DE PIRK PILLEN VOOR BLEEKE LIEDER m V UI INK o u r VOORZIENIGHEID der KLEliiEN! de J bij I VAN Dr. WILLIAMS MOEILIJKE SPIJSVERTERINGEN sec I I Wet op de openbare gezondheid. Hel wetontweip op de openbare gezond heid zal binnen kort in de Kamer worden neergelegd. Verschillige punten zullen er in geregeld worden als de gezondheidsdienst der armen op den builen; voordrachten over de beroepsplichten der vroedvrouwen, de plichten der ouders; het gezondheidstoe zicht in de scholen; verplichte aangifte van zekere ziekten, die aanstekelijk kun nen worden, uitdeeling van drinkwater; bewakiug van riolen en afloopen, beir- pullen enz. in werkmanswoningen en in-aanbouw zijnde huizen, enz. enz. -iS Al en 1 Dé au Fa ht Ja ur LES par 1 BE] deU teri sou B, s’y a C bor veu la i pr de n° mt 1 Hc cal pr 2' de al Burgerstand der stad Veurne. zijn een groote bloedhervormer en een versterker der zenu wen; zij genezen wanneer de andere middels onmachtig zijn gebleven Bloedgebrek, Zinking-, Heup-, Zenuwpijnen, Lamheid, Onregelmatigheid der Voortbeweging, St. Veitsdans, Hoofd pijnen, Zenuwkwaal, enz. Zij vera deren de bleeke kleuren in frische, zij werken tegen alle soorten van verzwakkingen bij de vrouwen en hebben, bij de mannen, eene krachtdadige werking tegen al de ziekten die van natuurlijke of geestelijke overdrevenheden voortkomen. Zaterdag aanstaande, 28 Januari 4899, heeft, bij onze Koninklijke Harmonie St. Cecilia het tweede winterfeest plaats. Hetzelve zal bestaan uil een Concert gevolgd van Bal. In de eerste dagen zal het programma de leden toegezonden worden. De nagenaamde gemeenten zijn ge machtigd de keuringstaksen op het slacht- vieesch te behouden Adinkerke, Veurne, Ghyverinchove, Reninghe, Sluyvekens- kerke, Woumen, Boitshoucke, Clercken, Handzaeme, Lampernisse, Leke, Manne- kensvere, Noordschoote, Ramscappelle en Zarren. Eggewaerlscappelle mag die taksen wijzigen. De gemeente Bovckerke is gemachtigd den intrest te verminderen der leaning van 20,000 frank, toegelaten bij koninklijk besluit van 14 November 1891. Storm. Een geweldige storm heeft dezer dagen nogmaals op onze kust gewoed en heeft groote schade loege- bracht. Eenegroole hoeveelheid planken werden door de holle zee op hel strand gespoeld, voortkomende van verschillige werken welke langs hel strand van Mariakerke en Middelkerke uitgevoerd worden, en dus veel meer door den wind geleden hebben. Do zee was zeer onstuimig en bij hooge tij sloegen de golven op den zeedijk lot legen de onbewoonde villas en hotels. Een groot getal onzer visschersloepen waren tijdens den storm in zee, en men vreest de ergste rampen. De dienst der maalbooten der lijn Oostende-Dover, alsook de internationale treinen hehben eene groote vertraging ondergaan. Tot nu toe heeft men gelukkiglijk nog van geene persoonlijke onheilen gehoord. Men herinnert zich dat in november 1897 de dijk van Middelkerke grooten- deels door een tempeest werd vernield. Dezer dagen werden groote stukken van den nieuwen dijk afgeslagen. Ongeveer dertig meiers der steenen beschutting van de kaai en duizende meters aanaarding Rechterlijke kronijk. De korrektionele Rechtbank dezer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. GESCHIEDENIS VAN EENEN SMID VlVllES i ERSONNES Maagpijnen, maagzuur, zwaarte na het eten, zwelling, braaklust, overgeven, tegen- lust voor het eten, krachteloos heid, verdriet, vale gelaats kleur, slechten adem. Ziedaar de kenteekens eener moeilijke spijsvertering en van dyspepsiadeze ongesteld heden zijn dikwijls door het gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams genezen geweest. Eene botsing. Zal de aarde op 13 November van dit jaar vergaan De weer- profeet Falb heeft op de mogelijkheid gewezen, dat dien dag onze planeet in onzachte aanraking kan komen met de komeet, door Biela in 1823 ontdekt. Over dit geval heeft de heer Lützen de vorige week in Berlijn eene voordracht gehou den en daarin aangetoond, dat de botsing bedenkelijk genoeg