dank aan hunnen bestuurder, de heer Vanderlinden, over de behendige en kundige wijze waarmede hij de muziek heeft getoonzet. Encre normale a ócrirc. Id. ft copier. Encre Documnntale, d’un noir inal- lérable. Encre Universelle (violette noir com municative En vente die/. L. VANDEN KERCKHOVE, rue d'Est, 6, Furnes. Sunlight-Xcop, zuiver, goedkoop, prolijlelijk. llgemeene tijdingen. Het kollegic van Burgemeester en schepenen der stad Veurne, maakt ken baar dat dewijl Nieuwjaar op een zater dag valt, de vee en verkensmarklen die op dezen dag zouden moeten plaats hebben, zijn gesteld op Vrijdag 31 Decem ber 1897. Rolling voor een vetten Turk, bij Ryssen - Ghyselen, Slatieplaals, op 1 Z» T man huwde als Alessandro? Sluwe senora MorenoGeen handiger stool werd ooit gegeven dan deze. De senora had hare tegenwoordigheid van eest herkregen. Hoe verstandig klonk die vraag, welke langzaam en op overwegen den loon herhaald werd. Felipe was verslagen. Hij zag waar zijne moeder heen wilde en kon slechts één antwoord gevenNeen, moeder, sprak hij, dal zou ik niet, maar.... Maren vallen er hier niet te opperen, viel zijne moeder hem in de rede, terwijl zij hem aanzag met een lachje dat, hoe vriendelijk ook, hem lol schrik aanjoeg. Ik wist wel dat er op mijne vraag slechts één antwoord was te geven. Ik weet, dal als gij eene zuster hadt, gij haar liever dood voor uwe voelen zoudt zien liggen, dan gehuwd met een Indiaan. Neen, dat is te erg, viel Felipe zijne moeder onstuimig in de rede. Wacht, lieve, antwoordde de senora; één ding tegelijk. Wij mogen Ramona geene dingen laten doen, die wij zouden afkeuren als zij tot ons eigen bloed be- Ooslende-Veurne, 176,987-50 176,209-70 Oostcnd-Blankenb. 174,230-96 171,883-09 Veurne-Yper, 121,228-84 134,329-13 WEL OPGELET Chirurgiens-Tandmeesters-S pecialisten 17* Moescroenstraat, 2, Kortrijk, OP DEN HOEK BIJ HET GEVANG), hebben do oer het geacht puhlick bekend te maken dat zij met al die Dentisten, rondloopern van huis tot huis rondgaan ooi werk af te smeken liet zij oud of jong dezelfde naam dragende of niet in geen commorcialen betrek- king mede zijn; dat M.r en M.“” Maurice MEIER geen gebruik maken van rond te loepen maar wel gelijk gewoonte te raadplegen zijn in hun oude woonst wat niet elders bestaat als te KORTRIJK, hoek der Moscroenstraat N 1 2, huis met Koetspoort hjj het gevang, het oudste huis van Dentist te Kortrijk wat ge sticht is in 1884 die in Kortrijk komt voor Mr M,n” Maurice MEIER te raadplegen, zwicht u dan voor die mannen met hun witte kiels die onze kalanten met geweld elders willen brengen; dus laat u niet misleiden zoo lang gij aan het gevang niet zijt ziet gij ons huls niet, dus voor allo misgrepen voor te komen vraagt naar het het gevang daar zult gij zien don hoek der MOSCROENSTHAA T N' 2, huis met koetspoort, dat is bij M.' en Af.,n” .WA UHICE MEIER. M. Meier zal gelijk gewoonte te raad plegen zijn te IJ per. 3 keeren per weck, den Maandag, Donderdag en Zaterdag van 9 lol 4 ure, bij M"” wed' Van Kenimel, gtooie Markt, 5; le Oostende, eiken Woensdag van 10 tol 2 ure, Langesiraal, 79; te Brugge, eiken Vtijdag, van 10 lol 3 ure, Philipstocksiraal, bij D'hoogho Taclinan, in T Molentje. Employe/, toujours les I3NCRI2S les mellleurcs Encrcs du monde I hoorde. Zoo ten minste heb ik altijd de verplichting beschouwd, die mij tegen over haar is opgelegd. Mijne zuster wenschte haar op le voeden als hare eigene dochter. Zij heeft haar haren eigen naam gegeven. Denkt gij, dal uwe tante, als zij geleefd had, ooit hare toestemming zou gegeven hebben lol een huwelijk van hare dochter met Alessandro? Weder hield de senora op, om te hooren wal Felipe zou antwoorden, en weder mompelde Felipe met weerzin Neen, ik denk hel niet. Heel goed. Als ge dit met mij eens zijt, zult ge tevens moeten toestemmen, dal er eene dubbele verplichting op ons rust. Niet alleen