HOOP VOOR DE ZIEKEN Foulard-Zijde fr. 1.20 NIEUWE MEIIKWAAIIIMGE GENEZINGEN De Pink Pillen voor Bieeke Lieden T r 166 1 op yan Dr. Williams I I De ziskte neemt de frischheid des aangezichts weg. De Pink Pillen schenken de gezondheid terug, maken de oogen wéér glanzend en de wangen roosachtig. Zip^ir)gpiji)ei). OpeVepredigheid der Voortbeweging. G. lïennebero, Fabriek vin Zijde ik. en k.i.w,), ZuricL zijn een stellig' genezend middel, daar zij liet stelsel versterken, liet bloed verrijken en de zenuwen verster ken. De teederste personen kunnen door liet genees middel niet gestoord worden. Bleek® of Vale Tii)t lianqheid. Heuppijn. Rechterlijke kronijk. De korreklionele Rechtbank dezer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken./ Tegei) Bloedgebrek- /Ugeirjeepe ZVva!<;l)eid. Kliergezwel. Bewijzende voorbeelden UITPUTTING De bijval der PINK PILLEN overtreft alle anderen. Zij hebben in alle landen eene wereldberoemdheid bekomen. bevond zich veel volk in liet stadhuis, le Oostende, ten gevolge der verpachting der speelzaal in hel Kursaal, en waarvan de uitslag de volgende is Hebben aangeboden de heeren Corbe- ron, van Oostende, 1,755,550 fr.; L. De Callers, van Parijs, 1,530,000 fr.; Delloye, van Fontainebleau, 1,359,000 fr.;C. Blanc, van Monte Carlo, 375,000 fr. Het grootsteaanbod is bijna een millioen en half hooger dan de laatste jaien. De vergunning moet eenen duur hebben van 4 jaar en kan voor 2 jaar vernieuwd worden. De gemeenteraad moet nu eene beslissing nemen. - Voorde kunstenaars. Hel gemeente bestuur van Oostende schrijft eenen wed strijd uil tussclien de Belgische beeld houwers voor hel oprichten van een gedenkteeken ter nagedachtenis van onzen eersten koning, op le richten in deze badstad. Men houdt zich tegenwoordig veel bezig met de kwestie der Belgische handelsvloot, en het schijnt zelfs dal de minister van buitenlandsche zaken voor nemens is, haar aan de studie van den hoogeren Werk- en Nijverheidsraad le onderwerpen. Brugge-Zeehaven. De werken van Zeebrugge gaan spoedig vooruit; de groote sluis, toegang gevende tol het kaal naar Brugge is bijna voltooid. Hare voltrekking zal volledig zijn in de maand maart aan staande. Eene groote jaarmarkt van paarden llgemeene tijdingen. Bij koninklijk besluit van 15 Decem ber lest, worden benoemd tot werkende leden en plaatsvervangende leden van den militieraad voor het arrondissement Veurne-Dixmude, voor de lichting van 1899, dc provincieraadsleden, alsmede de gemeentebestuurders hierna aangeduid. Werkende Voorzitter: M. Baerl Basilius, provincieraadslid, te Dixmude. PlaatsvervangersMM. Qualannens Camiel, id. te Eessen en Pil August, id. te Veurne. Werkend lid: M. De Haene Daniël, burgemeester, te Veurne. Plaatsvervangers MM. Ghyssaert, schepen, le Dixmude en W. De Roo, burgemeester, le Nieuport. Zijn benoemd, voor het jaar 1899, lol militaire leden der herzieningsraden van West-Vlaanderen, de volgende officieren. Werkende ledenCoucke, luilenanl- kolonel, 4' linie; Lclellier, majoor, 3e lansiers; Pinte, id. 4C linie. Plaatsvervangende leden Ogez, majoor, 4® linie; Deffontaine, id.; Galère, id. 3e lansiers. Bij koninklijk besluit van 11 januari 1899, wordt hel burgerkruis van 1' klas verleend aan de heer Em. Van den Weghe, kantonale opziener van hel lager onderwijs, te Hal, voor meer dan 35 jaren dienst. Sinds eenigen lijd werden te Oostende belangrijke diefstallen gepleegd aan boord van de belgische postbooten. Ondanks de ieverigste opzoekingen gelukte men er niet in de stoutmoedige dieven te ont dekken, die zoo ver gingen de koffers der reizigers tijdens de overvaart te plunderen. Onlangs besloot de kapitein Borgers tot de krachtdadigste maatregelen; hij gelaste den luitenant Larock en meester-timmer- man Bovy met eene bijzondere waakzaam heid. Acht