kan zijn voor.... de komeet. Het is een feit dat men door den sterkslen staart van eene komeet nog de sterren kan zien, terwijl eene gewone rookwolk dit belet. De komeelstof is dus uiterst licht en vooral bij die van Biela heeft men dit waargenomen, zoodat zij bij een omloopstijd van 6 i/a jaar in het laatst niet meer kon worden waargeno men, Hare deelen schijnen allengs in hel heelal verstrooid le zijn. Dit is niet gelijk matig geschied en zoo komt de aarde slechts nu en dan met de overblijfselen in aanraking, en wel in de jaren 33, 66 en 99 van elke eeuw. De komeet heeft dan iels van een muggenzwerm, waardoor de aarde veilig heenvliegl en er slechts enkele deelen van vasthoudt die zich voor ons hoofd als vallende sterren vertoonen. Men zal dus in November een prachligcn sterrenregen kunnen waarnemen als in 1833 en 1866. In het eerst genoemde jaar telde Humboldt en zijne mederwerkers er 25,000 in één uur. Nationale Bank. Wij hebben gemeld dat de heer de Smet de Naeyer, in een wetsontwerp de verlenging der Nationale Bank, voor 30 jaar voorslelde, onder den naam van Banque Nationale de Belgique. Men weet dat deze Bank werd ingesleld door de wel van 5 mei 1850, onder ’t ministerie van financiën van M. Frère- Orban en verlengd tot 1 januari 1903, door de wet van 20 mei 1872, onder het ministerie van financiën van M. Malou. In het verloog der beweegredenen haalt de heer de Smet de Naeyer, ten voordeele der verlenging van den duurtijd, talrijke bewijsvoeringen aan om de ont wikkeling van de diensten der Bank sinds 1872 te doen kennen. De uitgifte van briefjes, die in 1872, slechts 297,672,650 fr. bereikte, steeg op 31 December 1897, tol fr. 513,268,950. De beweging van den escompt bedroeg in 1897, 3,419,580 effecten op Belgie tol beloop van fr. 2,163,574,300. De algemeene beweging der accredi- tieven bedroeg in 1897, 2 milliard 341 millioen en in 1898,2 milliard 530 millioen. Als kassier van den Staal doet de Nationale Bank tevens eene jaarlijksche geldverhandeling van 4 milliard. Met de reserve bedraagt thans het kapitaal der Nationale Bank 76 millioen frsnk» Sedert 1873, tot en met 1897, heeft de Nationale Bank voor de schatkist opge bracht eene som van ongeveer 62 millioen en jaarlijks wordt die opbrengst grooter. Koopbaar in al de apotheken en op de stapelplaats in België, bij M, A. DERNEVILLE, apotheker, 66, W&terloolaan, Brussel. Prijs 3 fb. 50 per doos en 17 fr. 50 per 6 doozen, franco tegen postwisbhd hebben zich begeven onder den schok der uiterst geweldige baren. Een nog al aan zienlijk deel wordt door de zee bedreigd eu kan elk oogenblik verdwijnen. Men werkt dag en nacht om liet overige van den dijk le beschermen. Verledene week drongen stout moedige dieven langs het dak op de kamer van Pieter Valcke, paardenknecht bij den heer Pamphiel Laleman le Leke, en stolen al zijne spaarpenningen, onge veer 3000 fr. De daders zijn onbekend. Een onderzoek is geopend. Brugge-Zeehaven. Wij vernemen dat er beslist is 31 hectaren grond van Coolkerke en 30 hectaren van Dndzeele bij T grondgebied van Brugge le voegen, tot uitbreiding dezes haveninrichtingen. Brugge’s grondgebied aan de voorhaven zal strekken tot aan de vaart van Zelzaete en alzoo hel gedeelte van den grond van Lisseweghe innemen, dat door de vaart afgescheiden is. Evenredige vertegenwoordiging. Het comileil van volksvertegenwoordigers, gelast met hel opmaken van een wets voorstel, betreffende de evenredige ver tegenwoordiging, heeft dinsdag in de Kamer eene vergadering gehouden. Het wetsvoorstel zal waarschijnlijk lusschen dit en een achttal dagen neergelegd worden. Or appa ordoi Mr I saire VAN dixs menl civil Nor bre 1» $anti 2° la ju Dun] agisi synd dem A cei buns neuf A CON! tribi rant II Févi en Frai VANS éi ce A 1’; quei Firn 3 Coinbntscliuiving op Zondag 22 Januari, ter herberg St. Arnoldus bij Jules Decleire-Duforel, Duinkerkslraat. ConibatHcliuiving op Zondag 29 Januari, ter herberg de Zalm Eduard Louwaert, S‘ Denijsplaats. Combat op de Schuiftafel op Zondag 5 Februari 1899, ter herberg de Hen bij August Couteele. Combat op de schuiftafel op Zondag 5 Februari, bij Fideel Fooien, Kaatsspel. !jt T- 1 Adji VEHM AkEIJ.IK II Is Ik i IV. i - - Allerlei. L tio s’a; sui me du cei de M? 1 M’ T O occ ple jou PUJ t I O Geboorten. den 13. De Croos Angela-Maria, dochter van Karei en van De Vacht Sylvia, binnen palen. den 14. Cloet Aloïs-Jozof, zoon van Leopold on van Myllo Maria, Handboogstraat. den 15. De Burchgraove Hendrik-Juliua, zoon van Edward en van De Corte Maria, Bewesterp. den 15. Traversier Florimond-Karel, zoon van Lodewijk en van lluyghe Nathalia, Bewesterp. den 16. Thys Marcel-Pauwol, zoon van Jozef en van Le Doux Mathildis, Pannestraat. den 17. De Backer Julius-Achiel, zoon van Etniel en van Lahaye Angelina, Vestenstraat. den 18. Therssen Anna-Maria, dochter van Einiel en van Van 4e Kerckhove Pharaïldis, Noordstraat. Sterfgevallen. den 16. Adriansen Frans-Jozef, kostganger, 81 jaren, 3 maanden en 26 dagen, Hospitaal. den 19. Lucidarine (vrouwelijk doodgeboren Paviljoenstraat. Huwelijken. den 14. Claeys Emiel, schipper, geboren te Berchem den 16 Dec. 1864, wedr van Prudencia Ghys, met Abeele Ludovika, schipperin, geboren te Brugge den 23 April 1867. den 14. Joob Desideer, schipper, geboren te Denderleeuw den 22 Oct. 1875, met Abeele Margaretha, schipperin, geboren te Sluis den 28 Oct. 1878. den 14. De Jonghe Emiel, advokaat, geboren te Wulveringhem den 2 Maart 1868, met Cailliau Maria, bijzondere, geboren te Veurne den 24 Mei 1870. werkman te Veurne, 8 dagen en 26 fr. voor slagen. Pinson Benedikt, werkman te Veurn#. en Vanden Kerckhove Emiel, werkman to Adin- kerke (deze laatste voorw.) elk 8 dagen en 26 fr. voor diefte. Viaene David, visscher te Adinkerke, 4 maanden en 26 fr. voor schennis der zeden; 1 maand en 26 fr. voor aftroggelarij. Parmentier Paulina, huisvrouw Vandevelde, te Lombartzijde, en Vinck Maria, werkster te Nieuport, voorw. elk 26 fr. voor slagen en elk 10 fr. voor scheldwoorden. - i rKW>~- llgemeeue tijdingen. - o-o-fa <-rrrv --- ZITTING VAN 5 JANUARI. Bertram Gaston, metser te Veurne, 50 fr. voor slagen, eu 15 fr. voor dronkenschap. Vynck Leo, vischverkooper te Nieuport, 8 dagen en 26 fr. voor slagen en 15 fr. voor dronkenschap. Maes Hendrik, dienstknecht te Lombartzyde, 3 maal 8 dagen voor slagen, 1 maand en 26 fr. voor eerroof, en 10 fr. voor dronkenschap. Dewilde Leopold, Sap Emiel en Despeghel Arthur, leurders te Zarren, de eerste voorw., 26 fr. voor beleediging door daden, de twee andere elk 26 fr. voor slagen. Voorw. voor Sap. ZITTING VAN 6 JANUARI. Coutteau Justin, dienstknecht te Woumen, 1 maand en 26 fr., en Demeuleuaere Jeroow, M. L. Lepage, die heden bij zijne kin deren, 81, Silly straat, te Boulogne (Seine), woont uitoefende voor eenige jaren nog liet pijnlijk ambacht van smid, in Normandië. M. Lepage, die een kloeke man was, had aan de moeite kunnen wcêrstaan. Hij was zonder stoornis tot zijnen öOjn leeftijd geko men, maar dan, plotseling, vielen hem zin- kingpiinen aan; hij werd verplicht zijn werk te slaken on den gang zelfs bekwam hem moeilijk. Eenigen tijd later was het hem onmogelijk oenen enkelen stap te doen en recht te staan. Zijne beenen waren gezwol len on violetkleurighet bloed vloeide niet meer en de lamheid die de beenen stijf gemaakt had begon den linker arm aante- vallen. Niettegenstaande aide geneesmiddels blo. f hij onmachtig zich te bewegen. Zijne kinderen deden hem te Boulogne in hunne woning komen en dagen lang bleef hij in i enen zetel zitten, bewcegloos en verdrietig. Hij las cens in een dagblad dat de Pink Pillen voor bleeke lieden van Dr. Williams personen die de zelfde kwaal hadden genezen of verbeterd hadden. Al z.'