is hel ons niet geoorloofd Ramona dingen te laten doen, welke een telg van ons geslacht tot schande zouden strekken, maar mij mogen evenmin het vertrouwen verraden, dal in ons gesteld is door de eenige persoon, die het recht had heerschappij over baar te voeren. Is dat niet zoo? De prijs van handwerk voor zavel-aan- vullingeu mag geschat worden op 90 centiemen den vierkanten meter. Men moet bij de wegneming van den zavel J ongeveer 3000 tol 6000 fr. voegen voor het vernield gedeelte van den steenen dijk, voor verlies en braak van gazbuizen, enz. Daarenboven doet de Staal voor 31,000 fr. voorloopige versterkingswerken uilvoeren. Hel bouwen van eenen steenen dijk was een drietal maanden geleden op 393,300 fr. geschat geworden. Om de veiligheid van Middelkerke le verzekeren, zullen er dus voor ongeveer 700,000 frank werken uit te voereu zijn. Het gouvernement gaal eenen steenen dijk bouwen van Middelkerke lol voorbij hel gesticht Roger de Grimberghe. Onder den dijk zal een tunnel gemaakt worden voor den doortocht der zieke kinderen tot op hel strand. Deze maatregel zal aan de kinderen het gevaar vermijden van bel gestadig rijden van den eleclrieken tramway. De schade te Middelkerke. De heer Do Bruvn heeft de eigenaars van Middel kerke en de leden van hel gemeentebe stuur ontvangen die hem onderhouden hebben nopens de schade door de laatste stormen aan den dijk aangericht. De kosten van hermaking zullen gedragen worden bij de helft door het gouverne ment en bij helft door de gemeente en de eigenaren. De ooslendschc visscherssloep 072, die de haven binnen gevaren is, heeft in zee opgenomen een volledig getuig voor de haringvangst, voorlskomende van een hollandscho sloep geteekend S. C. H. 91. Deze netten hebben een weerde van 2500 frank. Sinds verscheidene dagen keeren de Ooslendschc visschers in do haven terug met vaten terpentijn die zij in zep drijvend gevonden hebben. Deze vaten komen voort van het schip Adéle Sabine, dat tijdens den laatslen storm schipbreuk ge leden heeft, ter plaats de Haan tusschen Oostende en Blankenberghe. Gatisch de bemanning van dit schip, 14 personen, waarlusschen een holland- sclie loods, is verdronken. Men heeft langsheen de kust verscheidene lijken van schipbreukelingen gevonden. Naklank der zaak Van der Auwera. Zaterdag heelt men le Oostende 2,300 reiskaarten voor Brugge afgeleverd. lu liet telegraafkantoor van Brugge heeft men eene buitengewone ontvangst van 1200 fr. gedaan, enkel voor tele grammen aan de nieuwsbladen gestuurd en hel telefoonkantoor deed 400 fr. buitengewone ontvangst. Een prijskamp is geopend tusschen de Belgische kunstenaars voor een ont werp van gedenkleeken op te richten ter cere van serjant De Bruyne, helfdhaflig in den Congo overleden. Dit gedenkleeken beval een bronzen groep die zal geplaatst worden op een voetstuk. Valsche munters te Brussel aangehou den. De policie heeft drie Fransche deserteurs aangehouden, die in verschei denc labakwinkels kleine aankoope'u deden en overal met valsche stukken be taalden. Men vond in hun bezit een aantal valsche en goede goedslukken en vele valsche stukken van eenen twee frank. De drie mannen zijn zekere Marcel l’in- sonftel, Maurice Lorain en Eduard Lebras. Toen een hunner ondervraagd werd over zijne bestaansmiddelen, antwoordde hij Ik leef van mijnen arbeid. Hel schijnt dal de drie kerels aangesloten zijn bij de in ternationale bende valschmunteis, die sedert lang de policie zooveel last geeft. Bruxelles Maritime verhaalt dal le Laken eene koninklijke aanlegplaats zak gemaakt worden, zoodal de koning van op zijn eigen domein aan boord zal kun nen slappen, wanneer hij zijne water tochtjes zal willen doen, of met zijne yacht Clementine op reis wil gaan. Geheele zonsverduistering. De sterrekundigen houden zich veel bezig op dit oogenblik niet hel inrichlen van weten schappelijke zendingen, die