dagen lang verscholen zij zich in het schip; op zekeren avond, kort na hel vertrek van de boot uil Oostende, zagen zij twee kajuitjongens in de salons van eerste klas sluipen en een reiszak open breken. Luitenaal Larock sprong op de dieven toe en nam ze in hechtenis. Wij vernemen dat eene compagnie de gronden le Oostende tusschen de vaarl en de Noord-Reede, op hel sas, heeft aangekocht voor het oprichten van groote scheepswerven, waar ijzeren schepen zullen gebouwd worden. De gronden hoorlen toe aan M. Demonie, ’t Zijn dezelfde waarvan vroeger spraak was voor het bouwen van werkmanswoningen. Een schrikkelijk ongeluk heeft plaats gehad le Oostende aan de havenwerken. De genaamde Februaris Zwanepoel, 14 jaar en half oud, stoker op den trein voor ’t vervoeren van hel zand uil de duinen naar de werken, is van de lokomotief gevallen, zoodat de vier met zand geladen wagons hem glad hebben in tweeën ge reden. Hij was op den slag dood. Volgens een telegrafisch bericht, le Oostende aangekomen, is eene Ooslend- sche stoomvischsloep in de Noordzee gezonken. De geheeie bemanning werd behouden in Denemarken aan wal gebracht. De speelzalen. Zaterdag morgend j INK ERS ONNES zal plaats behben, woensdag 1 februari 1899, op de Zuid- en Slachlhuislanen, le Brussel, van 9 ure ’s morgends tot 3 ure nanoen. De loodsen op de lanen zullen ter be schikking der verkoopers gesteld worden. Vermindering van de posttaksen. Eerstdaags zal de laks voor brieven voor hetzelfde kanton maar 5 centiemen meer zijn en het gewicht der brieven zal van 20 op 25 grammen gebracht worden. De verzending van visielkaartjes door het brusselsche postwezen bedroeg op 4 januari 1,800,000. Daar de verzending nog steeds voortduurt, denkt men wel de 2 miljoen te bereiken. In twee dagen lijd, 3e December en 1 Januari werden er voor 22,000 frank postzegels verkocht. Hel jaar 1899. 1899 is voor alles een jaar van geluk. Niet alleen toch heeft het in zijn naamcijfer twee negens, maar het eerste en tweede cijfer samen vormen een derde negen, de som der cijfere is 27 drij maal negen en deze cijfers vormen samen nog eens negen. Het einde der wereld. Volgens professor Falb zal onze aardbol den 13 november 1899 in botsing komen met de comeet van Biela. De schok zal zoo vreeselijk zijn, zegt de heer Falb, dat de aarde totaal zal vernietigd worden. Dezelfde voorzeggingen werden gedaan in 1773, 1832 en 1857, wanneer de comeet ook verscheen. En de wereld draait no" altijd. VRODWENZIEKTEN CHRONISCHE HOES1 Vlaanderen, te rekenen met 15 Januari en tot verdere schikking, verboden zijn de fooren en markten van runderen, varkens en schapen, alsook alle verzamelingen van dieren die met de fooren en markten kunnen gelijk gesteld worden. De markten van slachtdieren, lol dezelfde rassen behoorende, zijn in gemelde pro vincie toegelaten onder de voorwaarden en voorbehoudingen van het koninklijk besluit van 24 October 1898. Beweging van den burgerlijken stand van Veurne, in 1898. Geboorten niet inbegrepen de dood geboren en andere levenloos aangegeven kinderen 69 mannelijke en 67 vrouwelijke, en te zamen 136, waaronder 8 onwettige. Intredingen door vestiging in de stad 179 mannen en 207 vrouwen. Te zamen 386, waarvan 25 die uit een vreemd land zijn gekomen en 7 uil eene andere ge meente der rijks. Uittredingen131 mannen en vrouwen, te zamen 297. Overmaat der intredingen op de uit tredingen 59 mannen en 49 vrouwen, te zamen 108. Huwelijken31 Sterfgevallen61 mannen en 59 vrouwen, te zamen 120. Doodgeboren en levenloos aangegeven kinderen, 4. Bevolking op 31 December 1897 5636 op 31 December 1898t 5744 Verschil in meer 108 ld. 7 .'x Vi:ini\KELI.JkIIEDE%. Rous f nen lijdend sedert lang, schrijft ons I t hevige hoofdpij- irijft ons M. Her- te Ercée-en-Lamée tol G.55 den meter chineesch, japaanscli, enz., in de nieuwste kleuren en teekeningen, alsook zwarte, witte en gekleurde IIciinel>ci.gr-ZiJ<le, van af 95 cent, tot fr. 28.50 den meter effen, geribd, gekwadrilleerd, bewerkt, Damas, enz.