<u ik maar eene verbetering kunnen verkrijgen zal ik probeeren, zegde hij. Hij prob orde en deed wel. Verder deed hij nog beter en liet aan de Hoeren Gablin en Co. don uitslag door hem bekomen weten en ik werd door mijne courant tot hem gezonden omovirzijn drijven te kunnen oordeelen. Ik kwam bij M. Lepage rondom tien uren en vond hem aan ’t werk in zijnen kleinen hof: hij kwam mij te gemoet met stille treden en ik gaf hem kennis van het doel van mijn bezoek. Hij vertelde mij al wat men hierboven lezen kan en sprak met grooten lof over de Pink Pillen. Gij ziet, zegde hij, dat ik nu gemakkelijk ga, wat ik gedurende drie jaren niet doen kon ik help aan het huishouden van mijne kinderen, aan den hof, en ik hoop in ’t kort mijn ambacht van smid welk ik bemin te hernemen. DE B. Wegens M. H. Alexandre, onderwijzer, Criquetot-le-Mauconduit (Seine-Inférieure) Alvorens U te schrijven wou ik zeker zijn over de echte en duur zame werkzaamheid uwer Pink Pillen. Sedert twee jaren leed ik aan onverdra- gelijke maagpijnen die mij afschuwelijke nachten mede brachten. Sedert nu drie maanden is de eetlust teruggeko men de slaap is uitmuntend en ik mag U verzekeren dat geen enkel teeken mijner ziekte meer te voorschijn gekomen is. Ik bon z.eker de zesde doos niet le moeten openen. M. Felix Sabatier, te Saint-André d’Olé- rargucs (Gard), schrijft Ik kern U voor do werking dor Pink Pillen bidanken. Ik heb ze gebruikt. Gedurende jaren had ik afschuwelijke pijnen in de beenen onderstaan, meest in de lente. Dit jaar heb ik uwe Pillen op vo rhand genomen en geene zinkingpijnen gevoeld. Ik dank U en sta U toe mijn voorbeeld te luteu kennen. Et au Reeds sedert 13 maanden, schrijft M. Paul Boulayeigenaar, te Verdun-sur-Garonne (Tarn-et-Garonne), had ik gedurige maagpij nen; slaap, eetlust, moed en kracht, alles was mij ter zelfder tijd ontnomen. Na uwe Pi len te hebben gebruikt ben ik tol mijnen gewonen toestand teruggekomen.De maagpij nen zijn volstrekt verdwenen, den zwareu slaap die vol nachtmerriën was is zacht en rustig gewordende eetlust is opnieuw krachtig en nu heb ik den moed en de kracht van eertijds herwonnen. Ik zal uwe Pillen niet verlaten. Uuficr Al aa^BlTE Scott’s Emulsie overwint al verzwakte gezondheid, en schenkt Het is inderdaad wonderbaar te bestaligen hoe de kinderen in vleesch en krachten toene men met Scott’s Emulsie, wanneer geen enkele andere behandeling hen ten goede komt. Hoevele kinderen ziet men, die zwak blijven ondanks de verkleefde zorgen der moeder of der voedster! Altijd moet de oorzaak dezer verzwakking gezocht worden in eene on volmaakte verwerking in het bloed der spijzen, en, in dit gevat, is de beste remedie Scott’s Emulsie, bevattende de zoo voedzame traan, in eenen welsmaken- den vorm, gemak kelijk te verleren, verbonden met de hypophosphieten die de beenderen versterken, den eetlust opwekken, de hersenen ophou den en het zenuw stelsel nieuwe krachten geven. Scott’s Emulsie heefteenezoogesui- kerde smaak, dat de kinderen haar als lekkernij inne- men, wat zeer gemakkelijk is. alle neiging tot eene l den kinderen kracht, vleesch- en leefbaarheid. Beschouwt het hier nevenstaande portret en leest den volgenden brief. Gourdon (Lot), Frankrijk, 3 April 4897. Mijnheer, mijn kind van 17 maanden wai bleek en zwak, weigerde alle voedsel en was in eenen staat van zwakte die ons zeer bekommerde. Op het aanraden van den geneesheer deed ik het kind uwe Scott’s Emulsie nemen en deze bereiding had eenen wondcrvollcn uitslag. Dank zij deze remedie geniet mijn kind thans eene bloeiende gezondheid die iedereen verwondert. Het heeft vroegtijdig kunnen loopen on de tandjes kwamen spoedig uit; het is krachtig en flink, en dat alles zijn wij verschuldigd aan uwe weldoende Scott’s Emulsie, die het kind zóó gaarne nam, dat het er nog eiken dag om vraagt. Het is een werk van menschlievendheid uwe berei ding te doen kennen, gij zijt. Mijnheer, de Voor zienigheid der Kleinen. Aanvaardt mijnen vurigsten dank. (Geteekend), J. Auricoste, onderwijzer. Scott’s Emulsie is te vinden in alle goede apotheken. Algemeen dépot: Ch. Delacre enC1*, Apothekers, Brussel.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2