zeer in het kort naar Indien zullen vertrekken, om er de verschijnselen te volgen eener volle dige zonsverduistering, welke aangekon- digd is voor den 22 januari aanstaande. Naar den Zuidpool. Op 11 novem ber is de Belgica van de Gerlache uil de haven van Monta-Video vertrekken. Indien hel schip geeife tegenwinden heeft gehad, moet hel nu te Puenta-Arenas aangekomen zijn. Alles was wel aan boord. Al de schepen, in de haven van Monte video gemeerd, hebben de Belgica eene voorspoedige reis gewenschl. Voor de postzegelverzamelaars. Hel postbestuur van Turkije heeft beslo ten eenen bijzondere» stempel te drukken op de postzegels der postbureelen tijdens de bezetting van Thessalie geopend. De Turksche zegels met hel woord Zonda-9 Jmu-LÏ iho« r ,i‘Hu.iii loJö, bij bevitte, te plaatsen op hondekarren of er andere personen le laten opkruipen. Art. VI. Gedurende den stilstand op markten, moet de geleider den hond tegen de vochtigheid bevrijden, met onder hem een deken, een strooimal, een ijdelen zak of een ander passend strooisel le leggen. Art. VII. De uiteinden der berrien moeten van ruslhaken voorzien zijn, der wijze dat, gedurende hel rusten, de berrien met de vracht niet op den rug van den hond wegen. Vlnamacli ToonceL Zondag lest werd ons tooneeljaar op waardige wijze voorlgezet. Twee uit gelezen stukken Haat en Liefde drama, gevolgd door hel blijspel De Bolders Akleurs die men arlisten noemen mag. Goede koristen. Een schoon orkest van de Koninklijke Har monie S" Cecilia. Ziedaar waarmede de Rhetorics ons heeft vergast. Niettegenstaande hel slecht weder had de faam onzer Veurnsche tooneellief- hebbers eenen stroom van volk aangelokl en de schouwburgzaal was letterlijk vol. Bij het opvoeren van Haal en Liefde heerschie er eet e geestdrift die iedereen in verheven kunstgevoel medesleepte. Te recht was die geesdrift opgewekt. Dit zoo boeiend en met zcdelessen doorzaaide drama werd in alle deelen meesterlijk uitgevoerd. De spelende leden zijn niet alleen met gevoel en besef der tooneelkunst bezield, maar verhellen zich ook door de zuiverheid hunner taal. De heeren Dcwitie en Pintc even als Dehaese on Nolebaerl hebben, door de uitdrukking van hun gelaat, hunne houding en de kracht hunner spraak, de hoofd personages gevoelvol voorgedragen ook hebben de toejuichingen hen niet ont broken. De actiicen ook deden zich warm toe juichen en het zoo bevallig Liesje bracht de toeschouwers in verrukking. De heeren Devallejo, Lagrange, Brunoin on llaelewyck hebben getoond dal Rhetorics, zelfs voor de rollen van tweeden rang, mannen van talent aanlrefl die door zuiverheid van taal en waarheid van uitdrukking zich doen onderscheiden. De kleinere rollen, door de gebroeders Pil vervuld, werden insgelijks gewetens vol vertolkt en do figuratie liet niets le wenschen. Voor wal hel geheel of ensemble van hel stuk belreil, dit ook was op eenen hoogen graad gebrachtniets haperde en alles getuigde van eene goede leiding. Op hel einde van het laatste bedrijf werden de uitoefenaren ten tooneele leruggevraagd en door een driedubbel donder van bravos begroet. Vergelen wij niet cene bijzondere melding te maken van den stoel der Aniwerpsche rede rijkers in hel tweede bedrijf; dezen genoot oneindig veel bijval en door de prachtige en frissche kostuimen leverde een schoon zicht op. liet nastukje De Bolders was uit sluitend geschikt om le lachen en heeft ten volle dit doel bereikt, want aan zwijgen was het onmogelijk de toe schouwers te verbinden. Jan en Paul stonden Constance en Amelie wel ter zijde, maar hel succes van het kluchtje was zonder tegenspraak voor Paul. En inderdaad, de heer Nolebaerl, die den verliefden vertoonde, heeft al de hoedanig heden van eenen doortrapten minnaar, voorwaar hij is meester iu hel vakDit blijspel werd met eenen zeldzamen samen hang vertolkt en viel in den smaak van het publiek. Kortom, allerpuiksle vertooning waar aan de wel ingerichte symphonic veel luister toebracht.’ Een woordje lof zij de ieverige leden dier afdeeling toegesluurd over hunne zoo gulhartige medewerking C<»ml»atMcliuivliitf en boiling voor een vetten Turkenhaan, in de herberg de Vooruitgang bij K. Pil, Rosetldaal- straal, op Zondag 19 December 1897. CoinlmtMchuivin;£ op Zondag 19 December, bij David Bruwaert-Anys Zuidslraat, Veurne. MelkerskeriiiiH en Bolling voor een vel konijn, op Zondag 19 December hij Henri Druwé, herberg de Herderin. Conilmt op de schuilïalel op Kerst dag, den 25 December, bij de weduwe Houcke, Klaverstraal. Comltnt op de schuiftafel in de drie Eaipel», bij G. Gi-. quiere, oj) Zondag 26 December. CombatKciiuiving op Zondag 26 December, bij Louis Baeye. CoinbatHctiuivlng ter herberg de Keizer bij P.Vanden Kerckhove, op Zaterdag 1" Januari 1898. ComljatMcliiiiving bij de wed' Huyglie in 'l Spaarpotje op Zondag 2" Januari 1898. Combat op de Schuiftafel op Zondag 2" Januari 1898, in 1 'eurnes Boozendael, bij de wed* Heughebaert (Sasjt). Combat op de Schuiftafel bij Louis Saison in de Parijsschaal, op Zondag 9“ Januari 1898. Rolling voor oen koppel kiekens, op Hotel de Bhetorica. I de lijdelijke bezetting eener Grieksche nvnvinnin dnnr dn Incrni’Q van don cnlinn w I Zondag 16 Januari 1898. J ZITTING VAN 2 DECEMBER. Duflou Eugonie, huisvrouw Jules Dobbelaero, to Nieuport, 3 tuaandou eu 2G fr. voor diofte. Bongó Jozef, werkman to Nieuport, 20 fr. voor slagen. Debover Jan, matroos to Oostendo, voorwaar delijk, 8 dagon voor gewelddaden en 5 fr. voor dronkenschap. Vauhovo Pieter, workman to St. Joris, voor waardelijk, 3 maanden voor gekwalifleerde dietto. Vandovonno Rend, herbergier to Woumen, 26 fr. voor slagen. ZITTING VAN 3 DECEMBER. Callowaort Constant, Vorhnegho Alfons en Samyn Theoflel, werklieden te Langemarck, elk 26 fr. voor dietto, voorwaardolijk voor do eerste. Moerkerko Theoflel, workman te Stuyvekens- kerke, Vandammo Eduard on D'haeno Soraflou, werklieden te Pervyse, do 2 eerste elk 16 dagon en 26 fr. en do derde 50 fr. voor slagen. Deruyter Henri, rondleurder eu Vanrobaeys Alidoor, molenaar, beide to Clercken, do eerste, voorwaardolijk, een maand en 26 fr. do tweedo 8 dagen en 26 fr. voor bedreiging van aanslag. Luys Henri, werkman te Oostende, oon maand en 26 fr. voor diefto. Dewulf Bruno, rondleurder te Clorken, 30 fr. voor slagen. Debruyno Pieter, horbergiór te Clercken, 8 dagon en 26 fr. voor slagen en 10 fr. voor ver nieling van mobilier. Hraekcvold Reno, workman to Loko, 18 maanden voor gekwalifleerde diefto. Biorazijn, 4 hoctol., douzelfdon, fr. 11-50. Ossen- en kooieuvlccsch, 3000 kilog. J. Vor- oocko, fr. 0-99. Kulfvloosch, 300 kil. A. Dobbelaero, Ir. 1-44. Kotniioonoii chóribou200 kil., Br on Z* Vaudorheyde, fr. 2. Chicorci, 500 kil. dezelfde, fr. 0-22. Wit zout, 600 kil., wed” Cailliau, fr. 0-05 Broodsuiker, 30 kil., Vauderhoydo, fr. 0-95. Poersuikcr, 200 kil., wed” Cailliau, fr. 0-80 Arakanrijst, 300 kil., dezelfde, fr. 0-24. Linzaadpoodor, 200 kil., dexelMe, fr. 0-23. Bruine zeep, 250 kil., Vanderhoydo, fr. 0-24. Souda, 330 kil., dezelfde, fr. 0-05. Ameldouk, 125 kil., dezelfde fr. 0-40. Bleekblauw, fijne soort, 20 k., dezelfde, fr. 0-55. ld. grove Boort, 20 kil., dezelfde, fr. 0-40. Rooktabak, 80 kil., vrouw Van lleo, fr. 1-50. Snuif, 25 kil., dezelfde, fr. 1-00. Roltabak, 25 kil., dezelfde, fr. 2-00. Doodkisten, 30 stuks, K. Houbaort. fr. 4-50. Witliuwaad, 100 mot”, P. Clecnwerck, fr. I 20. Blauw id. 60 meters, denzolfdon, fr. 1-25. Monsscho kolen, 800,000 kilos gailletteriou por wagon van 10,000 kilos), Leonard Moraal, fr. 279. Een Rederijker. 1896. 1897. Mr en M'"° Maurice MEIER hebben geen broeder, geen zoon, geen bloedverwanten of geen domestiokon die hun huis vertegenwoordigen. - ii

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1897 | | pagina 2