(ong. 240 kwal, en 2000 kleurscba- keeringen en versch. teekeningen), vracht- en tolvrij te huis besteld. Monsters per keerende. ZITTING VAN 22 DECEMBER. Vandenabeele Tobias, werkman to brugge, on Vandenabeole Pioter, werkman to Loon Frankrijk elk 8 dagen en 26 fr. voor slagen. Sinnesael August en Dewulf Renaat, dienst knechten to Westende, Macs Hendrik, werkman to Slype, en Van Have Jeroom, werkman te Lombartzijde, elk 8 dagen en 26 fr. voor slagen. De 2* voorwaardelijk. Dokeyser Basiel, boodschapper to Middol- kerke, 1 maand en 26 fr. voor slagen. Degroote Richard, metser, Dufrieux Eugeen, werkman, en Duflou Eugenia, huisvrouw Dobbe- laere, allen te Nieupoort, do 2 eerste voorw. elk 3 maanden, voor diefte; de 3« 1 maand en 26 fr. voor verheling. Jolly Cecilia, huisvrouw van Karei Beaujard, leurster, zonder gekende woonst, 1 maand en 26 fr. voor diefte, en 8 dagen voor bedelarij. Rappelet Eugeen, metser te Ghyvelde, 16 dagen en 52 fr.; 10 fr., 20 fr. en 15 fr., voor slagen, bedreigingen, beschadiging van afsluiting en dronkenschap. Vannobel Arthur, werkman te Horzele (Frank rijk), 7 maanden, voor diefte met braak. ZITTING VAN 23 DECEMBER. Vandevelde Frans, werkman te Zuyenkerko 1 jaar en 52 fr. voor dieften. Verfaillio Jozef, Verfaillio Mario en Boudeyn Julia, herbergiers te Woumen, elk 8 dagen en 26 fr. voor slagen. De 2 laatsten voorwaardelijk. Six Camiel, Six Hendrik, Barroo Alois, werk lieden te Westvloteren, Delanghe Artbur en Looten Renaat, werklieden te Crombeke, de en 2* elk 3 maanden en 100 fr., do anderen elk 1 maand en 100 fr. voor slag:en. Do 4 laatste voorwaardelijk. Zoete Xaveer en Zoeto Hendrik, visschers te Westende, olk 8 dagen en 26 fr., voor poging tot diefstal. De 2° voorwaardelijk. Ik hob U niet willen schrijven alvorens een zekeren tijd te hebben laten afloopen om mij over de werking uwer Pillen te overtuigen en zeker te zijn dat de kwaal niet zou wederkomen. Ik leed reeds lang aan hevige nierpijnon dio mij verplichtten her- haaldeliik mijne bezigheden te verlaten. Do Pink Pillen hebben mij de grootste deugd gedaan en ik zal zo zeker aanbevelen. Grosse, Onderwijzer te Lore (Ome). Aan maagpijnen en aan i vaultkleermaker (Ille-et-Vilaine),konik niet moer eten; ik was zoo zwak geworden dat het werken mij onmogelijk geworden was en ik kon mijn beroep van kleerma ker slechts twee of drie uren daags uit oefenen en op alle oogenblikken was ik door den slaaplust overwonnen. Dank aan uwe Pillen is alles verdwenen. Ik eet met buitengewonen lust. Ik verteer zeer wel, mijn gedurende vaak heeft mij verlaten en ik werk zonder vermoeinis. Mijne dankbaarheid is oneindig. Mijn lichaamsgestel was zeer zwak, zegt Juffrouw Louise Uottaz, te Dolomieu (Isère), en ik was verder door te veel werken uit geput en zoo door eene hevige zenuwziekte aangetast. Ik had noch eetlust noch vaak meer. Ik kon geen tien minuten aanhoudend lezen en soms kon ik zelfs niet meer spreken. Óver vier jaren kwam een groote schrik mijne ziekte verergeren on de vermaardsto geneesmiddels konden mij niet helpen. De kenteekens werden van dag tot dag erger. Mijne ongerustheid was tot op het hoogste punt gestegen, wanneer ik in den Pélerin een artikel las waarin de wonderbare werking uwer Pink Pillen beschreven stond. Het is mij oneindig aangenaam U mijne verbetering te mogen schrijven, na gebruik der zesde doos dezer uitmuntende Pillen. Ik eet goed, ik lees zonder moeite en kan zonder vermoeinis werken. t apothekers en op de stapelplaats in België, bij A.Derneville, apotheker, 66, Waterloolaan, Brussel, aan 3 fr. 50 per doos of 17 fr. 50 per 6 doozen, franco, tegen zending van eenen postwissel. Juffrouw Eudoxie Delalande, modiste te Rcnazó (Mayenne), schrijft ons Sedert drie jaren had geen genees middel mijne pij nen kunnen ver zachten en dezen voor eene vrouw zoo pijnlijken toe stand kunnen ver anderen. Ook is het meteen waarachlig geluk dat ik U het gevolg des gebruiks der Pink Pillen kan schrijven. Ik heb vijfdoozen gebruikt 611 sedert dien tijd Vh *S n“ijne «ezondlieid regelmatig gewor den en ik gevoel deze korte ademhaling niet meer die mij verhinderde te gaan en bijzon ders trappen op te klimmen. Ik gevoel het een plicht de werkingskracht van uwe ver pleging uit te spreken en veroorloof U met genoegen mijnen brief openbaar te maken. TuBschen de gemoene ziekten v an het leven i« er eene zeer vervelende, de chronische hoest, die wederspannig is aan alle gewone behan deling. Dikwijls bestatigen wij, dat bij een kind de hoest zich voordoet zonder merkbare oorzaak, en zich voortzet tot het kind verzwakt en vermagert en voor de ziekte heel en gausch bereid is. De chronische hoest of zelfs de voorbe- ■temdheid tot verkouden verraadt altijd een gebrek aan levenskracht. De beste behandeling van den chronischen hoest of van eenen algetneenen staat van vermagering bestaat in het nemen van Scott’s Emulsie, den aangenaamsten vorm om den traan in te nemen, verbonden met de hypo- phosphict' U vim kalk en soda. Scott’s Emulsie is niet enkel een recht streeks werkend geneesmiddel voor alle aandoeningen van keel en borst, maar schenkt ook aan het gansche stelsel levens kracht en bevecht de voorbestemdheid I ut verzwakking. F Scott’s Emulsie i ioet zich altijd voor als een reet doelma tig geneesmiddel. Marie-TUéièae bAXJOU Deze Emulsie ia zoo aangenaam vau smaak, dat zelfs de tee- derstc personen baar kunnen innemen zonder moeite en hare herstellende werking op het stelsel iszoodanig,datzelfs dewederspannigste gevallen van verzwakking weldragenezen zijn. Het is met genoegen dat wij onder de oogen onzer lezers dezen brief brengen, botrekkelijk een vierjarrig kind dat van eenen chronischen hoest werd genezen en tot ▼olie gezondheid werd teruggebracht. Viheneuve-sur-Lot, Frankrijk, 6 Mei 1897. Mijnheer, Met aan vang November 1896 werd mijn 4 jarig dochtertje door eene bronchitis aangetast, waaruit zij eenen hoest hield tot in Januari 1897, hetgeno mij erg bekommerde. Ik gebruikte uwe Scott’s Emulsie en ben gelukkig u te kunnen melden, dat na eenige dagen behandeling den hoest ten volle opgehouden had en mijn dochtertje genezen was. Aanvaardt, Mijnheer, de uitdrukking mijner bij «oudere gevoelens. (Get.)Mev.Saojoa*osderwijMrts. Combat in den Moriaan Zondag 15 Januari 1899. Combnt op de schuiftafel op Zondag 15 Januari 1899. bij Louis Dupont-Lahaye. Coiuliatsciiuiving in de Nieuwe Maan, bij Demolder - Huyghe, Panne- kalsijde op Zondag 15 Januari. Conibatscliuiving op Zondag 22 Januari, ter herberg St. Arnoldus bij Jules Decleire-Duforet, Duinkerkstraat. Combatschuiving op Zondag 29 J inuari, ter herberg de Zalm bij Eduard Louwaert, Sv Denijsplaats. Combat op de Schuiftafel op Zondag 5 Februari 1899, ter herberg de Hen bij August Gouteele. Als een der meest werkende geneesmid dels dezes tijds herkend, zijn de Pink Pillen een krachtig bloed- hervormer en ver sterker der zenuwen; zij genezen wanneer alle andere middels te vergeefs zijn gegeven geweest zinking-, heup-, zenuwpij nen, lamheid, onevenredig heid der voortbeweging, St.Veitsdans, hoofdpijnen, zenuwkwaal, kliergezwel, enz.Zij brengen de schoone kleuren op een bleek gelaat terug en hebben werking op de verzwakkingen bij de vrouwen en genezen bij mannen al de ziekten die door overdrevenheden, van natuurlijken en van geeste lijken aard, veroorzaakt zijn. Te koop bij al de

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2